AY Holland: nu ook afdeling in Wassenaar „Natuurlijk protesteer ik Geld lenen ^WrREXfJlLES Arno Ruygt zet LUSV op liet juiste spoor Veilig&goedkoop op Vreemd dat men met meer kennis van zaken over onze auto's spreekt dan over onze .prijzen WAC gaat per 1 januari op in Leidse atletiekclub de band 15 met de groene stip Lotto/Toto Di Stefano en Pele beter dan Cruijff Wim van Hanegem over schorsing: 99 VRIJDAG 7 NOVEMBER WASSENAAR AV Holland ziet het „breed". De Leidse club is via een hink-stap-sprong door de regio bezig zich te scharen onder de grotere atle tiekverenigingen van Nederland. Per 1 januari krijgt de nationale eerste klasse kampioen, die al aftakkingen heeft in Voorschoten, Ter Aar, Roe- lofarendsveen en Noord wij kerhout, ook een „fi liaal" in Wassenaar. Op de dag dat het nieuwe boekjaar van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie gaat lopen, worden de zestig leden van WAC toegevoegd aan de ruim 300 Holland-atleten Deze week is het principebesluit gevallen. In een afsluitende vergadering werd de vorm van het „samengaan" bepaald. De Wassenaarse atletiek club WAC zal in 1976 door het leven gaan als AV Holland, afdeling Wassenaar: krijgt één plaats in het centrale clubbestuur en blijft via een plaat selijke werkgroep en een shirtembleem herken baar en aanspreekbaar voor de lokale gemeente en de sportclubs. „Zo houden we nog een zekere mate van zelfstandigheid", zegt WAC-voorzitter Harm Maillé die waarschijnlijk tot zijn vertrek volgend jaar de vertegenwoordiger in het Leidse bestuur zal worden. „Maar we zien het verder zelf wel als „opgaan" in AV Holland. De reden daar voor is dat wij onze leden meer wedstrijdmoge lijkheden en baanervaring willen geven. Met een vereniging van 50, 60 leden aan de competitie meedoen is nooit gelukt en open wedstrijden wer den sinds de invoering van de competitie steeds zeldzamer. En wil je een beetje toekomst hebben dan zul je vooral jeugdleden toch naar wedstrij den moeten brengen. Als die alleen kunnen trai nen om het trainen alleen houd je ze natuurlijk maar moeilijk vast; nu we opgaan in AV Holland verwachten we een injectie in de Wassenaarse at letiek. die zich na een lange periode van hollen en stilstaan in een stationaire toestand bevind". Een vermoedelijk door persoonlijke naijver in stand gehouden versnippering heeft aan dat laat ste niet weinig meegeholpen. Maillé schetst de ui terst ingewikkelde oude situatie: „Eerst was er WIK. met een atletiekafdeling van 200 leden. Die afdeling splitste zich af en werd SIOS dat in de tien jaar van het bestaan nooit verder is gekomen dan 60 leden. Daarnaast waren er nog de katho lieke clubs Lenig en Snel d? atletiek-afdeling. van Blauw Zwart) en Racket '65: een afsplitsing van LENS die al na twee jaar werd ontbonden. Pas vijf jaar geleden was het een keer uit met die grap penmakerij, ontstond WAC uit een fusie. Ook wij hebben nooit meer dan 60 leden gehad". Het waren er te weinig om de atletiek in Wasse naar van de grond te tillen. Vooral omdat de mo gelijkheden daartoe uiterst beperkt waren vanaf een gemeentelijk sportpark, zonder sintelbaan. Maillé: „Vroeger was die er wel: de z.g. Slijkhuis- sintelbaan op Duindigt". AV-Holland-voorzitter Wim Rietbergen: „Een privé-baan van landgoed eigenaar Jochems bij wie Slijkhuis een baan was aangeboden door de Haagse club Trekvogels. Slijk huis had in werktijd rb° baar aangelegd, nu staan er allang caravans op". Maillé: „Sindsdien heb ben we geen baan meer gehad. Bij AV Holland kunnen ze nu ook profiteren van de aanwezigheid van technisch kader. Holland heeft negen trai ners, wij als kleine club konden er niet meer dan één betalen. Omdat ze nu ook bij specialisten te recht kunnen, wordt atletiek bedrijven aantrek kelijk