Je moet inhalen je zelf zwakste waar bent' Hoeveel"teer"en nicotinezit er in üvv merk? Mercasol-dames sterk; Luba bekerronde verder JANS STEEKERS WERKT AAN IMPOSANTE COME-BACK Onrust KOERSEN NOOTDORP Leidse clubs uitgeschakeld '11 Philips Hoogtezoti is o.a.goed voor uen uw hinderen Wat speelt die Rep eigenlijk Vrouw van Ard Schenk gisteren overleden TT1 Kelly. De zachtste van allemaal. t 7 :DAG 27 NOVEMBER ^OORDWIJKERHOUT „Ik ben er toch weer, na de tegen- lag die ik heb gehad", lacht Hans Steekers een paar dagen na ijn opzienbarende triomf in Puttershoek, waar hij voor de lerde keer tot cross-kampioen van Zuid-Holland werd ge- roond- Niet zozeer die titel, maar het feit dat hij nationaal ;ampioen Gertie Wildeboer gedurende de rit tot een figurant egradeerde, geeft de eerste veldritzege van de 25-jarige loordwijkerhouter zoveel extra glans. Steekers werkt dit sei zoen een imposante come-back, nadat hij door trombose in zijn echterbeen ruim anderhalf jaar buitenspel heeft gestaan. T M fglPF >OOT j/im van Wanrooy Pas iu augustus van dit jaar stap- i Steekers weer voor het eerst op fiets na zijn valpartij in decem- ?r 1973. Hij liep toen een spierbles- ire met een inwendige bloeduit- orting op, die er op het eerste ge- cht niet zorgwekkend uitzag. "De ikter dacht toen dat het wel goed >u komen," aldus de volledig opge- onterde Steekers. "Maar twee we- ;n na mijn val openbaarde zich de ombose in mijn rechterbeen. Ik .oest toen twee weken het zieken- ,iis in en een half jaar stoppen met et rijden van wedstrijden." Dat was voor de Noordwijkerhout- vrijgezel, lid van de RTC "De bllenstreek", een fikse tegenvaller, nrners, na de successen in de voor gaande jaren (eerste in '71 en '73, i'eede in '72 tijdens de provinciale impioenschappen, derde tijdens nationale titelstrijd ('73) in Hil- irenbeek) had Steekers zich fn de ationale selectie gereden. Zijn uit- •nding naar de wereldkampioen- happen in '73 had hij verdiend, al yam hij door pech toen niet ver- ?r dan een 26ste plaats. De vorm id hij echter goed te pakken en ij gold als een van de weinig top- jders in Nederland. Zich in zijn 't schikkend aanvaardde hij de Kirgeschreven rustperiode. Toen die ustreken was werd Steekers weer jedgekeurd voor de wielersport. lieuwe tegenslag Een nieuwe tegenslag volgde. Zijn leurstelling was groot toen drie eken na het "in orde" de trombose zijn been terugkwam. In het zie- ïnliuis werd hem nu zelfs een ver' >d voor een jaar opgelegd. Hoewel ij al een maand extra rust in acht id genomen, waren die zes maan- jn kennelijk niet voldoende ge- eest. In totaal zou Steekers voor 19 jaar-den van het strijdtoneel ver fijnen. "Ik heb wel steeds een beet- 1 gefietst, beweging is goed als je ombose hebt, maar ik mocht geen pprestaties leveren," aldus Stee- ïrs. Nog steeds staat hij, na in jgustus '75 weer goedgekeurd te jn, eens in de zes weken onder jntrole van de Rotterdamse NWU-arts, di". Visser. De angst dat ij voor een derde keer geplaagd zal orden door zijn 'blessure' is echter :g klein geworden. Nu werkt Steekers met veel zelf- ?rtrouwen aan zijn terugkeer in de ationale veldrijderstop. Dat doet hij oor drie keer per week 's middags iim drie uur achtereen te trainen: ;stig km op de weg, gevolgd door een ur duintrainin^. Elk weekeinde temt hij deel aan twee wedstrij- pr. Steekers: "Op maandag doe ik iets, dan herstel ik van de wed- ;ryden en vrydags spaar ik me". Terlindenprijs le afd., 2000 meter. Nightingale W (C. Hetteling) 2.59.1 .29.6 2. Maiko W, 3. Marc Anthony, /inri. 2.90 pl 1,40 1,60 1,50 kopp 7,50 195,30. Over het veldrijden zegt hij: "Het is een erg individuele sport waarin je op jezelf bent aangewezen. Je moet dus je