Rivera leidt zijn Milaan naar zege Miehels „Ajax mag helemaal en over die 2-1 m Whf met FC Brugge: „Hollandse" mentaliteit (1-0) Fris Lcvski toont na 'ust ware redaante m 1 n en tér ÓOK/£ Ofte £orro ONDERDAG 27 NOVEMBER A CsS' -i II oor aul de Tombe Voorbereiding tot de twee de Ajax-treffer. Willy Bro- kamp schiet langs doel-* man Staikov op de paal, waarna Steffenhagen sim pel 20 zal intikken. DEN HAAG In de 3e ronde van het toernooi om de UEFA-Cup zorgde AC Milan voor een daverende verrassing door, notabene tegen het gerenommeerde Spartak Moskou, ver ruit voor de hoogste score zorg te dragen: 40- De ploeg van Gianni Rivera verwierf zich daarmee een bijna zekere klasse ring bij de laatste acht. De andere Italiaanse vertegen woordiger. AS Roma, hield FC Brugge in bedwang. Door een doel punt van Cools zegevierden de Bel gen weliswaar met 10, maar met de return in het vooruitzicht is dat allerminst een veilige voorsprong. FC Barcelona maakt een goede kans om tot de kwart finale door te dringen. Op eigen veld werd met 3 1 van Vasas Boedapest egwon- nen. Slechts één club verloor zijn thuiswedstrijd. Stal Wroclaw moest met 12 zijn meerdere erkennen in Liverpool, dat zich daarmee een riant uitgangspunt verwierf. De tweede Moskouse vertegenwoor diger, Torpedo Moskou, verging het nauwelijks beter dan haar stadge noot: 03 tegen Dynamo Dresden. Hamburger SV won met 2—0 van FC Porto, terwijl Stal Mielec met 1—0 zegevierde over Inter Bratisla va. 9 9 MSTERDAM Verrassend, frisse ploeg, dat Lcvski Spartak. Waar zie je tegenwoordig nog Europese voetbaltoernooien zo'n aanvallende brutaliteit in een uitwedstrijd dat een lange ld op 1-0 bivakkerende thuisploeg voortdurend wordt bedreigd met de gelijkmaker' Waar zie nog, anders dan bij zeer ongblijke krachtmetingen, zo'n rotsvast geloof in het eigen offen- eve kunnen dat zelfs bij een 2-0 achterstand een aanvaller voor een verdediger wordt inge ■t? Met het extreme Oranje-voorbeeld nog kraakvers in het geheugen, mag dat binnen de udige voetbalopvattingen zeer opmerkelijk heten. Vooral als de wissel nog het beoogde rende- ent oplevert ook. 5 Het doelpunt dat Ajax' uitzicht op de vierde ronde verduisterde: Voinov (links) scoort in het bijzijn van invaller Zvetkov (14) en Ruud Krol (5). Gianni Rivera, speler/eigenaar van AC Milan, heeft gisteren een doorslaggevend aandeel gehad in de 40 zege van zijn club op Spar tak Moskou. De "golden boy" re gisseerde zijn team bijna net zo ge degen als in zijn beste jaren. Voorts was hij actief betrokken bij drie van de vier doelpunten. Bigon scoorde tweemaal uit een voorzet van RiveraDe andere treffers kwamen op naam van Calloni en Maldeira. De FC Barcelona heeft in zijn eerste wedstrijd een regelmatige 3 —1 zege geboekt op het Hongaarse Vasas Boedapest. Johan Neeskens scoorde tweemaal (15e en 40ste mi nuut), terwijl midvoor Rexach het derde Spaanse doelpunt voor zijn rekening nam. Muller maakte het enige tegendoelpunt. Er waren on geveer 40.000 toeschouwers. De Westduitse vertegenwoordiger in de UEFA-cup, Hamburger SV, speelde een uitermate slechte wed strijd tegen FC Porto. Weliswaar wonnen de Duitsers met 20, maar zij hadden bepaald niet over geluk te klagen. Na een kwartier sprong een door Zaczyk ingeschoten bal via de rug van rechtsachter Mur- ca in het Portugese doel en vijf mi nuten voor tijd werd het via Vol kent, die een strafschop benutte 2 —0. De Portugees Gabriel werd door de Hongaarse