Hond naar „les" Reinigingsrechten in Oegstgeest naar 75 gulden Gratis keuring Bekend sportfiguur BgSilds opent morgenavond de missie-veiling Boeven en madeliefjes Winkelavond voor bejaarden en gehandicapten n succes DONDERDAG 20 NOVEMBER J Leiderdorpse viervoeters een probleem LEIDERDORP De Leider- dorpse honden zyn de laatste tijd danig in het nieuws. Er is in Leiderdorp een flatvereniging die overal bordjes geplaatst wil hebben met 'verboden voor hon den'. Wethouder Reugebrink deel de tijdens een commissieverga dering mee dat de gemeentewer ken per jaar 20 ton hondevuil op moet ruimen. Raadslid Meere meldde dat de flatcommissie van de Schansen corrigerend wilde optreden wanneer de mensen met hun honden bezig waren, lees uitlieten op de stoep waar kin deren spelen. Maar dat gaf on vrede met de hondenbezitters. Gordijn sprak zijn verontwaardi ging erover uit dat het altijd de 'niet-hondenbezitters' moeten zijn die begrip op moeten brengen voor de hondenbezitters en niet andersom. Secretaris Van Gardei»en van diezelfde commissie meldde toen dat in sommige gemeenten een .grasrechercheur" opereert die op sporingsbevoegdheid heeft om loslopende honden te, ja. wat eigenlijk: te verbaliseren. Hij ver telde dat daar een grote preven tieve werking van uitging om honden aan de lijn te houden. Wethouder Reugebrink: 'Zo'n man kost 50 tot 60.000 gulden per jaar. Wij hebben trouwens van onze schaarse groene grond een stuk beschikbaar gesteld in de - Houtkamp, er maken haast geen honden gebruik van. De schuldi gen zijn de bewoners zelf die hun hond op die plekken uitlaten waar dat wel erg ongewenst is. Suggesties zijn er ook naar vo ren gekomen om bepaalde straten voor honden verboden gebied te verklaren. Kunnen honden lezen, vraag je je dan af. Ook over blaffende honden is nog niet zolang geleden veel te doen geweest. Vooral de blaffers die vastgebonden werden voor het winkelcentrum Santhorst terwijl de bazinnen aan het boodschap pen doen waren zorgden voor veel ergenis voor de bewoners. Men denkt er in Leiderdorp aan om cle politieverordening te wijzigen in die zin dat het verbo den wordt honden bij Santhorst vast te binden aam vaste voor werpen. De hondenbelasting is in Leiderdorp inmiddels verhoogd. De problemen zijn groot, 1 op dé 3 Leiderdorpers bezit een hond. Men schijnt er niet uit te kun nen komen. Bij al die mogelijk heden en suggesties die genoemd zijn ontbreekt er één: de opvoe ding van de hond. Daar is in Leiderdorp gelegenheid toe. Op 27 september 1974 is een Honden sportvereniging opgericht DKS iDoor Kombinatie Sterk) die nu slechts 15 leden hebben terwijl zij toch een interessante doel stelling hebben: gehoorzaam - heidsdressuur. De gemeente heeft de vereniging al een terreintje beschikbaar gesteld in de Bloe- merd waar de oefeningen gehou den kunnen worden. Naast de politiedressuur bleek in de ver eniging een behoefte te ontstaan aan een opleiding op basis van gehoorzaamheidsdressuur. De volgende onderdelen komen daarbij aan bod. 1- Volgen aan de lijn, 2. los volgen, 3. Volgen naast de fiets, 4. Afliggen, 5. Voedsel weigeren van vreemden, 6. Weigeren van gevonden voed sel, 7. Stil zijn. 8. Zoeken, ap porteren, 9. Verschillende spron gen, 10. Zwemmen, overzwem men en apporteren uit het wa ter. Ook op de verhouding tussen baas, de geleider, zal worden ge let. B.v. het goed in de hand hou den van de hond bij oversteken van straten etc. Geen onnodige agressiviteit t o.v. andere perso nen en dieren. Het onnodig trek ken aam de lijn. Het gemakke lijk kunnen corrigeren in moei lijke situaties. Kortom een zeer nuttige cursus waaraan iedere hondenbezitter eigenlijk moet deelnemen. De kosten zijn slechts rijf gulden per maand en alle rassen met of zonder stamboom, klein of groot, kunnen aan de opleiding toegelaten worden. Dobr Kombinatie Sterk traint op woensdagavond en zondag morgen. Meidadressen: Merelstr. 