GEEN BOEKJES MEER DIE JAREN MEEGAAN f? mï ti - cnnrnCTW» Nieuwe vormen voor catechese noodzakelijk Et .MM - Man stierf natuurlijke dood in politiebureau WOENSDAG 15 OKTOBER De Raad voor de Catechese ziet als perspectief voor zijn werk in de toekomst de toerusting van de ge meenteleden centraal staan. Dat geldt uiteraard in de eerste plaats voor de jonge gemeenteleden. Om dat veel jongeren wel belangstelling hebben voor het evangelie, maar er Priester wilde wel preken in de geref. kerk Een priester bood de ke#rkeraad van de gerformeerde kerk in Sit- tard onlangs aan, op zondag nu en dan te preken, nu deze kerkelijke gemeente zelf geen predikant heeft. De kerkeraad heeft over dit aanbod Uitvoerig gesproken, maar is er toch niet op ingegaan, gezien be<- paalde rectie in de kerkelijke ge meente. Men kwam wel tot de con clusie, dat dit kerkordelijk mogelijk is, mits de dienst maar door een ouderling wordt geleid. Nu de financiële actie van parti culier zijde een succes is gewor den (f800.000) heeft de kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Hilversum opnieuw besloten, de in 1971 door brand verwoeste Grote Kerk op de Brink te herbouwen. De hoger kerkelijke instanties ga- ven hiervoor indertijd geen toestem ming. De kerkvoogdij heeft haar hernieuwde besluit ook aan deze in stanties voorgelegd. Als de Grote Kerk wordt herbouwd, kan een an dere kerk worden verkocht. Kenmerk, de informatierubri van het IKOR, gaat uitgebreid aan dacht schenken aan de komende as semblee van de Wereldraad van Kerken in Nairobi (van 23 novem ber tot 12 december)Met» ingang van 15 oktober wordt in elke woens dagavonduitzending een van de zes secties van de assemblee onder de loep genomen. Het bestuur van dé generale sy node van de Geref. Kerken heeft een kerkelijke deputatie uit Zuid- Afrika uitgenodigd voor een bezoek aan ons land. Op 6november zal worden gepraat over het program ma van de Wereldraad van Kerken ter bestrijding van het racisme, 'voordat dit punt in de synode te Lunteren opnieuw aan de orde komt. Vanuit de gereformeerde kerken is bezwaar gerezen tegen steun, aan het fonds. niet toe komen het catechetisch on derwijs van de kerk te gaan volgen, zullen er nieuwe vormen en invals poorten gezocht moeten worden. Eén van die invalspoorten zou het godsdienstonderwijs op de middelba re scholen kunnen zijn. Samen met de Raad voor de zaken van Kerk en School worden de mogelijkheden hiertoe onderzocht. Daarnaast is de materiaalvoorzie ning voor de gewone catechese en de schoolcatechese direct betrokken op de toerusting van jonge gemeen teleden. Tegenwoordig kan men geen boekjes meer schrijven, die jaren meegaan. Daarom wil de Raad graag in de toekomst meer korte projec ten op z'n programma' nemen, rond om bijbelboeken en actuele onder werpen. Er zal óatéchisatiemate- riaal gemaakt moeten worden voor de gewone klassieke catechese, maar ook voor nieuwe vormen van cate chisatie, zoals weekend-bijeenkom sten, kort lopende techisatie-avonderi. Kennis en inzicht Naast de toerusting van jonge ge meenteleden zal de raad zich ook blijven richten op de toerusting van gemeenteleden door middel van de cursussen geestelijke vorming. De raad gelooft dat de kerk in de toe komst grote behoefte zal hebben aan gemeenteleden, die kennis en in zicht hebben verworven ten aanzien van het evangelie en de historische en systematische bezinning daarop. Ömdat deZe gemeenteleden wellicht in de toekomst ingeschakeld kun nen worden als vrijwilligers in de kerkelijke arbeid, is het noodzake lijk, dat ze een meer op de prak tijk gerichte opleiding krijgen in de cursussen' geestelijke vorming. Om dit te bereiken zal een nauwe sa menwerking met de Centrale voor Vormingswerk/Hervormde Vrou wendienst nooodzakelijk zijn. De catechetische training en vor ming van predikanten en cateche ten is geen directe toerusting van