"Belachelijk dat weg naar Spelen is afgesneden" üypw spaarpremie aanvragen» 1 Premie Spaarplan Volop startgelegenheid voor de wieleramateurs Constandse over besluit Nevobo: BHB Programma zaalvoetbal Alsikzondag rwin in de Nationale Lotto)| ga ik in 1976 doen wat ik in 1975 niet eens heb dtirven dromen. DINSDAG 16 DECEMBER 1975 DEN HAAG Frank Constandse grinnikt er maar eens om. „Het is toch ronduit belachelijk dat ze de weg naar de Olympische Spelen hebben afgesneden door de inschrijving voor het kwalificatietoernooi in te trekken", stelt de lange aanvaller van Starlift onomwonden. „Het is toch waanzin als ze stellen dat er geen representatief team op de been kan worden gebracht". De geluiden zijn niet nieuw. Het nationale volleybalwereldje staat im mers al jaren achtereen bol van de ■ellen en ruzies. Is het niet de NeVoBo-koers die wordt bekritiseerd dan vormen problemen rond natio nale selecties. competitieprorgam- ma's of andere zaken wel voldoen de negatieve gespreksstof. "Ze zijn destijds met een nieuwe ?rg jonge ploeg begonnen" herinnert Constandse zich nog wel. "Op zich jeen slechte zaak als maar de beste jeugd neemt die maar zelfs dat gebeurde niet. Een fan de oorzaken was dat de ouderen te vaak verstek lieten gaan of om ?én of andere reden niet beschik bar waren. En wat zie Je nu? Er tfordt mede van het kwalificatie- oernooi afgezien omdat de Jonge >pelers niet kunnen in verband met stamens". Overigens maakte de 29-jarige vol- eyballer 2>a jaar geleden samen met Harry Velthuis aanvankelijk ook leel uit van het 'nieuw'" nationale ;eam. "Maar wij hadden het al snel ïekeken. ik leen me er niet voor iele weekends naar Papendal te ;aan om te leren volleyballen. Daar s het Nederlandse team niet voor Sn daarnaast stond je met alle maal jongens uit de eerste divisie n het veld. Een beetje verjongen goed, maar zoals het toen ging NeVoBo het eigenlijk nog maar moeilijk kon verkroppen dat er bij voorbeeld in het toernooi om de Spring-cup voor Nederlandse begrip pen matige verrichtingen werden ge leverd. Er werd ingegrepen en de "oudjes" werden eens gepolst. "Tegen Krysik op zich heb ik niets", stelt Constandse nu. "Maar de functie die de bond hem gaf was wel fout. Ze hadden hem nooit alleen het naitionale team in handen dan ook moeten geven. Hij had bijvoorbeeld j makkelijk het jeugdteam erbij kunnen nemen. Maar het is nou een maal al jaren zo dat er bij de bond met een stelletje goedwillende ama teurtjes wordt gewerkt die zich nfët genoeg kunnen verdiepen in de pro blematiek rond bijvoorbeeld de spe lers van het nationale team". Derhalve is de speler, die al zon 150 keer het oranjeshirt droeg, te vreden dat de technische commissie sinds kort is opg»stapt en dat er hard is gewerkt om nieuwe plannen van stapel te laten lopen. "Ze wil len nu de nationale ploeg een tijdje voor belangrijke wedstrijden of toer nooien een paar maal bij elkaar laten komen. Dat is al een verbe tering al voel ik er ook best wel voor om met een bepaalde regelmaat trainingen te organiseren. Maar dan geen heel weekend in Papendal, dat slaat nergens op als Je °'3, Z0(^a^ 6P°e_ zaterdags ook competitie moet spe Stemmen iig bedankte' De Poolse bondscoach Benedict Krysik ging echter door en waar schuwde reeds bij voorbaat dat er voorlopig geen hoge verwachtingen ian zijn equipe mocht