voor leden uit Wassenaar. We verwachten dan ook zeker een opleving in een gemeente van 26.000 inworers waarin maar 60 mensen aan atle tiek doen. We kunnen nu mogelijkheden bieden, er bekendheid aangeven'. Bekendheid die AV Holland nog nauweliiks nodig heeft. Met de circa 380 leden van straks is die club in te delen in de categorie „flinke Nederland se clubs". Te groot wil de vereniging, die op 21 no vember in de LFC-kantine recepieert ter gelegen heid van het behaalde eerste klasse kampioen schap. echter niet worden. Rietbergen: „We heb ben onze normen. We moeten geen mammoetclub woeden. Daarom houden we steeds in de gaten welk ledenaantal organisatorisch en technisch het, best, ..bemanhaa.r" is. Nu hebben we nog speling". Ruimte die de Leddenaars ongetwijfeld in de toe komst ^dlen benutten voor het bestrijken van de regio. Want: „Wij zien de atletiek breder, niet in de enge sfeer van alleen de stadsc.lub. Hoe breder ie ie vereniging opzet., hoe meer mogelijkheden ie krijgt. Mits ie het kader natuurlijk goed kunt blij ven beletten. Dat moet jouw zorg en waakzaam heid zijn". PAUL DE TOMBE ADVERTENTIE Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. LEIDEN De Leidse studenten beginnen in de promotie-klas se van zich af te bijten. Na een wat twijfelachtige start worden de resultaten gaandeweg beter. Be Fair moest dat ervaren met een 23 nederlaag, setstanden 154, 1315, 156, 1115 en 158. Overigens konden na dit treffen zowel de verliezers als de winnaars tevreden zijn over het vertoonde spel, zij het dat de studenten ongetwijfeld meer voldaan zullen zijn geweest dan hun rivalen. Door de bank genomen hadden de studenten een sterkere aanval, met name Arno Ruygt liet zich geducht gelden met afwisselend harde en zachte aanval, terwijl de grote man in de LUSV-defensie, Peter Pouwels, gewoonweg niet te kloppen was. De heren van Groen Stereo Cen trum maakten een vergeefse reis naar 's-Gravenzande waar ook Ver- burch tevergeefs was aangetreden, want de arbiter liet namelijk verstek gaan. Vriendschappelijk werd er nog wel gevolleybald en die krachtme ting eindigde in winst, 3—0, voor Groen Stereo Centrum. De dames van Groen Stereo Centrum 2, die nog geen winstpuntje hadden kun nen veroveren grepen de kans tegen het Delftse Skania. De Delftse ploeg, evenmin tot de hoogvliegers in deze klasse behorend, stond voor de wed strijd een punt voor op Groen Ste reo Centrum. Na afloop van de ont moeting. waarin Groen Stereo Cen trum dankzij Ellen van Berkum een 0—2 setachterstand voorkwam, 11-15 en 13-13, was die voorsprong verle den tijd. 15-13, 15-5 en 15-13 voor Groen Stereo Centrum, dat met de 31 zege 3 winstpunten boekte. Het derde team van Groen Stereo Centrum moest in de promotie-klas se een 03 nederlaag incasseren te gen het Goudse Jodan Boys, dat m de eerste en derde set duidelijk ster ker was, maar in de tweede set alle zeilen bij moest zetten om overeind te blijven, 15-10, 17-15 en 15-11. In de eerste klasse heren konden de LUSV-reserves het niet bolwer ken tegen Gemini/Kangeroes 3, dat rustig spelend de eerste winst van de competitie binnenhaalde. Groen Stereo Centrum 2 maakte geen fou ten in Alphen tegen het debuterende S'70 1, 15-4. 