GEEN OVEREENSTEMMING AANPASSING LEIDSE WEG agenda Te weinig speelruimte Te veel wijzigingen brengen de uitvoerbaarheid in gevaar' In Voorschotense commissie DEN HAAG De indieners van bezwaarschriften tegen het Voor schotense bestemmingsplan Noord- Hofland kregen gisteren in het Pro vinciehuis de kans hun bezwaren tegen het plan mondeling toe te lichten voor de Provinciale planolo gische Commissie. Twee bewoners van woningen aan de Leidse weg, T. E. de Jong en C. M. Waayer maakte bezwaren tegen het bouwen van 7 koopwoningen in het plan Hooghkamer. Door de bouw van de woningen (3V& ton) zullen zij een stuk tuin moeten opofferen De PPC was het met de gemeente Voorschoten eens dat de woningen nodig zijn om de financiële exploi tatie van het plan sluitend te ma- J. Zandee, vroeg nog eens de aandacht voor de brandstofleiding <DOC) die door het plan loopt. Hij drong er op aan de gestelde normen scherp aan te houden, De lei ding ligt hier echter op 3.5 tot 4 meter diepte. Door afsluiters e.d. achtte de gemeente de veiligheid toch voldoende gewaarborgd. Voor het behoud van de boom gaard van boerderij Vredebest wa ren twee pleiters. De eigenaar van de boerderij B. A. Blok en de Stioh- If ethouder Eveleens hij PPC-hoorzitting Noord-Hofland ting Oud groen en Leefbaar Voor schoten. Zij drongen er met klem op aan het wandelpad, dat door de boomgaard zou komen te lopen te verleggen zodat de boomgaard niet wordt doorsneden. Uit 'het antwoord van wethouder Eveleens bleek dat ook de gemeente, eigenaresse van de boomgaard, dit karakteristieke stuk Voorschoten walde bewaren, al zal het voetpad wel onontkoombaar zijn. Het pleidooi voor behoud van de Voorwatering in de oorspronke lijke staat stuitte van de kant van de gemeente Voorschoten vooral op financiële bezwaren. Er zullen vol gens de wethouder kostbare techni sche voorzieningen moeten worden getroffen terwijl behoud van de Voorwatering ook gaat betekenen dat er 80 woningen minder ge bouwd gaan worden. Eveleens zei in zijn verweer te gen de bezwaarschriften dat hij vond dat er te veel bezwaren waren ingebracht tegen de details van het plan. Deze details zullen pas in een later stadium, als de plannen na der worden uitgewerkt aan de orde komen. Hij wees er op dat de uit eindelijke goedkeuring van de plan nen toch bij GS ligt zodat altijd in een latere fase nog wijzigingen en aanpassingen mogelijk blijven. De Stichting Oud, groen en leefbaar Voorschoten wilde ook de mogelijk heid tot bouw van de oude stal van boerderij De Lindehoeve open laten. Fel keerden zij zich ook tegen de bebouwing van het achtererf van deze boerderij omdat volgens de Stichting eni de tegenwoordige eige naar van de boerderij de heer Dock- hoorn het erf nodig is voor de hele entourage van De Lindehoeve. De bij". Ook waren ver van de stichting bezwaren tegen het ontbreken van voorzieningen tegen de geluidshinder van rijksweg 11. Eveleens weerlegde dit bezwaair door te wijzen op een bepaling die aan het plan is toege voegd en die zegt dat de bebouwing zo geplaatst moet worden dat een zo goed mogelijk akoestisch leefkli maat ontstaat. Die geluidshinder van de aan te leggen rijksweg vormde ook het hoofdbezwaar van de inspraakgroep van de wijkcohtactraad Noord-Hof land. Deze groep heeft haar be zwaarschrift te laat ingediend, maar het wordt door GS toch in hun overwegingen betrokken. De groep qntving ook een uitnodiging om op de hoorzitting een toelichting te ko men geven, maar kreeg, door tijd