Verhoging belasting Oegstgeest Noodlokalen worden vervangen Straten Oegstgeest opnieuw ingericht Begroting 1976 Adm. de Ruytersingel volgende week open PAGINA 2 DONDERDAG 23 OKTOBER Scholenbouw aan Kamperfoelielaan Oegstgeest OEGSTGEEST In de aan biedingsbrief bij de begroting voor 1976 maken B en W er melding van dat er vorig jaar in de gemeente Oegstgeest praktisch geen activiteiten waren op het gebied van de scholenbouw. Blij kens de aanbiedingsbrief zal er volgend jaar op dit gebied in elk geval wel wat gebeuren. Zo zal er op korte termijn een begin worden gemaakt met een gedeeltelijke vervanging van de noodlokalen aan de Kamperfoelie laan door definitieve bouw. Dit zal dan moeten aansluiten op de vorig jaar gereedgekomen drie les lokalen en de gemeenschapsruim te. Met het desbetreffende school bestuur is verder contact opgeno men over het stichten van een kleuterschool bij de lagere school aan de Kamperfoelielaan. De start van deze kleuterschool, zo delen B en W mee, zal worden uitgesteld tot na de gedeeltelijke vervanging van de houten nood lokalen. Als de nieuwe lokalen gereed zijn gekomen, zullen twee a drie houten lokalen waarschijn lijk niet meer nodig zijn voor het 'ager onderwijs, zodat dan mis schien een begin kan worden ge maakt met de kleuterschool. Voor het opknappen van de Terweeschool is het noodzakelijk dat het huidige aantal leeringen (217) zover terugloopt dat de school nog slechts zes klassen telt. B en W verwachten dat dit binnen enkele jaren het geval zaJ zijn. De minister van Finan ciën is 'bereid het plan, waarvoor al eerder een krediet van f 5000 beschikbaar werd gesteld, te steu- Over de Schooladviesdienst in Leiden, waarmee de contracten eerder dreigden te worden afge broken, zeggen B en W dat aan sluiting bij deze dienst de voor keur verdient tooveri het in dienst nemen van eigen deskundigen. "Dit laatste is erg kostbaar, ter wijl men dan nog niet de be schikking heeft over een multi disciplinair team". Op het ogen blik voeren B en W van Oegst geest gesprekken met deze dienst king te komen. Het college stelt nu alvast voor de bestaande sa menwerking voor één jaar voort te zetten, zodat ook volgend jaar van de schooladviesdienst gebruik kan worden gemaakt. OEGSTGEEST Er zal een begin worden gemaakt met het uitwerken van een plan voor de herinrichting van de Celebes- straat. In hun aanbiedingsbrief bij de begroting voor '76 delen B. en W. mee dat dit plan gezien moet worden als een experiment, voor uitlopend op schetsontwerpen en een studierapport die zullen wor den gemaakt om een aantal stra ten in Oegstgeest opnieuw in te richten. B. en W. hopen dat door de herinrichting van bepaalde stra ten de leefbaarheid zal worden OEGSTGEEST Verhoging van enkele gemeentelijke belastingen en een bezuiniging bij gemeentewerken. Dit zijn verreweg de belangrijkste maatregelen die de gemeente Oegst geest volgend jaar te wachten staan, wil de begroting voor dat jaar slui tend kunnen worden gemaakt. Uit de aanbiedingsnota van de gis teren uitgebrachte begroting voor 1976 blijkt dat de reinigingsrechten volgend jaar van f 65 tot f 75 worden verhoogd (waardoor f44.500 extra in de gemeentekas zal vloeien) en de hondenbelasting met tien procent (extra-opbrengst: f3.350). Bij de bezuinigingsmaatregelen is er van uit gegaan dat er o.m. beknibbeld kan worden op de posten gewestvor ming, vakonderwijs en straatbelas ting (totaal f53.444). Daarnaast zul len in de inkomstensfeer verhogin gen worden doorgevoerd voor de ta rieven van sportaccommodaties, t. Agent schiet zich door voet LEIDERDORP Een agent van de Leiderdorpse politie heeft zich gistermiddag met een vuurwa pen door één van de voeten ge schoten. Het ongeluk gebeurde op het politiebureau. De politie in Leiderdorp weigerde vanoch tend nadere inlichtingen over't ongeval