Petra-koor populair op podium en plaat „Op deze weg kon ik niet verder" Kerkdiensten Kosten bedreigen bijbelverspreiding Naam méér dan woord tAllUIIUMUWm ZATERDAG 1 NOVEMBER Dominee Hemstede cd na anderhalf jaar geen regionaal jeugdpredikant meer LEIDEN Het zijn persoonlyke jredenen geweest, die de her vormde jeugdpredikant voor de regio Leiden H. J. Hemstede de den besluiten ,zijn werk voortijdig te beëindigen. De kerkorde bepaalt, dat je ten minste vier jaar aan een standplaats verbonden moet zijn. Dominee Hemstede kwam hier echter pas vorig jaar maart. Hij heeft dan ook, om nu al weer ylootpredikant te kunnen worden, ontheffing van deze bepaling moe ten vragen aan het breed mode- ramen van de generale synode. Niet maar met een simpel briefje maar wel degelijk met redenen omkleed. De synode, „gehoord hebbende" het breed moderamen zowel van de provinciale kerkver gadering als van de classicale ver gadering, heeft hem die toestem ming gegeven. Gisteravond nam hy in het jeugdraad-onderkomen aan de Oude Vest in Leiden in informele sfeer afscheid een officiële af- scheidsdienst vindt hy niet nodig en maandag haalt hij z'n ma rine-uniform weer uit de kast. Tot het voorjaar zal hij als vloot- predikant, in rang gelijk gesteld met luitenant ter zee der eerste klasse, gestationeerd zijn in de kazerne van de mijnendienst in Den Helder; dan krygt hy een definitieve plaats toegewezen. Hemstede blijft daarom voorlopig in zyn Leiderdorpse flat aan de Koekoekstraat wonen. Verandering „Ik had de indruk, dat ik op deze weg niet verder kon gaan. En dan is het zowel voor het werk als voor jezelf beter om terug te keren. Toen ik ervoer, dat ik in deze functie niet tot mijn recht 'kon komen, en merkte dat de hoofdvlootpredikant mensen zocht, kwam de weg terug voor "mij vrij, al ontken ik niet, dat ik het er moeilijk mee heb de con tacten hier nu te moeten loslaten". Hemstede heeft al vijfeneenhalf jaar bij de vloot gediend. In Den Helder, Vlissingen, de Antillen, Hilversum en Amsterdam. Begin Vorig jaar werd hij jeugdpredikant •voor de vier op dit gebied samen werkende hervormde gemeenten van Leiden, Leiderdorp, Oegst- .geest en Voorschoten. Men had hem hiervoor aangezocht. Er was tussen deze gemeenten een sa menwerking tot stand gekomen, •die nu geëffectueerd werd in het Aantrekken van een jeugdpredi kant en een jeugdwerkleider (in 'dit geval een echtpaar). Hemstede zei ja omdat hij weieens wilde 'veranderen en in king wel perspectief zag. Opgejaagd Als team zijn wij toen begon- ;nen met serviceverlening aan de 'verschillende vormen van jeugd werk in de vier plaatsen. Dat was voornamelijk het trainen van ka- her voor zondagsscholen, jeugd- kapellen, jeugddiensten en club- en sooswerk. Hoewel dit zeker werd gewaar deerd, begon ik na een jaar be zwaren te voelen tegen deze ma nier van werken. Door de veel heid van dingen die op je afkwa men bleven de contacten te inci denteel. Je aandacht en energie werden te veel versnipperd. Waar je ook kwam, het waren steeds aanvullende taken die je inzet vroegen. Langzamerhand ontstond by mij dan ook de behoefte, weer ergens bij te horen. Ik ging weer verlangen naar een meer afgeba kend werkterrein, dat ik zou kun nen overzien. Daar kwam nog bij dat de om vang van 't werk in vier gemeen ten een zodanige beweeglijkheid vroeg dat ik