ö(o)(0)(5OO Endegeest: zorg over kandidaat dokter Hustinx Binnen jaar beslissing over nieuwbouw AZL Minerva staat nu ook in Madurodam MOLENSTRAAT KRIJGT TWEE „DREMPELS" Onderzoek naar inzet personeel brandweer Open huis bij Unicon Voor alles over contactlenzen Leidenaar gaat pop imiteren bij Mies Staatssecretaris in brief aan gemeente VRIJDAG 7 NOVEMBER vreemd gelopen. Begin dit jaar werden via advertenties kandida ten opgeroepen. Half mei sloot de sollicitatietermijn. Er waren drie gegadigden: de medici Mo jet, Abra ham (Jelgersmakliniek) en Smit (Meer en Bos). Een inspraakcom- missie in Endegeest ging aan het werk en kwam samen met het per soneel tot de conclusie dat dokter Mojet de voorkeur verdiende. Abra ham en later Smit trokken zich te rug en toen verscheen maanden na het sluiten van de sollicitatieter mijn dokter Hustinx ten tonele. B. en W. van Leiden wensten dat hij mede in de beoordeling zou wor den betrokken, maar de inspraak commissie weigerde dat aanvanke lijk omdat zij vond dat zij haar werk had gedaan. De wethouders Van Aken en Oosterman togen ver volgens naar Endegeest en wisten de inspraakcommissie en het in grote getale verschenen personeel op een bijeenkomst te overreden om het advies inzake Mojet in te trekken en zich te buigen over de kandidatuur van Mojet én Hus tinx. Deze maand sprak de in spraakcommissie met beide kandi daten en over de aldus en op ande re wijze verzamelde gegevens werd gisteren met het personeel gespro ken. Wat de werknemers van Ende- geest gaarne wilden weten was een antwoord op de vraag waarom de hetfr Hustinx zo laat had gesollici teerd. De voorzitter van de inspraak- comimissie, dokter G. M. J. van Kem pen. zei dat de heer Hustinx had verklaard dat hy de advertentie aan vankelijk als een formaliteit had be schouwd. Hij w;as er van overtuigd dat de functie aan dokter Mojet zou toevallen. Pas toen een gemeente raadslid hem had benaderd1 met de mededeling dat de zaak niet zo een voudig lag. had hij gesolliciteerd. On beantwoorde vraag personeel: "Hoe wist dat raadslid zo precies"? Voorts vroeg men waarom de heer Hustinx zich destijds had teruggetrokken bij de Pcmpekliniek. De inspraakcommissie zei dat de heer Hustinx daarop had geant woord dat er bij de '"middenlaag" van het personeel oppositie tegen hem was en dat hij, als hij tien, twintig jaar jonger was geweest, daarvoor niet opzij zou zijn gegaan, maar als 54-jarige niet voor een der gelijke strijd voelde. Men wilde ook weten waarom dokter Hustinx het directeurschap by Endegeest am bieerde. Tegen de inspraakcommis sie had hij daarover gezegd dat hij het, gezien de functies die hij had vervuld, als "een passende afsluiting van zyn carrière" beschouwde. (Pensionering vindt plaats op 60ja- rige leeftijd). Ofschoon er ooik geluiden te beluis teren waren waarin de heer Hustinx werd omschreven als "een ener gieke man die knopen kan doorhak ken", werden deze toch overstemd door de verklaring van een der me dici van Endegeest, die lichte op schudding verwekte. De betrokken arts zei dat dokter Hustinx psychia trische inrichtingen instellingen vindt "die in deze tijd niet meer thuisho ren". Hij staafde zijn bewering met het citeren van enkele stellingen die de heer Hustinx op 14 november 1972 tijdens de Provinciale Gezondheids zorg had ontworpen en verdedigd. Deze luiden: "Het oprichten van psychiatrische afdelingen in alge mene ziekenhuizen is een noodzake lijkheid en zal onder meer de patiënt vrijwaren van het odium van een opname in een psychiatrisch zieken huis" en 2) "De psychiatrische af delingen van algemene ziekenhuizen zullen, als de ambulante psychiatri sche gezondheidszorg zich ontwikkelt, de noodzaak van het bestaan van (psychiatrische ziekenhuizen discu tabel stellen". Verscheidene