worden ge steld. Zo ging het voort totdat de Nog vier Leidse basketballers in selectie jeugd- O VERVEEN De coach van het Nederlands basketbal-jeugdteaan. Gerrit Zweserijnen, heeft na afloop van de tweede cen trale training in het CIOS te Over- veen een voorlopige selectie bekend gemaakt. De selectie, waarmee bonds coach Zweserijnen in april Neder land moet vertegenwoordigen bij het kwalificatie-toernooi voor de Euro pese Jeugdkampioenschappen, be staat uit zestien spelers. Onder de laatste zestien spelers zijn vier spe lers van Mercasol Leiden: Hans van Rooden. Eric Jan Berendsen, Peter- Paul Maassen en Walter Baars. Dit houdt in dat vier spelers van Mer casol zijn afgevallen: Arjen Moeken. Hans Cazander. Henk van Hulst en Gerard de Wolf. U kunt nog tot het eind van deze maand uw spaarpremie aanvragen over het bedrag dat u in 1970 hebt gespaard volgens de voorwaarden van het Premie Spaarplan. Dat sparen kon gebeuren door middel van spaarbewijzen,efFecten+effectenbewijzen, levensverzekering, spaarkasinschrijving, via aflossing op hypotheek of garantiekrediet of via een bedrijfsspaarregeling. U weet dat die 20% spaarpremie belastingvrij is en dat u die alleen kunt aanvragen bij de instelling waar u in 1970 hebt gespaard. Niet vergeten. Want't is geld waar u recht op hebt! En na 31 december is het te laat! Tussen haakjes: Opnieuw deelnemen aan het Premie Spaarplan gaat niet meer. Maar er zijn wel andere spaarvormen waarvoor de overheid een premie geeft. Vraag een folder aan bij: „Sparen", Postbus 51,Den Haag. Publikatie van het Ministerie van Sociale Zaken. kan rekenen. Nu reeds valt er bij de managers van enkele top-vereni- gingen een bedenkelijk gezicht te bespeuren als de agenida ter spra ke komt. "We willen graag de bond van dienst zijn, maar ze moeten de verhoudingen niet te scheef gaan trekken door wel erg veel zaterda gen beslag op onze Jongens te gaan leggen", is hun standpunt. Vrij spel Frank Constandse, tweede van links: ./Het is toch waanzin als wordt gesteld sentatief team op de been kan worden gebracht". t er geen repre- Jeugd Leiden speelt Buitoni van het veld LEIDEN De Jeugdploegen van Luba en Mercasol Leiden hebben zich vrijwel verzekerd van een plaats in de volgende ronde in de strijd om de nationale basketbalbeker. Lu- ba versloeg "thuis" Spakenburg met 87-62 en Mercasol behaadlle. even eens op eigen terrein, een monster zege op Buitoni: 141-55. In de re gionale jeugdoompetitie boekte het meisjesteam van Mercasol haar tweede nederlaag van dit seizoen. In de Vijf Meiihal toonde Red Stars uit Soest zich net iets beter: 40-41. Luba kende weinig problemen met het zwakke team uit Spakenburg. De Leidonaars konden volop wisse len, zonder dat de score haperde. Bij rust leidde Luba met 52-23. na de hervatting veriiepen de aanvallen wat stroever, maar desondanks gre pen de Leidenaars een ruime over winning: 87-62. Topscorers waren René Kallenberg met 25 punten, Ke*es Blonk en Tonnie Kallenberg met 15 punten. Laatstgenoemde spe ler is door bondscoach Lubeek gese lecteerd voor het Nederlands kadet- tenteam. De Jongens van Mercasol kenden geen genade met Buitoni. Halverwe ge de eerste helft was de stand al 40-9, bij rust was het 63-27. De uit muntend spelend» Peter-Paul Maas sen (veel assists, goed verdedigings werk) tekende acht minuten na rust