Koets-o-theek niet later open Auto over de kop: een zwaargewonde agenda Nieuwe exploitant Café Landzicht Opening fietspad „Dorp-Rijnclijk" ..Doe-groep" vraagt jonge medewerkers - H Museum De Valk begroet 25.000ste G. Gordijn uit raad Wassenaar Parochievergadering kiest voorzitter PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 13 NOVEMBER ZOETERWOUDE Hoewel café Landzicht reeds enkele maanden in handen is van de nieuwe exploitant, Wil Lange- veld, had pas gisteren de officiële opening plaats. Deze aan looptijd is o.m. benut voor een eigentijdse aanpassing van het interieur. Een van de meest in het oog springende verande ringen is de verplaatsing van het biljart naar de achterzaal. Langeveld, die ook reeds een bedrijf heeft in Oegstgeest. streeft in Zoeterwoude naar een fijn, gezellig, café met bijzon dere aandacht voor de keuken. Dit wordt nog benadrukt door dat ook gerechten voor thuis kunnen worden afgehaald. Bur gemeester Detmers en secretaris Wingelaar gaven blijk van hun belangstelling bij het openingsgebeuren alsmede vele relaties. In Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het fietspad dwars door de Grote Pol der dat in korte tijd is gerealiseerd en een nieuwe verbinding- vormt tussen het Dorp en de Rijndijk zal zaterdag op enigs zins feestelijke wijze officieel worden opgesteld. Om 11 uur zal burgemeester Detmers aan de Dorpszijde de openingshandeling verrichten waarna hij met de genodigden, waar onder de in het dorp woonachtige raadsleden en school jeugd over het fietspad naar de Hoge Rijndijk zal fietsen. Daar zal e entweede openingshandeling het pad aan deze zijde vrijmaken. Daar zal een tweede openinghandeling het pad aan deze zijde Hoge Rijndijk wonende raadsleden zullen voegen alsmede de schooljeugd van dit gemeentedeel zich naar het dorp begeven. OEGSTGEEST Bijna twee jaar is in Oegstgeest een "Doe- groep" actief. Het initiatief tot oprichting van de groep nam de Gereformeerde/Hervormde jeugdraad. Het doel was dat de leden van de groep eens op visite gingen bij ouderen om een praatje te maken en hen bij te staan. Dit laatste o.m. door het doen van boodschappen en het opknappen van karweitjes. "De belangstelling bij de ouderen is groot, maar het aanbod van werkkrachten is mondjesmaat", aldus de leider van de Doe-groep. K. Wijngaarden. "De jongeren die nu deel uitma ken van deze groep zijn voornamelijk middelbare scholieren en werkende jongeren in de leeftijd van 15 tot 20 jaar. Jonge lui die graag mee willen doen met de "Doe-groep" kunnen iedere éérste dinsdagavond van de maand in Taberna kennis komen maken. Natuurlijk kunnen ze nu al Van Wijngaarden opbellen, telefoon 071154211 (na 18.00 uur). Sluitingstijd blijft vrijdag en zaterdag twee uur Burgerlijke stand LEIDEN De disco-dancing Koets-o-theek in de Kruis straat mag zijn sluitingstijden niet verleggen. Ook in de toe komst moet de dancing doordeweeks om één uur 's nachts dichtgaan en op vrijdag- en zaterdagavond om twee uur. De exploitante van de Koets-o- theek, Hocuram BV, heeft verschil lende malen aan de gemeente het verzoek gedaan om tot resp. twee uur doordeweeks en drie uur in het week-end open te mogen blijven. Burgemeester Vis heeft dit verzoek Pardoeza (een besloten sociëteit voor leden van de universitaire ge meenschap). Voor het verlenen van ontheffing aan deze bedrijven bestaat, aldus de commissie geen rechtsgrond. Hocuram had o.a. op de feitelijke situatie afgewezen, aantekenden tegen dit besluit, commissie voor beroepschriften be paalde gistermiddag, dat de burge- Hocuram beroep Pardoeza dagelijks wel tot drie open is). De uitspraak werd met 41 j onderscheid maakt tussen cafés die tegen. Hij vond dat de burge openbaar zijn en café's, die een be sloten karakter hebben. De com missie onderkent de behoefte bij 't publiek om langer dan tot één uur resp. twee uur 's nachts in een ca fé te vertoeven en ziet het belang van een verdere verruiming van de sluitingstijden wel in, maar stelt aan de andere kant de wens van bewoners een ongestoorde, althans zo min mogelijk gestoorde nacht rust te hebben. De