van Eis ligging die raad: verdiepte Scliipholspoorlijn Inhaalverbod voor Leidseweg-noord agenda Onverwikkelijke rond uitbreiding situatie raadhuis IN VOORSCHOTENSE COMMISSIE Articon lijn moet in 1981 klaar zijn Notulen van Ben W besproken in fractie van de VVD Onderscheiden Zoeterwoudse VVD-er Wiekmeijer: Verbetering van de Zuidbuurtseweg kan gaan beginnen TURK KRIJGT 2 JAAR EN 6 MAANDEN PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 28 NOVEMBER 1975 VOORSCHOTEN Het linksaf - slaande verkeer van Leidseweg- noord naar de Piet Heinlaan zal bin nen afzienbare tijd de beschikking krijgen over een opstellingsruimte voor vier auto's. Tevens zal er ten zuiden van de Piet Heinlaan een zebrapad worden aangelegd. Deze maatregelen worden geno me:. in het kader van de verkeers veiligheids verbetering van Leidse- weg noord. Andere maatregelen zijn: suggestiestroken voor de fietsers, op ruimen oude bushaltes, beperking van het vrachtvervoer, toezicht op het naleven van de maximumsnel heid en het invoeren van een al geheel inhaalverbod. In de komende winter zullen 50 populieren gerooid worden. Het be treft hier de populieren aan de Prin ses Margriet laan, de Prins Bernhard- laan en de Rosenburgherlaan en die, op het MOC-terrein en in het Bur gemeester Berkhoutpark. De bomen moeten weg omdat ze met hun wor tels het wegdek vernielen, bij storm gevaar opleveren of omdat andere bomen in het gedrang komen. In de vergadering werd nog even verder gesproken over het ontwerp- bestemmingsplan „Buitengebied en natuurgebieden", waarmee het ge bied bedoeld wordt dat tegen Leid- schendam aanligt. Vorige week was er gelegenheid voor de bewoners om in een hoor zitting mee te praten en een hon derdtal voor het merendeel agrariërs had aan deze oproep gehoor gege ven. Tijdens de bespreking in de commissievergadering kwam ook het probleem van de Leidse Baan naar voren. Het geplande tracé van de ze rijksweg gaat dwars door dit ge bied. Kloosterman vond het nu toch wel, eens tijd worden dat B. en W. een uitspraak over deze weg doet, aangezien dat nog niet is gebeurd. Of de Leidse Baan er ooit zal ko men is nog steeds niet bekend, maar, men heeft hem voor de eerstvolgen de jaren voorlopig in de ijskast ge stopt. Met de reconstructie van de Schoolstraat was de commissie het helemaal eens. De voornaamste ver andering is dat de Schoolstraat pri mair een functie krijgt voor de voet- Vrijdag 45 (gebouw Staalwijlc). jeugdsociëteit Time, 7.4511.30 uur Hooglandse Kerkgraclït 28, Open-Soos- speeltuingebouw ganger, gecombineerd met een be perkte toegankelijkheid voor de au tomobilist. Omdat het aantal par keerplaatsen in de Schoolstraat van 37 naar 19 zal worden terugge bracht, wil men het parkeerterrein tgenover het Raadhuis uitbreiden van 17 tol 33 parkeerplaatsen. Voor de bestrijding van de toene mende werkloosheid is Voorschoten door de regering 195.000,- per jaar toegezegd. alleenstaan- lb, Wereldwin irist Shakey Sam, 10 i Microtheater, Vestestraat 40, groep Imperiun: "Les Justes" Rijnlands Lyceum, Oegstgeest Stads- Zaterdag De Burcht, Antiekmarkt, 9.3 alleenstaan- Wereldwlnkel, 40, Microtheater werkloosheid ANJV, KWJ 4.30 uur nam. Rijnlands Lyceum, Oegstgeest, Louis van Dijk en Jules de Corte, 8.1'5 uur Volkenkunde, Steenstr. WARMOND Raadslid Timmerman (PW) diende gis teravond tijdens de raadsvergadering een motie in met be trekking tot de Schiphollijn. Deze