15-7 en 15-13. De Val ken 1 en Leski Wassenaar 2 deelden de puntjes met 11-15, 15-9, 4-15 en 15-11 en DAC 1 wist onder de fana tieke aanmoedigingen van een erg jeugdig publiek Leski Wassenaar 1, dat zonder wisselspelers uitkwam, met 3-1 te kloppen, 15-12, 9-15, 15-11 en 15-13. Bij de dames won KVC 1, dat dit jaar wel tot de favorieten voor het kampioenschap mag worden gere kend, zonder setverlies van Leski Wassenaar 2, 15-8, 15-12 en 15-4. Groen Stereo Centrum 4 was vori ge competitie tweemaal de mindere van DAC 1. Nu bleek de ploeg dui delijk sterker. In Alphen werd het een 3—0 zege, 15-5, 15-10 en 15-13. DEN HAAG De resultaten van de lotto en toto van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto no. 44 Aantal deelnemers: 926.921 Bruto inleg: fl. 3.591.037,- Pr ij zenbedrag: fl. 1.705.742,- Eerste prijs: 2 winnaars, die lek bruto fl. 298.504,- ontvangen. Tweede prijs: 9 winnaars, die elk bruto fl. 18.952,- ontvangen. Derde prijs: 404 winnaars, die elk per kolom fl. 633,- ontvangen. Vierde prijs: 12.845 winnaars, die elk per kolom fl- 26.50 ontvangen. Vijfde prijs: 13.042 winnaars, die elk perk olom fl. 26,10 ontvangen. TOTO NO. 44 Aantal deelnemers: 263.619 Bruto inleg: fl. 1.793.438,- Prijzenbedrag: fl. 376.883,- Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/3 naar de le prijs van de volgende week. Het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en de 3e prijs. Tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto fl 36.117,- ontvangen. Derde prijs: 48 winnaars, die elk bruto fl. 3.795,- ontvangen. Jackpot voor de toto van a.s. zon dag (no. 45) fl. 50.251,-. Schaken De jaarlijkse V en schaaksimultaantoernee zal in niet worden gehouden om reden i financiële aard. ZLC organiseert 'halve marathon' LEIDEN De voetbalvereniging ZLC organiseert op zondag 28 de cember een "halve marathon", een wedstrijdloop over 23.750 meter Er zal een parcours worden uitgezet, dat de atletiekliefhebbers voert naar Leidschendam. waarna de deelne mers omkeren en op weg gaan naar de finish op het ZLC-terrein. Voor de trimmers is er een loop over 6300 meter. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij K. Scheffer, Raamsteeg 2 in Leiden. Spartaan -Sneek LEIDEN De gewichtheffers van de Spartaan komen zaterdag in een thuiswedstrijd voor de competitie uit tegen KSV Sneek. Het duel begint om -half drie. Voor De Spartaan til len Wijnand van Tongeren, Theo Sanders, John ten Brinke, Herman Filippo en Bart Zwart. r>*> PARIJS Mocht Johan Cruijff binnenkort voor de derde achtereen volgende maal in Parijs de prijs in ontvangst nemen als Europees voet baller van het jaar, dan plaatst die onderscheiding hem nog niet op ge lijke hoogte met de grote sterren uit het verleden. Vooral Raymond Kopa de beste Franse voetballer van na de oorlog, heeft zijn bezwaren. 'Cruijff maakt op mij de indruk van een flakkerende kaars in vergeljking methet elektrisch licht dat Di Ste fano verspreidde', aldus de 44-jarige Kopa. die eigenlijk Kopaczewski heet In een interview met het Zwitserse sportblad Sport Zürich. Op het hoog tepunt van zijn carrière wisselde Kopa het destijds bloeiende Stade Reims voor Real Madrid, waar hij samenspeelde met de toenmalige Eu ropese elite. Hoewel Raymond Kopa tot op ze kere hoogte de grootheid van Johan Cruijff wel wil erkennen, plaatst hij de Nederlander op een 'tijdloze rang lijst' achter Di Stefano en Puskas om nog maar te zwijgen van Pele' 'Het imponerende van Cruijff is de snelheid, waarmee hij zfjn acties uit voert', meent Kopa. 'in taktisch op zicht en wat het speloverzicht be treft, kan hij echter niet in de scha duw staan van Di Stefano, ook niet waar het de gelijkmatigheid van de prestatie en de actie-radius be reft'. een miljoen gulden aan prijzen Irlsette laat dons en mo de Harmonisch samen gaan. Voor 1,- per week te win nen in onze puzzelactie o.a. een Irisette-pakket, bestaande uit een eerste klas donsdeken (goedge keurd door de Ned. Ver. v. Huisvrouwen) en een Jakenovertrek ter waarde van 295,-. Beschikbaar gesteld door Irisette Ne derland B.V. te Voorthui zen. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle tb.