"Geweldig, zoals mensen zich voor ons uitsloven" Dubbele schoolvoetbalzege Rembrandt Speciale voor Koning Klant Veel applaus en beetje pech voor „Jubilate" PPR KATWIJK Actie tegen Spanje blijven doorzetten Don Bosco prolongeerde titel bij B-junioren WOENSDAG 22 OKTOBER Door Cees Combee AKRON/WASHINGTON Overal een uitbundige ontvangst, gastvrije gezinnen, die alles doen om het hun gasten naar de zin te maken en hen veel laten zien, tranen bij het afscheid, het zingen van een door een groepje scholieren moeizaam in gestudeerd eerste couplet van het Wilhelmus bij het vertrek van de zes Greyhound-bussen, overvolle zalen en staande ovaties van een zeer dank baar publiek na de concerten. Dat zijn de prettige gewaarwordingen tij dens de concertreis van het Kat- wijks Christelijk Mannenkoor "Jubi late" door Canada en Amerika. Nie mand had durven dromen, dat het zo zou worden. Katwijks loco-burgemeester wet houder Bergman, die deze tour mee maakt, in de E.J. Thomas Hall van Akron (Ohio): "Geweldig zoals deze mensen zich uitsloven. Niets is hen teveel. Elk moment van de dag staan ze voor je klaar. Ze brengen je in hun sleeën van auto's naar de con certzalen en gaan een toer met de gasten maken, zodat ze ook nog iets zien van de omgeving. Daar kunnen wij nog wat van leren. Je weet niet wat je terug moet doen. Om stil van te worden". Nu moeten de thuisblijvers niet denken, dat alles op rolletjes loopt tijdens deze reis door een zonnig en warm (27 graden) Amerika. Er zijn duidelijk ook teleurstellingen. Zeven uur aan één stuk in een bus zitten zonder een stop voor een kopje kof fie of een koele dronk, omdat de chauffeur zich stipt aan zijn op dracht houdt en zo'n kort oponthoud maar overslaat om toch op tijd te arriveren, dus om de tijd door een te laat vertrek in te halen, is geen Hillegomse winkeliersvereniging HILLEGOM Het bestuur van de Hillegomse winkeliersvereniging heeft een even origineel als be langrijk initiatief genomen om het openbaar vervoer te bevorde ren. Voor haar rekening exploi teert de NZH sinds 25 september een busdienst van Vogelenzang en de Zilk naar Hillegoom op de don derdagse koopavond en op zater dag. In Hillegom zelf doet de bus nog de wijken Elsbroek en Meer en Dorp aan. Aldus meldt het blad voor streek- en stadvervoer, "Versnelling". De rijksverkeersinspectie ver leende een tijdelijke lijndienst vergunning en ontheffing tot het afgeven van plaatsbewijzen. De busdienst, lijnnummer 53. zal voorlopig gedurende een halfjaar rijden met een uursfrekwentie. Donderdagsavonds worden drie ritten gereden en zaterdags, ge durende de ochtend en middag uren worden acht slagen gemaakt. De reizigers betalen voor de rit twee kwartjes, kinderen tot en met negen jaar worden, mits on der geleide, gratis vervoerd. Deze opbrengst vloeit vanzelfsprekend in de kas van de vereniging. De route, onder andere door Hillegom is in overleg met het bestuur van de winkeliersvereniging vastge steld en ter goedkeuring voorge legd aan de dienst van Openbare Werken te Hillegom en de rijks politie. Het plan voor een busdienst is ontstaan om het hoofd te kun nen bieden aan de steeds groter wordende parkeerproblemen in de Hillegomse dorpskern en voorts om 't winkelen zonder auto te be vorderen. Om de busrit nog aan trekkelijker te maken heeft de Hillegomse winkeliersvereniging er een lotere aan verbonden. De genummerde buskaartjes ontwor pen zijn tevens loten voor de gratis loterij. Tot mei 1964 exploiteerde de NZH 'n dienst. De Zilk - Hille gom voor het woon-werkverkeer ('s morgens, 's middags en za terdagsmiddags twee slagen) wel ke echter in genoemd jaar werd opgeheven door het minimale ge bruik dat ervan werd gemaakt. pretje. Maar ja, na de gastvrije ont vangst is die tegenslag weer snel ver geten. Een teleurstelling was ook, dat de televisie-opnamen voor een uur du rend programma van de niet- com merciële radio- en t.v.