Maken en uitvoeren van plannen zijn twee aparte zaken ihh 980 lege huizen in Leiden agenda Algemene beschouwingen Voorschoten Realistische benadering GEESTDRIFTIGE UITVOERING Afscheid prof. Hofstra NOODKREET EHD-PERSONEEL PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 15 NOVEMBER 1975 LEIDEN Op 1 oktober ston den er in Leiden 980 woningen leeg; een percentage van 2,9 op he; to i ale woningbestand. Dit blijkt uit tellingen, die door het Bureau Statistiek van de gemeen te zijn verricht. Het getal van 980 heeft een iets te somber beeld: 116 woningen die in verband met renovatie tijdelijk niet bewoond waren, zijn meegeteld. De 980 woningen kunnen als volgt worden verdeeld: 44 dienst en bedrijfswoningen, 257 onge schikt, 543 woningen die bewoond zijn geweest en 136 woningen waar nog nimmer iemand heeft gewoond. Het grootste aantal leegstaande woningen wordt aan getroffen in Lei den-noord212, waarvan er 130 reeds bewoond waren geweest (17 in Groenoord, 56 in Noorderkwartier. 48 in de Kooi en 9 in de Waard). In het Bos- Gasthuizendistrict (Leiden- Zuidwest en het Haagwegkwar- tier) stonden 150 woningen leeg, waarvan er 101 eerder bewoond zijn geweest (45 in Fortuinwijk, 27 in het Haagwegkwartier, 20 in de Gasthuiswijk en 9 dn de overige wijken). Van de 141 leegstaande woningen in de Merenwijk zijn er vijftig wel eerder bewoond ge weest: 49 flats en één eengezins woning. In de Arendshorst komt de meeste leegstand in de Me- renwyk voor: 16 van de 128. In totaal stonden er per 1 ok tober 156 nieuwbouwwoningen die nog niet eerder bewoond zyn geweest) leeg. Het aandeel van flats daarin is sinds april gedaald van 69 naar 41,2 procent. De leeg stand in nieuwbouwwoningen daalde in 't Bos en Gasthuizendis trict en in het Morskwartier, maar steeg in de Merenwijk: van 56 naar 91. Van deze 91 waren er 80 eengezinswoningen ,die na 1 april zijn opgeleverd. Een uitsplitsing per straat leert dat de meeste leegstaande nieuw bouwwoningen in de Boernaave- laan staan: 37 (een jaar geleden bedroeg dit aantal 52). In de Jan Luykenlaan is de leegstand bin nen een jaar teruggebracht van 78 naar 7, in de Sperwerhorst van 60 naar 1, in het Haagplein van 26 naar 1, in de Reigerhorst van 23 naarl en in de Uilenhorst van 26 naar 5. Van de 980 niet bewoonde wo ningen staan er 164 nu al langer dan een jaar leeg. waaronder de 37 flatwoningen aan de Boerhaa- velaan; een aantal daarvan is zelfs al sinds begin 1973 niet be woond. Van de totale leegstand in Leiden stonden er 290 woningen langer dan een half jaar onbe woond. In vergelijking met vorig Jaar is de leegstand gedaald: van 1084 naar 980, overigens een getal dat nog aanzienlijk hoger is dan dat van 1 oktober 1973: 523. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad had in zijn algemeenheid wel begrip en waardering voor het werk van het college van burgemeester en wethouders over het afgelopen jaar, maar meende dat het maken van plan nen en het uitvoeren van die plannen twee zaken zijn, waar bij de uitvoering in vele gevallen door diverse oorzaken uit- of afgesteld wordt. In enige jaren is de saldi-reserve ge- Naast de waardering voor het in stituut „inspraak" lieten alle spre kers zich zeer negatief uit over de wjjze waarop de Stichting Oud- en Leefbaar Voorschoten de bouw van de brandweerkazerne tegenhoudt. Ook was er weinig begrip voor de werkgroep uit de bewoners van „Noord-Hofland", die na de inspraak de zaak proberen terug te draaien door bezwaren in te dienen tegen een plan dat reeds maanden geleden door de gemeenteraad werd goedge keurd. De VVD wil komen tot