Nederland was in Duitsland optimaal voorbereid Pappas wil terug naar door hem om de tuin geleid BS WP/B Vrij i spe *1 Brutaliteit van speler uit de Randstad steeds bewonderd DE ZIJL/LGB PAS LAAT OP VERLIES Poolse coach Gorski: WINST VOOR AMATEURS Feyenoorder Martin Yreysen: Scheidsrechters voor EC-duels Koersen in Hilversum SW KLOPT NOORD WIJK Italiaanse interesse voor André Gevers Rol basketbalcoach 'niet fris' Paard van Alain Delon wint Giganten-Prijs O/ro £orro WOENSDAG 15 OKTOBER AMSTERDAM Enigszins afstandelijk, want in Polen had hij zoiets nog nooit meegemaakt, heeft Kazimiercz Gorski gisteren gefilosofeerd over de desertie van twee spelers uit het Nederlandse kamp. Hij sprak tevens over het verschil in be nadering bij de voorbereiding op een interland tussen Polen en Nederland. „Het is mij", zei de coach van het Poolse voetbalelftal duidelijk geworden dat er probemen zijn bij Nederland. De geschiedenis heeft mij echter geleerd dat Nederland juist in die gevallen extra gevaar lijk kan zijn. Wij zijn daarop voorbereid. Polen heeft nog nooit een tegenstander onderschat Gorski gaf opheldering over de Air, hij zijn boete heeft gedaan, kan verschillen binnen de organisa- hij weer rustig terugkomen", tie van de voetbalbonden van Polen Gorski kan vrijwel zonder voor- Nederland. "Bij ons kunnen de behoud beschikken over Gadocha, ZEIST Het Nederlands amateur elftal, dat woensdag 12 november in Veendam uitkomt tegen Frankrijk voor de voorronden van het toernooi om het Olympisch voetbalkampioen schap, heeft gistermiddag in een oefenwedstrijd de eerste divisieclub FC Den Bosch met 21 verslagen. Bij de rust van deze ontmoeting, die werd gespeeld in het KNVB-sport- centrum in Zeist, leidden de ama teurs met 10. Wielrennen Het Belgische koppel Dietrich Thurau-Patrick Sercu is gis teravond winnaar geworden van de 71ste zesdaagse van West Berlijn René Pijnen werd met de West duitser Haritz vierde. Maar wij zullen geen tegenstander onderschatten, zeker Nederland woensdagavond niet". Poolse coach Kazimierz Gorski: „Wij onderschatten geen enkele tegenstander". spelers voor een wedstrijd overleg gen en hun gedachten naa.r voren brengen. Ik luister naar hen om daarna mijn eigen beslissing te ne men. Met de clubs ligt het min of meer ook zo. Samen met de trai- die bij Nantes in Frankrijk speelt. Nederland kan daarentegen van tijd tot tijd geen beroep doen op Cruijff, Neeskens en Rensenbrink. "Dat is een verschil van organisatie. Bij ons onderhandelen de clubs en als die ners overleg ik lang van te voren, tot overeenstemming zijn gekomen, er van uitgaand dat het belang van geeft de bond zijn'toestemming voor 't nationale elftal voorop staat. De een transfer onder bepaalde voor clubs denken er ook zo over, zij wil- waarden. Gadocha (28 jr) kon gaan, len zo veel mogelijk van hun wanneer Nantes hem zou afstaan mensen bij de selectie hebben. Aan voor belangrijke wedstrijden en voor de andere kant ben ik de clubs ter- de trainingskampen voor dit duel. wille wanneer dat kan. Op de woens- Wanneer dat in Nederland niet mo- dag voor de wedstrijd die wij tegen gelijk is, moet er ergens een fout zijn Italië spelen, volgende week zondag gemaakt". in Warschau, moeten vier van onze Volgens Gorski is het eventueel clubs Europees voetbal spelen. De kwaliteitsverschil tussen het Neder - zeven man die daar bij zijn betrok- iands elftal van Duitsland en van ken komen pas na de wedstrijd op dit moment gemakkelijk verklaar- woensdag van hun clubs naar het baar "Nederland was in Duitsland trainingskamp. Wij hebben in Polen natuurlijk ,jen jjet voortdurend ook weieens moeilijkheden met bepaalde periode NIJMEGEN De