Waarom woningbouw zo dicht bij rijksweg? Schetsontwerp voor Ter Weer ter inzage agenda Zakkenrollers actief op week markt in Leiden Automobilist op Breestraat belaagd Vergunningen voor afsteken vuurwerk MAANDAG 20 OKTOBER Inspraakgroepwethouder gaf scheve voorstelling van zaken LEIDEN Een 21-jarige Leidse mobilist had afgeremd werd hij student de nacht op zaterdag op ergerlijke manier lastig gevallen door een aantal hem onbekende jongelui. De student reed met zijn auto op de Breestraat, toen hij moest stoppen voor een voetganger, die midden op de rij baan, stond. Nadat de jeudige auto- schade ontstond. VOORSCHOTEN „Een volstrekt verkeerde voorstelling van za ken". Zo reageert de inspraak- groep van de Wij kcontactraad Noord-Hofland op uitlatingen, die wethouder Eveleens onlangs tij - dens een commissievergadering deed. De wethouder deelde toen mee, dat de inspraakgroep zich eenzijdig had teruggetrokken bij de voorbereiding van woning bouwplannen in Noord-Hofland. De wijkcontactraad heeft een be zwaarschrift ingediend bij Gedepu teerde Staten en heeft inmiddels te horen gekregen dat het bezwaar schrift in *n hoorzitting op 6 novem ber in toehandeling zal worden geno men. in een verklaring maakt de werkgroep wethouder Eveleens het verwijt dat hij "een allesbehalve pro gressief beleid" voert. Met name wordt dan gedacht aan het voorne men van de wethouder om woningen te bouwen dicht lang het toekom stig tracé van rijksweg 11. "Het waarom van het handelen van de wethouder blijft voor de inspraak groep duister. Speelt de machtspo sitie van het bouwbedrijf Reym een grotere rol dan de wethouder wil toegeven?", aldus de inspraakgroep. Onwrikbaar Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Mariska Wilhelmina Alida d. v. A. F. Hoppen- Tegenstrijdig brouwer en W. Bleiji, Daniëlle Ma rieke d. v. P. J. van Klaveren en J. W. Heeren, Monique Pauline, d. v. G. L. van der Zwaag en G. C. Jong, Olaf Arnoud, z. v. J. G. de Bruijn en G. C. Prevosth, Olivier Jacob Ro bert. z. v. R. J. Goedbloed en B. M. Gravestein, Laurentius Frederik z. v. F. G. Bok en P. M. E. van Brug- houder tijdens een hoorzitting mee dat de gemeente inspraak wilde ge ven bij de bouw van woningen in het gebied tussen de sportvelden en het De Savornin Lohmanplantsoen. Er werd een inspraakgroep gevormd, maar spoedig bleek dat enkele hoofd lijnen van het plan al door de ge meente waren vastgelegd (overeen komstig een raadsbesluit - red.). Juist die hoofdlijnen waren voor de leden van de inspraakgroep zo on aanvaardbaar dat ze er niet mede-ver antwoordelijk voor wilden zijn. Wet houder Eveleens bleek niet bereicf te zijn de hoofdlijnen alsnog ter dis cussie te stellen. Hij wilde ook niet zeggen waarom hij onwrikbaar op zijn standpunt bleef staan. Dus bleef de inspraakgroep geen andere mo gelijkheid over dan haar bezwaren ter kennis te brengen van Gedepu teerde Staten, welk college het be stemmingsplan moet goedkeuren. In het bezwaarschrift formuleerde de inspraakgroep het hoofdbezwaar tegen de gemeente als volgt: 't Pro jecteren van een woonwijk op hon derd meter uit de as van een toe komstige rijksweg is met het oog op de te verwachten geluidshinder volstrekt onverantwoord". Volgens de inspraakgroep is de gemeente on middellijk op de hoogte gesteld van het (bezwaarschrift. "Het is dan ook een raadsel waarom de wethouder zich verontwaardigd toonde over de handelwijze van de groep. Volgens de inspraakgroep heeft de gemeente geen behoorlijke argumenten om de plannen te rechtvaardigen en gaf wethouder Eveleens zelf aan zijn on zekerheid uiting