het gevoel kreeg, op gejaagd te worden. Achteraf moet ik zeggen, dat ik me er toch wel op verkeken heb. Het misschien niet voldoende doordacht heb. In deze tijd merkte ik ook duidelijk, dat het organiseren mijn sterkste kant niet is. Ik kan geen business man zijn. De persoonlijke omgang trekt mij meer". In gat gevallen Vooral de vraag hoe vandaag vormen van gelovig samenzijn gevonden kunnen worden die jongeren aanspreken en die toch aansluiten op de bestaande ge meentepatronen, heeft ds. Hem stede intens beziggehouden. Ook dat bezorgde hem twijfel en te leurstelling. „Ik had het gevoel dat ik in een gat was gevallen, tussen de kerk en de jongeren. De lijn van de ouderen kan niet automatisch worden doorgetrokken naar de Jonge generatie". Uit zijn beslissing om de kerk- ordelijke perioden van vier jaar niet af te maken, mag niet wor den afgeleid dat ds. Hemstele de regionale samenwerking in het jeugdwerk niet positief waar deert. „Het is heel goed mogelijk, dat een ander, met een andere in stelling en andere mogelijkheden, er wél in slaagt, deze verant woordelijkheid een optimale vorm te geven. De regionale Jeugdraad komt binnenkort met een plan hoe het nu verder zou moeten. Dat plan gaat dan naar het regionale contactorgaan van de vier gemeenten". Niets afgemaakt Zonder dat Hemstede in bijzon derheden trad, wilde hy wel zeg gen, dat de jeugdraad de inter gemeentelijke samenwerking wenst voort te zetten. Voorzich tig en tactisch was hy, toen hy op de vraag of er naar zyn me ning een opvolger voor hem moet komen, antwoordde: „Ik zou het vervelend vinden als door myn vertrek de weg naar de toekomst niet open bleef, en als myn per soonlyke redenen om weg te gaan een motief zouden worden om de samenwerking maar te beëindigen". Vertrekt hy als een gedesillu sioneerd man? „Ach nee, stelt u het vooral niet zo voor, dat Hemstede hier het slachtoffer is geworden. Ik wil wel erkennen, dat in dit af scheid ook een stukje weemoed zit. Je hebt hier niets afge maakt. Eerst had Je tyd nodig om het terrein te verkennen. Maarverloren tyd is het niet geweest. Je bent door Je werk in aanraking gekomen met de we reld van de Jugd, zowel met mid delbare scholieren als met wer kende jongeren, en Je hebt een beetje gezien wat daar allemaal leeft. Daar kun je altyd Je voor deel mee doen". S. J. DE GROOT De vraag naar de bijbel in de we reld is zo groot geworden dat de bijbelgenootschappen nauwelijks meer in staat zijn eraan te voldoen. Hoewel voor 1975 meer geld was uit getrokken dan ooit tevoren, namelijk 27 miljoen gulden, bleek dit bedrag bij lange na niet genoeg. Reeds in aug. had der. de by belgenootschap pen, die hulp nodig hebben uit het buitenland,' 83 procent van het hun toegezegde bedrag opgevraagd. In september bleek de regio Afrika reeds al het beschikbare geld besteed te hebben. Het uitvoerend comité van de We reldbond, dat onlangs in Kyoto, Ja pan, vergaderde, kreeg te horen, dat in 1975 zeker f 1.750.000,- meer uit gegeven zal moeten worden dan voor dit jaar begroot was. Oorzaken van dat tekort op de begroting zyn vooral de door de toenemende infla tie sterk gestegen produktie- en ver voerskosten. Om de tering zoveel mogelijk naar de nering te zetten, konden dit jaar enkele produkties van bijbels en bij belgedeelten worden tegengehouden. In de meeste andere gevallen