Warmondse raad kiest voor een mini-provincie Leiden Wellicht nieuw plan Hoge Rijndijk-west agenda Avis Projekt inrichting in Zoeterwoude ALLEEN VVD HEEFT NOG BEDENKINGEN Krediet 4de fase riolering Eervol ontslag voor Tjeerde WAROMOND De gemeen teraad van Warmond is in haar gisteravond gehouden vergade ring akkoord gegaan met het voorstel van het college van B en W om de zuiveringstaak van het afvalwater van War mond over te dragen aan het Hoogheemraadschap van Rijn land. Met deze overeenkomst is een bedrag van achttienduizend gulden aan investeringskosten gemoeid. De voor de rekening van de gemeente komende jaar lijkse exploitatiekosten bedragen voor het komend jaar f23.780. Voor de dekking van de investe ringen wordt beschikt over het voordelig saldo van het bestem mingsplan Endepoel I. Tevens - bleek de gemeenteraad te kunnen instemmen met het collegevoorstel om ruim ander halve ton beschikbaar te stel len, ter gedeeltelijke financiering van de uitvoering van fase vier van het rioleringsplan. De totale kosten van de realisering van dit projekt bedragen ruim f 750.000. Het- is echter vrijwel zeker dat het Fonds Aanvullende Civieltechnische Werken van het Zodra dit projekt, dat hope lijk de volgende maand wordt aanbesteed, is uitgevoe'rd, rest nog de realisering van de vijf de fase van het rioleringsplan. Ook hiervoor is bij de AOW een subsidie aangevraagd. Fase vijf bestaat uit de volgende straten: Laan van Oostergeest. Post dam, Melmansdam, Schippesdam, Waagdam, Kerkdam, Padoxlaan, Korte Norremeerstr., Oranje Nas. saulaan. WARMOND De gemeente raad heeft in haar vergadering van gisteravond een aantal beslui ten genomen. Aan de directeur van de Dienst Gemeentewerken, de heer Tjeerde, zal per 1 januari eervol ontslag worcten verleend, wegens het door hem aanvaarden van een soortgelijke functie in Hendrik Ido Ambacht. Als leden van de woonruimte-ad viescommissie zijn tot 30 septem ber 1976 benoemd: mevr. Claas- sen-Van der Werf en de heren V. Den Kerkhof, Kipping, G. van Leeuwen, P. van Leeuwen en De Winter als plaatsvervangend lid. Het subsidiepercentage van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Bollenstreek zal door de Gemeente Warmond wor den verhoogd van 47 tot 50 proc. De overige vijftig procent wordt gedragen door he Rijk. Aan de heer F. Kruger zal op zijn verzoek een stuk grond met een oppervlake van 27,6 m2, ge legen in Endepoel II worden ver kocht tegen een prijs van f 172,41 ex. BTW per m2. Besloten is tevens om in het zelfde gebied, bouwterrein te ver kopen aan de heer Pels uit Sas- senheim voor de bouw van 'n wo ning. Met deze transactie is een bedrag van f 67.324 ex. BTW ge- De raad ging tevens akkoord met de vrijwel jaarlijks terugkerende noodzaak om de huurprijs van de overdekte sportaccommodaties van Warmond aan te passen aan het loon- en prijspeil. Dit keer gaat het om een verhoging van tien procent. Gemeenschaps lokaal voor „De Leerhoeve,, WARMOND De Warmondse raad is akkoord gegaan met het voorstel om een krediet te voteren voor de bouw van een gemeen schapslokaal aan de RK basisschool De Leerhoeve" en een dependance voor de RK kleuterschool "De Hum melburcht". De beide gebouwen worden in combinatie gebouwd. Het gewenste krediet is groot f36.532. Op verzoek van alle fracties in de raad, zal het college binnenkort contact opnemen met het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs War mond, om te zien of de gemeen schapsruimte voor bredere lagen van de bevolking gebruikt kan wor den. De raad is tevens akkoord ge gaan met het voorstel om garant te staan voor een bedrag van vijfen- eenhalve ton. dat de Stichting Dienstverlening Bejaarden War mond wil lenen, om de door haar gedane aankoop van het bejaarden tehuis Liduina te