Tekort nu boven de drie ton Ook instrumentaal muziekonderwijs in Zoeterwoude Leiderdorpse commissie bespreekt verkeerszaken Begroting Warmond Grote vogelshow van De Zanger Kerkehout heeft een eigen buurtcentrum JUBILEUM EXPOSITIE PLUIMVEE EN VOGELS MAANDAG 1 DECEMBER 1975 ZOETERWOUDE - Het ziet ernaar uit dat de Stichting Mu ziekonderwijs Zoeterwoude-dorp uitbreiding aan zijn aktiviteiten kan gaan geven. De Stichting kwam drie jaar geleden vooral dankzij de inzet van mevr. E. Mi- chielsen tot stand. Toen werd beeonnen met een klas Algemeen Muzikale Vorming en een twin tigtal leerlingen. Het volgend jaar waren er al 2 klassen AMV en een klas blokfluit met in totaal ongeveer 40 leerlingen. Dit jaar telt de muziekschool 3 klassen AMV, inclusief een Orff-groep en twee groepen blokfluit. De tijd werd dus rijp voor instru mentaal onderwijs. Na ruim een jaar zoeken en praten, polsen en informeren deelt het bestuur nu met vreugde en enige trots mee dat binnenkort begonnen gaat worden met pianoles. Als men de wind mee heeft zal ook de dwars fluit tegen het voorjaar in het muzikale vakkenpakket worden opgenomen. Deze ontwikkeling brengt de muziekschool ineens tot volwassenheid. Ook diegenen die reeds AMV hebben ontvangen en tot dusver geen gelegenheid heb ben gehad om zich verder te ons wikkelen, kunnen nu aan hun trekken komen. De Stichting hoopt in de naaste toekomst het instru mentale pakket te kunnen uitbrei den tot maximaal 6 instrumenten. Dit zal echter alleen realiseer baar zijn wanneer er voldoende belangstelling blijkt te bestaan. Hierbij wordt gedacht aan een minimum van vijf leerlingen per instrumentale richting. In overleg met de muziekkorpsen "VIOS" en "Sint Jans Fanfare" zal de muziekschool zich richten op die instrumenten die nog niet in bei de korpsen aanwezig zijn. De kos- het instrumentaal dewijs worden voor alle instrumen ten geraamd op bijna f500,- per leerling. De contact-adressen zijn: Mevr. f". Michielsen Loethe 25. telefoon 2134. Mevr. M. Winkelmolen Zon- negaarde 6, telefoon 1756 en R. Osset Loethe 18, telefoon 2133. Maandag Wereldwinkel 12.30 i Boshuizer WARMOND Het tekort op de Warmondse gemeente begroting voor 1976 is ten opzichte van dit jaar met een bedrag van f 54.000 gestegen en zal daardoor uiteindelijk f 330.000 gaan bedragen. Eén van de belangrijkste oorza ken is de te verwachten snel toenemende stijging van het onderwijstekort tot meer dan honderd procent. Herstel van dorpskerk in Zoeterwoude LAK-Thater. "Door natte hai kijkt een engel binnen, gedichten -- Henk van Ulsen Quant, fluit, 8.1 Apotheken ruim 2 ton Op de tentoonstelling itond collectie zeer fraaie parkieten. Welke maatregelen het gemeen tebestuur gaat nemen om deze te- kórten te beperken, is nog niet be kend. Vast staat inmiddels wol dat, mits de gemeenteraad zijn goedkeu ring geeft, de belastingen worden verhoogd, met het door de minister toegelaten percentage van tien. De "begroting wordt medio deze maand een tweetal extra vergaderingen de raad behandeld. In de aanbie dingsbrief wordt, mede vanwege het ontbreken van een welzijnsnota, uit- vorig ingegaan op het in 1976 en de daaropvolgende jaren te vol gen beleid in deze sector. Knelpun ten hier zijn het voor dit doel be perkte beschikbare b'edrag en de ge ringe mankracht op de betrokken afdeling van de secretarie. Ondanks deze moeilijke positie acht het col lege van B en W het gewenst dat op korte termijn over de volgende gewenste verbeteringen met de be trokkenen in overleg wordt getre den: uitbreiding van het sportveld "Overbos" renovatie van het gemeentelijk gymnastieklokaal «ft realisering van een speelveld in Endepoel II. bestemming complex Oude To- ina afloop van de restauratie uitlening van door de gemeente Showroom aan Rhijngeester- straatweg OEGSTGEEST Aan dc Rhijn- g ee3terstraatweg 45 is dezer dagen 'n dhcwrroom geopend van sanitaire ar tikelen en kant-en-klaar-keukens. De heer J. H. van Duyvenbode is ruim en jaar bezig geweest om het sterk erwaarleosde pand weer in goede staat te brengen. Wethouder Thorn 's bij de opening van de show- iüU1n het restauratiewerk,van de heer Van Duyvenbode. Ook burgemees ter v. Eysinga en enkele kerkbestuur ders waren bij de opening aanwezig. In het pand was in het verleden het r.k.