te verschaffen. "Het is een intern ongelukje geweest in onze werkplaats, het is niet op straat gebeurd. Het is een na re aangelegenheid. Maar ja, een timmerman slaat zich ook wel eens op zijn. duim", aldus een woordvoerder van de politie. w. tien procent voor de sporthal, tien procent voor het gebruik van gym nastieklokalen en eveneens tien pro cent voor het zwembad. Overigens beloopt de begroting voor volgend jaar f23.857.306,75 (uitgaven en in komsten), de kapitaaldienst. ver meldt aan uitgaven een bedrag van f50.181.975,88 en aan inkomsten f45.193.967,93. In hun aanbiedingsbrief zeggen B. en W. dat er bij het opstellen van de begroting in het algemeen geen wijziging is gebracht in het tot dus ver gevoerde beleid. Wel is er enige speelruimte in de begroting ge creëerd door het bedrag per inwoner te verhogen (gezien de inflatie) en een afzonderlijke raming op te ne men van f 126.362,65 voor investerin gen, die voortvloeien uit de bestrij ding van de werkloosheid. In totaal is er speelruimte voor een bedrag van ongeveer twee ton. Overigens blijkt uit dezelfde aan biedingsbrief dat B. en W. een slui tende begroting van essentieel belang vinden voor de gemeentelijke zelf standigheid. Een niet-sluitende be groting, aldus het college, zou bete kenen dat een gemeente zich in een toestand van noodlijdendheid ma noeuvreert met alle gevolgen van dien. B. en W. wijzen in dit verband op artikel 12 van de Financiële Ver houdingswet waardoor noodlijdende gemeenten een aanvullende bijdrage kunnen krijgen uit het gemeente fonds. Aan deze situatie zijn echter diverse voorwaarden verbonden, die er eigenlijk op neerkomen dat een noodlijdende gemeente zich auto matisch onder curatele stelt van het rijk. B. en W. delen een en ander mee omdat de fractie van de PvdA/ PPR eerder had gevraagd de voor- en nadelen van een sluitende begro ting uiteen te zetten. vergroot. In dit opzicht wordt er verder op gewezen dat er gedacht zou kun nen worden aan handhaving of verbetering va n het gedeel te Dorpsstraat tussen de Pres. Kennedylaan en de Almondeweg. De bewoners van dit straat gedeelte hebben inmiddels op een onlangs gehouden hoorzitting ken baar gemaakt wel voor een reha bilitatieplan te voelen. Uit de ze bewoners is een zes man ster ke werkgroep gevormd, die dit gaat voorbereiden. Burgerlijke stand DONDERDAG Werkgroep Homofilie/COC 8.00- Unlfied Family. 144853. Steenstraat 1 Werkgroep Volkenkunde. Steenstr. a. 2.15 uur nam. dening en Openbare Werken, uur LAK-Theater, Nel Oosthout in "De verdwenen horlogemaker", 8.15 uur Dienstweigeren,_8-10 v 1. lezing Apotheken waargenomen vai okt., door Apotheek Reyst. SN Apotheek Voorschoten, Oegstgeestse Apotheek. Wllhelmlnapark I. d.v. A. Llm en G. Benschop, Se- vxl. Veen. Willem M. zv T Pasma en J. v. Rossum. Christina M. d.v. J. E. A. v.d. Meer en M. A. Granneman. Getrouwd: R. B. Sloot en M. Bit- teflln, A. v. Essen en M. M. Lubberts. Overleden: G. M. Vermij (73). man C. v.d. Gust (72), echtg. 'v. M. Rem- melzwaal. K. Lala (18). dochter, A. Wilbrink (39). man, A. A. Rijnsent (64). echtg. v. J. Verdoes, C. d. Jong SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202. Voor allen die ln moeilijk- Dierenhulpdienst i Paulownastr. 15. Lelden. Leiderdorp Geboren: Arjen Moederhulp L. E. C. Mol en S. P. M. J. vd Wllk. Blanca dv. H. v.d. Kraan en W. Vermeer, Marle C. A. d.v. A. P. v. Gurp en C. A. Gar deren. Wendela H. d.v. T. J. Vlasveld M. v.d. Beek. Arie S. z.v. A. F en E. A. Kwestro. Maureen M. F. Luijk Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, mei. J Schrama (maetsch werkst er i Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Jac. Urlusplantsoen 96 Lei- Post gestolen LEIDEN Een tot nog toe on bekend gebleven fietsendief is er gisteren in Leiden met een aantal poststukken vandoor gegaan. De fiets