66. tel. 071—893786 en Koekoek straat 34. tel. 071—892072. De hond als partner voor de jacht. De hond als „beste kameraad" DONutRDAG Van der Valkboumanweg 236, Lei-1 derdoip. Bijbelstudie en Gesprekskring Baptistengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20 a Theehuls van de Leidse Werkgroep Homofilie COC 8 10.30 uur nam. SiGenstr&at lb. Wereldwinkel 12.30 6 uur nam. Pieterskerkstraat 1. Werkgr. Dienst- ZOETERWOUDE Op initatief van de werkgroep Missie- en ont wikkelingshulp staan de Zoeterwoud- se missionarissen en de omgeving waarin zij werken deze week bijzon der in de belangstelling. De kaartavond die voor dit doel dooi de KPJ werd georganiseerd trok bijna 90 deelnemers. In het week einde liep de verkoop in de Wereld winkel uitstekend. Een aantal pro- dukten uit de Derde Wereld moest zelfs worden bijbesteld. Voer het poppenspel van de heer Onder,water gistermiddag in het Centrum was de zaal goed bezet. Vandaag is een geluidswagen rond gegaan om de volgende aktiviteit aan te kondigen n.l. de veiling die morgenavond in Ons Huis wordt gehouden. Oe opening geschiedt om 8 uur door een groot nationaal sport- kampioen waarvan het comité de naam nog niet wil prijsgeven, dit moet een verrassing zuijn. Het aan tal te veilen nummers zal de 100 ver overschrijden. Er is een grote verscheidenheid aan gebruiksvoor werpen, antiquiteiten, levensmidde len, diensten enz. Een kleine greep daaruit; lamme ren. een oude hooischuif, een kolos- Munten en postzegels gestolen ter waarde van f 5000,- LEIDEN Voor ongeveer negen envijf tigcuizend gulden is dezer da gen gestolen uit de woning van een 36-jarige Leidenaar aan de Lammen- schansweg. Ontvreemd werden een verzameling sieraden, een verzame ling munten en /en postzegelcollec tie. Het is nog niet duidelijk hoe de dader het huis is binnengekomen. De politie heeft geen sporen van braak aangetroffen. Zij sluit de mo gelijkheid dat er gebruik is gemaakt van een valse sleutel niet uit. De diefstal is gepleegd bij afwezigheid van de bewoners. sale koperen granaathuls, 2 uur kraanwerk, gratis knippen aan huis, 'n reuze krentenbrood, rijlessen voor de manege, oude ijzeren melkbus sen, 'n geit, boerenkaas en nog veel zaken die een gang naar het Kos terspad meer dan waard zijn. Dit te meer als men het goede doel in aan merking neemt. Het programma wordt a.s. zondag afgesloten met kerkcollecte. i Leembruggen, ruilavond Phllatelica Gemeentehuis, Oegstgees',. Raadsv* i Commissie Ruimtelijke Ordening e Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Rat Niet-raadsleden moeten zwijgen LEIDEN Niet-raadsleden zullen voorlopig nog niet het woord mogen voeren tijdens raads- en geme entelijke corn- missievergaderinen in Leiden. Het college van B en W van Leiden heeft dat besluit geno men op advies van de werk groep tot herziening van het Reglement van Orde. Een verzoek daartoe was on langs gedaan door het Leidse bestuur van de Jongeren Orga nisatie Vrijheid en Democratie. 56 i Hogendorpstraat 10.30 -11.30 u v.m Kool Drtft- 9a. di 10.30—11 Morskwartier: buurthuis Morswii 196. wne 1 nstadwijk: Hei 49a. di 10.30—11.30 tvartier: buurthi paaslaan, tel 7611! —11.00 uur vm. Tuin.. straat 45 vrij. 10.3011.30 Dierenhulpdienst Anna Paulownastr 15 hulpverlening verongel katten vogels e.d in Leiden en Leiderdorp Dae eD nacht bereikbaar: telef 134687 Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 töt 8 uur n.m. Apotheken md- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de reeio Leider wordt waargenomen Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Maurice Rem co z. v. F. Meijvogel en C. van dei- Kwaak, Monique Cornelia Maria, d. v. C. H. J. van Noord en M. J. van Wieringen, Antonius Nicolaas, z. v. C. Brinkman en H. C. M. de Groot. Ed win