arbiter Somlei van het veld gestuurd wegens een bij zonder grove overtreding tegen Volkert. Liverpool won in Polen met 1—2 van Slask Wroclaw. In de zestigste minuut namen de Engelsen een voorsprong toen de Pool Faber in eigen doel schoot. Via Toshgck werd het eerst nog 02, eer Wroc law kon tegenscoren. Pawlowski was de maker van het doelpunt. Het Oostduitse Dynamo Dresden won overtuigend van Torpedo Mos kou, 30, en heeft nu een uitste kende uitgangspositie bereikt voor de return die op 10 december in Moskou wordt gespeeld. In een aantrekkelijke wedstrijd kwam Dynamo door Riedl voor rust op 1 0. Na de hervatting scoorde de zelfde speler nogmaals, terwijl de international Kreische voor de eindstand zorgde. En dat gebeurde voor Levski, dat ax in de slotfase van het zeer spor- tve midweekse UEFA Cup-treffen g erg dichtbij trok. Door de late al van "invaller" Voinov maakten Bulgaren de uitgangsstelling van Michelsgroep zeer wankel voor de turn in Sofia. Ajax moet daar over ertien dagen een 21 zege verdedi- n teneinde de vierde ronde binnen stappen. Verrassend frisse ploeg, dat Levski iartak. De treffer vijf minuten voor t einde kon als zeer verdiend wor- n aangemerkt door de 25.000 in het ympisch Stadion in Amsterdam. is de beloning voor het goede, gmatieke voetbal van een formatie van puur verdedigen op vreemd ondgebied niet wilde weten. Waar het technische Bulgaarse ei van de eerste helft nog als "be- udend "viel te typeren ,daar kon episode twee de omschrijving r aanvallend" gelden. "En we dden eigenliik nog' meer willen nvallen Terwijl Ajax na een redelijk ractieve eerste helft "bedenkelijk sakte" (Miehels) creëerde Levski h een handvol riante mogelijkhe- n. Het was aan het knappe werk n doelman Schrijvers te danken t de schade tenslotte beperkt bleef één tegengoal. "We mogen hele- lal niet klagen over die 21", be te ook Miehels. "Helemaal niet. ker niet omdat in de tweede helft duidelijk werd dat teveel van on- spelers beneden hun normale vorm wen. In de eerste helft zag daar- n al enkele symptomen, maar toen rd er nog goed gevoetbald." Cansen scheppen konden de Am- rdammers echter ook in die fase lar erg moeilijk. Enerzijds door en onvolkomenheden (onzuivere ;ses, die de vaak goed opgezette nvallen beëeindigden)anderzijds or de sterke afweer die veel meer unde op kwaliteit dan op kwan- eit. In de positie-dekking gediri- erd door aanvoerder en laatste in Ivkov gaf het Bulgaarse team opponent maar weinig kans ge- arlijk aan de bal te komen. Levs- speelde het spel erg flegmatiek en "kort". Miehels: "Dan is het niet ivoudig kansen te scheppen. Al- Pfe*** V Rinus Miehels 'Hoewel Ajax daarnaar nooit reik te, werd uit de spaarzame mogelijk heden die zich voordeden, toch 30 gedestilleerd. Producent van de tref fer was Ruud Geels. Een drietal mi nuten eerder nog door de razendsnel reagerende doelman Staikov van de openingsgoal afgehouden; stuurde de Amsterdamse "scoringsmachine" de bal na ruim een half uur voetbal wél naar het net op aangeven van Müh- ren. Die laatste speler had de marge zelf voor de rust nog kunnen verdub belen. De middenvelder die zijn ver dedigende taak op links teveel ver gat: mikte van ver evenwel naast het Wroclaw—Liverpool 1—2; Ajax— Levski Spartak Sofia 2—1; FC Bar celona—Vasas Boedapest 31; AC MilanSpartak Moskou 40; Ham burger SVFC Porto 2—0; Club Brugge—Lazio Roma 1—0; Stal Mie lecInter Bratislava 10; Dynamo DresdenTorpedo Moskou 3—0. ADVERTENTIE