was - van een 43-jarige postbesteller van de PTT, die zijn karretje met achterop een grote dubbele tas 's-ochtends omstreeks tien uur even tegen de gevel van 'n pand aan de Oranjestraat ïnd ge plaatst. Toen de besteller elders in die straat een pakje had bezorgd en verder wilde rijden, bleek zijn fiets met poststukken en al te zijn ver- VOORSCHOTEN Vanavond wordt 'n geconmbineerde raadscom missievergadering gehouden, met als onderwerp de aanpassing van het scholencomplex Noord-Hofland. Aanvang half tien. ZOETERWOUDE Het school zwemmen in Haasbroek vervalt de ze week. De jeugd heeft morgen de gelegenheid tot vrij zwemmen, in perioden van drie kwartier, vanaf negen uur tot twaalf uur en vaneen uur tot vier uur. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie meldt, dat een aan de Sterrenlaan geparkeerd staande Citroën (Dyane) is gestolen, kleur lichtblauw. Het kenteken van de wagen is 5971 GX. VOORSCHOTEN Voor schoten krijgt eindelijk zijn verbinding tussen de wijk Noord-Hofland en de rest van het dor-p. De Admiraal de Ruy tersingel zal volgende week donderdag om 11 uur officieel geopend worden en dan komt een einde aan het jarenlange wachten. De verbinding tussen Noord- Hofland en de rest van het dorp. via de wijk Adegeest stond op papier al gereed bij de start van de wijk Noord- Hofland, nu ongeveer tien jaar geleden. Daarna kwamen tal van moeilijkheden zoals het recht van vrij-uitzicht van het landgoed Berbiceen daarna het gebrek aan financierings middelen. Vórig jaar werd de start gemaakt. De weg is thans praktisch gereed en ook tijdens de aanleg kwamen onverwach te moeilijkheden, waardoor de weg enige maanden later op geleverd wordt dan het plan was. Over de juiste oorzaak van de moeilijkheden is geen klaarheid te krijgen, zowel de dienst openbare werken van de gemeente Voorschoten als de direktie bij de aanleg van de weg zwijgen hierover. De NZH-autobuslijn zal met ingang van 2 november de bus 48 via de Admiraal de Ruyter singel laten lopen inplaats van via Leidseweg-Noord. Per die datum zal de buslijn 48 ook in de avonduren en tijdens zon en feestdagen een 30 minuten- dienst worden. Foto: De ivijk Noord-Hof land, met in het midden de Admiraal de Ruytersingel. De weg draait achter de flats bo ven in de richting van de Noord-Hof landbrug. Linkson der de weilanden, waar in de toekomst woningen zullen wor den gebouwd. De eerste aanzet van een ontsluitingsweg is al te zien. d. Jong, J. W. Fillppo Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman Koornbrug- ■-eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- ien ma., dl en woe 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Architecten Middelweg 4 (bil Hoogl Kerk) Architecten-Informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 12638C woensdagavond van 7.3C Dienstencentrum Noordelndsplein 2b. t gemene informatie dag. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mare 45. tel. 149441 (ma t/m vrij 9-10 uur voorm.) Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk. Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 23 uur n.m.. ma. en di. urn 7—8 uur n.m Telefoon 071-142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad, Gerecht 10, woe 56 uur nam. Noord: v. Hogendorpstraat paaslaan, tel 761196. Tulnstadwijk: Heren- Rectificatie LEIDEN In het artikel over het touwtrekken om een woning in Lei den in onze krant van dinsdag ston den enkele onjuistheden. Mevrouw Benes is geen masseuse maar: heil- Morskwartier: buurthuis Morswük gymnaste. Bovendien oefent zij haar praktijk niet uit in 'n etage-woning maar moet zij steeds naar de cliën- téle toe, omdat de meesten geen trappen kunn enlopen. De eis van de gemeente voor het verlenen van woonvergunning voor het pand in de De Mey van Streefkerkstraat 27, is dat twee kamers van het pand be stemd