door "een aantal on zakelijke aantijgingen aan het adres van de inspraakgroep". Ondertrouwd: L. W. Abspoel en W. L. van Griensven, J. Van der Lin den en S. Platteel, H. P. Balsink en J. van Klaveren, J. Marijt en H. M. Rietveld, J. Blikman en E. A. Ku- kofka, R. Meijer en H. M. Schouten, A. A. J. B Goddijn en A. C. M. van Leeuwen, J. P. Ouwerkerk en M. H. G. Fransen, A. J. Holverda en E. van Rooijen, J. J. M. Ruigrok en A. P. H. Hop, F. Honsbeek en B. L. Laman, J. H. van Rijn en R. N. Louhenapessy, L. E. J. L. Jansen en A. M. Borst, D. v. Schoonderwoerd den Bezemer en M. G. Kleine, A. M. j. Straathof en A. M. van Mierlo, H. Schouten en W. J. Poppen, G. van Strater en S. van Tongeren, A. G. Van der Spek en A. B. M. M. Op dam, G. J. Tillekens en M. A. Kiens, d. Walraven en E. C. Wesselman, J. B. Wielders en N. A. Bey, T. Ol denburg en V. J. Mollers. Overleden: G. Favier (79) vrouw, 4. Goslings (72) man, M. van Zome ren (63) echtgenote van A. de Kam, T. G. J. Schulz (57) man, M. de Romijn «79) vrouw. A. B. van den Hoek (63) man, J. J. van Biemen (62) man. WARMOND Geboren: Sabine T. T., d. v. J. A. M. Onderwater en G. W. van den Berg. Overleden: J. C. de Jong w/v J. van den Bos (88) vrouw, C. Reijneveld w/v A. Cats (83) vrouw, J. Krook (79) man, E. H. Wuurman w/v W. Bol- man (82) vrouw, D. S. Verberg (78) man, M. W. Stancek e/v M. M. Wolfs bergen (85) vrouw. Ondertrouwd: P. J. B. Faas en J. van Rijswijk. De inspraakgroep van de Wijk contactraad Noord-Hofland vindt dat de bebouwing verder van de as van de weg moet komen. Ze wijst op door TNO ontwikkelde formules die op een minimaal toelaatbare af stand van 200 meter komen; bij min der gunstige omstandigheden zelfs op 500 meter. Volgens de inspraak groep gebruikt de gemeente volstrekt tegenstrijdige argumenten om haar standpunt te verdedigen dat 100 me ter voldoende zou zijn. Enerzijds zou 100 meter verantwoord zijn, om dat ook Rijkswaterstaat die norm aanhangt;, anderzijds denkt de ge meente Rijkswaterstaat door het bou wen van de woningen zo dicht bij de weg ertoe te bewegen van de aan leg van rijksweg 11 af te zien. Het argument dat het volbouwen van het open stuk noodzakelijk is uit finan ciële overwegingen verklaart volgens de inspraakgroep nog niet waarom de gemeente zo overhaast te werk gaat en waarom het gebied vol moet met maar liefst vierhonderd wonin gen. "Ondanks herhaaldelijk aan dringen is de gemeente niet over de brug gekomen met exploitatiecijfers'. De inspraakgroep vraagt zich af of de opvallende terughoudendheid van de gemeente soms samenhangt met de eigendomsverhoudingen in het gebied. Ze wijst op de nota grond- uitgiftebeleid, waarin staat: "Het ge deeltelijk gebonden karakter van de gronden brengt met zich mee dat tijdstip en tempo van bebouwing niet volledig beïnvloed kan worden, ondanks het feit dat voor bebou wing van dit deel een projectgroep met gemeentelijke vertegenwoordiger is gevormd". Kan de gemeente voor dit gebied "in het geheel geen beleid voeren door een al te grote gebon denheid aan afspraken die in het ver leden met bouwbedrijf Reym zijn ge maakt? Welke belangen moeten door het stilzwijgen van alle partijen worden verdedigd?", zo vraagt de in spraakgroep zich af. De inspraakgroep zegt nog steeds te lwillen blijven meedenkei} over het plan (en heeft dat inmiddels in een brief aan Ben W meegedeeld). De groep heeft contact opgenomen met de architect, die het bestaande plan heeft ontworpen om met hem te werken aan een nieuw plan. "De groep heeft zich serieus willen in zetten, hoewel de wethouder het over leg met de