Klacht tegen Rijnsburgse arts wegens nalatigheid I ïoof dgebouwen J ohaiiiiesstichtiiig tegen de grond Heempark zou te duur worden ®533XB Vrouw overleden in Oegstgeest Ongeval Bijrijder kwam er 'goed' af 'Actie Woonboot' DINSDAG 2 DECEMBER 1975 Noordwijk schrikt van half miljoen aanlegkosten NOORDWIJK —Met de aan leg van een heemtuin zal een bedrag van zo'n half miljoen gulden gemoeid zijn, terwijl de jaarlijkse kosten zonder de kapitaalslasten op ongeveer vijftigduizend gulden worden ge raamd. Gelet op andere moge lijkheden om van de natuur kennis te nemen en te genieten zijn B. en W. van mening, dat een dergelijke uitgave voor een heemtuin een te groot offer voor de gemeenschap zou betekenen. Daarom heeft men geen vrijheid kunnen vinden aan de gemeen teraad een voorstel tot mede werking aan een heemtuin te doen. De gedachte aan een dergelijk park is destijds ontstaan in de kring van Vogel- en Natuurbe scherming Noordwijk. Onderzoe kers uit deze vereniging hadden vastgesteld dat door wegenaan leg, bebouwing, en dergelijke, zeldzame vertegenwoordigers van de duin- en polderflora dreigden te verdwijnen. Met de bedoeling een aantal van deze exemplaren van de beklaagde soorten te be houden, wendde Vogel- en Na tuurbescherming Noordwijk zich tot het gemeentebestuur met het verzoek een Heempark in te richten. Bij het verzoek voegde men uitgewerkte tekeningen en daaruit bleek, dat de vereniging een plaats voor de tuin had ge dacht aan de duinvoet in het open gebied tussen de Lijn- baanweg en de Prins Hendrik- weg, eventueel op de grond tus sen de Westerbaan en het politiebureau. B. en W. delen mede aanvan kelijk wel de intentie te hebben gehad om op het idee in te gaan, maar van de financiële gevol gen te zijn geschrokken. In tegenstelling tot vele ande re plaatsen waar een dergelijke tuin is aangelegd, is Noordwijk rijk aan natuurschoon, voert het college aan. Geïnteresseerden kunnen op loop- en fietsafstand praktisch het gehele jaar een flora waarnemen die uniek is. Dit geldt in het bijzonder voor de bossen en de polders in de om geving. Daar het bestuur van Natuur - en Vogelbescherming de beplan ting van de tuin wil beper ken tot de in Noordwijk voor komende plantensoorten, ligt het voordeel in de beperkte schaal en de naamgeving der onder scheidene planten, menen B. en W. Het ziet er niet naar uit, dat het actieve bestuur van Vogel en Natuurbescherming, in de raad vertegenwoordigd door de heer Verweij, na deze uitspraak van het college het hoofd in de schoot zal leggen. Het door haar bedachte plan, aansluitend op het dierenparkje aan de Freesialaan, zou behalve als conserveringsgebied van in heemse flora, door de unieke lig ging van de grond een bijzonder aantrekkelijk wandelgebied ople veren. dat van veel betekenis zou kunnen zijn voor de slecht- weer-recreatie van oudere gas ten. OEGSTGEEST De Keer A. van Vliet uit Oegstgeest gaat bij de zg. commissie van toezicht voor Leiden e.o. een klacht indienen tegen de Rijnsburgse huisarts E. C. M. P. Hij verwijt de arts nalatigheid en een gebrek aan menselijk gevoel. Volgens de heer Van Vliet heeft de arts vorige week dinsdagnacht ondanks uitdrukkelijk verzoek, niet nodig geoordeeld bij de heer Van Vliet langs te komen om diens vrouw te behandelen. „Ik zie het niet zo zwaar in", zo zou de arts hebben gezegd, „komt u morgen maar op het spreek uur". De vrouw, die een leverziekte