Volley halbond: kritiek op sectie technische zaken Fighting Mack weer terug Hoeveel"teer"en nicotinezit er in uw merk? Angelika Honsbeek: extra prikkel bij nieuwe vereniging Kelly. De zachtste van allemaal. WOENSDAG 3 DECEMBER 1975 DEN HAAG De "rebellie" van vijf speelsters van de nationale volleybalselectie heeft geleid tot spanningen binnen de-Nederlandse Vo lleybalbond. Twee maanden vóór het kwali ficatietoernooi in Montreal, weigeren deze speelsters (Fransje Murphy, Valentina van der Klift, Hermien van Bree, Willemien Smulders allen vap Chicopee en Dynamospeelster Helene Klat) nog langer te trainen onder bondstrainer Johan van Doorn. Ook het inschakelen van een interimtrainer, bijvoorbeeld herencoach Krysik, wordt door dit vijftal onaanvaardbaar geacht: Van Doorn moet weg. Voorgoed. En daarmee zit het hoofdbestuur van de Nevobo opnieuw midden in de problemen, want nauwelijks een maand geleden bleek het noodzake lijk om ook binnen de herenselec tie orde op zaken te stellen. De Ne derlandse Volleybalbond be sloot toen tot een zonodig verre gaande heroriëntatie. Een plan dat in januari panklaar op tafel moet liggen. "Dit werk wordt nu doorkruist", zegt bondsvoorzitter Piet de Bruin, "want ik geef toe dat er spannin gen zijn ontstaan tussen het hoofdbestuur en de sectie techni sche zaken". De oorzaken zijn dui delijk. Het hoofdbestuur verwijt de sectie onderschatting van het reeds geruime tijd sluimerende conflict. Anderzijds noemt Piet de Bruin het door de sectie opgestelde be leidsplan inzake de begeleiding van de nationale selectie "Ronduit te leurstellend". Geruchten als zou het hoofdbe stuur met onmiddellijke ingang de sectie technische zaken op non ac tief hebben gesteld, worden door Piet de Bruin echter ten stelligste 0"*kend. Dat de Nevobo als maatregel tegen over de "chantage" van het vijftal dames besloten zou hebben het vol ledige team van Van Houtên/VCH af te vaardigen naar het van 13 tot 21 januari in Westduitsland te verspelen kwalificatietoernooi, ont lokt aan De Bruin de kreet: "Ik noem dat wishful thinking; men wil het misschien zo maar het is ab soluut onjuist". De Bruin: "De tragiek van een voorzitter is, dat ie moet opdraven zodra er rotzooi is. Pers, radio en TV, je moet op zo'n moment over al tegelijk zijn. Bij zo'n gelegen heid viel de naam Van Houten/ VCH. Ik heb toen alleen maar ge zegd. dat dit nog niet eens de slecht ste oplossing zou zijn. Dat ik met deze club hierover contact zou heb ben gehad is pertinent onjuist. Er is zelfs nog niet eens over gespro ken". P et de Bruin ontkent dan ook dat de Nevobo nu reeds een standpunt heeft bepaald. "De zaak is volop in bespreking, eerst moet alles zo'n beetje geïnventariseerd zijn. Hope lijk komende zaterdag al. Dan ook buigen we ons over de vraag: wat doen we met ons damesteam?" Nochtans beseft Piet de Bruin dat hij met zijn felle uitval aan het adres van de sectie, helderheid op korte termijn kan forceren, maar dat een en ander nog niet h^ft ge leid tot het klakkeloos aan de kant zetten van diezelfde sectie. De Bruin "Zoiets kan ook niet, want de leden van de sectie zijn door de bonds raad gekozen. Ik geef toe dat ik in de sectie teleurgesteld ben, maar er zijn nog zoveel dingen te bespreken dat het onmogelijk is nu al een gefundeerd standpunt te bepalen". Hoe dan ookde voorbereiding van het nationale damesteam is ernstig in gevaar gekomen. Dat vijf speelsters - ogenschijnlijk ab rupt - trainer Johan van Doorn heb ben laten vallen, maar dat er