Koplopers B-groep in de fout LZ '86 beëindigt reeks gelijke spelen: 7-5 zege QUICK BOYS: DIEPTEPUNT Leids/ Goudse competitie apart Bijna stunt van volleyballers MAANDAG 20 OKTOBER 1075 SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN/GOUDA-iln de A-afdeling van de Leids-Goudse competitie kwamen, met uitzondering van KRV, dat bij Soccer Boys een punt liet liggen (1-1), alle hooggeplaatste ploegen tot winst. ZLC won van het altijd lastige War- munda (0-1). Alphia versloeg met gering verschil Nicolaas Boys (1-0), Alphense Boys zette Floreant opzij (0-2) en VTL deed hetzelfde met Oranje Groen (eveneens 0-2). ESTO en RVC, geen van beide hoogvliegers deelden de punten (1-1 Leidse Boys is nu, na het ongelukkige verlies bij Stomp- wijkse Boys (2-1) laatste. In de B-afdeling kwamen de kop lopers er niet zonder kleerscheuren af. Kickers '69 speelde gelijk tegen Schoonhoven (1-1) en Gouderak verloor zelfs - van Bergambacht: 1-0. Meerburg, dat VNL gemakke lijk aftroefde (4-0) kwam hierdoor wat dichterbij. Onderaan was er dit weekeinde de eerste winst voor Unitas L in de derby tegen VN A (2-0). A-AFDELING ZLC-Warmunda 1-0 (1-0)-Hoewel deze wedstrijd over het algemeen gelijk opging trok ZLC zich uitein delijk toch verdiend aan het langste eind. De Boshuizerkadebewoners schiepen zich meer kansen dan Warmunda, maar waren geen hel den in het afronden ervan. Een strafschop toegekend door scheidsrechter Van Rossum nadat Kees van der Voort door Gerard van Tongeren foutief was gestuit, besliste dit duel. Roel Pegt gaf Dolf Kok geen kans: 1-0. Daarvoor had Hans Thijssen de mooiste kans voor Warmunda om zeep geholpen. Hij was de gehele verdediging van Zlc, doelman Wil de Vos incluis, al gepasseerd, maar demonstreerde toen tot opluchting van de blauw gelen zijn eenbenigheid, waardoor Jan Sirat alsnog redding kon bren gen. Aan de andere kant verprutste Rinus Schoonderwoerd de Beze- mer een fraaie kans en schoot Rob Crama, in een moeilijke hoek ge manoeuvreerd, in het zijnet. Oranje Groen-VTL 0-2 (0-0) - Een met tien man spelend VTL bevocht gisteren een verdiende 0-2-zege op Oranje Groen. Nadat Siem van der Linden de bal uit een strafschop in de handen van Oranje Groen- doelman Kees Leugering had ge schoten, stuurde na een half uur spelen scheidsrechter Van der Meer, Jan Heshusius (hij maakte een schoppende beweging naar Piet Ouwehand, die hem aan het shirt had getrokken) naar de kleed kamer. Dit weerhield de "Vlietbe- woners" er niet van om via doel punten van Wim Meskers en Kees Montagne een regelmatige over winning te boeken. Van der Meer, die een nerveuze indruk maakte, deelde ook, nog waarschuwingen uit aan Jerry Fakkel (Oranje Groen) en Van Ginkel van VTL. Stompwijkse Boys - Leidse Boys 2-1 (0-0) - Stompwijkse Boys, als fa voriet van start gegaan, trok in de aanvangsfase het initiatief naar zich toe. Theo van der Bosch, Pieter van der Salm en Wim Luyten per mitteerden het zich echter, alleen voor doelman Theo Overdijk te fa len. De Leidenaars herstelden zich en kwamen voor rust nog enkele malen brutaal door. Twee foutieve terugspeelballen (van Gerrie Pola- nen en Frans Vermeulen) bete kende in de tweede helft evenzo- vele doelpunten voor de thuisclub. Bram Schoten was de schutter: 2-0. Fred de Nobel halveerde de achter stand (2-1) waarna Leidse Boys een felle jacht op de gelijkmaker inzet te. Met de rug tegen de muur haal den de Stompwijkers