zgn. plaats vervangende wethouders. Iedere fractie, die in het dagelijks bestuur vertegenwoordigd is, zou een „reser ve' wethouder moeten benoemen, die in lunktie kan komen wanneer B. en W. dat wensen. Hiermede wordt vol gens de VVD voorkomen dat tijdens vakantieperiodes het vereiste aantal leden van B. en W. niet aanwezig zou zijn. De VVD vindt het boven dien ongepast dat het drukbezette ambtenarenkorps extra wordt belast door present te zijn bij openingen en recepties waar zij zakelijk niets of nauwelijks iets te maken hebben. In ae welzijnssector wordt teveel ge praat en te weinig zaken gedaan, daardoor geeft deze sector volgens de VVD een ondoorzichtige indruk. Het CDA vindt de verhoging van de gemeentelijke belastingen onge past en niet ter zake doende indien niet aangegeven wordt hoe de daar door ontstane financiële ruimte be nut gaat worden. Over dat laatste heeft het CDA grote twijfels. Na de behandeling in commissoriaal ver band heeft de wethouder van Finan ciën tal van prioriteitsprojecten ge schrapt. Het dringende verzoek van het CDA om de jeugdsubsidieregeling en het schooladvieswerk binnen do werkzaamheden van 1976 te breng-en, ois door het college niet ingewilligd. Ook de PPV en PCC vroegen drin gend om een jeugdsubsidieregeling. Het CDA beoordeelde de Voorscho tense bouwaktiviteiten negatief. De onderwijskosten moeten beter ge splitst worden in werkelijke kosten en oneigenlijke kosten voor het onder wijs. Het CDA wil een besparing van f 50.000.op de herbestratings- kosten en ziet geen noodzaak om de straatbelasting te verhogen. De PPV-fractie wil een efficiënt gebruik van bronnen en middelen. B. en W. moeten bereid zyn zich steeds te bezinnen op plannen en afspraken en deze mogen rustig ver- joen. stoord worden. Ten plannen voor de bebouwing van Bij dorp I vroeg de PPV zich af voor wie Voorschoten nu eigenlijk gaat bou wen. Volgens de PPV mag dat alleen maar voor eigen bewoners. Voor schoten heeft geen taak meer de „overspil" van Den Haag op te van gen. Wanneer Bijdorp gerealiseerd kan worden volgens de wensen van de eigen inwoners, dan alleen heeft bebouwing nut. Restauratie VVD, CDA en PCC vroegen om een spoedige restauratie van het Am- bachts- en Baljuwhuis, dat volgens deze fracties snel in oude luister hersteld moet worden. De PPV vroeg om eindelyk eens een uitvoerbaar plan op te stellen voor het Am- bachts- en Baljuwhuis. De oude luis ter moet afgezworen, bescheiden ge dachten moeten ontwikkeld worden. Herstel van deze historische panden moet bezien worden in het kader van' het centrum van Voorschoten een werkelijk leefbaar en gezellig cen trum te maken. Jarenlang heeft LEIDEN Het de serie kamermuziekavonden van K en O behelsde een optreden van het Mendelssohn-trio. Het program ma vermeldde werken van Haydn, Beethoven, Mendelssohn, door welke volgorde men duidelijk de ontwikke ling van het pianotrio kon waarne men: van een door strijkinstrumenten uitgebreide pianosonate tot een even wichtig samenspel van viool, cello en Bovengeschetste ontwikkeling be hoeft een correctie. Beethovens be wondering voor Haydn betrof diens vakmanschap, met name qua instru mentatie. Op dat punt was Haydn in zijn trio in C zeker handiger dan Beethoven in diens eerste opus; Haydn was nog opgevoed met de con certo grosso-cultuur, en wist derhalve dat hij een viool tegen een klavier instrument moest afzetten, Beetho ven dacht aanvankelijk in de eerste plaats pianistisch en kon de strijk instrumenten slechts een versterken de rol toebedelen, evenals Mozart in zijn vioolsonates. Beethoven had daarentegen nogal