had, overleed vier uur later. De heer Van Vliet kwam die be wuste nacht omstreeks kwart voor één thuis van zijn wekelijkse kaart avond toen hij zijn vrouw in bed vond met een grote plas bloed naast zich. Hij verschoonde haar en bel de even later de Rijnsburgse arts in een telefooncel op. Hij legde hem de situatie uit en verzocht hem direct langs te komen. Volgens de heer Van Vliet vroeg de arts toen al leen hoe oud zijn vrouw was en ad viseerde .hij hem de volgende och tend op het spreekuur te komen. De heer Van Vliet keerde terug naar huis en ging naar bed. Maar om streeks vijf uur werd hij wakker van zijn vrouw, die hevig bloedde uit haard mond. De heer Van Vliet pakte haar pols, maar voelde geen leven meer. Hij rende vervolgens naar de telefooncel en belde de Rijnsburgse arts voor de tweede keer. Deze arriveerde volgens de heer Van Vliet tien minuten later en constateerde dat de 50-jarige me vrouw Van Vliet was overleden. 'Toen zei hij: sorry, het is afgelo pen. ik zag het thuis niet zo zwaar in. Hij heeft toen nog even gezeten en vlak voordat hij wegging zei hij dat ik iemand moest vinden om mijn vrouw af te laten leggen. Hij is niet langer dan vier of vijf minuten geweest", aldus de heer Van Vliet. Tijdens zijn bezoek, aldus de heer Van Vliet, verklaarde de arts dat er niets meer te redden was ge weest, omdat de lever van de vrouw volkomen was vernietigd. De heer Van Vliet zegt dat hij dat als leek niet kan beoordelen, alhoewel hij er wel van op de hoogte was dat zijn vrouw al zeven jaar lang een ongeneeslijke leverziekte had. "Maar", zegt hij, "dat vind ik dan nog geen reden om niet te komen. Je mag in zo'n situatie toch wel een beetje menselijkheid, een beetje begeleiding verwachben?". De heer Van Vliet is nu van plan deze gebeurtenis via zijn ziekenfonds "Boerhaave" voor te leggen aan de zg. commissie van toezicht, een or gaan dat bestaat uit vertegenwoor digers van het ziekenfonds, apothe kers, medische specialisten en huis artsen. Deze commissie zal vervol gens een onderzoek instellen en, in dien dat noodzakelijk is, de zaak doorspelen naar het Medisch Tucht college. Mocht dat laatste niet ge beuren. dan staat voor de heer Van Vliet de mogelijkheid open de zaak zelf aan dit tuchtcollege voor te leggen. De heer Van Vliet heeft al aangekondigd dat hij deze moge lijkheid zeker zal aangrijpen. De Rijnsburgse arts wenste op de ze zaak overigens geen commentaar te gevenZich beroepend op ztfn ambtsgeheim zei hij: "Laten we de geëigende wegen maar bewandelen, dat is verstandiger". CELSTRAF DEN HAAG ALPHEN De of ficier van justitie bij de Haagse po litierechter was slecht te spreken over een 21-jarige tekenaar uit Al phen, die zich moes verantwoorden, omdat hij onder invloed van drank zijn auto had bestuurd. De politie had reden om aan te ne men, dat het rijgedrag van ver dachte door drank werd beïnvloed." Een bloedproef bevestigde dat. De officier merkte op, dat de Alphe- naar reeds op een dergelijk feit is betrapt, zodat de eis luidde: drie weken gevangenisstraf en een jaar en zes maanden intrekking van het rijbewijs. De politierechter veroor deelde tot twee weken gevangenis straf en een jaar intrekking rijbe wijs. KATWIJK In de kantine van de Katwijkse gemeentebedrijven heerste gisteravond een uiterst serieus sfeertje. Het was de eer ste wedstrijdavond van de jeugd- competitie schaken, georgani seerd door de Leidse