het einde. B-AFDELING Meerburg - VNL 4-0 (2-0) - Voor rust hield VNL gisteren de zaken nog redelijk onder controle. Een vroeg doelpunt van Thijs de Wit Vechtpartij OUDE WETERING - Een niet gegeven strafschop vormde gisteren de aanleiding tot een knokpartij na- afloop van de wedstrijd Weteringse Boys-DOSR. In de laatste mi nuut van dit treffen meenden de DOSR-spelers recht te hebben op een doelkans van elfmeter, maar scheidsrechter Van der Leek besliste dat er moest worden doorgespeeld. Direct na afloop van de wed strijd vlogen, terwijl Van der Leek al in zijn kleedkamer zat, supporters en spelers van beide partijen elkaar in de ha ren. waarbij rake klappen werden uitgedeeld. Naaat be stuursleden van de clubs tus senbeide waren gekomen werd besloten over het me ningsverschil onder het genot van een biertje op vreedzame wijze van gedacnten te wisse len. zette Meerburg weliswaar al snel op 1-0, maar het duurde toch nog tot diep in de eerste helft, voordat Paul van der Heijden op aangeven van De Wit voor 2-0 kon zorgen. Na de doelwisseling trok Meerburg het initiatief vaster naar zich toe en schiep zich vele goede mogelijkhe den. Uit de veelheid aan kansen werden er nog maar twee benut. Jan Zandbergen en (weer) De Wit zorgden voor de einstand: 4-0. Unitas L. - VN A 2-0 (0-0) - De Leidse derby leverde naast de eer ste winst voor Unitas weinig aan trekkelijk voetbal op. Het veldspel was aan beide zijden slecht ver zorgd en VNA koppelde aan zijn matige spel bovendien nog een ont stellende schotloosheid. Ook Uni tas kon niet prat gaan op een geta lenteerde voorhoede maar de thuisclub benutte toch twee kan sen en won alleen daarom al ver diend. Twintig minuten voor het einde opende Dammes Sirat de score met een fraaie, in de uiterste hoek geplaatste kopstoot: 1-0. Even later zag Gilles v. d. Broek de bal na een voorzet via VNA-verdediger Bas Lugters in het VNA-doel hup pelen: 2-0. Jan Zandbergen van Ter Leede zet er flink de schouders ondermaar kan toch niet verhinderen, dat S1ZO- aanvoerder Leo van Ham de bal speelt. SIZO won met 2-1. LEIDEN - LZ?86 heeft de eerste overwinning in het water- poloseizoen behaald. De Leidse eersteklasser, die in de eer ste drie competitieronden drie keer gelijk speelde, haalde zaterdag in De Does eindelijk eens de volle buit binnen: met de cijfers 7-5 werd het Arnhemse ESCA teruggewezen. De zege kwam niet geheel pro bleemloos tot stand. Wel was de thuisploeg gedurende de gehele wedstrijd duidelijk sterker, maar pas in het laatste part kon het over wicht definitief in doelpunten wor den uitgedrukt. Dank zij hun betere conditie slaagden de Leidenaars er .in hun tegenstanders steeds op ei gen helft terug te dringen. Doordat er in de aanval echter nog niet zo veel lijn zat en er wat te slordig met de kansen werd omgesprongen, lukte het in de eerste drie perioden niet een hoge score op te bouwen. Gebruikmakend van enige on nauwkeurigheden in de Leidse achterhoede kon ESCA telkens de stand weer in evenwicht brengen. Omhaal In het eerste speldeel opende Aad van Mil tijdens een strafminuut van g553§BÊ£ de Arnhemse speler-coach Kuti de score, maar door een doelpunt van Joop Hessing werd het 1-1. In de tweede periode heeft ESCA zelfs nog even een voorsprong gehad, want Bus bracht met een omhaal de stand op 1-2. Halverwege de wed strijd werd het echter weer gelijk. Toen de ESCA-verdediging even te veel op Aad