AFSLUITING DEEL LANGE VOORT OP PROEF Subsidie voor manege Leiderdorp Vernieuwde Schoolstraat minder parkeerplaatsen Nieuwe impulsen woningbouw W& Raad gaat akkoord BRUG ZONDER STROOM INBRAAK BIJ K EN O Goedkeuring voor Zoeterwoude nadert B en W van Oegstgeest hebben plan in stadie OEGSTGEEST - B. en W. van Oegstgeest bestuderen op het ogen blik de mogelijkheid om bij wijze van proef het deel van de Lange Voort tussen Irislaan en Lijtweg af te sluiten. Dit in verband met de uitbreiding van het winkelcentrum Lange Voort. Verder wordt er ge studeerd op de voorzieningen, die getroffen zullen worden op de Ter- wee weg. vooruitlopend op een to taalplan voor de herinrichting van woonstraten. Dat antwoordt het college van B. en W. van Oegstgeest op vragen, die bij de voorbehandeling van de be groting werden gesteld. B. en W. delen de raadsleden verder mee dat men ernaar streeft in de eerste helft van het volgend jaar met een voorstel te komen voor samenwer king met de Leidse Schooladvies dienst. Van belang is in dit verband het aanbod van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland om een ge sprek met andere nabuurgemeen ten op gang te brengen om een eventuele grotere samenwerking op het gebied van de schoolbegeleiding tot stand te brengen. B. en W. van Oegstgeest zeggen dit aanbod dankbaar aanvaard te hebben. Plannen voor de bouw van een gezondheidscentrum in Oegstgeest zijn er voorlopig niet. Het college zegt dat niemand in de gezonds- heidszorg op dit ogenblik behoefte heeft aan een centrum in de vorm van een gebouw. Wel wordt volgens het college behoefte gevoeld aan een zekere uitbreiding van het wijkge- bouw van de vereniging Interkruis aan de Lijtweg 7. B. en W. van Oegstgeest zeggen verder te verwachten dat de ge meente volgend jaar op het kabel net voor de kabeltelevisie zal wor- bden aangesloten. Zoals bekend heeft de gemeente op dit punt een overeenkomst gesloten met Multivi- De kosten van de vuilafvoer in Oegstgeest geven voor 1976 een flinke stijging te zien. Als oorzaak geeft het college aan het feit dat de vuilstortplaats waar de gemeen te een aantal jaren vuil heeft ge stort dit jaar gesloten is. Verbrand baar grofvuil zal in het vervolg vervoerd dienen te worden naar de gemeenschappelijke vuilverbran dingsinstallatie in Leiden. Onver brandbaar grofvuil, zoals ijzer e.d. kan niet in de kraakinstallatie en zal voortaan apart moeten worden opgehaald. Tenslotte stelt het Oegstgeester college vast dat niet op korte ter mijn kan worden begonnen met een renovatie in fasen van de Ter- weeschool. Uitvoering is volgens B. en W. pas nodig zodra de school zes klassen heeft en dat is pas over en kele jaren het geval. Bovendien wordt 'erop gewezen dat gefaseerde uitvoering veel kostbaarder is en de overlast voor 't onderwys groter. LEIDERDORP De Ruiter- sportvereniging "Liethorp" kreeg -gisteravond tijdens de raadsver gadering loon na jaren werken. Met 15 stemmen vóór (de twee KVP-ers stemden tegen) werd het voorstel van B. en W. aanvaard om in het kader van de subsidie verordening clubaccommodaties voor 50 procent in de bouwkosten van de manége in de Bloemerd te subsidiëren. De bouwkosten wor den geraamd op f 750.000. Binnen afzienbare tijd moet de ruitersportvereniging de grond ver laten die zij nu inneemt in het plan Buitenhof nabij de Engelen- daal. Het was dus zaak uit te zien naar een vervangende accommoda tie die al jaren geleden is vastge steld in het bestemmingsplan De Bloemerd. Het grootste bezwaar van de twee KVP-tegenstemmers Ver- dier en Tieken was het feit dat de uurtarieven in de nieuwe binnen- manege niet onder de f 15 komen te liggen terwijl elders in de regio, waar de