Voorkeur voor mini - provincie rond Leiden agenda Rust in scholen Noord-Hofland? B. en W. Voorschoten: Uitwisselingsconcert nu in Zoeterwoude Mies Bouwman opende Nuts-antiekbeurs in Cultureel Centrum Voldoende verkeerslichten Kredieten voor aanpassing in Voorschoten VOORSCHOTEN De gecombi neerde commissievergadering van de Voorsohotense commissies wel zijn, openbare werken en financiën onder voorzitterschap van wethou der L. Marselis heeft na een twee uur durende discussie besloten kre dieten beschikbaar te stellen voor de aanpassing van het scholencom plex Noord-Hofland. Gehoopt wordt dat er dan rust zal komen in het scholencomplex en dat de steeds maar voortdurende verhuizing ge stopt kan worden. Uitgegaan wordt van drie zelf standige units in een complex. Een kleine wijziging in het lokalenbe- stand onderling blijft mogelijk. In dien, zoals de prognoses uitwijzen, er meer lokalen dan 23 nodig blij ken te zijn, dan zullen de drie scho len een eventuele uitbreiding bui ten het scholencomplex gaan zoe? ken. Het scholencomplex zal be woond blijven door openbaar, prot. christelijk en rk.-onderwijs. Om het scholencomplex "bij de tijd" te brengen is een bedrag nodig van ongeveer f250.000, in dit bedrag zit een aanpassing voor de speelplaatsen van ongeveer f 120.000 Over dit onderdeel bestond aller minst eenstemmigheid. Wethouder Eveleens bood een tussenoplossing aan, waardoor de kosten waar schijnlijk kunnen dalen en de le den gingen daarmee akkoord. Omdat op de tribune twee school hoofden (rk. en prot. christ.) en de voorzitter van' de Schoolraad aan wezig waren, kregen de commissie leden de gelegenheid nogmaals een samenspraak met de direct belang hebbenden te krijgen. In het bedrag zit een stuk ach terstallig onderhoud aan het scho lencomplex. Volgende week zal de gemeenteraad een definitieve beslis sing moeten nemen. Omdat de VVD zich heeft laten overtuigen door de noodzaak en ook de PPV geen an dere oplossing ziet, bestaat er alle kans dat de gemeenteraad het ad vies van de commissies zal volgen. Weekmarkt op andere tijden? LEIDERDORP De vraag is in Leiderdorp gerezen of in ver band met het later licht worden gedurende de wintermaan den het aanvangsuur van de weekmarkt niet verlaat zou moeten worden. De markt begint nu om acht uur en eindigt om 14.00 uur. De commissie Middenstandsaangelegenheden gaat hier woensdagavond 29. oktober over praten. De meer derheid van de op de weekmarkt staande kooplieden is van mening dat de markt om 16.00 uur zou moeten eindigen. Nu de markt om 14.00 uur eindigt zien de marktkooplui geen kans meer elders in de provincie 's middags een standplaats in te nemen. Bij de laatste vergadering hieromtrent had het raads lid mevrouw Irma Gehner gevraagd of de belangstelling voor de markt soms tanende was, gezien de vele lege 'plekken' die zij had geconstateerd. Wethouder Reugebrink had toen geant woord dat de marktkooplui reuze enthousiast waren gezien het feit dat zij het sluitingsuur later wilden hebben. VRIJDAG 24 OKTOBER Vrijdag Herenstraat 45 (gebouw Staal wijk), jeugcusociéteit Time, 7.45—14.30 u. non. Hooglandse Kerkgracht 28: Open- Soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw): Bejaardensooiëteit Humanltas, 24.30 Hendrikplantsoen 25. Leider- Rijn 19: Club - s taanden, weduwen weduwnaars, Herengracht 51: Gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam., telef. öceenstraat lb: Wereldwinkel 12.30 Vormingscentrum Troef.Noordielnde 2a: Soos-avond. 