bleek dat van tevoren vastgestelde oplagen veel sneller verspreid werden dan oorspronkelijk was aangenomen. Drie projecten Het Nederlands Bijbelgenootschap heeft zyn leden en vrienden ge vraagd een drietal projecten alsnog mogelijk te maken. Het gaat om het laten drukken van 18 miljoen selec ties die verspreid zullen worden op openbare en christelijke lagere len in Indonesië, om 3.000 nieuwe testamenten in het nieuwe Chinese schrift en om f 125.000,- teneinde dit jaar te kunnen doorgaan met het vertalen van het oude testament in omgangstaal voor Nederland. Het nieuwe testament in de omgangstaal "Groot Nieuws voor U" heeft zo'n grote oplage bereikt (50.000) en is in zoveel handen van mensen gekomen die voorheen nooit de bybel lazen, dat met de vertaling en uitgave van het oude testament in omgangstaal haast gemaakt moet worden. Het Nederlands Bijbelgenootschap heeft toegezegd, volgend jaar 1.083.000 gulden bij te dragen aan het We reldhulpfonds voor de bijbelversprei ding. Dit fonds biedt steun aan na tionale bijbelgenootschappen die niet in staat zijn zelf al hun arbeid te financieren. In 1975 werd uit Neder land 950.000 gulden bijgedragen- LEIDEN Het Petra-jeugd koor uit Leiden bestaat deze maand vijl jaar. Er is een groep van veertig jongeren int ge groeid. die, naar zij zelf zeg gen, op een eigentijdse manier hun geloof willen uitdragen. Op een gewone wijkavond in de Petrakerk acin de Kooilaan in Leiden-Noord begon het. Het idee ontstond spontaan en wat nog belangrijker was vond onmiddellijk veelbelo vend weerklank. Er werd een itv> geleend en druk gere peteerd en na nauwelijks één maand werkte het koor al mee aan een kerstdienst op kerst morgen. De geestelijke vaders" van het koor waren dominee Hor- tensius en jeugdouderling Van der Zwan. Jan Eradus leidde het en bespeelde tevens het orgel. Na twee jaar nam An- dré van der Tuijn de leiding over, die hij nu nog heeft Toen een combo in Voorhout het Petrakoor voorstelde, sa- men een grammofoonplaat te gaan maken, betekende dat een nogal ingrijpende omkeer in stijl en repertoire. De plaat kwam na een jaar driftig re peteren vorig jaar Pasen van de pers. Interkerkelijk Ofschoon het koor is ontstaan binnen de gereformeerde kerk, is het nu breed-interkerkelijk. Ieder van vijftien jaar af is er welkom. De jongeren zelf om schrijven het doel van hun ac tiviteit als het uitdragen van een stukje overtuiging op een voor ieder verstaanbare wijze. Daarom bestaat ook het groot ste deel van het repertoire uit liederen met Nederlandse tekst. Pater J. van Sasse van IJsselt kende het koor al van de grammofoonplaatopnamen. Hij heeft nu, als dirigent, de ar tistieke leiding over het koor. Ook schrijft hij veel teksten, zowel op melodieën van bij voorbeeld volksliedjes uit Is raël en Griekenland en van The Seekers en Theodorakis als op muziek van André van der Tuijn. Het valt op, dat het koor bui ten Leiden veel meer ivordt uitgenodigd dan in Leiden zelf. Er bestaan uitwisselingen met het Chr. Jeugdkoor in De Bilt en 't jongerenkoor St. Antho- nius in Ede. Vrijwel elke wee\ zingt het in kerken van ver schillende gezindte, soms wel twee keer op een dag. Het is dan ook nodig, zeker een half jaar van tevoren een afspraak te maken voor een uitvoering of medewerkinganders zit men al vol. Vier jeugdzondagen Het koor, dat