Wim v. Hanegem niet meer in selectie Oranje China in 1984 naar Spelen Oosteuropeanen spelen toch Anquetil overtuigd van succes van Schuiten in Mexico de beste tabak voor geld te koop „Ik ben het er niet mee eens" niet uit te nodigen voorde volgende interland tegen Polen". Wim van Hanegem na het lezen van de brief: „Dat vind ik lullig. Ik ben het er niet mee eens. Ik acht me wel in staat om volgende week met het Nederlands elftal te voetballen. Ik spéél immers komende zondag met Feyenoord ook tegen Veendam. Ik ben niet meer geblesseerd. Dus zou ik ook volgende week woensdag in Amsterdam kunnen voetballen". Wim van Hanegem is dermate teleurgesteld over het besluit van George Knobel dat hij woensdag in Ook Overweg Lubse en Deijkers plaats kwijt het Olympisch stadion ook niet op de tribune zal zitten. Hij: „Ik ga niet kijken. Nou ja, naar de televisie natuurlijk wel. En daar zal de wedstrijd wel op komen". Voorlopig denkt Wim van Hanegem nu alleen aan Feyenoord. De populairste Feyenoorder: „Ik heb gisterochtend een gesprek met PARIJS Niemand minder dan de vijfvoudige winnaar van de Ronde van Frankrijk en zelf we relduurrecordhouder in 1956 met een afstand van 46.159 km. Jac ques Anquetil, is ervan overtuigd dat Roy Schuiten op 31 oktober in Mexico het werelduurrecord aan de Belg Eddy Merckx zal ont futselen. Anquetil gelooft ook dat Schuiten als eerste erin zal sla gen de 'droommuur" van 50 ki lometer per uur te doorbreken. Ook Joop Zoetemelk gelooft aan het succes van Schuiten. Hij mo tiveert zijn mening als volgt: 'In 1973 heeft Merckx mij bij een tijdrit in de Ronde van Frankrijk over 80 kilometer op 2.55 minuten gereden. Nu, bij de Grand Prix des Nations over 90 kilometer, liet Schuiten mij op 4.29 minuten achter zich. Ofschoon ik mij be ter in vorm voelde dan in 1973". Roy Schuiten, die reeds bij de wereldkampioenschappen in Ro- cour in de eindstrijd over de per soonlijke achtervolging 5 kilome ter een indrukwekkende overwin ning behaalde op de Noor Knut Knudsen en deze eenvoudig -de klasseerde, bereidt zich in Neder land voor. Hij zal pas vier dagen voor zijn recordpoging naar Me xico afreizen waardoor hij vrij Roy Schuiten weinig last zal hebben van het hoogteverschil. De poging zal in de morgen van de 31e oktober om negen uur Mexicaanse tijd (vier 's middags in Nederland) plaats vinden. MONTREAL Het is volgens de Westduitser Willy Daume, vice- president van het Internationaal i Olympisch Comité niet waar- i schijnlijk, dat de vlag van China I zal wapperen in het Olympisch stadion van Montreal. Sinds de Aziatische Spelen in Teheran I gaan er steeds meer stemmen op om China de plaats in te laten nemen van Taiwan. De Chinezen hebben de steun van een groot aantal van de 26 Olympische sportbonden, maar een definitieve beslissing valt, aldus Daume, voorlopig nog niet te verwachten. De twee Japanse leden van het IOC, Takeda en Kiyokawa, heb ben een rapport samengesteld over de kwestie China, dat op zijn vroegst tijdens het congres van het IOC na de Winterspelen van Innsbrück zal kunnen wor den besproken. Theoretisch is het mogelijk, dat er dan een beslis sing loordt genomen, maar waar schijnlijk is dat niet. Lord Kïlla- nin durft zich niet aan een voor spelling te wagen. „De