Opnieuw brand in Alphen Gemeente Alkemade vraagt provincie diepgaand onderzoek Aquarellententoonstelling in Oude Weteringse potterie BB3Ö1 DRIE ONGELUKKEN OP PROVINCIALE WEG - Slagerij gedeeltelijk verwoest Wie is de volgende? Alphen schrijft Leiden over 0 stroomprijzen Bouwplan „De Kom klaar in april 1976 PAGINA 4 VRIJDAG 19 DECEMBER 1975 OUDE WETERING In de pot- te exposeren. De schilder die voor- tebakkerie van de heer Groothoff namelijk met dek- en plakkaat- is dit weekeinde een tentoonstelling verf werkte, was geïmponeerd door ingericht van het werk van de in de kleuren en ruimte van het _Hol- 1972 overleden Joegoslavische schil- landse landschap. Hij heeft veel landschappen en Joegoslavië portretten in een figuratieve stijl der Nace Milheyc Bij een bezoek hebben de heer en mevrouw Groot- geschilderd, hoff een tiental aquarellen meege nomen, op verzoek van de weduwe van deze schilder. De tentoonstel- L ling wordt aangevuld door aquarel- tweehonderdvijftig gulden. "De" heer len, door de heer Groothoff geschil- Groothoff zelf, die in zijn stijl niet derd in onder bières (Frankrijk) van Oude Wetering De Joegoslavische schilder Nace de, Miheyc was tot 1940 leraar teke- Cor- is beïnvloed door de Joegoslavische de omgeving schilder, is van plan ook een serie aquarellen te maken over Alkema- exposeren. hij als leraar De expositie is morgen geopend ux twee tot vier, 's avonds van de technische school acht tot tien. Zondag zijn de aqua rellen te zien van twee tot vier uur, de potterie, Veerstraat 40 in Ou- Na de oorlog verbonden aan in Kranj. Vanwege zijn antipathie communistische partij kreeg hij de Wetering, geen toestemming, zijn aquarellen De aquarellen de schilder ROELOF ARENDSVEEN Er zal een diepgaand onderzoek worden ingesteld naar de veiligheid van de provinciale weg van Rijpwetering naar Roelofarandsveen. De gemeente Alke made heeft een brief aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land geschreven met het dringend verzoek op zeer korte ter mijn maatregelen te treffen om de veiligheid van dit wegge deelte zo optimaal mogelijk te maken. Binnen drie weken gebeurden er In de flauwe bocht van de provin ciale weg (langs rijksweg Amster dam) drie ernstige ongelukken. Twee automobilisten vonden de dood jalouzieën langs de kant te plaatsen die het verblindende licht "tegen- houden". In de gemeenteraad, begin van de- week werd één werd ernstig gewond in stappen te ondernemen achter [ziekenhuis opgenomen. Enkele geleden verongelukten "dodenbocht" twee verpleegsters. komen wat de oorzaak kan de zijn van de dodelijke ongevallen. Burgemeester Bolten had nog Burgemeester Bolten sluit de moge- nauwelijks antwoord gegeven of de lijkheid niet uit, dat automobilisten, die op de provinciale weg rijden, zouden kunnen worden verblind door de verlichting van het tegemoet ko mend verkeer op de rijksweg. Als tV.t inderdaad 't geval zou zijn, vindt $e eerste burger van Alkemade moet worden bekeken of het mogelijk is raad kreeg de mededeling, dat opnieuw iemand was verongelukt. Dit ongeluk wijdt de politie aan de gladheid van de weg. Zij geeft echter wel toe, dat op de provincia le weg geregeld ongelukken gebeu ren, zij het meestal met alleen blik schade. ALPHEN AAN DEN RIJN Even na sluitingstijd is gis teravond een deel van de Teekens slagerij in de Van Man- derloosstraat in Alphen door brand verwoest. De oorzaak van de brand ligt waarschijnlijk in het nasmeulen van een vuurtje in de rookkast van de worstmakerij. Deze achterin het pand gelegen worstmakerij en de opslagruimte gingen grotendeels verloren. Naar schatting beloopt de schade en kele tonnen. Lezers schrijven Voor de derde keer in een korte tijd, om precies te zijn drie weken, hebben zware ongevallen plaats ge vonden op de provinciale weg in de bocht tussen Rijpwetering en Roe- lofarendsveen. Twee ongevallen met dodelijke afloop en één ongeluk met een ernstige gewonde. Deze slachtoffers zijn inwoners van Al kemade. Ik vraag me angstwekkend af wie de volgende inwoner van deze gemeente zal zijn, die dit zal overkomen. Ondergetekende rijdt ook vaak langs deze route en kan wel zeggen dat deze uiterst gevaar lijk is en niet nadrukkelijk genoeg is aangegeven. Het enige bord is de veel voorko mende driehoek met de aanduiding "bocht naar links", respectievelijk rechts. Het is mij een raadsel waarom na twee slachtoffers en sinds gisteren drie, er klaarblijke lijk nog geen aandacht aan is be steed. De bocht ligt