wordt begeleid door een vaste groep, bestaan de uit een organist, een drum mer en een slaggitarist en binnenkort nog met een trom petter en een basgitarist, heeft deze maand in het teken van zijn eerste lustrum gezet. In de Petrakerk aan de Kool laan wordt een viertal jeugd zondagen gehouden rond hei thema „Laat je licht schijnen". Morgen is het koor zelf actief. In het weekeind van 8 en 9 no vember zal het Biltse koor „Diandus" in Leiden te gast zijn. Op 16 en 23 november komen achtereenvolgens het jongerenkoor De Overbrugging (Leiden) en The Gospel Preachers (Sassenhèim)A1. deze diensten beginnen om 10 uur. Op vrijdag 7 november wordt in de Petrakerk een feestelijke wijkavond gehou den en in dat weekeind vraagt ook een tentoonstelling over vijf jaar Petra-jeugdkoor de aandacht. V/at de naaste toekomst be treft, in februari volgend jaar worden de opnamen gemaakt voor een eigen grammofoon plaat die omstreeks Pasen uit komt. Op initiatief van het koor komt de Amerikaanse groep New Hope, waarschijn lijk in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg in Leiden, in maart volgend jaar een gospelconcert geven. Men is in genomen met de belangstelling die enkele omroepverenigin gen getoond hebben, maar daarover kan op dit ogenblik nog niets definitiefs worden meegedeeld. Dat het koor, dat vijf jaar ge leden zo onvoorbereid en sim pel begon, nu al op een sterke reputatie kan bogen, is een zekerheid die enthousiasme geeft op weg naar de tien jaar. dGr. Open Hof 10.30 ds. Teygeler; Dorps- RIJNSBURG Herv. grote kerk 9.30 ds. v.d. Bogerd, 5 ds. v. Niel; Bethel- kerk 9.30 ds. v. Niel, 5 ds. v.d. Bogerd, studentendienst, 7 ds. Pannekoek; Ma- rekerk 10 ds. Hemmes. 5 ds. De Ruiter ieekbergen; Maranathakerk 10 7.30. Kerk van J. Christus van de Hei ligen der L. Dagen, Steenschuur 6. kerk 9.30 ds. Baayen, 5 ds. Damsma; Mar. kerk 9.30 ds. Damsma. 5 ds. Huisman. Geref. Kerk Vrijg. Koolst Koningskerk 10 ds. Boogei LEIDERDORP Dorpskerk 10 ds. Geursen; Hoofdstraatkerk 10 hr. Reu zond. 9. 10.30 I deskerk 10 ds. Steenstra H. Av.; Waal se kerk 10.30 ds. Ribs; Acad. Zieken huis 10 ds. Bakker; Dlac. huis 10.30 ds. Meijering; jeugdkapel Vredeskerk 10 hr. Lagerwerf; Jeugdkapel G. Her der 10.30 hr. Faas; Merenwijk 10.30 dr. Vlijm. Geref. Kerk: Zuiderkerk 10 ds. Sijtsma. 5 ds. Bovenberg; Petrakerk 10 en 5 ds. Hortensius; O. Vest 10 ds. Prins Den Haag, 5 ds. Koolstra; Mar. Kerk 10 ds. Koolstra. 5 ds. Prins; Bevr. kerk 9 ds. v.d. Horst Giessen, 5 ds. Sijtsma; Groenhoven 10 ds. Boven berg; De Mirt 10 hr. Kromhout; Mie rennest 10 hr. Spijker. Geref. K. Vrijg. 10.45 en 4 ds. Boxman. Chr. Geref9 ds. Carlier. 5 ds. Quist. Geref. Gem. 10 en 4.30 dienst. 'Geref. Gem. in Ned.: 11.30 en 5.30 dienst. Luth. Gem. 10.15 ds. Happee. Doopsgez.-Remonstr. Ge- kema; Martha-sti< meente: 10.15 ds. Zwartendijk. Evang. Chr. Gemeenschap. Middelstegracht 3, 10.15 ds. Zwartendijk. Evang. Chr. Ge meenschap. Middelstegracht 3. 10 hr. Dikkes. Zendingswerk Middernachts- groep, Zoeterw. singel 21, 6 nam. hr. v. Duur en Driebergen. Evang.-centrum Zijlsingel 2. 10 hr. Zijlstra. 4 nov. "8 klankbeeld De Koning komt", 7 nov. 8 jeugdsamenkomst. Baptisten Ge- 7 lof; Lammenschansweg Scheppingskerk 9 i ten, 5 ds. Geursen. Rk kerk: diensten kerk De Menswording. 