commissie vindt aat de burgemeester met zijn be sluit met beide belangen voldoende rekening heeft gehouden. De richtlijnen, die de verordening stelt ten aanzien van sluitingstij den gaan ook op voor bedrijven als Rake klappen bij ruzie over afsluiting stroom OEGSTGEEST/VOOORHOUT Bij een ruzie tussen de Leidse aan nemer W.P.S. en twee werknemers van de SLP zijn gisteren in Oegst geest en Voorhout rake klappen ge vallen. De werknemers van de SLP waren naar het pand Dorpsstraat 76 gekomen om daar de stroom af te sluiten. De aannemer wilde dat verhinderen en daarbbij ontstond een vechtpartij. De politie van Oegst geest die werd gewaarschuwd haalde de vechtersbazen uit elkaar en maakt procesverbaal op. De aannemer ging daarna met en kele kornuiten naar de woning van de in Voorhout wonende werknemer G. van de SLF. Zij drongen, gewa pend met een schep, de woning van de man binnen. Bij de vechtpartij die ontstond zou de Voorhouter met de schep op zijn hoofd zijn geslagen. meester onvoldoende rekening heeft gehouden met de recreatieve en eco nomische aspecten en wees erop, dat soortgelijke ontheffing, als Ho curam wenst, ook aan andere Leid se bedrijven en studentenverenigin gen zijn gegeven. Zebra's zijn rechtsgeldig LEIDEN Volgens B. en W. zijn de zebra's die onlangs werden aan gelegd op drie plaatsen in de Lam- menschansweg volkomen rechtsgel dig. Het Leids college antwoordt dat op schriftelijke vragen van het raadslid Houtman SGP/GPV). De besluiten, zo staat in het antwoord, kunnen juridisch gezien niet als ver warrend of gevaarlijk worden aange merkt. Houtman meende dat het college de aan de Leidse burgerij wettelijk toe komende inspraakmogelijkheden heeft genegeerd, maar B. en W. vin den dat deze vraag kennelijk is ingegeven door de gedachte dat er nieuwe besluiten zijn genomen. De besluiten tot aanleg van de ze bra's dateren al van ver vóór 1974 en zijn nooit ingetrokken. Er is dus geen inspraak toegepast. Wanneer evenwel onverhoopt mocht blijken dat bij de aanleg van een enkele ze bra de geldende procedure niet is gevolgd, dan zal deze alsnog worden toegepast, aldus B. en W. op de vraag van Houtman of het college bereid is de ten onrechte genomen maatregelen ongedaan te maken. Rectificatie OEGSTGEEST De uitbreiding van het Gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest zal niet zoals wij gisteren vermeldden a.s. woens dag plaatsvinden maar op woens dag 26 november. LEIDEN Het Leidse molenmuseum De Valk kon gistermiddag rond half vier de 25.000ste bezoe ker begroeten. Het had er nog even om gesvannen want tegen half vier had zich nog niet één be zoeker aangediend, een onverwachte ontwikkeling want op woensdagmiddag pleegt de jeugd de molen nogal eens met een bezoekje te vereren. Maar gelukkig hoefde het feest niet te worden uit gesteld want even over half vier kwam de jarige Dorine Wülemsen uit Warmond met haar jeugdige gasten een kijkje nemen in Molen de Valk. De jongedames waren er helemaal opgewonden van toen drs. M. Wurfbain, directeur van het museum, vertelde wat er aan de hand was. Hij overhan digde de jarige als 25.000ste bezoekster het spel Leiden '74 terwijl zij en haar gasten tevens een museumkaart kregen. Het molenmuseum De Valk werd in 1966 voor het eerst voor bezoekers opengesteld. Toen kwamen er 6253 bezoekers, in 1971 ivas dit aantal gestegen tot 21.121 terwijl gisteren, de 25.000ste binnen stapte. De bezoekers van het MolenmuseumH dat sinds kort ook in de winter open blijft, zijn voor 70buitenlanders en voor 30% Nederlanders. WASSENAAR Bij een ongeluk op de Rijksstraatweg in Wassenaar is gistermiddag de 42-jarige NOS-regis- hersen- en inwendig letsel in de Ur- sulakliniek opgenomen. Haar toe stand is zorgwekkend. Omstreeks tien over half vier ver loor de bestuurder van een bestel auto van Cinecentrum ter hoogte van de Narcislaan door nog onbekende oorzaak de macht over van zijn wagen. De bestelauto raakte kwam op zijn dak weer op de Rijks straatweg terecht. De bestuurder en één van de inzit tenden, de 26-jarige geluidstechnicus K. H. H. uit Heemstede liepen lich te verwondingen