eigen zwakke punten bijscha ven. Bij mij wil dat zeggen dat ik mijn sprint moet verbeteren en het 'omhoog lopen' kan ook beter." Steekers' sterkste punten zijn zijn kracht en uithoudingsvermogen. Een zwaar parcours, zoals dat in Putters hoek. ligt hem derhalve goed. wat van de huidige kampioen Wildeboer niet gezegd kan worden. Steekers: "Mentaal is Wildeboer vrij zwak. Hij lag 75 meter op mij voor, toen ik hem voorbij ging kon hij niet volgen. La ter kreeg hy nog een lekke band en reed ik hem op een ronde!" Over zijn tactiek zegt hij: "Meestal moet je inhalen op stukken waar je zelf het zwakste bent. Ben je er voorbij dan ga je een stuk sneller en loop je gemakkelijker van iemand weg." Op zoek De Noordwijkerhouter, die al vertel de dat een veldrijder op zichzelf is aangewezen, zit op dit moment zon der sponsor. "Ik had wel een spon sor (Delbana) naar toen ik in het ziekenhuis terechtkwam, is die er mee gestopt. Ik ben nu op zoek naar een ander. Toevallig heb ik gisteren een brief weggestuurd, want ik had een advertentie zien staan waarin om renners werd gevraagd", vertelt de bescheiden Steekers. Aan biedin gen heeft hij niet gehad. Sponsoring betekent in deze gevallen overigens niet meer dan het beschikbaar stel len van materiaal, kleding en wat prijzengeld. Daarom hoopt Hans Steekers in de (nabije) toekomst op iets anders. Hij zou graag van zijn hobbv een beroep willen maken. Nu werkt hij 's morgens afwisselend in een sporthal ên de bloembollen. "Als er een redelijk contract komt - het gaat om het jaarsalaris - dan doe ik het. Je kunt er altijd nog bij werken. Ik denk eigenlijk dat ieder een het wel wil." Gretig kijkt Steekers uit naar de Nederlandse titelstrijd (11 jan.).Een nieuw succes zou hem best uitko men. Tenslotte streeft hij er naar zijn 'oude' plaats in de nationale se lectie, weer in te nemen. Dat lijkt allemaal snel te gaan. Zijn debuut leverde hem in augustus een tiende plaats op bij een wegwedstrijd. Op zijn specialisme, het veldrijden, boekte hij vervolgens steeds betere uitslagen. Het 'gat' dat hem nog scheidde van de eerste plaatsen, werd in Puttershoek voor het eerst op niet mis te verstane wijze over brugd. Een dag later zagen een klei ne tweeduizend toeschouwers Stee- kers in Valkenswaard opnieuw win nend over de finish gaan. Steekers is er weer... NOORDWIJK Godyla, Menken Landbouw, HH Sporthuis en Van Gerven Sport hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het toer nooi om de Northgo-cup. Ruim 200 toeschouwers zagen in de Noordwijk- se sporthal Godyla met 3—0 winnen van Wernink 3, Menken Landbouw (9—3), HH Sporthuis (82) en Van Gerven Sport (80) maakten korte rer Apèlprijs 2400 meter. 1. Matthieu ZTrrJl* ZS2X2S. -?°den' reta (R. v. d. Lubbe) 3.42.3 1.31. Miss Holland, 3. Netta Olivier. Kinn 6,70 pl 2,20 7,10 2,30 kopp 10,40. Teteringenprijs 2000 meter. 1. Lara Kiemselbach (P. Koppejan) 2.54.2 .27.1, 2. Muresj, 3. Nanette D. Winn ,20 pl 2,70 2,20 2,20 kopp 9,90 trio 69,70. Teugeprijs le afd. 1680 meter. 1. hlia Axkit (P. Zandt) 2.29.3 1.27.8, Louis D'Auvergne, 3. Lady Wilkes. Vinn 57,20 pl 7,60 1,40 2,10 kopp 11.80. Treebeekprys 2000 meter. 1. Merite I (J. v. d. Loo) 2.56.0 1.28.0, 2. Lukas landia, 3. Lisette. Winn 5,20 pl 2,10 ,70. 1,70 kopp 5.30 trio 104,00. Tilburgprys 2400 meter. 1. Maarten (M. Tollenaars) 3.32.2 1.29.2, 2. landy Buitenzorg, 3. Joop Hollandia. Vinn 2,60 pl 1,50 1,60 2,20 kopp 8,30. Tielprijs 2000 meter. 1. Iwan Mac J. Duivenvoorden) 2.51.7 1.25.9, 2. Cwik Hanover, 3. Jimmy Boy. Winn ,40 pl 2,70 1,70 1,60 kopp 10,60 trio 105,80. Teugeprijs 2e afd. 1680 meter. 1. doos Roodnoot (J. Wagenaar) 2.27.9 .28.0, 2. Lady van Hovi, 3. Myroa Buitenzorg. Winn 2,50 pl 2,20 2,90 2,00 :opp 7,30. Tolbertprys 2000 meter. 