UVS: of verüespimt? ROODENBURG "NEKT" ZICHZELF Lugdunum verslaat LFC in matige derby met 1-0 m Koos Hannaart: geen zin meer LDWS: t oude liedje Randstad laat naar 1-1 MAANDAG 15 DECEMBER 1975 LEIDEN Koos Hannaart wil voorlopig niet meer in het eerste van UVS voetballen. De laatste man van de Leidse hoofdklasser, die vanwege een trainingsvoorval "dat ik niet kon tolereren" door trainer Gerard Désar uit het elfal was gezet voor het duel tegen Hermes DVS, heeft geen zin meer om nog langer voor het standaard team uit te komen. "De reden daarvoor ligt niet bij de trainer ook niet bij de andere spe lers, KOOS HANNAART zegt Hannaart (23), die aan zijn vierde competitie bij UVS bezig was. "Wat ik heb gedaan op het trainingsveld tegen de trainer, alleen bij mezelf", kon inderdaad niet door de beu gel. Het was volkomen terecht dat hij me er daarvoor naast zette. Ik ben gewoon te moeilijk, dat weet ik van mezelf. En in een periode dat het zo slecht gaat, zijn moeilijke jongens niet te gebruiken. Ik zie het helemaal niet meer zitten, Cees du Prie moet maar laatste man blijven staan. Die hoort daar meer dan ik. Ik heb dit seizoen misschien pas twee redelijke wedstrijden gespeeld. Dat ligt gewoon aan mij. Daarom kom ik voorlopig niet meer terug in het eerste". Door Paul de Tombe LEIDEN De 1—1 van UVS te gen Hermes DVS kon op twee manieren worden bekeken. Ener zijds kon het gelijke spel worden uitgelegd als een nieuw belang rijk Leids verliespunt in een duel tegen een club die nog bereikbaar zou zijn; anderzijds kon de 11 evengoed als een belangrijk winstpunt worden beschouwd. Ze ker als van de stelling werd uit gegaan dat Hermes ten onrechte zo laag is geklasseerd in de ama teurhoofdklasse A en voorname lijk door pech zo diep is gedaald. Die uitgangsbasis hanteerden bei de trainers. Hermes-oefenmeester Pim Visser had daarop zijn winst verwachting gebaseerd ("na de 5 0 tegen Aalsmeer en het zwakke spel wat ik van UVS tegen die ploeg had gezien, was ik ervan overtuigd dat we hier twee punten konden pakken) en was daarom teleurge steld; Gerard Désar kon als UVS- trainer om dezelfde reden tocEh te vreden zijn. Hoewel zijn "omgebouw de" ploeg weinig opschoot met de uitslag van de eerste van de twee sleutelduels voor de Kerst, werd toch lichte hoop gewekt. Désar: "nu stond er in ieder geval een ploeg in het veld die tenminste weer mogelijkheden bij zichzelf wist. Ik geloof dat het zelfvertrouwen begint terug te komen." Daarvoor zou kunnen pleiten dat di UVS, met een totaal omgegooide de fensie waarin alleen doelman Otto en voorstopper Filippo op hun eigen plek stonden, de tegenslag van een achterstand wist te overwinnen en ondanks 't ontbreken van echte mo gelijkheden toch naar de gelijkma ker wist te reiken. Daarvoor zou ook kunnen worden aangedragen dat de snelle Hermes-spitsen variërend van moeizaam (puntspeler Kornaat) tot zeer redelijk (de vleugelspitsen Nijs en Van Duppen) werden uitge schakeld door Filippo de naar dé lin kerflank verhuisde Pennentourg en rechtsback Jeroen Duifjes. Die laat ste speler was juist met het oog op Van Duppen—Désar: "Die ik een voetballer van eerste divisie-niveau vind" in het elftal ingepast. Ten koste van John Verschoor, terwijl Piet van Putten zijn opwachting aan het front mocht maken en Cees du Prie na de affaire Hannaart als laat ste man moest fungeren. Hij deed dat niet onverdienstelijk. Nog oner varen wellicht, maar hij paste zich allengs beter aan. Zoals ook UVS zich wol moest aanpassen aan het ster ker geachte Hermes en de krachten zo economisch mogelijk moest ver delen teneinde te voorkomen dat het "goed zou gaan lopen" bij de Schie dammers. Désar: "Want dan heb Je het slecht". Dat betekende voor de Leidenaars: niet jagen bij balver lies, waardoor de kans wordt ver groot om uitgespeeld te warden, maar "wijkend" verdedigen. Dat ging natuurlijk ten koste van de eigen aanvalskracht en van de attractiviteit van het duel, maar de gekozen speelwijze had wel tot gevolg dat ook Hermes in de eerste helft niet één