8.00—2.00 nam. Gebouw van de Vergadering VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten zijn het ermee eens dat er in de toekomst een afzon derlijke provincie (mini-provin cie) Leiden wordt gevormd. Dit blijkt uit een voorstel van het college aan de gemeenteraad, die zich volgende vrijdag zal uitspre ken over de plannen van de rege ring om over te gaan tot een be stuurlijke herindeling. Hierbij zouden over het gehele land 26 provincies moeten worden ge vormd. Niet eens zijn B en W het met de door de regering voorgestelde ta ken die de nieuwe provincies en de gemeenten in de toekomst zouden moeten krijgen. De regering vindt dat de nieuwe provincies een groot aantal taken die oorspronkelijk op het terrein van de gemeente liggen, zouden kunnen overnemen, zoals ook enkele rijkstaken. B. en W. van Voor schoten z\jn evenwel van mening dat dit voorlopige regeringsstandpunt tot een "onverantwoorde uitholling" leidt van de taken en bevoegdheden die de gepieeniten nu hebben. Het col lege wijst erop dat de regering in haar voorstellen weliswaar bena drukt dat er taken en bevoegdheden naar lagere overheden moeten wor den overgeheveld, maar dat er in het concept-ontwerp van wet reorganisa tie binnenlands bestuur eerder spra ke is van een omgekeerde tendens. Het college vindtrt. dat de verant woordelijkheid voor de uitvoering van een bestuurstaak bij het "laagste or- ZOETERWOUDE Morgenavond geeft de Sint Jans Fanfare in Ons Huis in samenwerking met de muziekvereniging Concordia uit Bos koop een uitwisselingsconcert. Een zelfde concert werd vorig jaar in Boskoop gegeven. De samenwerking is tot stand gekomen door de dirigenten van de twee verenigingen die beiden werkzaam zijn bij de Koninklijke Militaire Kapel. Het voornaamste doel ervan is het uit wisselen van muzikale ideeën terwijl ook de gezelligheid bij het ge zamenlijk repeteren, beurtelings in de beide paatsen, erg'aantrekke lijk is. Dit herfstconcert vormt ook een goede onderbreking in de tijd die ligt tussen het bondsconcours en het winterconcert. Het publiek wordt nu met een veelzijdig concert bij deze samenwer king betrokken. Men heeft gekozen voor Ons Huis omdat het podium in het Centrum, waar de Sint Jans Fanfare doorgaans concerteert, te klein is voor het gezamenlijk optreden waarbij circa 70 musici in actie komen. Bovendien hoopt men hiermee de bewoners van het woongebied Westeinde gemakkelijker in contact te brengen met het plaatselijke muziekleven. De toegang is gratis. gaan in de bestuurskolom" moet worden gelegd. "Herverdeling van bestuurstaken mag niet ten koste gaan van de betrokkenheid van de burger.'Het meest aanspreekbare en aansprekende bestuursorgaan moet in staat blijven de specifieke belan gen van de plaatselijke samenleving naar eigen inzicht te behartigen", aldus B. en W. Overigens vindt het college dat taken van regionale aard wel naar de p'rovincies-nieuwe-stijl moeten wor den overgeheveld. Dat geldt bijvoor beeld voor taken die nu tot uitdruk king komen in gemeenschappelijke regelingen. Wat de geografische indeling be treft merken B en W op, dat er in een nieuwe mini-provincie Leiden ("Beter is: provincie Rijnland") ge sproken kan worden van een samen hangend gebied met voldoende ver zorgingskernen. Een provincie Groot- Den Haag, zoals een meerderheid van Ged. Staten die wil, wijzen B en W af, omdat er tussen de agglo meraties Leiden en Den Haag te gengestelde belangen zouden be staan. Bestaande problemen op het gebied van de woningbouw, het ver keer en het vervoer zouden hier»- door alleen maar toenemen, aldus het college. B en W vinden tenslotte de ter mijn die de regering gesteld heeft om adviezen over het concept-ontwerp van wet in te dienen, te kort. De adviestermijn sluit óp 15 november a.s., voor wat de geografische inde ling betref is dit 15 december. VOORSCHOTEN De wethouder van onderwijs, cultuur, recreatie en welzijn L. L. Marselis zal morgen geen spreekuur houden. ft ZATERDAG De Burcht: antiekmarkt. 9.30 8—12 Mies Bouwman brengt een toast uit ten teken dat de antiekbeurs van 't Nut officieel geopend is. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Willem Maartinus, z. v. T. Pasma en J. van Rossum, Wilhelmina Petronella d. v P. P. J. van Egmond en W. P. M. Wassenaar, Jason Ryan Harvey Ke vin, z. v. P. C. M. F. de Graaf en Y. D. C. Calkhoven, Franciscus Fr ede- rik, z. v. J. T. Franken en S. B. de Roode, Johanna Wilhelmina. d. v. J. van' Leeuwen en W. Lödel, Aernout Paul Adriaan, z. v. J. H. M. Struijk en M. J. H. Duurkoop. Overleden: J. van der Snoek (71) i, Oegstgeest: Sociëteit alleens taan- 1 Sceenstraat lb: Wereldwinkel, des morgens geopend. Jeugddorp Zuid-West: 10 uur v.m. tot 1 uur nam. gelegenheid opvang peuters. Toegangsprijs f 1.-. Trimcursus 10 uur v.m., f 10,- p.p. per mnd. LAK-Theat&r, LevendaalMuzikaal Theater, 8.15 uur nam. Groenoordhal: Programma Zonne bloemactie KRO. 8 uur nam. ZONDAG Anbontus-Clubhuils: Dansen. 811 Ge verss t raat 65 Oegstgeest: Sodë- kamerbewoners en alleen- Werkgroep Homofilie, 1—3 j^| Middelweg 19c: Leids Poppentheater, kindervoorstelling 2.30 uur nam. Tel. Groene Kerkje, Oegstgeest: Zondag. mMdagconcert Judith Jalmes, piano, VI AAN DAG Steenstraat lb: Wereldwinkel. 12.30 Herengracht 51: Unified Family, gebedssamenkomst. 8.30 uur nam. Tel, Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan: Bejaardensoos Zuid-West. 2.30 uur nam. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11: Leid6e Amateur Fotografen Verenig., Vormingscentrum Troef Noordeinde 2a: Jazzballet. 6.307.30 uur nam.; draad, recht Stadhuis: Commissie - reclit. 8—10 Stadhuis: Commissie Alge...... Bestuurlijke Aangelegenheden. 8 le' Binnenvestgracht 33: Universi- Artsen 99 99 Getrouwd: J. Sierat en J. D. van der Meij, J. de Wolf en W. J. A. C. van Tintelen, C. J. M. van den Bosch en I. Voerman, H. J. M. Bolleboom en H. J. M. van Vliet, G. van Schoonderwoerd den Bezemer en M. A. van Soest. Ondertrouwd: H. Bekooij en W. H. M. de Vroege, A. P. Berger en J. A. M. Pleij, M. Bouqrab en S. A. Ou- werkerk, N. H. M. J. Duynisveld en P. M. van der Meijden, R. Fien en M. Neuteboom, L. M. M- Heruer en M. J. P. van Graas, L. J. C. van der Hoeven en Y. F. A. Ottenhof, L. Kerkhof en E. M. Montanus, J. Keü- er en A. B. Verpoorten, C. P. Leu- gering en M. M. Geuke, J. L. Li- mon en A. M. Bhugwandass, C. H. Ng en A- P. Engel, P. Oudslhoorn en H. Be'kki'iig, A. Ouwerkerk en C. de Vrind, J. J. Prins en M. A. Cote, A. W. Sanders en M. P. van Hooi donk, F. H. Singerling en G. M. S. van Elswijk, A. J. W. Stark en J. M. Bekooij, O. A. W. Tesink en F. A. Krougman, W. J. J. van Vliet en W. M. Hartevelt, J. P. Zuidema en M. J. H. de Heiden. VOORSCHOTEN Voorschoten kon gisteravond Mies Bouwman zien. Zij opende op haar bekende char mante wijze de antiekbeurs georga niseerd door 't Nut in het Cultureel Centrum. Haar motto was: "Een mens wil op de donderdagavond ook wel eens wat anders dan televisie kijken en... er zijn vervelende ver enigingen genoeg en daarom eens een keer naar 't Nut, welke vereni ging een verantwoorde antiekbeurs heeft samengesteld. Mies Bouwman kwam góed over bij de genodigden en dat waren dit jaar alle inwoners van Voorschoten, die als huisnummer het cijfer 5 heb ben. In toasl ongeveer honderdvijftig man. Ze waren er vrijwel allemaal en daarnaast nog enige officiële ge nodigden, zoals burgemeester en wet houders. De drang om "Mies te zien" of om aütiek te zien" was zo groot, dat al spoedig na de officiële ope ning zich spontaan een rij vormde voor de kassa. Mevrouw Bouwman verklaarde dat zij door een m Voorschoten woon achtig familielid was overgehaald om de beurs te openen en met deze me dedeling was er klaarheid gekomen in het gegeven dat Mies Bouwman "gratis en voor niets" evenals haar voorgangers wie twee sen der Konirigin de opening wilde verrichten. De antiekbeurs is weer een lust voor het oog, maar tevens een pijniging voor de portemonnee. De pryzen worden jaarlijks gepe perder. Omdat voorlichting voorop staat kan iedereen zich vrijelijk ver gapen aan de kunst en de curiosa van onze voorouders. Wie het kijken al leen al een genot is, kan genieten van het assortiment van 22 antiek handelaren en blij zijn dat het aan gebodene inderdaad oudheidkundige waarde heeft. De antiekbeurs is tot en met zon dag geopend in het Cultureel Cen trum te Voorschoten. tot zondag 24 uur waargenomen Wijk I (Morswegkwar- Cityring): J. Rijn- Jtur.iat 29. tc,cf. 780947; Wijk II (Groenoord, Kooi en Merenwijk): F. F W Kehrer Burg- gravenlaan 1. tel'. 