van Mil lette, kreeg Fried Elzenga de gelegenheid er 2-2 van te maken. LZ'86 kon ook in het derde kwart nog geen afstand nemen. De Leide naars namen tweemaal een voor sprong door treffers van Fried El zenga (in een man-meer situatie) en Jan Breedeveld, maar Koos Bus maakte beide malen weer ge lijk. De eerste keer uit een strafworp. ESCA bleek in de laatste periode, die met een 4-4 ^on, geheel leeg| kon snel doord Joop Siera zorgde in een man-meer situatie voor 5-4 en door doelpun ten van Jan de Graaf en Aad v. Mil was het niet lang daarna 7-4. Eén minuut voor tijd scoorde ESCA via Joop Hessing nog tegen, maar ver der konder de Arnhemmers riiet meer gevaarlijk worden. Dames De dames van De Zijl/LGB maak ten dit weekeinde hun debuut in de hoofdklasse. In Den Haag moesten zij tegen ZIAN/Vitesse een 6-1 ne derlaag incasseren. Koos Bus van ESCA pas seert uit een strafworp Lz- doelman Erik de Vos en brengt de stand op 3-3. Jan van Duuren en Jan de Graaf van ^z (zwarte caps met de nummers 2 en 11) en Rob Hagen (witte cap no. 7) kijken toe. Mijn rentree had niet ongelukkiger kunnen verlopen. Ten eerste was ik er nog helemaal niet aan toe en toen ik ondanks eerder gemaakte af spraken toch het veld in moest, volgde die botsing met Thijssen. In een kopduel raaKte ik hem met mijn hoofd en mijn arm op zijn kaakbeen. Dat bleek later gebro ken, terwijl hij bovendien een her senschudding heeft opgelopen. Ik kan niet zeggen hoe rot ik dat vind. Frans is een goede vriend van mij, vandaar dat ik na de wedstrijd ook gebeld heb toen ik hoorde dat hij naar het ziekenhuis was gebracht, want zoiets gun ik. zelfs mijn vijan den niet. Dat gebeurde toen ik net een half uur in het veld stond, op een voor mij vreemde plek. In de eerste helft viel het voetballen daar me nog mee omdat Feyenoord toen zelf nog kansen kreeg het duel te beslissen. Later kwam ik steeds vaker tegen een overmacht vai) tegenstanders te staan omdat onze vleugelspitsen nou eenmaai met veel meeverdedigen. In de tweede helft kon je ook goed de verschillen zien. Twente beweegt collectief - wij niet Bij Twente nemen de spelers el- kaars plaatsen over - bij ons niet. Bij Twente heerst de bereidheid de fouten van anderen goed te maken - bij ons is dan normaal dat er ge kankerd wordt. Zeker als we achter komen dondert het in ons elftal. Lekker makkelijk voor een tegen stander,die daarvan kan profiteren. Met twee doelpunten werd het ver schil ook goed uitgedrukt, al had den het er vooral tegen het einde wel een paar méér kunnen zijn om dat Van Daele toen in de spits ging spelen. Maar Twente vond het ken nelijk wel genoeg, al was verder nog wel een opvallend verschil dat die ploeg nog spelvreugde toont. Die vreugde is er bij ons allang niet meer - er wordt alleen maar be- commentariéérd. Als het niet om voetballen maar om praten ging, dan stonden w^nu ver bovenaan. Twee Spartanen jeugdkampioen Dordrecht. Tijdens de Nederlandse jeugdkampioenschappen gewich theffen in Dordrecht zijn twee jeugdleden van de LKV De Spar taan kampioen van Nederland ge worden. Rob Wansink, uitkomende in de klasse onder de 16 jaar en in de gewichtsklasse tot 57 kilo kwam tot een totaal van 1171/2 kilo: 471/2 trekken en 70 kilo stoten. Zijn clubgenoot Peter Keyzer, eveneens uitkomend in de leeftijdsgroep tot 16 jaar en deelnemend in de ge wichtsklasse tot 73 kilo bereikte een totaal van 145 kilo (60-85 kg). Judo-successen