echte kans kreeg. De Schie dammers hadden duidelijk moeite met de felle inzet van de opponent (Cees du Prie werd nog officieel ge waarschuwd) en toonden te weinig Initiatief en te weinig lef om tot ge vaarlijke offensieve acties te komen. De Visser-ploeg ging pas na de pau ze straffer voetballen, daartoe ove rigens in niet geringe mate gestimu leerd door een snelle goal van Kor naat. In vrije positie gezet door Van Duppen. had de spits echter wel de medewerking nodig van Otto, die hem een herkansing aanbood door de bal van de borst te laten stuiten, om in de 51ste minuut tot 01 te ge raken. Otto maakte zijn fout veel la ter goed door de bal na een knal van verdediger Commijs uit zijn doel te ranselen, maar zou een tiental minuten na de openingstreffer onge twijfeld weer kansloos zijn geweest als Pennenburg de uit de dekking van Filippo ontsnapte Kornaat niet juist op tijd het schieten had verhin derd. Nu kon UVS het zelfvertrouwen voor het volgende belangrijke duel tegen AFC opvijzelen door via La gendijk op 1—1 aan te sturen. De ijverige Leildlse aanvoerder knalde na een vrije trap van Kort in de 70- ste minuut 11 langs doelman Sper- mon. Met Verschoor nog als ver vanger voor de door kramp gekwel de Duifjes (die lang geblesseerd is geweest) hield UVS die deling vast. De manier waarop dat gebeurde kon angstig heten of effectief. Het was maar net hoe Je het be keek. Zaalhandbal Oost Duitsland Is zaterdag in Moskou wereldkam pioen zaalhandbal bij de dames ge worden. De Oostduitse dames ver sloegen in de laatste wedstrijd Tsje- ch06lowakije met 1711. Rusland werd tweede. Biljarten Emile Wafflard is gisteren in Brussel Belgisch kam pioen geworden in het ankerkader 71/2 Eerder was hij ook de sterk ste in het 47/2. Ludo Dielis werd tweede. Door Jan Preenen Peter Dubbeldeman van Roodenburg wordt voor de zoveelste maal de voet dwars gezet. AMSTERDAM Drie blunders waren bepalend voor de eindstand van het eerste klasse-duel RoodenburgBI. Witi. Aangezien de Leidenaars eenmaal meer in de fout gingen dan de Amster dammers werd de équipe van trainer Versteegh voor het eerst in dit seizoen met verlies gecon fronteerd: 12. De onfortuinilijkste Roioden- burger was doelman Frits van Berge Henegou wen, die de bal in de dertigste minuut „cadeau" deed aan Ko Jager en in de 41ste minuut faalde bij een vrije trap van Ron Bakker. Versteegh merkte later dan ook op dat zijn ploeg niet van Blauw Wit had verloren, maar van zichaelf. Niet alleen omdat zijn keeper zich ongewild als extra tegenstander had ontpopt. „We hebben ons laten afbluffen. De middenvelders van BI. Wit waren bijvoorbeeld veel harder". Omdat de schakellinie van Roodenburg (met uitzondering van Hans Hannaart) bepaald geen imponerend werkstuk kon afleveren was de aanval, die ook behoorlijk in de bewegingsvrijheid werd beperkt, nogal eens aan zijn lot overgelaten. In de eerste helft kreeg Roodenburg pas na veertig minuten de eerste kans, die Sam den Os aangreep om zich weer als afmaker te manifesteren- Blauw Wit had eerder uit meer mogelijkheden de ope ningstreffer kunnen kiezen. Al in de beginfase moest Maarten van Koperen de bal van de doel lijn werken na een inzet van Pim Waayenberg, die even later tijdens 'n scrimmage door de voet van Van Berge Henegouwen van een goal werd afgehouden. Zijn zwakke zijde toonde Frits in de 30ste minuut. Inplaats van de op dat moment me rust gelaten Maarten van Koperen in het spel te betrekken wierp de Roodenburg-doelman de bal naar Aad de Groot, die zich belaagd wist door twee Amsterdammers. Van dit tweetal ont fermde Ko Jager zich over de bal, die prompt naar het verlaten doel werd gestuurd; 0—1. De gelijkmaker van Roodenburg werd in de 40ste minuut voorbereid door Reinier Verkuylen en de foutief uitverdedigende Ron Beumer. Den' Os, die de bal op enkele meters afstand van het Amsterdamse doel kreeg geserveerd, had geen moeite om de winnende voortzetting te vinden: 1—1. Een vrij onschuldig uitziende situatie leidde het definitieve verlies van Roodenburg