-jongerenwerk ondergebracht en ïr is destijds een discussie ontstaan f over de vraag of het pand al dan niet op de Monumentenlijst ge- Leidenaar (66) verongelukt op Haagweg Li^iDEN - Ais gevolg van een aanrijding, vrijdagmiddag om vijf uur op liet kruispunt Haagweg—Ter Haarkade, is zaterdagochtend vroeg in het Elisabethziekenhuis de 66-jarige H. Nijhuis uit Leiden over leden. Hij wilde de Haagweg oversteken en zag op het laatste moment een auto aankomen, die werd bestuurd door een 41-jarige Voorschotenaar. De au tomobilist werd in onzekerheid ge bracht toen Nijhuis aanstalten maak te om terug te lopen naar de stoep en toen hij plotseling weer de weg op liep. Met fracturen aan beide benen en bekken en met zware lichamelij ke kneuzingen werd de man met spoed overgebracht naar het zieken huis. aangekochte kunstwerken aan parti culieren. realisering van een sociaal cul tureel centrum. Wat betreft dit centrum vestigt het college er opnieuw de aandacht op dat de vestiging hiervan pas dan kan door gaan als zowel van de zijde van het ministerie van CRM als van het rijksfonds Aanvullende W\?rken subsidies kunnen worden verkregen. Een hiertoe in het leven geroepen stichting zal binnekort bij de mi nister een subsidie aanvraag indie- Voor een aantal prioriteiten op pla nologisch gebied is op de begroting een bedrag van tachtigduizend gul den gereserveerd. Dit geld wordt on der meer gebruikt voor het tot stand komen van de deelnota's drie (open luchtrecreatie) en vier (milieu) en een plan voor de Oranje Nassau- laan, dat na de bepaling van het tracé van de Schiphollijn, opgesteld zal worden. LEIDEN De Eerste Leidsche Vereeniging van Kanari'eliefhebbers en Vogelbescherming "De Zanger" hield het afgelopen weekeinde haar 43ste onderlinge tentoonstelling. De ze werd gehouden in het voormalig Marinecomplex aan het Noordeinde in Leiden. Op deze vogelshow wer den in een zeer overzichtelijke en rui me opstelling een 200-tal vogels ten toongesteld: kanaries (zang-, kleur-, postuur-) exoten, parkieten en bas taarden. Afgezien van de Leidato en de internationale Kat-expo, waar "De Zanger" kleinere shows heeft gehou den, vindt een dergelijke onderlinge tentoonstelling en daaraan verbon den wedstrijd altijd aan het eind van het jaar plaats. De vogels zijn na melijk pas enige tijd na de rui op hun mooist. De uitslag van de onder linge wedstrijd luidt als volgt: Zang Meesterzanger: Th. v. d. Jagt; 2e Meesterzanger: S. Collé. Klasse 1, le pr.: Th. v. d. Jagt; Klasse 2', le pr.: H. Hogeweg. 2e pr.: C. v. d. Berg, 3e pr.: S. Collé; Klasse 3, le pr.: S Collé. Jfc en 3e pr.: C. v. d. Berg; Klasse 4, le pr.: C. v. d. Berg Klasse 5, le en 2e pr.: A. J. v. Bie- men; Aangewezen Vogel: S. Collé. Kleur: Klasse 6 le pr.: C. M.Kloots; Klasse 7, le pr. J. v. d. Lucht; Klasse 8 le prijs A. D. Schaap, 2e pr.: J. Hartevelt, 3e pr.: H. de Groot en J. v. d. Lucht; Klasse 9, le pr.: J. v. d. Lucht, 2e pr.: H. P. Noorderméer, 3e pr.: C. M. Kloots, 4e pr.: J. L. v. Went: Klasse 10, le pr.: C. M. Kloots en H. P. Noor- dermeer; Klasse 11, le pr.: J. L. v. Went, 3e pr.: Mevr. Engtel, J. v. d. Lucht en A. Hoeke; Kampioen kleur A. D. Schaap, 2e kampioen kleur: J. Hartevelt; Aangewezen Vogel: H. P. Noordermeer. Exoten: Klasse 12A, le en 2e pr.: J. Dijkstra: Klas se 13A, le pr.: J. Dijkstra; Klasse 16A, le pr.: J. Dijkstra: Klasse 16C le en 2e pr.: H. Doéleman; Klasse 