Rutger, z. v. J. K. van den Berg en T. Leemans, Sikko, z. v. B. Stok king en G. J. Terpstra, Claudia Elisa beth Margaretha Theodora, d. v. S. M. Zandbergen en J. H. M. Bosman, Sven Olaf, z. v. W. Boekhoven en W. M. van der Zwet, Gerardus Leonard z v. J. L. Baak en L. A. T. van Min, Marianne Louise, d. v. T. L. A. M. van Rhijn en A. M, A. de Haas Lijtweg 4. Oegstgeest rr, zaterdaK Toord-Hofla weg 3. tel. 071-762877. Leidse Rechtswinkel 11-1 uur dl 6 308 30 i 111 uur. do 6 308 30 dienstencentrum Van Hog< 36 vrij. 7—9 uur nam Gespreksa vonden nog onder behandeling van ts. Luistert, naar de naam kettinkje bezorgen. Tegen e oezorgen. Voskuyi. Roomburgerweg Leiden, telefoon 143708 LEIDEN Het college van B en W heeft het maken van het bouw plan voor de nieuwe Rembrandt- scholengemeensohap opgedragen aan de architect F. A. Teinme van Ge meentewerken. Het is dezelfde archi tect die de vorige week geopende Leedewijkschool ontwierp. Zoals bekend zal de nieuwe school voor het Rembrandt verrijzen in het ge bied van "De Coebel" nabij het Jacques Urlusplantsoen. Bij Matthias in Warmond: WARMOND De afdeling toneel van Matthias voert 28 en 29 no vember de komische thriller „Boeven en Madeliefjes" op Nadat de afdeling muziek zich in „Klim Op" heeft gepresenteerd komen de toneelspelers aan de beurt. In dit toneelstuk in drie be drijven geschreven door George Baton zullen enkele nieuwe leden van Matthias hun debuut maken. De regie is ook dit jaar weer in handen van Han Rootli. Aanvang 20.00 uur. 11. Oegstgeeit. vr 8.16 uur nam Fr°<t Hpnr)rilrn'«nrsoPn 25 .'.Plrlenlnro Onderwijswinkel Sopiastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrij dag van 12- 6 uur nam. Moederhulp Bureau Moederhulp (niPt-eehuwdp- moederzorg), Terweepark 2. tel. 151068. mo' T Schram a (maetsch werkster). 133921 en 761944 Weduwe en weduwnaars Adv ien te Moeders voor moeders Mevr Zt E JansenNiemever Hnf- dijck 32 Oegstgeest tel 071-153652. Middelweg 4 (bij Hoogl Kerk) Architecten Architecten-Informatiecentrum Rijn land Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385 Zitting op woensdagavond van 7.309.30 uur op Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn ,Blij u te zien" OEGSTGEEST De reinigings rechten in Oegstgeest zullen met ingang van 1 januari 1976 f75 gaan bedragen. De vrijwillige brandweer- Postduiven- expositie Rijnklievers LEIDERDORP Dit weekeinde or ganiseert de postduivenvereniging: "De Rijnklievrs" een grote postdui- vententoonstelling in de kantine van de Touwfabrieken aan de Zijldijk Op zaterdag is de tentoonstelling ge opend van 19.00 uur tot 22.30 uur en op zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Chrysantenactie van Vrije Klubs in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Staf en leden van de Vrije Klubs beginnen zaterdag met de Chrysantenaktie. Dan zullen, evenals volgende week, huis-aan-huis Chrysantenplanten worden aangeboden a f 1.50 per stuk. De opbrengst komt de kas van de Vrije Klubs ten goede. De Staf ziet zich steeds weer geconfronteerd met stijgende prijzen van de materialen voor de creativiteïtsbezigheden die zo'n grote plaats innemen in de akti- viteiten van de diverse klubs. Deze hebben hun onderkomen in 't Spin newiel naast de Sint Jan in de Zuid- buurt. lieden zullen een hogere vaste ver goeding gaan ontvangen voor hun optreden. De vaste vergoeding per jaar voor 'n brandwacht eerste klasse komt op f230,- per jaar terwijl de ze voor het bijwonen van oefeningen per uur f 9,30 ontvangt en voor het optreden bij een brand f 17,45 per uur. De openbare Springplankschool krijgt een krediet van f750,-. Dit bedrag is bestemd voor het aan schaffen van twee verrijdbare kasten, waarin het documentatiecentrum zit opgeborgen. De Kamperfoelieschool krijgt een krediet van f 2.301,94 voor het aanschaffen van 14 nieuwe leer ling sets voor