bin nen de damesselectie al veel langer problemen rond de begeleiding waren, schuif de Nevobo in de schoenen van de verantwoordelijke sectie. "Een trieste zaak', zegt voorzitter Piet de Bruin, "temeer omdat we al bezig waren met een complete heroriën tatie. Jammer, want dit probleem doorkruist de hele zaak". Vilas en Borg ronde verder in Stockholm STOCKHOLM De Zweed Bjürn Borg en de Argentijn Guillermo Vilas hebben zich ge plaatst voor de halve finales van het Masterstoernooi in Stock holm. In de 'blauwe" groep won Borg met 6—2, 6—2 van de Ame rikaan Harold Solomon. In deze groep gaan Borg en Vilas met ie der 2 overwinningen aan de lei ding. Solomon en de Mexicaan Raul Ramirez hebben beide twee partijen verloren. De Roemeen Ilie Nastase, die twee dagen geleden werd gediskwalificeerd tijdens zijn match tegen Arthur Ashe, was gisteravond weer uit stekend in vorm en versloeg in de "witte groep" de Spanjaard Manuel Orantes met 3—6, 6 4, 64. In tegenstelling tot en kele dagen geleden liet de on voorspelbare Roemeen zijn bes te spel zien. De winst van gister avond geeft Nastase weer een kans op een plaats in de halve finale van het Masters-toernooi. Tegen Orantes bleek Nastase ook enige beheersing te kunnen opbrengen. Met uitzondering van een korte discussie met een foto graaf. die naar de mening van Nastase storend werkte, was er van enige wanklank geen sprake. Er waren 4500 toeschou wers. De stand in de witte groep is nu: 1. Ashe (Vst> 2 overwin ningen, 2. Orantes (Spa) en Nastase (Roe) 1, 4. Panatta (Ita) In het dubbelspel Westduitsers Hans Jürgen Poh- mann en Jürgen Fassbender van Brian Gotfried <VS) en Paul Ramirez in twee sets: 64. 64. DEN HAAG De grote afwezige tijdens de gistermorgen in Bel Air gehouden persconferentie was Fighting Mack. De An tilliaan, die maandagavond in het Congresgebouw de hoofd partij bokst tegen de Duitser Scheibner, was volgens promotor Henk Ruhling niet geporteerd voor dit soort bijeenkomsten. "Bovendien", verdedigde Ruhling het grillige talent, "is Mack hard aan het trainen. Hij is uit Parijs terug en zal zich de laat ste dagen voor de strijd bij Bouwlust in Dordrecht voorberei den. Dit gevecht wordt heel belangrijk voor Mack in verband met onze plannen voor volgend jaar." Door Henk Meijer Fighting Mack: grote plannen voor de toekomst. Volgend jaar zal het nieuw gevormde trio Ruhling, Schmitz en Overste overal in Nederland waar het (vermakelijkheids) belas tingklimaat enige ruimte biedt, zaken, boksgala's gaan brengen, beschikken hier in Nede volgens Ruhling, „als ik het bijvoorbeeld vergelijk met Duitsland, over vele goede boksers. Moderne topsport is echter niet meer te runnen zonder sponsors. Tot vorig jaar heb ik grote bedragen moeten toeleggen op de wedstrijden waarbij ik betrokken was. In Schmitz hebben wij, ik mag wel zeggen, een „kei" in het regelen van dit soort Dan komen onze boksers grotere regelmaat „En dan", de blik licht verwijtend op James Vrij gericht: „James is kampioen van Nederland, heeft echter dit jaar slechts twee keer in de ring gestaan. En niet een keer zoals hij in een interview in een weekblad verklaarde. Veel te weinig, dat ben ik helemaal met hem eens. Maar ook James Vrij zal volgend jaar meer wedstrijden krijgen en als de Boksbond meewerkt zal hij in het komend jaar naar de Europese titel kunnen reiken". Over Sjoerd Tuininga, de Amsterdamse half- zwaargewicht die zes ronden tegen de Duitser Uwe Meineke moet optornen, was Ruhling kort, maar hij wilde wel kwijt