19ABC, le. 2e en 3e pr.: J. C. Ver haar; Klasse 20, le pr.: J. Dijkstra; Kampioen Exoten, 2e Kampioen E- xoten. Aangewezen Vogel: J. Dijk stra. Postuur: le en 2e pr.: H. de- Groot. ZOETERWOUDE Het laat zich aanzien dat het herstel van de N.H. Dorpskerk de f200.000 zal overschrij den. Aanvankelijk dacht men dat de begroting onder de twee ton zou blij ven. Nu aan de definitieve kosten raming wordt gewerkt blijken er te genvallers te zijn. Het herstel berteft het dak waar van de leien bij bepaalde windrich tingen opwippen en regen doorlaten. Dit tast het houtwerk aan. Ook de onderkant van de muren wordt door het vocht aangetast en is aan een behandeling toe. De subsidies van rijk, provincie en gemeente zullen 90^ bedragen. Het aandeel voor de N.H. gemeente van 10% zal nu ook hoger komen te liggen dan de f20.000,- wat de Commissie Herstel Dorpskerk als streefbedrag had gesteld voor zijn aktiviteiten. Men is nu gestart met een actie onder de plaatselijke be drijven waarvan inmiddels de eerste reacties binnen zijn. De stand van het Restauratiefonds was per 15 no vember f 11.858,23. "Irene" wint WASSENAAR In manege "Sant horst werd zaterdag de eerste Po ny zeskamp gehouden door het Streekverband "Rijnmond" van de Kon. Ned. Federatie v. Landelijke Rij verenigingen. Het viertal van de Ireneruiters be staande uit: Matty Broekhuizen met Roy, Arine Binnendijk met Ilonka, Gerhard v. Delft met Sjors en Krijn Hoek met Venus, slaagde er in na een spannende wedstrijd, in een veld van totaal 20 combinaties de eerste plaats te behalen! r—"Y"'- Apotheek Zuid-West Brahms laan 20. telefoon 763134: Apotheek Be- tCLoo1Jt~eg 4' °egstgeest. telefoon 10D482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Voorschoten, Leid- ^nn_^2525°0rsch0ten' Telefoon nr- SOS-dienst Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202. Voor allen die ln moel'ijk- heden verkeren Dag en nacht te be reiken Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad, Gerecht 10. woe 6—6 uur "am-. Jl°ord: v Hogendorpstraat 36. ma. 10.30 -11.30 u vm. Kool: Drift straat 49a, dl. 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartier: buurthuis Morswiik Io- Daaslaau, tel 761196. woe. 10 00 —11.00 uur vm. Tuinstad wijk: Heren straat 45 vry. 10.3011.30 uur vm. Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Jac. Urlusplantsoen 96 Lel den telefoon (na 18 uur) 761112. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden Voor hulpverlening verongelukte hónden katten vogels e.d ln de gemeenten -.n. en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Leidse Rechtswinkel Morsweg do. 79 uur n Gespreksa vonder Gesp re ksa vond eD Baha-i «chap Wo 8 i 11. Oegstgeeft. Hwrtr'kr>'BnTsn(." ij ■«•inprann Onderwljswlnkel. Soplastraat oo. u». 126325. Geopend maandag t/m vrlj- *""1 12- 6 Kennedylaan leiderdorp dag Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gebhwde- moederzorg). Terweepark 2. tel. 151068, "vw*1 J Schrama - werkster). Moeders voor moeders Mevr Zr E JansenNtemever dljck 32 Oegstgeest. tel 071-1 Middelweg 4 (by Hoogl Kerk) Architecten Architecten-informatiecentrum Ryn- luiw"uii,icccu[i uiu rvijn- land Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385 Zitting op woensdagavond van 7.30—9.30 uur op LEIDEN De Latijnsamerikaanse dansgroep Arriba-Arriba trad gistermiddag op in het voor Volkenkunde aan de Steenstraat. De publieke belangstelling ivas enorm groot; een heleboel mensen konden geen zitplaats krijgen. Op de foto een paar leden van het gezelschap „in actie". Engelendaal, Zijloordkade, Ericalaan Aan de Leidse universiteit zijn ge slaagd voor het artsexamen mevrouw M. de Klerk-Dijkstra (Leiden), W H. A. Elink Schuurman (Leiden), D. F Gelderman (Leiden), G. de Klerk 'Leiden), J. H. Schouten (Leiden». Voor het doctoraal examen psycho logie slaagde mevrouw