'Cruijff te duur voor Groen Wit W. Duitsland' VAN "OMECOR" TOT MENEER COSTER iROODENBURGi Z. F. C. TENNISSER LAUDIN GESCHORST Tania woensdag ii Forescate bij Dubbele winst Peter Owel LDWS - ONA Wim van Hanegem: Heeft die YVCS nog wel bestaansrecht? UVS-AALSMEER O ZATERDAG 15 NOVEMBER SPORT PAGINA 11 HILVERSUM Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Lawn- tennis Bond heeft besloten Marian Laudin naar aanleiding van zijn optreden tijdens de wedstrijden voor het winter-circuit in Enschede, in het weekeinde van 1 en 2 no vember, in ieder geval tot 1 januari a.s. niet meer uit te nodigen voor door de bond georganiseerde evene menten. Laudin had zich in En schede volgens de bond enkele ma len onheus opgesteld tegenover scheidsrechters en wedstrijdleiding. De KNLTB heeft de beslissing me de genomen op grond van het feit. dat Marian Laudin in het verleden reeds herhaaldelijk incidenten heeft veroorzaakt. Het bestuur stelt zich, aldus een gisteren vrijgege ven verklaring, op het standpunt dat zeker topspelers zich van hun verantwoordelijkheid ten op zichte van organisatoren en pu bliek bewust moeten zijn en zich correct dienen te gedragen. Paul de Tombe chef sport van deze krant LEIDEN Met ingang van van daag berust de leiding van de sport redactie van deze krant bij Paul de Tombe (28). Hij werkt sinds 1970 bij het Leidsch/Alphens Dagblad op de sportredactie. René Vos, sportredacteur van het Leidsch/Alphens Dagblad sinds '47, is benoemd tot eindredacteur van deze krant. Hij blijft overigens cidenteel medewerking aan de sportrubriek. Sportpark Adegeest zondagmiddag 2.30 uur Randstad Sport - LFC De Raspoetin van Den Haag (Karei Jansen van de VVCS) is dus door de Metternich van Amsterdam (door Cor Coster van de KNVB) onder de voet gelopen. Je kan veel kwaad spreken van het sectiebestuur be taald voetbal, maar niet dat mr. Ho- gewoning niet een geducht lezer van detectiveverhalen moete zijn, die al tijd naar de meest onverwachte ontknoping van' zijn besognes zoekt. Het is alsof de PvdA naar een opvolger van voorzitter Ien van den Heuvel zoekt, omdat Ien altijd met van die gekke vakantieverhalen uit het buitenland terugkomt, en dan opeens komt Wiegel van de VVD als nieuwe partijvoorzitter uit de bus er blijkt dan een modus te zijn gevonden. Wiegel trekt zich terug uit de VVD, en de VVD bemoeit zich niet langer met sociale zaken. Leden van de Partij van de Arbeid, die vragen of nu uitgerekend Wiegel wel de meest geschikte man is, wor den verwezen naar die stratenma ker, waar Wiegel in het verleden een keer 'mee gesproken zegt te hebben, vermoedelijk net. als Nico Jansen een "fijne jongen met weinig hersens" en daarmee is de zaak rond. Mijn meeste mededogen gaat in tussen uit naar Piet Keizer en Maar ten de Vos. Want hoe is de situatie? Piet Keizer kon erg goed voetbal len, maar toen werd hij heel oud en moe, en toen kon hij het niet zo goed meer. Kom maar bij mij, zei Ome Cor, en dat deed hij. Sa men richtten ze Inter Football op, zoals u en ik in onze prille jeugd jaren "de zwarte hand" oprichtten, een clubje dat zich ten doel stelde alle onrecht in de wereld te bestrij den en de zwakkeren in de maat- Cor Coster schappij bij te staan. Met Cor Cos- ter beschikte de club over een ge wiekste zakenman, en met Piet Kei zer over iemand die alles van voet ballen afwist. Nu moesten ze nog iemand hebben die alles van voetballers afwist, en zo kwamen ze op Maarten de Vos, Die was intussen ook al moe ge worden van dat geschrijf over voet bal voor kranten, die toch werden opgeheven, en omdat hij min of meer de uitvinder was van het pra ten met de spelers na afloop van de wedstrijd (helaas heeft hij zijn uiteindelijke ideaal nooit kunnen rea liseren, om pas na het laatste fluit signaal in het stadion te arriveren en zijn verslag uitsluitend op de na- babbel met de