1. Ken Villiams (H. Dassen) 2.54.4 1.26.2, 2. Wrana, 3. Kingston Again. Winn .3,00 pl 2,80 3,10 3,60 kopp 20,40 trio .097,60. Terlindeprys 2e afd., 2000 meter. Martin Tefka (W. van Buytene) I.55.3 1.27.2, 2. Nelis, 3. Nora Nimble. Vinn 19.^0 pl 3,40 1,70 10,40 kopp II,70 ïv-caJisatoromzet f 238.869,-. Hans Steekers: Ho-pen op een redelijk contract". KEULEN Op het bericht als zou Fc Köln een bod hebben ge daan op Johnny Rep, die momen teel bij Valencia speelt, reageer de Köln-voorzitter Weiand volko men verrast. "Wat speelt die man eigenlijk", was zijn eerste reac tie, waarna Weiand het bericht betitelde als volkomen uit de lucht gegrepen. Rep zou nu weer in de belangstelling staan van Bayern München. 9 FC Groningen heeft een protest ingediend bij de KNVB naar aan- gip leiding van een arbitrale vergis sing van scheidsrechter Hoppen brouwer in de wedstrijd tegen FSC. Groningen dat met 12 verloor is van mening dat FSC de tweede helft met een niet gerech tigde speler is uitgekomen. Het gaat om Prauser, in de eerste helft gewaarschuwd, en in de 54- ste minuut door Hoppenbrouwer voorzien van de gele kaart die zijn fout. Groningen wil 1 toen reglementair rood had moe- duel vanaf de 54ste mir ten zijn. Hoppenbrouwer erkende overgespeeld. Uit de te verdelen opbrengst van de lotto en toto zal dit jaar een bedrag van rond ae ~o miijuen gulden worden ondergebracht in een fonds, dat door de verdelings commissie ook wel „de heren 17" genoemd is voorzien van het etiket „reserve". Op het eer ste gezicht een treffend staaltje van oer-Hollandse degelijkheid, want laten we eerlijk zijn eeen centje-achter-de-hand voor barre tijden is nooit weg Desondanks heeft deze verrassen de spaarzaamheid de (georgani seerde) sportwereld in 'n poel van onrust geworpen. En niet ten on rechte. Want, het valt niet moei lijk te raden, die 26 miljoen wor den in mindering gebracht op de portie, welke de „sport" als haar aandeel (een ander deel gaat naar blijft de vraag overeind staan wat Door Ruud Paauw en René Vos bekende charitatieve instellingen) uit de lotto- en toto-opbrengst had verwacht. Nog erger: de ge organiseerde sport vreest boven dien dat het (gewantrouwde) mi nisterie van CRM een niet onbe langrijk deel van het gereserveer de bedrag zal aanwenden als „ha ver" voor zijn hongerige stok paardje van de sportieve recreatie, waarvoor overigens het „par cours" nog altijd niet scherp om lijnd is uitgezet. Een bittere zaak, inderdaad, want dat lotto en toto in ons land zo opvallend goed floreren men verwacht dit jaar een Inleg van meer dan 200 miljoen gulden is in niet geringe mate te danken aan de ijver van de geoi'ganiseerde sportmensen, die week-in-week- uit de formulieren collecteren en binnen brengen: een uniek sys teem, dat men nergens anders ter wereld vindt. De (sport) braintrust van minister Harry van Doorn, die het begrip sportieve recreatie de sport- arena inslingerde en zich daar in de toekomst hoogstwaarschijn lijk in zal verslikken had die stijgende onrust kunnen voorko men door duidelijk te maken, dat het waarachtig niet in de bedoe ling ligt om de 26 miljoen op te souperen voor het in beweging brengen van al die Nederlanders, die vóór de verrassende vondst van het depertement in het ge er met die 26 miljoen gaat gebeu ren, want in een reservering voor moeilijker (lotto en toto) jaren gelooft vrijwel niemand. Of hebben de maatschappij-her vormers ten CRM-departemente hun gedachten over de bestem ming al richting gegeven en lo pen die niet hand-in-hand met die van de georganiseerde sport? Als dat het geval is lijkt het „sportiever" om nü te zeggen wat men wil. Daarmee