Teveel platgetreden paden bewandeld "De Lindelioeve" agenda Exploitatie „De Burcht' weer besproken LTB tegen zomertijd Cynthia naar dierentehuis PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 8 OKTOBER WARMOND Het bestuur van de stichting "De Burcht" belegt van avond een vergadering, waarin de problematiek rond de exploitatie van het pand in de toekomst, besproken wordt. Het gebruik van dit gebouw als ontmoetingscentrum wordt door de gemeente niet langer toegestaan, als niet op korte termijn een aantal voorzieningen wordt getroffen, die de brandveiligheid verhogen. Vast staat inmiddels al, dat een gedeelte vande zolderruimte definitief wordt afgesloten. In een in mei van dit jaar uitge komen rapport van de afdeling Ge meentewerken werd een verdere ex ploitatie pas verantwoord geacht als extra vluchtwegen, extra brandslan gen én een installatie voor noodver lichting werden aangebracht. Daar naast bleek een vernieuwing van de elektrische leidingen gewenst. Als aan al deze eisen wordt voldaan, kan het gebouw hoogstens nog drie jaar voor het huidige gebruik geschikt blij - De Burcht" is het eigendom van de RK-kerk, maar wordt geëxploiteerd cioor de stichting "De BurSht", die er scouting groepen, hobby-clubs, kreatieve cursussen en een biblio theek in onder heeft gebracht. Op het gemeentehuis liggen al plannen voor een totaal nieuw So ciaal-Cultureel Centrum, waarin ook deze activiteiten kunnen worden ge- Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Roger An drew z. v. R. A. Plament en R. A. Toorop, Jacqueline Hélène Charlot te d. v. J. F. Scalè en C. A. Boers- ma, Alexander Josephus z. v. C. J. Philipse en A. M. A. van Zoen. Overleden: C. Lossie 78 jr. echtg. v. P. de Vrind. J. G. M. Krapels 60 Jr. geh. gew. m. J. B. van der Heij den, J. de Boer 56 jr., M. M. C. Kuij- pers 20 jr., echtg. v. W. H. A. Meijvis, A. J. J. Peeters 76 jr., M. L. Steffens 70 jr., J. Manusiwa 62 jr., M. G. Stravers 72 jr. echtg. v. W. F. Roozendaal, E. L. M. Jans sen 62 jr. echtg. v. H. W. de Wijn. Getrouwd: T. J. M. Witteman en P. M. Biegstraaten, P. S. van den Wijngaard en L. M. Jansen. VOORSCHOTEN In Voorschoten werd een geazmenlijke vergadering gehouden van de com missie van Bijstand (ouderen) en de jongeren- raad van „De Lindehoeve". Tijdens deze verga dering werd o.a. uitvoerig het funktioneren van deze bestuursorganen van „De Lindehoeve", het jeugd- en jongerencentrum, aan de orde gesteld. Dit vooral naar aanleiding van de vraag hoe het mogelijk is geweest dat ,.De Lindehoeve" in fi nanciële moeilijkheden is geraakt. Uit de discussie kwam duidelijk naar voren het veelal aan overleg en onderlinge communicatie had ontbroken. Deze situatie maakte het moge lijk dat er op grond van de gemaakte begroting voor 1975 vele en grote uitgaven zijn gedaan, ter wijl eigenlijk niemand overzicht had over de financiële positie van „De Lindehoeve". De voorzitter van de commissie, J. Visser, noem de dit als een van de belanriikste redenen voor de huidige moeilijWieden. Hij meende dat de budgetten onvoldoende bewaakt zijn geweest o.a doordat de financiële verslaggeving zo ondoor zichtig was dat. niet afgelezen kon worden welke posten wel en welke niet subsidiabel waren. Het werd daarom voor de man die de bestellingen deed voor „De Lindehoeve" onmogelijk te bepalen of de daaruit voortvloeiende uitgaven al dan niet verantwoord waren. Mevrouw T. Blonden legde de schuldvraag terug bij de commissie van Bijstand en de Jongeren- raad. Zij stelde vast dat de commissie van Bij stand teveel heeft nagelaten om het funkioneren van de twee jongerenraadsleden, die zittïng heb ben in de commissie van Bijstand bespreekbaar te maken. Tevens meende zij dat de Jongeren- raad veelij te weinig kritisch is geweest ten aan zien van de Commissie van Bijstand. Stalmeester Thijs Witteman waarschuwde voor de fout de commissie van Bijstand weer alles te laten opknappen. Hij