personeesleden vroe gen zich af wat dokter Hustinx als directeur van een uitgesproken psy chiatrische inrichting nu eigenlijk wil bereiken. Men vreesde een terug gang naar een "harder medisch mo del". Overigens sloot men niet uit dat de heer Hustinx inmiddels zijnoordeel zou hebben gewijzigd. De inspraak commissie bleek de bewuste stellin gen niet te kennen. ADVERTENTIE LEIDEN In de Molenstraat zullen twee verkeersdrempels ko men en het trottoir van de Ko ningstraat zal over de uitmonding van de Molenstraat worden door getrokken, als tenminste de com missie voor ruimtelijke ordening en openbare werken goedkeuring hecht aan dit besluit van B. en W. Aan de oostkant van de kruising Molenstraat/Van Hogendorpstraat en westelijk van de ki-uising Molen- straat/Mauritsstraat zullen di'empels aangelegd worden in de Molenstraat. Hierbij zullen waarschuwingsbor den worden geplaatst. Ook zal het trottoir van de Ko ningstraat worden doorgetrokken: daarop zullen betonnen paaltjes met oranje koppen worden geplaatst die de doorgang echter wel vrijlaten voor brommers en dergelijke. De bewoners van de Molenstraat hadden vooi*gesteld de straat alleen met betonnen paaltjes af te sluiten, VERLOVINGSRINGEN De beste voegloze 14 k. gen o.a. 1 paar met geslepen zijkant 190, Dit model met briljant 265, Met 2 briljanten 340, Gratis graveren. Blijvende service. Desgewenst handgraveren. Ruime keuze in de beste merken. Altijd voordelig. De Koning der Verlovingsringen v. d. WATER UW JUWELIER HAARLEMMERSTRAAT 181 LEIDEN In verband met ont wikkelingen als werktijdverkorting, regionalisering, taakverzwaring e.d. wordt in Leiden momenteel een on derzoek ingesteld naar de mogelijke inzet van het brandweerpersoneel. Er is een werkgroep ingesteld waar in o.a. zitting hebben de burgemees ter, de chef personeelszaken en de commandant van de brandweer. In deze werkgroep wordt o.m. rekening gehouden met het rapport van de Werkgroep Brandweer (1973) waar in werd geconcludeerd dat de brand weer over te weinig pei-soneel be schikt en dat een uitbreiding met 5 man noodzakelijk is. B en W ver wachten nog voor het einde van dit jaar met definitieve voorstellen te kunnen komen. Dit blijkt uit het antwoord van B en W op vragen van het gemeente raadslid J. Baaren (PvdA). Deze had op 26 september j.l. de aan dacht gevestigd op een ongeluk een week tevoren op de Zoeterwoudse- singel, waarbij een EHD-ambulan- ce-auto nabij de Cronesteinkade van de weg was geraakt. De auto werd bestuurd door een medewerker van de brandweer. Van Baaren vroeg zich af of de brandweerman mis schien oververmoeid was geweest en hij bracht dit in verband met de personeelssituatie bij de brandweer. B en W delen nu in hun ant woord mee dat de chauffeur van de ambulanceauto plotseling onwel was geworden. De betrokkene zou op de dag van het ongeluk niet langer dan normaal dienst hebben gedaan; op het moment van het ongeftïk was hij in totaal 9'2 uur gekazerneerd. Het college wijst er overigens op dat er een schetsplanin voorbereiding is voor verbouwing van de bestaan de brandweerkazerne in samenhang met het aangrenzende pedologisch instituut. Hierdoor zal volgens het college binnen afzienbai-e tijd een beduidende verbetering ontstaan in de legering van het bi-andweerper- soneel. Iets waarover Van Baaren zich in zijn vragen eveneens zorgen Voordelen zachte lenzen SNELLE GEWENNING 1 I week) GEEN BEWEGINGSHINDER VALLEN NIET UIT HET OOG GEEN LAST VAN STOFJES DIREKT NORMALE BLIKRICHTING WORDEN NIET GEZIEN Steenstraat 16 - Leiden - tel. 071141166 Op donderdag 13 no vember van 11 u. tot 22 u. organiseren wij 'n speciale informa tiedag in de Steen straat 16. Aan de hand van dia's, film en een demonstratie zullen de mogelijk heden van contact lenzen getoond wor den. Op deze dag OPENHUIS introduceren wij de uit Engeland afkomstige per- ma-lens dag en nacht te dragen) en de uit Ameri ka komende kleine zach te lens onzichtbaar en niet merkbaar). Kom gerust even langs het werkt verhelderend, neemt de misvattingen 'weg en verplicht u tot niets. MODELWONINGEN MERENWIJK: Kievietshoek 15 GEOPEND: 's woensdags van 1017 uur. 