maneges commercieel draaien, een tienrittenkaart f 85 en f 95 kost, wat beduidend goedkoper is. Conclusie is, aldus Jos Verdier, dat men elders in de regio gaat paardrijden. Hy adviseerde het eenvoudiger te zoeken en niet in een optimale voorziening. Raadslid Joon Tieken wilde nog kwijt het een teken aan de wand te vinden dat de ruitersportvereniging zelf om een beheerscommissie van de gemeente had gevraagd. De raad nam gisteravond ook unaniem de beslissing een principe besluit te nemen voor de bouw van een sporthal. De discussies begon nen met het voorlezen van het min derheidsstandpunt van wethouder Engbert Drenth (PvdA), deze legde uit dat slechts een "inventarisatie" had plaatsgevonden en hij liever cijfermateriaal had gehad om de behoefte aan een sporthal te kun nen beoordelen. Hij wilde daarna een beslissingsbesluit nemen voor de bouw van een sporthal. Wet houder van sportzaken mevrouw Tichler betoogde dat het advies tot stand was gekomen in overleg met de verenigingen". Met de badmin tonvereniging niet. maar het is ie dereen in Leiderdorp genoegzaam bekend dat de behoeften van de badmintonclub bijzonder groot zyn", aldus wethouder Tichler. Het is ook bekend dat er al jaren plannen zijn van de tennisvereniging De Munnik een eigen hal te bouwen. Dergelijke plannen leven er nu ook bij de bad mintonclub "De Spotvogels". Het raadslid Jan Hekkelman (sprekend namens KVP en PCG) vond dat "we moeten zorgen dat de plannen klaarliggen wanneer er geld is om te bouwen. Een eventueel on derzoek moet zich richten op het ge bruik van de hal en niet op "hoe hoog die moet zijn". Het is bekend, aldus Hekkelman, dat badminton, basketbal en volleybal 'vechten' om ruimte. Dat zijn gegevens die in Lei derdorp voor het oprapen liggen. Raadslid Jo Nievaart (DS'70> deel de mee dat er zes jaar geleden al een behoefteonderzoek naar een sport hal was gedaan en dat toen al blek dat er een sporthal nodig was. Wet houder Engbert Drenth moest voor deze argumenten van de raads leden zwichten, trok zijn amende ment in en verklaarde: "Als de be hoefte zoddnig wordt dat de sporthal overvol wordt, dan zou men moeten overwegen een "dubbele" sporthal neer te zetten waarvan in een apart gedeelte speciaal badminton en/of tennis een plaats zou krijgen. WD- er Brainich: "Dat behoefte-onder zoek kost f 10.000. Ik heb begrepen dat de PvdA de behoefte aanwezig acht maar cijfers wil. Er moet nog maar eens gekeken worden "waar en hoe" de hal gerealiseerd moet worden". Het verzorgingshuis Ro- bijnzicht in het Morskwartier in Leiden is nu vrijwel geheel bezet. Ter gelegenheid daar van heeft een groot aantal kinderen uit de buurt en van de kleuterschool De Zand taart tekeningen gemaakt over het onderwerp "St. Ni- colaas in het bejaardenhuis" In de hal is nu een soort ex positie te bewonderen. De te kenwedstrijd was een intia- tief van architect Landers de directrice van Róbijnzicht, mevr. Wilhelm, en enige be woners van de Cameool- straat. IN VOORSCHOTEN BEROEP IN VACATURE DS. HONNEF LEIDERDORP De kerkeraad van de hervormde gemeente te Lei derdorp heeft gisteravond in de va cature van ds. J. P. Honnef een beroep uitgebracht op ds. S. Ger- brandy te Kethel en Spaland. Ds. Gerbrandy is 48 jaar. Hy ging in 1969 naar Kethel. nadat hy zes jaar als predikant voor buitengewone werkzaamheden op Curacao werk zaam was geweest. Daarvóór werkte hij in Rotterdam-Crooswyk (als vi caris), Oudeschoot en Hykersmilde. VOORSCHOTEN De recon structie van de Schoolstraat schept een behoefte aan nieuwe parkeer plaatsen. Het ligt in de bedoeling dat de Schoolstraat primair een functie krijgt voor de voetganger, gecombineerd met een beperkte toe gankelijkheid voor