KNVB kan de flessen kond laten zetten... POST GEEFT WIELERJEUGD KANS KANS ENGELAND STERK GEDAALD Ondanks handicap Oranje HEINI OTTO GEBLESSEERD In Europees kampioenschap omnium in sportpaleis Ahoy Knobel: uitkijken dat Italië niet onbedaarlijk uit de slof schiet. DEN HAAG Heini Otto zal zon dag niet met Jong Oranje tegen Jong Italië kunren spelen. De speler van FC Amsterdam liep gisteren bij de training van zijn club een vlees wond in een been op. De wond moest op vijf plaatsen worden gehecht. Bondscoch George Knobel heeft Ma ry nissen van NEC als vervanger van Otto aangewezen. De Hagenaar Leo van der Kroft zal op woensdag 10 december de wedstrijd Torpedo Moskou - Dyna mo Dresden leiden voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA- cup. De ontmoeting wordt in Kis- jinov in Zuid-Rusland gespeeld. De Amsterdammer Berrevoets en Jon ker uit Voorburg assisteren hem. De Europese voetbal Unie heeft voorts voor de ontmoeting Ajax-Levs- ki Spartak Sofia de Spaanse arbiter Urrestrazu aangewezen. De Oosten- tenrijker Schiller leidt op 10 decem ber de tweede wedstrijd tussen bei de clubs in Sofia. Toekomst op 't spel? De spelregels van E&L zijn helder als glas. Uw verzekeringadviseur kent ze. Hij kan u ook laten zien hoeveel u er mee wint. Op korte of lange termijn - belastingvrij! De goede verzekeringadviseur kent E&L. Als de beste. Equity La» \H Levensverzekeringen helder als glas kelijk zeer behoorlijk. Maarhet betrof toen een thuiswedstrijd voor Nederland. Oranje móést toen win nen, móést dus aanvallen en daar door ontstond er voor Italië bij de counters ruimte Maar zaterdagmiddag hoeft Ne derland niet per sé in het offensief ederland niet per sé in het offensief te gaan. Integendeel. Het kan het ac cent op de verdediging gooien en de Italianen rustig laten komen. En dan zal dé grote zwakte van de Az- zurri blijken: hun improductiviteit Zelfs de verdedigingen van Polen en Finland werden bij interland wedstrijden in Italië niet gepasseerd. Italië—Polen 0—0, Italië—Finland 0 0. Dus kan Jacques Hogewoning. Alles op alles George Knobel beweert ook dat Italië zich voor het eigen, enorm chauvinistische publiek geen nieuw fiasco (zoals de 00 tegen de Fin nen) op de hals kan halen. Dus zal het alles op alles zetten om tegen het Nederlands elftal de bejubelde zilveren medaille-winnaar van Mün- chen, een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Ja, daar zullen de Italianen onge twijfeld hun uiterste best voor doen. Maar met een 10 overwinning zul len de Italiaanse spelers (en toe schouwers) al dik tevreden zijn en een 20 victorie zal hen zelfs in ex tase brengen. Uitslagen evenwel die Jacques Hogewoning er niet van kunnen weerhouden om de flessen te ontkurken. Maar als nu overmorgen tussen half drie en tien over vier tóch blijkt dat de vrees van George Kno bel werkelijk was gegrond? Als de Italiaanse formatie dat levensgrote wonder verricht, waardoor niet in de Nederlandse kolonie in Rome maar in héél Polen de kurken van de flessen zullen vliegen? Ja, dan kan George Knobel maar het best heel snel een andere baan gaan zoeken ÜHIPHOL Overmorgen, vanaf half drie Nederlandse tijd, in Rome ItaliëNederland. Het bekend: zelfs al wordt de Knobel-brigade met een nederlaag van 3—0 het gigantische Ro- einse stadion uitgestuurd, dan nóg schaart oranje zich in de kwart-finales van het Euro- ses kampioenschap bij landen als Spanje, België, Rusland, Joegoslavië en Wales, die zich al ebben geplaatst voor de laatste acht. En aangezien de Italianen in het ék "Modern Voetbal" nog steeds k aan het