op. De zwaargewonde Troef Op Troef, vormingscentrum voor jong-volwassenen, zijn de verschil lende groepen inmiddels van start gegaan. Omdat er in alle groepen nog een aantal plaatsen open zijn, ge ven we nog even de definitieve da gen en tijden: Maandagavond van 810: Engels; naald en draad (tot de kerstvakan tie wordt een pop of beest gehaakt: zelf grove haaknaald meenemen) en ker de cursus onrecht. Dinsdagavond van 810: Neder lands en yoga. Donderdagavond van 68: koken, (eenvoudige maaltijden, vegetarisch, banket) en van 8—10 uur: jazzbal- nmg, alsook het aantal medewer- (waarbij opgemerkt moet wor- lat een poging tot het aantrek - mede werkers geen resultaat heeft gehad) heeft het be- verkrijgbaar. is gratis toegankelijk voor peuter leidsters, kleuterleidsters, ouders en andere belangstellenden. Soep en koffie zijn bij de WKL Ambachtshuis, waardoor het moge lijk is elkaar met werkelijk origine le geschenken te verwennen. Veel leden van de Kunstkring zullen met werk vertegenwoordigd zijn, waaron der keramiek, grafiek, schilderijen, te keningen en wandtapijten. De kunstmarkt is geopend vrijdag 21 november van 14-21 uur, zater dag de 22ste van 11-17 uur en zon dag de 23ste van 12-17 uur. Vrije toegang en beperkte rijkssubsidie. Wat wil een mens nog meer in deze barre koude tijden? Precies. Weinig. let. Men kan zich opgeven bij Troef, Noordeinde 2a Leiden, telefoon: 130494, vanaf 12 uur 's middags. Daar kan ook nadere informatie verkregen worden. De groepen staan open voor jongeren van 1727 jaar. De kosten bedragen een tientje per maand, maar dat betekent dat je aan meerdere groepen kan deelne- stuur van de Gemeenschap Zuid- West besloten de "hulpverlenings- en informatiedienst" op te heffen. Alle medewerkers, die in de loop van de tijd iets voor de gemeenschap hebben gedaan, wordt hartelijk dank het lunchpakket moet men zelf meenemen. Voorlichting Meerburg Collecte 185 In de ingezonden brief, gisteren in deze krant en op deze pagina, van mevrouw Van de Bos met betrek king tot de Rijnsburgerweg is een vergissing geslopen. Handtekeningen waarom in de brief werd gevraagd, dienen niet gestuurd te worden naar Rijnsburgerweg 85, maar naar Rijns burgerweg 185 (honderdvijfentach tig). Opgeheven Gezien het teruglopen van zowel jael aantal aanvragen om hulpverle- De van 22 t/m 27 september in Lei den gehouden collecte voor het prin ses Beatrixfonds heeft een bedrag op geleverd van f 5983,51. Gevers en col lectanten worden van harte bedankt voor gulle giften en volle inzet. Ouders en verzorgers van geeste lijk gehandicapten kunnen inlichtin gen verkrijgen over de voorzieningen in de Leidse regio, die er speciaal voor deze kinderen en ouderen zijn. De drie samenwerkende Leidse gen. wilt u dat ouderverenigingen "Voor het zorgen kind", "Philadelphia" en "Helpt El kander", resp. katholiek, protestant neutraal, organiseren Wie in de wijk Meerburg bekend is met namen en adressen van lang durig zieken, mensen met andere woorden, die hun huis niet uitkun nen, wordt verzocht dat door te ge ven aan mevrouw Olijhoek, Lek straat 55, tel. 122589. Sinterklaas zal daar dan een pakje laten bezor- m doorgeven? LEIDEN Kristel, cl. v. C. Gu- nd Reinout, J. H. Verhei jen J. Salomé Jas- Film Het bejaardencentru D. raakte in het autowrak bekneld en moest door de politie worden be vrijd. Door het ongeluk liep het verkeer drie kwartier vertraging op. Getuigen wordt verzocht zich met de Wassenaarse politie ii> verbinding te stellen (telefoon 0175119244 toe stel 32). WASSENAAR Het PPR-lid G. J. Gordijn heeft bedankt als lid van de Wassenaarse gemeenteraad. Hij heeft B. en W. laten weten zijn hui dige werkzaamheden niet meer met het raadslidmaatschap te kunnen combineren. Gordijn kwam in 1970 in de raad als lid van de fractie Open Appèl. In 1974 werd hij opnieuw benoemd, maar nadien viel de combinatie O- pen Appèl uiteen en beschouw de Gordijn zich als vertegenwoor diger van de PPR. Gordijn zal wor den opgevolgd door de eerstvolgen de op de oude lijst van Open Appèl, J. C. M. Greep. Greep is leraar ge schiedenis aan het Rijnlands Ly