Amateurselectie: nog drie spelers teveel... Te „Spaans" tapijt Feyenoorders uitten hun grieven George Best is niet geliefd op Old Trafford 'Waarom is ons land roomser dan de paus?' Verschoor valt op als rechtervleugelverdediger een miljoen gulden aan prijzen KOERSEN IN HILVERSUM Tototips WOENSDAG 8 OKTOBER MANCHESTER George Best, eens de getalenteerde rechterspits van Manchester United, die er behagen in schiep dwars te liggen, is op 26 november weer op Old Trafford te bewonderen. Dan speelt het Manchester United van 1968 (winnaar van de Europa Cup voor lands kampioenen (tegen de huidige formatie van de Mancunians In een erewedstrijd voor oud-speler Pat Crerand. De korte terugkeer van de man, die sinds 1971 meer interesse toonde voor nachtclubs en vrouwelijk schoon dan het lastig maken van vij andelijke verdedigingen, valt niet bij alle betrokkenen in de smaak. Vooral Tommy Docherty, de tegenwoordige manager van de „Man cunians", ziet Best liever niet komen, nadat de ex-speler zich in een onlangs verschenen boek weinig lovend over de Schot heeft uitgela ten. Ook oud-ploegmakkers en Matt Busby (de man, die United groot maakte) krijgen van de grillige Noordier een trap na. Voor Docherty, die momenteel met zijn team in de hoogste regionen van de eerste divisie meedraait, moet dat aanleiding zijn de toegangspoorten van Old Trafford voor Best gesloten te houden. „Iemand, die zich zó over zijn vroegere club en baas uitlaat tenslotte heeft hij veel aan Uni ted te danken komt er bij mij niet meer in. Maar ik wil Pat Cre- rands duel niet bederven", aldus Docherty. AMSTERDAM Namens Johan Cruijff, zijn schoonvader Cor Coster en trainer Rinus Michels heeft de Amsterdamse advocaat mr. J. H. Jonker gistermiddag in een kort geding aan de president van de Amsterdamse rechtbank gevraagd de ta pijthandelaar Henk Nieuwkoop op straffe van een dwangsom van f 100.000.voor iedere overtreding tot de orde te roepen. Nieuwkoop had in een zeer grote advertentie in het Parool van 24 september, waarin hij zelf stond afgebeeld in het shirt van Ajax en waarin hij „Johan Kluvff in studia tapijt- sport liet vertellen over zijn Spaanse tapijt-bele venissen". „Op zich"zelf is profiteren van een anders bekend heid of populariteit nog niet automatisch een on rechtmatige zaak", aldus mr. Jonkers, „maar dat wordt het weL als er bijkomende omstandigheden zijn". En volgens hem waren die er. Zo werd Jo han Kluyff" in de advertentie geciteerd als zeg gende: „Onze vorige trainer, de heer Linkmiechel, was een psycholoog. Die zei tegen me, dat ik in huis een groen tapijt nodig had. Mijn schoonvader die er toevallig bijzat vroeg toen: Wie zal dat be talen enz. enz. Volgens pleiter was dit een smakeloze misbruik van Cruijff als gratis reclame-object. Hij vroeg derhalve de president gedaagde Nieuwkoop te ver bieden op deze wijze ooit weer te adverteren. Henk Nieuwkoop was ter zitting zonder raadsman verschenen. Hij verdedigde zich in hoogst eigen persoon door een eigenhandig opgesteld pleidooi voor te lezen. .Onder punt 13 staat in de teeen mij uitgebrachte dagvaarding, dat ik op smakeloze wiize heb eead- verteerd", aldus gedaagde. „Ach over smaken valt te twisten". Hij vroeg zich van ziln kant af of het wel van goede