gemeenteleden, maar een toerusting van de toerusters. Ook op deze in directe wijze wil de Raad voor de Catechese graag een bijdrage leve ren om de boodschap van het evan gelie over te dragen aan jongeren èn ouderen. Studie en experiment Tenslotte zal de meer theoretische bestudering van de vragen rond de overdracht van het evengelie niét •verwaarloosd worden. Naast de uit legkundige bezinning zal ook de meer praktische vraag van de entrée van het ontwikkelen van dit perspectief kerk en evangelie in de (jongeren)- een bijdrage te leveren, maar dit is wereld een onderwerp van studie en alleen mogelijk in nauwe samenwer- experiment moeten zijn. king met andere kerken en organen, De Raad voor de Catechese ziet die op dezelfde of aangrenzende ter- verschillende mogelijkheden om aan reinen werkzaam zijn. KERK EEN PLEISTERPLAATS NIJMEGEN Met artikelen, advertenties, stickers en affi ches houdt het r.k. dekenaat Nijmegen tot eind november een campagne onder het motto „De kerk, altijd in de buurt". „De kerk" aldus het draaiboek van de aktie „is name lijk altijd in de buurt, en niet alleen voor de financiële actie Kerkbalans. Ze is er juist voor hen die daar behoefte aan heb ben, ieder op zijn eigen wijze. 'Dat betekent dat we als kerk ook de plicht hebben ervoor te zorgen dat de mensen weten dat we er zijn, waar we zijn en hoe we er zijn. De praktijk leert overi gens dat mensen het op prijs stellen, dat dit gebeurt". In Nijmegen is de kerk ook letterlijk in de buurt. Behalve in de nieuwe wijk Dukenburg .woont geen katholieke Nijmegenaar verder dan 900' meter van een kerkgebouw. Het dekenaat vermoedt niet dat nu meteen de kerken weer vol zullen stromen. De aktie wil een eerste aanzet geven aan een hernieuwde bezinning en een mogelijke verandering van men taliteit. In het bulletin van het dekenaat staat over de campagne: „In een tijd waarin alles op produktiviteit en prestatie gericht is, wordt het bijzonder moeilijk tijd vrij te maken voor bezin ning en gebed. Het brengt niet zoveel op. De kerk wil en kan een pleisterplaats ziin om op adem te komen". Op een van de raamaffiches staat: „De vraag is niet, of ik zin heb, maar of het zinvol is dat wij.ons gelovig-zijn vieren samen met anderen". De aktie,' die begeleid wordt door een groep uit de verschil lende parochies, kost 12.000 gulden. De Nijmeegse Raad van Kerken heeft de campagne toegejuicht en de wens geuit een volgende keer interkerkelijk samen te werken. Geref. Synode vervult maar vijf vacatures LUNTEREN De Gereformeerde Synode heeft de begroting voor 1976 besproken. Na langdurig overleg werd besloten de volgende vacatures (vijf van de twaalf) te vervullen: geeste lijk' verzorging koopvaardij, Cura cao, begeleider industriepredikanten, predikant voor' het Belgische Den derleeuw, functionaris voor het bu reau Kerkopbouw en predikant voor doven. De totale begroting van de gereformeerde kerken vermeldt een bedrag van ruim fl. 7 miljoen. De kosten oecumene binnenland en oecumene buitenland zullen uit- sluitnd door collctes worden ge dekt. De bedoeling daarvan is, dat plaat selijke kerken die afwijzend staan tegenover' een bepaald doel, daaraan ook geen bijdrage hoeven te geven. Beroepingswerk: Hervormde Kerk: beroepen te Kinderdijk A. Viietstra Doornspijk; bedankt voor .Enschede N. J. Flink te Waddinxveen. Ge ref. Kerken: beroepen te Katwijk a. den Rijn. T. Vrolijk te Schoonoord. Geref. Kerken Vrijgemaakt: beroe pen te Utrecht W. Pouwelse te Ure terp. Chr. Geref. Kerken: beroepen te Ede K. Westerink te Nunspeet. Ge ref. Gemeenten: beroepen te Kat wijk aan Zee H. Ligtenberg te Ter- wolde. Baptistengemeenten: aange nomen de benoeming tot geestelijk verzorger psychiatrische inrichting Groot Bronswijk te Wagenborgen W. G. van Renken te Haarlem. Voor verder 'beroepingswerk zie elders in deze krant. Felicitatie De Raad van Kerken in