voor 't honderste doelpunt (100-35), leverde daarna een puntgave "dunk." af en sloot de wedstrijd af met veer tig punten. Mercasol zgevierde ten slotte met 141-55. Naast Maassen wa ren ook Lamping <30 punten) en Baars (20 punten) produktief. De competitie-ontmoeting tegen Red Stars uit Soest is voor Leiden bij zonder teleurstellend geëindigd. De Leidse meisjes die enorm slecht scho ten (teamtotaal 20<c), hadden de gehele wedstrijd de leiding maar moesten vlak voor het eindsignaal toch het hoofd buigen: 40-41. rust 22-18. Ook zijn er stemmen opgegaan volgend seizoen in navolking van de basketballers, de competitie ook doordeweeks te laten draaien zodat er wat meer tijd overschiet om aan dacht aan de nationale selectie te besteden. "Dat kan volgens mij niet. Als Je er een normale werkdag op hebt zitten kan j«e 's avonds geen top-prestatie leveren, dat is onmo gelijk", aldus Constandse. "Wij heb ben bij Starlift bijvoorbeeld een paar jongens die aan de academie voor de lichamelijke opvoeding studeren. Stel Je voor als die overdag een paar uur zwemmen of atletiek krij gen te verwerken en ze moeten daar na nog eens een belangrijke volley balwedstrijd afwerken waarin hon derd procent inzet wordt gevraagd dat kan gewoon niet". Derhalve hoopt de 29-jarige CBS- medewerker slechts dat de nieuwe NeVoBo-plannen echt worden uitge werkt. "Dat moet je natuurlijk nog maar afwachten al stelt het program ma voor het national» team de eerst komende twee Jaar eigenlijk niets meer voor nu we wat betreft de Olympische Spelen de kans op het opdoen van internationale ervaring laten liggen". En daarnaast moet de NeVoBo ook maar afwachten in hoeverre ze bij het werken met de nationale selecties op de steun van de clubs UTRECHT Negenendertig wedstrijden voor amateurs en junioren prijken op de kalender die de KNWU-sportcommis- sie en de organisatoren van „grote" wielerkoersen samenstel den- Het Nederlands/Deense duo Leo Duyndam (links) en Ole Ritter rijdt een ereronde na de zesdaagse in het Deense Heming te hebben gewonnen. LEIDEN De drie koplopers in de zaalvoetbal hoofdklasse komen vanavond in de Groenoordhal alle in actie. Om 8 uur ontmoet Zwaan vogels Swift/'t Winkeltje: om 9 uur treedt LDWS aan tegen Wernink. PROGRAMMA: HOOFDKLASSE LDWS - Wernink, 21 uur: Zwaan vogels - Swift/ 't Winkeltje, 20 uur. EERSTE KLASSE B en T - v.d. Plas, 22 uur. TWEEDE KLASSE VNA - VKP, 22 uur. DERDE KLAS SE c Houtwarenhock - fc Modern 20 uur; UVS - LAF, 21 uur. DERDE KLASSE D VDON - van Dam GB, 21 uur. derde klasse e Fasson- Parlevliet, 20 uur. res. tweede klasse a sdo'67/2 - vna 2, 22 uur; vnl 2 - Padox 2, 21 uur; lisc 2 - Unitas 2, 20 uur; B en t 2 - Katwijk 2, 20 uur. res. twee de klasse B asc 3 - Regenboog 2, 22 uur; lfc 2 - 21 uur. RES. DERDE KLASSE A Swift/ 't Winkeltje 3 - Leidse Boys 2 J9 uur; SVLV 2 - Gazelle 3, 22 uur; O DO'72/2 - SLF 2. 