voor Eendracht Middelharnis. De jeugd van de Leidse judoclub "Eendracht" heeft in Middelharnis tien prijzen in de wacht gesleept tijdens een jubi leumwedstrijd van de judoclub Middelharnis. De voornaamste prijswinnaars (eerste prijs) waren Laura Wilstra. Frans Kuyer, Hans Dorrepaal en Ronnie Witteman. Zege v. d. Wiel Leiden. Het vierde Zoldersnel- schaaktoernooi is met een score van 81/2 uit 9 gewonnen door John v. d Wiel, die zijn rivalen Konings en v d. Berg 11/2 punt voorbleef Van der Wiel, die de titel overnam van v. d. Aardweg, moest alleen in de eerste ronde remise toestaan aan Geertsma Vierde werd J Piket vijfde E. Bongers. LEIDEN - Noordwijk blijft in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal goede prestaties leveren. De ploeg van trainer John Eelman won ook ditmaal weer: in het verre Vriezeveen werd DETO met 0-1 verslagen. Quick Boys daarentegen is totaal van slag. De Katwijkers bereikten tegen Excelsior M een triest dieptepunt, konden zelfs een strafschop niet benut ten en finishten od 0-0. Tweedeklasser Katwijk sleeDte een punt weg uit de meedogenloze slijtageslag bij 's-Gravenzandse SV, RCL trok nonchalant langs het zwakke Jodan Boys (0-2) en Ter Leede zit weer in de zorgen na de nederlaag tegen SIZO. DETO - Noordwijk 0-1. Sjoerd Boot heeft Noordwijk aan de overwinning geholpen bij DETO. De Noordwijkse middenvelder scoorde al in de zeven tiende minuutvan hettreffen hetdoelpunt datlater beslissend zou blijken. In stelling gebracht door Kees Karstens passeerde Boot DETO-doelman Aman beheerst. Daarna verzuimde de formatie van trainer Eelman een beslissende voorsprong te nemen (Brönng miste een vrije kans) en werd DETO de gelenheid gegeven aan een lange achtervolging te beginnen. Die had geen succes omdat de defensie van Noordwijk veel te solide bleek voor de simpel voetballende Vriezeveners. Slechts één kans kon DETO zich scheppen. Toen spits Geert Schipper in riante positie voor het doel was verschenen deed Noordwijks sluitpost Constant Smit echter knap werk. Quick Boys - Excelsior M 0-0. Voordat de cijfers van het duel verdoeze lend zouden kunnen gaan werken voor ïjeh die niet aanwezig waren in Katwijk, prikte Quick Boys-trainer Perdijk alvast keihard door alle schijn heen. Zo bizar slecht had zijn team zaterdagmiddag gevoetbald, dat die oefenmeester er aanvankelijk slechts een schuttingwoord voor over had. Keihard voegde hij er aan toe: "Wat was dit slecht, het leek wel of er een stel puddingen op het veld liep". Het weke voetbal dat zijn elftal had gespeeld gaf hem alle aanleiding tot die ongezouten kritiek. Quick Boys was geen schim van de ploeg die zo hoog geklommen was op de ranglijst, leek nauwelijks te beseffen waar het mee bezig was en weigerde boven dien ook nog de mogelijkheden aan te grijpen om de matheid uit te ban nen. Zo miste Jaap Heerikhuizen tien minuten na de pauze zefs een straf schop, op een wijze die erg typerend was. Heerikhuizen stuurde de bal met een geschatte snelheid van twee km per uur recht op doelman Geurtsen af. Meer karakter toonde Katwijk, dat aan een mini-oorlogje met 's- Gravenzandse SV 'n punt overhielddankzij een treffer van Piet Kruyt. die al vroeg een bloedende hoofdwond had opgelopen. Het aanvallend Ter Leede werd geveld door Gerard Hoogervorst die het zwakke SIZO aan een 1-2 zege hielp. Piet v. d. Heiden scoorde voor Ter Leede WINST RCL Hoewel RCL zaterdagmiddag