lege doel toen Staikov met de voet Brokamp van een doorbraak had moeten afhouden. Leek 20 in die periode bedrieglijk slechts een kwes tie van tijd, na de rust toonde Levski de ware gedaante. Omschakelend naar een aanvallend systeem bezorg den de Bulgaarse aanvallers vooral de geïsoleerde (Mühren!) linker flank-verdediger Pim van Dordt vele moeilijke m inuten. Borisov glipte langs hem, maar schoot uit fraaie positie nog voorlangs. Centrumspita Milanov kwam door Van Dords ver- dedigingsgebied heen naar een aan trekkelijke plek; Schrijvers redde ten koste van een hoofdblessure. Van rechts kwam de voorzet van Jorda- nov waaruit Panov de bal keihard kon injagen. Schrijvers redde weer. Miehels was wel gedwongen tot een ingreep naarmate meer en meer Ajacieden "de bal gingen verspelen als schooljongens". Toch een kwes tie van onderschatting? Miehels: "Dat weet je nooit, maar ik geloof het niet." Notten: "Misschien onbe wust wel. Je kunt mensen nu een maal niet dwingen te denken aan iets waar ze niet aan denken. Als het niet leeft, leeft het niet." Hoe dan ook, de wissel HellingVan Santen aangegrepen om het evenwicht op het middenveld te herstellen werd brutaal beantwoord door Vuskov. Hij zette Voinov en Zvetkov in voor de verdedigende middenvelder Stovanov en rechtsachter Grancarov- Vervan gingen die werden uitgevoerd voor en na de tweede Ajax-goal, in de 79ste minuut gescoord door Steffenhagen. De Duitser kon simpel op 20 aan sturen nadat Brokamp op de paal had gemikt na een snelle uitval. Een volkomen onnodige overtreding van de zwaarbeproefde Van Dord ver duisterde tenslotte Ajax zicht op de vierde ronde. Van Dord stopte Bori sov onreglementair af (Miehels: "zeer onprofessioneel") en na de vrije trap van Panov scoorde Voinov 21. Daardoor heeft Levski straks in eigen huis aan 1—0 genoeg. Verrassend? Miehels„Ik ben nooit verrast in het voetbal. Ik geloof dat alleen degenen die niet in het voetbal staan zich la ten verrassen. Die gaan af op na men. Kennen Levski niet, "dus" is die ploeg slecht. Maar wat ik al eerder gezegd heb is waar. We kunnen het daar erg moeilijk krijgen." BRUGGE Met FC Brugge dient ernstig rekening te worden ge houden. Het bericht dat 'Club' sinds afgelopen zondag fier de Bel gische ranglijst aanvoert deed zulks reeds vermoedenal leven som migen nog altijd in de veronderstelling dat er ginds in Vlaanderen- land heel vlijtig aan een soort boerenkoolvoetbal ivordt gedaan. Dat laatste is een misvatting. Wie FC Brugge gisteravond met 30.000 an deren „life" op UEFA Cupniveau heeft zien duelleren met en zien winnen van de getructe Italianen van AS Roma, weet dat. Door Ger Stolk FC BruggeAS Roma 10. Te weinig om op overleving te durven hopen? Ernst Happel haalde de schouders op, bleef het antwoord schuldig, was wellicht in gedachten ai bij de competitietopper FC Brug ge/Anderlecht. Wat niettemin opviel, in de stromende regen overheerste, zij het gematigd, het optimisme. Waar "Club" tegen de Romeinen van de Zweedse trainer Nils Lied- holm eens te meer mee verbaasde, was met een bijna Nederlands aan doende mentaliteit. Italianen kunnen er toch al niet al te best tegen wan neer de tegenstander furieus op de bal jaagt, forse slidings hanteert, er een hijgend hoog tempo uitsmijt. Het leidde snel tot irritatie, tot een aan tal in- en ingemene overtredingen, maar ook tot een zinderend voetbal gevecht. Alzo kon er sprake zijn van een onvervalste Europa Cupthriller, van