inspraakgroep schijnt te willen verbreken. Een wethouder, van progressieve signatuur nog wel, die op onverklaarbare wijze met hand en tand een plan zonder toekomst waarde wil Verdedigen", aldus de verklaring. Ge WASSENAAR De huidige bepa lingen in de Wassenaarse Politiever ordening kennen alleen een onthef fing voor het afsteken van vuurwerk voor de periode van 27 december tot en met 1 januari. Burgemeester en wethouders willen nu de mogelijk heid openen om bepaalde groepen een ontheffing te verlenen. Gedacht, wordt bijvoorbeeld aan jubilerende verenigingen, aan Amerikanen die op Thanksgivings day vuurwérk willen afsteken,*aan Mohammedanen tijdens de "Ramadan" en Hindoes met "Di- wali". Alvorens deze wijziging van de po litieverordening aan de gemeente- raadw ter vaststelling voor te leggen LEIDEN De handelaar in onderdelen van twee ewielers, Struik, brak zaterdag een motorketting en verrichtte daarmee de officiële opening vanhet clubhuis van Motorclub Randstad. Hetgeen met de nodige feestvreugde gepaard ging. Het clubhuis staat in de Dolhuissteegeen zijsteeg van de Lange Mare, MC Randstad bestaat sinds twee jaar, als fusie tussen MC Calimero en MC Leiden. De vereniging heeft ongeveer tachtig leden en is aangesloten bij de KNMV. ?en succes St. Lidwina ZOETERWOUDE Er was zater dagmiddag weinig eer weggelegd, voor het wedstrijdteam van de plaat selijke katholieke EHBO-vereniging St. Lidwina bij de nationale kam pioenschappen. Onder de deelne mende 18 teams in het Utrechtse Ti- voli werd een 15e plaats behaald met 511 van de maximaal 600 te behalen punten. Blardcum won. BRAND ZOETERWOUDE In de nacht van zaterdag op zondag (rond half drie) werden de be woners van de Hoge Rijndijk opgeschrikt door knallen en vuurvlammen, die afkomstig waren van het voormalig kloos ter De Goede Herder. Waarschijnlijk is door de Jeugd brand gesticht in de voormalige wasserij, hoewel sinds een dag of twee het kloos ter met hekken hermetisch was afgesloten. Door de hitte vlogen de dakpannen de lucht in. Om ongeveer vijf uur was de brand weer de brand meester. De tekst boven het gebouwtje 22-5-18-75-Sophiae- - Beneficae, maakte duidelijk dat het pre cies een eeuw oud was Foto: een regen van vonken boven het gebouw, terwijl de brandweer blust. LEIDEN Op de Leidse week markt worden steeds meer porte- monnaies gerold. Bij de politie van deze stad zij in het afgelopen week einde niet minder dan zeven aan giften van vermissing van portemon- naies gedaan, die alle op de zater dagse markt zijn zoekgeraakt. Er verdween als gevolg van deze zak kenrollerij in totaal een bedrag van ruim twaalfhonderd gulden. Zes van zal de rechtskundige zich mee bezighouden in een verga dering op dinsdag 28 oktober om 5 u. in het raadhuis. In die vergadering zullen ook de door burgemeester en wethouders nieuw-opgestelde regels voor het ophalen van huisvuil aan de orde komen, die al eerder door de commissie Technische Diensten werden besproken en goedgekeurd. Tenslotte komt in de openbare ver gadering van de rechtskundige com missie aan de orde een beroep schrift van een bewoner van de Dey- lerweg tegen het weigeren van een vergunning voor het wijzigen van de indeling van het erkerkozijn in de voorgevel van zijn woning. LEIDEN Afgelopen zaterdag werd een sport-ralley georga niseerd door Guus Schölvinck, die zijn 70ste verjaardag een mooie aanleiding vond om alle oud-leden van de meer dan 90 jaar oude Leidse Lawn Tennis Club bij elkaar te halen. De LLTC, die sinds een jaar Oegstgeester Lawn Tennis Club heet telde vele bekende namen als mr. Geertsema én