Roodenburg 'blij dat hoek vlaggen er nog staan 'Trage' wissel leidt verlies UVS in LDWS mist veel kansen LFC in fout ingen wint Na 0-0 tegen hard Amstelland Herstel Katwijk-jeugd; nederlaag voor UVS Randstad Sport is goed op schot: 4-0 Eindstand (3-0) staat tegen CVV al na 25 minuten vast MAANDAG 20 OKTOBER LEIDEN Lugdunum is er in een slecht geleide wedstrijd niet in geslaagd Teylingen een punt af handig te maken. In het duel, dat op 1-2 werd afgesloten liepen Be- kooy en Van der Linden van Lug dunum en Noordermeer van Teylin- g'en tegen een 'boeking aan. Alleen in het eerste kwartier van de strijd heeft Lugdunum een duidelijk over wicht gehad. De Sassenheimse ver dedigers kwamen soms in grote moeilijkheden tijdens de gevaarlij ke aanvallen die de Kikkers opzet ten. Toen die aanvallen maar steeds niet op de juiste wijze werden af gewerkt, kon Teylingen aan tegen stoten gaan denken. Toch waren ook daarna de beste kansen voor Lugdunum. Zo ontfutselde de goed- spelende Bram de Roo in de 29ste minuut, de bal aan Peter v.d. Lugt. De Roo soleerde langs drte man, maar stuitte nog op doelman Van der Vlugt. Vier minuten later was het aan de andere kant wel raak. Een schot van Jan Meyer werd in eerste instantie verwerkt door doel man Eradus. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Theo Godyla die het leer via de binnen kant van de paal in de handen van Eradus deed belanden. De zwak leidende arbiter Hertog beduidde echter dat de bal de doellijn al ge passeerd had: 0-1. De dubieuze treffer prikkelde Lugdunum tot een offensief dat met een magnifieke treffer werd afgesloten. Drie minu ten voor de pauze kopte Jaap Schilt- huizen de bal met een zweefduik naar de uiterste hoek, (voorzet Leo Wetselaar) om daarmee het on recht uit te wissen: 1-1. Pech weer hield de Leidse tweedeklasser daar na van het nemen van een voor sprong. Vooral Jan Pijnakker was na de rust niet erg fortuinlijk toen hü goed voorbereidend werk v. Koos Bekooy beloonde meö een hard schot. De 'bal ketste van de paal opnieuw naar Pijnakker die in de herkansing van een treffer werd afgehouden door de op de doellijn reddende Jos van Nobelen. Teylin gen kon tenslotte zelfs de volle winst mee naar huis nemen, dank zij Theo Godyla die doelman Era- dus in de 70ste minuut verraste met een vrije trap: 1-2. PETER DE WEKKER Jaap Schilthuisen (14) kopt magnifiek de gelijkmaker LEIDEN De momentopname kon op twee ma nieren als veelzeggend worden beschouwd. Toen Gerard Dubbeldeman de bal vlak voor het einde van het duel Roodenburg - FC Amstelland met een sublieme halve omhaal net naast joeg, was de Amsterdamse doelman Tang zwevend onder weg naar de bedreigde hoek. Nadat de paal diens onoordeelkundig uitgevoerde „luchtvlucht" kei hard had onderbroken en Tang slechts even was opgelapt speelde hij opgewekt verder in de vreugdevolle wetenschap dat de zo begeerde 0-0 het einde zou halen. De eerste goede actie hoorde totaal niet thuis in de partij de ongecontroleerde reactie tekende wat er eerder was gebeurd ten voeten uit. Door Paul de Tombe LEIDEN De regionale jeugd van Katwijk heeft zich zaterdag her steld van twee achtereenvolgende nederlagen. De thuiswedstrijd tegen De Musschen werd met 3—1 gewon- Quick Boys boekte een zege (04 nen. Ook het andere Katwijkse team bij EBOH). UVS leed een nederlaag. In Den Haag werd met 21 van ADO verloren. ADO—UVS 2—1 Het werd een wat ongelukkige nederlaag voor de pupillen van trainer Lagendijk, die ADO goedkoop aan de beslissende treffer hielpen. Twee minuten voor het einde passeerde Erik Onderwa ter zijn eigen doelman Drillenburg, waarmee hij de Hagenaars op de valreep aan de zege hielp. Daarvoor was de strijd lang gelijk