nood daarvoor maar weinig tijd. Duidelijk werd niettemin, dat de groep de bebouwing geen 100 meter uit de as van de weg wil hebben, zoals het plan aangeeft, maar min stens 200 meter. De wethouder vroeg GS echter met klem er rekening mee te houden, dat door diie verande ring 343 huizen minder gebouwd zouden kunnen worden en dan wordt ook de rest van het plan financieel onuitvoerbaar. De heer Eveleens wees er in dit verband op, dat ook de andere adviezen van de PPC tot wij ziging van enkele onderdelen, die uitvoerbaarheid al in gevaar bren gen. De wethouder ging niet in op de beschuldiging van de groep, dat B en W voor uitvoering van het plan al - geheime - afspraken gemaakt zou hebben, met een bouwonderne ming. Artsen de weekenddi stadswijk): j. Voor spoedgevallen Witte Singel P. Ouwerkerk. prak- t J. B. Huge-nholtz, Wil- plantsoen 33. telefoon 071—762159 (za terdag); B. R van Beusekom, Piet He ij nl a an 6. telefoon 071—763551 (zon- S. M. Pla,tteel-de Jongh. DiepenbrocJ saulaan 10. Apotheken VOORSCHOTEN De Voorschotense commissie voor openbare werken had gisteravond veel twijfels over het pro- jektenschema dat b. en w. opgesteld hebben in samenhang met het Beleidsplan. Onder de voorgenomen projekten, die in 1976 ter hand worden genomen, zijn enige rekonstruk- ties van o.a. het kruispunt Raadhuislaan/Leidseweg en de aanleg van de Trompweg, de verbinding van de Noord-Hof- landbrug tot aan de Admiraal de Ruytersingel. In totaal een investering van meer dan f 1miljoen. Wethouder Eveleens meende dat inmiddels "kopschuw" geworden, de commissie niet consequent de want jaarlijks blijken er weer on- lijn volgde welke de gemeenteraad volkomenheden te ontstaan in het uitgestippeld had in de periode dat drukbezochte bad. De aanpassing gevraagd werd om deel te nemen van de Schoolstraat verkreeg wel de aan het experimenteerprojekt open- goedkeuring zonder voorbehoud van baar vervoer. Alleen al voor de re- de commissie. De medewerking van constructie van de Trompweg wordt de ondernemers vereniging staat nu een investering gevraagd van 2x vast, waardoor het ministerie waar- f 350.000,- Bij de commissieleden bleef schijnlijk in het kader van de werk- de twijfel of er niet meer noodza kelijker investeringen te bedenken zouden zijn. Nog sterker was het ver weer bij de verbeteringen welke no dig zijn aan het Instruktiebad. Ook voor volgend jaar wordt weer f 300.000 De commissieleden zijn l extra dotatie In Samenhang Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Adriana Ca- tharLna d. v, J. de Witte en J. A. van den Berg, Danielle Amanda, d. v. C. Horneman en S, Boskers, Jaël-Philip- M. S. van der Voort 71 jr. Franken J. J. Tisseur 71 85 jr. geli. gew. Marbus, J. Chaudron er l Harten, W. J. J. Fakkel ■chouten, C. Hollei l T. Verschoor, der Lande en M. M. Meij en E. Verhoeven, H. Montanje en M. Stoof, M. J. Noteboom en M. J. Duyverman, A. Plu en J. van Egmond Serdijn en G. P. M. de Jong, H. De commissie is bereid om voor de aula in het scholencomplex. Noord- hofland bouwtechnische voorzienin gen te doen in samenhang met de verbouwing van de eigenlijke school maar wil eerst "het licht op groen gezet zien" door de onderwijscom missie. Geen overeenstemming werd bereikt bij de aanpassingen voor Leidseweg-Noord. De driesprong Leidseweg- Piet Heynlaan zou met een oversteekplaats voor voetgangers en een middenbermpje beter bevei ligd worden voor de voetganger en de fietser. Omtrent de plaats van de oversteekplaats