NederlariÜ heeft Andrei Sacha- rov gelukgewenst met de toekenning van de Nobelprijs voor de vrede. In zijn telegram naar Moskou zegt de Raad deze toekenning te beschouwen als een verdiende onderscheiding van Sacharovs werk voor de rechten van de mens. Honderdduizend mensen bij heiligverklaring Houten banken dulden het afgelopen weekeinde het Sint Pietersplein in Rome om de vele pelgrims een plaats te geven die de plechtigheid rond de heiligverklaring van Oliver Plunkett icildeu bij wonen. Plunkett stond in de zeventiende eeuw aan het hoofd van de rooms-katholieke kerk van Ierland. Hij werd in 1681 op de plaats waar nu Hyde Park Corner in Londen is. opgehangen wegens verraad jegens de Engelse koning Charles. Hij zou hébben aangezet tot een opstanddie talloze protestanten het leven kostte. Een beschuldiging die later onwaar bleek te zijn. Meer dan 100.000 gelovigen woonden de door paus Paulus geleide plechtigheid bij. Er waren ook afstammelingen van de Plunketts bij en een officiële delegatie uit Ierland. De paus onthield zich in zijn toespraak van zinspelingen op de hedendaagse spanningen tussen protestanten en rooms-katholieken in Ierland. Wél zag hij in de historische aartsbisschop een voorbeeld van ver zoening. Hét inwendig gerestaureerde verenigingsgebouw van de vrijzinni ge hervormden Leiden - Oegstgeest, Middelweg 28, Leiden is zaterdag of ficieel in gebruikgenomen. "Na het langdurige gemis is het", aldus de voorzitter, de heer G. C. Spiering, "voor de handwerkclub, het zang koor en de gespreksgroepen in het bijzonder, maar ook .voor 'de hele vrijzinnige gemeenschap verheugend, dat dit centrum nu weer beschik baar is". Ds. M. J. Wagenvoorde zei, dat dit eigen gebouw helpt de relatie met het verleden te bewaren. "Het vormt als het ware een herkennings punt om de achtergrond van de ver eniging te markeren en zo recht te doen aan de ontstaansgeschiedenis van de vrijzinnigheid". heeft de wethouder mr J. Reugebrink in de Dorpskerk te Leiderdorp de bijbeltentoonstel ling "Het boek dat blijft" geopend, die daar tot en met vrijdag te be-* zichtigen is. Een nevenexpositie is de collectie houten Jezus-beelden van de pastor René Smeets. Er zijn er ook enkele buiten het kerkgebouw opgesteld. Morgenavond om 8 uur spreekt de bekende predikante-schrijf ster dr. J. L. Klink .over "Het kind en de bijbel". De openingstijden van de tenoonstelling zijn: half 10 tot half 1, half 2 tot half 5 en half 8 tot 10 uur. Regelmatig zullen school klassen de tentoonstelling bezoeken. De kerkeraad van de hervormde gemeente in Zoeterwoude gaat een weekeind naar het vormingscen trum Oud-Poelgeest te Oegstgeest. Van vrijdagavond Sl oktober tot za terdagavond 1 november zal men met begeleiding van ds. Aalbers, een var de stafleden van Oud-Poelgeest; met alkaar praten en bezig zijn over het "profiel van een gemeente", voor namelijk de eigen gemeente. Er is, zo schrijft ds. Schoch in het kerk blad, in korte tijd zeer veel in Zoe terwoude veranderd, en binnenkort wordt begonnen met nog meer wo ningen. Het is goed, temidden van alle verschuivingen tijd voor rustig overleg te reserveren, opdat we als ouderlingen, diakenen en predikant zo goed mogelijk de gemeente kun nen dienen en voorgaan". Een financiële actie in de her vormde gemeente van Katwijk aan Zee heeft f. 332.000 opgebracht. Dat is 10 procent meer dan vorig jaar. O Ds. C. van Ginkel te Heinenoord heeft nu definitief geborken met de Geref. Kerken. Hij is het niet eens met de koers, die deze kerken theolo gisch zijn gaan varen. De predikant is 39 jaar. Het is te verwachten, dat ds. Van Ginkel predikant wordt in de Geref. Kerken Vrijgemaakt. Hij heeft al toelating tot deze kerken DEN HAAG (ANP) De 37-jari- ge Amsterdamse timmerman P. J. van Raamsdonk, die zaterdagnacht overleed in een politiebureau in Den Haag, is een "natuurlijke dood" gestorven. Dit