125820; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuinstacl- nlnistraat 24, 1 l.i'i(k*i(li»ip Ry van Beest Holle, praktijkadres Mau- ritsslngel 168, tel. 133686 (zat. en zond. Oranjelaan 29. tel. 6951 (zaterdag); Koopmans, Wagnerlaan 69 penbrocklaan 6. tel. 3417. Fancy-fair Vios ZOETERWOUDE Burgemeester Detmers opent morgenavond om half aoht in 't Centrum een groots op-, gezette fancy-fair voor en door de drumband Vios. De opbrengst is be stemd voor de aanschaf van instru menten en unif ormen. De openings tijden zijn zaterdag van' 19.30 tot 23.00 uur en zondag van 11.00 tot 19.00 uur. Apotheken ir: Zuider Apotheek, Apotheek Van Leiderdorp, tel. 890000. Apotheek. Wilhelhiinapark 8 telef. Wijkverpleging worden gevormd, die door deskundi gen zullen worden begeleid. Acht uur. Toegang gratis. Slordig Nieuw Gelijk LEIDERDORP Het bestaande aantal verkeerslichten op en nabij de Engelendaal (zie foto) is op dit moment voldoende. Tot deze conclu sie komt de directeur Gemeentebe drijven in een rapport over de ver keersproblematiek van deze weg. Hij baseert zich daarbij op een onder zoek dat naar deze problematiek is ingesteld door ir. Slop van de Ver keersdienst Utrecht. Uit het rapport blijkt dat verkeers lichten op de Engelendaal niet ge wenst zijn wanneer het verkeers aanbod met circa 27 procent zou ver minderen door omleiding via de se cundaire weg 5 (verlengde van de Willem de Zwijgerlaan richting Roe- lofarendsveen). Indien daarentegen de wijken Voorhof, Winkelhof en Buitenhof (de Hoven) volledig be bouwd zijn, zijn verkeerslichten weer wel gewenst. Over de afsluiting van een rijbaan op de Engelendaal wordt in het rap port gesteld dat dit de praktische ver keerscapaciteit in gevaar zou bren gen. Alleen bij een omleiding van 27 procent van het totale verkeer zou de capaciteit in dat geval voldoen de zijn. Overigens is bij al deze conclusies uitgegaan van tellingen die zijn ver richt in 1974. In een openbare commissieverga dering op 28 oktober a.s. komt de ver keersproblematiek van de Engelen daal aan de hand van het rapport aan de orde. Deze vergadering be gint om half acht Cs avonds) met een film van de Nederlandse Vere niging Bescherming Voetgangers, ge titeld "Een weg voor het kind waar de.auto mag komen". "Hee", Zult misschien wel zeg gen, dan wel denken, dan wel uitroe pen. "Wat is dat nou?" Een nieuw vignet voor deze rubriek, dat Is alles. Op het vorige, wat don ker uitgevallen herkenningspunt zijn we wat uitgekeken, als we eerlijk mogen zijn. Maar ja, het heeft dan ook ruim een jaar meegedraaid op deze pagina. Vandaar dus. Rest nog een ge meend dankwoord aan ontwerper en tekenaar Joop Walenkamp. Geen antiek Waren er op de laatste zondag van september enthousiaste geluiden te horen over het bezoekersaantal (ruim duizend) in de Burcht, al waar een antiekbeurs van en voor particulieren werd gehouden, nu zijn de geluiden uitermate somber. Het mag namelijk niet meer van de gemeente eii van de politie. Want het gebeuren vindt op zondag plaats en er is geld mee gemoeid en dat mag niet. Het is dus een zakelijke activi teit. Organisator De Vries hierover: "Ik weiger ten ene male dit te ac cepteren. De mensen waren er dol van. Dit is een puur recreatieve toe stand en dat weigert men kennelijk in te zien. Ik vind dat hobbyisten gest een keer of zes per jaar bij elkaar mogen komen; niet vaker, want dan kan het inderdaad een professio neel karakter krijgen". De Vries zal dus aanstaande zondag niet in staat zijn publiek en hobbyis ten te ontvangen. Wanneer