in. Vier minuten voor rust mocht Ron Bakker hal verwege de speelhelft van de Leidenaars een vrije trap nemen. Bakker koos de uiterste hoek van het doel uit, waar Van Berge Henegouwen de zeker niet hard ingeschoten bal door de han den liet glippen: 12. Roodenburg had toen al de geblesseerde Wim Lancel vervangen door Fred v. d. Kwaak. Met de 2de wissel (Pinas voor Brit tij n) wachtte Versteegh tot een kwartier na rust, nadat de Blauwwitter Beumer een „poging" om de bal in eigen doel te werken op niets had zien uitlopen. De entree van George Pinas hield een belofte in. Tijdens het eerste duel tegen Blauw Wit droeg de komst van de donkere voetballer bij tot een geweldig herstel van Roodenburg, dat in Amsterdam in het laatste half uur een 30 achterstand nog inruilde voor een 33 eindstand. Gistermiddag kon Pinas zijn ploeg geen injectie toedienen, die alsnog tot punten- winst leidde. Roodenburg had in dat tweede be drijf weliswaar vaak het initiatief, maar wist geen raad met de nogal eens tot zeven man uit gebreide defensie van Blauw Wit. Sam den Os en Peter Dubbeldeman wisten zich niet te ont trekken aan de bewaking, waardoor opkomende middenvelders en achterspelers (onder wie de weer goed spelende Peter Ciere) voor de brood nodige variatie moesten zorgen. Tot het zestien metergebied verliepen de acties nog wel redelijk, zo gauw doelman Mol door de muur van ver dedigers enigszins zichtbaar werd, bleef van de goede bedoelingen niet veel meer over. Blauw Wit, dat geduldig wachtte op een counter, was derhalve soms nog dichter bij een derde doel punt. Slechts een kwartier sprake van redelijk voetbal LEIDEN Een Leidse derby in dé zin van „ongelooflijk span nend" of „geweldig sfeervol" bestaat niet meer. Een plaatselij ke amateurwedstrijd, die vijfduizend toeschouwers trekt be hoort tot verleden. De tijd, dat LFC-Lugdunum een attractief gebeuren was dat bol stond van spanning en sensatie, lijkt de finitief voorbij. Het geboden alternatief houdt bepaald niet over. Door Ad van Kaan Mat, sfeerloos en onaantrekkelijk zijn zomaar wat termen die van toe passing zijn op de derby anno 1975. Het enige positieve in vergelijking met de voorgaande aflevering was dat er minder hard en ruw werd ge speeld. Lugdunum won dit matige duel met 0—1. Niet omdat de ploeg voort durend aanviel of met prachtig voet bal de tegenstander overklaste, maar dank zij een wat uitgekiender tactiek. LFC verloor deze wedstrijd. Niet om dat het tevergeefs storm liep of enorm veel pech had, maar meer om dat het niemand in de voorste lijn heeft die een vuist kan maken. Het gevolg is duidelijk: veel persoonlijke duels op het middenveld, veel bal verlies, veel overtredingen, weinig gevaarlijke acties voor de doelen: kortom een zouteloze vertoning. De malaise werd slechts in de tweede helft enkele malen doorbroken. In de eerste rondgang gebeurde er vrijwel niets. Een vrije trap van René Hols- wilder ging net over; één van Jaap Schilthuyzen juist naast. Deze twee spelers behoorden overigens tot de weinigen die in positieve zin opvie len. Vlak na rust leefde de strijd even op. In dat kwartier kregen beide teams, door wat meer openheid in het spel, plotseling kansen. Boom stopte een fraai afstandsschot van Wetselaar bekwaam, en aan de an dere zyde moesten De Cler en De Roo invaller-doelman Sloos te hulp komen bij inzetten van Gubler en Neuteboom. Het doelpunt viel ook in deze 'lévendige' periode. De tot dan toe onopvallend acterende Lugdunum linksbuiten Sjardijn zette op magni fieke wijze de hele LFC-achterhoede op het verkeerde been en manoeu vreerde Jaap Schilthuyzen vervolgens in droompositie. De laconieke spits wachtte eerst nog even, maar knalde daarop de bal tegen het net: 0—1. LFC is daarna met verdubbelde inzet enthousiasme alras plaats voor ver gaan jagen, maar door het keer op slagenheid, het best getypeerd door keer falen van de voorste lijn maakte het hopeloze zoeken van Henk Spiea dichtbij vernietigend uit. Peter Boom is verslagen. Lugdunum leidt en de moedeloze gebaren van