spelers te baseren), leek het hem een prettig idee om zich bij Inter Football aan te slui ten. Dan hoefde hy alleen maar wat brieven te schrijven, con tracten in te vullen en voor het overige kon hij zoveel als hij wilde met voetballers praten. Cor, Piet en Maarten (De C.P.M.) dus alle drie tevreden met hun nieu we positie, maar omdat het uitein delijk toch een commerciële zaak betrof, waren ze natuurlijk wel af hankelijk van de ervaring en het in stinct van de zakenman Cor Coster. En wat gebeurt ïxu? Cor Carter, wel begerig om te tonen dat het hejn inderdaad, zoals hij altijd be weerd heeft, alleen maar te doen was om de jongens zonder hersens bij stand en steun te verlenen in hun strijd tegen de boze wolf, trad zien- de-blind maar met zijn ogen wijd open in de val die Hogewoning voor hem heeft opgezet. Hij laat zichzelf institutionaliseren, hij laat zich tot een soort ere-ambtenaar bombarde ren met een goed, maar vast sala ris (eindelijk wat vastigheid in Je leven, Cor, zei zijn vrouw innig te vreden), en vergeet zijn makkers in de nood. Want hoe moet het nu met Piet en Maarten? Ik heb net uitgelegd dat die gespecialiseerd zijn in res pectievelijk voetbal en voetballers, maar de spelersbemiddeling wordt in de opzet van Hogewoning aan hun werkzaamheden onttrokken, zo dat ze voortaan alleen nog mogen praten met schoenfabrikanten, sta diondirecteuren, reclamejongens en clubbestuurderen. Een ellendig vooruitzicht, een miezerig bestaan. Bovendien weten ze natuurlijk niets van zulke zakelijke zaken af, en staan ze daardoor nog even onhan dig in het leven als Nico Jansen een paar weken geleden, ik weet nu a] hoe het zal gaan. Door een stom toeval loopt Maarten tegen een Franse clubbestuurder op die zich in het stadje van zijn inwoning po pulair wil maken door zijn club te gen een van die beroemde Holland se voetbalverenigingen te laten voet ballen. Maar ja, hij kan maar wei- nig betalen, ik zal kijken, zegt Maar ten, of ik iets aardigs voor u ver sieren kan, voor 10 procent van de recette (ik verzin maar even wat, trouwens, ik doe niet anders in dit artikel) Maar ja, Ajax, PSV, Feyenoord en Vc Twente weigeren voor het geboden bedrag helemaal naar Frank rijk te reizen (Guus Brox liet zelfs even zijn broek zakken, toen hij het aaxxbod vernam), en Maarten be greep al wel dat hij niet metExcel- sior of De Graafschap hoefde aan te komen. Wat denk je van FC Am sterdam, opperde Piet Keizer? in het buitenland lezen ze toch altijd over Ajax Amsterdam, misschien dat die Fransoos erin trapt. Ken jij ie mand van FC Amsterdam, vraagt Maarten. JJa natuurlijk, zegt Piet, ik ken Fritsie toch als mijn broek zak. Goed, zij naar de sigarettenwinke] van Fritsie Flinkevleugel, en die be looft dat hij het idee eens langs zijn neusweg bij Dé Stoop te ber de zal brengen. Maarten en Piet al lebei met een slof sigaretten opge lucht de deur uit. De volgende dag, al belt Stoop op. Wat is dat voor gemiespel, zegt hij, willen jullie dat wij in Frankrijk gaan spelen? Ja, zegt Piet. En wat betaalt dat? Drie duizend gulden zegt Piet als je het tenminste goed omrekent van francs in guldens, wat nog niet eens mee valt. Ik zal het goed met jullie ma ken, omdat jullie het ook niet kun nen helpen, zegt Dé Stoop. We zijn bereid tegen FC Sassefras te spe len, in Sassefras zelf, maar dan moe ten ze f 4000 betalen en ook nog een lift laten aanbrengen van de kleed kamers naar de ereloge. Die lift le ver ik ze dan via Starlift, met 10 procent korting. Nu groeit het Maarten en Piet definitief boven het hoofd. Niet 3000, maar 4000 gulden, dat weer omrekenen in francs, en dan nog een lift met 10 procent korting, en Van dat geheel moeten zij dan ook weer 10 procent korting hebben voor MADRID - Paul Breitner, de Duit se international, die voor Real Ma drid uitkomt, houdt het voor onmo gelijk dat Joh. Cruijff ooit in West- Duitsland zal gaan voetballen. 