kwestie heeft tijd nodig. Het is geen pro bleem, dat van de ene op de an dere daa kan worden opgelost". Welmaelichte bronnen verw'ach- ten China niet eerder dan in 1984 op de Olvmpisrhe Spelen. Voor dat jaar heeit Teheran zich kan didaat gesteld en Iran is één van de voorstanders van toelating van China. Kïllanin en Daume zeiden dit na terugkeer uit Montreal, waar zij, met vertegenwoordigers van de internationale sportbonden, de accommodaties hebben bekeken. MADRID Niki Pilic, die ondanks het bevel van de Joegoslavische ten- nisautoriteiten, zich terug te trekken uit het internationale tennistoernooi in Madrid toch besloot te spelen, heeft gisteren in de tweede ronde ge wonnen van de Australiër Barry Philips Moore (6-4, 7-5). Nikola Spear (Joe), die ook geen gehoor gaf aan het bevel, won in de eerste ronde van het heren dubbelspel met zijn partner Hrebec (Tsj) van de Westduitsers Fassbender/Pohman met 2 keer 6-3. De Pool Wojcziech Fibak, ook hij weigerde het toer- toernooi te verlaten verloor van Hans Kary (Oos) met 4-6, 3-6. Twee Spaanse profvoetballers zijn gisteren veroordeeld tot boetes van 100.000 pesetas ca. 5.000,-) om dat zij 24 uur na de terechtstelling van vijf tegenstanders van het Franco-bewind met zwarte armban den om op het veld waren versche nen. De twee spelers - üriarte Aitor VOETBAL IN BUITENLAND BRUSSEL De uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden in de Belgische competitie zijn: RC Mechelen - La Louviere 1-0, Ander - lecht - FC Luik 4-1, As Oostende- Beerschot 2-2, Standard Luik - RWDM 2-2, Charleroi - KV Meche len 1-1, FC Antwerp - Beringen 2-1, Lokeren Club Brugge 0-2, Wa- regem - Bevaren 2-1, Berchem - Lierse 0-1. De stand aan de kop na de ne gende speeldag is: 1. Lokeren 14 punten, 2. Waregem 13 (uit 8 duels), 3. FC Antwerp 12, 4. Club Brugge en Lierse 11 (uit 8), 6. RWD Mo lenbeek 10 (uit 8). Aquirre en Sergio Manzanera, bei den van het team van Santander - werden na de match op 29 septem ber door de politie in hechtenis ge nomen. Tijdens hun verhoor werd hen ge vraagd of de zwarte armbanden be doeld waren als teken van rouw voor de terechtgestelde terroristen. Aquir re, een Bask en Manzenera, een goe de vriend van een van de veroor deelden, antwoorden dat zij "om p/r- soonlijke redenen" in rouw waren. Maarten Vink slaapt nog goed ZEIST Gisteravond diende in het KNVB-sportcentrum in Zeist de arbitragezaak tussen Maarten Vink, die twee jaar geleden bij MW werd ontslagen, maar nog recht heeft op een half jaar salaris plus vakantie toeslag, en de Maastrichtse eredivi sievereniging. De voormalige Rotter damse trainer, die werd verdedigd door mr. Heij, kreeg nog niet te horen of hij zijn geld inderdaad kan incasseren. De arbitragecommissie beslist er pas binnenkort over. Maarten Vink: „Maar wat is binnenkort? Het kan een week zijn, twee, of misschien wel een maand". MW, dat zijn belangen liet vertegenwoordigen door zijn voorzit ter mr. Tripels, had een „aanklacht" tegen Vink ingediend die 25 punten telde. Maarten Vink: „Voornamelijk is er gesproken hoe het er op de dag van mijn ontslag is toegegaan. Maar enfin, ik hoor wel hoe het afloopt. Ik lig er in elk geval niet wakker van". Geconstateerd werd dat met na- vallen. Vooral de