oud-minister De Koster. Met zeventig genodigden begon met de sportralley zaterdag morgen in De Vergulden Turk om vandaar uit te zwerven naar verschillende plaatsen om daar diverse sporten te gaan beoe fenen. Schölvinck is de heroprichter (1937) en 15 jaar voorzit ter van LTTC is geweest. Vrijgezel Schölvinck kreeg als dank voor de sportralley een bruidstaart aangebodenomdat hij 55 jaar lang getrouwd is geweest met de sport. Foto: een aan tal deelnemers, voor de start verenigd. Op de voorgrond, in het midden, Guus Schölvinck. Met recreatieplan voor Zijlwatering WASSENAAR In het Wassenaar- se gemeentehuis ligt op kamer 26 met ingang van vandaag het schets ontwerp voor het bestemmingsplan "Ter Weer" ter inzage. Het plan heeft nog geen definitieve vorm. Het is de bedoeling dat het ontwerp naar aanleiding van wensen, sug gesties en opmerkingen van de bewo ners wordt aangepast. Hierna volgt de officiële ter visie legging. Het bestemmingsplan 'Ter Weer" omvat een gebied van ongeveer 110 hectare ten noorden van de toekom stige randweg. Het plan komt onder tieplan Zijlwatering, maar het om vat ook het gebied bij de Maaldrift met de camping en de terreinen met defensiedoeleinden. Het regelt te vens de bestemming van het Vroege re rexnisterrein, waar het St. Adel- bertscolle^e zal worden gebouwden de woningbouwplannen op de huidi ge honkbalvelden langs de Deylerweg. Het recreatiegedeelte van het plan omvat onder meer water- en wandelparken langs de Zijlwatering. In dit park zullen speelplaatsen, speel- en ligweiden, heuveltjes, wa terpartijen en wandelbosjes kunnen worden aangelegd. Deze parken zijn in de eerste plaats bedoeld voor de bewoners van de aangrenzende woonwijk Zijlwatering. Zij zullen het recreatiegebied veilig kunnen berei ken over voetpaden onder de aan te leggen randweg. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 17 okt. 24 okt., door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apotheek Voorschoten, aantal jongens, volgens de politie deel uitmakend van een groep van vier, belaagd. De jongens pro beerden hem zonder reden te mis handelen, sloegen de ruit van de het rechtervoorportier stuk en trapten tegen de carrosserie, waardoor deuk- MAANDAG Steenstraat lb, wereldwinkel. 12.30 Herengracht 51. gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam., tele foon 144853. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan, Beja Zuid-West Stadhuis,vergadering Gemeenteraad Zoeterwoude, St. Willi-, 7.30 brord Ja e ad Architecten Middelweg 4 (bij Hoogl. Kerk) Archlteoten-informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385 Zitting op woensdagavond van 7.30—9.30 uur op Dienstencentrum Noordelndspleln 2b, tel. 140483. Al- gemene informatie dag. van 9—10 uur Gezinsverzorging ezlnsverzoi lp bejaard 1 gezinsverzorging. Mare «K>, tei. (ma t/m vrij 9-10 uur voorm.) Maatschappelijk Werk Werit, Oude R(jn Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. 11.00 uur vm. Tuinstad wijk: Heren straat 45. vrij. 10.30—11.30 uur vm. Koordstudio intermenselijke be- Gemeenschap Zuidwest d2 gedupeerden wai zevende aangifte werd gedaan door een Leidse student. Bovendien is er zaterdag uit een stoffenkraam op de markt een geld kistje met vijfhonderd gulden ge stolen. De Leidse recherche heeft zater dagmiddag naar aanleiding van de vele aangiften van zakkenrollerij extra op de markt gesurveilleerd. Zuidwest tel. 764115 944. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkgracht 4, tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 —12 uur vm. en van 2—5 uur nam Moeders voor moeders n—Nteme- teL Huize St.