AJAX KRIJGT TEVEEL Publiek 'verliezer' bij Feyenoord-Sparta Verwarring rond Nico Jansen thans compleet Scorebord] Fortuinlijke zege van 2-1 op Go Ahead Eagles apart MAANDAG 10 NOVEMBER EindhovenNAC 2—3 MVV—FC Twente 2—1 NEC—Telstar 3—1 Go Ahead EaglesAjax 1—2 FeyenoordSparta 1—1 FC Amsterdam—Excelsior 0—0 FC Utrecht—FC Den Haag 2—3 AZ'67—Roda JC 3—0 Dé Graafschap—PSV 2—4 Ajax 11 8 2 1 18 29-12 PSV 11 6 3 2 15 31-12 Feyenoord 11 6 3 2 15 24-15 Twente 11 6 2 3 14 20-10 NEC 11 4 6 1 14 18-12 AZ'67 11 4 4 3 12 14-10 Sparta 11 3 6 2 12 15-14 D. Haag 11 4 3 4 11 18-16 Roda JC 11 4 3 4 11 16-16 MW 11 4 3 4 11 16-18 Eindhoven 11 4 3 4 11 16-23 Amsterd. 11 3 4 4 10 15-15 Telstar 11 2 5 4 9 20-23 NAC 11 2 5 4 9 8-15 Grachap 11 2 5 4 9 19-32 G. Ah. E. 11 1 5 5 7 14-22 Utrecht 11 2 2 7 6 16-28 Excelsior 11 1 2 8 4 5-21 EERSTE DIVISIE FC Den Bosch—SVV5—0 Helmond S.—FC Groningen 1—1 HeerenveenVolendam 20 Wageningen—SC Amersf. 1—0 Willem II—Fortuna SC 1—1 FC Vlaardingen—Vitesse 0—0 FC WV-SC Cambuur 4—0 Haarlem—PEC Zwolle 2—1 V eendamHeracles 1—0 Haarlem 13 9 3 1 21 30-13 WV 12 9 2 1 20 19- 6 Fort. SC, 12 7 3 2 17 21-12 Wagening. 12 6 3 3 15 23- 8 Groningen 12 5 5 2 15 19-10 Veendam 13 5 5 3 15 13-13 Heerenv. 12 5 3 4 13 14-10 Vitesse 13 4 5 4 13 22-16 VI aar ding. 12 3 6 3 12 17-14 Cambuur 13 4 4 5 12 21-24 D. Bosch 12 5 1 6 11 14-14 PEC Zw. 13 4 3 6 11 14-15 Willem 2 11 3 4 4 10 12-22 Helm. Sp. 12 4 2 6 10 11-17 Heracles 13 4 1 8 9 11-18 Dordrecht 12 3 2 7 8 16-23 Volendam 12 1 6 5 8 8-16 Amersf. 11 3 1 7 7 14-28 SW 12 1 3 8 5 10-30 De op 2 november gestaakte wedstrijd SC Amersfoort—Willem Arbiter bij MW-Twente uitgevallen MAASTRICHT In de 69e mi nuut van de eredivisiewedstrijd MVV-FC Twente (2-1) moest arbiter De Bruin de leiding uit handen geven. In de eerste helft had hij namelijk een spierscheu- ring opgelopen in zijn dijbeen. Na behandeling door de MVV-verzor ger kon hij het duel verder lei den. Na rust, in de 69e minuut, kon De Bruin niet verder meer. Aangezien geen arbiter in het stadion aanwezig was nam grensrechter van der Heijden de taak over, terwijl de Limburgse scheidsrechter Ben Paters met de vlag de plaats van Van der Heij den overnam. De Bruin verklaar de na afloop: "Ik had in de tweede helft erg veel lasö van mijn blessure en ik vond het on verantwoord om het duel verder te leiden", Krimpend van de pijn ver laat Barry Hulshoff het véld. De Ajacied liep een kaakbreuk op. DEVENTER Kampioenskandidaat Ajax heeft in Deventer met moeite en met veel geluk een krappe overwinning van 2—1 op Go Ahead Eagles behaald. Een doelpunt in eigen goal van Geels' vaste bewaker Oude Wesselink in de dertiende minuut van de tweede helft bezorgde Ajax een onverdiende overwinning. De ploeg van Rinus Michels was in de 44ste minuut op een fortuinlijke voorsprong van 1o gekomen, toen scheidsrechter Derks een handsbal van Geels niet zag, waardoor deze de kans kreeg de score te openen (01), In de gehele eerste helft legde Go Ahead Eagles, gesteund door 20.000 toeschouwers, zijn wil op aan Ajax. De Amsterdamse ploeg weigerde in de eerste vijfenveertig minuten het initiatief te nemen en gaf Go Ahead Eagles alle kans het spel en het tempo te bepalen. In de twaalfde minuut had de Deventer ploeg pech toen de Joego slaaf Gluic, uit een voorzet van Van Deinzen, keihard tegen de lat kopte. In de 25e minuut was Go Ahead opnieuw dicht bij een doel punt. Uit een aanval van de Ajax-spitsen Geels en