vroeg zich af of de Jon- gerenraad wel de bereidheid bezat om echt in de problemen mee te delen en deze gezamenlijk met de commissie van Bijstand op te lossen. Volgens hem moet de Jongerenraad voortaan keihard inzicht in de financiële problemen eisen. Vanuit de Jongerenraad werd opgemerkt dat de jongeren nu eenmaal altijd een heilig vertrouwen hadden in het feit dat de „ouwe lui" van de commissie die ingewikkelde zaken zoals de financiële problematiek wel voor hen zouden regelen. Frits Kleijn vroeg zich af of de Jongerenraad niet een beetje opgevoed moest worden door de commissie van Bijstand. Visser meende dat men er kennelijk toch niet in ge slaagd was de „platgetreden paden" van de stichtingsbesturen, die alles van bovenaf regelen en waar iedereen tegenop kijkt, te vermijden. De secretaris van de commissie van Bijstand, H. van Gogh, gaf een uiterst scherpe analyse van de situatie door te stellen dat de bevoogding voor een deel voortkomt uit het feit dat de overheden nu eenmaal de Jongerenraad juri disch niet als gesprekspartner aanvaarden. Alle brieven worden gestuurd aan het „bestuur" van de stichting, terwiil men in de statuten juist heeft vastgelegd dat de Jongerenraad zelf de verantwoordelijkheid draagt voor alle aktivitei- ten van „De Lindehoeve". Voorzitter Visser ver trouwt dat hij bij de nieuwe verkiezing van de Jongerenraad een goede Jongerenraadsvoorzitter naast zich krijgt om alle problemen te kunnen regelen. De vergadering besloot eerst een nieuwe penningmeester aan te trekken na de verkiezing van de Jongerenraad, wel zal de commissie op zoek gaan naar een geschikt ad- ministratiekanoor om zo snel mogelijk de finan ciën in goede en betrouwbare handen te laten komen. houden. Concreet is al gedacht aan het gebouw van de voormalige St. Nicolaasschool, dat eigendom is van de gemeente, maar dat de laatste ja ren verhuurd is aan de B.B. Deze laatste heeft het pand echter an derhalf jaar geleden verlaten en een nieuwe bestemming is nog niet gevonden. Tot de eventuele moge lijkheden behoort een plan om de school af te breken en er een nieuw centrum te bouwen. Probleem is ech ter de financiering van dit plan. Vanavond moet het stichtingsbe stuur gaan besluiten of de gewenste voorzieningen getroffen gaan wor den. Het gemeentebestuur verwacht daar nog deze maand een definitief besluit over. Striktere regels ophalen vuilnis WASSENAAR B en W van Wassenaar willen de wijze waarop de ophaaldienst van het huisvuil is geregeld in striktere regels vastleg gen. In enkele wijken in het noor delijk deel van de gemeente is een proef genomen met vuilniscontainers, die enkele malen per week werden ge ledigd. Over dit containersysteem is door de Dienst Gemeentewerken een enquete gehouden onder de betrok ken bewoners en de uitslag van die enquete is bijzonder gunstig geweest, zodat burgemeester en wethouders voornemens zijn de containerproef voort te zetten en zo mogelijk het aantal plaatsen waar containers wor den geplaatst uit te breiden. Voor het legaliseren van dit containersysteem is een wijziging van de Wassenaaar- se Politieverordening noodzakelijk. Een ontwerp-voorstel daartoe werd gistermmiddag voorgelegd aan de commissie Technische Diensten, die daartegen geen bezwaren bleek te hebben. Voortaan zal alleen huisvuil mogen worden "aangeboden" in de bekende vuilnisemmers en plastic zakken. Huisvuil en ander afval, dat niet in de emmers of in de vuilnisbakken past zal men. ofwel zelf moeten weg brengen naar de vuilstortplaats of wel buiten moeten zetten voor de grofvuildienst, die tweemaal per maand langs komt. Kinderen maken plaats voor auto's VOORSCHOTEN In Voor schoten gaan auto's de plaats van de kinderen innemen. De voormalige r.k. meisjesschool en de r.k. kleuterschool aan de Veurseweg zijn deze week door slopershand gevallen (zie foto). Op de plek van de beide scho len komt een parkeerterrein voor bezoekers aan