ceum en lid van de Partij van de Ar beid. zoon. C. F. Heijkoop (0) zoon. Getrouwd: A. W. Sanders en M P. van Hooidonk. Een reis door vele landen met poppen in klederdracht Oegstgeest De voorzitster van het Katholiek Vrouwengilde in Oegstgeest zal op dinsdagavond 18 november in de Jozefzaal van het parochiehuis aan de Kerklaan een 60-tal poppen exposeren, alsmede bijzondere souvenirs uit sommige landen. Voor de pauze komen de Europese poppen, o.a. Nederland, \vales. Frankrijk, Spanje tot en met Rusland aan bod en zal de pre sidente zorgen voor de nodige toelich ting. Na de pauze komen de poppen in klederdracht van Azië, Afrika en Midden-Afrika aan bod. Mevrouw Staal bezit nu een collectie van 109 exemplaren afkomstig uit de gehe le wereld. OEGSTGEEST De ter Gym- en athletiek vereniging 'O.G.A.V.) geeft zaterdag in de Sporthal aan de Apollolaan een gro te demonstratie. Hieraan wordt door kleuters, jongens en meisjes mee gewerkt. De demonstratie begint om 17.00 uur en duurt tot ongeveer 20.00 Voorschotenaar aangehouden LEIDEN In Voorschoten is een 19-jarige inwoner van die gemeen te aangehouden. De jongen wordt er van verdacht betrokken te zijn ge weest bij de poging tot inbraak in 'n winkel in de Merenwijk in de nacht van maandag op dinsdag. Hij sloeg op de vlucht, toen de pölitiehem op heterdaad betrapte. Zijn maat. een 19-jarige Leidenaar, kon na twee waarschuwingsschoten op de Rijger- horst staande worden gehouden. KVP-voorzitter Vergeer naar Leiderdorp LEIDEN Op 2 december a.s. komt de heer Vergeer, voorzit ter van de K.V.P. naar Leiderdorp. Tijdens de dan te houden kringver gadering welke gehouden wordt, in het gebouw van "De Scheppings- kerk" zal hij een redevoering hou den over de actuele en bestuurlijke situatie. Direct daarna zal er naar aanleiding van het gesprokene een discussie gehouden worden. Aan vang van de bijeenkomst te 19.45 Sierbestrating in Haarlemmer straat LEIDEN B. en W. van Leiden hebben ingestemd met het aanbren gen van sierbestrating in de Haarlem nierstraat. De directeur van Gemeentewerken heeft opdracht ge kregen een plan met kostenraming te maken. Voorwaarde is alleen dat het plan niet meer mag kosten dan 600.000 gulden. Verder zal het colle ge alle medewerking geven aan het Leids City Centrum de Kamer van Koophandel en de winkeliersvereni ging Haarlemmerstraat om voor uit voering krijgen meente. "Rusten- WKL lichtingsbijeenkomst op dinsdag 18 borgh" in Oegstgeest dat nog niet zo november 's avonds om 8 uur in de lang geleden in gebruik is genomen, Z ui der kerk aan de Lammenschans- gonst nu en dan van activiteiten. De weg. Drs. Josten, voorzittter van de promotor daarvan is de heer Arts die stichting Sociaal Pedagogisch Cen- o.m. zorgt voo trum voor Noordelijk Zuid-Holland avonden, bingo De Werkgemeenschap Kindercen tra Leiden organiseert aanstaan de maandag in het trefcentrum aan de Hooglandse Kerkgracht 4 (ingang Koppenhinksteeg) haar maandelijk se filmlunch. Weer eens iets anders. Vertoond wordt "The terrible twos h/TpfrV't and trusting threes", een film over 1V1<^1 het verschil in gedrag t driejarigen. De voorstelling begint bridge- en kaart- i al wat dies meer en aantal ouderen l half één, terklaastijd zij. Zo hebben een achtdaagse Valkenburg en ging de reisclub een dagje op stap naar Giethoorn. Van beide gebeurtenissen is een reisfilm gemaakt die een vertonings- duur heeft van 45 minuten. Op 17 november gaat deze rolprent in pre mière. "Wij geven drie voorstellin gen", aldus de heer Arts, "en dat het wisselen we af met een fijne bingo". ZOETERWOUDE De parochie- kozen te worden. J. Brouwers, J. v. vergadering, het nieuw gekozen be- Diemen en L. Hoogeveen zijn door stuurscollege van de parochie Sint de voorbereidingscommissie uitge- Jans Onthoofding, heeft voor zijn zocht en gepolst. Namens de P.C.I. (openbare) vergadering van van- is aangewezen G. v. Hoorn en door avond in het zaaltje van de Christus de bisschop is deken A. Lamot be- Dienaarkerk een belangrijke agen- noemd. Uit deze 5 leden zal een da. Er dient een parochiebestuur ge- voorzitter worden gekozen. DONDERDAG V. cl. Valk Boumanweg 236, Leiderdorp Bijbelstudie en Gespiekskring Baptis ten gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuis van de Leidse werkgroep Homofilie, COC 8 —10.30 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel 12.306 Pieterskerkstraat 1 Werkgroep Dienst weigeren 810 uur nam. Koord-Studio. Oude Rijn 88 reisver slag van dhr. Steenstra. 