een slijtageslag die de allerhoog- ADVERTENTIE VRIJDAGAVOND 19.30 TRIMTAFELTEKNIS bij Scylla. De tafeltennisvereniging Scylla nodigt iedereen uit die graag een gezellig partijtje ping-pong speelt. Morgen en daarna iedere vrijdagavond naar haar clubhuis aan de Catha- rijnestraat 10, (nabij Korevaarstraat) te komen. Goede kleedruimte, douches, kantine met bar, en zeven tafels met batjes en balletjes, staan u daar vanaf 19.30 ter beschik king. De L.T.T.V. Scylla ste eisen stelde aan de acteurs. Kort om. wie gisteren zijn "frankskes" aan het loket van "Club" neertel de heeft geen spijt gehad. Dat was te zelfs de gezien de geleverde inspan ning veel te kleine marge niet weg". Voor het eerst in dit Europa Cupseizoen, waarin FC Brugge al met Olympique Lion en Ipswich Town afrekende, diende er eerst op eigen bodem te worden gestreden. Het maken van doelpunten heeft van af het prille begin primair gestaan bij "Club", maar was er toch niet de oorzaak van dat er sprake was van een eenzijdig wedstrijdbeeld. In tegendeel, AS Roma bracht regelma tig de lef op om richting doelman Jensen te stevenen. Deze branieach tige Deen moest zich dientengevol ge met doodsverachting voor de voeten van Prati, terwijl de sterk spe lende Bastijns linksbuiten Petrini maar ternauwernood van succes kon houden. Niettemin heerste FC Brugge met name op het middenveld, waar Cools en Van Gooi als waterdrager fungeerden. De Cubber en Van- dereyeken de pass kwistig hanteer den en Ulrik Lefèvre werd gesigna leerd wanneer de Italianen in balbe zit waren. Vooralsnog leverde al dat gezwoeg geen rendement op, want de fenomenale doelman Conti temde de kogel waarmee Cools al succes dacht te hebben en voorts kon Je Je afvragen waarom Vandereycken de hoexschop van Lambert, die door iedereen verkeerd werd beoordeeld, niet in het Italiaanse doel inplaats van daarnaast kopte. De Joegosla vische arbieter Gugolovic, in 1973 verantwoordelijk voor de EC-finale AjaxJuventus, moest toen al naar geel grijpen voor brute overtredin gen van Santari en Morini, al had hij Vandereycken best eveneens kun nen bekeuren. In de 38ste minuut het doelpunt. Le fèvre worstelde zich op links langs de beste Italiaanse man, Rocco, De Cubber verlegde de baan van diens voorzet en Cools kon ziedend hard uithalen. Daarna leek FC Brugge even de tol voor de zware inspanningen op het modderveld te moeten betalen. De passes werden onzuiver en verdedi gend kon men't niet meer aan. Niet temin zouden ook in die periode de kansen aan de Belgen ten deel val len. Waarom die niet werden be nut? Zelfs Happel tastte in het duis ter, temeer omdat zich een aantal mogelijkheden voordeed, die niet te missen waren. In elk geval lag de bal op een gegeven moment stil in de prut op de doellijn en was Leekens de dichtstbijzijnde man die AS Ro ma definitief moest vonnissen. Maar Leekens reageerde te laat en Lam bert sprong onder de bal door toen zelfs Conti de voorzet van Lefèvre had gemist. Al vanaf 48 gulden per maandbent u in 1976 uitgebreid verzekerd tegen ziektekosten. Zonder misleidend eigen risiko. zonder andere adders onder het gras. Bel voor alle inlichtingen 0171919331, of stuur een enveloppe met uwnaam en adres, zonder postzegel, naar antwoordnummer 1 inNoordwiik. Stichting Het Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering Uw financiële pijnstiller Hoofdkantoor Gooweg 51 te Noordwijk

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17