hoofdstuk "doelpunten- iken" zijn toegekomen in deze ule plaatsten de Azzurri in viif idatryden slechts twee treffers, larvan één uit een strafschop kt het volstrekt logisch dat de NVB zaterdagavond in Rome een ;stje kan bouwen. Sectie-voorzitter icques Hogewoning, die vandaag et oranje naar Italië meevloog, in de flessen al koud laten zetten. Niettemin waarschuwt George nobel nadrukkelijk hij móét üuwens wel voor een al te groot ■timisme; hij houdt het niet voor [gesloten dat Italië ineens "onbe- larlijk uit zijn slof schiet "In voet- |1 is immers alles mogelijk", roept jj uit. "Kijk maar eens naar de atste resultaten in de Europa Cup. |rby County wint thuis met 4—1 In Real, maar wordt in Madrid met -1 gewipt. En Club Brugge gaat j Ipswich Town met 30 het hip in, maar komt thuis tot een 4 0 overwinning. Ik bedoel maar". Het valt nog mee dat de voorzich- je bondscoach er niet aan herin- ïrt dat Heerenveen eens, niet lang 1 de Tweede Wereldoorlog, dankzij oe Lenstra een 51 achterstand gen Ajax in het laatste half uur een 6—5 zege omboog De aangehaalde, exceptionele jorbeelden, waarbij ploegen uit zo- ;enaamde kansloze posi ties plotse- og onweerstaanbaar terugkwamen aarin die elftallen er zélf alle baat ij hadden om tot die "onmogelij- i prestatie" te komen. Maar Italië jrkeert zaterdag in een andere po- tie. Het kan alleen de Polen nog )t groepswinnaar bombarderen, élf is het uitgeschakeld. Met amde- f woorden, het "heilige moeten" il er bij de Zuideuropeanen echt let zo bij zijn. Dus kan Jacques hogewoning de flessen koud laten 5tten. Als George Knobel de vinger aarschuwend omhoog houdt, ïerkt hij ook op dat dit oranje is ehandicapt, doordat Johan Cruijff n Johan Neeskens er niet bij kun- en zijn. Natuurlijk, het scheelt een jttige slok op een piepklein bor- ïltje, als de Nederlandse gastarbei - ers in Spaanse dienst niet van de artij zijn. Maar tochOok zonder de beide ohannen kan een (gemotiveerd) federlands elftal zeer verdienste- jk voor de dag komen. De Barce- onavedetten waren er immers ook iet bij toen oranje dit jaar (Frank- prt, 17 mei) wereldkampioen West- )uitsland met 11 in bedwang hield. >us kan Jacques Hogewoning George Knobel stelt ook dat Italië üist tegen sterke tegenstanders ti elftal als dat van Holland bijvoor - teeld vaak tot grote hoogte wil litgroeien. "Kwam Italië vorig jaar n Rotterdam tegen ons ook niet met —0 voor", roept hij. "En als die lussische scheidsrechter bij een rvertrediög van Rijsbergen ze nog ten strafschop had meegegeven had iet zelfs 20 voor Italië kunnen porden". Inderdaad, de Italianen speelden ;oen (20 november 1974, einduitslag :och 31 voor Nederland) aanvan- Malcolm. MacDonald in duel met Freitas (links). Engeland is praktisch uitgeschakeld. DEN HAAG Joegoslavië en Wales hebben zich gister avond via overwinningen op respectievelijk Noord Ierland en Oostenrijk geplaatst voor de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker voor landenteams. Het Engelse voetbal kreeg in Lissabon op- nieuw een klapwant het elf tal van Don Revie kwam in groep één tegen Portugal niet verder dan 11 waardoor de kans op kwalificatie tot prak tisch nul oereduceerd is. Tsje- choslowakije behoeft nog slechts van het zwakke Cyvrus te winnen om boven Engeland te eindigen. Titelhouder West Duitsland staat, na de 10 zege op Bulgarijemet één been in de kwartfinale. Noord Ierland had in Belgrado in groep drie met 40 van Joe goslavië moeten winnen om. dit land van kwalificatie af te houden. Joegoslavië wachtte echter niet af en drong zijn te genstander onmiddellijk