financiëren. Zo als bekend wordt aan het begin van het volgend jaar, als alles naar wens verloopt, gestart met de renovatie en de nieuwbouw van het bejaar dentehuis. Multi-functioneel gebouw aan de Hoge Rijndijk is nog in studie ZOETER WOUD E De aanzet tot het stichten van een multi functioneel gebouw aan de Hoge Rijndijk zal vanuit de bevolking moeten komen. Dit deelde burge meester Detmers gisteravond mee n.a.v.. vragen die de heer Engelkes stelde bij de behandeling van de no ta Nota Leefbaarheid plattelands kernen. Het gemeentebestuur stelt zich echter duidelijk positief op. Bij de studie inzake de mogelijkheden welke momenteel door de initiatief groep wordt verricht zijn ook wet houder De Jong en secretaris Win- gelaar betrokken. Er zijn contacten met CRM waarvan men in begin '76 een definitieve uitspraak hoopt te krijgen inzake de subsidie. De CDA-fractieleider onderschreef de mening van het college over het verantwoorde niveau van de voor zieningen inzake de leefbaarheid. Er was een prettig begin van de korte raadsvergadering. Loco-burge meester De Jong en nestor Duin dam spraken gelukwensen uit aan het adres van burgemeester Det mers die onlangs 40 jaar in over heidsdienst was waarvan de laatste 15 jaar als hoofd van de gemeente Zoeterwoude. Burgemeester Det mers hoopt op dezelfde prettige wij ze de laatste jaren hier vol te ma ken. De verhouding met de provin ciale griffie die in het verleden nog al eens te wensen over liet- de voor zitter uitte daar eens zijn misnoe gen over - blijkt nu uitstekend. Als bewijs daarvan golden enkele su persnelle goedkeuringen van raads besluiten. Deze betreffen de aanleg van tennisbanen op Haasbroek en aan de Hoge Rijndijk waartoe eind augustus werd besloten. Het fiat op de krediet verlening voor de re constructie van het kruispunt bij de nieuwe brug over de Noordbuurtse- vaart slaat echter alles want daar over besliste de raad pas op 16 okto ber 1.1- Het nieuwe fietspad tussen Dorp en Rijndijk is vrijwel gereed. Het college bezint zich op de wijze van ingebruikname. De persleiding ls ook opgeleverd- In december zal waarschijnlijk het gemaal in de Loethe gaan functioneren waar door de watervervuiling sterk zal worden teruggedrongen. De Ruytersingel officieel open VOORSCHOTEN Voorschoten heeft een 2de noord-zuidverbinding. Gisteren werd door wethouder Eve- leens de Admiraal de Ruytersingel officieel geopend, waarmee de wijk Noord-Hofland een direkte verbin ding heeft gekregen met het centrum van Voorschoten. Ter hoogte van het scholencom plex is een door verkeerslichten be veiligde oversteekplaats voor de schooljeugd. De Admiraal de Ruyter singel heeft de functie van wijkont- sluitingsweg. De kosten bedroegen bijna f3,— miljoen. Met ingang van 2 november zal de NZHVMbus 48 een route krijgen via de singel en wordt Leidseweg-Noord door de auto bussen verlaten. WARMOND Met uitzondering van de VVD-fractie hebben de fracties van de Warmondse gemeenteraad hun sympathie uitgesproken tegenover de vorming van een mini-provincie Lei den, waarbij ook Warmond zou zijn aangesloten. Het CDA en Progressief Warmond gingen akkoord met het gehele door het college over deze materie op gestelde concept-ontwerp, hoewel fractievoox-zitter Timmerman van Progressief Warmond hier en daar gewenst de uitlatingen van het college wat wijziging Hun belangrijkste bezwaar richtte zich tegen de in hun ogen in een te vroeg stadium gemaakte keu ze van het college voor de mini-pro vincie Leiden. Een reactie van burgemeester De Vreeze, die duidelijk maakte, dat in dien veranderde situaties in de toe komst daartoe aanleiding gave/i, al tijd van standpunt veranderd kan worden, kon het raadslid niet overtui gen. De definitieve keuze voor Lei den hangt wat betreft