Als coacli zou ik niet goedvinden wat ik nu doe 'LANGS DE LIJN MOET WEG' Kinzo geeft spelers vrij Will Moerer van Mercasol Leiden Al BOEK Als het aan Van Praag ligt verdwijnt radioprogramma Als ik zondag goed zit in de Nationale^ Lotto of Toto ga ik bij mijn familie voor Sinterklaas spelen. DINSDAG 2 DECEMBER 1975 LEIDEN „Ik ben technisch gezien niet zo veel minder als andere guards in de eredivisie, maar ik kom op het gebied van ervaring en snelheid nog wel wat tekort. Ik moet nog leren mijn kwaliteiten op het juiste moment te gebruiken". Zelfverzekerd blikt Will Moerer, de 19- jarige spelverdeler van Mercasol Leiden in zijn glas. „De beste guards in de eredivisie zijn Wal ter Ombre en Pete Miller, zij zijn snel, hebben een goed schot en weten op het juiste moment een drive te maken waardoor zij van twee kanten gevaarlijk blijven. Mijn schot is mijn sterk ste punt, het maken van drives komt er nog niet zo uit- We spelen er eigenlijk ook niet zo op". niet doe". "Basketbal betekent voor mij wel veel, de omgang met mensen, de ont wil! Moerer, weHiohc de meest spanning. De hoeveelheid speeltijd is besproken speler van de Leidse bas- daarbij niet altijd belanrijk. Bij Hec- Door Hans Ja kefcbalclub. Zelfverzekerd, fel en vaak het vuile werk niet schuwend.Hij R|L» UB ontving als zoveel anderen zijn bas- bij Blom is dat anders. Hij gaat uit Daarnaast moeten guard bijkomt, een speler m'et erva ring, dat is het punt waar alles eigenlijk om draait. Nederhoed is genoemd, hij zou een aanwinst zijn. Ik weet ook niet of we Cornwall niet hadden gehouden als we aan het begin van het sei zoen wisten van al die blessures. bij het be- ketbalopMding op het Bonaventura- college. Hij behoorde tot de school teams, die deelnamen gevestigde m kon ik toch zeker et Rob Wallaart en Harry Stol, nog sPrekfn reldkampioenschappen, werd met geloof ik vast al hebben zij natuurlijk fig Bona driemaal landskampioen ervaring. Ik moet i problemen ook niet vergeten dat we met Blom al aan de vierde coach van dit seizoen be- ;ijn. Zoiets gaat geen enkel team in de kouwe kleren zitten. Eén vaste coach had zeker gescheeld in met Leiden éénmaal. Tweemaal werd opnieuw waarmaken en dat hit uitgenodigd voor de selectie van alt«d even leuk." Moerer spreekt de Prestaties het Nederlands jeugdteam, maar snel, met lange tussenpozen, als om q 1 JU beidp keren moest hij afvallen. De zijn woorden te wikken. Hij gaat te- Bekendheid laatste keer vanwege zijn leeftijd. rug jn zijn herinnering, de coaches, Deze week speelt Will Moerer met Rob de Wit haalde hem begin 1974 Zijn belevenissen met het schoolteam Mercasol Leiden tegen Pioneer Punch. L:: de ervaring die hij daarmee opdeed "Dankzij" Punch-speler Kirkland ALLESOVERJEUGDSCHOOLKOOK- KUNSTSPELSPORTPLANTPLAKDIER DOENBLOEMBOOTREISRUSTSTAD LANDGROENGRUT EN NOG VEEL MEER BIJ: Nu speciale aanbiedingen. Haal een catalogusl Pieterskerk choorsteeg 14, leiden AMSTELVEEN Theo Kinsber- gen, coach van Kinzo, de basketbal- ploeg die na de eerste helft van de competitie aan kop gaat, en de Ne derlandse Basketbalbond zijn tot 18 tot en met 22 december wordt ge houden. Zij zijn geblesseerd. Ook de Transolspelers Dekker, Loorbach en Weemhof zullen hieraan niet kun- meedoen, omdat zij op 18 de- akkoord gekomen inzake het selecte- cember met hun ploeg voor de Euro- i vijf spelers van Kinzo 1 pa Cup in Tel Aviv moeten spelen. de nationale