avantgardistische ideeën over de inhoud van een mu ziekwerk, die Haydn niet meer kon bijhouden Mendelssohns bijdragen aan de ka mermuziek zijn weinig interessant in verhouding tot de symfonieën, met uitzondering van het oktet op. 20. De twee pianotrio's (in d, op. 49 en in c, op. 66) waarvan het laatste gister avond werd gespeeld, genieten een zekere populariteit, met name door de rijke melodieusheid, die de wat zwak ke opbouw moet verhelen. Het zijn echter uiterst dankbare werken voor de uitvoerenden. Het Mendelssohn-trio heeft zich in zijn huidige samenstelling (Jaring Walta, Elias Arizcuren, Jan van der Meer) een goede naam verworven. Men hoorde een perfect samenspel gepaard aan een zeer realistische be nadering. Jammer, dat het geluid van de vleugel althans in de foyer van de Stadsgehoorzaal zo dof overkwam, waardoor veel van het fijnzinnige snel van Jan van der Meer verloren ging. RON HARMS LEIDEN Burgemeester en mevrouw Vis hebben gistermiddag een bezoekje gebracht aan het echtpaar De Haas-Heuzen. Niet zomaar, want dit echtpaar kon zich gisteren bruidspaar noemen: het ivas precies 65 jaar geleden. Voor een geheel bezette Dorpskerk gaf het koor Wassenaar Vocaliter gisteren een uitvoering onder lei ding van Ad de Groot. Voor de be geleiding had men de medewerking van het kamerorkest Intertexta uit Schiedam benevens een vijftal solis ten. Twee koorwerken vermeldde het programma, die ik als interessante curiosa zou willen bestempelen. Han dels Dixit Dominus naar Psalm 110 is een gelegenheidswerk, in opdracht van een kerkvorst gecomponeerd voor koor, orkest en vijf solisten. Na de eerste uitvoering in de vesperdienst, (1707) bleef het liggen tot de jaren vijftig van onze eeuw. Hernieuwde uitvoeringen danken we m.i. aan de muzikale speurzin en in dit ge val aan de muzikaal-enthousiaste Ad- de Groot. Ondanks enkele min of meer geslaagde suggestieve tekst- uitbeeldingen gaapt er ook weer naar myn mening, een hemelwijde kloof tussen het werk van de 22- jarige Handel en diens Messiah,om ma ar wat te noemen. Echter wel een jeugdwerk, dat beloften inhoudt. Het is jammer, dat dit toegewij de koor mank gaat aan een onven- wichtige stemmenverhouding (veel te weinig mannen) en dat De Groot het moest stellen met een amateur orkest, dat overigens verdienstelijk en betrouwbaar bleek, vooral in het Brandenburgsconcert van Bach, dat tussen de beide koorwerken werd uit gevoerd. Hierin waren goede mo menten en met name in het Andan te. Ten slotte volgde dan de Bachcan- tate HöchstJerwünstes Freudenfest, gecomponeerd t.g.v. een kerkinwij ding te Stürmtahl bij Leipzig, een herschepping van de oorspronkelij ke Glückwunschcantate, waarvan het materiaal verloren is gegaan. Merk waardigerwijs koos Bach als vorm die der orkestsuite met als openings koor de stijl van de Franse ouver ture en verschillende soli in dans vormen, waarin men een gavotte en een gigue herkent. Bach benutte zul ke vormen overigens ook in zijn Matthaus-Passion, (Siciliano voor de aria Erbarme dich!) Hoewel hec koor hier een bescheiden aandeel in had, moet toch met ere de bewe gelijke zang genoemd worden in het openingskoor en de vertolking van de koralen. Hiermee overtrof het Artsen Lelden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v.m. tot zondag 24.00 uux waargeno men door de volgende artsen: Wyk I ring): tL G. M. Aelbers. Noordeinds- plein 2a. tel. 122268; Wijk U (Groen oord, Kooi en Merenwijk)H A. M. M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113; Wijk III (Waard, Professoren wijk en