de automobilist. Het aantal parkeerplaatsen be draagt nu nog 37, maar zal met 18 verminderd worden. Ondermeer op verzoek van de plaatselijke midden stand wil men het parkeerterrein tegenover het raadhuis uitbreiden van 17 tot 33 parkeerplaatsen. De heer Meershoek (CDA) is niet overtuigd van de noodzaak van de ze uitbreiding en is van mening dat men beter eerst de Schoolstraat kan gaan reconstrueren waarna men altijd nog tot uitbreiding van het parkeerterrein kan overgaan. Ook pleitte hij voor meer controle op het gebruik van de parkeerschijf in de Schoolstraat. De heer Ter Mul (CDA) vroeg zich af of het wel juist was dat men hier tot uit breiding wil over gaan, omdat hij de ligging van het terrein onge schikte achtte en zelfs gevaarlijk noemde. De heer Goosens (PPV) liet we ten dat hij niet tegen het voorstel is maar er toch niet erg warm voor kan lopen. Het voorstel tot vaststelling van de "Verordening onroerendgoedbe- lasting 1975" vond bij de commis sie weinig instemming. Onroerend- goed belastingen zullen uiteindelijk met ingang van 1979 in de plaats komen van de straat-, grond- en personele belasting. Zij zullen wor den geheven van de eigenaren en van de gebruikers. De gehele com missie was tegen dit voorstel in zyn huidige vorm. Goosens pleitte voor een wijziging van artikel 10, waar in staat- dat degene die geen aan slag heeft ontvangen er zelf een moet aanvragen. Hij noemde dit "hout voor eigen brandstapel aan- LEIDEN In de Rivierenbuurt viel gisterochtend omstreeks half twaalf de elektrische stroom plotseling uit, juist op het mo ment dat de Wilhelminabrug voor het scheepvaartverkeer was geopend. De brugwachter heeft de brug, met behulp van enige collega's, met handkracht naar beneden moeten draaien. Het ver keer is tijdens de storing zoveel mogelijk omgeleid. Omstreeks kwart over twaalf was de stremming vrijwel opgeheven. LEIDEN Onbekenden zyn in het afgelopen weekeinde via een openstaande deur het schouwburggebouw aan de Oude Vest binnengedrongen. Uit een houten gereedschapskist werd een boor machine weggenomen. De daders hebben zich vervolgens toegang verschaft tot het aangrenzende gebouw van K en O. Zy braken daar met behulp van uit de schouwburg weggenomen gereedschap de deur van het "kantoor open. Ontvreemd werden een telmachine en twee radiocassetterecorders met een gezamenlijke waarde van bijna duizend gulden. ZOETERWOUDE De woningbouw in Zoeterwoude, die na de voltooing van het plan Westeinde 1 vrijwel tot stilstand is gekomen, krijgt weer nieuwe imulsen. De goedkeuring van de nieuwe bestemmingsplannen, Hoge Rijndijk Oost en Westeinde 2. is zeer nabij, zo is uit de jongste contacten met de provinciale griffie gebleken, en er worden voorbereidin gen getroffen om in beide gebieden direct met de bouw te kunnen star- I het officiële fiat binnen Aan de Hoge Rijndijk liggen de gronden reeds bouwrijp en gisteren is men vanuit de Veldzichtstraat be gonnen aan de ontsluiting van West- einde 2. Dit wordt gevolgd door de grondverbetering. Hierbij wordt geen gebruik gemaakt van de zand- paalconstructie die wel is toegepast in Westeinde. Het maken van rioleringen zal het eerst geschieden in het gebied waar de woningbouwvereniging Willibrord 36 woningwetwoningen gaat realise ren. Noorlander Bouw B.V. aan wie die werk is opgedragen, zal hier ook snel premiewoningen bouwen. "Willi brord" heeft ook in Hoge Rijndijk Oost een complex van 31 woningwet woningen in voorbereiding waaronder enkele aangepaste woningen. Het zul len de eerste huizen zijn van de in totaal 180 waarvoor in dit gebied plaats is. In Westeinde 2 is ruimte voor 300 woningen. Dit plan dateert van 1969 en is wat speelser en