moeten worden voor prak tijkruimte, aldus mevrouw Benes. Het bezwaar van de gemeente is namelijk dat het huis als woonruimte Kinderopvang voor haar alleen te groot zou zijn. Koordstudio Gemeenschap Zuidwest Hulpver! enlnea- gemeenschap Zuidwest tel. 764115 133921 en 761944. Fries Vanaf 24 oktober tot 3 november zal er in Holiday Inn een Friese week worden gehouden. Eten. drin ken. folklore bij een Amerikaanse hotelgigant, die er ook voor zorgt dat er op de 25ste een optreden zal plaatsvinden van de Ljouwer- ter Skotsploech in traditioneel Fries kostuum. Vrijdag, nog eventjes, is iedereen van harte welkom tijdens de Beeren- burg Sonnema Cocktail om vijf uur. Ook het "Skelskip Fryslan" meldt in het gezelschapsbulletin dat dit evenement plaatsvindt en in niet mis te verstane woorden voegt zij daar aan toe: "Wat dacht u van een. Fly- lanske Fiskskutel of een Dokkumer Brunebeannesop? Daar denken we van alles bij. Humanisme Het bestuurslid De Mink van het Humanistisch Verbond heeft deze zomer doorgebracht in Zambia. Op dinsdag 28 oktober zal hij over zijn ervaringen vertellen in een van de zaaltjes van de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg (acht uur). Ui teraard krijgt het ontwikkelingswerk dat ter plekke plaats vindt, specia le aandacht, evenals de conflicten die voortkomen uit de soms tegen gestelde belangen van de commer cie en het streven naar ontwikkeling van het volk. De belangstelling richt zich deze avond speciaal op Zambia en Tanzania. Uit het grote aantal dia's dat De Mink maakte, heeft hij de beste geselecteerd om zijn ver haal te illustreren. Het onderwerp humanisme in onafhankelijk Afri ka". telefoon 125260 nieuw informatiebulletin, „Dzzak" geheten. Deze naam doet ons ietwat vreemd aan. En, oh wonder, de PPR kan gedachten lezen, want reeds op pagina drie lezen we het navolgen de: "De naam "Dzzak" klinkt Je mis schien wel een beetje raar in de oren. Stel je er het volgende bij voor; een pij) schiet als een scheet door de lucht, recht op zijn doel af en..dzzak, precies in het hart van de roos komt hij trillend tot stil stand. RADIKAAL heeft de pijl zijn doel getroffen, precies waar het cen trum van de ziekte zit, precies in het midden van de rotte plek. We hoe ven niet te vermelden wie de pijl af schiet, ook niet wat de rotte plek is. Je bent niet voor niets lid van de PPR geworden". Inderdaad. "Ik ben niet van plan om mij met een kluitje in het riet te laten stu ren". Waal tot Peters: "De onzin die je maandag hebt uitgekraamd". Pe ters tot Waal: "Je hoeft mij voortaan niet te ontzien", Waal tot Peers: ..Het was een slecht amendement. Peters tot Waal: „Je zal het in je oneindige grootheid wel beter weten". Conclusie van wethouder Dick Tes- selaar: "Er zitten dus heel wat men sen op de kast en in de gordijnen. Wordt zeer waarschijnlijk vervolgd. Koord Jubileum Rodikaal De PPR, regio Leiden heeft Op zondag 2 november zal bis schop Simonis van Rotterdam voor gaan in een eucharistieviering, naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van de Herensingelparochie in Lei den. Bij het kerkbestuur kan men plaatsen reserveren. Peters-Waal 2 Vandaag het tweede deel van de kostelijke serie: "De lotgevallen van wethouder Waal en PvdA-raadslid Peters'. Korte inhoud van het voor afgaande: de twee partijgenoten vlo gen elkaar maandag in de haren over zogenaamde artikel-19-procedu- re om de bouw van de nieuwe Rem- brandtscholengemeenschap mogelijk te maken. In dezelfde rolverdeling trokken beide heren gisteravond weer ten strijde. Uit het script van de dialoog haalden we de volgende pas sages: Waal tot Peters: "Het woord "flutvoorstel" heb ik nog nooit in de mond genomen tijdens mijn raadslidmaatschap. Peters tot Waal: Koord-studio, Oude Rijn 88, heeft het eerste rondschrijven rondge- schreven in het nieuwe seizoen