vertegenwoordi me de vorderingen in de bouw gers van de internationale atletiek van het Olympisch Stadion tegen- federatie waren erg pessimistisch. BARCELONA - De Nederlandse meester Genna Sosonko heeft gis teren zijn partij in de tweede ronde var. het Europese zonetoernooi scha ken in Barcelona tegen de Deen Ole Jakobsen na 41 zetten afgebro ken. Sosonko blijft aan de leiding. De Nederlandse Alexandra Mije Ni- colau zag tijdens de ronde van het zo jne-toernooi om het wereldkampioen schap schaken voor dames, in Pula haar partij tegen Pihajlic (Joe) af gebroken. De enige Nederlandse deel- j neemster staat op een gedeelde der de plaats. De twee interzone-toernooien scha ken, die in 1976 moeten worden ge houden, zijn toegewezen aan de Phi- lippijnen en Zwitserland. Het toer nooi van de Philippijnen zal in Juni en juli van het volgend jaar worden gehouden. Dat van Zwitserland eind I Juli/begin augustus. Ritzege Pronk in de Ster der Beloften CAEN De Russische renners hebben de eerste etappe van de Ster der Beloften (voor jonge profs en amateurs) beheerst, maar niet ge wonnen. De zege ging naar Bert Pronk, die in de eindsprint weinig moeite had met de Rus Gorelov. Een teleurstelling in 't Sovjetkamp. Van het begin tot het eind hadden de Oosteuropeanen de koers gecontro leerd. Eerst door Valeri Tsjapligin, later door Gorelov. Laatstgenoem de zette zijn eindsprint te vroeg in en had in de laatste meters geen lucht meer om de Scheveninger ach ter zich te houden. Op vier secon den van het duo arriveerde Aad van den Hoek, die drie kilometer voor de finish moest afhaken, maar de snelste was van een achtervolgende kopgroep. Roy Schuiten, afgelopen zondag indrukwekkend winnaar van de grote landenprijs en één van de favorieten voor de eindzege, kwam bijna drieëneenhalve minuut na zijn ploegmakker Pronk binnen. De eer ste rit ging over een afstand van 144,5 kilometer met start en finish in Caen. UITSLAG: 1. Pronk (Ned) 144,5 kilometer in 3 uur, 15 minuten en 14 seconden, 2. Gorelov (Rus) z.t., 3. Van den Hoek (Ned) op 4 seconden, 4. Vallet (Fra) 5. Maingon (Fra), 6. Tsjapligin (Rus), 7. Goesseinov (Rus) allen in dezelfde tijd als Van den Hoek, 18. Schuiten (Ned) op 3 min en 23 se conden, 21. Vianen (Ned), 35. Raas (Ned) beiden in dezelfde tijd als Schuiten. Wielrennen Albert Huizebosch heeft gisteren in het Belgische Zele een wegwedstrijd voor beroepsren ners over 147 kilometer gewonnen. Hij finishte na 3 uur en 28minuten. Voetbal Poolse voetbalteam een zege van 4-2 op Hongarije behaald. Sosonko leider Wim van Hanegem: „Ik acht me wél in staat om volgende week met het Nederlands elftal te voetballen". groep 5 van de voorronden van het Europese kampioenschap. Ander- lecht liet echter weten zijn linker vleugelspeler niet te kunnen vrijge- De selectie voor de ontmoeting van 15 oktober bestaat uit: Van Be- veren, Van der Kuylen, Van Kraay, Krijgh, René en Willy van de Kerk hof (allen PSV, Schrijvers, Krol, Suurbier en Geels (allen Ajax), Cruijff en Neeskens (Barcelona), Vreysen en Jansen (Feyenoord), Thijssen (FC Twente) en Peters (NEC). HENDRIK IDO AMBACHT Onmiddellijk na de interland vorige maand in Kato wice tegen Polen zei Wim van Hanegem: „Ik zal mijn oranje shirt maar mee naar huis