opgegaan. Wèl had ADO, door Piet Molenvat na twintig minuten de leiding geno men, maar vlak voor rust had Paul van Goozen de Leidse gelijk maker gescoord. Na de pauze leek het er lang op dat de 1—1 gehand haafd zou blijven. Tot twee minuten voor het einde.. EBOH—Quick Boys 0—4 Quick B- '^ad geen enkele moeite het zwakke EBOH (dat al 34 tegentref fers heeft) volledig te deklasseren. De winst had zelfs veel hoger kun nen uitvallen als er niet zo noncha lant met de kansen was omgespron- Cock v. d. Hulst sprintkampioen ZOETERWOUDE Cock v. d. Hulst is gisteren in Zoeterwoude sprintkampioen van Swift geworden. In de categorie amateurs en liefheb bers eindigde hij vóór Arie Ravens- bej-gen, Teun van Duuren, Hennie van Gent en Wim van Velzen. Alle renners moesten sprinten over 300 meter. De uitslagen in de overige klassen zijn: veteranen: 1. Joop Ouwerkerk; 2. Maarten Zomer veld; 3. Gab Mieremet. Nieuwelingen: 1. Aloys Goossen; 2. Joop Ouwerkerk; 3. A. Kley. gen. Nu bleef het bij 04, door doel punten van Maart Kuyt (na tien mi. nuten uit een corner van Leo Hoek), Jaap Paap (kopbal vlak voor de rust)Wim van Duyn en Bart Zand bergen. Katwijk—De Musschen 3—1. Al na zeven minuten voetbal tegen De Musschen nam Katwijk via Kees van der Niet een voorsprong. De Rotterdammers vielen daarna wel lang fel aan, resulterend in de ge lijkmaker diep in de tweede helft, maar daarna sloeg Katwijk alsnog tóe. Eerst scoorde Kees van der Niet 2—1 en tien minuten voor het eind signaal velde Arie Piet van der Ster het vonnis met een magnifiek doel punt. PC Amstelland bleek één van die ploegen die eerst moeiten worden ondergespit voordat ze zich gewon nen zullen geven. De Amsterdamse fusiecM) ,is één dier West I-teams die met meedogenloze inzet ten strij de trekken om een gunstig resultaat te bereiken. Roodenburg kon tegen al dat fysieke geweld niet op (hoe wel daartoe wel pogingen werden ondernomen) en mocht zich zelfs nog gelukkig prijzen dat een 0—0 gelijkspel aan de confrontatie met de nietsontziende lijstsluiter werd overgehouden. "We mogen blij zijn dat de cornervlaggen er nog staan", schimpte Roodenburg-trai- ner Versteegh. "Ze zijn in staat om die te breken". Zover was het niet gekomen. De cornervlaggen op Noord stonden er gistermiddag nog na de negentig minuten durende bikkelharde bot sing: Piet Mieremet en Sam den Os allang niet meer. Die waren al vroeg van het front teruggekeerd met respectievelijk een zware enkel en een knieblessure. De spelers die "heel" waren gebleven, hadden het gevoel aan één doorlopende aanslag ontsnapt te zijn. "Ik ben blij dat ik nog heel ben" ventileerde Reinier Verkuylen zijn opluchting. "Ik ben toch echt wel wat gewend, maar dit sloeg alles". Gemeen was het niet te wat zich allemaal op het veld af speelde, maar de schrik moet de kijkers toch wel bij voortduring om het hart geslagen zijn. Zoals ook 't relatief lichte Roodenburg kon schrikken toen bleek dat FC Am stelland veel meer kon dan de lage positie deed vermoeden. Behalve over "brekers", beschikte het team van trainer Kramer ("er was veel inzet, maar het was wel fair") over een snelle, goede voorhoede, die de zwakte van de defensie één helft kon camoufleren. Het was uitslui tend te wijten aan het gemis aan afmakers dat de ploeg al niet in 'n vroeg Stadium over de bedeesde te genstander was gedenderd. Kansen om royaal afstand te ne men waren er voor PC Amstelland in de eerste helft volop, maar lin kerspits Hoogendorp en vooral spits Teuben konden die niet benutten. Terwijl er in het geval Hoogendorp nog van overmacht kon worden ge sproken (Aad .de Groot haalde de bal nog van de doellijn toen de vleugelspits door spelmaker Veenen- ga alleen voor het