in Gouda verkrampt en nonchalant voet balde, bleek het Leiderdorpse team toch veel te sterk voor Jodan Boys, dat m het laatste kiyartier op eigen terrein tweemaal op de zwakte werd gewe zen. Toen Leo van der Berg was opgedraafd voor de tegenvallende Ruud Wijnand (het bleek een "gouden" wissel) drukte RCL het verschil in twee treffers uit: 0-2. Dat het team van trainer Huguenin zo'n lange aanloopperiode nodig had, kwam doordat er aanvankelijk maar erg weinig raffinement door het spel werd gemixed. In de opbouw van de aanvallen ging het allemaal nog wel, maar zodra de Leiderdorpers het strafschopgebied van Jodan Boys na derden smoordon de offensieve acties in de Goudse klei. De twee spitsen van RCL, dat altijd het 4-2-4 systeem hanteert, Leo Holl en Ruud Wijnand kregen in de beginfase te weinig steun van de middenvelders, zodat de defensie van Jodan Boys zich gemakkelijk staande kon houden. Pas na 25 minuten kon RCL zich de eerste echte kans scheppen. Leo Holl, die met Wally van Haver een aanval had opgezet, ging door de Goudse verdediging kwam oók in kansrijke positie, maar knalde tegen de paal. Even later soleerde de (alweer) uitblinkende Bas Ederveen langs zijn directe tegen stander en bracht de vrijstaande Ruud Wijnand in stelling. Die spits kon de bal echter niet meer bereiken. De tweede helft gaf een aanvallender RCL te zien, maar de doelpunten bleven uit tot het laatste kwartier omdat de Leiderdorpers te simpel voetbalden. Wel scoorde Wally van Haver al na tien minuten, maar dat doelpunt werd terecht door de matig leidende scheidsrechter Bouw afgekeurd. Pas toen twintig minuten voor tijd de "uit vorm" geachte Leo van der Berg de grasmat mocht betreden, volgden de legale goals. Van der Berg was tweemaal de man die een medespeler in staat stelde te scoren. Eerst bood hij Dick van der Bijl daartoe de gelegenheid (0-1) en twee minuten voor het einde kreeg Leo Holl een kans geoffreerd. Nadat RCL door nonchalant uitverdedigen nog érnstig in moeilijkheden was geweest, stuurde Van der Berg de bal met een lob over de te ver uitgelopen doelman Piet Rooden- bu'rg naar de paal. In de herkansing kon Holl gemakkelijk scoren: 0-2. Een overwinning die volgens Huguening" wel verdiend was, maar op andere wijze behaald had moeten worden". ROB ONDERWATER. Sleutels-SV PTT. Sleutels is erg onfortuinlijk geweest in "t duel tegen het Haagse SV PTT dat met 1-0 de winst opeiste. Van de Leidenaars werden maar liefst drie doelpunten afgekeurd. Eén goal. van Koos van Es, leek overigens "puntgaaf'. In de eerste helft nam Sleutels direct het initiatief. De Hagenaars moesten ver terug, maar konden niet verhinderen dat Sleutels enkele malen be hoorlijk gevaarlijk werd. Tegen de verhouding in nam SV PTT in de 30ste minuut een voorsprong via Gijs Harteveld. die profiteerde van een misver stand in de Leidse defensie. In de tweede helft gaf Sleutels de toon aan. De Haagse ploeg trok echter acht man terug voor het doel, waardoor er voor het hardwerkende Sleutels geen doorkomen aan was. Randstad Sport - DSVP. In een gehjkopgaande wedstrijd heeft Rand stad Sport een 2-2 gelijkspel behaald tegen DSVP. De Voorschotenaren hadden aanvankelijk het initiatief, maar moesten hun overwicht prijsge ven, naarmate de wedstrijd vorderde. In de elfde minuut beoordeelde doelman Bob Hendriksen een terugspeelbal van Lambert Lingerak ver keerd, waardoor de bal in het doel