motie werd door de ove rige fracties ondersteund. In de motie spreekt de raad op nieuw zijn eis uit tot een verdiepte ligging van het gekozen tracé nabij Warmond en dat deze eis uitgangspunt moet zijn voor verder overleg met de BV Articon. Verder stelt de raad dat verdere medewerking aan het project alleen dient te worden gegeven na garan ties voor een aanvaardbare oplossing van problemen als geluidshinder binnen de bebouwde kom. Als argu ment voert de raad aan dat een ver diepte ligging in Warmond wordt af gewezen uit kostenoverweging terwijl bij trace RW 4 (alternatief van het actiecomité) voor Leiderdorp uit overwegingen van geluidshinder een verdiepte ligging als de enig mogelijke wordt aangegeven. Het ge lui ashindermotief geldt voor Leider dorp blijkbaar sterker dan voor War mond. De raad verzoekt de Minister tenslotte het trace RW 4 nader te bestuderen. De gemeente Warmond Alleen bouw voor de Warmonders heeft dezer dagen overleg gevoerd met Articon. Door Articon is een planning overlegd waarin men er van uitgaat dat de lijn in 1.981 klaar moet zijn. Volgens dat tijdschema zal er in maart 1976 begonnen moeten worden met de ophoging van de spoordijk in de gemeente Warmond. Als gevolg daarvan moet een nood voorziening getroffen worden voor de overweg in de Oranje Nassaulaan. Een noodvoorziening die vijf jaar in tact zal blijven. Verder wil men tevens op korte termijn een begin maken met het maken van kunst werken bij de samenvoeging van de "oude" en de "nieuwe" lijn. In 1977 zal de spoordijk tussen Warmond en Schiphol aangelegd moeten wor den die twee jaar de tijd nodig heeft om in te klinken. Pas in 1979 zou een begin worden gemaakt met de kunstwerken in het gedeelte tussen de luchthaven en Warmond. Teger en Jn overleg is door de gemeente Warmond gesteld dat er eerst een bestemmingsplan moet komen waar in de nieuwe spoorlijn is ingepast. Voor dat bestemmingsplan wil de gemeente een aantal zaken eerst grondig onderzoeken. Met name waar activiteit feitelijke schade toebrengt het gaat om de geluidshinder die de het karakter van het dorp. Dat lijn zal veroorzaken. Zeker is WARMOND De woningbouw in Warmond moet zoveel mogelijk worden beperkt omdat iedere bouw- Amtonius Clubhuis, dansen, 811 Zondag Antonlus Clubhuis, dansen, 811 Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Nieuwe Rijn 20a, Koffiemiddag werk groep Homofilie, 13 uur nam. Middelweg 19 c, Leids Poppenthea- J"~, kindervoorstelling 2.30 uur nam. is de conclusie die alle Warmondse raadsfracties trokken uit de deel- nota's 1 en 2, die gisteravond tij dens de raadsvergadering werden besproken. De woningbouw in War mond zal zich dan ook moeten be perken voor opvang van de autoch tone bewoners. Over de keuze van een bouwlo catie na Endepoel II konden de fracties zich uitspreken. De be schikbare grond is erg schaars en aan locaties die tot nog toe zijn be studeerd kleven tamelijk veel be zwaren. Het verplaatsen van het sportpark O verbos of van het be drijf Humako zou woningbouw op die plaatsen onbetaalbaar maken. De bouwlocatie aan de Oranje Nas saulaan schept verkeersproblemen. Bovendien rijst de vraag of een woonwijk daar goede aansluiting zou hebben op de dorpskern. De fracties melden dan ook een nade re studie. De raad ging akkoord met een voorbereidingsbesluit bestemmings plan "West" Hierdoor wordt het i dergelijk bestemmingsplan niet klaar kan zijn voordat Articon met het werk wil beginnen. Door Articon is dan ook gevraagd of er een anticipatieprocedure gevolgd zou kunnen worden. Een dergelijke pro cedure maakt het mogelijk vooruitlo pend op het bestemmingsplan alvast met bepaalde werkzaamheden te be ginnen. B en W van Warmond zijn daartegen, zodat in elk geval reke- ZOETERWOUDE De notulen van de B. en W.