en de aanleg van de middenberm bleef het zoveel hoof den zoveel zinnen. De commissie wes het er wel over eens dat deze driesprong een onmogelijke situatie is en blijft in de Leidseweg. Het verleggen van buslijn 48 van de Leid seweg- Noord naar de Admiraal de Ruytersingel betekent een verar ming voor de Leidsewegbewoners en de bewoners van de Hooghkamer. Hoewel de Leidseweg- Noordbewoners blij zijn de autobus niet meer voor de deur te hebben, moeten zij thans een behoorlijk stuk lopen naar de bushaltes op de singel. Omdat zeer veel voorgenomen wer ken financiële gevolgen hebben, zal het van de commissie financiën, welke maandagavond in uitgebreide vorm bijeenkomt afhangen of vele projekten uitgevoerd zullen worden. Het kruispunt LeidsewegPiet Heinlaan. Enquete in Zoeterwoude wijst uit ZOETERWOUDE Uit de uitslag van een enquete welke door J.C.A. van Beek is gehouden onder de ouders van leerlingen van vier scho len (Corbulo, Sjaloom, Aloysius en Hummelhof) blijkt dat 85 van de deelnemers vindt dat er in Zoeter woude onvoldoende speelruimte is. Er werden ruim 800 formulieren ver spreid onder de ouders waarvan er 176 retour kwamen. Deze 176 antwoorders hadden 438 kinderen. Een zelfde aantal formulie ren met een afwijkende inhoud werden er verspreid onder de leerlin gen. Hiervan werden er 208 ingevuld. Koord Dieren Feest 1 Het ziet er niet zo best uit voor de dieren: de actie "Dieren in nood", bedoeld om een ambulance aan te schaffen, loopt onverwacht stroef. De actievoerder zei: "Ik dacht: barst, ik schei er mee uit". Maar hij heeft de moed niet laten zakken. De actie gaat door. Men wil de 10.000 gulden bij elkaar krijgen; nu is ongeveer drieduizend gulden opgehaald. Daarbij viel de verkoop van stickers erg tegen: ze zijn nu dan ook uit de handel genomen. Leidenaars, doet iets! Zorgt dat de ambulance er komt en stort uw geld op 3432900 ten name van Stichting Dieren in Nood, Leiden. Wie dat reeds gedaan heeft wordt in ieder geval hartelijk bedankt. Als u hutspot wordt kunt u zater dagavond de lancering van de nieu we Prins meemaken. U mag dan ook een introducé meènemen. Ach ja, de elfde van de elfde nadert. U begrijpt ondertussen dat wij het over car naval hebben en de Hutspotten. Het secretariaat vertelt u meer, en dat is aan de Haarlemmerstraat 224, telefoon 126755. Koord-studio, Koord, Oord voor mensen die gezelligheid zoeken. Zo als aanstaande zondag om ongeveer half negen 's avonds. Hup, naar de huismuziekavond, die gratis ver zorgd wordt door leerlingen van de Leidse muziekschool. Of aanstaande maandagavond, wanneer de film "Leiden, een merk waardige stad" zal worden gepro jecteerd. Wie met droogbloemen wil wer ken kan terecht de woensdagen 19, en 26 november en 3 december. Me neer De Bock zorgt voor die cursus. Belangstellenden kunnen zich opge ven op de Oude Rijn of via de tele foon: 144000. Zo, dit hebben we weer verteld. De ontvangen vragenlijsten van de kinderen werden niet nader uitge werkt. Het argument van de samen steller was dat de antwoorden _te te-uitslag niet ten goede. Het afsluiten van straten voor het verkeer om het spelen te beveiligen wordt door het merendeel van de deelnemei's afgewezen. Verkeers drempels in straten welke niet voor het doorgaande verkeer bestemd zijn wordt door 58% gewenst. Bijna iedereen (92%) wil nieuwe speelruimten welke door de meerder heid wordt gedacht achter West einde 1 of de Sialoomschool. De per ste lokatie wordt uitvoerig behandeld in een begeleidend