8.30, 9.30 e AARLANDERYEEN" Herv. Wolthaus, 7 ds. Maneschijn 10 én 7 3.30 en 6 7, zond. 7.30 10.30, Ter Aar Dorpshuis Aardam 9 BaptistengemeeL0. Leeuw. 6.30 doopdienst in gebouw bapt. gemeente Alphen aan den Rl zondag 10.30. RIJPWETEKIXG Rk kerk zat. 7, zondag 7.30, 9 en 10.30 uur. SASSENHEIM Herv. 9 en 10.30 De Vries Scheveningen, 6.30 ds. De Westra. Geref. 10 Berg. 5 Gesink. Chr. Geref. 10 en 5 ds. Rebel. Rk kerk: zat. 7. zond. 8.30. 9.30 en 11. TER AAR Herv. 10 ds. Bouwman, Katwijk, 6.30 ds. Lindenburg. Geref. 11 en 12.15. 7.30, 9.30 en 11.15. LIS SE Herv. grote kerk 10 ds. v.d. Noordwij k""6.3 Rooze. Geref. Vrijg. 9.30 leesdienst, 5 ds. Hoff. Noordwijk, 6.30 ds. Rooze. Geref. K. ds. Verploeg; G. Herder kerken: Agathakerk 11.30. bijkerk Poelhuls Vrijg. 9.30 leesdienst, 5 ds. Hoff. VOORHOUT Herv. 10 ds. Gesink. Sassenheim, H. AV., gemeenschappe lijke dienst. 10 jeugdkerk in Boer- gehandicapten); Driehoornse 7 ds. Oort. Geref. Kerk Mar. kerk 10 hr. Teneyenhuis, 6.30 kand. Den Braber; avondmis: Engelbewaarders ds Agtereek Oud-kath ker 10 h. mis Vrij-Kath kerk. 10.30 h. mn> Vreewijkstr. 19). Christian Science, Steenschuur 6. 10.30 Nieuw-Apost. herv. gem. Chr. Geref. Kerk 9.30 4.30 ds. De Jong Driebergen. Geref. Gem. 9.30 en 4. Bapt. gem jeugddienst. Ga- De Jong Driebergen. Oud- ref 9.30 en 6.30 ds. Nooteboom. Chr. Geref. 9.30 en 2.15 ds. v.d. Ent. H. Rk kerk zat. 7. zond. 7.30. 9, 10.45 9 De hervormde gemeente Leiden gaat toch een predikant van de ge- ref.-bondsmodaliteit beroepen, maar wel moet een kwart van zyn salaris uit andere bron gefinancierd worden, byv. de geestelyke verzorging van een tehuis. De mogelijkheden worden nu onderzocht. 9 In samenwerking met de oudervereniging Philadelphia wordt morgenmiddag om 3 uur in de Bethelkerk aan het Duinrustplein te Katwyk aan Zee een aangepaste kerkdienst gehouden, waarin ds. C. Langbroek, chr. geref. predikant te Veenendaal, voorgaat en het zangkoor van de W. v. d. Bergh-stichting te Noordwyk medewerking verleent. 9 De Nederlandse religieuzen hebben in een grote brief kardinaal Alfrink hun dank en waardering betuigd voor de manier, waarop hy aarts bisschop is geweest. Sinds jaar en dag staat er in onze agenda's voor de eerste da gen van deze maand vermeld: Al lerheiligen en Allerzielen. Ik kan mij nog goed herinneren dat je daar vroeger gewoon rekening mee moest houden; immers, de win kels van katholieke zakenmensen waren dan gesloten. Mijn moeder was 3 november jarig en wij moesten dan altijd al vroeg de ca deautjes binnen hebb'en. Ook deze herinneringsdagen, heeft de moderne tijd terugge drongen. Naar ik meen worden ze nu gevierd op de eerste zondag en maandag van deze maand. Ook de betekenis ervan is iets gewij zigd. Werden vroeger uitsluitend de heiligverklaarden herdacht, nu denkt men aan alle gelovige on- slapenen, die we geheiligden mo gen noemen volgens de bijbel, en die deel uitmaken van de trium- ferende kerk hierboven zo als ook protestant/en zich uitdruk ken in tegenstelling tot de strijdende kerk hier op aarde. Strijdend dan in de zin van strij dend tegen de boze machten om ons heen en het proberen deze op te heffen door Gods Geest. Een zelfde herdenken verlegt de pro testantse kerk meer naar de laat ste zondag van het kerkeiyk Jaar, dat is de laatste zondag voordat de adventsweken beginnen. Waar het mij om te doen is, is het stille denken aan