het college af van de taken die de gemeente en de provincie, na uitvoerig van de dooi de minister beoogde bestuurlijke re organisatie, toebedeeld krijgen. Inmiddels hebben de gemeente Lei- LEIDERDORP In bijzijn van kolonel Paul, commandant dis trict Rijkspolitie commissaris C. Barends van Leiden en de burge meesters van Woubrugge en Lei derdorp nam groepscommandant Versluis afscheid van de „groep" en burgers. In het Dorpshuis wa ren vele politiemensen en geno digden samengekomen. Versluis (60) gaat met pensioen na 17 jaar te hebben gewerkt in Afscheid I ersluis rayon Leiderdorp. Koudekerk en Woubrugge. Na de vele sprekers, het officiële gedeelte liep daar door ruim een uur uit, dankte Versluis voor de vele goede woor den en cadeaus: „Ik héb de groepscommandant gestalte wil len geven zoals ik dacht dat het mocht en kon. Adjudant Slofstra, de opvolger van de met pensioen gaande groepscommandant Versluis, wordt maandagmiddag om half vier op het gemeentehuis officieel geïnstalleerd. den en Leiderdorp het initiatief geno- noot, Andrea Francisoa d. v. J. J men om binnenkort met die gemeen ten, die voor aansluiting bij het mi ni-gewest Leiden in aanmerking zou den komen, om de tafel te gaan zit ten om alvast van gedachten te wis selen over de toekomstige taakverde ling. Vanuit de raad werd aange drongen aan dit overleg deel te ne men en ook zelf tot een taakom schrijving te komen. i A. E. M. Zoeterwouds raadslid ontevreden gemerkt in de molen was terecht ge- winkelcentrum waarmee dezer dagen komen. "Het heeft veel meer bete- is gestart. 275 zullen worden be- kenis dan we deden vermoeden", zocht maar ook de ander uitdrukkingen van Fr. de Graaf had enkele vragen over behoren hiervan op de hoogte hij zijn de enquete met betrekking tot het zijn. ZOETERWOUDE "Een bijzon der vreemde zaak" en "Je staat al: raadslid met je oren te klapperen" Dat wan raadslid P. ontevredenheid tot uiting wilde brengen over de wijze waarop hij kennis had genomen van een mo gelijk nieuw bestemmingsplan in Zoeterwoude, „Hoge Rijndijk-west" (het terrein van de Goede Herder e. o. red.) In de nota "Inventarisatie van knelpunten woningbouw in d'e Leid- se agglomeratie" stond te lezen dat hier ruimte is voor 180 huizen die voor 1980 gerealiseerd zouden kun nen worden. Van Rijn achtte dit in strijd met het rapport Woningbehoefte wat de behoefte aangeeft van 500 woningen voor Zoeterwoude tot 1985. De huidi ge plancapaciteit bedraagt 800 wo ningen zodat er aan een nieuw be stemmingsplan geen behoefte be staat ook al omdat wij niet willen verstedelijken. De voorzitter zei dat alles nog in een heel pril stadium is. Motief is dat de leegloop van de grote panden er op duidt dat de bestaande be stemming niet gehandhaafd kan blijven. Volgende week komt dit aan de orde in de commissie openba re werken maar het laat zich aan zien dat de raad niet staat te drin gen Van Rijn was ook verre van ge lukkig met de plannen tot afsluiting van de Veldzichtstraat met alle kon- sekwenties van dien welke reeds in de publiciteit kwamen voor dat de raad er kennis van had genomen Burgemeester Detmers was bereid het boetekleed aan te trekken en verklaarde dat het college was mis leid door de term "postzegelplan" van Stad en Land waardoor het on- Geen zekerheid Overleden: r. h. Beek 0 Jr De heer a c. de Vroomen, bewoner f. W. r. Beek en D. m. Toetenel, van een van de woningen in het Warmondse Endepoel I heeft nog steeds geen zekerheid over de uit slag van het door hem aangetekende beroep tegen de weigering van de gemeente Warmond om hem ver gunning te verlenen om aan zijn huis een garage te bouwen. Een door het college van Warmond voorgesteld advies aan de gemeenteraad om ook op dit beroep afwijzend te beschik ken, heeft het