in de verdediging. Dzajic schoot cd na drie minuten tegen de lat en een kwartier later .imiteer de" Surjak deze actie. Oblak werkte de terugspringende bal in het doel. Na de pauze kwam Joegoslavië nauivelijks in moeilijkheden. Wales had. in groep twee, aan een gelijkspel tegen Oostenrijk genoeg om zich te plaatsen. Het was een zeer nerveus duel, waarin Oostenrijk een gewél dige tegenslag kreeg te incas seren, toen aanvoerder Kreiss met een gebroken enkel van het véld moest worden gedra gen. In de tweede helft kreeg Wales meer grip op het spel en na 69 minuten maakte Griffith aan alle onzekerheid een eind door te scoren. Engeland kwam ip, Lissabon tegen Portugal niet verder dan een teleurstellend 11 gelijk spel. De kans om zich bij de laatste acht te scharen is voor Engeland nu welhaast zéker verkeken. Het gehandicapte team van de geplaagde coach Revie kwam tegen Portugal zelfs met 10 achter via een doelpunt van Rodriguez. Vlak voor rust scoorde Channon uit een vrije trap tegen. In de tweede helft heeft Engeland stormachtig aangevallen maar de knap counterende Portuge zen hielden de score in even wicht. Door de 10 zege op Bulgarije nam West Duitsland in aroep acht de leiding van Grieken land over. Duitsland heeft aan een gelijkspel tegen Malta ge noeg om zich te kioalificeren. Voor 73.000 mensen speelde het team van Schön, op een met. sneevvi bedekt veld, een goede wedstrijd. Gezien het spél en de talrijke kansen kwam Bulgarije met die 10 nederlaag erg goed weg. Heynckes. clie teaen de Grie ken ook al voor de enige tref fer zorade, werd opnieuw match-winnaar. £/J STA4/J ZJ Dos A/oo izsscr METSCECE/S/ 2-1 voofz 07~rc> Zorro U/EE/Z MOET AAU. TKMDEK/, A/U OM 0O& /AJ OOl5 TE ö/WV S7&AH MEr MUS CR/P/ST/Au A/JOS/PS&r-r ROTTERDAM Het enige grote wielerprogramma voor profs, dat het Rotterdamse sportpa leis Ahoy' dit seizoen buiten de zesdaagse houd, zal ditmaal het Europees kampioenshap om nium zijn Matchmaker Peter Post heeft voor dit evenement, dat volgende week vrijdag wordt gehouden negen beroepsrenners uit acht landen aangeworven. Als omlijsting krijgt Gaby Minneboo' de wereldkampioen bij de amateur-stayers voor het thuisfront een WK-revanche. nog enige maanden op zich laat wachten worden nu reeds de voorbe reidingen getroffen om de nieuwe ploegen samen te stellen. In de prof- sector zal Ormas/Sharp drie nieuwe renners aantrekken. Op het teke nen van het contract na zijn Harm Ottenbros en Albert Huizebosch reeds 'rond. Met de derde coureur, de in België woonachtige Neder lander Richard Buckaki, is men in onderhandeling. Hoewel België volgend seizoen maar liefst 21 neoprofs in de wie- lerpelotons heeft, blijft Nederland door gebrek aan profploegen ver achter. Tot nu toe hebben slechts twee amateurs een plek in het prof- metier gevonden. Het zijn wereld kampioen André Gevers BP-Lejeu ne) en Co Hoogendoorn (Raleigh). Nog deze maand zal de UCI een voorstel van de Italiaanse bond in behandeling nemen over een wij ziging van het WK-programma in 1976. De Italianen willen de weg- kampioenschappen voor de strijd om de baantitels en niet andersom zoals gebruikelijk is. Italië wil door deze ingreep vooral de prof achtervolging stimuleren, waarvoor zij dan Fran cesco Moser zullen inschrijven. Men verwacht dat ook Eddy Merkcx en Regis Ovion naar de piste in Lecce zullen komen. Voor de Rotterdamse zesdaagse die volgend jaar van 22 tot en met 27 januari wordt gehouden, bestaat Peter Post (hier rechts op een archieffoto met de directeur van de- Raleighfabriek) heeft voor het Europees omniumkampioenschap