Hoe lang zingen Fevenoord en 4jax het financieel uit? Tsjechen verrassen: 2-1 Lubbers voelt zich „als een leeuw Geringe kans op meespelen Kreuz Vreemd dat men met meer kennis van zaken over onze auto's spreekt dan over .onze prijzen Elinus Michels: 02. S Boek over LSRG bij derde lustrum Lotto/Toto ingelsen verspelen voorsprong [RIJDAG 31 OKTOBER SPORT PAGINA 17 99 TURIJN Wanneer Domenico Adinolfi er vanavond in zou slagen zijn uitdager Rudi Lubbers te verslaan, dan zou de nabij Rome woonachtige café-houder op de eerste wezenlijk grote prestatie in zijn carrière kunnen bogen. Over Adinolfi zijn de meningen zelfs hier in Italië verdeeld. Immers, Adinolfi maakte noch voor hij in 1973 door de (in Rome zetelende) EBU als tegenstander van Karl-Heiz Klein werd aangewezen, noch sinds de dag waarop hij via deze allang op zijn retour zijnde Westduitser de Euro pese titel in het half zwaar verwierf veel indruk op de insiders. In feite heeft Adinolfi zijn titel opgebouwd via puntenzeges op tegenstanders als Tshikuna, Zurhei- de en Galvez. Zelfs de wijze waarop hij zijn titel tegen de Belg Freddie de Kerpel veilig stelde, sprak nauwe lijks tot de verbeelding. Dat moet als de belangrijkste oorzaak worden gezien dat Adinolfi buiten Rome niet populair is, al spreken zelfs zijn tegenstanders nog over die ene ronde tegen Klein. Toen namelijk liet de Europese kampioen zijn linkse hoek dusdanig te keer gaan dat Klein er binnen drie minuten door werd verwoest. Hetgeen allemaal weer niet wil zeggen dat de winnaar vanavond met zekerheid Rudi Lubbers heet. Rudi, die allesbehalve een „knock- outer" kan worden genoemd, dient om zich straks Europees kampioen te mogen voelen vrijwel zeker op knock-out te winnen. Anders, een puntenoverwinning zou wel eens erg lastig tot stand kunnen komen. Henk Ruhling: „Maar wie zegt dat Rudi geen killer is. Vergeet de stij. van de Italiaan, let op: die man valt aan. In die omstandigheden is Rudi op zijn sterkst, een flitsende counter is voldoende". In het hotel Rex zei Rudi Lubbers gisteren nog altijd in zijn kansen te geloven. Voor hij zijn vrouw Joke telefonisch in Amsterdam de groeten overbracht, liet hij weten dat hij zich prima voelde, dat het pondje dat hij op het moment van de weging kwijt zal moeten zijn om aan 79, 375 kilo te komen, gelijk staat met een niet genuttigd ontbijt en dat hij nadien nog wel wat zou eten. Lubbers: „Ik ben geboren onder het teken van de leeuw let opik voel me als een leeuw". Een ding is zeker: nu Johnny Conteh toch niet lijkt te slagen in zijn poging om de wereldtitel halfzwaar te bemachtigen, wil hij zijn destijds weggegeven Europese gordel zo snel mogelijk terug. De winnaar vanavond zal vrijwel zeker door de Brit worden uitgedaagd, iets waarop met name Rudi Lubbers zit te springen. Want ook al verdient hij vanavond het slordige sommetje van 34000 gulden 'Adinolfi „maar" 16000) het grote geld is de neus van Lubbers altijd voorbij gegaan. Hij: „Wanneer ik echt Europees kam pioen zou worden, zou ik eindelijk ns eisen kunnen stellen. Ik zal er or knokken tot ik er bij neerval dat te bereiken". Domenico Adinolfi is voorzichtiger in zijn uitspraken, anders gezegd hij wil helemaal niets zeggen. Fiorenzo Amadduzzi, ooit de manager van Nico Benvenutti, echter: „Hoogmoed komt voor de val. In dit stadum kunnen we beter zwijgen. Na de wedstrijd kunnen we pas zinnige dingen zeggen. Kijk. Lubbers is A nog nooit knock-out geweest, dat zegt al veel. Lubbers heeft B legen Bugner en Clay gestaan. Die partijen werden door hem weliswaar verloren, maar ze kregen Lubbers er beiden niet uit. Daarom praten we na de wedstrijd verder". MSTERDAM Pas laat die dag, aan de vooravond van de prestigeslag Ajax-Feyeoord, ter ijl de nevel optrekt uit de vertrapte oefengrasmat