heeft de sectie uitge wezen, zo heeft de politie gisteren be kend gemaakt. Volslagen dronken werd de man zaterdag meegenomen naar het bu reau aan de Jan Hendrikstraat. Toen de man ontnuchterd was, mocht hij naar huis, maar hij werd onwel en viel flauw. Een broeder van de ge neeskundige dienst werd gewaar schuwd. Deze kon niets vreemds ont dekken en adviseerde de politie de man te laten uitslapen op het bu- dat Ministers gaan steeds minder De tweede-kamerleden Beekman.s (D'66) en Haas-Berger (PvdA) heb ben aan de ministers van Binnen landse Zaken en van Justitie en aan de staatssecretaris van Volksgezond heid gevraagd of het waar is dat de man, nadat hij onwel was geworden door een broeder van de gemeentelij ke geneeskundige dienst onderzocht is en dat deze broeder adviseerde de man op het bureau te laten sla pen. Genoemde kamerleden zijn er benieuwd naar of de bewindslieden niet van mening zijn of hier sprake kan zijn van onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Indien de laat ste vraag bevestigend zou worden be antwoord is er dan van de kant van de politie geen sprake van uitlokken van of aanzetten tot overtreding van de wet op de uitoefening van de ge neeskunst, zo luidt de volgende vraag. Tenslotte willen de kamerle den weten of rijks- en gemeentepo litie vaker medische adviezen vra gen aan personen die niet bevoegd zijn de geneeskunst uit te oefenen. verdienenVolgend jaar nog geen zomertijd DEN HAAG (SP) Ministers zijn in verhouding tot anderen steeds minder, gaan verdienen. Deze con clusie kan men trekken uit een ant woord van de regering op vragen uit de Tweede Kamer. In 1939 verdiende een minister ruim twaalf keer zoveel als een landarbeider. In dit jaar is een ministerssalaris viermaal dat van eeii landarbeider. Een andere vergelijking: een le raar verdiende in 1939 nog ruim vier maal zoveel als een landarbeider. Thans nog' tweeëneenhalf maal zo veel. Andere getallen die aangeven dat de inkomensverschillen kleiner zijn gewordenin 1975 verdient een minis ter zesmaal zoveel als in 1939, een le raar bijna tien keer zoveel, een on derwijzer bijna twaalf keer, een land arbeider bijna achttien .keer en een werkloze ontvangt nu bijna vijfen twintig keer zoveel als in 1939. Bij deze vergelijkingen blijft de pensioen voorziening voor de ver schillende groepen inkomenstrekkers buiten beschouwing. DEN HAAG (SP) Ook volgend jaarzal in ons land nog geen zo mertijd worden ingevoerd, Het ARP. kamerlid dr. W. de Kwaadsteniet heeft dat tijdens de kamerdebatten over de begroting van Binnenlandse Zaken gisteren onthuld. "De tijd van voorbereiding is voor bij", aldus het kamerlid. Hij drong er bij de "minister van tijd" (De Gaay Fortman) op aan "tijdig de invoering van de zomertijd in 1977 te stimuleren". De Kwaadsteniet liet overigens blijken er op gerekend te hebben dat de Benelux in navolging yan Frankrijk wel volgend jaar de zo mertijd zou hebben ingevoerd. Éér der deden daifatalië en Spanje name lijk al. Schaken In de zevende ronde van het zonetoernooiin Karlovy Va ry heeft Corry Vreeken verloren van de Oostduitse Hofmann. Moeder pleit voor zoon De moe der van de Sowjetrussische dissi dent Wladimir Boekowski heeft een beroep gedaan op president Gis- card d'Estaing van Frankrijk (op of ficieel bezoek in de Sowjet-Unie) bij de leiders in het Kremlin voor haar 32-jarige zoon te bemiddelen. "Wla dimir heeft de wetten van zijn land niét overtreden. Hij heeft zich alleen consequent en hardnekkig ingezet voor de rechten van dé mens", al dus mevr. Boekowski in een brief. Twee jaar cel geëist tegen oplichter LEIDEN Wanneer het allemaal gelukt zou zijn, dan had de 28-jarige elektromonteur Frans A. C. B. uit Den Haag, enkele banken voor een totaal van rond de 80.000 gulden op gelicht. Door een wantrouwende bankbediende in Den Haag, bleef dat bedrag beperkt tot "slechts" bijna 