'Hij is te duur", zo reageerde Breitner op de berichten, als zouden HSV Ham burg, Bayern München en andere Duitse Bundesligaclubs interesse heb ben voor de Nederlandse spitsspe- ler. Volgens Breitner zal Cruijff twee a drie miljoen gulden moeten op brengen. Hij is van mening dat Cruijff ofwel in Spanjt blijft, of te rugkomt naar Nederland. verlenen °veriëens beeft Breitner zelf in Duits land voor enige opschudding gezorgd, door te beweren dat hij nooit meer voor bet Duitse nationale elftal wil spelen. Dit, omdat hij en zijn ploeg genoot Günter Netzer niet zijn ge selecteerd voor de landenwedstrijd West-Duitsland - Bulgarije, die op 19 november in Stuttgart plaatsvindt. Volgens Breitner zou Real Madrid hem zeker vrijaf hebben gegeven, als bondscoach Helmut Schön daarc rechtbank, dat hij gereden had met een snelheid van ongeveer 60 kilo meter. „Ik heb de man niet gezien en ben direct gestopt toen ik de klap hoorde". Zobel, bij wie de bloedproef op alcoholpercentage negatief uit viel, verklaarde voorts geen enkele schuld te voelen voor "dit jammer lijke ongeluk". AZC favoriet in duel met De Zijl/LGB LEIDEN AZC is vanavond fa voriet in het waterpolo-duel tegen De Zijl/LGB. In de vorige compe titie eindigden de ontmoetingen tus sen beide teams weliswaar in een gelijkspel. In het huidige seizoen is AZC echter versterkt door de komst internationals Buunk hebben verzocht. Schön heeft stroboer. Hoewel De Zijl/LGB zich daarop inmiddels gereageerd door een brief teerd 9 november openbaar te ken. Daarin staat dat de Spaanse club Breitner wel vrijaf zou willen geven, als de Duitser niet gebles seerd was. "Voordat Breitner le lijke dingen over mij zege. had hij d^t."üe ploeg "iht Ede *s7a°at VOORSCHOTEN coach Cees Tania, tr Nederlands elftal en zal op woensdag 19 november bij de Voorschotense club Forescate te gast zijn. Tijdens een instructie- avond in het clubhuis van Fores cate zal Tania vanaf 20 uur de volgende onderwerpen behandelen de opbouw van het jeugdpotentieel binnen 'n vereniging en per district; welke richting zal het tophockey in de toekomst inslaan en bieden kunst grasvelden mogelijkheden voor Ne derlandse clubs? beter bij zijn eigen club kunnen in- Hockey- formeren, hoe de zaak werkelijk van het stond', aldus Schön. Oranje, München Rainer Zobel, een van de sterren van de tweevoudi ge winnaar van de Europa Cup voor landskampioenen Bayern München, is gisteren beschuldigd van doodslag. Zobel reed op 24 april van het vo rig jaar kort na. de wedstrijd tegen Boedapest een 35-jarige man met zijn sportwagen aan. De man over leed drie dagen later aan de ver wondingen van deze aanrijding. Zo bel (27) verklaarde gisteren voor de een teleurstellende start heeft Real Madrid,^ seda- hei'steld zal het niet eenvoudig voor de Leidenaars zijn om AZC ook nu een punt te ontfutselen. LZ'86 speelt vanavond in De Does in Leider dorp om 8 uur tegen Polar Bears, dat hét dit seizoen verrassend goed de eerste klasse op de vijfde plaats met één punt achterstand op HZ n LZ'86, die de derde plaats ZONDAG A.S., AANVANG 14.30 UUR Zondag a.s. \^Ky Aanvang 14 uur g LDWS-terrein. Sportpark „De Vliet" Aangeboden door: ,,'t Kaas en Notenhuisje" Bevrijdingsplein 7 - Leiden - Zuid-West Sportpark-NoorcJ Inter Footbal Bel jij ome Cor of doe ik het, vraagt Maarten. Doe jij het maar, jij kan het beter uit leggen, zegt Piet. Maarten draait het nummertoettoet„Hallo, hier het officiële bemiddelingsbureau van de KNVB, u spreekt met de heer Coster", zegt een stem. "Ha dag ome Cor", zegt Maarten nerveus, "moet u horen, wij zitten met een pro bleempje. De zaak zit zo". En hij vertelt ongeveer hoe de zaak zo zit. "Maar dat kan ik toch niet doen, jongens, dat weten juliie Piet Keizer toch", zegt Cor Coster zuchtend. "Ik mag me toch niet meer met jullie