het vijfde leerjaar. mtoverlichting in Leiderdorp LEIDERDORP De Leiderdorpse afdeling van Veilig Verkeer Neder land haakt in op de landelijke actie "Blij u te zien", zy organiseert za terdag 22 november in samenwer king met de BOVAG-autobedrijven in Leiderdorp een gratis verlich tingscontrole-actie. Die dag tussen 10.00 en 14.00 uur kunnen alle au tomobilisten him autoverlichting ge heel gratis laten controleren en af stellen bij autobedrijf Rob Gorris, Kamsteeg's autobedrijf, het Motor huis, autobedrijf Reys, autobedrijf Rijnland of Essostation Verkuyl. ALPHEN AAN DEN RIJN Een parkeerplaats vol auto's, drommen mensen, een vracht wagen vol met rolstoelen, 1500 koppen koffie, blijde gezichten van iedereen. De eerste winkel avond voor bejaarden en gehan dicapten in Alphen is een groot succes geworden. Ondanks het zeer slechte weer lieten maar weinig mensen, die hadden ingeschreven, het afwe ten. Integendeel, het aantal dat zich voor deze avond had opge geven lag zo rond de zevenhon derd, maar het totale aantal be zoekers overtrof gisteravond ruimschoots de duizend. Het waren niet alleen Alphe- naren, die gebruik maakten van deze unieke gelegenheid, zelf de inkopen voor de komende feest dagen te kunnen doen. Vanuit de gehele omgeving kwam men naai de Alphense binnenstad. Uit Uit hoorn kwamen zelfs honderd deelnemers. Dat de overdekte Aarhof de grootste trekpleister bleek, kan bij dit slechte weer nauwelijks verwondering wekken. De genodigden van deze avond vonden het allemaal geweldig. "Anders koopt mijn vrouw al tijd mijn kleren en dan moet ze zes keer terug als iets niet past. Nu kan ik rustig zelf iets uitzoe ken. Ik was trouwens nooit in Alphen geweest, dus dit is een mooie gelegenheid, vertelde de heer Van Oostwaard uit Uithoorn. Een "waslijst" met boodschap pen had de 66-jarige mevrouw De Groot uit het bejaardencen trum Driehoorne. Al 29 jaar is zij bedlegerig. "Ik vind dit geweldig. Ik weet gewoon niet waar ik het eerste kijken moet. Als ik straks thuis kom ben ik vast al mijn boodschappen vergeten", zei ze. De heer Hoogerwerf uit Alphen ging voor zijn zes kleinkinderen sinterklaas-inkopen doen. "Als alles tenminste niet zo duur is, want ik schrik me naar van de prijzen". Tegen een uur of negen waren al heel wat boodschappentassen boordevol. De initiatiefnemers (o.m. de Alphense Rotary) wil len graag dat deze winkelavond een jaarlijks terugkerende ge beurtenis wordt. Het enthou siasme bij de ongeveer honderd vrijwilligers is groot genoeg hier voor en aan de winkelende deel nemers zal het zeker niet liggen. Je hoorde nu al vragen, waar men zich voor het volgende jaar kon opgeven SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202. Voor allen die In moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be- Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- ""eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- dagelilks tijdens kantooruren- 143171. termenseiyke oe- ma. t/m vrij van 19.3023.00 Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kind centra Lelden, Hooglandse Kerkgra. 4, tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9 Huize St.-Maarten nacht bereikbaar Tel 132187 Adviesbureau Lelden en Omstreken van de Ned Bond van Weduwen en ('savonds en in het weekeinde) Dienstencentrum Noordelndspleln 2b. tel. 140483. Al- dag van 910 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. hulp bejaarden en lang- ciurig zieKen en gezinsverzorging. M 45, tel. 149441 (ma t/m vrij 9-10 i Cadeaux VOORSCHOTEN Het grofvuil zal worden opgehaald op woensdag 26 november aan het Burg. Vernè- depark - Badhuisstraat - Parkstraat Noortheystraat - Stadwijkstraat Sonhiakade - Nieuw Voor dorpstraat - Prof. Zernikelaan - Prof. Einstein- laan - Prof. Lorentzlaan - Prof. Eijk- manhof Prof. Einthovenlaan Prof. Debeijelaan - Anthoni van