smaak getuigd»» als bero°mde voet ballers er zieh tegen grof geld toe lenen in adver tenties produkten aan te bevelen, „waar ze zelf helemaal niet achter staan". Dat. noem ik munt slaan uit eigen bekendheid om de kluit te belazeren en dat vind ik van miin kant nou precies een minne zaak", aldus Nieuwkoop. De president bepaalde de uitspraak op donderdag 16 oktober om 12 uur. Wageningen Helm. BOKSEN Erbito Salavaria van de Filippijnen heeft met succes zijn wereldtitel in het vlieggewicht ver dedigd. Hiij versloeg in Yokohama zijn uitdager, de Japanner Susumu Hanagata, in een gevecht over 15 ronden op punten. WIELRENNEN Wereldkampioen Hennie kuiper heeft gisteren te Bornem (Belgie) een wegwedstrijd voor professionals gewonnen. Kuiper versloeg na 145 kilometer in de sprint de Belgen Van de Vijver, Verstraete en Steels. ROTTERDAM Gistermiddag, na de training, heeft de spelersraad van Feyenoord een onderhoud ge had met de commissie betaald voet bal om de problemen die er in de Kuip zijn gerezen de wereld uit te praten. Eerst werd er in het kantoor van het stadion gesproken, daarna volgde een etentje in 't Kuipje waar bij de zes betrokkenen ook hun mond konden roeren. Het zestal bestond uit: aan de ene kant Jürgen Kristensen, Dick Schneider en Wim Jansen, terwijl van "de leiding" Gerard Kerkum, Fred Blankemeijer en trainer Anto- ni Brzezanczyk aanwezig waren. Manager Guus Brox moest ver stek laten gaan. Een keelontsteking hield hem gisteren in bed. Ook de komende dagen zal hij trouwens thuis moeten blijven. Wim Jansen na de uitvoerige ge sprekken: "De spelers hebben open en eerlijk over alles gesproken. Over wat er ons inziens schort aan de trai ning, over de kwesties met Van Ha- negem, nou Ja, in feite over alle ir ritaties die er de laatste tijd bij Feyenoord zijn ontstaan. Nee, we hebben echt geen blad voor ons mond gehouden. Geen moment". "Niettemin verliep het gesprek in een uitstekende sfeer en ik geloof dat er gisteren veel is bereikt. Al zal natuurlijk de praktijk moeten be wijzen of dit wérkelijk zo is". Evenals Wim Jansen voelt ook Ge rard Kerkum er niets voor om de tails uit het gesprek aan de buiten wereld prijs te geven. Gerard Ker kum: "Ik kan en wil alleen dit zeg gen: de spelers hebben al hun grie ven geuit en het gesprek was zeer openhartig en verhelderend. Bij de leiding is het positief overgekomen en na wat ik zo na afloop van de spe lers heb geboord, bij hen ook". Wim Jansen weer: "Er komt ove rigens nóg een gesprek. Over een dag of veertien. Nee. daar moet Je niet teveel achter zoeken. Het is meer om het zo maar eens uit te drukken voor de goede orde. Blijken er in de komende tijd toch nog irritaties te zijn, dan kunnen we daar dan nog eens nader op ingaan". Na de "ronde-tafel-conferentie", trokken Jürgen Kristensen en Wim Jansen naar café The Boomerang in het centrum van Rotterdam. Wiel Coerver was daar, evenals Theo de Jong en John Steen Olsen. En toen boden de vier spelers de video-recor der aan, die de selectiegroep destijds Wiel Coerver bij zijn vertrek uit het stadion had beloofd. Vanochtend om vijf uur verliet de Limburgse trainer Nederland weer. Vloog hij terug naar Indonesië. Een Dickson toer-caravan, ty pe 466 LT, uitgevoerd in alu minium beplating met inge brande kunstharslak. Deze caravan heeft dubbele ramen, een gasheater, een koelkast, 220/12V omvormer, een elek- tr. waterpomp en veel kast ruimte. Een geschenk ter waarde van 9.195.