herenselectie, die zich Jan Loorbach zal moet gaan voorbereiden op het pre- de nationale ploeg, omdat hij olympisch toernooi in Hamilton. Dan zich al met moeite kan vrijmaken Cramer, Everett Fopma, Herman voor de wedstrijden van Transol. Pluim, Marc ten Hoeve en Harrv Jan Dekker en Wim Weemhof blij- Kip zullen zich zondag melden voor I de eerste training die door bonds- j coach Bill Sheridan wordt geleid in het KNVB-sportcentrum in Zeist. wel beschikbaar. Voor de Tran solspelers begint weer een drukke pe riode, want de tien wedstrijden in öe kwart-finalepoule van de Europa Zoals bekend weigerde Kinsbergen Cup zullen in een tijdsbestek van aanvankelijk zijn spelers af te staan, nauwelijks twee maanden worden Will Moerer: Jk moet nog leren mijn kwaliteiten op het juis te moment te gebruiken". seizoen definitief in zijn ploeg. Voor- Dan de overgang die hij als onmisbaar omschrijft, kreeg de Jonge Leidenaar landelij- werker Volskkrant, "Basketbal" leuke uitslagen zorgen. Als er niets voorspoedige loopbaan. Moerer: "Je kan wel stellen dat ik terecht kwam in een uitzonderlijke groep basketballers.. Kijk maar naar degenen, die in dezelfde tijd begon- het eerste team. De overgang verandert, blijven we onderaan." coach van het nationale team werd bi Tel Aviv. In de afgelopen week zijn diverse gesprekken gevoerd tussen Kinsber gen en de vice-voorzitter van de MOTORSPORT De 23-jarige NBB, Iwan Rotteveel en dat leidde Amerikaanse motorcoureur Jimmy gisteravond tot de oplossing van dit West, die zondag Oranje (Cal.) ern- geschil. Van de 21 geselecteerde spe- stig gewond raakte tijdens de laatste Iers zullen Ton Boot en Cees Aker- er boom zeker niet kunnen spelen tij- te dens het toernooi in Praag, dat van de plo'eg die niets kon verlie- beurde. Ik dacht dat ik de bal uit Kinzo. De scheidsrechters gaven i ploeg die slechts maal won. Een formatie waarvan al gemeen als grootste probleem wordt Peter Kop, nationaal omschreven de "guards", jeugdteam. Hans van Roo- li79 lange will Moerer Kirklands handen sloeg, ik kwam g»aen p, terwijl ik volgens hem le- van rechts de bucket insnijden en vensgevaarlijk bezig was onder de draaide me om om een botsing basket tegen Herman Pluim. Kijk, met de basket te vermijden. Toen ik ben dan wel klein, maar ik ga den, aanvoerder jeugdteam, Aad den Nieuwendijk, Jeugdteam, Peter Paulides, Ed Plomp Ruijsenaars, allemaal ste, in Spanje en bij de selectie van h'et jeugdteam". "Ik heb als junior dan ook ei- gelijk alles bereikt wat er te be halen viel. Alleen de beker en het jeugdteam niet. Dat Jeugdteam, dat vielen weg heeft me wel eens dwars gezeten. De eerste keer was ik gewoon nog niet rijp, indertijd waren jongens als Ten Njjenhuis (Donar) en Kropman mge'p'ast gaf hij mij die klap op mijn kop ?n geen overgangsmoeilijk- en de rest weet Jij beter dan ik. ant ik trainde al lang met ik stond in ieder geval niet onder ik kende hem en was dus niet gevaarlijk voor hem, zoals in sommige kran- tel wel is gesuggereerd". heden, Benjamin het ee,.ste team iedereen al. Toen ik er bij kwam dacht men niet dat ik de eerste spelers zou halen. Ik had dat niet direct verwacht, maar door "Die strafzaak omstandigheden heb ik mee gehad. Er waren blessures, Hecker gaf ROTTERDAM De koploper van de regionale jeugdcompetitie. Mercasol Leiden heeft door een monsterzege op het onderaan de niemand uit de weg. Pluim ranglijst staande