-vergaderingen blijken behandeld te worden in het fractieberaad van d'e VVD. Dat was CDA-wethouder P. de Jong in de af gelopen week gebleken en hij maakte daarvan gewag bij de me dedeling inzake de uitbreiding van het gemeentehuis. Fractiegenoot Duindam kwam daarop bij de rond vraag terug en vond dit laakbaar. Wethouder Maan, die aan het be gin van de huidige zittingsperiode zijn entree maakte namens de VVD was zich geen van geen kwaad be wust. "Ik heb dit vanaf het begin gedaan en zie er niets laak baars in". Duindam zei dat er ten minste overleg had moeten zijn met de andere leden van het college die hiervan geheel onkundig waren. Burgemeester Detmers twijfelde nikt aan de goede trouw maar was toch ook wel verrast. Het college zal zich over deze. zaak beraden. PZ- vertegenwoórdiger De Winter juichtte de openheid die de liberale fractie betoonde toe maar knoopte daaraan wal de wens vast dat de VVD zich straks in dezelfde geest zal opstellen wanneer de openbaar heid van de commissievergaderin gen aan de orde komt. Zijn fractie heeft hierover reeds geruime tijd geleden een voorstel gedaan waarover het college zich nog steeds beraadt. De CDA-fractie wenste alleen goedkeuring te geven aan het voor stel inzake grondaankoop voor uit breiding van het volkstuincomplex wanneer de exploitatie hiervan slui tend zou zijn. Wethouder Maan zei IV (Zuid-~VVest primair uit te gaan van een kosten- H-_ c- Wegman, Paganinlsti dekkende huur. Deze zou 90 cent per m2 moeten zijn. Voor de be staande tuinen 60 cent terwijl de gebruikers slechts 20 cent betalen. ^^dQresjó ^ur Uitgaande van een tuin van 150 m2 oegstgeest j. b. Hugenholtz, zou dit een jaar huur vragen van f 90. Het CDA acht dit verantwoord. 763551 (zaterdag); W. copators", 2.30 Maandag Steenstraat 1 b, Wereldwinkel 12.30 6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer laan, Bejaardensoos Zuid-West 2.30 u Stadhuis, vergadering Gemeenteraad Noordeinde 2 aTroef, de groepen Artsen LELDEN Voor spoedgevallen wordt le weekenddienst van zaterdag 10 utu rn. tot zondag 24 uur, waargenomen Wijk l (Mors- l Waard, Professoren wij k 126O09. LEIDERDORP F. O. A. M. Kem- ,e, Merelstraait 184a, telefoon 8910 00 (praktijkadres): telefoon 893139 (pri- 29, telefoon 3960 (zondag) 6, telefoon 5417. C2522—10140. Apotheken VOORSCHOTEN In het Mu seum Boymans-Van Beuningen in Rotterdam zal van 28 november tot 25 januari de tentoonstelling "Mensen en Zilver" te zien zijn. De expositie geeft aan de hand van zilverwerk, ontwerptekeningen, me dailles en curiosa een beeld van de bijna 200-jarige gescheidenis van Van Kempen en Begeer. In het. kader van deze tentoonstel- dienst üng werden gisteren twee personeels- ZOETERWOUDE nogal wat haken e: aan de planhen tot uitbreiding van het Zoeterwoudse gemeentehuis Een mededeling hierover die op de zich op 2 oktober uitvoerig met deze Er blijken heeft in de welstandscommissie. Dit ogen te zitten als nadenkertje voor een ieder", vooral boos over het feit dat de commissie openbare werken Algemeen werd de vertraging be- raad