Spijkerbroekenfabriek wil voor Rep 'n miljoen terug IOC KRAP BIJ KAS Dynamo Kiev: Super Cup Vrij Lois deed rechterspits aan Valencia cadeau Zaalvoetballers Swift financieel gesteund Als ik zondag mijn slag sla in de Toto" of de Nationale Lotto, neem ik de hele winter r skiles in Zwitserland. de beste tabak voor geld te koop DINSDAG 7 OKTOBER v, AMSTERDAM Wordt Johnnie Rep binnenkort weer Ajacied? Of gaat hij voor AZ'67 spelen? Of wordt het wellicht Feyenoord, dat gisteren ook door Reps zaken- waarnemer Cor Coster is gepolst? Of Johnnie Rep überhaupt op de Nederlandse velden terugkeert, hangt overigens niet af van Valencia, waar Rep nog een contract van drie jaar heeft, maar van de Spaanse spijkerbroekenfabriek Lois. De rechterspits is namelijk bezit van Lois. Door Rob Ventp Cor Coster, die thans zijn uiterste best doet om Johnnie Rep uit Spaan se handen te krijgen: "De situatie bij Valencia is als volgt. De fabriek Lo is heeft destijds Rep gekocht voor Valencia. Kijk, in de directie van Lois zitten dire, vier broers die helemaal gek zijn met Valencia. Eén van hen is bij Valencia ook de big boss. Wel, Lois heeft dus Rep ge kocht en cadeau gedaan aan Valen cia. Nu wil Rep dus terug naar Ne derland, Valencia blijkt niet onwillig Zonetoernooi gaat door in Barcelona AMSTERDAM Het zonetoer nooi in Barcelona gaat door. De we reldschaakbond heeft deze beslissing genomen. Zoals bekend hebben de deelnemers uit de Oosteuropese lan den van hun regeringen geen toe stemming gekregen om aan dit toernooi deel te nemen, waardoor Smejkal (Tsj), Ermenkov (Bul), Cio- ciltea (Roe), Velimirovic (Joe) en TJhlmann (Odl) hun inschrijving niet gestand konden doen. Van dit toer nooi gaan de nummers een en twee over naar het interzonetoernooi. Alexandra Mije-Nicolau, de eni ge Nederlandse deelneemster aan het zone-toernooi om het wereldkam pioenschap schaken voor dames, heeft gisteren haar eerste partij te gen de Tsjechische Vokralova afge broken. om hem te laten vertrekken, maar Lois vormt thans het grote struikel blok. De fabriek zegt op het ogen blik tegen Valencia: "Allemaal leuk en aardig dat je ons cadeautje nu weer van de hand wil doen, maar dan willen wij wel graag het geld terug dat we in Rep hebben gesto ken. Tot de laatste peseta". De directeur van Inter Football pleegde de afgelopen agen vele tele foontjes met Spanje. Cor Coster, vanochtend: "Lois blijkt zo'n dikke miljoen gulden in Rep te hebben ge stoken en 'dat bedrag willen ze dus weer volledig terug zien te krijgen. Telefonisch heb ik al getracht om wat van de som af te krijgen, maar voorlopig willen ze geen peseta zak ken. Ze piekeren er niet over, zeg gen ze. Maar ja, nu vlieg ik morgen maar persoonlijk naar Valencia, trek er dan het meest zielige gezicht dat ik kan opzetten en wie weet mis schien helpt dat. Wellicht komt er dan uiteindelijk toch een prijs uit de bus waar de Nederlandse clubs die in Rep zijn geïnteresseerd zich niet beroerd van schrikken". Ruim een miljoen heeft Valencia (of liever: Lois) dus op tafel moe ten leggen om Johnnie Rep te kun nen strikken. Cor Coster: "Ik heb dat bedrag eens gecontroleerd. Goed Lois betaalde Ajax voor Rep zeven ton. Dat klopt. Dan zijn er handgel den betaald en nog wat bedragen. Heb ik allemaal nagegaan ♦laar dan blijkt er uiteindelijk toch mooi een slordige ton zoek te zijn. Waar is die gebleven? Maar Ja, die dingen krjg je als er gewerkt wordt met louche makelaars. De KNVB doet een bonafide bureau als Inter Football in de ban, maar doet oogkleppen voor als louche make laars in actie komen zoals nu bij Rep het geval is geweest". "Overigens zit er bij die afkoopsom die Lois nu gaat vragen nog een moeilijkheid. Toen Ajax zeven ton opstreek voor Rep, moest het zich ook bereid verklaren orü dit seizoen in Valencia een vriendschappelijke wedstrijd te komen spelen. Daar stemde Ajax in toe. Tja, en wat moet er nu met die wedstrijd gebeuren, als Rep bij Valencia weggaat? Niet door laten gaan? Maar Valencia wil dan wel het geld dat die wedstrijd op gebracht zou hebben. Dat bedrag zul len ze beslist op de een of andere manier ook willen vangen". Druk Vanochtend wist Cor Coster nog niet of Johnnie Rep morgen ook met hem terugvliegt naar Valencia, waar dan gesproken wordt met de zo genaamde „financiële commissie" van de Spaanse club. De schoonva der van Johan Cruijff: "Het klinkt gek, maar ik heb het zó druk met de ze zaak, dat ik amper de tijd heb om met Johnnie zelf te praten. Giste ren heb ik gesproken met Ajax, AZ'67 en Feyenoord. Of die clubs er eventueel wat voor zouden voelen om Rep te contracteren" Feyenoord-manager Guus Brox: "Inderdaad, we hebben kontakt ge had met Cor Coster. Maar uit het gesprek is natuurlijk weinig ge komen. Dat kón ook niet Coster kon ons immers nog niet verzekeren of Rep inderdaad zijn contract bij Va lencia kan verbreken, laat staan dat hij bedragen kon noemen. Maar wel zijn we natuurlijk zeer geïnter esseerd inde resultaten die Coster deze week in Valencia hoopt te be reiken". Aangezien Cor Coster een bijzonder gewiekst zakenman is lijkt het niet onwaarschijnlijk dat hij er in slaagt om Rep los te weken van Valencia, dat het eigenlijk al weken niet meer ziet zitten in zijn Nederlandse vedet te. En ook zal Coster het wel voor el kaar krijgen om met Lois tot een ak koord te komen. Maar welke club wordt dan binnenkort Reps nieuwe baas? Ajax, AZ'67 of Feyenoord? Wie maakt de beste kans? Cor Coster, geheimzinnig: „Een van de drie springt er wat je noemt op het ogenblik tussenuit. Maar ik ADVERTENTIE Johnny Rep: „cadeautje". zeg nu nog niet welke club dat is. Kijk, want als op dit moment die an dere twee verenigingen de naam van de grootste kanshebber al lazen, zouden ze zich waarschijnlijk door mij benadeeld voelen. En dat kan ik niet hebben. In mijn functie als directeur van Inter Football moet ik •elke club tot vriend houden". Aangezien Johnnie Rep er zelf het meest voor voelt om naar "zijn" Ajax terug te keren, lijkt het meest logische dat hij binnen niet al te lan ge tijd weer in de Meer speelt. MONTREAL Het IOC zal binnen afzienbare tijd krap bij kas komen te zitten. Dit maakte Jean Graaf van Beaumont, oud- vice-voorzitter van het IOC en tegenwoordig voorzitter van de financiële commissie van de Olympische beweging, gisteren bekend. De graaf van Beaumont heeft het dagelijks bestuur van het IOC met klem gevraagd aandacht te besteden aan de financiële situa tie. "Want", zei hij, "wanneer er geen wijziging komt in de verhou ding tussen inkomsten en uitga ven, zal