SV Hoogvliet zijn ik stond onder koppositie verder verstevigd. De Leidse basketballers ontmoetten n betekenis en 18—72 ruststand kapot schrij- met 41—153 (112 punten verschil!). Leiden speelde weer met Arjen Moeken, maar nog zonder Peter hievaart. Beiden waren vorige Moeken kennelijk nog niet geheel her- de weinigen kwam de basket, nou dan loop ik niet weg. Pluim sprong op mijn nek en ik geen tegenstand bukte. "Bridging" brulde Smeets", zegevierden die Moerer moeten wij inderdaad direct wen gegooid, terwijl het verschil tus- "Ik koester geen haat tegen Kirk- sen de juniorencompetitie <j divisie groot is". "Ik vind het logisch dat beter. De tweede keer had ik pech, weserijen (de bondscoach) wilde alle spelers, die geboren waren na 1 ja nuari 1957 met het oog op de Eu ropese kampioenschappen van vol gend jaar. Het team ging toen naar Schotland, na afloop zei Zweserij- nen nog "Had ik toch Moerer maar meegenomen", maar wat koop ik daarvoor". Uitgaan Hij schenkt nog eens in. Geen alcohol. Hij lacht als daarover een opmerking wordt gemaakt: "Je be doelt dat ik nog wel eens drink. Naast mijn studie (Engels in Lei den) zijn voor mij twee dingen be langrijk: baskethal en-uitgaan. Het HILVERSUM uitgaan mag niet ten koste gaan van de sport, van de tien pilsjes laat ik er daü ook wel eentje staan". Moerer kijkt wat bedenkelijk als zijn'zin wordt opgeschreven en gaat dan verder: "Ik kan het bier best laten staan. In de maand voor de kampioenschappen in Italië heb ik geen druppel aangeraakt. We hadden zeg. Integendeel, het betreft hier natuurlijk een kansen lachertje. De scheidsrechter maakt Het gesprek loopt op zijn einde, de spelers een zaak aanhangig 'en komt dan alcohol komt op tafel. Nog eenmaal wreek afwezig door ziekte, e volop zelf niet opdagen, terwijl de bonds- komt Moerer terug op de positie kansen. Je h'ebt echter gelijk als je official die rapport moet opmaken van M'ercasol op de ranglijst zegt dat het misschien beter geweest niet wordt uitgenodigd. Punch heeft je zegt dat o: zijn als ik meer geleidelijk in zijn zaakjes goed voor mekaar, als over een kuil zijn. Nu zijn de situatie andersom was geweest uit te komen dan zeg ik, we zitten speelde voor de leeu- dan had ik eruit gelegen". inderdaad in een diepe kuil, als n i va alle mensen op elkaa: land, het was tenslotte een reflex, komen we er niet uit, maar Maar die vrijspraak, hè. Je krijgt één of twee spelers eerbij dan zo'n rot naam. Mart Smeets mede- Dan kunn'en we nog voor een 'Als steld want als coach Blom praat kwam hij eigenlijk niet in het spel ir we moeten zien voor. Henk van Hulst daarentegen en formidabele wedstrijd de 13 schoten raak) en zetten komt dan ook voor op de lange lijst r met topscorers: Berendsen 32, Maassen Van Hulst 27, Lamping 25 en Baars 18. Als het aan Ajax-praeses Jaap van Praag zou liggen, verdwijnt het radiopro gramma 'Langs de Lijn' zo snel mogelijk. Van Praag stelt zich op het standpunt dat er niet ge discussieerd dient te worden of de NOS al dan niet moet betalen voor het uitzenden van voet- balflitsen en zo ja over de hoogte van het bedrag, Van Praag houdt het er zonder meer op dat de KNVB de NOS moet verbieden om 'Langs de Lijn' uit te zenden. bezijden „De NOS blijft zich op het wel degelijk het belang het voetbal allerminst, integendeel het Dit recht wordt ook internationaal betaalde voetbal in zijn totaliteit. Ik brengt ons grote