Leeuwenhoekkade - Lord Baden Po- wellweg - Kamerlingh Onnesplant- soen - Raadhuislaan (het gedeelte ten oost enan Vlietzicht) Prof. v. d. Waalslaan - Prof. van 't Hofflaan, Curielaan - Molenlaan (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan). Prof. Zeömanplantsoen - Gerard Douplantsoen, Carel Fabritluslaan - Anthonie van Dijcklaan - Johannes Vermeerplantsoen - Govert Flinck- plantsoen - Rembrandtlaan - Albert Scliweitzerplantsoen Jan van Go yenplantsoen - Ferdinand Bollaan - Jan Steenlaan - Ruijsdaelhof - Van Ostadehof - Paulus Potterdreef - Frans Halsplantsoen en Nic. Maes- Er zijn weer kleurentelevisies, rei zen en auto's te winnen. Als u voor twee gulden een lot koopt bij het Joods Nationaal Fonds heeft u een kans van 1 op 375.000 op een kleu rentelevisie, of op een auto. Als u het aangehechte puzzelformulier in stuurt wordt uw kans op een reis nog groter. Postbus 40 in Oegstgeest 'en mevrouw Speyer (telefoon 152869) verzorgen de loten voor Leiden en omgeving. De opbrengst is ten bate van ontginning van gronden in Noord-Galilea. poppenkastvoorstelling te gaan is ook heel leuk. De LJA organiseert op zaterdagmorgen de tweeëntwin tigste om ti'en uur poppenkast in het clubgebouw "Oosterkwartier" in de Borneostraat. Erica Burgerjong en Giesla Oldeboom brengen "Pan en het Girafje". LEIDEN Een deel van het gebied tussen Herengracht en Zijlsin gel komt de komende tijd in het don ker te zitten. B. en W. van Leiden hebben er namelijk mee ingestemd dat een deel van de openbare ver lichting zal worden verwijderd; zo dat de straten tijdelijk geheel on verlicht zullen zijn. Aktief derlandse gemeenten terecht, ongeveer 70 Leidse winkels ws der V en D. Dat zou best eens handig kunnen zijn. KadcA Albert Nog net op tijd voor h'et sinter klaasfeest ("voornaamste huiselij ke feest van het jaar waarop ge schenken worden uitgewisseld", aldus Van Dale), dus nog net op tijd, en ook voor de kerst (ook heel huise lijk en steeds meer kadootjes ver gend). op tijd dus voor het Grote Geldbesteden introduceert de Leid se VVV de landelijke WV-geschenk bon. Met cteze bon kunt u in 85 Ne- De diavoorstelling di'e Albei-t Mol in De Burcht zou geven morgen middag gaat niet door. Albert is ver hinderd. Dat is sneu voor het We reld Natuurfonds en voor iedereen die had willen gaan. Arriba middag 30 november om 3 uur en om 4 uur treedt de Latijns-Ameri kaanse dansgroep Arriba-Arriba op met Peruaanse en Argentijnse dan sen. Deze groep, die af en tos zelf ook muziek maakt, staat onder lei ding van Anina Margiono. De dansen zullen van een kleine uitleg voorzien worden. Er zijn niet zoveel plaatsen, dus of u op tijd zou willen komen, vraagt de leiding van het Rijksmuseum voor Volkenkunde. Deze welbestede zondagmiddag kost u h'et luttele be drag van twee gulden. Dat is te geef. Daarna even eten en gelijk weer naar de kantine van 3M aan de Roo- seveltstraat. Daar begint zaterdag om half drie een gratis groot kin derfeest. Of je nu lid bent van Aktief of niet, je mag <er gratis in. Tal van verrassingen heeft de jubilerende wijkvereniging in petto. E F Pan Om met het hele gezin naar een Voor de liefhebbers hebben we het alvast even uit 't nieuwsbulletin van Polydor geplukt: na een optreden op 27 december in Nieuwkoop zal Earth en Fire de achtentwintigste naar Deiden komen. Ze zullen optre den in de Stadsgehoorzaal. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singe) 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071 144941 Nabezorging van 18.UO-20 00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 indieD In gesprek 071134539 Hoofdredacteur Hart Mulder Kwartaalabonnement I 35,90 Per post f 40,30 Jaarabonnement t 132,10 Jaarabonnement p post f 149,70 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden Dy vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2