naast het Ajax-stadion, wijkt de spanning 'en. Rinus Michels plotseling gul lachend: „Wat ik het meeste mis. Die zon in Barcelona. Na 'ie dagen mist hier denk ik al, waar blijft dat kreng in godsnaam. ken dat bij Ajax twee jaar lang vrijuit. Stelde dat hij nu moest be- m Stoel Iet is het enige "lichtpuntje in gesprek. Voor de rest is somber- d troef. Hij is, hij zegt het na g aarzelen, nog steeds interim- ich van Ajax haaste zich te ver gen dat hij zijn oude liefde niet rdoes van de ene op de andere dag pleet geblunderd is. Het heeft ook ginnen met geen zin om vermanende vingers zelf had uitgezocht; die zijn naar Kovacs en Kraay op te heffen, niet was. De feiten liggen er. Het begint bij rip snpiprs na een serie van enorme Michels: "De spelers zijn verschrik- de spelers na. een van geschrokken yan w00rden Ik heb tot twee, drie keer toe moe- Rinus Michels: Het komt weer een beetje Dat is onvermijdelijk. Maar de voornaamste taak van de coach is dan die ontwikkeling zo goed moge lijk af te remmen. Dat is bij Ajax maar ook bij Feyenoord nooit ge beurd". Hij heeft, hoewel hij met niet zo- rug toe zal keren. Maar weigert veel w00rden ^gt nog weinig ver- h al definitief te binden Zegtjiat trouwen in zijn selectie. Michels: "Er is in Nederland maar één team dat werkelijk goed voetbal speelt, PSV. Hoewel ik het niet heb over verschrikkelijk veel van hem jrdt verwacht, een last die zwaar zijn schouders blijkt te rusten. weet niet, nog niet of er een He kans van slagen aanwezig is. ilichels na lang nadenken: "Het iderlandse voetbal is in een gevaar te situatie terecht gekomen, zo traarlijk dat de angst mij wel eens l het hart slaat. Het publiek, de ts ook, is gewend geraakt aan de ibundige successen. Dat publiek 't er geen boodschap aan dat die ïcessen nu uitblijven. Het publiek iaalt en wil waar voor zijn geld. de resultaten. Ajax heeft in het jaar celona-manager Caraben onlangs dat het kampioen werd ook wel met 5—1 van FC Twente verloren. Zulke dingen gebeuren in het voet bal. PSV zal heus nog meer punten verspelen. Maar aan hun speltype, kunnen wij momenteel niet tip pen. Ajax verloor zelf met 62 van PSV. De Bul geeft toe dat die nederlaag toch z'n rendement heeft opgebracht, kunnen wij momenteel niet °n^t toen <ie S^fle£S nauwelijks leveren. Dus blijft de lucht. Michels: "Als ik het goed ten uitleggen dat ik niets tegen ze gelezen heb bedoelde Caraben ge woon te zeggen dat er te veel wordt opgezien naar de trainers. Dat was zijn stokpaardje en ik kan daar ge deeltelijk in meegaan. Onze rol wordt vaak overschat, maar aan de ande re kant toch ook vaak onderschat". Hij is nog niet gewend in Amster dam. Michels:: "Wat wil je. Ik was al mijn sociale contacten kwijt. Die moeten nu weer opgebouwd worden. Daarom en alleen daarom vond ik het jammer om uit Barcelona weg "Mijn persoonlijk had. Ze hadden het idee dat ik ze allemaal weg wilde wer ken. Onzin natuurlijk. Ik bedoelde alleen maar te zeggen dat het voor geen coach in de wereld plezierig is voor vaststaande feiten gesteld te worden. Ik moet het gewoon doen met deze spelers, daar zit niets an ders op". Hij voelde het interview dat i VN gaf niet als t publiek weg en het is nu de gro- vraag hoelang Ajax en Feyen- rd het financieel kunnen uitzin- 1 Dat maakt de taak van de ach zo zwaar. Voor alles moeten resultaten geboekt worden. Alles St in elkaar. De uitslag van mor- aavond tegen Feyenoord is voor rx van het grootste belang voor wedstrijd woensdag a.s. tegen |rtha. Pas als er resultaten ko- m kun je voorzichtig gaan den- h aan spelverbetering het aantrek- binnenkomt. Maar laten p van spectaculaire spelers die niet juichen. De weg or een hernieuwde publieke be lgstelling kunnen zorgen", t publiek heeft er niets mee te ma- wat hun nieuwe coach al