H. M. Kley Leiden i en voor het doctoraal exa- uen pedagogiek M. Kant (Leiden). LEIDERDORP De Verkeer en Vervoer vergadert mor genavond in de raadzaal van het Ge meentehuis. Behandeld zal worden: Verkeers maatregelen op de Engelendaal. De gemeente zal bezien hoe de bereik baarheid van het winkelcentrum in pasbaar is in de gemeentelijke plan nen m.t>.t. de Engelendaal. Verder komen verkeersbeperkende maat regelen aan de Zijloordkade aan de orde. Raadslid J. Nievaart heeft vra gen gesteld inzake deze beperkende maatregelen voor het gedeelte van de Zijloordkade, gelegen tussen de Zijl- dijk en de Steenbakkerslaan. Ineen advies wordt gesteld om het verdeer van bedoeld weggedeelte te weren door middel van een blokmarkering aan de zijde van de Steenbakkers laan en het doortrekken van de groenstrook langs de hoofdrijbaan van de Zijldijk. Tevens wordt voor gesteld het bestaande eenrichtings verkeer op de Zijllaan om te keren. Gepraat wordt ook over Verbe tering van de situatie op het kruis punt Hoogmadeseweg-Acacialaan/ Ericalaan. Commissielid H. Oechies heeft gesuggereerd om op denoord- westelijke parallelweg éénrichtings verkeer in te stellen, de hoofdrijbaan in twee richtingen berijdbaar te houden en de zuidoostelijke paral lelweg aan de zijde van de Erica laan af te sluiten. Omtrent de ver keerssituatie Mauritssingel/Irene- straat heeft B. en W. een brief ge zonden naar de bewoners van de Mauritssingel nr. 59 t/m 71. B. en VV. schrijven daarin besloten te heb ben: 1. dat de huidige parkeerplaats voor de woningen gehandhaaft blijft; om dat deze situatie momenteel de meest veilige blijkt te zyn; 2. dat bevorderd zal worden dat de borden 'nadering voorrangsweg, -Jü'uising of splitsing' die geplaatst zijn vóór de kruisingen van wegen met de Mauritssingel, vervangen worden door borden met dezelfde betekenis, echter aangevuld met de verplichting tot stoppen; 3. eveneens bevorderd zal worden dat de reeds op een gedeelte van de Mauritssingel aanwezige suggestie- strepen voor de (brom)fietsers zul len worden doorgetrokken tot aan de Hoofdstraat. Omtrent te nemen maatregelen voor wat betreft de snelheid op de Mauritssingel deelt B. en W. de bp- woners mede; dat deze weg in zekere mate bestemd is voor het doorgaan de verkeer, waarop voorzieningen zo als bv verkeerszuilen of drempels, de veiligheid ongunstig zullen beïnvloe den. Ook de lawaaioverlast zal hier door. naar mening van B. en W. niet af-, doch eerder toenemen. De politie kan volgens B en W de snelheden slechts incidenteel controleren. WASSENAAR De Buurtvereni ging Kerkehout en omgeving heeft een eigen buurtcentrum. In het vroe gere badhuis aan de Charlottestraat zijn de badcellen afgebroken en is nu een gezellige ruimte ontstaan, waar in gezellige sfeer vergaderd, gekaart, of gepraat kan worden. Er is ook een bar aanwezig. De "huis- WASSENAAR De Pluimvee- en vogelsportvereniging "Wasse naar" heeft in het afgelopen week end veel belangstelling mogen on dervinden op haar jubileumten toonstelling, die in het Jeroenhuis werd gehouden. Aan de inrichting van de tentoonstellingszaal was de ze keer extra aandacht besteed in verband met het vijftigjarig be staan van de vereniging. Er waren 150 kooien met konijnen, ruim 50 kooien met hoenders, 75 kooien met sierduiven, 80 kooien met postdui ven en nog eens 150 kooien met kleurkanaries en tropische vogels. Ervaren keurmeesters, 10 totaal, hadden de dieren beoordeeld en de beschikbare prijzen toegekend, toen loco-burgemeester mr. G. C. van Dijk vrijdagavond de tentoonstel ling opende. De heer G. J. H. V. Bosch, voor zitter van het tentoonstellingsbe- stuur maakte de winnaars van de hoofdereprijzen bekend. Bij de kleurkanaries werd kam pioen een goudbruine kanarie van L. A. J. M. Houtman. Ook de prijs voor het beste dier in de A-klasse ging naar deze