Roodenburg-doel was gezet», gold voor Teuben geen enkel excuua. Hij slaagde erin om in een tijdsbestek van één minuut de 35ste twee riante mogelijk heden te laten liggen, terwijl Hoo gendorp later ook nog eens dn de fout ging dioor op het lichaam van Van Betge Henegouwen (overigens sterk) te mikken in plaats van die uitgelopen doelman met een lob te verslaan. Roodenburg met Tisseur en Piet de Bruin voor de toen al uitgevallen Mieremet en Den Os, kon er tot aan de pauze niets te genover stellen. Pas toen Versteegh zijn elf in de rust nog eens had ge wezen op de zwakte van het centra le Amstellamd-verdedigingsduo ("Dat hadiden ze zelf eerder moeten zien") ging de Lei'dise eersteklasser wat meer pressie voetballen. PC Am stelland viel toen onmiddellijk door de mand, kon aanvallend weinig meer en moest zich gaanbeperken tot het afstoppen van de opponent. Een tegenstander die te weinig via de flanken speelde, maar vaak de weg koos door het centrum waar dan complete volksoplopen ontstonden en spelers bij voortduring op elkaar botsten. Op weg naar het hoogtepunt (de actie van Dubbeldeman) werd daar ook herhaaldelijk opzichtig ge solliciteerd naar een boeking. Scheidsrechter Franssen toonde zich evenwel lankmoedig, zei: "Wat moet ik dan doen. Ze alle tweeëntwintig opschrijven? Het is toch geen da mesvoetbal". GOUDA LDWS heeft gis teren op beheerste wijze en met goed spel het als hard be kend staande Olympia op af stand kunnen houden. De koploper in de tweede klasse bleek in Gouda vooral op het middenveld erg sterk. In aan vallende zin lieten de Leide- naars ook enkele aardige din gen zien. maar onder meer door pech slaagden zij er niet in de 0-0 stand te verande ren. LDWS drong Olympia aan vankelijk ver terug, wat in de 17de minuut succes leek op te leveren toen Cock van Weerlee binnen de lijnen van het strafschopgebied onder uit werd gehaald. De resoluut leidende scheidsrechter Van der Ploeg zag in het voorval echter geen penalty. Daarna ontwikkelde zich tot de rust een gelijk opgaande strijd, u-aarin LDWS aantoonde in de afgelopen duels veel te hebben geleerd. Er werd rus tig gespeeld en in de verde diging was geen moment sprake van paniek. Met de rust in zicht werd Cock van Weerlee nog in kansrijke positie gemanoeu vreerd. maar op het beslis sende moment struikelde hij over het uitgestoken heen van Theo van Duivenbode. In de tweede helft heeft LDWS vrijioel steeds het ini tiatief aehad. Het Leidse mid- denreldtrio Piet Gubler. Cees de Roode en George Moes man voorkwam dat Olvmvia nog aan aanvallen toekwam en droeg er mede toe bij dat de druk op het Goudse doel steeds heviger iverd. Vooral laatste man Van Duivenbode moest heel ivat. werk verzet ten om een doelpunt te voor komen. In de slotfase leek Olvmpia alsnog onderuit te gaan. Verscheidene malen verschenen Leidenaars voor doelman Van Elleswijk. maar gescoord werd er niet. Kort voor het einde was LDWS voo dicht bii pen doelpunt nadat Ger de Roode een vrije trap had weten te forceren. Piet Gubler plaatste de bal voor de voeten van Cees de Roode. die krachtia uithaalde. Hij richtte echter juist niet zui ver genoea, waardoor de bal op de lat belandde: 0-0. LEIDEN Organisatorische blunders en het gebrek aan routine leidden voor LFC gistermiddag tot een verdiende nederlaag tegen het Delftse DHC: 0-3. De jeugdige Leide naars, gehandicapt door het optreden van drie invallers, moesten het vooral in de tweede helft afleggen tegen de pupillen van trainer Guus Haak. In een tijdsbestek van 120 seconden werden de kanaries toen op een achterstand van 02 gezet, een vlak na rust uitgedeelde klap die de ploeg niet kon verwerken. Dat het tenslotte "slechts" 0—3 werd was voornamelijk