gisteravond in de raadsvergadering niet gehaald. Enerzijds leefde zowel bij het CDA als bij de VVD de veronderstelling dat De Vroomen's opdracht aan een architekt om een ontwerp te maken, gebaseerd was op reeds, hoewel niet- officieel, gedane toezeggingen van de afdeling Gemeentewerken. Deze uit latingen zouden De Vroomen ervan hebben overtuigd, dat zijn vergun- ning er zou komen rustig kosten kon maken, architekt opdracht te geven. An derzijds vroeg met name VVD-frac- tieleider Pauli zich af in hoeverre bij andere bewoners van de Endepoel Ondertrouwd: A. Azier en S. A. C. Hillebrand. B. Bastiaan en F. Gu- leij R. Been en M. W. C. Juffer mans, J. P. Disseveld en H. J. Rie- mens, J. A. A. M. van Hamersveld en M. A. T. Witsenburg, G. C. Hinne en R. S. A. Nasution, J. F. J. van den Hoek en I A. F. P. van Eil, H. van den Hout en M. I. van Zeist, D. C. Houwaart en J. van Klaveren, P. H. M. Huwae en P. S. M. Bauer, F. Jansen en M. Gerritsen, W. M. Klein en J. M. M. Nonkes, J. W. van der Linden en W. M. J. M. Ypma, B. J. A. M. de Mol Moncourt en E. A. Kern, H. P. R. Prins en M. E Wieringa. A D. M. van Zijp en J. Ouwerkerk. 9 LEIDERDORP De leden van de commissie Middenstandsaangele- dat hij dus genheden hebben het initiatief geno men B. en W. te adviseren de markt- tijden van 8 tot 14.00 uur te wijzi gen in 9 tot 16.00 uur. Er was een verzoek van de marktkooplieden bin nengekomen deze tijden gedurende dezelfde wensen leefden, die wellicht de wintermaanden te hanteren. ZOETERWOUDE Avis Projekt Inrichting, aannemingsbedrijf voor inte'rieurstoffering B.V.; opent van daag een nieuw bedrijfspand aan de Productieweg 56 op het Zoeterwoud- se industrieterrein „De Grote Poldr". Ter gelegenheid daarvan wordt van middag van 5 uur tot 6.30 uur een receptie gegeven, waarbij onder meer burgemeester Detmers van Zoeter woude aanwezig zal zijn. Het bedrijf, dat op het ogenblik tien mensen in dienst heeft, houdt zich bezig met het ontwerpen en in stalleren van complete interieurs van ziekenhuizen, bejaardencentra, kindercrèches, enz. Avis levert dus niet aan de detaillist, maar uitslui tend aan verzorgende instellingen. Directeur H. Scheffer is vijftien jaar geleden begonnen met de ver koop van een door hem zelf ontwik kelde zg separatierail aan ziekenhui- gordijn wordt bevestigd, wordt in ziekenhui zen rondom een bed aangebracht. Het bed (met de patiënt) kan daar mee eventueel aan het oog worden onttrokken. Van het een kwam het ander. Be halve rails ging de heer Scheffer ook gordijnen en vloerbedekking, zonwering en rolgordijnen verkopen. Op het ogenblik gaat Avis nog een flinke stap verder en richt zich nu op totale interieurverzorging van instellingen en ziekenhuizen, Dat VRIJDAG 31 OKTOBER Vrijdag jeugdsociëteit Time. 7 45—11.30 uii Hooglandse Kerkgracht 28. Open-Sooa Ten Katestraat (speeltuingebouw). Be jaardensociëteit Humanitas. 24 30 i Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorf ond Baha'i Gem alleenstaan- spreekuur Maatsch. Wer- 100. ledenvergadering PDR in de toekomst duidelijk zouden kunnen worden. Als dit het geval zou zijn, als dus meer Endepoelbe- woners een garage zouden willen la ten bouwen, achtte het raadslid het hen, door middel van een het bestemmingsplan, >rzichtig vond. die kans te geven. Daartoe zou dan Van een wezenlijk verschil van op- op korte termijn een conceptadvies vatting was echter geen sprake. De moeten worden uitgebracht. Voorde raadsleden van de VVD waren slechts argumenten van Pauli bleken ook gedeeltelijk over de nota te spre- andere raadsleden warm te kunnen lopen en besloten werd het voorstel van het college voorlopig nog niet aan te nemen en eerst te bezien ho© de mogelijkheden liggen om tot een wijziging van het bestemmingsplan te komen. Burgerlijke