19 uur. RES. DERDE KLASSE B LFC 3 - Te- gelhandel 3, 22 uur. RES. DERDE KLASSE D Oegstgeest 3 - Unitas 4, 19 uur; LISC 3 - Zwaanvogels 4 21 uur. RES. DERDE KLASSE E RHW 2 - Lisser Boys 3, 20 uur. JUNIOREN AL LFC al - LDWS al, 19 uur; SDO'67 al - Unitas al, 19 uur. JUNIOREN A2 Leidse Boys a2- Lugdunum a2, 19 uur. Voetbal De 44-jarige Georg Stol- lenwerk is de nieuwe trainer van de Bundesligaclub 1. FC Köln. Hij volgt Tsjik CaJkovSki op. IJshockey Het Tsjechische ijs- hockeyteam heeft in Stockholm met 21 gewonnen van Zweden. Het Olympische seizoen begint op nieuw met de traditionele Ster van Zwolle. Tegelijk met de Omloop Het Volk (ouverture van het internatio nale professionele wielerjaar) pre senteren de Nederlandse amateurs zich op zaterdag 6 maart. Veertien dagen later wordt de ronde van Zuid- Holland betwist. De Stichting Orga nisatie Sportevenementen besloot om concurrentie van de Amstel- Gold Race en de Omloop van de Baronie te vermijden, de klassieker een week te vervroegen. Illustratief voor de overvloed aan wedstrijden is het samenvallen van de Hel van het Mergelland en de weer teruggekeerde ronde van Friesland op 10 april. Ook in mei krijgen de amateurs volop startge legenheid. Zowel de Noordholland se driedaagse als die van Zeeuws- Vlaanderen is ditmaal in de aan loop naar Olympia's Ronde van Ne derland gepland. Na de nationale kampioenschap pen (nieuwelingen, junioren en vete ranen in Zandvoort; dames, ama teurs en profs een week later op het Limburgse Adsteeg-circuit) zijn de Olympische Spelen (eind juli) en de strijd om de regenboogtruien (begin september) de hoogtepunte van het wielerjaar. De kalender voor amateurklassie- kers en andere van stad-tot-stad- wedstrijden: 6 maart: Ster van Zwolle, 13 maart: K.O.-race, 20 maart: Ronde van Zuid-Holland, 27 maart: Omloop van het Lage Land (Junio ren), 28 maart: Omloop van de Ba ronie, 3 april: Omloop van de Braakman, Omloop van Nw.-Over ijssel (Jun.), 4 april: Siter van Bla- del, 10 april: Hel van het Mergel land en Ronde van Friesland (am. verenigingploegen), 11 april: Om loop van de Maasvallei (Jun.), 17 april: Ronde van Drente, 17 en 18 april: 2-daagse Rond» van Midden- Brabant (Jun)., 24 april: Dorpen omloop van Drente en Omloop van de Veluwe (Jun.), 1 mei: Ronde van Overijssel en Omloop van Oost- Brabant (Jun.), 6, 7 en 8 mei: 3- daagse Ronde van Noord-Holland, 14, 15 en 16 mei: 3-daagse Omloop van Zeeuws-Vlaanderen, 15 mei: Omloop van de Haarlemmermeer (am. en jun.) 20 mei: Ronde van Midden-Nederland, 22 mei: Ronde Bladel van Zuid-Friesland, 23 mei: Om loop van d» Kampen, 27 mei: trn. 3 juni: Olympia's ronde van Neder land, 29 mei: Flevo Tour (Jun.), 5, 6 en 7 Juni: Provinciale kampioen schappen, 12 juni: Ronden van Limburg. 13 juni: Kampioenschap van Nederland (nwl, jun en vet. in Zandvoort), 19 juni: Kampioen schap van Nederland (am.) Ad steeg-circuit, 26 Juni; Kersenronde, 28 Juni tm. 3 Juli: Internationale Wieier Avond Zesdaagse, 7 augus tus: Land van Bartje (jun.), 14 au gustus: Omloop van de Krimp»ner- waard. 22 augustus: Omloop van Niekerk (Jun i, 22 augustus: Om loop van de Rijnstreek en Acht van 28 augustus: Vier- stromenlandronde, 4 september: Omloop van het Zuiden (aan. Jun. en nwl.). 11 september: Ronde van de Achterhoek, 15 september: Ron de van Groningen. 18 september: clubkampioenschappen in Dronten, 25 september: Trofee Peugeot-Mi- ohelin (tijdrit). (ADVERTENTIE) Elke zondag uitslag. Maak het u gemakkelijk met een maandformuiier. Een voorbeeld. Voor f 19,- (f 18,- inleggeld f 1,- administratiekosten) hebt u 24 kansen op de eerste prijs. En die is meer dan eens een half miljoen. Idee? Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. z»?.Sr M££L £fS3.T O

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9