te danken aan de bij DHC heersende non chalance. Het stond in schrille tegenstelling tot de gretigheid die LFC in de eerste fase had getoond. De ploeg van Piet van der Kuil wilde toen te graag aanvallen, waardoor de Delftse tegenstander ruimte werd gegeven voor de tegenstoot. De bewegingsvrijheid werd door DHC dankbaar benut en dan vooral door linkerspits Wim Vonk die invaller-back Karei de Wolf (een junior) en doelman Peter Boom een onplezie rige middag bezorgde. Boom moest in de eerste helft al een aantal reddingen verrichten om DHC op 00 te houden en moest daarbij eenmaal zelfs worden geassisteerd door Sam Holswilder (ook al een invaller) om Vonk van een treffer af te houden in de 25ste minuut. Ook de Leidse doelman was echter kansloos toen de defensie voor hem vlak na de pauze fouten begon te mlaken. Het leidde in de 53ste en 55ste minuut tot twee treffers die werden gescoord door Wim Vonk en Karei van der Burg. LFC probeerde daarna wel een offensief te beginnen, resulterend in drie corners binnen één minuut, maar dat had andermaal een averechtse uitwerking. DHC- aanvoerder Sief de Poorter kon in volkomen vrije positie nog een voorzet van Henk de Ruiter afronden: 0—3. Het laae- geplaatste DHC verzuimde daarna het verschil in meer tref fers uit te drukken. ROB ONDERWATER VOORSCHOTEN Vier tref fers typeerden tenslotte het ver schil tussen een ploeg die de kan sen wèl en een team dat de mo gelijkheden niet wist te benutten. Randstad SportTexas DHB, in het veld lang een gelijkwaardige strijd, leverde een 4—0 zege op voor de Voorsohotense ploeg die eenvoudig veel schotvaardiger was. De basis voor de geflatteerde royale zege werd al in de eerste fase gelegd. Toen al bleek Rand stad Sports stootkracht veel gro ter. vooral vanaf het middenveld waarop Schoenmaker uitblonk. De ploeg van trainer Tonnde Kante been had er twintig minuten voor nodig om goed warm te draaien en sloeg toen binnen de minuut tweemaal toe- Eerst stond links buiten Helder aan de basis van de winnende combinatie met Van der Zwan (die ongehinderd 10 inkopte) even later knalde die vleugelspits zelf raak. Met een grandioos schot van zeker 25 me ter afstand zorgde Helder voor 2 Randstad Sport een korte periode te gemakkelijk ging voetballen. Toen Texas DHB bleef weigeren daarvan te profi teren haalde Randstad Sport an dermaal uit. De alleen opgerukte Zaanen werd door doelman Pe ters in het strafschopgebied on reglementair tot stilstand ge bracht en Sieval benutte de pe nalty: 3—0. Die stand bleef intaot tot aan de pauze, waarna de ploegen el kaar een half uur lang in even wicht hielden. Pech had Texas in die periode toen Van der Berg op de paal mikte, maar dat was tevens het enige wapenfeit dat de Haagse ploeg aanvallend kon la ten aantekenen.Het pubhek moest tot een kwartier voor het einde wachten op de vierde treffer van Randstad. Die werd gescoord door rechterspits Van Zijp, na dat doelman Peters de bal na een hard schot van Schoenmaker niet onder controle had kunnen bren gen: 40. GER SCHEFFER ROTTERDAM UVS wist gistermiddag al na 25 minuten dat het de vijfde nederlaag in suc cessie zou moeten boeken. Persoonlijke en orga nisatorische fouten, alsmede een dosis pech, die een in het nauw verkerende ploeg zelden hoeft te ontbaren, koste de Leidenaars in die fase drie goals. Een debacle leek tegen CW onvermijdelijk, maar werd door de Rotterdammers min of meer zelf voorkomen. De 3—0 score werd gepromoveerd tot eindstand, omdat CVV vooral na rust enkele goede kansen over het hoofd zag en wilskrachtig doorvechtende UVS te weinig verrassing aan de acties kon toevoegen om de koploper te veront rusten. De ploeg van trainer Gerard Désar begon overigens