stand van Leiden EIDEX Geboren: Renate di. v. S. M. van der Velde en M. Bou- Ramon z. v. A. Barends en S. i der Linden, Eveliena Johanna d. Oosten en G. E. Haas- hekersdiik, Voikshu narkt van De Rater 25 en 710 uur na Artsen LEIDEN Wijk I (Morswegkwar- tier. binnenstad tot Cltyring): A. R. Tegelaar, Burggravenlaan 14. teleicoa 134092; Wijk IX (Groenoord. Kooi en Merenwijk): Mevr. W. C J. Geearnk- v. d. Vliet tel 133666; Wijk III (Waard. Professorenwijk en Tuinstads- wijk) G. D. de Jong. Hoge Rijndijk 15. tel. 132877; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier)J. D. van Winge r den. Boshuizerkade 28. telefoon 130791. LEIDERDORP G A. de Bruyne, Hoofdstraat 8. telefoon 122208 (za en zo. spreekuur van 12.30-13 uur» OEGSTGEEST D Held. Marelaan 36. telefoon 152255. VOORS Pa lest rin: C. Meijer. Chopinlaan 16. tel. 2493 WARMOND Lempers. Churchi laan 13 Voorhout, tel. 02522-101* Apotheken De avond-, na der apotheken wordt waargenome 7 nov., door: Have 18, tel 120085 en Apotheek Voorscho ten. Leidseweg 66. tel. Tevens op zaterdag tel. 01717-2525. Apotheek Wilhelmlna- park 8. tel. 153274. W ijkverpleging LEIDEN Interkruis Middelweg 38. tel. 121753. LEIDERDORP Gezondheidszorg nterkruis. Lijtweg OEGSTGEEST - S. Posthuma. Ka- Stassart en F. H. van Leeuwen, Je roen, z. v. J. A. Overduin en H. G. van Alewijk, Kainza d. v. L. Karim en F. El Khomsi. Getrouwd: H. van Tol ex: Jacobs, P. J. M. Pieterse Wortman, S. C. Claus en P Stuij, P. J. J. Rooijakkers er Collé. A. G. Fasseur en P. J. Noort, B. R. Boomsma en i Verver. Gespreksavonden Gesp refcsa vonden Baba-l schap Wo 8 uur nam K HendrSfr/.!' aft16 7". •wijsw 12°6~i Infosentrum Donderdag 8.30—10.3 zaterdag 24 uur nan SOS-dienst SOS - Teiefon 071-125202 Voor allen heden verkeren Dag en nacht te be- reiken Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15, Lelden. Vooi hulpverlening verongelukte hónden katten vogels e.d. in de gemeenter Leiden en Leiderdorp Dag en nach bereikbaar: telef 134687 Leidse Rechtswinkel Tijdelijk geen vuilverbranding LEIDEN De vuilverbrandings installatie zal van 1 tot en met 11 november buiten werking worden ge steld. In deze periode zal de nieuwe de derde vei'brandingsoven worden aangesloten op de bestaande schoorsteen. In verband met de ge wijzigde waterhuishouding zullen spoe lk oppen worden aangebracht onder de electrostatisohe stofvangers en koeltorens va.n de installatie. Te vens zal de schoorsteen aan een al gehele inspectie worden onderwor pen. Verwacht wordt dat op 1 de cember kan worden begonnen met- het proefdraaien van de derde oven en de verkleiningsinstallatie. De gemeenten, die gebruik maken van de vuilverbrandingsinstallatie, hebben in onderling overleg de af voer van de vei-brandbare afvalstof fen voor de periode van 1 tot en met 11 november geregeld. houdt o.m. in: al het meubilair, dat in de verschillende ruimien van b.v. een ziekenhuis nodig is. Daarnaast levert het bedrijf garderobesystemen, textiel en interieurs van personeels- kamers. Het bedrijf werkt in het hele land. De separatierails vinden hun weg zelfs al naar Engeland, de Neder landse Antillen en Suriname. Behalve werk- en opslagruimte be schikt 't nieuwe pand van Avis over een showroom, waa!r het assortiment IEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad BV Witte Singel 1 Leiden Posthus 54 Giro 57055 Nabezorging van 18 00—20 00 u. Zaterdag vaD 16 00—18.00 uur. Te'efoon 071—130500 IndieD !d gesprek 071—134539 Telefoon: 071—144941 Hoofdredacteur HaD Mulder. Kwartaalabonnement I 35,90 Pe- post r 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement d. post f 149.70 Losse Abonnementsgelden bij betaling te voldoen Bil t tlsclie overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2