schade toe. Dat op dat moment enorm groot. Dat weet dat een programma als Langs kan bewezen worden door het men mij vaak vrijdag's ziet stappen de Lijn" de publieke belangstelling in programma gewoon af te schaffen. grote mate beinvloedt. Carel Enke- Ik hoop vurig dat de sectie betaald laar van de NOS mag beweren dat voetbal dat eveneens inziet, dat er het hier om zogenaamde vrije komt nu 'eenmaal omdat terdag en in de rest van de week eigenlijk geen gelegenheid (ADVERTENTIE) in radioen televisiewereld gehan teerd. Ook de Olympische Spelen in Montreal kunnen zonder beperking en zonder betaling door de radio worden uitgezonden. De afspraken bij stuk zal worden gehouden, tussen NOS en KNVB houden in, zal laten dat de radiosituatie na 1 januari zal worden bestudeerd. De KNVB heeft bijna een Jaar nodig gehad", aldus hierover stellen. Daarom mag men van ons niet zich niet inpakken door de slimme onderhan delaar Carel Enklaar van de NOS." In Gooise kringen is men inmiddels nog steeds Enkelaar, zo vér dat men overweegt om met een rapport samer het vertonen van de tv-beelden Elke zondag Alle Nederlandse 1 sportverenigingen wensen u veel succes. Als u meespeelt in de Nationale Lotto kunt u aardig rijk worden. Maar u steunt bovendien een goed doel. Want van de totale inleg wordt o.a. een deel toegewezen voor activiteiten op het gebied van sport en lichamelijke vorming. Bedankt vast. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. Studio Sport te stoppen indien de verwachten onmiddellijk met KNVB inderdaad zou besluiten om Langs de Lijn' het uitzenden te verbieden. Carel Enkelaar suggereer de dit gistermiddag maandelijks persgesprek NOS-leiding. Enkelaar, hoofd van de treft antwoord klaar te staan. Enkelaar tot slot: „Indien echter de KNVB zou besluiten dat de het NOS-radio na 1 januari niet meer met de op de velden wordt toegelaten, dan zulk een verbod op de NOS-televisiedienst en voorzitter nieuwsgaring in feite ook de van de NOS-delegatie in de televisie en de schrijvende pers." En onderhandelingen met de KNVB: als antwoord op de vraag hoe de van d KNVB Enkelaar en Van Praag (rechts) toen ze nog niet lijnrecht tegenover elkaar stonden. NOS-radio bij een eventueel verbod zijn veel manieren om hier druk op i handelen: „Er uit te oefenen. Ashe toch winnaar in Stockholm STOCKHOLM Arthur Ashe is maandag tot winnaar uitge roepen van de partij tegen de Roemeen Ilie Nastase voor de eerste ronde van het Masters tennistoernooi in Stockholm. De Amerikaan stapte zondagavond van de baan omdat hij zich lang durig had geërgerd aan het ge drag van zijn tegenstander, die al eerder in de partij gewaar schuwd was. nadat hij een bal in de richting van een lijnrech ter had geslagen. Aanvankelijk werden beide spelers gediskwali ficeerd. Ashe en Nastase werden maan dagmorgen gehoord door be stuursleden van de Internationa le Lawntennlsfederatie (ILTF). Na het onderzoek, dat drieën half uur vergde, verklaarde De- rek Hardwicke, president van de ILTF: "Nadat we bekend wa ren met allé feiten hebben we besloten het wangedrag van As he door de vingers te zien "en de partij aan hem toe te wijzen. Nastase heeft onze beslissing aanvaard en vertelde ons, dat hij van plan was de partij ge wonnen te geven als wij dit be sluit niet hadden genomen". ^7/r/r<rr/)/ J&-/2&/ x>/r k&m&j h/y y/r 2!/ t//r

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9