grilliger van op zet dan het nu voltooide Westeinde 1. Enkele singels moeten de aantrekke lijkheid verhogen en ook het water naast de bestaande Westeindseweg blijft gehandhaafd. Straten meteen Bij de presentatie in 1969 werd er gezegd dat het nog wel 2 jaar kon du ren voordat de eerste bouwaktivitei- ten tot ontwikkeling komen, inmid dels zijn er ruim zes jaren verstre ken. De oorzaak hiervan moet men zoeken bij de provinciale planologen die van mening waren dat na de vlot te realisering van de 500 huizen in Westeinde 1 Zoeterwoude te hard groeide en dat er op de rem moest worden getrapt. Sint 2 Honden Abortus Op het terrein van het Academisch Ziekenhuis in Leiden is gisteren een dameskapsalon geopend voor patiënten en personeel. De behoefte aan een kapsalon was al eerder veelvuldig door pa tiënten tot uitdrukking gebracht. De kapsalon wordt draaiende gehouden door mevrouw Van Diest (zie foto) en is de gehele week, inclusief de zaterdaggeopend. Op 14 december sluii de inschrijf- datum voor de door (te Kynologenver- eniging Rijnland te organiseren club match 1976, die op 1 februari zal worden gehouden. Dat is een hele mond vol. In elk geval kan worden gezegd dat er ongeveer 300 inschrij vingen verwacht worden van de al lerkleinste Chihuahua tot de aller grootste Ierse wolfshond. De show wordt (en dat is een traditie intussen) gehouden in de Groenoordhal. Naar verwacht zullen ongeveer 100 verschillende rassen aanwezig zijn. De inschrijfformulieren zijn schrif telijk aan te vragen bij F. H. de Groot. Haarlemmerweg 50 in Lei den en bij mevrouw Y. Estarippa, Van Houtenweg 74 in Wassenaar. Abortus doe Je niet zomaar, is de titel van een film van Hillie Mole naar. Deze film zal dindag in het Vrouwencafé gedraaid worden tij dens een thema-avond over abortus. De avond, die om acht uur begint op Nieuwe Rijn 20A, wordt georga niseerd in samenwerking met "Wij Vrouwen Eisen", een comité dat eist: abortus uit het wetboek van strafrecht, abortus in het ziekenfonds pakket en: vrouw beslist. Sint 1 Sint rent van hot naar haar. Hij is ook al in het Noorderkwartier ge weest. Het damescomité had 'een pop- penkasttentoonstelling georganiseerd die door wel honderd kinderen werd DINSDAG 2 DECEMBER 1975 DINSdAu Rijnsburgerweg 163. spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen Oude Rijn 20 A, Vrouwencafé. Breehuys, Breestraat 19. Steenstraat lb. wereldwinkel 12.30— Stadsgehoorzaal filmavond Nederl. Reisvereniging. 8 u. nam. Noordeinde 2A. Troef, groepen Ne derlands en Yoga, 810 nam. Voorschoten Gemeentehuis, comm volksgezondheid en maaitsch. werk. dragen" en was van mening dat dit een onmogelijke zaak is. De PPV is niet gelukkig met de leveringsvoorwaarden voor elek triciteit, gas en water. Zij wil dat de incassoregeling gewijzigd wordt, ten voordele van de consument. Deze versoepeling zou tot gevolg hebben dat de gebruiker bij niet-betaling wordt uitgenodigd het verschuldigde bedrag ten kantore von de' kassier van de gemeentebedrijven te ko men voldoen. Meershoek (CDA) is het hier niet mee eens en pleit voor een keiharde aanpak van deze wanbetalers. Het zijn namelijk al tijd dezelfden die hun rekeningen, als een vorm van sportbeoefening, niet tijdig betalen. De heer Kraaje- veld, hoofd van de centrale boek houding, vreesde dat het voorstel de gemeente ongeveer 20 mille zou gaan kosten per jaar. Dat zou ver oorzaakt worden door de extra kre dietverlening die het voorstel met zich meebrengt en het daar mee gepaard gaande rente verlies., WOENSDAG Geverstraat 65. Oegstgeest. voor kamerbewoners en alleenstaanden 812 nam. Kennedy laan 11, Oegstgeest, Infor matieavond Baha'i Gemeenschap, 8 u Aoothekersdljk 33. Volkshuls. infor matie en Inschrijving kinderclubs 2 8.30 nam. Steenstraat 1 B, Wereldwinkel 12.30— Breehuys. Breestraat 19. kinderclub 1012-Jarlgen 45 nam. Middelweg 4. Architecten - infomati e - cenrtum "Rijnland", 7.30—9.30 nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuid-West 2.30 De Overdekte. Haarlemmerstraat, zwemmen voor gehandicapten, 89 u Jeugddorp Zuid-West. 1—5 nam. Begijnhof 2. 