- van B.V. Caravan-Import Dick Wissink, Willeskop (bij Montfoort). Purzetaktle tb.v. Sport Gehandicapten. ZEIST Bondscoach Arie de Vroet vroeg zich gisteren in het KNVB-sportcentrum in Zeist af waarom "Nederland roomser moet zijn dan de paus". Terwijl het vol gens hem in vele landen nor maal is dat amateurs een flin ke vergoeding krijgen ("Kovacs heeft me verteld dat de Fransen voor een wedstrijdje tegen de De nen vierhonderd gulden hebben ontvangen") moeten de Nederlan ders volstaan met vergoeding van de reiskosten. Bovendien vroeg De Vroet zich af waarom de KN VB zich voor de volle honderd procent moet houden aan de Olympische regels. Die "voetbal wetten" houden in dat onder amateurs spelers worden verstaan die nimmer een profcontract heb ben getekend. Een uitzondering wordt gemaakt voor jeugdcon- traóten, mits het contract niet is verlengd bij het meerderjarig wor den van de speler. De Vroet: "Ik zou graag willen beschikken over jongens als Meyerink van Emmen en Theo Hansen, maar dat kan niet omdat die in het verleden prof zijn geweest. Vooral in het geval Hansen vind ik het heel vreemd, omdat hy maar twee maanden prof is geweest". Als het Nederlands amateurelftal zich volgend jaar weet te plaat sen voor de Olympische Spelen in Montreal bestaat de kans dat verscheidene spelers vlak voor het vertrek naar Canada nog zullen worden ingelijfd door 'n profclub, waardoor zij van deelname zullen moeten afzien. Enkele weken na de laatste wedstrijd in de voor ronde (Roemenië—Nederland) breektn.l. de overschrijvingsperio de aan. De KNVB wil aan dat punt echter niet al te zwaar til len. De bond, bij monde van vice- voorzitter Jo van Marle, vertrouwt er op dat de spelers nog zoveel waarde hechten aan de Olympi sche Spelen dat zij wel zullen wachten met het verwezenlijken van hun betaald voetbalplannen. Van Marle: "De Spelen trekken de spelers nog wel aan. Dat is in andere jaren ook gebleken. De jongens weten ook wel dat ze zo'n buitenkansje wellicht nooit meer zullen krijgen". John Ver schoor van UVS twijfelt echter of hij de Olympische Spelen zon der meer zou laten prevaleren als het Nederlands team zich zou we ten te plaatsen: "Krijg ik een. heel goed contract aangeboden ga ik naar een profclub. Mijn toe komst gaat vóór de Olympische Spelen, al zou ik het echt wel ge weldig vinden om die eens mee te maken". Het Nederlands amateurelftal speelt zijn eerstvolgende wedstrijd in de voorronde van de Olympi sche Spelen tegen Frankrijk en wel op 12 november in Veendam. De return tegen de Fransen volgt op 25 februari. Op 6 en 14 april van het volgend Jaar volgen de duels tegen Roemenië. Nederland speelt eerst thuis. De plaats van handeling is nog onbekend. Aan de eindronde in Montreal nemen zestien landen deel, waaronder Canada als organiserend land en Polen, dat in 1972 het olympische voetbaltoernooi won. ZEIST De selectiegroep van het Nederlands amateur-voetbalelftal bestaat na het met 2I verloren oefenduel tegen de eerste divisieclub Vitesse nog altijd uit negentien spelers, onder wie Joep den