onze gelief de gestorvenen. Hun namen op nieuw in huiselijke kring uit te spreken en dankbaar te denken aan hen die eens in ons midden waren. Dat heeft niets van per soonsverheerlijking of van hen terug te verlangen ten behoeve van eigen geluk. Hen met naam en toenaam in dankbaarheid te noemen. Shakespeare heeft eens uitge roepen: "What is in a name?" Wat doet nu eigenlijk een naam ertoe? Vroeger gaf men namen aan de mensen, die werkelijk een betekenis hadden. Nu zijn er eigenlijk vele naamlozen. Ook in onze voorbeden kunnen we hen nauwelijks noemen. We bidden dan voor "de" hongerigen, de gevangenen, de gemartelden, de onbekende medemens in nood. Heel persoonlijk wordt dit gebed echter wanneer je de naam erbij uitspreekt. Als we tot God bidden spreken we ook Zijn Naam uit. Dan wordt het bidden een dialoog. Een naam is meer dan een woord. Iemand noemen bij zijn naam, zegt Huub Oosterhuis, betekent hem de kans geven zichzelf te worden, hem aan te spreken op wat hij is. God noe men bij Zijn naam, is Hem de kans geven Zichzelf te worden, "onze God". In het boek "De zonnewachter" van Charles Haldeman las ik een verhaal uit de tijd van de concen tratiekampen. Daar stelt een rab bijn zijn medegevangenen voor, iedere avond een privé-appèl te houden. Ied'er noemt dan zijn ei gen naam en toenaam (plaats waar hy vandaan komt). Maar iedere avond blijkt dat er nieu we slachtoffers van het nazi-re giem te betreuren zijn. De gele deren worden steeds dunner. De overgebleven gevangenen noe men nu niet alleen him eigen naam maar ook de namen van hun gestorven buurman (nen). Zo blijven ze tot over de dood heen met elkaar verbonden. Uiteinde lijk is de rabbijn alleen overge bleven en noemt hij na zijn eigen naam ook al de namen van zijn vroegere tweehonderd medegevan genen Je eigen naam uitspreken, zegt dr. Wiersinga, is „uiting geven aan je uitzichtloze lot, maar tege lijk getuigen van Je onverwissel baarheid en onvergankelijkheid. De naam van je lotgenoot uitspre ken, is uiting geven aan je soli dariteit met elkaar aan je plaats- bekledend instaan voor elkaar". Zo verbindt het gebed de klacht over het gemis met het noemen van Gods Naam. Vervagen de na men, worden d'e mensen anoniem nummers in plaats van met na me genoemde mensen, dan wordt God ook anoniem. Dan wordt Hij op den duur alleen nog maar "een macht, die ons leven draagt". God wil dat wij een naam dra gen. Hij heeft onze namen in Zijn handpalmen gegrift. Hij heeft ons bij onze naam geroepen. Zo mogen we van Hem zijn en bij Hem behoren met allen die ons lief zijn hier op aarde en in de hemeL J. T. KOOPMANS— SCHOTANUS, Vendelstraat 10, Leiden. Telefoon 141009. Gem. (Kindervreugd) 10 hr. v. Leeu wen. H. Av. Moluks Prot. Kerk 9.30 ds. Lokonia Vaassen. Mol. Evang. Kerk 11 zat. 7 doopdienst, 1 1 Vliet, orgel,zond. 9, 10.30 (lat. 11.45 en 5.30; de Bron zat Honkoop, dankdag gewaf oeid. BOSKOOP Herv. 9.30 ds. Heijmans, 6.30 ds. Stelwagen. Geref. 9.30 Verg. Gelovigen, Nieuwstr. 11: Ontm. centrum Geertsema. Geref. 10 en 5. ds. Ver- Geref. 9 en 7 dienst. "Rk zat. 7. zond. 8.45 en 11. NIEUW-VENXEP Herv. 9.30 ds. Goverts._ 7 ds. De Haan. ontm. dienst, Oude Wetering. Chr. 7 ds. Schaafsma Utrecht. Rk kerk zat. 7.30, zondag 9 en 10.30. NOORDWIJK AAN ZEE Herv. Hoofdstraat 10 ds. Keuning; Kapel haaveschool. Rk kerk z.... hoogmis. 