bereikt men in ieder geval, dat de image van CRM. het „inspraak-denarte- ment" niet nog verder wordt ge schaad dan. al is gebeurd. En dan niet alleen op het terrein van de snort. Tenslotte nog een vraag: kan, nu CRM zwijgt, de Nederlandse Sport Federatie niet wat meer duidelijkheid verschaffen over deze betwiste reservering? Of zit zij voor spek en bonen in de ver delingscommissie? Koppen snellen De sportkrant van maandag ademde bij alle dagbladen een intense treurigheid. Even wat koppen snellen: "Anti-voetbalde monstratie beloond met plaats in kwartfinale". "Alles en iedereen voor het Grote Doel opgeofferd", "Hooghartig en onwaardig". Bal bezit kost per man duizend gul den", "Een complete wanpresta tie", "Het mocht niet van Kno bel". "Knobel verbiedt voetbal", "Klucht in Rome". "Een schaam teloze vertoning", "Tachtig keer neen en weer". Een enorme deuk :n prestige", "Zielloze vertoning", "Bang op bevel Het lijken wel titels van Holly- wood-smartlappen. En dan te be denken dat er tijden zijn geweest dat we ons met voetbal hebben vermaakt. Niet tie regels De Polen zijn bijzonder onge lukkig met het stukje ongein dat Italië en Nederland in Rome heb- ben opgevoerd. Een der Poolse bladen merkt op: "Wanneer een bokser het gevecht ontloopt, kan hij gediskwalificeerd worden. In het voetbal is het nog niet zover, maar er zal iets moeten worden gedaan om de toekomst van deze sport veilig te stellen." Een ander blad schrijft: "De FIFA moet overwegen de regels aan te passen om dergelijke anti-propaganda tegen te gaan, daar soortgelijke wedstrijden steeds meer voorko men.' Het klinkt allemaal aardig en misschien kan en moet er hier en daar aan de regels worden gedok terd. Maar laten we wel zijn: het zit hem niet in de regels, het zit hem in de acteurs. Als die als profs niet begrijpen dat zij zo iets als een prestatie moeten leveren dan schiet elke reglementswijzi ging tekort. Er mag wat lacherig worden ge daan over het in onze ogen wat simpele Britse voetbal, maar daar heeft men wél goed door dat je op de duur alleen je eigen inkomsten bedreigt door lamlendig achteruit te voetballen. In dat opzicht ziin de Britten een stuk verder dan de Nederlandse spelers, hoe gewel dig professioneel die zichzelf ook vinden. Sckotloos Roodenburg heeft er nu al 450 minuten opzitten zonder doelpun ten te hebben gescoord. Vierhon derdvijftig minuten vruchteloos combineren. Moet je nagaan. Die jongens weten natuurlijk niet meer hoe een schot in het net er uit ziet. Werk aan de Winkel voor Joris Driepinter. HAARLEM De Leidse basketbalclub Luba is gisteravond doorgedrongen tot de derde ronde van de bekerstrijd basketbal. De tweede divisieclub. verloor weliswaar met 66-61 van BV Haarlem, maar aangezien Luba thuis met grotere cijfers (82 67) had gewonnen, kwalificeerde de ploeg zich toch. In de derde ronde komt tegen Bui toni einde aan het Leidse bekeravon- tuur. Coach Kallenberg: "Die ploeg kan je natuurlijk kraken. Misschien is het voor hun coach leuk om de re serves een keer te laten ballen". Bij de "schaduwvereniging" van Buitoni, BV Haarlem heeft Luba overigens ook al moeilijkheden ge kend. Vooral na dertien minuten in de tweede helft. De score die tot dan toe was opgelopen via 9—8. 