en deelt het volgende mee: Er zijn regelmatig weer activitei ten. (Hoi) Er komen een aantal lezingen (al of niet met dia's) over het werk van de politie in Leiden, de werking en bijwerking van medicijnen, de Leidse plantsoenendienst, muziek uit verschillende landen (via het mu seum voor volkenkunde», de historie van de universiteit en paranormale verschijnselen. Verder zijn er regelmatig huismu ziekavonden en bingo-avonden, zoals vanavond al meteen. Morgen is de tweede bijeenkomst van de Koord- klaverjasclub; een nieuw instituut. Verdere mededelingen regelmatig in deze rubriek. Restauraties De vereniging Oud Leiden orga niseert op woensdag 29 oktober om kv/art over acht in De Lakenhal een lezing over woonhuisrestauraties in Delft. Ir. Raue is daarvoor uitgeno digd. Leden en introducés zijn wel kom. Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooelandse Kerkirrn^bt 4, tel. 130360. Geopend di. t/m vr. 9.30 —12 uur vm. en van 2—5 uur nam Moeders voor moeders diJST*32ZrOegs^eest1~tel,ei071-l 53652. Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crlslsgevallen van in nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dae en nacht bereikbaar Tel. 132187 Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Ned. Bond van Weduwen en ('s avonds en in het weekeinde) Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, 2a (voormalig marinecomplex): Morsweg do. 79 uur nar Gespreksavonden Gespreksa vonden Bah Winst Een Leidsch Dagblad zaalvoetbal team heeft gisteravond beste strijd geleverd tegen manschappen van het reclamebureau Ziegelaar. Volgens een waarnemer was het een wanor delijke wedstrijd, die evenwel goed werd geleid door scheidsrechter Ger Pouw. Uitslag: 14-2. Voor ons na- WASSENAAR Dit schets van het ontwerp-bestem- mingsplan Ter Weer, dat in het gemeentehuis ter inzage ligt. Het is nog geen definitief plan; het kan naar aanleiding van reacties op het ontwerp worden aangepast. Het gaat om het gebied tussen de Rijksstraatwegde toekomstige randweg, de Oostdorperweg, de Hogeboomseweg en de Maaldrift. Het omvat o.a. het recreatieplan Zijlwatering, de camping bij de Maaldrift en de defensieterreinen. Volgens het ontwerp zal op het vroegere remiseterrein het nieuwe St. Adelbertcollege worden ge bouwd; op de huidige honkbal- velden langs de Deylerweg komen woningen. Het recreatiegedeelte bevat water- en wandelparken met speelplaatsen, speel- en lig- weiden, heuveltjes, waterpartijen en wandelbosjes, waar vooral de bewoners van de aangrenzende woonwijk Zijlwatering van zullen kunnen profiteren. Onder de randweg zullen voetpaden worden aangelegd, ln het gebied is verder ruimte gereserveerd voor een jachthaven met clubhuis en res taurant, alsmede een permanent onderkomen voor de zeeverken- nersgroep Van Woesik. In de buurt van de Oostdorperweg ligt een gebied, waar volgens de schets volkstuinen zullen komen. Het schetsontwerp ligt op kamer 26 van het gemeentehuis voor ieder een ter inzage. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 45 Giro 57055. Tel. 071-144941. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement f 35,90 Per post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By auto matische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Naoezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. Indien in gesprek 071-134539. CORRESPONDENTEN Leiderdorp R. Veeren, Luy- kendreef 32, tel. 071-892222. Oegstgeest N. van Weizen, Hazeboslaan 2. tel. 071-151402. Voorschoten J. Peeters, Leid- seweg 139, tel. 01717-2421. Warmond T. van Brussel, Utrechts Jaagpad 10, tel. 071- 140938. Wassenaar P. Zonneveld, Burmanlaan 33, tel. 01751-13387. Zoeterwoude J. van der Geest, Watertje 19, tel. 01715- 1229. Zoeterwoude (HR) R Kaiser, Oranjelaan 20, tel. 071-33694.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2