voortvarend aan het duel. De openings zetten werden uitgevoerd met, een verbetenheid, die in voorgaande afleveringen' ontbrak. De regie moest UVS echter al na tien minuten uit handen geven. De ploeg ontspoorde zelfs toen Fred Fi- lippo (daags tevoren pas met zijn school uit Rome teruggekeerd, waardoor hij 24 uur treinen „in de benen" had zitten) geblesseerd raakte en moest afhaken. De voorstopper kwam in botsing met René Bauwens. Filippo "verloor" het duel, werd gewond aan het voorhoofd en moest later naar het ziekenhuis voor enkele hechtingen. Alvorens Filippo het definitief voor gezien hield vertoefde hij nog verscheidene minuten bij de spelersbank. Gerard Désar hoopte dat zijn lange verdediger nog zou terugkeren en wachtte met het comple teren van zijn team, waardoor UVS enkele minu ten uit tien spelers bestond. CW had weinig bedenktijd nodig om van die numerieke meerder heid te profiteren. De ver opgerukte verdediger Dick Kros mocht de bal na dertien minuten in de defensie van UVS ongehinderd aannemen (na een pass van Sjef Nab) en naar de uiterste hoek van het doel verzenden: 10. Pas toen draafde de vervanger van Filippo op: Jeroen Duifjes, met wie UVS duidelijk aan lengte verloor. Het over wicht in de lucht zou CVV in de 25ste minuut een goal opleveren van Jaap Schaper, omdat geen enkele UVS'er reageerde op een vrije trap van Aad de Waard. De stand was toen al 30. Vier minuten eerder had doelman Aad Otto (Désar: „Onze jeugdkeeper Drillenburg heb ik vervangen, omdat hij als 17-jarige mentaal te zwaar werd belast") de tweede Rotterdamse treffer ingeleid. Hij wierp de bal uit naar de in de mandekking staande Aad Lagendijk, die in het nauw gebracht voor een zwakke pass zorgde. De bal belandde op het hoofd van Jan Bruys, die Maarten Polderman op weg stuurde naar het UVS-doel. Het opmerkelijke was dat CVV in deze periode niet eens het spel afleverde dat je van een koploper mag verwachten. In "normale doen" had UVS dit team vermoedelijk wel op afstand gehouden. Maar zoals al eerder in deze competitie sprongen de Leidenaars op kritieke momenten in de fout. Het samenspel van de ploeg is nog steeds redelijk. UVS zou zonder meer in aanmer king komen voor bonuspunten als het spelen op balbezit gehonoreerd zou worden. Een tegenstan der zal er» echter bepaald niet door in verwarring gebracht worden, omdat de meeste combinaties voorspelbaar zijn. De langzaam-aan-acties wor den te weining afgewisseld met snelle aanvallen. CW. dat over fysieke kracht niet heeft te klagen (de te hoog trappende Nab raakte Jan Verver eenmaal fors in de maagstreek) voetbalt veel za kelijker, zoals het gros van de hoofdklassers. Trainer Leen Admiraal van CVV: '"UVS heeft niet de ploeg om over te schakelen op directer spel. Teveel spelers willen tikken". Bijna hoog hartig voegde hij er aan toe: "Ik had UVS dit seizoen nog niet gezien, maar ik had er al zoveel over gehoord, dat ik een 5—0 zege verwachtte voor mijn ploeg". De score had nog wel verder kunnen oplopen dan 30 als bijvoorbeeld de Hil- legomse scheidsrechter Jhcobs niet zijn mede werking had geweigerd bij een goal van René Bauwens. Admiraal: René naln de bal niet met zijn hand mee, maar met zijn borst". UVS, met een niet geheel overtuigende John Verschoor als rechtervleugelverdediger, diende zich na een mis ser van v. Seggelen voor rust (hij kreeg de bal in kansrijke positie niet onder controle) nog even aan in het begin van de tweede helft, via Lagen dijk en opnieuw Van Seggelen. Een foutloze twee de helft leverde keeper Aad Otto af. Hij voor kwam 4—0 door onder meer een kopbal van Pol derman uit de bovenhoek te slaan. JAN PREENEN

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13