het cash en car- rybedrijf Hoogvliet. De beide scholen zijn gebouwd in 1908. De bouw was mogelijk door de nalatenschap van de Wassenaarse pastoor J. J. Bruy- stens. Deze pastoor was een ver mogend man en gaf zijn erfge namen de opdracht "eene groo- te som gelds te besteden aan Godsdienstige of Liefdadige in stellingen". De toenmalige bis schop van Haarlem gaf het ad-1 vies twee r.k. scholen in Voor schoten te bouwen. Het werden de r.k. meisjesschool St. Ma ria en de r.k. jongensschool St. Jozef. Beide schoolgebouwen zijn afgekeurd voor het onder- wijs. Inmiddels is door de terug loop van het aantal kinderen een fusie tot stand gekomen tus sen de Maria en de Jozefschool, ze heten thans Emmausschool. Voor de Wassenaarse pastoor werden tot voor enige jaren elke maand enkele H. Missen ge lezen in de Voorschotense Lau- rentiuskerk. De Wassenaarse pastoor van de Wilibrord is in eigen dorp allang vergeten, met de afbraak van z'n Voorschoten se scholen zal ook in dit dorp zijn nagedachtenis vervagen. In het "Registrum Memoriale" (Herinneringsboek) van de Lau ren tiusparochie staat in 1908 op getekend: "Aan Hem alle eer op aarde en bij God voor Zijne Ziel de Eeuwige rust". De "aardse eer" van pastoor Bruystens is door slopershand verdwenen. De mens kan aan het laatste deel van de wens niet tornen. WASSENAAR Wassenaar krijgt er zaterdagmiddag een bejaarde in woonster bij. Het is de Duitse mer rie Cynthia, die op 81 mei 1960 ge boren werd en vorige week op de stoep stond van een paardenslager, maar "gered" werd en haar laatste levensjaren mag doorbrengen in het Dierentehuis van de Ver. Nationale Dierenzorg aan de Zijdeweg in Was- Cynthia komt uit Soest, de plaats Harmonie 1 Het muziekleven floreert in deze stad. We hebben het van de week in de barre kou weer kunnen aanschou wen. Maar ook: "Leiden is niet door drongen wat de muziekverenigingen voor de stad doen. We zijn kennelijk alleen maar goed om op 3 oktober op te treden. Voor de rest staan we in het verdomhoekje. Er is haast geen animo voor". Hartige woorden van de heer J. Wijmer, voorzitter van de Katholie ke Leidse Harmonievereniging. Een vereniging met zo'n kleine 90 leden, verdeeld over het grote muziekkorps, het majorettepeloton en een drum band. Ellende ennen ze momenteel. Tot en met vorig jaar juni oefenden ze iedere dinsdag in de zaal in de Ma ria Gijzensteeg, maar die zaal werd verkpcht en bijna stonden ze op straat. Gemeente en Culturele Raad ingeschakeld. Opeens 'n kleine, maar behoorlijke werkruimte gevonden in het bandenmagazijn van het Mo torhuis aan de Morssingel, maar die telefoon 125260 ruimte bleek nog niet van de ge meente te zijn (zoals eerst werd gezegd) en de eigenaar voelde er niets voor het te verhuren. Vervol gens één maand in de Witte Poort kazerne voor een luttel bedrag per avond. En dan nu, voorlopig voor één jaar, in twee schoollokalen in de Hartebrugschool aan de Haarlem merstraat. De majorettes zitten in de Romanuszaal aan de Mare en de drumband repeteert ergens in de Rooseveltstraat. Gezellig, zo'n ver eniging, waarvan de leden elkaar nauwelijks meer zien. „Precies", zegt Wijmer. "Op die manier brok kelt een vereniging af. Op die ma nier wordt de sfeer van een vereni ging totaal verpest. Ik vind 't schan delijk en zou het wel van de daken willen schreeuwen. De eerste de bes te kleine voetbalvereniging krijgt een veldje: wij niet eens een zaaltje. En het gaat niet alleen om ons, het gaat om bijna alle verenigingen. Bij na allemaal "wonen ze ergens in". Harmonie 2 "Je hebt ook geen opvang voor de nieuwe leden. Ons leerlingenklasje staat stil op dit moment. We hebben wel genoeg volwassenen, maar ja, zo'n jongen van een jaar of twintig, die gaat trouwen en wiens vrouw niet wil dat hij verder blijft toete ren, die toetert niet meer. Dus we hebben behoefte aan jeugd". Het is wat in die muziek. Wijmer verklaart nadrukkelijk pri ma contacten te hebben