Hollander (Quick Boys), Kees Karstens (Noordwijk) en John Verschoor (UVS). Dat betekent dat nog drie spelers zullen moeten afvallen, om te komen tot de ploeg van zestien man, die bondscoach Arie de Vroet c.s. voor ogen hebben. Een team, dat zich ten koste van Frankrijk en Roemenië moet zien te plaatsen voor de Olympische Spelen in Montreal. Door Jan Preenen "Tot nu toe zijp we het er nbg niet helemaal over eens wie die drie af vallers moeten zijn. In ieder geval will— we een beslissing nemen vóór we op 20 oktober naar het buiten land gaan om oefenwedstrijden te spelen", aldus De Vroet gistermiddag in Zeist. Het duel tegen Vitesse leer de dat de concurrentiestrijd op ve le plaatsen in het elftal hevig is, vooral op het middenveld en in de verdediging. Zo weet John Verschoor zich als rechtervleugelverdediger be laagd door Van Veenendaal van FC Amsterdam, die het gisteren als rechterspits mocht proberen en door Theo Hakkers, die wegens een blessure ontbrak. Verschoor, die in zijn vereniging UVS vorige week van het linkerverdedigingsblok naar de middenlinie verhuisde, zegt zijn plaats in de selectiegroep te danken te hebben aan George Knobel, die het Nederlands elftal tot 20 Jaar enkele maanden geleden begeleidde Mericlaprijs 2000 m: 1. MuresJ (J. Scheffer) 2.49 9 1.25.0, 2. Mary Hollandia, 3. Marisca Hanover. Winn 2.50 pi 1.50 1.60 4.10 kopp. 7.80 trio 113.10. Lucenaprijs 2000 m: Ninovna Ca reless (M. van Leeuwen) 2.52.9 1.26. 5., 2. Norman Princess, 3. Natalie van Hovi. Winn 69.0 pl 9.10 2.30 2.50 kopp 256.10. Osunaprijs (Amateurrijders) 2000 m: 1. Le Moulin (C. van Hengstum) 2.47.9 1.24.0, 2. Mairy Dynamic, 3. Joan Hollandia. Winn 13.00 pl 3.30 2.30 4.50 kopp 22.60 trio 1218.60. Carmonaprijs (Amateurrijders) 2420 m: 1. Marnamai (W. Goedhart) 3.29.4 1.26.5, 2. Nana, 3. Mona Han over. Winn 2.40 pl 1.80 2.30 4 70 kopp 6.60. Arcos-prijs (Eerste afdeling) 2000 m: (autostart) 1. Minette W (J. de Rijk) 2.48.9 1.24.5, 2. Jaap Eden, 3. Monty van Hovi. Winn 72.40 pl 8.00 9 60 3.30 kopp 2.592,60 trio 8.463.00. Utrera-prijs 2420 m: (Amatrices) 1. Iliona Marijke (Mej. E. v.d. Broek) 3.22.8 1.23.1, 2. Iron Volann, 3. Ka- trien Axkit. Winn. 26,30 pl 3.80 4.10, 2.00 kopp 88.80. Carolina-prijs 2900 m: 1. Maestro Calvaljos (M. v.d. Togt) 4.01.1 1.23.1, 2. St. Lucy, 3. Kwik Hanover. Winn 1.80 pl 1.50 2.50 5.70 kopp 7.50, trio 313.30. Montoro-prijs (Autostart) 1600 m: 1. Hyacint (W. Paardekooper) 2.09,3 1.20,8 2. Gerardus 0,3 Ico R. Winn 12,20 pl 3.60 2.30 4.10 kopp 23,30. Arcosprijs (Tweede afdeling) 2000 m: (autostart) Amateurrijders 1. Lin da Hollandia (J Hoddenbach) 2.46.1 1.23.1, 2. Larina T, 3. Kentisch Lass. Winn. 5.30 pl 2.50 3-80 2.00 kopp 52.60 trio 213.30. Marbellaprijs 1500 m: (autostart): 1. Oermana G (M v.d. Togt) 2.11.1 1.27.4, 2. Oroline 3. Olex Kandia. Winn 2.00 pl 1.60 2.50 kopp. 3.60. Totalisatoromzet f 394.52099. Den Bosch Haarlemj tijdens de Koninkrijksspelen in Su riname. "Knobel heeft me toen als rechtsback opgesteld. Wat me erg goed is bevallen. Op rechts kan ik het beter overzien dan op links. Dat komt waarschijnlijk, omdat ik voor al rechtsbenig ben". UVS-trainer Gerard Désar is daartentegen van mening dat John beter tot zijn recht komt op het middenveld. Ver- Sparta