schaakbond. Veertien teams van vijf jonge schakers zullen tot april 1976 strijden om de hoogste eer. Vier teams komen uit Katwijk. De uit eindelijke ivinnaar mag meespe len in de landelijke competitie. De eerste ronde bracht gister avond al direct spanning in de ■aak. In de eerste klasse staat Leiderdorp 1 op kop met vier en een halve punt. In de tweede klasse is het Katwijk 3, die met vijf punten eindigde. Burgerlijke stand C. A. de Mooij. Bastiaan Marti lm. z. v. J. J. Verschoor en G. N. M. Vermeer. Hil- de. d. v. M. Zonneveld en B. I. C. Mas tenbroek. Sylvia, d. v. H. A. Roerade en C. de Jong: Cornells, z. v. N. Schel- Ungerhout en M. de Ruiter. Natascha d v. A. van der Meer en I. A. Verst»e- ge. Sanja. d. v. Z. Lazarevic en G. Mi- ALPHEN AAN DEN RIJN De 19-jarige bromfietser J.V. uit Alphen is gistermiddag rond kwart voor vijf aan het hoofd gewond geraakt bü een ongeluk op de rotonde nabij de Castellumstraat. De jongeman is vermoedelijk tegen een vrachtwa- genn opgereden, die net als hij uit de richting van het station kwam en de rotonde opreed. Omdat beiden dezelfde kant opgingen, is de precie ze toedracht nog onduidelijk. Getui gen van dit ongeval wordt dan ook verzocht contact te zoeken met de Alphense politie. De jongeman, die via Rijnoord voor neurologisch hersenonderzoek werd doorgezonden naar het Acade misch Ziekenhuis, kon in de loop van de avond weer naar huis terug keren. LISSE De heer P. G. van Tol uit Lisse, algemeen directeur van de EMHA-groothandel in levensmidde len Van Tol B.V., heeft het in Bo degraven gevestigde, Hotel van Haaf- ten gekocht. De vorige eigenaar zag zich genoodzaakt op zoek te gaan naar can andere exploitant toen de laatste (de afgelopen Jaren zijn er meerdere geweest) door de sterk stijgende kosten geen mogelijkheden meer zag voor een rendabele opzet. De heer Van Tol, wiens bedrijf in 1967 van Lisse naar Bodegraven ver huisde. streeft er naar het hotel zijn (oorspronkelijke bestemming volle dig terug te geven. De laatste jaren kwamen er steeds minder gasten in "Van Haaften". De Lissenaar is van mening dat het Bodegraven ont breekt aan een goede hotelaccom modatie waardoor bedrijven voor de gasten die er de nacht willen door brengen op omringende plaatsen zijn aangewezen. Op 1 december Jl. ging Hotel van Haaften dicht voor een ingrijpende verbouwing, waarvan de kosten de koopsom benaderen. Het is de be doeling dat het hotel, dat zijn huidi ge naam behoudt, in april volgend jaar wordt heropend. DEN HAAG/HOOGMADE "U komt er nog goed af", constateerde de Haagse politierechter, na de eis te hebben aangehoord van de officier van justitie, tegen een 20-jarige bij rijder uit Hoogmade, die terecht stond, omdat hij onder invloed van drank een auto had bestuurd. Dat ge beurde in Noordwijk. E'a politie had hem aangehouden vanwege het op vallende rijgedrag. Dat bleek later ook uit het alco- holpromilage in zijn bloed, namelijk 1,35. "We krijgen hier zwaardere gevallen", zei de officier. De bijrij der had een suffe indruk gemaakt, zat in de auto strak voor zich uit te staren, zo had de politie meegedeeld. De officier wilde er rekening mee houden, dat verdachte voor zijn werk moeilijk het rijbewijs kan mis sen en daarom volstaan met 500 gul den boete, voorwaardelijk een week gevangenisstraf en zes maanden in trekking rijbewijs, beide met proef tijd van 2 Jaar. KATWIJK Woonboot 'De Kreukel", de boot die enkele