's zaterdags van 1017 uur. WAARDEILAND: 5 modelwoningen met speciaal woonadviescentrum. Dealer: Ploeg - Besouw - Stork - Pastoe. GEOPEND: dinsdags, woensdags, vrijdags, zaterdags en zondags van 1416 uur. Deze modelwoningen kunt U vrijblijvend bezoeken en zijn bijzonder geschikt om nieuwe woonideeën op te doen. INTERIEURVERZORGING Wl 7IDI/7CC DV ZEEMANLAAN 22 J.AIKIXLSIËDV LEIDEN. TEL. 071—142627 LEIDEN Vanavond kunt u hem op televisie zien staan: Aad Jan sen (32) uit Leiden. Aad zal proberen onder het wakende oog- van Mies Bouwman vijf minuten doodstil te staan: zo stram als een pop. Aad is als suppoost werkzaam in het Legermuseum en vei*telt dat de suppoosten daar wel eens als grap doodstil als pop pen gaan staan om klassen die op bezoek komen te foppen. Op de auditie hield Aad het bij na vier minuten uit. alleen met zijn ogen knipperend. Het makke lijkst vindt hij het om "gewoon te staan" met de ai-mon langszij. Het tenue dat de suppoost, die drie dagen vrij heeft genomen voor deze gebeurtenis, draagt, is een kazernetenue uit 1865 van het derde regiment huzaren, de "ro de" huzaren. Om het niet al te warm te hebben draagt hij er een t-shirt onder. LEIDEN De inspraakcommissie inzake de benoeming van een nieuwe directeur voor de psychia trische inrichting Endegeest heeft gisteren informatie uitgewisseld met het personeel over de beide kandidaten voor de functie: dok ter G. Mojet (de huidige waarne mend directeur van Endegeest) en dokter A. Hustinx (thans werkzaam bij het ministerie van justitie)! LEIDEN Binnen een jaar, ge rekend vanaf Prinsjesdag, zal er een definitieve beslissing worden geno men over de nieuwbouwplannen van het academisch ziekenhuis in Leiden. Dat betekent dat er binnen een jaar ook zeker niet met de bouw begonnen zal worden. Om die reden behoeft de gemeente Leiden de pro cedures voor de toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening niet voort te zetten. Wel moet de voorbereiding op de herziening van de bestemmings plannen voor het bewuste gebied (de Leeuwenhoek, een deel van het Moi-skwartier) dooi-gaan. Dit heeft staatssecretaris dr. G. Klein van onderwijs en weten schappen meegedeeld in een brief aan de gemeente. Deze had inder tijd na een suggestie van de Werk groep Milieubeheer aan de Leidse Universiteit en op initiatief van de raadscommissie voor ruimtelijke or-' dening een brief aan de staatsse cretaris geschreven met de vraag of de omstreden artikel 19 procedure moest worden doorgezet. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening biedt de mogelijkheid om versneld te bouwen zonder dat er een bestemmingsplan is goedge keurd. De vraag of de artikel-19 proce dure moest worden doorgezet was gerezen nadat er twijfel was ont staan over het al dan niet door gaan van de nieuwbouw voor het AZL. Begin juli jl. bevestigde Klein dat de nieuwbouwplannen op een laag pitje waren gezet en dat er ge zocht zou worden naar een goedko per alternatief door middel van ver nieuwbouw op het bestaande ter rein van het. AZL. Dit betekende echter niet, zo benadi-ukte de staats secretaris, dat de nieuwbouwplan nen definitief van de baan waren. De gemeente Leiden wilde intus sen niet op eigen initiatief van de artikel-19 procedure afzien. B. en W. wilden namelijk voorkomen dat de gemeente als schuldige zou kun nen worden aangewezen wanneer de nieuwbouw niet zou doorgaan, 't Contract tussen rijk en gemeente (waarin de