dat Tuininga met de Limburger Sjeng Verstappen in 1976 zal moeten doorbreken. De Utrechter Adri Huussen, die in het middengewicht de Duitser Klaus Fuchs ontmoet, bloosde lichtelijk onder de lovende woorden die Henk Ruhling over hem uitstrooide. „Huussen heeft als jonge profbokser een levenshouding die volgens mij de juiste is. Hij bokst maandag avond zijn vierde partij als prof, maar ik zie nu al in hem de grote opvolger van Fighting Mack. Hij heeft een eindstoot in beide vuisten en zal het ver brengen". De Haagse mede-organisator Leen Schmitz was vol lof over de rond het Congresgebouw geboden accom modatie. „Dit is de juiste sfeer waarin topsport bedreven moet worden. We hebben voor alle boksers een kamer in Bel Air afgehuurd. Kost allemaal veel geld, maar zo hoort het. Die mensen moeten zich behoorlijk kunn?n terugtrekken voor het gevecht. Alles moet vlot geregeld worden. Neem nou eens de kleding. Als Je hl een sportzaak naar een boksuitrusting vraagt kijken ze je aan of ze een klap met een houten hamer hebben gehad. Niet te geloven...." ADVERTENTIE) DEN HAAG Angelika Hons beek heeft sinds kort een nieuw on derdak gevonden bij de jonge Zaan- se vereniging Free And Easy. De beste Nederland »2 kunstzwemster van dit moment heeft enige tijd niet kunnen trainen doordat zij haar oude vereniging het Haagse DSZ vaarwel had gezegd. Zij kwam tot de ze stap, omdat DSZ naar haar me ning niet kon voldoen aan de eisen die zij had gesteld om te kom'en tot een top-begeleiding. Angelika sloot in februari van dit jaar een trainingsperiode van een half jaar af in het Amerikaanse San ta Clara. De wijze van trainen en be geleiding bij de bekende vereniging "The Corralettes" maakte op haar grote indruk en deze methode wilde zij ook in Nederland verwezenlijken. Dit bleek niet mogelijk te zijn, waardoor zij het besluit nam om naar een andere vereniging uit te kijken die haar wel voldoende mo gelijkheden kon bieden. De nationaal kampioene is onder de hoede geno men van Carry Stadt die met haar man oprichters zijn van Free And Easy. "Carry Stadt is drievoudig Neder lands kampioene geweest en zij won twee maal het Criterium Europe, wat destijds gold als het officieuze Euro pees kampioenschap. Zij werd in 1967 uitgezonden naar de Verenigde Staten en op solowedstrijden eindig de zij als derde en als beste niet- Amerikaanse. Wij kunnen het goed met elkaar vinden en we werken erg hard. Er wordt drie uur achter el kaar getraind, waarvan ik de helft les geef. We schrijven samen ook nummers en dat geeft mij een gro te voldoening. Het overgaan naar de ze vereniging heeft mij een extra prikkel gegeven. Ik wil beslist niet minder worden en ik geef het beste wat ik kan. In de toekomst wil ik zo goed mogelijk uitkomen en daar wil ik hard voor werken", aldus de 16-jarige kunstzwemster. Boksen De Mexicaan Jose Sulei- mane is gisteren in Tunis gekozen tot voorzitter van de World Boxing Council (WBC). Hij volgt zijn land genoot Ramon Velasques op. Su- leimane was de enige kandidaat. Sigaretten. Roken."Teer" en nicotine. Dat zijn op het ogenblik weer hoogst aktuele zaken. Welnu, Kelly heeft een zeer laag "teer"- en nicotinegehalte teer" 11 mg, nicotine 0,6 mg). Vergelijk dat eens met uw eigen merk.,-^- Misschien dat u dan toch eens 'n pakje Kelly gaat proberen. Maakt u meteen kennis met de zachtste sigaret van Nederland, pyl Ook in menthol. '7~ DUIZELT D/£ A*W^A/. KOU C5& OAJC7&2 U/OL., j 'r MA&JZ A o/r

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11