Wim len in paniek raakte leek volkomen van Dijk. Dat de Lugdunum-achter- onnodig. Erg zelfverzekerd kwam het hoede vlak voor tijd nog enkele ma- in ieder geval niet over. DELFT L.D.W.S. heeft, na de teleurstellende resultaten van de afgelopen weken, ook in de uit wedstrijd tegen het Delftse D.H.C. niet kunnen imponeren. De ploeg van trainer Melbi Ra- boen had weliswaar een tech nisch overwicht, maar kon in de aanval geen vuist maken. Het vroegtijdig wegvallen van routi nier De Jong speelde L.D.W.S. parten. De vaak te individualis tisch ingestelde aanval DH.C. kon eveneens geen doel punt forceren. De beginstand bleef derhalve onaangeroerd 00. Raboen na afloop: „Hst is het oude liedje: we weten wel kansen te creëren, maar kunnen ze niet afmaken. Als t de kansen die we in het begin kregen benut hadden, had de wedstrijd een geheel ander i loop gekregen. D.H.C. was dan verplicht geweest te gaan a vallen, waardoor wij meer ruim te gekregen Zouden hebben. Ook de blessure van De Jong was lan het gelijke spel. Midden velder Piet Gubler moest ik nu ir de aohterste linie verschui- i, terwijl zijn plaats ingeno- n werd door de onervaren. Jarige. Van de Weiden". Toch deden zich in deze matige wed strijd. die zich voornamelijk op het middenveld afspeelde, nog wel enkele vermeldenswaardige momenten voor- Nadat schoten Ger de Roode en George Moesman net hun doel hadden gemist, soleerde Paul Wetselaar langs drie man en legde de 1 voor de voeten van Moesman. Deze raakte de bal maar half c het schot werd een makkelijke prooi voor doelman Jan Schiere. Aan de andere kant brak Harry Dame alleen door en kwam oog in oog met doelman Wim Visser te staan. In een poging ook hem te passeren werd hij door de in glansvorm gestegen Visser ge stopt. In de 62e minuut leek dan toch de langverwachte openings treffer te gaan komen. Vanuit een vrije trap, schoot Cees de Roode. met een fraaie k>b, de bal over de te ver voor zijn doel staande Schiere. De totaal niet reagerende doelman zag de bal via de lat weer in het veld terug- ketsen. Dijkman .maakte" wat dat betreft gelijk door in de 69e minuut de bal via de handen van Wim Visser op de lat te ko gelen. PETER DE WEKKER VOORSCHOTEN De vele r taties in het team van Randstad Sport leken een kwartier het eindsignaal dan toch nood lottig te worden. Olympia nam toen namelijk een voorsprong e de Voorsohotenaren raakten hierdoor zo van de kook dat Olympia binnen 5 minuten drie uitgespeelde kansen kreeg 01 strijd definitief te beslissen. Zo ver kwam het niet. Loek Helder had zelfs voor Randstad nog een aardige surprise in petto door de bal na een bijzonder goed geno men vrije trap van John Schoen maker achter de Goudse doel man Koos van Elleswijk te schie ten. Met die gelijkmaker kreeg Randstad Sport toch nog loon naar werken. De grondige veranderingen (Henk van der Zwan stond als vrije verdediger geposteerd, Gé Devilee fungeerde als spits, ter wijl Mugge zijn vertrouwde linksbackplaats weer innam) hadden vooral in de openings fase een positieve uitwerking, resulterend in twee kansen voor resp. Devilee en Robbde van Zijp. In beide gevallen bleef een goal achterwege, omdat de Goudse doelman Koos van Elleswijk (ex FC Vlaardingen prof) in goede vorm stak. Ook de aanwezigheid van Theo van Duivenbode scheen een rustgevende invloed te hebben op de overige Goudse verdedigers. Hoewel Randstad veel meer aan de bal was cre- eerde het zich maar weinig uit gespeelde kansen. Bijna leek een sohot van Schoenmaker dan toch een doelpunt op te leveren r Van Elleswijk hield Olympia overeind. Na de rust bleek de Randstad-verdediging niet meer dat betrouwbare sluitstuk als zij in de eerste helft was en Olym pia kon daar ook in de slotfase doeltreffend van profiteren. Ted Lan ger ak buitte een fout v Hans Lenz uitstekend uit bood de attende spits Gerrit Boogaarts een niet te missen kans (0—1). Een noodlottig lij kende goal, maar gelukkig de thuisclub schoot Helder de gelijkmaker even later in.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15