8.30 u. nam. Apotheken De avond-, nacht en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen v. 7 tot 14 novem ber. door: Apotheek "Tot Hulp der Menschheid". Hooigracht 48. telefoon 121060 en Apotheek "Beker Lijtweg 4. Oegstgeest, telefoon 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek "Noord-Hofland". Thorbeckeweg 3, te Voorschoten, telefoon 071762877. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 iuur n.m. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be- Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- ^eg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- en ma., di en woe 11 00—12.00 u. en do.avond 18.3020.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Nooraeinde 2a (voormalig marinecomplex): ma 11-1 uur. di 6.30—8 30 uur nam., woe. 11—1 uur, do. 630—8.30 uur nam., dienstencentrum Van Hogen dorpstraat 36 vrij. 7—9 uur nam.. Mierennest Morsweg do. 79 uur nam Gespreksa vonden Gespreksa vonden Baha-I gemeen schap Wo 8 uur nam.. Kennedvlaan 11. Oegstgeeit. vr 8.16 uur nam Fr«*t. HeodrikiVanrsoPn 25 .Nelderdorp Onderwijswinkel. Sopiastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrij dag van 12- 6 uur nam Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 16. Leiden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. In de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwcie- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, mei J Schrama (mae.tsch werkster). 133921 en 761944. Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Jac. Urlusplantsoen 96 Lei den telefoon (na 18 uur) 761112. Moeders voor moeders Mevr Zr E JansenNlemever Hof- dijck 32 Oegstgeest tel 071-153652. Middelweg 4 (bij Hoogl. Kerk). Architecten Architecten-Informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385. Zitting op woensdagavond van 7.309.30 uur op Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 23 uur n.m.. ma. en di. van 78 uur n.m Telefoon 071-142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10. woe 66 uur nam. Noord: v Hogendorpstraat 36, ma. 10.30 -11.30 u v.m. Kooi. Drift- straat 49a, di 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartier: buurthuis MorswUk To- paaslaan. tel 761196. woe in.oo 11.00 uur vra. Tulnstadw(jk: Heren straat 45 vry. 10.30—11.30 uur vm. Centrum voor intermenselijke be trekkingen. Geopend ma. t/m vrij van 16.09—18.00 en van 19.30—23.00 uur. Oude Rijn 88. tel 144000 Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Leiden, Hooglandse Kerksm'-M 4, tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9 30 12 uur vm en van 2 -5 uur narr. Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crlsl6gevallen van in nood verkerende moeders evt met kin deren Sint Jacobsgracht 1 dag en nacht bereikbaar Tel. 132187 Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Ned Bond van Weduwen en ('s avonds en in het weekeinde) Dienstencentrum Noordeindsplein 2b. tel. 140483. Al gemene informatie dag. van 910 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel 149441 .(ma t/m vril 9-10 uur Gevallen met de bromfiets LEIDEN De 55-jarige Abraham van Ouweelen uit Leiderdorp kwam gistermiddag omstreeks kwart over vilt door tot nog toe onbekende oor zaak met zijn bromfiets op de Mare- singel te vallen. Hij kreeg hoofdlet sel en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden over gebracht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071-144941 Nabezorgtng van 18.00—2000 a Zaterdag van 16 00-18.00 uur Te'efoon 071—130500 Indiër» ln gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Muider Kwartaalabonnement 1 35,90 Pe* post t 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden b\) vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2