50.000 gulden. Maar die zijn dan ook onvindbaar. De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank, eiste gis teren tegen de monteur twee jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest. Als directeur van een gefin geerd aannemersbedrijf Ifwam ver dachte bij een bank om daar 31.000 gulden te incasseren. Een oplettende bankbediende kereeg argwaan en toen verdachte de volgende dag het geld kwam ophalen stond de politie hem op te wachten. Toen de politie de man verder ging ondervragen kwam er nog heel wat meer boven water, dat zich voor een groot deel in Delft en Leiden afspeelde. In Delft verschafte hij zich bij een in braak goud, sieraden en bank giro's waarvoor hij zich in Rotter dam bij een bank 4.000 gulden en 20.000 Belgische francs liet uitbeta len. Forser ging het bij een bank in Leiden, waar een bank voor 20.500 'gulden werd getild. Officier van Justitie, mr. drs. H.A.J. Hillen achtte alle tenlaste gelegde feiten bewezen, terwijl de verdediger, mr. M. Wladi- mirof de bewijsmiddelen merendeels ondeugdelijk vond, ook wat betreft de gepleegde inbraken en oplichterij in Delft en Leiden. Deze zaken wer den door verdachte ontkend. De ver dediger van verdachte kwam tot vrij spraak. De rechtbank zal *op 28 ok tober uitspraak doen. ADVERTENTIE een miljoen gulden aan prijzen Een Sankyo filmcamera, type ES-44, met intervalregelaar, zelfontspanner, afstandbedie ningsapparaat en draadloos afstandbedieningsapparaat. Een geschenk ter waarde van 997,- van B V. Transconti- nenta, Amsterdam. Twee spelers van DIOK in rugbyteam DEN HAAG In het Nederlands rugbyvijftiental, dat a.s. zondag op het terrein vah Hilversum een vriend schappelijke wedstrijd speelt tegen Schotland zijn twee spelers van het Leidse DIOK opgesteld en een speler van de LSRG. In de eerste rij staan Wil Rijsdam (DIOK) en Mar v. d. Gaag van de LSRG. Dick Altink van DIOK is op- gestéld in de derde rij. De interland tegen de Schotten is het laatste oefenduel van Nederland voor de wed strijden om de Europa Cup voor lan denploegen. Nederland is daarvoor in de a-poule ingedeeld en speelt zijn eerste wedstrijd op 23 november in Apeldoorn tegen Italië. Schoolvoetbal LEIDEN Het schoolvoetbaltoer- nooi 1975 wordt in Leiden al op 20 en 21 oktober a.s. gespeeld. De voor wedstrijden vinden plaats op 20 ok tober; de finalisten komen op 21 ok tober op de Boshuizerkade in het geweer. IJshockey Tilburg Trappen gisteravond in Ljubljar keld voor verdere deelneming aan het toernooi om de Europese ijs- hockeybeker voor landskampioenen. De Nederlandse titelhouder, die in Tilburg de eerste wedstrijd voor de eerste ronde met 3-4 van Olimpya Ljubljana verloor, was in Ljublja na met 5-1 kansloos. Voetbal MVV heeft gisteravond met 1-1 gelijkgespeeld tegen Aleman- nia in Aken. Bowlingbond LEIDEN De Bowlingbond Leiden speelde de zesde huis-league-avond. Uitslag dinsdag: Cannon bowlers- Handicaps 04; Les imbattablesIn the Wood 4—0; Pin Crunchers II— Pin Grunchers I 1—3. Stahd Pin Gruncher I 17%— 6% Les imbattables 17 7 Handicaps 12 11 t Cannon Bowlers 9 15 Pin Crunchers II 9 —15 In the Wood 7 17 Donderdag: Holiday Inn/Schnitzler —De Uiver 31Spare timers—Wims Floet Sport 04; Birds—Never Mind 4—0. Stand: Wims Floet Sport 18— 6 De Uiver 177 Holiday Inn 13—11 Birs 915 Never Mind 8—15 Spare timers 7—17 Eric Filemon blijft trainer bij De Algemene LEIDEN Het trainersprobleem, waarmee de korfbal-eerste klasser De Algemene te kampen had na het aangekondigde vertrek van Eric Filemon is voorlopig opgelost. De Danaïden-speler Filemon, die gister avond de laatste training zou verzor gen, blijft toch voorlopig de training leiden van de eerste selectie van De Algemene. Zoals bekend zag men bij De Danaïden liever, dat eerste teamspeler Filemon nok de verplich ting tot tweemaal per week trainen nakwam. Omdat zowel De Algeme ne als De Danaïden