-Maarten Opvanghuis voor orlslsgevallen van m nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dae en nacht bereikbaar. Tel. 132187. Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Ned. Bond van Weduwen en ('s avonds en in het weekeinde) Leidse Rechtswinkel Juridisch 2a ll—i 36, vrij. .30—8.3 u 6.30—8.30 uur nam.. Van Hogendorpstraat Alleenstaanden in club verenigd WASSENAAR Na een aanloop periode van enkele weken, waarin belangstellenden zich konden aan melden, is de Wassenaarse Club van Alleenstaanden van de grond geko men. Op de eerste de beste kennis makingsavond meldden zich al 43 geïnteresseerden, op de tweede avond kwamen er nog eens 7 bij en daarna werd besloten de club maar op te richten. Elke zaterdagavond is er bijeenkomst in de zaal van plex „Oosthof". Raad Wassenaar WASSENAAR De gemeenteraad van Wassenaar vergadert vanavond om kwart over zeven over o.a. de volgende agendapuntengemeente begroting en begroting van de tak ken van dienst voor 1976; keuze van grondslag voor de heffing van on- roerend-goedbelastingenconcept- ontwerp wet reorganisatie binnen lands bestuur; kosten stedebouwkun- dige voorzieningen in 1975; subsidie herstel stormschade Kasteel Oud- Wassenaar; openbare verlichting Ho- getooomseweg- Maaldrift; -kruispun ten in Wassenaar-noord; voorterrein Earopaschool. Infosenitrum Gespreksavonden OesprekMTOndeD Baüa-I gemeen- n.. Kennedyiaan schap. Wo. 8 11, Oegstgeen, vr. 8.16 i 25. Leiderdorp SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel. n 071-125202. Voor allen die in moeilyk- r heden verkeren. Dag efa nacht te be- - Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15, Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. In de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687. Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwae- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, LEIDEN De 17-jarige G. H. F. de Nooijer uit Leiden is gisteravond omstreeks kwart voor twaalf ge wond geraakt bij een aanrijding op de Haarlemmerweg. De jongen zou op het verkeerde weggedeelte zijn gekomen toen hij met zijn brommer een bocht wilde afsnijden. Een uit tegenovergesteld richting naderende automobilist kon volgens de politie een frontale botsing op dat moment niet voorkomen. De bromfietser kreeg een linkerbeenfractuur, een hoofdwond en diverse schaafwonden. Hij is door de EHD overgebracht naar het Elisabeth-ziekenhuis. ZOETERWOUDE S.J.Z. speelt morgenavond opnieuw een oefen- westrijd in Rotterdam bij kunst licht. Tegenstander is dan de afde lingsclub Zuiderster. welke eerder de huidige S.J.Z.- oefenmeester N. Pa get als trainer had. In dit gebied is een ruimte gereser veerd voor een jachthaven met club huis en restaurant. De jachthaven kan een capaciteit van 110 tot 150 boten krijgen. Hier is ook een plaats gereserveerd voor een permanent on derdak voor de zeeverkennersgroep Van Woesik. Rond de Oostdorperweg ligt een gebied van ruim een hectare dat als bestemming volkstuinen heeft. In eerste instantie denkt men aan zestig tuintjes. In het middengedeelte van het plan. op de huidige honkbalvelden langs de door te trekken Deylerweg, is woningbouw geprojecteerd. Ge dacht wordt aan 20 woningen in de woningwetsector. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Nabezorging van 18.00—20.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 uur. Te'efoon 071—130500. Indien ln gesprek 071-134539 Telefoon: 071—144941. Hoofdredacteur Elan Mulder. Kwartaalabonnement t 35,90 Pe" post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2