Zijl/LGB heeft gisteravond in Nijmegen de vooruit- •gespeelde wedstrijd tegen Neptunus Arnhem verloren met 64. Dit was voor de Leidenaars de vierde neder laag in successie, waardoor zij nog optimaal voorbereid op de wedstrij- steeds puntloos in de onderste re- gionenen van de waterpolohoofdklas- spelers. Deyna en Gorgon te noemen. Deyna was, kort thuiswedstrijd tegen Nederland boos op de Poolse bond om zijn schor sing voor drie wedstrijden wegens een rode kaart na onhebbelijk ge drag tegenover de scheidsrechter. Daarom wilde hij niet mee naar Ne derland. In een gesprek van man tot man hebben wij dat uitge praat. Gorgon, die ik er graag bij zou. hebben in Amsterdam, is voor een half jaar geschorst. (Na onfat soenlijk gedrag op de terugreis van Frankrijk naar Polen). Hij kan nu niet bij zijn club spelen, maar ook niet voor zijn land. Dat is een nor male straf na ernstig wangedrag. twee mulans. Het elftal i de lijk ook i vertoeven. Het resultaat m nu is natuiu-- teravond en *t vertoonde spel geven heeft zich niet echter hoop op herstel. In de drie intensief geprepareerd. Dat is het achtereenvolgende thuiswedstrijden, Door goals verschil tussen Nederland ZURICH De eerste ontmoeting in het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen tussen Ruch Chorzow en PSV zal geleid worden door de Westduitser Echsweiler. Da tweede ontmoeting staat onder lei ding van de Schot Davidson. In het toernooi voor bekerwinnaars leidt de Ier Carpenter de eerste ontmoeting punt*èn"^*gTn:"hy scoorde'rtermaal" tussen FC Den Haag en Lens. Welshman Reynolds is belast met de tweede wedstrijd. Hertha BSC te gen Ajax in het toernooi om da UEFA-cup staat onder leiding van de Italiaan Gonella. In Amsterdam zal de Zwitser Dörflinger de fluit hanteren. In Hilversum Vernetprijs 2000 m: 1. Mario Spen cer (G. Kleyweg) 2.51.1 1.25.6, 2. Mer- cidol, 3. Mephisto. Winn 14, pl 4,- 4,90 6,- kopp 75,90 trio 5.809,10. Ginsterprijs 2440 m: 1. Manderi- no H (J. Caron) 3.26.0 1.24.4, 2. Le- ny Noorlandia, 3. Milly B. Winn 10,- pl 2.30 2.40 9.60 kopp 34.30. Prijs der Giganten (le afd.) 1600 m: 1. Equileo (B. Froger) 2.02.9 1.16.8, 2. Emter W, 3. Florissant. Winn 1,40 pl 1.20 1.40 1.40 kopp 2.30 trio 15.70. Prijs der Giganten (2e afd.) 1600 m: 1. South Bend (B. Lindstedt 2.03.5 1.17.2, 2. Damerete, 3. Cha blis. Winn 1.80 pl 1.70 3.40 3.70 kopp 14.50. Ritha Lyngholmprijs 1600 m: 1. Laguna Star (R. v. d. Lubbe) 2.09.4 HILVERSUM Het vijf jaar oude heeft gemaakt, n 1.20.9, 2. Lime du Bois, 3. Leonard, record van de Prijs der Giganten, ner het bedrag Winn 2.60 pl 1.90 10 30 5.20 kopp staande op naam van Henri Buiten- mag toucheren. zorg in de kilometertijd van 1.16.3, Is nog steeds niet verbeterd op de 1 Hilversumse baan. Henri Buiten zorg speelde gisteravond echter in deze draverij, waarin hij moeizaam tot de finale was doorgedrongen geen rol van betekenis. Hij kwam als de acht paarden die de rood-witten nu krijgen heb ben ze de kans zich wat omhoog te werken. Tegen het sterke Neptunus, dat zaterdag en zondag in Nijmegen deel neemt aan de eerste ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars en daarom de competitiewedstrijd voor uit moest spelen, kon De Zijl/LGB vrijwel steeds goed bijblijven. De Leidse ploeg kon zelfs nog enige hoop koesteren op een puntendeling, maar toen in het derde speldeel, bij een 43 stand, met een Arnhemmer op de kant de bal werd verspeeld en Neptunus via Thiemese op 53 kon komen, was de strijd beslist. Oud international Hans Hoogveld moest bij Neptunus voor de meeste doel- tot 42 in het voordeel van de Arn hemmers. In het derde kwart kwam de Leidse ploeg terug tot 4—3 via Paul Belt. In deze