miljoenenverkoop van de grond in de Leeuwenhoek voor de nieuwbouw en een aantal uni versitaire gebouwen is gei-egeld) be paalt dat het rijk gerechtigd is de grond terug te verkopen als het aan de gemeente te wijten is dat de nieuwbouw van het AZL niet tijdig wordt gei-ealiseerd. Inmiddels weet het weekblad Vrij Nederland van deze week in een uitvoerig verhaal over de nieuw bouwplannen in Amsterdam, Lei den en Utrecht te melden, dat de nieuwbouw voor Leiden definitief van de baan is. Een aannemer ver klaart tegenover VN dat hij en zijn collega's eind van dit jaar in Lei den hoopten te kunnen gaan bou- "Maar we kregen deze zomer van Doets (de rijksbouwcoördinator van de drie academische ziekenhuizen red.) te horen dat het. niet door zou gaan en dat de plannen gewijzigd waren. Het wordt geen nieuwbouw maar ver-nieuwbouw, en op het be staande tei'rein. Doets zei: dit zijn de plannen en zo besparen we 100 miljoen", aldus de aannemer. Op het ministerie van onderwijs en wetenschappen wordt ontkend dat de coördinator Doets dit zou heb ben gezegd. "Er is nog geen defini tieve beslissing gevallen'", zo zei een woordvoerder van het ministerie van ochtend. "Er wordt bekeken of het goedkoper kan door middel van vernieuwbouw op het bestaande terrein. Dat zou een besparing kun nen opleveren van 50 tot 100 miljoen gulden" (nieuwbouw zou inmiddels ruim een half miljard gulden gaan kosten red.) De woordvoerder van het ministerie verklaarde overigens dat vernieuwbouw eigenlijk niet het juiste woord is voor de alternatieve plannen op het bestaande ten-ein van het ziekenhuis. "Als die plan nen zouden worden uitgevoerd, dan is dat eigenlijk ook nieuwbouw. De meeste gebouwen van het acade misch ziekenhuis gaan dan namelijk tegen de grond. Alleen het gebouw van de polikliniek (aan de Wasse- naarseweg red.) en het gebouw van Keel-, Neus- en OoiTieelkunde zou den dan blijven staan, omdat die nog vrij nieuw zijn. Bij die zogenaamde vernieuwbouw wordt het principe van de nieuwbouw - dus één mono liet (een aaneengesloten complex) - namelijk gehandhaafd", aldus de woordvoerder. Groen Maredorp De plantsoe nendienst zal het ve'rgroeningsplan voor Maredoi*p-oost eens moeten bekijken. Aldus concludeerde wet houder Waal nadat in de commis sie voor ruimtelijke ordening archi tect Barkema, die aangesteld is om rehabilitatieplannen voor deze wijk uit te werken, had aangedrongen op spoedige aanleg van wat groen op gebieden die de gemeente al in bezit heeft. LEIDEN - De drieëntwintig leden van de jaarclub Cabriaulait van het Leidse studentencorps Minerva hebben gistermiddag een miniatuur van het sociëteitsgebouw aan de Breestraut aangeboden aan de loco-burgemeester van Madurodam. Of de maquette in werkelijkheid deel zal gaan uitmaken van dit miniatuur stadje is zeer de vraag. In elk geval zal het niet dit bordkartonnen ontrekte worden. Van het gebouw van de VVSL, tot 1972 het corps voor vrouwelijke studenten, wmrvan Primes BeatrL7burg,VSter mn Ma durodamooit hd was. staat wel een maquette m Madurodam. Het is het op schaal gebouwde VVSL-gebouui (dat nu een andere bestemming heeft gekregen) aan het Rapenburg. Op de foto: de onthulling van de maquette door de loco-burgemeester van het mini-dorpje samen met de voorzitter van Cabriaulait. Het aantal gegevens dat ter tafel kwam bleek nog niet voldoende om een voorkeur uit te spreken. Het personeel zal in de gelegenheid wor den gesteld de inspraakcommissie schriftelijk een aantal vragan te stellen over de beide kandidaten. Eind volgende week wil men advies uitbrengen aan het college van B. en W. De bedoeling is dat de ge meenteraad op 1 december de nieu we directeur benoemt. Met de procedure voor de benoe ming is het in Endegeest nogal

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3