inzender, terwijl twee andere hoofdereprijzen ge wonnen werden door C. de Best en T. J. Raaphorst. Bij de tropische vogels gingen de hoogste prijzen naar een Japanse meeuw van G. van Duyn, een ze- bravink van C. G. Balk en een wild zangkanarie van J. w. Annokkee. Bij de konijnen won C. J. A. van Leeuwen een hoofdprijs, bij de gro te hoenders J. van Kleef, bij de dwerghoenders A. G. van Tol, de voorzitter van de jubilerende ver eniging. Bij de sierduiven ging de hoogste prijs naar L. A. Kreft en bij de postduiven naar J. M. van de Vlekkert. kamer" van de buurtschap, zo werd het nieuwe centrum bij de ope ningstoespraken genoemd. Een goe de kwalificatie, waarop voorzitter Jan van Dijk van de sportvereniging Wassenaar inhaakte met de verkla ring dat als de buurtvereniging een wat ruimere "speelkamer" nodig heeft het clubgebouw van de sportvereni ging altijd beschikbaar is. Van dat clubgebouw heeft de buurtvereniging die nu 42 jaar bestaat, altijd met dankbaarheid gebruik gemaakt. Le den van de buurtvereniging hebben in het verleden ook meermalen de handen uit de mouwen gestoken als er aan dat clubgebouw iets vergroot of verbeterd moest worden. Er be staan nu eenmaal nauwe banden tus sen sport- en buurtvereniging en daarin zal in de toekomst zeker geen verandering komen. Maar de buurtvereniging is erg gelukkig met een eigen onderkomen, waarin dank zij een overvloed aan kastruimte ook de administra tie van de vereniging een veilige plaats heeft gevonden. Van die blijdschap getuigde voorzit ter A. Tesink. Hij sprak woorden van dank, niet alleen tot de leden die hebben meegeholpen aan de verbou wing van het vroegere badhuis maar ook aan de Rabo-bank, die als eige naar van het gebouw deze ruimte beschikbaar stelde en aan de gemeen te Wassenaar die een bijdrage in de verbouwingskosten van f15.000,- be schikbaar stelde. De eigenlijke opening werd verricht door de directeur van de Rabo-bank m Wassenaar, de heer A J. Th. Dub- beld. En namens het gemeentebe stuur sprak wethouder A. J. M. van der Klaauw een woord van geluk- HENGELSPORT LEIDEN De visvereniging "Sportvrienden" viste haar zesde wedstrijd in de Vliet. De vangst was slecht. Uitslag: 1. K. Schouten. 27 stuks. 1910 gram; 2. W. Schouten jr., 27. 1740; 3. C. Schuuten junior, 25 1720; 4. D. Schouten 31, 1690 5. C. Schouten sr. 24, 1680; 6. H. Jan sen 23, 1540 7. W. Moenen 18. 1430: 8. H. Moenen 22, 1280 9. T. Kney- ber 14. 1100; 10. H. Schouten 18, 850. De vereniging HSV viste in Oude wetering en had eveneens een slech te vangst. Uitslag: 1. A. Doesburg 11 stuks. 1945 gram; 2. K. Laterveer 12, 1450 3. B. van Went 14, 1085; 4. P. Wondergem 9, 1000; 5. B. La terveer 11, 950; 6. G. C. Bontje 6. 550 7. H. Merbis 1, 475; 8. P. Bontje 3, 400; 9. J. Boot 3, 275: 10. J. Leue- ring 2, 210. Maatschappelijk Werk Burger raadsman Bur. Burgerraadsman, KoornDrug- ,e8 7 (zijkant Stadhuis) Openlngs- en ma., dl en woe. 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgrarht 4, tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 Burgerlijke stand bert, M. J. Bekink, J W. Brama nette. d. v. A. Heemskerk Beelen, Joris Ernest, z. v Dorp en E, B. Staf. Driesten en C. Jacobus, z. v. Opdam, An- K. G. Pliestermann L. Kluvers, G. van d(jk én M Ril^vnk n' ""'eden. u. uy o/v o. r; P. Verhoogt (84) i\r--- (91) J.' B. Faas en E. J. van Bij e/v J. SerdiJn (74) X-. verhoogt (84) man; T. A. Motman w/v E. H. Mesman Schultz LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.00—20 00 u Zaterdag van 1600—18.00 uur Telefoon 071—130500 Indien in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement 1 35,90 Pe* post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden DIJ vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geeD ad ministratie- eD Incassokosten

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2