onmiddel lijk had ingezien. Michels: "Het was nog een godswonder dat het niet eerder mis gegaan was. Tegen FC Den Haag of tegen Telstar. Als ze een goal tegen kregen, stortte de hele zaak in elkaar". Hij proeft nu een lichte vex*bete ring. Michels: "Het komt allemaal een beetje terug. Er wordt weer als team geopereerd. Dat is al heel wat. Het is niet meer zo dat Ajax als een halve oorlogsinvalide het veld vooral nog schrikkelijk lang". Hij dekte zich toen hij de macht behendig in. Sprak toen LEIDEN Een Nederlands rugbyboek, zal morgen in Lei den worden uitgegeven. Tijdens een receptie in een daartoe spe ciaal neergezette tent aan het Piet Paaltjespad, zal het boek met de titel: LSRG, vijftien jaar slim en sterk", worden aangeboden aan de Leidse 'burgemeester Vis. Dat gebeurt dan ter gelegenheid van het derde lustrum van het Leids Studenten Rugby-gezelschap dat de viering van het 15-jarig be staan luister bijzet met het spelen van een wedstrijd tegen de Exi les. Het team van de in Neder land spelende buitenlanders wordt bestreden vanaf drie uur (het tijd stip waarop 'burgemeester Vis de aftrap verricht op het terrein aan het Piet Paaltjenspad)aan sluitend op de wedstrijd volgt de receptie. LSRG komt tegen de Exiles uit met de volgende spe lers: eerste rij Mar van der Gaag Jaap de Bruyne, Luuk Wiertse- ma, tweede rij: Erik Hoencamp Rob Terhaar, derde rijPoel van der Ploeg, Robert Willink, Willem van Leeuwen, Scrumhalf Jean Dolhain, fly-haf Bous v. d. Ploeg, centers Eddy Bicker, Henk v. d. Huls, wings Chris Ul- rich, Toon van der Lande en full back Huib Vriesendorp. te gaan. Het voetbal mis il geen stuiver". Zuchtend: god, die gesprekken daar, dag uit met de sportpers. Altijd op pervlakkige onzin. Sneed je echt een probleem aan, dan kon je je hart vasthouden. Dan werd alles uit z'n verband gerukt, dan zette de hoofd redacteur persoonlijk nog een extra belastende kop boven het verhaal; dan had Je weken lang weer geen leven". Dus het ziet er toch wel naar uit dat hij in Amsterdam zal bli/ven. Michels: "Zoals ik al zei, ik blijf voorlopig een slag om de arm hou den. Ik moet eerst zeker weten dat ik aan de in mij gestelde verwach tingen kan voldoen Rotterdam Aan de vooravond van de topper tegen aartsrivaal Ajax pakken donkere wolken zich boven de Kuip samen. Want al stelt de medische staf van Feyenoord alles in het werk om Willy Kreuz weer op tijd fit te krijgen, het ziet er niet naar uit dat dit zal lukken. De Oostenrijker heeft er in elk geval zelf een hard hoofd in. Hij verwacht niet dat hij morgenavond al genezen zal zijn van de knieblessure die hij afgelopen zondag tegen Telstar opliep. Om alle misverstan den te voorkomen: Kreuz wil wel. Dolgraag zelfs. Antoni Brzezanczyk houdt er echter al ernstig rekening mee dat hij Willy Kreuz tegen Ajax zal moeten missen. En daardoor kwam 't plan bij hem op om morgenavond met twee spitsen te\ spelen (Vreijsen en Kristensen) met daarbij John Steen Olsec als een soort „teruggetrokken rechtsbuiten". Maargisteren moest Olsen met een liesblessure de training verlaten. Of hij in staat zal zijn in het Olympisch stadion aan In de defensie van Feyenoord, waarin Harry Vos vanwege een enkelblessure in geen geval zal kunnen worden opgesteld, zal Joop van Daele de Ausputzers-plaats waarschijnlijk weer van Dick Schneider anders zou ik op het middenveld terecht kunnen'. Officieel heeft Guus Brox overigens nog niet van de KNVB vernomen dat de bond een sta-in-de-weg wil zijn bij de transfer van Nico Jansen naar Rotterdam Zuid. Guus Brox: „Ik denk dat ze zich bij de KNVB nu over dit geval het hoofd breken. Enfin, ik wacht maar af. Al verwacht ik dat de kwestie in goede harmonie zal kunnen worden opgelost. In elk geval reken ik er nog steeds op dat Nico Jansen op 9 november