het IOC niet in staat zijn de periode tot de Spelen van Moskou te overbruggen. Volgens ramingeü hebben wij daarvoor ongeveer een bedrag van 12 mil joen gulden nodig en wij zullen kunnen beschikken over niet meer dan driekwart van dat bedrag. Onze enige bron van inkomsten, de tv-nechten van de spelen van Montreal, levert heb IOC minder op dan nodig is. Om niet met onoverkomelijke moeilijkheden te worden gecon fronteerd, zullen wij of nieuwe bronnen moeten aanboren, of onze uitgaven drastisch beperken. Het eerste zou kunnen gebeuren door een herziening te vragen van de overeenkomst over de verdeling van de tv-recht envan Montreal. Het drukken van de uitgaven kan plaats vinden door de publicatie van de 'Olympische Revue' te sta ken, het personeelsbestand op het hoofdkantoor in te krimpen èn de onkostenvergoeding voor le den en bestuurders op een veel la ger plan te brengen. Met de op brengsten van de tv-rechten van München konden wij een aantal Jaren vooruit, het is vrijwel ze- ke? dat de overeengekomen af dracht van Montreal ons die mo gelijkheid niet zal bieden". De kauwgomfabrikant Wrig- ley is met het internationaal Olympisch Comité (IOC) overeen gekomen dat voor 100.000 dollar (ruim een kwart miljoen gulden) het Olympisch symbool op de kauwgomverpakkking mag worden gebruikt. Wrigley wil hiermee in honderd landen op de markt ko men. Tevens verplichtte de fabri kant zich alle deelnemers aan de spelen gratis van kauwgom te voorzien, wat nog eens komt op 10.000 dollar (ruim 25.000 gulden). Na een oproep aan de Cana dezen om voor de bever, de mas cotte voor de Olympische Spelen, een naam te verzinnen, heeft het internationaal Olympisch Comité (IOC) uit de honderden inzendin gen gekozen voor Amik. Amik is het algonquian woord voor bever Het Algonquian is de basis van de meeste talen gesproken dooi de Canadese indianen. LEIDEN Zaalvoetbalvereniging Swift presenteerde gisteravond de Groen, 22 nieuwe sponsor. Tegelhandel 't Win keltje heeft zich voor een periode van voorlopig twee jaar garant 22 gesteld, 't Winkeltje steekt Swift, dat overigens voortaan onder de naam Swift/'t Winkeltje door het 2, 22 uur. leven zal gaan, in nieuwe zaalvoet- Res- 2e 00886 A balkledij en staat borg kosten, die de club aan de KNVB zal zijn verschuldigd. „Super visor" Wim van Duivenbode: "Die onkos ten bedragen meer dan duizend gul den per Jaar bijna ondoenlijk om de vereniging 3e klasse B: Leidse Boys Oranje n- 2, 22 i T 2 LISC SDO '67/2 Unitas 2, 19 Res. 2e klasse B: LFC 2 Katwijk 2, 20 uur. Res. 3e klasse A: O DO '72/2 Lei- daardoor" TCrd \Tt 19 SVLV 2 2' 20 zonder een drastische contributiever- pjas/BMW 3, 21 Res. 3e klasse C: UVS 2 v. d. hoging draaiend te houden. Dankzij het bedrag dat 't Winkeltje heeft gegeven kan de contributie zelfs voor alle leden omlaag. Zo pro- VDON 3, 211 Res. ,3e klasse D: Unitas 4 LISC 3, 21 uur. Res. 3e klasse E: SDO '67/2 fiteerd dus de hele club van de spon soring". Swift/'t Winkeltje presen teerde ook het nieuwe zaalvoetbal team. De selectie bestaat uit Dik Moen (debutant), Gerard Dubbelde- al, 19 man, Cock 'van Weerlee, Piet Gub- ler, Renzo Candido, Siem v. d. Lin- den, Hans v. d. Starp en eventueel ook Koos van Egmond en Leo de Jong. Cees ten Hoopen zal dit sei zoen de coaching