Brokamp kreeg Warnas de bal en lanceerde de vrijstaande Gluic, die kwam echter net iets te laat voor de ver uitlopende Schrijvers, die de bal hard weg schoot. Go Ahead Eagles bleef het beste van het spel houden, maar kon toch niet verhinderen dat Ajax de score opende. Een minuut voor het rustsignaal van de goed leidende Derks kreeg Geels de bal uit een voorzet van Brokamp op zijn hand, maar Derks liet doorspelen. Geels kon toen zonder veel moeite de bal langs de mis grijpende Spijkerman in het doel schieten (0—1). Na de rust herstelde Ajax zich en liet de Deventer ploeg weinig vrijheid, waardoor de Amsterdammers meer kansen kregen. Na tien minuten werden Bij Go Ahead Fühler en bij Ajax Hulshoff vervan gen door Haar en Van Santen. Hulshoff verliet geblesseerd het veld toen hij in de negende minuut, na een botsing met Kist een kaak breuk opliep. Nog geen minuut na deze wissels zorgde de aanvoerder van Go Ahead, Arntz, voor de gelijkmaker. Uit een dieptepass van Warnas schoot Arntz met een boogje de bal over de uitlopende Schrijvers in het doel (1—1). Drie minuten later had de thuisclub pech toen Oude Wesselink, een kopbal van Geels verkeerd op zijn been kreeg, waardoor de bal van richting veranderde en in het doel verdween (12). Go Ahead Eagles gaf de moed niet op en probeerde met een slotoffensief de gelijkmaker te forceren. Ajax gaf echter de zege niet meer uit handen, al kreeg het beslist te veel. Karei Jansen: "Het beroerde in onze voetbalwereld is dat de WCS een speelbal lijkt te worden in han den van beroepsmanupulatoren als Dé Stoop. Notabene een man die als lid van het sectiebestuur betaald voetbal begin dit seizoen een deal afsloot met Inter Football om in no vember over een eventuele transfer van Nico Jansen te sprekea Het zogenaamde novemberakkoord. Laat één ding duidelijk zijn. Wij hebben het sectiebestuur nimmer gevraagd stappen te ondernemen die de belan gen van onze cliënt konden schaden. We hebben het sectiebestuur uitslui tend gevraagd de betrokken clubs op hun vingers te tikken. Zo zit dat Arbiter De Bruin vertelt MVV-trainer Maes dat hij niet verder meer kan. ROTTERDAM De verwarring rond Nico Jansen is nu wel compleet. Gisteren in het Feyenoord-stadion verkondigde de ex- FC Amsterdam- speler dat hij zijn lidmaatschap van de WCS had opgezegd, een opzeg ging, die de WCS nog niet officieel had bereikt. Vandaar dat, aldus Ka- rel Jansen, de WCS rustig door gaat met de voorbereidingen van een kort geding namens Nico Jansen te gen het sectiebstuur betaald voetbal. Karei Jansen: "Vrijdagavond was voor ons de maat vol. We zijn zo beklad met verdachtmakingen afge lopen weken dat we wel stappen moesten ondernemen. Natuurlijk is dat met Nico Jansen overlegd. Na dat overleg hebben we het sectie bestuur dat ultimatum gestuurd. Of Nico Jansen laten spelen, of een kort geding. Onze advokaat is ook gisteren doorgegaan met de voorbe reidingen van dat kort geding. Heeft in Rotterdam met Nico Jansen ge sproken en niets gehoord van een opzegging als lid van de WCS. Het is natuurlijk altijd mogelijk dat het beraad van de Juristen morgen (van daag red.) onze plannen doorkruist. Komt men tot een oplossing voor Nico Jansen dan heeft een kort ge ding natuurlijk geen zin meer". De voorzitter van FC Amsterdam, Dé Stoop was weinig ingenomen met het ultimatum van de WCS aan het sectiebestuur betaald voetbal. Stoop: "Cor Coster heeft gelijk. Hij is werkelijk de Raspoetin van