er nog hetzelf de bij, alleen met dit verschil dat er dan weer een boom meer bij komt die zwart geverfd is. Wanneer worden we eens wakker? Ik hoop en spreek de nadrukkelijke wens uit dat iedereen, die dit leest en er daadwerkelijk iets aan kan doen, zijn laatste energie van dit jaar hieraan zal spenderen. C. M. LANGEVELD- V.D. BERGH, Voskersstraat 45, Oude-Wetering. HAZERSWOUDE De Culturele Commissie Hazerswoude organiseert op zaterdag 10 januari, vanaf acht uur 's avonds in de hal van het ge meentehuis een bijeenkomst onder het motto "Voor Hazerswoudenaren door Hazerswoudenaren". Inwoners van de gemeente zullen er musiceren (klassiek em modern), een stukje cabaret ten beste geven of een voordracht voor hun rekening nemen. De bijeenkomst draagt ove rigens een zeer informeel karakter. Voor vervoer van bejaarden en van hen die slecht ter been zijn, kan worden gezorgd. Op het moment van de brand was niemand in de slagerij aanwe zig. Even na zes uur ontdekte me vrouw Groen de brand vanuit het winkelcentrum De Aarhof. Het vuur kreeg weinig gelegenheid om zich heen te grijpen. Drie kwartier la ter al kon het sein „brand meester" worden gegeven. De slagerij, vijftien krijgen, en ik hoop dat we in dit geval kunnen rekenen op de mede werking van d'e gemeente, en als blijkt dat het technische gedeelte gespaard is gebleven, dan kunnen we morgen de winkel weer openen". Daarbij doelde de heer Teekens op het koelkastsysteem. In de sla gerij, die eind vorig jaar nog een werken, liep veel grondige verbouwing onderging, ligt één tot anderhalve ton goederen opgeslagen. De koelruim- vries- te heeft lichte waterschade opgelo pen. De vriescellen, die op zolder gevestigd zijn, bleef schadevrij. En kele dagen voor de brand werd er rook- en waterschade op. De kei. de uitbeenderij en e'en deel de opslagruimte (waarin cel en koelruimte is ondergebracht) werden gespaard. De heer C. F. Teekens, één van de firmanten, zei te verwachten dat nog 15.000 kilo Vlees de winkel vandaag al weer openge- Teekens, steld zou kunnen worden. "Ik hoop dat we na een nacht hard werken morgen toch weer kunnen verko pen. Een probleem is, dat alle stroom is weggevallen. Als vestigingen heeft aan de Prinses Irenelaan in Alphen en in Gouda, is tegen brand verzekerd. De rookkast, waarin de brand ontstond, had een waarde van f70.000 en een vacuümmachine, noodstroomvoorziening kunnen die verloren ging, f 10 m De brandweer in actie aan de achterzijde van slagerij Teekens ALPHEN AAN DEN RIJN Het Alphense gemeentebestuur zal zich binnenkort per brief tot B. en W. van Leiden wenden over het nog steeds niet contractueel geregeld zy'n van de elektriciteitstarieven Dit had al op 1 januari 1975 gere- geld moeten zijn. Alphen, dat stroom van Leiden betrekt en moet koersen op de door d'eze gemeente vastgestelde prijs, heeft "bepaalde bedoelingen" met die brief, zo zei wethouder Goed hart gisteren in de raad, waarin verscheidene sprekers aandrongen op stappen tegen Leiden. Goedhart wilde niet zeggen wat precies de opzet is van de brief. Wel zei hij, dat bij het schrijven ervan juri disch advies zal worden ingewon- Goedhart (financiën en water en lichtbedrijven) zegde nogmaals de KVP'er Kortmann toe, dat er gezocht blijft worden naar de gas- verliesjen in Alphen. Het raadslid stelde gisteren, dat er in 1976 naar verwachting 4 miljoen kubieke me ter gas verdwijnt. We zijn overal bezig naar gas te boren, lat/en wij eerst eens proberen de lekken te stoppen, stelde hij voor. Een derge lijke lekkage kost de gemeente vol gens hem het komend jaar f 0.5 miljoen. Goedhart erkende: "het neemt ernstige vormen aan, maar we komen er gewoon niet achter waar het zit". De dienst water- en lichtbecMjven blijft echter zoeken. •)V ALPHEN AAN DEN RIJN Het definitieve bouwplan voor "De Kom" zal in de loop van april "76 klaar zijn. Aldus wethouder mevrouw Donker gisteren in de Al phense raad. Of de bouwkosten binnen de f5 miljoen blijven: "we hopen het, maar we vragen het ons af", zei ze. Het zal een gebouw worden voor füms, repetities, vergaderingen e.d., stelde de wethouder, in reactie op de vanuit de raad gebleken be duchtheid voor een "cultuurpaleis" en een "Kom voor goudvissen". Fröhling (VVD) en Van Steenis (Progr. Alphen) bleken toch nog steeds te voelen voor een architec ten-prijsvraag voor een bouwplan voor "De Kom", maar mevrouw Donker hield ook aan haar afwij zende standpunt vast.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4