-zender Grand Rapids niet doorgingen. Door een communicatie-stoornis waren er geen bussen voor het vervoer van de "Ju- bilate"-zangers en de dansgroep. Pre sentator Case Deventer had voor deze Nederlandstalige uitzending, die te zien geweest zou zijn in een groot deel van de staat Michigan, een leuk draaiboek samengesteld met ontmoe tingen tussen Katwykers, die daar al jaren wonen, zoals de Bakhuyzens en de Van Tongerens, en familiele den, die deze trip van "de zang" mee maken. WV-directeur Chris Verplancke had geheel dit optreden geregeld met programma-directeur Charles Furman. Toen deze in juli in Hol land was. De verdere uitvoering werd overgelaten aan John Butter- field, muziek-directeur van de Mona Shore High School in Muskegon. Over en weer is er nog schriftelijk over deze zaak "gesproken". De regie bleek echter duidelijk niet he lemaal sluitend te zijn geweest. Het liep mis met de bussen. Teleurge stelde gezichten bij de koorleden en de dansgroep en waarschijnlijk ook bij de vele duizenden in dit gebied wonende Nederlanders, die nu deze reeds in alle toonaarden geannonceer de uitzending in kleur over het Kat- wijkse koor moeten missen. Waar de fout zit is nog niet helemaal duide lijk. Wel staat vast, dat deze "mis ser" niet op naam kan worden ge steld van het "Jubilate"-bestuur. Dat stond organisatorisch buiten dit in gelaste toeronderdeel. Het was een bijdrage van N.B.T. en V.V.V. Mooie tijd Overigens hebben de "Jubilate"- mensen zich op deze voor hen onver wachte vrije dag goed geamuseerd. Dank zij de gastgezinnen. Er wer den tochten gemaakt door de om geving, die rijk was aan herfsttin ten, er werd gevaren op het meer van Michigan, de grote winkelcentra werden bezocht, enige zangers gingen succesvol op de zalmvangst en Ton Diepenhorst en zijn vrouw zagen in het sportvliegtuig van hun gastheer het prachtige gebied van bovenaf Wel een gewaarwording. In Akron was de ontvangst even eens zeer hartelijk. Ook hier twee drukbezochte concerten. Gevolgd door langdurige ovaties. Zoals over al werden ook hier over en weer ge schenken overhandigd na het uitspre ken van waarderende toespraken. Wethouder Bergman was als steeds tijdens deze tournee de gewaardeer de woordvoerder van het Katwijkse gezelschap. De kritieken over het optreden van "jubilate" zijn zeer gunstig. Mi chael Cull na het grote concert in de imposante E. J. Thomas Hall van Akron in Akron Beacon Journal: "Sander van Marion beschikt over goed stemmenmateriaal. De solisten Klaas Jan Mulder (piano-orgel), John Verheul (tenor), Han Kapaan (hobo) en Willemke van Claerber- gen (alt) zijn uitstekend. Bijzonder leuk is de dansgroep in Volen- dams costuum. Vooral die klompen dans sloeg in". De drie dagen in Washington D.C. zijn onvergetelijke geworden. Er werd in een hotel gelogeerd. Ook hier een volle Sligo SDA Church, zo wel tijdens het concert van het koor als bij het orgelrecital van Sander van Marion. Er werden talrijke ex cursies gemaakt: naar het Capitol, naar de begraafplaats Arlinghton met het graf van Kennedy en naar talrijke andere bezienswaardigheden in deze wereldstad. Ook in Washing ton aan ontvangsten geen gebrek. Nu volgen nog Philadelphia, New York en