verdween: 0-1. Randstad ging daarna verwoed in de aanval en in de 39ste minuut zorgde Joop Weyenberg voor de gelijkmaker. Vlak voor rust nam Randstad zelfs de leiding toen Peter de Graaf een goede combinatie met Aad Keyzer doeltreffend afrondde. DSVP nam in de tweede helft het heft in handen en kwam door een doelpunt van Jaap Geilstra tenslotte langszij: 2-2. WASSENAAR - Blauw Zwart is er in een harde wedstrijd, die scheids rechter Van der Leek in de tweede helft veel problemen opleverde, niet in geslaagd tegen het felle DHS verder te komen dan een 1-1 gelijk spel. Blauw Zwart speelde vooral in de eerste helft goed voetbal en zette de Wassenaarse verdediging bij herha ling onder druk. Toch moest de Wassenaarse aanhang tot de 42ste minuut wachten op een treffer. Siem van der Ham bracht op dat moment zijn ploeg aan de leiding: 1-0. Na de hervatting paste DHS Grensrechter DHS van veld gestuurd bij Blauw Zwart een straffe mandekking toe. Blauw Zwart £ing gejaagd spelen en DHS kwam tot gevaarlijke tegenstoten. Zeven minuten na rust volgde de gelijkmaker van de voet van Nol Roozen: 1-1. Daarna ontaardde de strijd. Van der Leek. die Pim West geest en Piet Roozen (DHS) no teerde, moest zelfs de Schiedamse grensrechter van het veld sturen om zijn gezag te kunnen handha ven. De schermutselingen beïn vloedden het spelverloop en van goed voetbal was geen sprake meer. Beide ploegen probeerden nog een beslissing te forceren (Blauw Zwart bracht een kwartier voor tijd de lange tijd geblesseerde Karremans in het veld), maar het mocht allemaal niet baten. BANJALUKA - Nederland is de eerste twee dagen van de strijd om het Europees volleybalkampioen schap voor heren in Joegoslavië, goed doorgekomen. De nederlaag van 3-2 tegen de Roemenen (op za terdag) werd gisteren gevolgd door een zwaar bevochten overwinning van 3-2 op Belgie. De Nederlandse dames verging het minder goed ge tuigd de twee kansloze nederlagen van 0-3 tegen Bulgarije en de Sow- jet Unie. De Oranje-heren hadden overigens tegen Roemenië bijna voor een enorme sensatie gezorgd. Met sprankelend volleybal was een setvoorsprong van 2-0 opgebouwd, maar daarna zakte het team terug. Hongarije is winnaar geworden van het vierlanden zaalhandbal- toernooi in Wenen. In de laatste wedstrijd speelden de Hongaren gelijk tegen West Duitsland (-18-18). dat eveneens ongeslagen bleef. Hongarije werd winnaar door een gunstiger doelsaldo. Dat besliste ook over de bezetting van de derde en vierde plaats, ten gunste van Oostenrijk- Nederland, dat verloor van Hongarije (26-12) en West Duitsland (18-10) en tegen Oosten rijk met 15-15 gelijkspeelde werd laatste. Nederlandse teams hebben be slag gelegd op een derde en vierde plaats in de internationale motor- zesdaagse op het eiland Man. Het "Vaas-team" legde beslag op de derde plek. het Trophy-team werd Tsjecho Slowakije achter zich lief de. Zilveren Vaas ging naar Italië vonr West Duitsland.- Het waterpolo-team van Neptu- nus/Arnhem heeft zich geplaatst voor de finale van het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars, door winst op het Zweedse Vasteraes (10-6) en het Griekse Olympiakos (6-4). Landskampioen HZC de Robben bereikte in Coventry de tweede ronde van het toernooi voor nationale kampioenen. De Hiver- sumse ploeg won met 7-4 van het Zweedse Sparvagen en met 10-4 van het Engelse Aston.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11