bemoeien, ik ben toch van de KNVB" "ja natuurlijk ome Cor, maar daar om zeg ik toch ook aldoor ome Cor. Ik spreek toch met ome Cor nu?" - "Ja, goed je spreekt met ome Cor op het kantoor van de heer Coster. Als jij nou tegen me spreekt als een fijne jongen zonder hersens, dan wil ik wel even zeggen wat je doen moet". "Goed, ome Cor, wat moeten we dan doen?" „Je moet eerst die 3000 gulden pakken van Sassefras, maar daar leg je 10 procent bovenop dus je eist 3300 gulden. Daarna zeg je tegen Stoop dat hij zijn 4000 gulden krijgt maar dat Inter Footbal daar natuur lijk 10% van afhoudt, dus Je geeft hem maar 3600 gulden. Je hebt dan een strop van 300 gulden. Een lift laten maken kost 50.000 gulden, die club krijgt 10 procent korting is 5000 gulden. Je zegt dat ze die korting krijgen omdat jullie die bedongen hebben, dus dat je 10 procent krijgt van die 50000 gulden is 500 gul den. Dan heb je dus al 200 gulden winst. Tegen Stoop zeg je dat die Fransen al een aanbieding voor een Franse lift hadden van 30.000 gul den, maar dat jullie de order er voor Starlift toch doorheen hebben weten te krijgen. Daarna reken je hem 10 procent van de 20.000 gulden die dat scheelt, dat is 2000 gulden, je winst is dan 2200 gulden. Daarvan krijg ik voor mijn advies 10 procent, is 220 gul den. Het officiële bemiddelingsbu reau van de KNVB krijgt daar weer 10 procent van, omdat ik advies heb gegeven in de tijd van de KNVB, dat is dus 22 gulden voor de KNV3, ik hou dus 198 gulden over aan dit advies. Jullie houden aan de hele han del 1980 gulden over, daar krijg ik als oud-vennoot 10 procent van, dat is 198 gulden, dus jullie verdienen aan dit zaakje 1722 gulden, dat is 861 gulden voor Piet en 861 gulden voor jou. Heb je dat allemaal op geschreven?"- "nee, ome Cor, maar ik onthoud het wel".- "Goed zo Jon gen, jullie redden het heus wel op den duur". NICO SCHEEPMAKER Bezoekt zondag a.s. de wedstrijd Lugtjunum- Yerburch Aanvang 2.00 uur Terrein Oegstgeesterweg. LEIDEN De gymnastiek vereniging Groen Wit zal op vrijdag 21 november met een feestavond in de "Kleine Burcht" de festiviteiten rond het 55-jarig bestaan afsluiten. Tijdens deze avond zullen onder meer enkele ondersscheidingen wor den uitgereikt aan leden, die zich bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt voor de vereniging. Een van hen is mevrouw Heemskerk-Helver- steijn, die 21 jaar voorzitster is ge weest. De afgelopen dagen heeft Groen Wit onderlinge wedstrijden gehouden. Bij de heren won Peter Owel met 44.15 punt vóór Peter Waltman (44.10) en Peter Dickhoff (42.00). Owel en Dickhoff kwamen ook uit in de groep jongens 1215 jaar. Owel behaalde hier als win naar 51.60 punt en Dickhoff werd met 50.75 pnt. tweede. Bij de dames ging de zege naar Trudy Knijnenburg met 29.00 pnt. LEEDS Leeds United heeft een navordering ontvangen van 60.000 gulden voor de schade, die door de eigen supporters werd aan gericht na de finale in Parijs tegen Bayern München in het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen. Zes maanden na de door Leeds met 02 verloren eind strijd dienden de Franse organisa toren de eerder genoemde navorde ring in bij de Britse ambassade, die deze dooi'speelde aan de club. Man ny Cussins, de voorzitter van Leeds United hierover: "Ik zie niet in dat de club hier iets mee te maken heeft. Wij zijn niet verantwoorde lijk voor de schade en zullen deze ook niet betalen". Eerder werd de Engelse club al gestraft door de UEFA met uitslui ting van deelneming aan een van de drie Europese bekertoernooien tot en met het seizoen 1977/'78. Do.ele, Joop Riethoven, Wim van LEIDEN Alleen het clublied van Feyenoord werd vei-geten, maar voor het overige moeten supporters van de „geen daden, maar woorden-club" zich uitste kend hebben vermaakt tijdens het forum gisteravond in de LFC- kantine. Door het wegvallen van de