Den Haag. Wat een waanzin om vlak voor het week-einde een dergelijk dreigement de wereld in te sturen". Het eerste Ajax-doelpunt in de maak. Barry Hulshoff (achtergrond) zet voor, waarna de niet zichtbare Ruud Geels zal scoren. Rettkowski en doelman Spijkerman van GA Eagles staan dan machteloos. Van Daele weg? Rotterdam Mladen Ramljak mag als vrije verdediger in de derby tegen Sparta Feyenoords minst slechte speler zijn geweest. Joop van Daele blijft het trainer Brzezanczyk kwalijk nemfön, dat deze hem heeft gepasseerd. Van Daele: „Het gesprek dat we vorige week hebben gehad, heeft geen sikkepit geholpen. Brzezanczyk heeft niet eens ant woord op mijn vraag gegeven, evenmin als de trainer het gtïvoel heeft kunnen wegnemen, dat ik als de grootste schuldige beschouwd wordt van de nederlaag tegen FC Twente. Daarna heeft Brox me duidelijk gemaakt, dat ik te weinig verantwoordelijkheidsgevoel aan de dag 'heb gelegd als libero". Aangezien Van Daele er weinig voor voelt om het seizoen, dat hij nog bij Feyenoord onder contract staat op de bank door te brengen, zal hij de Feyenoord-leiding verzoeken van club te mogen veranderen. ROTTERDAM De trainer liet een half uur op zich wachten, brabbelde de handen diep in de zakken dat wanneer het Feyenoordbe stuur van trainer wilde veranderen, ze dat maar moesten doen. Antoni Brzezanczyk, een kleine kale man met vermoeide oogopslag, zocht naar woorden. Het klonk als een smeekbede om een gunstige afvloeiingsregeling met een gouden handdruk. „Wat u zegt heren, slechte wedstrijd. U begrijpt na de zeven vette jaren, de magere. Wat kan ik anders doen dan werken met het materiaal dat ik heb gekregen". I En Feyenoord verloor gisteren niet eens, was als ploeg weliswaar te pover om van Sparta te mogen winnen, maar boekte niettemin een zelfde resultaat als in twee eerdere Rotterdamse derby's. Feyenoord— 1. Geels (Ajax) 15; 2. Edström en Lubse (beiden PSV), Smeets (MVV), Van Kooten (Telstar), Hazelhekke (De Graafschap) 8; 7. Nanninga (Roda JC) 7. Karate De Nederlandse karate- ploeg heeft in het weekeinde in sporthal De Vliegermolen in Voor- burg een drielandenwedstrijd tegen j België en Frankrijk gewonnen. Paardesport Het Franse paard Nobiliary heeft de internationale Washonton DC-ren gewonnen. Er was een totaal prijzenbedrag van %ku ton. Door Ger Stolk Sparta 1—1, wedstrijd zonder verlie zer. Spartatrainer Leo Steegman bekende, dat het een 29.000 koppen tellend publiek geweest moet zijn, dat het duel verloor. Feyenoord maakt een depressie mee, al een hele tijd. Een gebrekkig aan- en verkoopbeleid, een moeizame bedrijfsvoering en een aantal met geen mogelijkheid te motiveren vorstelijk betaalde werknemers heb ben er dit seizoen toe geleid dat Feyenoord als eerste Nederlandse club op Europa Cupniveau sneuvelde tegen een opponent die wèl door het middelmatige FC Brugge kon worden geëlimineerd. Als triest dieptepunt in een al bijna verloren seizoen vernederde de door Feyen oord afgedankte Ruud Geels vorige week zijn ex-werkgever met vijf doelpunten. Waren er toen nog optimisten die hoopten op een van Rotterdamse zijde ongelukkig ge speelde wedstrijd, de derby tegen Sparta moet zelfs die lieden de ogen hebben geopend. Dit ondanks het feit dat Van Hanegem niet speelde. Was Sparta gisteren zo goed in De Kuip? IntegendeeL Wèl kon die Spartanen die na de deling zo uitgelaten Juichend het veld afstap ten een gebrek aan realiteitszin worden verweten. Zelfs