was toegedaan. Het agenda stond van de raadsvergade ring en ingesloten was bij de stukken voor de raadsleden was niet ter be- het maken schikking van de pers. Al op 30 juli "De voorzitter zaak heeft beziggehouden terwijl toen al opdracht was verstrekt tot nieuw ontwerp, de commissie, treurd maar deze zou volgens wet houder De Jong hooguit 5 weken zijn. Burgemeester Detmers vond het tweede plan veel gerijpter en ver re te prefereren boven het eerste, een mening die vrijwel de gehele diger van constructie wat de hogere kosten van de voorziening van een lift compenseert. Straver van P.Z. liet nog weten dat zijn fractie er geen stuiver meer voor over heeft dan het gevoteerde krediet, zal het geheel kritisch blijven volge®n. der apotheken in wordt waargenomen van 28 nov. tot 5 dec., door: Apotheek Zuid-West Brahms seweg 66, Voorschoten. Telefoon nr. 01717—2525. Wijkverpleging LEIDEN Interkruis, Middelweg 38 telefoon 121753. LEIDERDORP Leiderdorp, telefoon 140131. Gezondheidszorg gaven G.S. hun goedkeuring wethouder De Jong, heeft geld hiervoor (f550.000) komt uit de laris administratrice werkzaam is extra middelen gemeentefonds werkgel egenheidsmaa tr egel en. Ten slotte werd A. Spaink met algeme ne stemmen benoemd tot directeur gemeentewerken- geweest, en de heer van Ravens- waar, die werkt op de sieradenaf- deling in Zeist, kregen de zilveren ere-medaille verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. het krediet van 1 miljoen gul den dat de raad voteerde voor de bouw maar de welstandscommissie kon zich niet met het ontwerp ver enigen. V.V.D.-voorzitter Wiekmeijer ging daarop in. "Het komt onze fractie bedenkelijk niets medegedeeld. Wij hebben dus over dit onderwerp voor niets zitten •te vergaderen". Wiekmeijer voelde er veel voor, als een vorm van protest, om zijn presentiegeld te restitue ren. Er is altijd van uitgegaan dat sloop van delen van het huidige ge- van het architectenbureau, dat op- meentehuis achterwege zou blijven. Raadsman Aanstaande dinsdag, 2 december bestaat het kantoor van de Leidse burgerraadsman mr. Quadekker precies één jaar. In dat 'ene jaar zijn er een kleine 700 mensen bij hem op het spreekuur gekomen met hun pro blemen, die vooral op het gebied van de sociale verzorging en de huis vesting lagen. In dat ene Jaar ook is het kantoor een paar kekr geslo ten geweest, omdat het aantal aan vragen voor hulp dermate hoog was geworden, dat er gewoon tijd moest worden vrijgemaakt om alles rus tig te kunnen behandelen. Het Jaarverslag, dat in Juli ver scheen 'en dat we ook in deze krant hebben behandeld, heeft voor wéér een toename gezorgd. Reden voor de begeleidingscommis sie van de burgerraadsman er bij het gemeentebestuur op aan te drin gen (met de grootst mogelijke Mem) een procedure in. werk te stellen voor de aanstelling van een tweede i burgerraadsman. Of wouw. i de nodige Pieten. Tegen de klok afgelopen en staan de bussen klaar om terug te rijden hart van de wijk. Lrte VOORSCHOTEN Gezondheidscen trum V. di Waalslaan, telefoon 4641. WARMOND Zr. H. Tlel-Groene- stege, Friezenhorst 27, Sassenheim te lefoon 02522—111643. SOS-dienst SOÖ - Telefonische hulpdienst: Tel. 071-125202. Voor allen die ln moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be- Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Morskwartierbuurthuis Morswljk. To paaslaan. tel 761196. woe. 10 00 11.00 uur vra, Tuinstadwijk: Heren straat 45 vrij. 10.30—11.30 uur vra. DEN HAAG De provincie is vijf is het feest bereid de gemeente Zoeterwoude 75 procent van rente en aflossing te betalen voor het verbeteren van de Zuidbuurtseweg, tussen de be- Koord Portugal aan het gebeuren aan de basis van de Portugese samenleving, organise ren de PSP, PPR, 1KB en BVD aanstaande maandag een informa tieve avond in Leiden in het Antho- nius Clubhuis. Op deze avond zullen spreken Julio de Castro en Rob Lub- herse en zal de nieuwe film "Viva Portugal" worden vertoond. Deze anderhalf uur durende kleu renfilm geeft een goede indruk van het werk van de basisgroepen. De informatieavond begint om kwart voor acht en kost een rijks daalder. Kaarten zijn ondermeer Muiderslot De wijkvereniging Het Muiderslot haalt Sinterklaas morgen in huis. Dat wil zeggen: samen met Holiday T^r-i p>^l Inn, dat een van de zalen ter be- 1 schikking heeft gesteld. Alle kinders tussen de 4 en 8 jaar zijn welkom. Vanaf de Maranathakerk vertrek ken er twee bussen. De ene ver trekt om half twee. de tweede om Bezoekers van Koord-studio aan de Oude Rijn 88 hebben even moeten wachten, maar maandag is het dan zover. Tussen half 9 en 9 uur 's a- vonds komt de heer La Rivière van de politie iets vertellen over de werk zaamheden die de Hermandad nor maal verricht. Er is ruim gelegen heid om vragen te stellen. Toegang gratis. krijgbaar bij Marianne Plug, Oude kwart voor twee. Een kwartier tevoren verzamelen bekendheid te geven terklaas komen er een goochelaar, heen. Hup, morgenochtend naar het toverdoosje! Om tien geeft toneelgroep "Marmouzet" een voorstelling in clubhuis "Het Morsch- wijck" aan de Topaaslaan. Ieder .b. Naast Sin- kind snel op de step of fiets er- DEN HAAG Het gerechtshof .li Den Haag heeft gisteren het von nis bevestigd van de rechtbank in Den Haag, waarbij de 34-jarige Turk S. K. in Leiderdorp werd ver oordeeld tot twee jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek van allemaal voorarrest wegens doodslag op een landgenoot. Op 1 december 1974 ontstond in een kamp voor buiten landse arbeiders in Leiderdorp ruzie, waarbij een Turk enkele messteken werd toegebracht. Het slachtoffer overleed kort daarop. bouwde kommen Dorp buurt. De verbetering zal bestaan uit vernieuwing van de beschoeiing, herstel van de rijweg en de aanleg van zowel een fiets als een voetpad aan één zijde van de weg. De kos ten zijn in totaal geraamd op f 740.000. Het dagelijks bestuur van dc provincie heeft met het plan in gestemd, maar zal het gemeentebe stuur nog wel in overweging geven tussen de weg en het fietspad be planting aan te brengen. GS heb ben tot deze financiële medewer king besloten omdat het geld er voor beschikbaar is uit de extra rijksuitkering voor bestrijding van de werkloosheid. LEIDEN Tijdens graafwerk zaamheden ter hoogte van de Vak school voor meisjes aan het Galge- water is men gisteren gestuit op een houten kistje met een aantal hou ten geweerpatronen (zogenaamde losse flodders). Eveneens trof men houten kogels aan. De gevonden voorwerpen dateren van voor de Tweede Wereldoorlog. Zuid- Weduwe en weduwnaars i 18 uur) 761112. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.0020.00 u. Zaterdag van 160018.00 uur Te'efoon 071—130500 Indien in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder. Kwartaalabonnement I 35.90 Per poet f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2