fase van de strijd had het tij dens een strafminuut van één van de Neptunusspelers gelijk moeten wor den, maar het liep geheel anders: Walter Thiemese maakte er 5—3 van. De Zijl/LGB kon het gat van twee doelpunten niet meer dichten. Hans Hoogveld en ZEIST Martin Vreysen, amper 19, een verschrikkelijk brutaal ke reltje. Lacht je vriendelijk toe, wan neer je zegt wat je van hem vindt, begint zelfs heftig ja te knikken wanneer je aan hem vraagt of hij zich bij het 'grote' Feyenoord thuis voelt. Vreysen: "Ik heb me altijd westerling gevoeld, in Breda werd dat soms verkeerd uitgelegd, capso- nes noemden ze dat. Ik heb de bru taliteit van de voetballer uit de Rand stad altijd bewonderd, ook al kun nen daaraan nadelen kleven. Je ziet wat er nu met de PSV'ers is ge beurd, bij Feyenoord zou dat onmo gelijk zijn. Wat ik bedoel is, dat wij elkaar alles kunnen verwijten, de kranten kunnen bol staan van de tweespalt, maar toch liever dat, dan het gedoe zoals dat hier met de PSV'ers heeft plaatsgevonden. Ik NOORDWIJK Noordwijk heeft het oefenduel tegen SVV gister avond op eigen terrein met 31 ver loren. De Schiedamse eerste divisie- club nam na een half uur een 10 voorsprong via Jacobs, die de bal hard inschoot. Die score gaf de ver houding overigens bepaald niet weer. Noordwijk, dat zonder Kees Karstens speelde en in de eerste helft ook Cees en Albert Spaander man aan de kant liet, was aanvan kelijk sterker, maar kon enkele goe de kansen niet benutten. In de twee de helft, waarin van krachtsverschil geen sprake was, zorgde Jos Zoet mulder na vijftien minuten voor 02, alvorens Ruud Bröring na voorbereidend werk van Albert. Spaanderman tegenscoorde. Door te profiteren van een fout van Ben Barten bepaalde Molendijk de eind stand tenslotte op 13. voor mezelf heb altijd mijn eigen prestatie voor ogen. Knobel excu seerde zich voor wat er is gebeurd, sorry, zei hij, dat ik je geen pretti ger sfeer heb kunnen aanbieden bij je eerste selectie. Ik heb Knobel ge zegd dat excuses niet nodig waren, in elk geval zal ik persoonlijk geen mindere prestatie leveren, heb ik hem gezegd". Verbaasde gezichten. Je dacht dat je wordt opgesteld? Hij: "Dat weet ik niet. Maar het zou best kunnen. Van der Kuylen is naar huis, Kno bel zal toch een linksbuiten nodig hebben. Ik heb twee keer bij Feyen oord op die plek gespeeld en het ging goed ook. Het is niet onmoge lijk dat Knobel René van de Kerk hof daar neerzet en mij op rechts. Hij zou ook iets met Cruijff of Geels kunnen doen, maar dat denk ik eerlijk gezegd niet". Vraag: is Oranje met het weg vallen van Van Beveren en Van der Kuylen verzwakt? Hij: "Niet in het minst. Alleen het uitvallen van Cruijff en Van Hanegem, mits Willem in vorm is, zou een verzwakking zijn. Het feit dat ik ben gekozen op zich heeft me opnieuw sterker ge maakt. Ik had op een verkiezing ge rekend, maar dan in een veel later stadium. Niet voor deze belangrijke wedstrijd tegen de Polen, maar laten we zeggen voor een vriendschappe lijk duel of zo. Knobel is een vak- MARTIN VREYSEN man, ik neem aan dat hij je er niet voor niets bij haalt. Daarom kan niets mij uit mijn doen halen. Zelfs niet wat hier de laatste dagen is voorgevallen". ROME André Geversde wereldkampioen wielrennen op de weg voor amateurs, heeft aanbiedingen gehad van de Italiaanse groe peringen Brooklyn en Magniflex om het volgend seizoen prof te worden. Gevers zal vermoedelijk pas een beslissing nemen na een poging begin november in Mexico-stad het werelduurrecord voor amateurs te verbeteren. De eerste periode eindigde met 11 stand door treffers van Hoog veld en Leo Onderwater. In het twee de kwart werd het 21 en 22 door respectievelijk