Tuinstad- wijk): J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier)C. J. M Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp Zaterdag tot 6 u. n.m. Röllng, Hoofdstraat en zonclag Van Wijk, praktij kac stegen tot f 3,miljoen. De laatste jaren zijn steeds be dragen toegevoegd aan dit reserve, welke reserve al eens door wethouder Oosterbaan (VVD) genoemd werd als „het kerkhof van de niet uitgevoerde plannen". Alle frac ties willen de reserve weer terugbrengen tot een aanvaard baar bedrag, dat ligt tussen de f 1,3 miljoen en f 2,mil- LEIDEN Met een oratie toekomst van de inkomstenbelasting heeft prof. mr. H. J. Hofstra gister middag afscheid genomen als hoog leraar in het belastingrecht aan de Leidse universiteit. De afscheids bijeenkomst, die werd gehouden in het Academiegebouw, werd door tal van hoogwaardigheidsbekleders bij gewoond. Prof. mr. Hofstra, die sinds 1 ok tober 1966 als hoogleraar aan de universiteit verbonden was. was van 1956 minister van Financiën in het kabinet-Drees tot aan de kabinets crisis in 1958. Daarna was hij tot 1961 lid van de Tweede Kamer, waarvan hy al sinds 1945 deel uit maakte. De 71-jarige hoogleraar was, voordat hy minister werd, o.m. di recteur van de Centrale Arbeiders- Verzekerings- en Depositobank, na dien sinds 1962 was hij vice- directeur van Verolme United Ship yards N.V. Pas in 1966 slaagde hy voor het fiscaalrechtelijk doctoraal Blijkens een aanbeveling uit Voorschoten een te sober financieel beleid gehanteerd, daar mag voor de PV snel een eind aan gemaakt wor den. Het verkeer was gespreksstof voor alle fracties. De VVD wil wel ver keersmaatregelen maar alleen die welke het autoverkeer wel veiliger maken, maar niet extra hinderen. De PPV meent dat Voorschoten ge woon vol is en daarom moet het doorgaande verkeer afgeremd wor den. De PPC meent dat de Leidse Baan dringend gewenst is om de verkeerstraverse de drukste in de provincie Zuid-Holland» te ontlasten. Er wordt volgens de PCC gesold met de belangen van de vrijwillige brand weer. Het is tragisch dat B. en W. op het laatste moment zowel de aanschaf van de ladderwagen als de rampenwagen geschrapt heeft. De WD wil een snellere aanpak tot inhalen van de achterstand in de sportaccommodaties en terreinen. Een extra verhoging van de riool rechten en een verhogüig van de marktgelden is volgens de VVD een reële en eerlijke zaak. Maandag Woensdag Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Coligny- straat. Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Amaliastraat. J W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, Van Limburg Stirumstraat, Van der Duinstraat, Falkstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo lenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en plein. Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat. Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Ter Haar kade Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan en plein, Be vrijdingsplein, G. van der Veen- straat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Halstraat, Wiardi Beck- manstraat, van der Helmlaan, Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat Zocherstraat. van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboenshof. Jacob van Campenlaan. Voorscho- terweg, Stalpaerthof. van 's-Gra- vensandestraat. Berlagestraat. Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein, Zoeterwoudseweg, Me loenstraat, Appelstraat. Tomaten - straat, Duivenstraat, Kersenstraat. Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug toi spoorlyn, Vlietweg, Vrouwenweg, Cronestein (woonschepen). LEIDEN Het ambulance-perso neel van de Eerste Hulpdienst is 84 uur per week in dienst. Op dit mo ment zijn er maar vier ambulance- verpleegsters in dienst bij de GG en GD: een door de afdeling 'personeels zaken van de gemeente opgestelde advertentie voor een vijfde man blijkt te zijn zoekgeraakt. Niet be kend is, wanneer er wel geadverteerd zal worden. Aldus een aantal noodkreten in het blad "De Ordonnans", het per soneelsorgaan van de brandweer. Volgens het blad heeft van de EHD- verplegers er steeds één tussen half zes 's avonds en half acht 's och tends telefoondienst; hij wordt meer dere malen per nacht wakker ge beld, maar is tevens de verpleger van de tweede ambulance. De tweede dienstdoende man is verpleger op de eerste ambulance. Weliswaar neemt het aantal verkeersongelukken af, maar het aantal andere spoedgeval len loopt op. Verwacht wordt dat de EHD dit jaar meer dan 2000 maal zal moeten uitrukken (tot en met oktober is dat al 1683 maal gebeurd). In de afgelopen jaren is het aantal malen, dat de EHD erop uit moest voortdurend gestegen: van 714 in 1948 naar 1526 in 1970, naar 1778 in 1972 en naar 1912 in 1974. Voor al in de middaguren is het druk tot en met de avondspits. Dit jaar moest de EHD tussen 12 en één uur tot nu toe 103 maal uitrukken; tussen vijf en zes uur 115 maal. Anderzijds is het personeel al en kele jaren in de weer voor arbeids- verkorting. "Na deze opsomming ho pen wij dat dit geen leze kreet zal blijven, maar ten spoedigste inge voerd kan worden", aldus de schrij ver van het artikel in De Ordonnans. LEIDEN De collecte van het Me disch Comité Nederland Vietnam, die in de week van 3-8 november in Lei den werd gehouden is een groot suc ces geworden. De totale opbrengst is f20.962,61. Doel van de actie (waarvoor zo'n 300 collectanten de straat opgingen) was geld in te zamelen voor de apotheek in het Holland Ziekenhuis bij Dong- Ha in Zuid-Vietnam. Dit ziekenhuis werd door eerdere acties gefinancierd en is in geprefabriceerde vorm naar Vietnam gestuurd. koor zijn eerder geleverde vocale prestatie. Ook het orkest stelde ze ker niet teleur. De vocale bijdragen van de solis ten Wendela Bronsgeest en Esther Hillinga, sopranen, Carolyn Watkin- son, alt, Tony Klaasen, tenor en Frits van Erven Dorens gaven de dirigent voldoende steun, doch vol deden in technisch opzicht niet aan de hoogste eisen. Alle vijf stemmen vertoonden tekortkomingen, zeker in» de egalisatie van het stembereik. waartoe de weinige bekenheid van de werken zal hebben bijgedragen. Niet temin toonde het talrijke gehoor zich ingenomen met het gebodene, waar in de geestdrift stellig evident was. HENRI WELBOOREN ZOETERWOUDE Zoeterwoudenaren die niemosgierig waren naar de resultaten van de huisvlijt konden gisteravond die nieuicsgierigheid bevredigen en een goede daad verrichten: iets kopen tijdens de bazaar die werd gehouden in Ons Huis. Op de foto de drukte bij een van de stand».. 123013 uur). Oegstgeest H. G. Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 150394. J. H. Vrjjenhoek, S. M. Platteel-De Jongh. Dlepenbrock- laan 6, tel 5417. Warmond A. W. Bots. Prof. Aal- berselaau 2. tel. 11393. Apotheken 21 nov. door: Apotheek Centraal, Brce- straat 74, tel 120552; Apotheek Beker. Lljtweg 4, Oégstgeest, tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3. tel. 071-762877. 