tegen Sparta voor ons zijn debuut zal kunnen maken". De manager daarna over de partij van morgen tegen Ajax: „We gaan er niet voor in een trainingskamp. Met de bus er zaterdag heen en dan, hup, meteen er tegenaan". die ieder (bruto) ruim 393.000 gulden ontvangen. De cijfers van lotto en toto van vorige week zijn: Lotto 43: inleg (mentale) problemen i Brzezanc- Aantal deelnemers 913.333 f 3.580.783, beschikbaar voor prijzen f 1.891.889. Eerste prijs: twee winnaars, ieder Willy Kreuz 'bruto f 393.161. zijn zo goed als Tweede prijs27 winnaars, f 6299. Derde prijs: 231 winnaars f 1104. Vierde prijs: 10804 winnaars f 31. Vijfde prijs: 18.099 winnaars f 18. Toto 43: Aantal deelnemers 255.948, inleg f784.222, prijzenbedrag f 422.011. Wat de betreft, worstelde, opgelost. Op initiatief zyk vond er gisteren plaats tussen de Poolse trainer en de sympathieke Oostenrijkse spits. Brzezanczyk trachtte daarbij de ex-Spartaan ervan te overtuigen dat de komst van Nico Jansen helemaal niet wil zeggen dat hij dan uit de top-elf moet verdwijnen. Willy Kreuz: „Brzezanczyk zei me dat Nico Jansen en ik wellicht beiden in de spits kunnen spelen. Of ADVERTENTIE tATISLAVA De kans is groot t Engeland, na de opzienbarende ischakeling voor de eindronden n het wereldkampioenschap in sst-Duitsland, opnieuw een teleur- jlling te wachten staat. Dit keer Europees niveau. Want nadat het tionale team negen wedstrijden htereen onder leiding van coach m Revie ongeslagen was gebleven, Igde in de belangrijke uitwedstrijd {en Tsjechoslowakije het eerste rlies. In Bratislava moesten de igelsen in ieder geval gelijkspelen 1 hun goede kans op kwalificatie or de kwartfinales van het toer- oi om het Europees kampioenschap Dr landenploegen te behouden. Het jrd, voor 45.000 toeschouwers ech- een nederlaag van 2-1. jechoslowakije werd daarmee op ig de grote kanshebber voor de erwinning in groep 1. Beide lan- b moeten nog bij Portugal op be- &k en de Tsjechen mogen op (prijs nog twee punten gaan halen, (geland onderkende het belang van ontmoeting en startte sterk. Mike lannon, van de tweede-divisieclub bthampton, bracht Engeland zelfs de 25ste minuut op een voorsprong 1-0. blessuretijd viel de gelijk maker. Zdenek Nehoda zorgde met een prachtige kopstoot voor 1-1. Dat betekende de ommekeer. De thuis ploeg kwam geladen het veld in voor de tweede helft en Engeland be zweek al na twee minuten. Opnieuw kwam de inleiding van de rechter vleugel via Masny. Nu was het het hoofd van de nationale topscorer Peter Gallis, dat voor de afronding zorgde (2-1). De stand in groep 1 is: 1. Engeland 5 3 117 10-2 2. Tsjechosl. 4 3 0 1 6 11-4 3. Portugal 3 1113 2-5 4. Cyprus 4 0 0 4 0 12-0 ZURICH De loting voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal van 1978 zal op 20 november in Guate mala worden gehouden. Het organi satiecomité van de internationale voetbalfederatie (FIFA) zal de definitieve beslissing over de inde ling van de groepen nemen. Naar aanleiding daarvan is door zes La tijns-Amerikaanse landen een klacht binnengekomen, omdat de bond van hun continent had voorgesteld Bra zilië, Uruguay en Chili in een ver schillende groep te plaatsen. De zes landen, Venezuela, Columbia, Peru, Ecuador, Bolivia en Paraquay, vin den dat in dat geval geen ander land dan de drie een kans heeft zich te plaatsen voor de eindronden in Ar gentinië. Het organisatiecomité ver gadert in Guatemala een dag voor de loting. DEN HAAG De wedstrijd Go Ahead Eagles FC Twente, die zaterdag door scheidsrechter Leo van der Kroft werd afgelast wegens de mist, is opnieuw vastgesteld voor woensdagavond (20.00 uur) 5 no vember. E.V. Auvom. Imp. H. A. MAASLAND Voorschoterweg 17, Valkenburg (Z.H.) Tel. 01718 13900/16275

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17