't Begijntje, praathuis voor relaties en sexualitelt. 1—5 en 7.30 Apotheken De avond-, nacht en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 28 nov. tot 5 dec., door: Apotheek Zuid-West Brabms laan 20. telefoon 763134: Apotheek Be- Oegstgeest. telefoon 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Voorschoten. Leid- 01717 62525°0rsch0ten- Telef°on nr. SOS-dienst Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202 Voor allen die ln moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be reiken Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10. woe 5—6 uur nam. Noord: v Hogendorpstraat 36. ma. 10.30 -11.30 u v.m. Kool. Drift- straat 49a, di 10.30—11,30 uur v.m. Morskwartier: buurthuis Morswilk. To paaslaan .00 —11.00 uur vm, TulnstadwUkV Heren straat 45 vrij. 10.30—11.30 uur vm. Weduwe en weduwnaars itoYuanto. dm;, uiluspiantsoen »t den telefoon (na 18 uur) 761112. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d in de g Lelden en Leiderdorp- Dae Advocatenspreekuur Heterskerkgracht ^11. Elke donderdag- Leidse Rechtswinkel Morswpg do. 79 uur nam Gespreksavonden Gespreksavonden Baba-i vi.uviuijouiuhci, oupiaobi i 126325. Geopend maandag dag van 12- 6 uur Moederhulp Bureau Moederhulp Dureau .uuenernu:p 11.ie;a >-r- moederzorg). Terweepark 2. tel. 151068, Moeders voor moeders Architecten bijgewoond. Er waren 15 gehan dicapten uit de Weipoort in Zoeter woude die door de NZH gratis ge haald en gebracht waren. Iedereen bly, kan het mooier? •informatiecentrum Rijn land Op werkdagen telefonisch berelk- Maatschappelijk Werk Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- -eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- •en ma., di en woe 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—2Ó.OO uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Centrum voor intermenselijke be trekkingen Geopend ma. t/m vrij van 16.00—18.00 en van 19.30—23 00 uur. Oude Rijn 88 tel 144000 Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Klnder- Ook bij "Ons Grunnegerland" was de gulle bisschop aanwezig. Tussen het rad van avontuur en die bingo. De heilige genoot en beloofde direct volgend jaar terug te komen. T entoonstellingen Gezien de groeiende belangstel ling voor de tentoonstellingen "Hon derd jaar provinciale waterstaat" en "Monumenten in Zuid-Holland" heeft het provinciaal bestuur van Zuid- Holland besloten beide tentoonstel lingen te verlengen tot 1 januari aan staande. De tentoonstellingen worden gehouden in het provinciehuis, hoek Zuid-Hollandlaan/Koningskade in Den Haag en zijn van maandag tot en met vrijdag geopend van 10—16 Voor de groepen bestaat er de mo gelijkheid om op aanvraag de ten toonstellingen in de avonduren te bezoeken. Telefoon 070—264111, af deling voorlichting. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte SingeJ 1 Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.UO—20 00 u Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 Indien in gesprek 071-134539 Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement I 35.91' Pe- poet t 40.31 Jaarabonnement f 132.lt Jaarabonnement p. post r 149.70 Losse nummers t 0.51 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tische overscnryving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2