schrijven dat de 'uitgereikte formulieren vergezelde Voor aktieve medewerking meldde zich 15 personen. Uit de uitkomsten wordt geconclu deerd dat de vermeende speelfunk- tie van het Loetheveld gering is: 34 van de 208 antwoordende kinderen speelt er. (16%). Een rapport met de uitkomsten van deze enquete is inmiddels aan de gemeenteraad toegezonden en was bij de ingekomen stukken van de vergadering van vorige, week. B. en W. zullen het nader beschou wen en hun conclusies op een later gedrongen daarin te betrekken haar nota ov.er de herinrichting van ver keersstraten die eerder werd aange boden. Er zijn duid'elijke raakvlak ken. Glorie Feest 2 Kleuren De leden van de Leidse Amateur Fotografen Vereniging staat weer een algemene ledenvergadering te wachten op 10 nov. in 't Brugge- hoofd aan het Steenschuui'. Het programma van 24 november zal wellicht spannender zijn: Wout Gil huis komt dan praten over kleuren fotografie. Ook dat op Steenschuur Niet alleen in de steden zijn mo numenten te vindeh. Ook het platte land telt mee. De VW helpt u op het spoor met een prachtige, om niet te zeggen schitterende brochu re: "Langs Zuidhollands oude glo rie". Vanuit zeven plaatsen in Zuid- Holland is er een route uitgestippeld langs al het moois wat er te vin den is, ook vanuit Leiden. De kaar ten met de routes zien er prima uit, evenals de zonnige kleurenfoto's: ach was het maar weer lente of zo mer! Maar ook in dit mistig jaarge tij kan men genieten van het laag land. Pak de fiets en ti"ek de wan ten aan om later met tintelende oor tjes thuis te komen. Tot 1 mei 1976 kunt u nog meedoen Wij citeren: "Hij heeft geduren de een lange reeks van jaren (ruim 40) zijn beste krachten gegeven aan de Leidse afdeling van de Neder landse Katholieke Slagershond, was één van de oprichters van de Leid- se Spekcentrale en trad vele jaren de commissieleden, die eeri advies op als voorzitter van de Slagersfe- moesten uitbrengen over de aankoop Dassault-man wordt vervolgd AMSTERDAM (ANP, SP) De officier van Justitie van Amster dam zal op last xéfn minister Van Agt een vervolging instellen tegen vliegtuighandelaar J.B. Hij wordt ervan beschuldigd als vertegenwoor diger van de Dassaultfabrieken, ma ker van de Mirage, leden van de Defensiekamercommissie te hebben benaderd en te hebben geprobeerd deratie voor Leiden en omgeving. Daarnaast heeft hij vele werk zaamheden verricht, die uit bo vengenoemde functies voortvloeiden. Het bestuur van de Leidse afdeling van de NKS heeft dan ook besloten in samenwerking met de Leidse Spekcentrale om aan de heer G. gevechtsvliegtuig, te kopen. De kamerleden Dankert en Keja, beiden lid van de Kamercommissie voor Defensie, brachten de affaire destijds in de publiciteit, door dr. Vondeling mede te delen dat zij wa- benaderd door Dassault, maar Bergers een afscheidsreceptie niet op de aanbiedingen aan te bieden, die zal worden ge- gegaan. De maximumstraf op om- houden op maandag 17 november koping in de Nederlandse wet is drie van 17—18.30 uur in het restaurant jaar gevangenisstraf, de minimum van de Groenoordhal". straf is een boete van 600 gulden, ten. Koopochtend voor minder- validen LEIDEN Voor 300 invaliden is maandagochtend weer gelegenheid rustig inkopen te doen bij V en D. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers organiseert in samenwerking met het warenhuis deze koopochtend. Kop-staart botsing LEIDlN Op het vochtige wegdek van de Rijksweg 4 heeft zich gister ochtend een kop-staart-botsing voor gedaan, waarbij vier auto's, die inde richting Amsterdam reden wer den betrokken. Even daarna, toen er een file ont stond, stopte een auto op de afrit op de Hoge Rijndijk. Een tweede auto, die ook op de afslag reed, remde af, gleed door en botste tegen de eerste auto op, na deze eerst ontweken te hebben. Open dag van de kinderspeelzaal LEIDERDORP De Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp houdt morgen van 1116 uur een "open dag" in gebouw Irene aan de Hoofdstraat 83 in Leiderdorp. Ou ders en andere belangstellenden kunnen dan kennis maken met het werk van de speelzaal. Er zijn o.m. kramen ingericht met speelgoed, handenarbeid artikelen. Voor de kinderen is er ieder uur een poppen- kastvooi-stelling zodat de ouders de tijd hebben om even rustig te pra- Wassenaar wil elf miljoen investeren WASSENAAR De gemeen te Wassenaar denkt volgend jaar ruim elf miljoen gulden nodig te hebben voor investeringen. Dit blijkt uit het investerings schema dat B en W tegelijk met de begroting 1976 aan de ge meenteraad heeft toegezonden. Een bedrag van één miljoen gulden zal volgens het college nodig zijn voor de reconstructie van de Deylerweg tussen het Rozenplein en de toekomstige randweg. Verder is een bedrag van 400.000 gulden geraamd voor de doortrekking van de Deyler weg tot het Ammonslaantje. Deze doortrekking is nodig voor de ontsluiting van het ter rein van de voormalige tram remise, waarop zoals bekend het nieuwe St. Adelbertcollege zal verrijzen. Een miljoen gulden is volgens B en W ook nodig voor het in exploitatie brengen van het ge bied dat met de naam De Spin- baan wordt aangeduid,, terwijl weer een miljoen zal worden ge bruikt voor het vei-nieuwen van rioolleidingen in en buiten de kom van het doi-p. Voor de verwezenlijking van het reci-eatieplan Zijlwatering is voor 1976 een bedrag v?m 500.000 gul den uitgetrokken. Voor de uit breiding van het raadhuis, waar mee in totaal tien miljoen gul den zal zijn gemoeid, is even eens een bedrag van. 500.000 gulden in het investeringssche ma opgenomen. Andere investeringen in 1976 zijn ondermeer de verbetering van de woonomgeving in de wiik Oostdorp, de doortrekking van de Van Bommellaan, de aanleg van de Leliesti-aat, de aanleg van kinderspeelplaatsen, ruiterpaden en rijwielnaden, sport- en jeugd- accommodaties en de sanering van de dorpskom. Het eeld, dat van het geraam de bedrag overblijft, willen B en V/ in 1977 en 1978 uitgeven. DIEFSTAL IN SCHOLEN LEIDEN Bij diefstallen in twee scholen in Leiden is voor een bedrag van ongeveer f 1700.- gestolen. In de prof. Telde'rsschool werden een bandrecorder en een cassetterecor der gestolen, waarde duizend gulden; in de Prinses Margrietschool ont vreemdde men een bandrecorder ter waarde van f. 700.- Van de daders ontbreekt elk spoor. LEIDEN Bij een inbraak, vannacht, in de fotozaak Dickhoff aan de Haarlemmerstraat zijn drie camera's gestolen. De apparatuur vertegenwoordigde 'n verkoopwaarde van f. 3000.