Hamilton-Ancaster en dan begint zondagavond 26 oktober de thuisreis. Zonder meer een succes volle tournee. De lange en zeer ver moeiende busreizen van soms acht, negen uur ten spijt. NOORDWIJK Tot vijf december hangen er in de etalage van Foto Kruyt Abraham van Royenstraat 106 in Noordwijk aan Zee) oude foto's en prentbriefkaarten over Noordwijk. Het materiaal voor deze leuke tentoonstelling is afkomstig uit de veelzijdige collectie van Jozef Moerkerk, die een verwoed verzamelaar van foto's over Noordwijk is. De oudste foto van deze expositie is gemaakt in 1890. KATWIJK Op de maande lijkse vergadering van het Kat wijkse PPR-actiecentrum kwa men de gewraakte gebeurtenis sen in Spanje weer aan de orde. Het actiecentrum is van mening, dat na de eerste spontane golf van reacties de aandacht - ook in Katwijk - niet mag verslappen. Het telegram dat de PPR naar de Spaanse ambassadeur in ons land stuurde ("Met afgrijzen hebben wij kennis genomen van de executies die in uw land heb ben plaatsgevonden. Deze exe cuties zouden wij willen betitelen met moord, daar het hier gaat om het onderdrukken van niet in het systeem van Franco pas sende meningen") is niet genoeg geweest. Er zal méér actie moeten komen en zo besloot men dit sa men te doen met de PvdA in Katwijk. Men wil nu proberende reisburcau's en het WV in Kat wijk zóver te krijgen, dat deze rei zen naar Spanje zullen staken. In het leader hiervan zullen af fiches worden verspreid en zal de tekst van een eventuele brief aan de reisorganisaties binnenkort De PPR blijft ook nog steeds worden gepubliceerd. vechten tegen de opmars van de spuitbus. Er zal een open brief worden verzonden aan de daar voor in aanmerking komende win keliers van Katwijk, met het dringend verzoek de verkoop van spuitbussen zoveel mogelijk te beperken door de consument dui delijk voor te lichten over de schadelijke gevolgen van over matig gebruik. Voor de Spanje-actie zijn affi ches en inlichtingen te krijgen bij het secretariaat van het ac tiecentrum aan de Ranonkel straat 8. Spuitbuis-informatie wordt gegeven op het adres Colijn straat 148. LEIDEN - De verschuiving schoolvoetbaltoernooi naar de her fstvakantie is goed aangeslagen. Niet alleen konden de wedstrijden op vier velden aan de Boshuizer- kade zonder mankeren worden ge speeld, de schoolvoetballers kon den dat ook nog eens doen op 'bete re velden' dan tijden het paasverlof. "Dan staat er hier vaak geen gras meer op, worden ze ook sneller afgekeurd. Dit expe riment is zeer goed bevallen", zei Wally van Schooten. De ex- oefenmeester van UVS, fungeerde gisteren samen met Jan Breed- eveld (van LZ'86) als coach van één van de winnende teams. Don Bo sco, dat de titel bij de B-junioren prolongeerde en zich in het gezel schap voegde van het trio andere triomfators. Daartoe behoorden twee teams van de Rembrandt Scholengemeen schap, die beslag legden op de titels bij de C- en de A-junioren. De strijd van de "mini-voetballertjes" van de basisscholen werd zegevie rend besloten door de Prinses Mar grietschool. Dat gebeurde doordat die voetbal lertjes de elf van de Karei Door- manschool na beslissende straf schoppen achter zich lieten in de laatste wedstrijd die in 0-0 was geëindigd. De leerlingen van de Margrietschool (die eerder met 2-0 hadden gewonnen van De Leer- hoeve) hadden de zenuwen by de trappen vanaf elf meter, nog een heel eind als je zo klein bent, het beste in bedwang. Bij de C-junioren toonde de Rem brandt SG (afdeling Brandelerka- de) zich het sterkste. Het team ver sloeg in de laatste