wel, krijgt u nog te horen. De Baha'is van Leiderdorp komen vanavond bij elkaar bij de familie Van Veenendaal, Frederik Hendrik plantsoen 25. Mevrouw drs. Annema- rie Mazgani zal een lezing houden over de gelijkwaardigheid van man en vrouw. Om half negen en ieder een is welkom. Seizoen Zondag aanstaande opent de katho lieke bejaardenvereniging in Wasse naar het winterseizoen in het Je- roenhuis, na een eucharistieviering in deWillebrordkerk om half tien. De ledenvergadering in het Jeroen- huis heeft als belangrijkste agenda punt het aftreden van voorzitter Van Leijenhorst. Zijn gezondheid noopt hem daartoe. Als zijn opvolger wordt voorgesteld de heer Van Beihme- len. Na de vergadering is er een ge zamenlijke lunch en een feestelijke middag met het "solisten-ensemble" onder leiding van mevrouw Jolie Nuij. Communiceren met de overheid valt soms niet mee. Dat blijkt maar weer uit de ervaringen van die goedwil lende man, die een huis wilde bou wen op de Pieterskerkhof (en ten slotte wil de gemeente de woonfunc tie herstellen in de Pieterswijk). Hij schreef een brief naar de gemeen te, maar kreeg geen antwoord. Toen schreef hij weer een brief aan de ge meente, met de vraag of het de ge woonte was om geen antwoord te ge ven. Hij kreeg geen antwoord. En nu heeft hij maar een brief geschreven aan de PPR, met de vraag of het de gewoonte is..enz. Het PPR-raads- Kd Laurens Beijen vertelde een en ander gisteravond in de raadscom missie voor ruimtelijke ordening. Maar ja, wethouder Waal vertelde dat zoiets gezien moet worden "in het kader van een veel te groot taken pakket. De afdeling grondzaken zit helemaal aan de grens". ^Toch hield Beijen koppig vol: "Ik vind het een beetje slordig". Dat vond Waal ei genlijk ook wel. De man krijgt nog antwoord. Al kan het nog even duren. Leiden Stichting Interkruls, Mid delweg 38, tel. 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lei derdorp. tel. 140131. Oegstgeest Stichting Interkruls, Lijtweg 7. tel. 164500. Voorschoten Gezondheidscentrum SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202. Voor allen die ln moeilijk- Dierenhulpdienst i Paulownastr. 15, Lelden. Voor Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Moederhulp Schrama (maatsch werkster). 133921 en 761944. Weduwe en weduwnaars den telefoon (na 18 uur) 1 Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings ten ma. dl en woe 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Le Gri Chili En op maandag is er op het adres Gerecht 10 in Leiden een Chiïi-avond die wordt georganiseerd door de vor mingswerkvereniging VCSB en het Oost-Europa-proJect, afd. Leiden. De film "Krieg der Mummiën" zal worden vertoond, evenals een film over Chili nu en beelden uit de tijd van de Unitad Popular. Ook de laat ste radiorede van Allende zal in de film te horen zijn. Na de films zullen gespreksgroepjes Het laatste gedeelte van de Leid- se winkelpromenade, de Haarlem merstraat (dus het gedeelte tussen de Pelikaanstraat en de Haven) be gint de laatste tijd een florissantere aanblik te vertonen. Er is een eet huisje gekomen en nu hebben Ans en Nico Verdonk gisteren ."Le Gri" geopend. Le Gri is, zoals zij hem zelf noemen "een kadohoek in kunstnij verheid". Het winkeltje is gevestigd in het pand Haarlemmerstraat 270, dat drie jaar leeg heeft gestaan. Er is van alles, vooral kleinei'e din gen, in Le Gri te koop. Het is de bedoeling, dat de winkel straks wordt uitgebreid met een ruimte waar materiaal voor handenarbeid kan worden verkregen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Nabezorging van 18.00—20 00 u Zaterdag van 16.00—18.00 uur Te'efoon 071—130500 Indien in gesprek 071—134539 Telefoon: 071—144941 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement t 35,90 Pe- post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden bU vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2