Hoogveld en Rob Schouten. Toen moest De Zijl/LGB even afhaken: Walter Thiemese en Hans Hoogveld voerden de score op Frankrijk, alwa THESSALONIKI Midden tussen de steeds hardnekki- ger wordende geruchten, dat basketbalvereni^inc RS Lei den overweegt om trainer-coach Barry Hecker bij een even tuele schorsing door de Nederlandse Basketbal Bond aan de kant te zetten (Hecker heeft een proefcontract) komt het bericht uit Griekenland dat Harry Pappas terug wil naar Leiden. De voormalige BS-coach heeft het op zijn nieuwe basis namelijk moeilijker dan hij dacht en hij hoopt bij Leiden weer aan de slag te kunnen. et begin van de een tussentijds vertrek (maar Grie- competitie onder zijn contract met kenland) geen sprake kon zijn, een naar z reisdoel resoluut werd afgestapt. Niet de Verenigde Staten was de be stemming van Pappas, maar het Griekse Thessaloniki. Daar had hij in de zomervakantie al eens een het opgege- Ondertussen bevat het Harry Pap pas niet helemaal in Thessaloniki. Hij heeft grote problemen, met de taal, de Griekse spelers spreken in tegenstelling tot hun Nederlandse collega's nauwelijks Engels terwijl training gegeven bij de eredivisieclub Pappas (zoals de Grieken het zeg- "ARIS". hij nu met open ar- gen) „minder Grieks spreekt dan werd ontvangen en manager- hij denkt dat hij doet". De laatste Door Hans Jacobs zijn over zijn reilen en zeilen aller lei dingen bekend geworden die er kortom op neer komen dat hij BS Leiden op slinkse wijze om de tuin heeft gelend. Onder het voorwendsel dat zijn vrouw en kinderen het niet Harry Pappas zal langer uithielden in Nederland en aan het licht. Toen hij kort daarop balkamp organiseren, terwijl er ook contact zocht met Allen Williams, de plannen bestaan door Pappas zelf uitgezochte Ameri kaan van Leiden wiens terugsturen de voormalige coach een dag voor zijn vertrek had aanbevolen, was 134.20 trio 2. Bravo Tudorprijs 2440 m: 1. Kid Eemshoorn (W. Hamming) 3.19.6 1.21.8, 2. St. Lucy, 3. Hornblower. Winn 3.60 pl 1.60 1.40 kopp 3.20. Luther Hanoverprijs 2000 m: .1 Nomic Buitenzorg (W. Duivenvoor den) 2.48.5 1.24.3, 2. Nagil Beroona, Die "hoop' wel ijdel blijken. Na zijn overhaaste dy^ct terug wilden naar de Vere- aiJll 11WUC. ¥VIIU vertrek eind augustus van dit jaar niSde Staten wist de Leidse coach werdwerci duidelijk gemaakt, dat Nederland te komen spelen. Gezien de voorgeschiedenis zal BS zijn ex- coach een "warm" welkom bereiden, maar of Pappas onthaald wordt zo- 3. Nanneke Hanover. Winn 12.10 pl eindstreep. De Franse vijfjarige^ dra- 2.50 1.80 1.70 kopp 14.50, trio 263.60. j~ Prijs der Giganten (finale): 1. Equileo (B. Froger) 2.03.0 1.169, 2. Rith Lyngholm 3. Chablis, 4. South Bend, 5. Emter W. Winn 1.50 (in stal verband) pl. 1.30 2.30 2.60 kopp 10.30. Vent de l'Histoireprijs 2900 m: 1. Lonely Star (J. G. H. de Jong) 4.08.2, 1.25.6, 2. Lantoni H., 3. Lol- ke W. Winn 19.60 pl 5.80 3.40 3.00 kopp 110.30, trio 1988.20. Nickprijs 2000 m: 1. Lissy (L. Hun- kaanse draver in Zweeds bezit Ri- neman) 2.46.2 1.23.1, 2. Jimmy Boy, tha Lyngholm. Chablis werd derde, 3. Keen Speed. Winn 2,50 pl 2.10 2.30 Chabis en Equileo zijn eigendom 2.30, kopp 18.90. van de Franse filmster Alain De- Totalisatoromzetf 705 606. Ion, die de reis naar Hilversum niet In de serie, die op naam van de ze Franse draver kwam, was hij weliswaar iets sneller (1.16.8) maar bleef toch ruim boven het record van Henri Buitenzorg van 1.16-3. De Zweedse draver Sauth Bend met Lindstedt won de andere serie. E- quileo heeft in de fiuale over de 1600 meter alles buitenom moeten doen en zegevierde voor de Ameri- en f/£T

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13