beslissende wed strijd van de finale-poule St. Agnes SG met 2-1, door treffers van Arno Lancel en Boudy Pijnakker. Fel aangemoedigd door Wally van Schooten ging Don Bosco naar de winst in de poule van de B-junioren. BTSI werd in eerste in stantie met 2-0 kansloos gelaten en vervolgens werd ook de Christe lijke Technische School I, dat BTS eveneens met 2-0 had verslagen, gewipt. Met 1-0. Een treffer die werd gescoord door Marcel v. d. Blom. Bepaald fel ging het eraan toe in de strijd van de A-junioren. Daarin moest een speler van de Het team Van Rembrandt SG, winnaar bij de junioren A: v.l.n.r. staandMarcel Rietbergen, Chris Brittenburg, John v. d. Wetering, Fred Wagenaar, Rico de Vos, Jan Ouwerkerk, Ronald v. d. Pot, hurkend v.l.n.rRob van Ginkel, Jan Hein Carrée, René van Dijk, Paul Munck, Ton Nieuwenburg. Begeleider: de heer Wanrooy. t veld worden gezonden, tijdens het duel tegen Rembrandt SG. Een wedstrijd overigens die Met de finales kwam het team yan Noordwyk- voorstopper Frans v. d. Veen met 3-1 verloor. René van Dijk (2) en Roodenburger John v. d. Wetering scoorden voor Rembrandt, dat ver volgens in een hard treffen ook ze gevierde over MEAO. Het werd 2-1 door Rembrandt-treffers van Car rée en Van Ginkel. vergeten dat tan gehad met het weer", zegt al- toernooi-leider Wielinga van de de lagere commissie schoolvoetbal. "En dat de commissie van het rayon Leiden uit elkaar is gevallen omdat Alphen en Lisse geen toestemming kregen de velden in de herfstvakantie te gebruiken. Het is toch voor herha- 'A1 moet natuurlijk niet worden ling vatbaar omdat het toernooi, einde geslaagd toernooi: leen de belangstelling vi scholen tegenviel. Voor het overige lijkt het experiment van spelen in de herfstvakantie voor herhaling vatbaar. Het team van de Prinses Margrietschool, winnaar bij de basisscholen: staand vl.n.r. Hans Veefkind, Wimv Nel, Harold van Biemen, Johnny v. d. Steen, Peter Koning, Michael Gietol, Joost Siere. Hurkend vl.n.r. Win Westbroek, Richard Koning, Karei Ouwehand, Peter Blansjaar, Kees Jan van Gelder. Het team van Rembrandt SG, winnaar bij de junioren C: staand v.l.n.r. Marcel Rosheuvel, Boudy Pijnakker, André Breugen, Arnold Lancel, Jeroen Bakker, Frank v. d. Wiel, Pancras v. d. Vlist, de heer Perk, hurkend v.l.n.r. Henk v. d. Nat, Hans Boom, Fred Ouwerkerk, Robert Hannaart, Jaap Keijzer en Ronald de Vos. geluk hebben r de reacties van de leiders n de B- en C-junioren te oordelen^ uitstekend aangeslagen is." Uitslagen Finales:Basisscholen. Karei Doormanschool-Telders- school 2-2; De Leerhoeve-Prinses Margrietschool 0-2; Telderss- chool-De Leerhoeve 5-1; Karei Doormanschool-Prinses Margriet- Stouten, Herman van Barneveld, René Boekooi, Frans Kleyn. Staand v.l.n.r. Wally van Schooten (coach), Tom Berg, Marcel v. d. Blom, Rob Gillissen, Ben Kerkvliet, Paul v. d. Blom, Peter v. d. Drift, Marcel van Rijn (aanvoerder), de geblesseerde Nico van As en Jan Breedeveld. Eindstand: school 0-0; (Prinses Margrietschool ligny 0-0; St. Agnes SG-Rem- brandt SG 1-2. Eindstand: Rembrandt SG; 2. Agnes; 3. wint na strafschoppen). Eindstand: 1. Prinses Margrietschool; 2. Karei Doormanschool; 3. Teldersschool; Louise de Coligny. 4. De Leerhoeve. Junioren B: BTS 1-Don Bosco 0-2; (Brandelerkade>-Louise de Co- School 1-0. 1. Don Bosco; 2. Chr. Technische School; 3. BTS 1. Junioren A: Rembrandt SG-Chr. Ped. Academie 3-1; MEAO-Chr. Ped. Academie 2—1; Rembrandt SG-MEAO 2-1. Eindstand: 1. Rembrandt SG; 2. MEAO; 3. Chr. Ped. Academie.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4