Amsterdam Q Roda Amersfoort ■I 1 NEC Ajax 1 1 B MW AZ'67 1 1 B PSV NAC B 1 Vlaard. Telstar gg Dordrecht PEC Go Ahead E. VW Q Eindhoven Excelsior Den Haag Emmen PQ Graafschap Rheden|J|[ schoor: "Désar wil dat ik de spel maker word en wil de taktiek op mij gaan afstemmen. Ik denk dat hij mij als verdediger wat te speels' vindt: daar heeft hij geloof ik wel gelijk in". Voor Verschoor lijkt 't niet veel verschil te maken op welke plaats hij staat. Tegen Vitesse lever de hij als rechtsback een goede eer ste helft af, waarin hij soms met op vallend gemak langs enkele Arn hemmers slalomde. In het tweede bedrijf hield Verschoor: zich wat meer afzijdig, onder meer omdat hij last kreeg van een blessure in het dijbeen. Directe tegenstander Mat thias Maiwald kwam echter ook in deze periode nauwelijks in het stuk voor. Verschoor was de enige "Lei- denaar", die een volledige wedstrijd werd ingezet. Joep den Hollander van Quick Boys draafde pas na rust op, als vervanger van laatste man Nico Hokke, een speler die al langer op dit niveau meedraait. Hij maakte een zelfverzekerder in druk dan Den Hollander, durfde meer te ondernemen, maar maakte mede daardoor ook meer fouten. Den Hollander, die zich graag via ééntweetjes in de voorhoede laat brengen, speelde duidelijk op zeker heid. Verschoor: ,Jk heb liever Joep naast me. Hij heeft een goede tackle, hij bekijkt het en is niet zo gemak kelijk te passeren als Hokke". Spel inzicht is ook een van de belang rijkste voetbaleigenschappen van Kees Karstens. De Noordwykse routinier in dit gezelschap speelde de eerste drie kwartier. Met een diepe Arie de Vroet: „Het spitsprobleem baart ons zorgen". -vleeswond even onder de linkerknie, een blessure die hij drie weken ge leden heeft opgelopen. Daardoor ont zag hij zijn tegenstanders wat meer dan gewoonlijk. Bovendien speelde hij aanvankelijk wat te gehaast, wat hem enkele foutieve passes kostte. "Ik begon een beetje onrustig, maar daarna is het toch wel weer lekker gegaan". Minder goed werkten de bewakers van Henk Bosveld (voor rust Prinssen, na rust v.d. Horst), die "Charley" als spelmaker weinig in de weg legden. De Arnhemse karak tervoetballer zou in de tweede helft ook nog de beide goals van Vitesse verzorgen. Het tegendoelpunt van Lahaye (een prachtige kopbal) was een van de weinige opvallende akties van de amateur-voorhoede. Tegen Luxem burg toonder Nederland zich in de kwalificatierondè met zeges van 1-0 en 2-1 al niet erg schotvaardig. Enkele maanden later beschikt De Vroet nog altijd niet over een aanval, die in staat lijkt om de "obstakels" Frankrijk en Roemenië op wegnaar Montreal omver te schieten, al dient daarbij te worden aangetekend dat dit elftal nauwelijks nog de gelegen heid heeft gehad om zich in te spe len. De Vroet: "Het spitsprobleem baart ons inderdaad zorgen'. Seizoen-start De Spartaan LEIDEN De gewichtheffers van LKV De Spartaan beginnen za terdag het nieuwe seioen met een uitwedstrijd. In Den Haag moet om 14.30 uur Simson KDO worden be streden, zonder Theo Sanders die verhinderd is. Hij wordt vervangen door John ten Brinke. De Leidse ploeg bestaat verder uit: Arie Swa- gers. Mat Anneeze, Herman Filippo en Dirk van 't Riet.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13