met een kaakbreuk geconfron teerde Ajacied Barry Hulshof f be stond het panel naast de beide scheidsrechters Koos v. d. Leek en Frans Derks en de vaak solerende, overenthousiaste forumleider Joop Riethoven uit drie Feyenoorders Wim Rijsbergen, invaller Joop v. Dael'e en Wim van Hanegem. De „Kromme", die a.s. donderdag tegen het Leids KNVB-elftal weer eens gelegenheid krijgt om te voetballen, wilde graag even kwijt dat hy de schorsing van vier wedstrijden, die de straf commissie hem definitief heeft gepresen teerd, bepaald niet op pi-ijs kan stellen: „Wat heb ik nou gedaan in die wedstrijd tegen Ajax en tegen Ruud Krol? Ik kwam van rechts, normaal heb Je dan toch voorrang?" En dan wat serieu zer: „Kijk eens wat Overweg en Bonfrère in die wedstrijd MVV Twente hebben uitgehaald. Dat was nou ook niet zo fraai. Over weg had verdorie al eerder een gele kaart gehad. En wat krijgt hij? Eén wedstrijd, meer niet". Van Hanegem kreeg gisteravond volop de gelegenheid de scheids rechters op de korrel te nemen. „Je merkt goed als een scheids rechter thuis niets te vertellen heeft, dan is hy de baas op het veld en wordt alles op jou af gereageerd". Van Hanegem be woog zich daarmee niet op de zelfde golflengte als de Leidse arbiter Koos v. d. Leek („Een scheidsrechter moet een echte leider zijn") maar vond wel ge hoor bij zij ii platen vriend Frans Derks: „We leven in een maat schappij, waarin gezagsverhou dingen duidelijk zijn veranderd. Een scheidsrechter moet dichtbij de spelers staan, kameraadschap wordt wel degelijk geaccepteerd". Derks gaf ook toe dat de scheids rechters een moeilijk volkje vor men: „Ik regel het voetbalver- keer zoals ik dat wil. Je moet op z'n tijd kunnen meedoen met de spelers, geintjes kunnen maken. Maar wat is het geval? We heb ben te maken met een scheids- rechterscommissie, die ons naar haar pijpen wil laten dansen en geen inspraak duldt, al moet ik zeggen dat het - sinds het ver dwijnen van de commissie Mar tens al een stuk beter gaat". Eenmaal op het financiële vlak beland merkte Van Hanegem op „dat er vier scheidsrechters in Nederland zijn, die meer mogen verdienen, maar je vraagt Je wel eens af, zouden ze daardoor nou beter gaan fluiten?" „Dat betwij fel ik ook", viel Derks de Feyen- oorder bij: „Bovendien, al zou ik minder krijgen dan zou ik nog fluiten. Dat geldt voor iedere scheidsrechter. We zijn allemaal ij del. 't Is wel zo dat Je je wel ergert als spelers Nederlands elftal over 65.000 gul den praten en Jij het met een koude kroket moet doen". Spelers en scl^gidsrechters waren eens gezind jn hun oordeel over het peil van de arbitrage in Neder land. Van Hanegem: „We heb ben het nog niet zo slecht ge troffen". En Derks: „Nederlandse, Duitse en Engelse scheidsrechters hebben de naam integer te zijn. Tref je als voetballer een scheids rechter uit een Zuideuropees land, dan ben je verkocht". Duidelijk waren de forumleden ook in hun mening over de VVCS (de vereniging van contractspe- lers) en het tot voor kort door Cor Coster geleide bureau Inter Football. Wim Rijsbergen: „Cos- ter is voor mij de meest belang rijke figuur op het gebied van contracten afsluiten". En Van Hanegem: „Voor het rondmaken van mijn en Wim Jansens con tract heb ik jaren geleden 12.500 gulden aan de VVCS moeten be talen. Later toen ik opnieuw een contract met Feyenoord ging af sluiten heb ik contact opgenomen met Cor Coster. Hij heeft het drie maal beter gedaan, terwijl hij alleen twee whisky's van me wilde aannemen, ik vraag me trouwens na die affaire met Nico Jansen af of de VVCS nog wel bestaans recht heeft. Ik heb in ieder geval twee weken geleden mijn lidmaat schap opgezegd". JAN PREENEN ■mm ^>t. Sportcomplex Kikkerpolder" >^j JgjT aanvang 14.00 uur Hoofdklasse K.N.V.B. ibb-kondor Leiden tel. 071-769204

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11