niet louter vedetten hun handtekening laten zetten. al grote belangstelling. Hoewel nog gecontracteerd heeft Ahoy' nu al kocp verkocht. Een uniek feit in de geen renner voor dit evenement is 7.000 toegansbewijzen in de voorver- geschiedenis van de zesdaagse. Door Hans Coolegem Voor het (open) Europese kam pioenschap is het opvallend dat Post de gevestige courerus als Graeme Gilmore, Dieter Kemper en Alain van Lancker heeft laten vallen ten koste van de jeugd. Immers op de affiches prijken onder meer de na men van de Australiër Danny Clark, de Fransman Serge Aubey (start indien hij van zijn enkelblessure is hersteld), Romann Hermann uit Lichtenstein en wereldkampioen ach tervolging Roy Schuiten. "Je moet de jongeren een kans geven", meent Post. "Deze knapen hebben bewezen, dat zij voor de ouderen niet opzij willen gaan. Overal laten zij zich zien. De gevestigde groep gelooft het wel die zijn vermoeid". Wintersport Hoewel Eddy Merckx vorig jaar in Grenoble de omniumtitel verover de is de Belg er in Rotterdam niet bij Post heeft geen poging onder nomen om het fenomeen naar de Maasstad te halen, omdat de beste wielrenner aller tijden direkt na zijn optreden in de zesdaagse van Gent naar Zwitserland gaat voor een wintersportvakantie. Post heeft verder nog gecontrac teerd Patrick Sercu, de man van de meeste titels, die al negenmaal zich in de citroengele Europese omnium trui mocht hullen, de in Rotterdam nog immer populaire Westlander Leo Duyndam, het Westduitse baanta- lent Günther Haritz en de sprinters Peder Pedersen (Denemarken) en Luigi Borghetti (Italië) In dit gezelschap vallen Pedersen en Borghetti (beiden ex-wereldkam pioen) enigszins uit de toon. Tus sen deze concurrenten mag niet worden verwacht, dat dit duo na de afvalrace, puntenkoers, kilometer-tijd rit en individuele achtervolging hoog genoteerd zal staarn in het eindklas sement. Na Gaby Minneboo zal ook Mar tin Venix uitkomen in de revanche schap 1975. De Nederlanders zullen het in twee manches op moeten ne men tegen Migeuel Espinos (Span je) Hugo van Gastel (BElgie), Jean Breuer (West Duitsland) en Joël Lacroix (Frankrijk). In het voor programma, dat om 20.00 uur be gint zullen amateurs een koppelwed strijd rijden. Eddy Beugels is door het hoofd bestuur van de KNWU per 1 de cember benoemd als lid van de Sportcommissie. De Limburger volgt de overleden Jo Förster op en zal zich "als specialisatie" vooral met problematiek van de wielerprofs gaan bemoeien. De 31-jarige Eddy Beugels (hij is waarschijnlijk het jongste Sport- commissielid, dat de KNWU ooit heeft gehad) trad nog niet zo lang geleden af als voorzitter van de WBW, de "vakbond" van de wie lerprofs. Een functie, die hij drie jaar vervulde. De ex-beroepsrenner: "Hoewel ik toch een veelheid van taken binnen de Sportcommissie krijg te vervul len, zal ik alles doen om de prof- sectie zo goed mogelijk te laten marcheren. Het sluit een beetje aan bij het werk dat ik voorheen voor de WBW heb gedaan, alhoewel het een andere positie is. Desondanks geloof ik dat ik juist nu objectiever bepaalde profzaken zal kunnen be oordelen. Achteraf prijs ik me ge lukkig, dat ik na m'n actieve perio de als wielrenner niet uit de wie lersport ben gegaan, anders had ik minstens een aanlooptijd van een jaar nodig gehad om me helemaal in te werken". Hoewel het nieuwe wegseizoen JAMMEP GEMOEG \föO£ DE CAA/E 7C/&E/PC M/S7~ EO/7EJ? COX/ OE A/JOERS ZO TTZEr- ZEEé/GE T/E- TZ)E- THEO ALWEES B1//XT DE U£lO£/?Z/EA/DE EET AEIPEK 7E EES&EA/

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17