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. ROTTERDAM Zondag in de Kuip Feyenoord-Sparta. Maar bij Feyenoord spelen thans zoveel zaken, dat het wel lijkt of de derby een tikje naar de achtergrond wordt verdreven. Allereerst de kwestie met Nico Jansen. Manager Guus Brox vanochtend: „Nee, op het ogenblik zie ik het ook niet meer zit ten en dat Nico Jansen zondag al met ons meedoet. Het zal vol gende week wel op een kort geding uitdraaien". Gisteren kreeg Feyenoord ook te nog groter willen maken", horen dat Wim van Hanegem in elk Wim van Hanegem: „Van geval voorlopig twee wedstrijden Meent? Over die man hebben langs de lijn moet blijven, terwijl het nog nooit gehad", een voorwaardelijke straf van twee wedstrijden waarschijnlijk eveneens zal wonden omgezet in twee onvoorwaardelijke. In totaal dus een schorsing van vier partijen. Guus Brox: „Een erg zware straf. Maar we kunnen dus Jansen, lid van Feyenoords spelersraad: „Waar dat bericht vandaan komt, is mij een raadsel. De spelers hebben zelfs zijn naam nog nooit genoemd, laat staan dat we het in de spelersraad over hem hebben gehad. Nee, pure onzin". lijk zijn geworden. Wel, ik ben er voor dat we dat dan ook inderdaad gaan doen. Maar eerst maar eens horen wat Willem er zelf van denkt". Wim van Hanegem: „Natuurlijk protesteer ik ertegen. Ik ga in rend gesprek" plaats. Joop van Daele. die tegen Ajax zonder opgaaf van redenen door Antoni Brzezanczyk was gepasseerd, wilde van Guus De „voorwaardelijke wedstrijd" liep Van Hanegem vorig seizoen op tegen FC Den Haag in een duel met Monnee. Scheidsrechter Beek trok toen de gele kaart. Een andere zaak, of liever gerucht, dat de Kuip bezig houdt: een landelijk ochtendblad verspreidde gisteren het nieuws dat de spelers nu gaarne Pim van de Meent in de Kuip zouden zien. Guus Brox: „Dat bericht is volgens mij een grote canard. Het komt uit Amsterdam niet? Kennelijk zijn daar mensen die de onrust bij ons Bowling-uitslagen O O LEIDEN De uitslagen van de Bowling Bond Leiden dinsdagleague luiden: Pincrunchers IHandicaps 22; Les ImbattablesCannon Bow lers 40. Stand: Les Imbattables 28 8 Pincrunchers I24%ll1,i Handicaps 17%18% Cannon Bowlers15 21 Pincrunchers II 11 21 In The Mood 8 24 DonderdagleagueNever Mind— Wegrestaurant De Uiver 13; Birds Wilms Floet Sport 04; Spareti- mersHoliday Inn/Schnitzler woon- textiel 31 (onder protest). Stand: Wegrest. De Uiver28 8 Wilms Floet Sport26 10 Holiday Inn/Schn18 18 Birds 15 21 Sparetimers 12 24 Never Mind 9 27 het elftal, of liever de verdediging, dus zonder mij er bij, sterker zou zijn. Nou, ze hebben het tegen Ajax gezien. Maar goed, ik geloof dat mijn problemen zijn opgelost". Tegen Sparta zal Joop van Daele de ausputzers-plaats wel weer innemen. Van Daele: „We hebben deze week tenminste getraind in een tactisch concept, waarbij ik ausputzer stond. Zodoende zal ik het zondag wel weer zijn". Hoe de Brzezanczyk-formatie. die voor de derby niet in een trainingskamp trekt, er verder uit zal zien, was vanochtend nog niet bekend. Guus Brox: „Ik kan alleen wat feiten opsommen. Van Hanegem dus geschorst, Harry Vos zal vanwege zijn enkelblessure no gniet kunnen voetballen en ook John Steen Olsen tobt nog wat met zijn lies. We moeten allemaal nog even bekijken hoe het wordt. Overigens zal volgens mij Olsen in staat zijn om te spelen". precies horen allemaal wel duidelijk. Maar de tijd Wat Wim van Haïlegem betreft, hij ar hij aan toe was. is voorbij dat ik maar een beetje heeft beloofd om zondag in de Kuip >p van Daele: „Het is me nu met me het sollen. Ze dachten dat te komen kijken. ADVERTENTIE Joop Daele B.V. Autom. Imp. H. A. MAASLAND Voorschoterweg 17, Valkenburg (Z.H.) telefoon 01718—13900/16275 lar van de voorzitters Wim Rietbergen (links) en Harm Maillé, die de clubbladen glijden om daarmee aan te geven dat WAC opgaat in AV Holland.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15