1965 heeft de hoogleraar een grote reeks boeken en artikelen in diverse tyistriften op zijn naam staan: één artikel getiteld „Universitaire studie in de belaatingwetenschap" uit het Weekblad voor Fiscaal Recht van 1 februari 1964 schijnt een krachtige steun te hebben betekend voor de monopoliepositie die de Leidse faculteit der rechtsgeleerd heid in elk geval toentertijd in Ne derland had voor wat betreft de fis cale studierichting. In zijn afscheidstoespraak gister middag hield prof. Hofstra een plei dooi voor een grondige herziening van het inkomstenbelastingstelsel. Hij constateerde dat er weliswaar geregeld aan de inkomstenbelasting gesleuteld wordt maar dat het daar door juist steeds'ingewikkelder wordt als gevolg waarvan het systeem ver zwakt en de fraude in omvang toe neemt. „De inkomstenbelasting", zei hij, „is hard bezig aan vlijt en de taillering ten onder te gaan". W ijkverpleging iden Stichting Interkruis, Mid- Lijtweg 7. tel. 154500. Voorschoten Gez v. d. Waalslaan. tel. 4641, Gezondheidscentrum tuslaan 25a Sass 12485 den Haan. Hor- elm, tel. 02522 ZATERDAG De Burcht: Antiekmarkt, 9.3 Geversstraat 65 Oegstgeest: Socië teit voor kamerï inden. 812 i alleen- Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort. Raamstraat, Maredijk. Piet Hein- straat, Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstraat. Maredijkhof- Je, Vaartkade. Aloëlaan, Rijnsbur- gersingel, Marislaan Jeugddorp Zuid-West: 10 uur v.m. gelegenheid opvang fl—tevens tri ;.m. (f 10,p. pc Havenplein: Intocht Sinterklaas. 2 Stadsgehoorzaal: Sinterklaasmiddag, Microtheater. Vestestraat 40: Toneel- poep Imperium met „Les Justes" van Jamus, 8.30 uur nam. Rijksmuseum v. Volkenkunde, Steen kinderfilm de zigeu- ZONDAG Antonius Clubhuis: dansen. 811 Geversstraat 65. Oegstgeest: socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden. 8—12 uur nam. Nieuwe Rijn 20a: koffiemiddag Leidse Werkgroep Homofilie/COC. 13 Middelweg 19c: Leids Poppentheater, kindervoorstelling, 2.30 uur nam. Tel. Dorzaal Blerk. Boerderij Meerrust, Warmond: Co medy Pipers (dixieland). 2.30 u. n.m. MAANDAG Steenstraat lb: Wereldwinkel 12.20 S uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui zei laan: Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 Troef. Noordeinde 2a: Groepen En gels, Naald en Draad. Recht/Onrecht, "8—10 uur nam. Stadhuis: Vergadering Gemeente raad. 7.30 uur nam Koord-Studio. Oiide Rijn 88: film over het Leidse bedrijfsleven 8.30 uur Niéuwe Rijn 20a: praatavond over de aktiegroep Man-Vrouw-Maatschap- Hoogl. Kerkgracht 4: Film-lunch, vertoond wordt een film over het ver schil in gedrag van twee. en drie- Geméentehuis Leiderdorp: Commis sie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken. 8 uur nam. Architecten Architecten-informatiecentrum Rfjn- land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385 Zitting op woensdagavond van 7.309.30 uur op Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn Telefoon 44c. Spreekuur dag. ma. en di. van 78 uur n.n 071-142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Kool: Drift straat 49a. dl 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartier: buurthuis Morswiik. To paaslaan. tel 761196, woe. 10.00 Tuinstadwijk: Heren- Die ren hulpdienst SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be reiken Burgerraadsman Bur. Burgerraadsi dh 11.00—12 00 i en do.avond 18.3020.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte SingeJ 1 Leidea Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.0020 00 u Zaterdag van 16.00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 Indien in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 35,90 Pe* post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden bfj vooruit betaling te voldoen Bjj automa tische overschrijving geeD ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2