weken geleden zcmk bij de Katwijkse Sandtlaan, zal van middag worden gelicht. Een Amsterdamse bergingsmaat schappij zal de boot weer op het droge halen. De eigenaresse van de boot, mevrouw A. W eibers ivas niet thuis op het moment dat de boot in de diepte verdween. Buren waarschuwden de poli tie. Naar de oorzaak van het zinken tast men nog in het duister. De Katwijkse politie zal daarom een onderzoek in stellen, zodra de boot iveer bo ven water is gekomen. De eige naresse van de boot was welis waar verzekerd, maar het is nog niet zeker of een schade vergoeding zal ivorden uitge keerd. Bovendien was de boot zwaar onderverzekerd. Door het personeel van de drogisterij, waar mevrouw Weibers werkt, is een hulpactie op touw gezet om financiële steun te verlenen. Hiervoor is een bankreke ning geopend. Degenen, die een steentje willen bijdragen kun nen dat doen bij de ABN in Oegstgeest, banknummer 566929708 onder vermelding "hulp woonboot A. Weibers", of aan de kas van deze bank. Mevrouw Weibers woont tij delijk in Amsterdam. Voor realiseren uitbreidingsplannen NIEUWVEEN De voormalige hoofdgebouwen (langs de Dorpsstraat van de Johannesstich- ting in Nieuwveen zullen voor het grootste deel worden afgebroken. Op de vrijkomende grond zal Huize Ursula, sinds kort eigenaresse van het complex, haar uitbreidingsplannen realise ren. Die nieuwbouw zal onder andere bestaan uit enkele paviljoens waar pupillen zullen worden onderge een kinderboerderij, een ge voor therapie en een onder voor de technische dienst. blijft het zusterhuis, nog niet zo lang geleden werd opgeleverd. In het bestemmingsplan "Ursu dat vanaf 1 december ter visie wordt gelegd, staat dat er is ge streefd naar een zo groot mogelij ke flexibiliteit. Dat is noodzakelijk omdat de realisering van het hele project (gebouwen en recreatie ve voorzieningen), zich zal uitstrek ken over enkele jaren. Voor het verkeer zullen geen bij zondere voorzieningen worden ge troffen. Op het terrein van de stichting krijgen auto's een eigen circuit. Het bevoorradend verkeer krijgt een éénrichtings-cireuifc De autobus en eventuele taxi's voor het brengen en afhalen van blo leerlingen volgt ook dit circuit. Over de openbare functie van de Muggenlaan, als verbindingsweg tussen het dorp en het gebied langs de Drecht, staat in het bestem mingsplan, dat er door het samen gaan van belde stichtingsterreinen een onaanvaardbare situatie ont staat. Daarom is dit fietspad in z'n geheel omgelegd langs de oostelijke terreingrens. Het bestuur moet zich nog bera den in welke vorm tot het oprich- beschikking komende zusterhuis. In het structuurplan zal in ieder geval ten van nieuwe gebouwen moet worden overgegaan. Daarbij zal re kening moeten worden gehouden met de mogelijkheden die in het dorp aanwezig zijn en met het ter ruimte voor aanvullende per- soneelshuisvesting op eigen ter rein worden gereserveerd. Temidden van de bebouwing worden drie kleine winkels ge bouwd. Nabij de Duikertochtsloot wordt gedacht aan een recreatiege bied (ook voor therapie) waarin te vens een oppervlakte aan water voor blusdoeleinden moet worden opgenomen. Het in te richten ter rein zal naast algemene groenvoor zieningen ook moeten bevatten tui nen en kassen waar de pupillen daadwerkelijk worden geconfron teerd met de natuur. Hier zullen ook dieren moeten kunnen worden gehouden.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4