159, 3116 tot een ruststand van 3322. liep toen op tot 59—41 voor Haar lem dat op dat moment de kwalifi catie in handen had. Met een laatste een punt waarop het de laatste we ken nogal eens ontbroken heeft en waardoor in de competitie onnodig punten werden verloren. Leiden be wees. net als zondagavond in Gro ningen toen verrassend van het sterke Olympia werd gewonnen (31 33), dat het weer op de goede weg is. Fouten in de verdediging gaven AMVJ in de slotfase echter gele genheid de eliminatie nog even uit te stellen en de eindstand op 38— WIELRENNEN De internationale federatie van beroepswielrenners hebben nog al wat heeft gisteren de lijst van wielrenners eerste klasse gepubliceerd. De lyst omvat 33 namen. Onder hen de Ne derlanders Zoetemelk, Kuipers en de eredivisie staat is het gelijke spel van Mercasol toch een prestatie te noemen. De slechte positie van het Amsterdamse team is grotendeels te verklaren uit het feit dat maar liefst vier speelsters ten gevol ge van een verkeersongeval lange tijd uitgeschakeld wanen. AMVJ— Mercasol was behalve een beker ontmoeting ook een prestigestrijd. De laatste SDeelsters de Amsterdamse forma tie verlaten, onder wie Mieke en Joke Zandbergen, die nu uitkomen voor Mercasol. AMVJ acteerde zwak maar had krachtsinspanning haalde Luba ech- desondanks bij het rustsignaal ter op tot 6050 en de eindscore 66—61, waarmee de ploeg zich plaat ste dankzij de zeventien punten voor deel van het eerste duel. Frank Ver beek (15) en Rinus v. d. Nieuwen- dijk (13) scoorden de meeste punten voor de Leidenaars. DAMES Het damesteam van Mercasol Leiden staat sinds dinsdagavond met één been in de achtste finales van het toernooi om de nationale basketbalbeker. De Leidse dames, spelend in de eerste divisie, hielden de eredivisie-ploeg van AMVJ Am sterdam op 3838 en verkregen hierdoor de beste perspectieven voor de totaalzege. Hoewel AMVJ pun- tenloos onderaan de ranglijst in Schuiten. MOTORSPORT De Westduitser Dieter Braun gaat het komend sei zoen voor het Italiaanse merk Mor- bedelli rijden. De oud-wereldkam- zaken. Er werd goed samengespeeld, pioen komt uit in de 350cc klasse. AMSTELVEEN Gisteren is in Amstelveen op 32-jarige leeftijd overleden Christien Schenk-Schermey, echtgenote van Ard Schenk. Ze trad op 18 oktober j.l. tijdens een eenvoudige plechtigheid in liet huwelijk met de oud-wereldkampioen. Dinsdag deden zich tekenen voor dat haar gezondheid niet in orde ivas. Woensdag overleed rij in haar woning. ADVERTENTIE burg, Unitas en Bowling Faase. Een technisch sterk Godyla had met hoofdklasser Wernink weinig moei te. Harry v. d. Zwet scoorde voor rust, Theo Godyla en Nico v. d. Fan- ge stelden de 30 zege na rust veilig. Menken Landbouw en Roodenburg produceerden in een aantrekkelijk due} een dozijn goals. Peter van Kampten, Rob Kersbergen (2x) en Theris Oostdam maakten de voor sprong van De Landbouw al voor de doelwisseling onaantastbaar. Peter Kuhn scoorde na rust twee maal te gen, maar Leo Geerlings zorgde met twee doelpunten weer voor een gro tere marge. Nadat Jan Rietkerken nogmaals voor Roodenburg had ge scoord (63), liep Menkten Landbouw door goals van Leo Geerlings, Rob bie Kersbergen en Theris Oostdam nog tot 93 uit. HH Sporthuis verpletterde Unitas met 8—2. John van Dijk (2x), Arie Weyers en Leo van Wouw maakten vier Sporthuis-goals voor rust, en Leo van Wouw (in eigen doel) scoor de ook voor Unitas. Hennie Sierat maakte bij de stand 61 een "echt" doelpunt voor Unitas: Leo van Wouw Arie Weyers en John van Dijk (2x) schoten HH Sporthuis naar 82. Van Gerven Sport, met Gerard van Beek als animator (vier goals) liet weinig heel van Bowling Faase (8— 0). Fred Dobbe en Jacq van Ruiten voegden er ieder nog twee goals bij. Sigaretten. Roken."Teer" en nicotine. Dat zijn op het ogenblik weer hoogst aktuele zaken. Welnu, Kelly heeft een zeer laag "teer"- en nicotinegehalte ("teer" 11 mg, nicotine 0,6 mg). Vergelijk dat eens met uw eigen merk. Misschien dat u dan toch eens 'n pakje Kelly gaat proberen. Maakt u meteen kennis met de zachtste sigaret van Nederland. Ook in menthol.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 19