-. De dieven gooiden, voor dat ze de camera's stalen, eerst de grote winkeli'uit in. Van hen ont breekt elk spoor. LEIDEN Het verkeer is gis termiddag geruime tijd opgehouden door een bus van de'NZH, die op de Turfbrug stil bleef staan na een aam-ij ding met een fietser. De laatste, een 27-jarige vrouw, probeerde twee voor haar rijdende wielrijders in te halen, maar hoorde niet dat de bus achter haar reed. Deze raakte de vrouw, die met haar rechtervoet on der het rechterachtex'wiel raakte. Ze is met pijnklachten naar het AZL gebracht. VOORSCHOTEN Een 65-ja/x'ige voetganger C. A. S. uit Voox-scho- ten is vanochtend (815 uur) gewond1 geraakt. De voetganger stak plotse- dling de Wijngaardenlaan overwaar door een automobilist een botsing- niet meer kon vermijden. De voet ganger is met hoofdwonden naar het AZL gebracht. VOORSCHOTEN De Voor schotense gemeenteraad behandelt in de vergadering van vrijdag 14 novem ber de begroting van gemeentebedrij ven, met de diverse wijzigingen. Koe in sloot LEIDEN Met zes man heeft de Leidse brandweer gistermorgen rorxd half elf een koe uit de sloot moeten halen. Het beest was langs de Rijksweg 4 te water gei'aakt. Eerde- re pogingen van de politie om haar op het droge te trekken mislukten. word't waargenomen v. 7 tot 14 no ber, door: Apotheek "Tot Hulp >rschoten, telefoo: W ijkverpleging Vrijdag Middelweg 38, ondheidszorg Lei- gebouw Staal- Hooglandse Kerkgracht 28, Open- speeltuingebouw Soos Ten Katesti Bejaardensociëteit Hui Fred. Hendrikplantsoen dorp. informatieavond Balia'l enschap, 8.15 x Nieuwe Rijn 19. club voor alleen staanden weduwen en weduwnaars 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 12.30 Voorschoten, spreekuur maatsch. werkers, 23 uur nam. Microtheater, Vestesi groep Imperium met "Les Justes" gen, Langebrug 63. lezing "Wat is de christelijke samenkomst, spr. dhr. Rijnvandraat uit Sneek, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal, Residentie-orkest Dorpskerk. Leiderdoi-p: Barok-mu- ziek. 8.15 uur nam. Rijnlands Lyceum. Marjol Flore en Sylvia Alberts in liun two-women show, 8.15 uur nam. De Burcht, staatssecretaris Klein, 8 Zaterdag De Burcht, Antiekmarkt, 9.305 u. Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den, 8—12 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's morgens geopend. Jeugddorp uur nam., g ters, toegang f 1tevens trimcui 10 uur vm. f 10 i Microtheater. Vest es tp Impertuiï Camus, 8.30 Rijnlands Lyc op de bank", blijspel met Luc Lutz gelegenheid opvang peu- g f 1tevens trimoursus, f 10 per pers. per maand, ater. Vestestraat, toneel groep Imperium met "Les Justes" Camus. 8.30 uur nam. .jnlands Lyceum, "Ik slaap wel .k", blijspel met Caneghem, 8.15 i Zondag Antoniius-Clubhuls: Dansen v. 811 Geversstraat 65, Oegstgeest: sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8—12 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Koffiemiddag Leidse Werkgroep Homofilie, 13 u. nam. tel. 125802. Volkshuis, Apc ochtendbij eenkomst "De vogeltrek 0.30 i land" spr. drs. J. Mennen Maandag Steenstraat lb: Wereldwinkel, 12.30 —6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan, Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur nam. 't Bruggehoofd, Steensohuur 11 Leidse Amateur Fotografen Ver., 8 Steenschuur 6: Spiritistisch Genoot- Hooglandse Kerkgracht 1719, le zing over Paleontologie, 8 uur nam. Stadhuis Vei-keerscomm. 3.30 uur stuurszaken, 8 i SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: 71-125! reiken Burgerraadsman 11.00—12 00 i en do.avond 18.30—20.00 uur. Telef. dagelijks tildens kantooruren: 143171. Leidse Rechtswinkel dl 6.30—8 30 i LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.0020.00 u. Zaterdag vaD 1600—18.00 uur Te'efoon 071—130500. Indien in gesprek 071134539. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement t 35.90 Pe* post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi] vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2