op dinsdaga vond 'n training heeft gepland, moest de 25-jarige onderwijzer ondanks eer der gedane afspraken met De Da naïden toch een keus maken. De Algemene kreeg enkele weken de tijd om naar een geschikte opvolger te zoeken. Op het laatste moment is het De Algemene-bestuur uitein delijk toch gezwicht voor een voor stel. dat overigens reeds eerder ter tafel was gebracht. Dat voorstel hield in een verschuiving van de training van de dinsdag - naar de maandagavond. Aangezien De Alge mene op die dag niet de beschikking heeft over de trainingsaccommoda tie (Pernix) in de Leidse Hout wordt uitgeweken naar een zaal, wat met het oog op de naderende micro competitie in feite niet eens ongun stig is. Aan het einde van de zaal competitie zal de situatie opnieuw worden bekeken. Filippo trainer van jeugdplan LEIDEN Freek Filippo is be noemd als trainer van de afdeling Leiden van het Jeugdplan Neder land. De oud-Rjjpwetering-oefen- meester volgt in die functie de naar SV.V vertrokken Leo Halkes op. Fi lippo is sinds 1 oktober officieel in dienst. Het Leids elftal van dertien en veertienjarigen speelt overigens volgende week maandagavond (19.00 uur) een wedstrijd tegen een com binatie van LFC bl. Het duel wordt gespeeld op het VNA-terrein. Fannv Molenkamp - Visser, zen delinge in Japan, komt morgenavond om 8 uur in de zaal Katwijkerweg 15. Rijnsburg vertellen over haar werk. Deze bijeenkomst gaat uit van de Evangelische Christelijke Ge reformeerde industrie predikan meente te Rijnsburg. Er komt toch geld op tafel voor' de aanstel ling van eeen nieuwe landelijke ge- De "Pauselijke Missiewerken Neder land" hopen het komende weekeind (Wereld-missiedag) zeker f 2,5 mil joen te ontvangen uit de jaarlijkse collecte in alle rk kerken. De op brengst is voor de meer dan 700 mis siebisdommen. Er wordt voorname lijk gesubsidieerd tot leniging van dagelijkse noden. Het Chr. Jon- gerenverbond wil zich niet laten vervormen door de ideeën van het departement van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en zijn staatssecretaris W. Meijer. Als de overheid ons programma in verband met onze grondslag wil amenderen of veranderen, moet zij weten, dat wij als vrijwilligersorganisatie op ei gen wieken verder zullen gaan. Dat zei voorzitter C. van Eysinga op een ledenvergadering van het CJV in la ge Vuursche. Volgens penningmeester W. Littel hebben politieke krachten de blauwdruk voor de jeugdwerk voorzieningen in Nederland al gereed. Op die blauwdruk komt het CJV niet voor. Het moet, aldus de heer Littel eenvoudig niet kunnen dat de over heid haar politieke doelstellingen tot prioriteit van confessionele organisa ties laat Verheffen. De synode van de Verenigde Evangelisch-Lutherse Kerk van West Duitsland heeft de mogelijkheden om deel te nemen aan de avondmaalsviering voor ka tholieken verruimd. De deelneming staat nu open voor allen dit dat wil len. Beroepingswerk: Herv. Kerk - beroepen te Wezep H. Jongerden Veenendaal, te Streefkerk H. A. Samsom Stavenisse, te Stad 'aan 't Haringvliet H.A. Samsom te Valkens- waard mevr. A.M. Attema Kats, te Nunspeet J.C. de Bie Rijssen, te Grijpskerke (Z.) kand. B.W. de Wit Leiden, te Rotterdam-centrum H.J. Groenewegen Schiedam, te Wilnis H. A. Samsom; aangenomen naar Amers foort J. Westland Schoonrewoerd, naar Laren J.F. Bennekers Hilvaren- beek. Geref. Kerken: beroepen te Zuidwolde (Gr*.) R. J. Visser Hoog stede (West-Duitsland). Chr. Geref. Kerken: beroepen te Zeist W. van Sorge Schiedam; bedankt voor Al phen aan den Rijn D. Slagboom Ba- rendrecht. Geref. Gemeenten: beroe pen te Meliskerke A. Hofman Sche- veningen, te Poortvliet en te Melissan A. Hoogerland Krabbendijke, te Zeist J. van Vliet Aagtekerke; bedankt voor Ermelo A. Bac Boskoop. Geref. Gem. in Nederland: bedankt voor Goes A. Wink Veenendaal.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17