met de Cul turele Raad, maar ja "die kunnen ook geen ijzer met handen breken". "We moesten wachten totdat er wat scholen zouden zijn afgebouwd, dan zouden wij in de oude scholen kunnen repeteren. Maar daar in de Haarlemmerstraat is het echt te klein. En het ziet er voorlopig niet naar uit, dat we wat anders krij gen". Wijmer verklaart even nadrukke lijk niet voor zijn eigen vereniging te spreken. „Je zit er voor je eigen hachie. Een stomme hond wordt niet bediend, zeg ik maar. Ik ben wat dat betreft een doordrammer. Ik hoop echt dat anderen zullen reage- waar een rusthuis voor paarden is. Dat rusthuis is helaas overvol en door toevallige omstandigheden wordt zij het eerste paard in het Dieren tehuis aan de Zijdeweg. De eigenaar, de heer Swart uit Soest is er geluk kig mee. Cynthia is een rijpaard ge weest, begonnen werd met dressuur en springen, tenslotte werd ze ma nege-paard. Ze had echter te veel en misschien wel te hoog gesprongen, waardoor ze op 15-jarige leeftijd soms al door de voorbenen zakt. Hoewel het Dierentehuis Cynthia geadopteerd heeft, zal getracht wor den haar "natje en droogje" veilig te stellen. Er zijn nu al voorberei dende gesprekken met de schoolraad van het St. Adelberi-college in Was- Cynthia komt zaterdagmiddag om 14.30 uur aan en zal opgewacht wor den door de paarden van de lande lijke rijvereniging Kon. Emma. WARMOND. De commissie Openba re Werken vergaderde gisteravond o. l.v. voorzitter burgemeester De Vree- ze. Voorafgaande aan de agenda zei De Vreeze dat officiële stukken niet meer zouden rondgaan. Zij blijven binnen de muren van het raadhuis. Dat stuitte op nogal wat tegenstand van he raadslid J. Timmerman (PW) die meedeelde zich dan binnenkort uit de commissie te moeten terug trekken, omdat hij een extra avond uittrekken om de stukken speciaal te gaan bestuderen wel erg bezwaar lijk vond. Hij wilde het wel thuis blijven doen. Belangrijkste punt op de agenda was de Overdracht zuive- ringstaak aan het Hoogheemraad schap van Rijnland. In een raads vergadering van 28 april 1970, werd in principe besloten met het Hoog heemraadschap in Leiden een rege ling te treffen om de zuiveringszaak van het afvalwater aan het Hoog heemraadschap over te dragen. Naar aanleiding van dit principebesluit Apotheken De dagdienst op 3 okt. wordt waar genomen door. Apotheek Leiden Zuid- de regio Leiden vrijdag 3 okt. Apotheek v Breest Tevens op Leiderdorp, tel 890000. theek Noord-Hofland. Thorbeckeweg 3. tel. 071-762877. WOENSDAG t>5. Oegstgeest. Steenstraat lb. Wereldwinkel van 12.306 uur nam. Breehuys, Breestraat 19, kinderclub 1012 jarigen, 45 i telefoon 071122493, overige da- Praethuys, Vroi 9, Napraatcursus, 8 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshu.i- zerlaan. Bejaardensoos Zuid-West 2.30 uur nam. Herengracht 51. gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam., tele- gehandicapten, E lademlegebouw, milieucursus Leld- eraadsfracties Toegangsprijs f 1 DONDERDAG Baptistengemeente. 8 t Nieuwe Rijn 20a, Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC. 8 Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family. 8.30 uur nam., tele- Stadhuis. vergadering Raadsc nen levi ngsopbou •wijs, Recreatie Sa. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel voor allen die ln moeilljk- Burgerraadsman en do,avond 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr 15. Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d ln de gemeenten Lelden en Leiderdorp Dae en nacht bereikbaar: telef 134687 Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483 Al gemene informatie dag. van 910 uur Gezinsverzorging erzorglng Lelden. Commissie akkoord Zuiveringstaak overdragen aan Rijnland besloot de verenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap tot de bouw van een rioolpersgemaal in Warmond en tot de aanleg van een persleiding voor de afvoer van het afvalwater van Warmond naar de zuiveringsinstallatie Leiden-Noord. De jaarlijkse exploitatiekosten voor het jaar 1976 zullen in de begroting voor dit jaar worden opgenomen. De dekking hiervan zal B. en W. bezien bij de opstelling van de begroting 1976, in het kader voor dat jaar te nemen belastingmaatregelen. De commissie besloot eenstemmig guns tig te adviseren. Op de vraag van commissielid Van Dam of omge waaide en verdwenen bomen in War mond vel vervangen werden ant woordde burg. de Vreeze: In het alge meen worden er 2x zoveel bomen ge plant als er verdwijnen. Aanvragen hulp bejaarden Maatschappelijk Werk 1 2—3 ma. en di. van 7—8 uur n. 071-142144. Sociale raadsvrouw Werk Oude Rijn Telefoon Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. icht 10. woe 56 uur Hogendorpstraat 36, Kool: Drift- Binnenstad. Gerecht 10. Tuinstad wijk: Heren straat 45. vrij. 10.30—11.30 Koordstudii Intermenselijke Zoeterwoudse landbouwers bijeen trekkingen. Geopend ma. t/m vrij van 16.00—18.00 en van 19.30—23.00 uur. Oude Rijn 88. tel. 144000 Gemeenschap Zuidwest Htilpverlenlnes- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 764115 133921 en 761944 Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden Hooglandse Kerkeraent 4, tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 12 uur vm en van 2—5 uur nam Moeders voor moeders Mevr Zr E lansen—Ntemever Hof- dijck 32 Oegstgeest tel 071-153652. Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van ln nood verkerende moeder6 evt met kin deren Sint Jacobsgrachr 1 dag en nacht bereikbaar Tel. 132187 Palestina U moet niet 8 maar 15 oktober naar de filmavond van het Palesti- nacomité gaan. Die 8 oktober was een vergissing. Op de vijftiende is er een film van Johan van der Keu ken te zien in het academiegebouw, aanvang 8 uur. Allicht wordt er naast de film ook nog gepraat. ZOETERWOUDE De zorgelijke tijd voor de landbouw kwam gisteravond tot uiting op de vergadering van de L.T.B. in de voorstellen aan de Bondsjaarvergadering. Eén hiervan behelsde het S.B.L. meer financiële armslag te ge ven bij de aankoop van gronden in ruilverkavelingsgebieden. Er moet ook voor de zelfstandigen een recht komen op een ba sis-inkomen evenals er een minimum loon is voor de werkne mers. Vanuit L.T.B.-kringen moet er ge- Er was ook veel kritiek op de lang- protesteerd worden tegen het instel- durige procedure bij een bouwaan- len van een zomertijd welke niet vraag. Er kwam een voorstel om in het belang is van de landbouw, de tijd tussen aanvraag en verstrek- De inkomstenbelasting moet zodanig king belangrijk te verkorten. Voor zijn dat reservering voor slechte ja- zitter H. v. Nierop ging in zijn ope- ren mogelijk. ningswoord in op de gang van za ken in de bedrijven in het eerste halfjaar. De goede grasperiode in het voorjaar werd gevolgd door een matige hooioogst. Kwalijk was de ontwikkeling rond de melkprijs. Deze is achtergebleven bij de richt prijs vanuit de EEG. In de rondvraag werd de ruilver kaveling ter sprake gebracht. Gead- viseert werd om vragen tijdens de ko mende openbare discussies niet alleen te stellen maar ook schriftelijk in te dic-nen. Dat geld name waar deze be trekking hebben op de kosten omdat ir aanmerkelijke verschillen zijn tus sen de diverse gebieden. Er was veel belangstelling voor de inleiding die bedrijfsvoorlichter W P. d. Jong hield over "Modern en snel melken". LEIDSCH DAGBLAD Uitgave Leidscn Dagblad B V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon 071—144941 Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement I 35,91) Per post t 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149.70 Losse Abonnementsgelden DU vooruit betaling te voldoen Bij au torna tische overschrijving geen ad ministratie- eD incassokosten Nahezorging van 18.00—20 00 u Zaterdag vaD 16 00- 18 00 uur Telefoon 071 130500 LndieD Id gesprek 071134539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2