10.30, 11.45 en 5.30. VOORSCHOTEN Herv. dorpskerk 10 ds. Meijermg, 7 ds. v.d. Schooi; aula NH 9.30 ds. Reedijk; kapel Rijndijk 10 ds. v.d. Schoot. Geref. dorp 10 prof. dr. Berkhouwer, 5 ds. De Zeeuw; aula NH 9.30 ds. Reedijk. Geref. K. Vrijg. 10 ds. Blokland. 2.30 ds. v.d. Haar. Rk kerken: Laurentius zat. 7. zond. 8.30, 10.30 en 12; aula NH 11.30; M. Godskerk zat. 7. zond. 8. 10 en 11.30. WADDINXVEEN Herv. Brugkerk 9.30 ds. Rijnsburger A.foort, ti.JO cis. v. d. Heuvel; Hoeksteen 9.30 ds. v.d. Heu vel, 6.30 ds. Verboom; Bethelkerk 9.30 ds. Verboom, 5 ds. Bogaard R.danv. Im- manuelkerk 10 en 5 ds. Flink. Geref, kerk Kruiskerk 10 ds. Koekkoek, 5 ds. Modderaar; Ontm. kerk 10 ds. Mod deraar. 5 ds. Koekkoek. Chr. Afge scheiden Gemeente 9.30 en 5 ds. Ver loop. Oud-Geref. Gem. 10 en 6.30 leesdienst. Remonstr. Gemeente 10 ds. Hoff Vught. Rk kerken Ontm. kerk zat. 7. zond. 8.30. 11.45 en 6.30 Vlc- torkerk. za. 7, zondag 10. Volle Evan- gellegem. Lindengaarde 17a 9.30 dhr. v. d. Heijden. Warntnk; Sole Mio 9 ds. Warnink. RK Kerk Maria ter Zee 9. 11 en 7. NOORDWIJK BINNEN Herv. grote kerk 10 dr Jansen. 7 ds Keu ning. Geref. Kerk Vinkenlaan 9.30 ds Hartkamp Hillegom, 5 ds Elgersma, d. Bergh-stichting 11 ds Hartkamp Ridderhof Koudekerk 10.30; Haz. dorp 6: De Zilk zat. 7, zond. 8.30, 10 en 11.30; St. Ba- vo 9.30; S. Maria zat. 7, zond. 10. OEGSTGEEST Herv. Willlbrord- kerk 10.30 ds. Sasse; Pauluskerk 10 ds. Ter Linden; gem. centrum 10.30 ds. De Vos Berkenwoude; gem. gersberg, 7 ds. Wiersma; Kievietkerk 10 ds. Wiersma; Messiaskerk 10 ds. v. Zanen; Dorpscentrum 9.30 ds. Bult man Schoonhoven. Geref. kerk 10 en 5 dr. Bakker te O.geest; Zuid 10 en 5 ds Bech Ned. Prot Bond: 10.30 ds Werner. WOUBRUGGE Herv. 9.30 en 6.30 ds Blenk. H. Av. Geref. Kerk 9.30 en 6.30 ds. Huizebosch. ZEVENHOVEN Herv. 9.30 ds. Nico- lai; De Hoef 7 ds. Nicolal. Geref. 9.30 en 7 ds. Vegh Aalsmeer. Rk kerk Sassenheim. KATWIJK AAN ZEE Herv. N. Kerk 10 els. Boer. 6. ds. v.d. Plas Rijs- Bons Jeugdkerk. Geref. kerk: 10 en 7 ds. Vegter. Geref. K. Vrijg. B. Verband 8.45 ds. v.d. Berg, 4 ds. Rou- ZOETERWOUDE 1.30; Chr. Diei 7.30, zond. naarkerk 6; Rijn- 4.45 samenzang, 5 ds. v.d. Broeck Bo degraven, jeugddienst; Piniëlkerk 9.30 De Vos. 6 ds. Hovlus: Gr. v. Pr. school Catsburg; De Hoeksteen 10 ds. De Vries; Triumfatorkerk 10 c Gem. 10 en 5, 6 nov. ds. Baayens R. dam. Chr. Geref. 10 leesdienst. 5 ds. v.d. Ent, Volle-Evang. Gem,, Voorstr. 100 9.45, Soefi-beweging 4 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Herv. zond. 9 en 11. OUD-ADE Rk kerk zat. 7, zond. 8.30 hoogmis en 10.30. OUDE EN NIEUWE WETERING Herv. 9.30 ds. Lalleman. Geref. 9.30 en 5 ds. Cziria. H. Av. Remonstr. kerk 10 ds. Cossee. Rk kerk zat. 7. zond. 8.15, 9.45 en 11 30. ROELOFARENDSVEEN Rk ker ken: St. Petrus Banden zat. 7, zond. 9.30. 11 en 12.15; Maria Pr. zond. 8. 0. 11 zat. 7. zond. 8.30, 10, 11 dijk Meerburg zat 7 zond. ZWAMMERDAM Herv. 10 ds, tert, avonddienst ds. Heljman Boskoop. Geref. Kerk 10 ds. v.d ZOETERWOUDE De leden van de Sint Jans Fanfare trekken er morgen weer op uit om lompen in te zamelen. De revenuen hiervan zijn onmisbaar voor een goed funktione- ren van de vereniging. Men wordt ver zocht deze tijdig gereed te zetten in een verpakking welke niet retour hoeft.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4