nemen. Ik heb er namelijk nog geen. En dit zal wel de laatste gelegenheid zijn om er een tje te bemachtigen". Het ziet er naar uit dat „Katowice" inderdaad de laatste gelegenheid is geweest. Gistermiddag gleed er namelijk in huize Van Hanegem in Hendrik Ido Ambacht een brief van George Knobel de brievenbus in, waarin de bondscoach het volgende schreef„In verband met je blessures van de laatste tijd, lijkt het mij beter voor jou, voor je club jen voor het Nederlands elftal om Je KOERSEN OP DUINDIGT Schagenprys 2040 m.: 1. Nike Vo- lann (A. Knijnenburg) 2.52.3 1.24.5, j2. Milord Baker, 3. Nesstar Dear. Winn 6.00 pi 2.70 2.60 2.40 kopp 10.30 trio 115.40. Maniellaprijs 1300 m (ren)1. Co- ral River (C. Vandeuren) 1.21.3, 2. Fobsson, 3. Rosa's Power. Winn 2.10 pi 1.70 7.20 2.60 kopp 72.30. Schoorlprijs 2040 m: 1. Morschy G (W. van Dalen) 2.48.2 1.22.5, 2 Karmano, 3. Mariette Star. Winn 5.70 pl 3.50 5.70 450 kopp 5140 trio 3.244,50. Scbiedaimptrijs 2520 m: 1. .Lentebo de (P. Strooper) 3.40.5 1.26.8, 2. Li- |bre van Voorne, 3. Leon Cavallo. Winn 3.60 pl 1.90 3.80 kopp 20.70 Joeriprijs (Amatrices en amateurs) 12100 m (ren): 1. Marcellina (Mevr. A. Zuiderent) 2.23.1, 2. Dauphine, 3. ;Notre Cherie. Winn 7.60 pl 6.60 1.90 2.10 kopp 32.50 trio 266.30. Scheemdaprijs 2120 m: 1. Mark LAnjo (H. Langeweg) 2.58 1.24 2. Ne- jvada K, 3. Nelly Bloemlust. Winn 6.60 pl 1.50 1.60 1.80 kopp 12.10. Schellingwoudeprijs 1600 m: 1. Li- dya du Bois (A. de Regt) 2.05.9 1.18.7, 2. Lee Rodney, 3. Jewel Volann. Winn 14.10 pl 4.90 3.- 8.40 kopp 108.00 trio 8.121,70. Tempered Steelprijs 3200 m (ho- renren)1. Elder Statesman (H. van der Kraats) 3.42.3, 2. Patrick, 3. Rock Aldis. Winn 1.60 pl 1.20 1.20 koop 2.50. Schoonhetenprijs 2040 m: 1 Mac Buitenzorg (C. Wortel) 2.44 1.20.4, j2. Marcel Regina, 3. Leanne Fortu- Jna. Winn 4.10 pl 1.60 3.80 3.20 kopp 54.90 trio 598.30. Scheveningenprijs 2120 m: 1. Kol- Ja T (H. Langeweg) 2.51.5 1.21.7, 2. Jacob R, 3. Icarus. Winn 1.70 pl 1.20 11.60 1.50 kopp 13.-. Totalisatoromzet 301.391. Entoni Brzezanczyk gehad. Alle moeilijkheden omtrent mijn per soontje zijn de Kuip uitgepraat. In elk geval dien ik dit jaar mijn contract bij Feyenoord uit en wie weet, misschien plak ik er daarna nog wel een jaartje aan vast. Nee serieus, dat meen ik". Nieuw Van Hanegem is niet de enige die verdwenen is uit de groep van zeven tien, die vier weken geleden in Polen was. Met de Feyenoorden raakten ook Overweg (FC Twente), Lubse en Deijkers (beiden PSV) hun plaats in de voorlopige selectie kwijt. Nieuwe gezichten, in vergelijking met de vorige ontmoeting tegen Po len, zijn de PSV-ers Willy van de Kerkhof, Kees Krijgh en Martin Vreysen v an Feyenoord. Vreysen heeft nog niet eerder voor het Ne derlands A-elftal gespeeld. Bondscach George Knobel had ook Rob Rensenbrink uitgenodigd voor de tweede wedstrijd tegen Polen uit Voetbal Een experimenteel AZ '67 heeft gistermiddag een vriend schappelijke wedstrijd tegen het mi litair elftal met 9-1 gewonnen. Boksen Rodolfo Martinez heeft gisteravond öi Sendai (Jap) zijn wereldtitel in het bantamge- wicht (WBC-versie) behouden. De Mexicaan versloeg zijn Japanese uit dager Hisami Numata op punten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13