in Feyen oords bestuurskamer gingen later stemmen op, die wilden dat Sparta verzuimd had om van Feyenoords malaise gebruik te maken. Fred Blankemeyer: „Wanneer Sparta ooit van Feyenoord had kunnen winnen was het dit keer." Toegegeven dat Sparta een totaler voetbal speelde tegen een opponent met individueel kwalitatief betere mensen. Noch een betere spelopvat ting, noch de bereidheid om onderling voor elkaar te werken, noch een fysiek betere instelling hebben er echter toe geleid dat Sparta meer kreeg dan een aantal kansen (Van Zoest, Michielsen, Van Staveren) en een lucky shot van Balkestein dat goed bleek voor de gelijkmaker, nadat Feyenoord de score had geopend. Anderzijds hpd Taww*»»*-* Er valt opnieuw maar weinig po sitiefs te melden. De lijn van het slechte Feyenoord-voebal is ook weer tegen Sparta doorge trokken. Het was bijna om te huilen. Kansen scheppen is er te genwoordig niet meer bijTot aan de zestienmeter-lijnen gaat het dan nog wel, maar de goal bereiken we niet meer. Eigenlijk ook wel logisch als je hebt afge sproken dat je over de vleugels zult spelen en de ballen dan hoog voor zult brengen. Als in het centrum dan kleine spitsen te genover een sterk koppende Dries Visser komen te staan, kun je het natuurlijk wél vergeten. Ze ker als er dan ook geen variatie wordt aangebracht. Ik kan me voorstellen dat je als spits dan op een gegeven moment moede loos wordt. Daarom is het ook te hopen dat Nico Jansen snel mag voetballen, misschien kan hij de zaak nieuw leven inblazen. Hoe wel je van hem natuurlijk ook geen wonderen moet verwach ten. Slechter dan tot nu toekan het moeilijk gaan. En slecht was het; we mochten nog blij zijn dat we een punt pakten. Voor het zelfde geld verlies je ook nog en dan is de misère hélemaal com pleet. Daar kan de trainer overi gens niets aan doen, dat besef fen alle spelers. De geruchten over een trainers-wisseling zijn aan ook uit de lucht gegrepen. V.d. Meent is een goede trainer, maar er is niets van waar dat hij naar Feyenoord zou koynen. Trainer redt leven van voetballer GILLINGHAM Ron Dur ham, Drainer van de Britse 'derde divisieclub Cardiff City, 'heeft zater dag het leven gered van zijn speler Fhil Dwyer. Dwyer raaikte na een botsing met een speler van Gilling ham buiten bewustzijn. Durham pas te mond-op-mond beademing toe, waarna Dwyer naar een ziekenhuis werd overgebracht, dat hij gistermor gen weer kon verlaten. dat de inconsequent leidende Ben een van de matigste derby's van de Hoppenbrouwer een overtreding zag laatste jaren, waarbij de prestatie in de wijze waarop Meutstege van Hoppenbrouwer gelijke tred Martin Vreysen de bal betwistte, hield. Hoppenbrouwer noteerde Mi- Want uit die vrije trap bracht De chielsen en Ramljak (shirtje trek- Jong Geoffrey Wegerle voor Does- ken). Doesburg (aanmerking op de burg vlak voor deze Zuidafrikaan leiding voor iets dat Van der Veen Feyenoord op 1-0 bracht. riep) en Matic wegens spelbederf. Geoffrey Wegerle heeft uitgehaald: de bal is langs Hennie Michielsen op weg naar Feyenoords 10. vreemd, aangezien Vreysen minuten kunnen hebben." Wat Hoppenbrou- voordien eveneens doorvoetbalde wer over het hoofd zag was dit: toen Hoppenbrouwer buitenspel had Matic had geen enkel belang bij geconstateerd. Hoppenbrouwers uit- tljdrekken aangezien Sparta op het leg: „Ik blies biina in Matics oor. ^o-nent van zijn daad nog met 1—0

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9