op zich nemen, Gijs Eradus is als vaste grensrech ter aangesteld. Vanavond speelt Swift/'t Winkel tje om 21.00 uur tegen Wernink. Het is het enige duel in de hoofdklas se. Voor Swift/'t Winkeltje betekent deze wedstrfjd de eerste van het nog prille zaalvoetbalseizoen, verloor al eerder met 3—0 Zwaanvogels en zal zich tegen Swift, 't Winkeltje zeker willen revanche- deeld ren. By Swift is het meespelen Siem heeft te kampen, nog onzeker. Programma zaalvoetbal Jun. Al: LDWS al LFC al. 19 ir; Unitas al SDO '67 al, 19 uur. Jun. A2: VTL al Leidse Boys al. Lugdunum a2 Or. Groen Monika Pflug (21) stopt met schaatsen MÜNCHEN De Westduitse Wernink schaatsenrijdster Monika Holzner- Pflug (21) trekt zich terug uit de wedstrijdsport. Zij heeft dit meege- Otto Ripper, de vice-voor- zitter van de Westduitse schaats landen, die met griep bond. Zij zal door dit besluit ook niet aan de Olympische Spelen in Innsbruck deelnemen. Monika Holz- ner-Pflug behaalde tijdens de spe- Hoofdklasse: Swift/'t Winkeltje len in Sapporo (1972) een gouden Wernink, 21 uur. medaille op de 1.000 meter ven Sport, 22 uur. 2e klasse A: Lugdunum Rijns- geen zin meer in de burgse Boys, 20 uur; Leiden VNA, gen. "Het is Jammer, klasse BVNL Regenboog, 3e klasse A: Gazelle RHW, 20 Volgens Otto Ripper heeft Monika trainin- wij "kun- begrip voor haar standpunt op brengen", zei hij. "Zij heeft nog steeds last van een dijbeenblessure. Wij hadden in haar een potentiële medaillekandidaat', aldus Ripper. ADVERTENTIE Elke zondag uitslag. Voor f 1,75 hebt u al twéé of drie kansen opeen prijs. Wist u dat? In de Nationale Lotto hebt u voor f 1,50 en een kwartje administratiekosten al twee kansen op een prijs In de Lotto en drie kansen op de eerste prijs in de Toto. En dat kan een groot bedrag zijn. Is dat wat? Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. KIEV Dynamo Kiev heeft gis-Bayern een afgang bespaard, door teren voor eigen publiek de Super Cup gewonnen. De Russische kam pioen versloeg Bayern München met 2—0. In München had Dyna mo reeds gezegevierd met 10. Voor 110.000 toeschouwers scoorde Blosjin beide treffers. Bayern München zal geen prettige herinneringen overhouden aan deze razendsnelle rechterspits van Dyna mo Kiev. De 22-jarige international won gisteren opnieuw de wedstrijd voor zijn club, die op superieure wij ze de Super Cup veroverde. Na de triomf in München (1—0) had Dyna mo Kiev geen enkele moeite de Westduitse équipe te verslaan met 2-0. dat Dynamo naliet het krachtsver schil voldoende uit te drukken. De vooral in de beginfase onzekere Sepp Maier werd slechts twee keer ver slagen, ln de 39ste en 53ste minuut. Eerst zette Blosjin Schwarzenbeck en Dürnberger op het verkeerde been om vervolgens raak te schieten en bij de tweede keer trof hq uit een vrije trap van vijfentwintig meter doel. Bayern München, zonder zelfver trouwen naar Kiev afgereisd, maak te een matte indruk. De enige, die zich nog enigszins staande wist te houden was Franz Beckenbauer, maar ook hij is niet meer de auto ritaire verdediger, die zijn defensie leeidt. De formatie van Dettmar Cramer, zonder de geblesseerde Ho- ness en Müller slaagden er niet in het volgepakte stadion te boeien. En aangezien ook Dynamo door de zwakke tegenstand weinig inspi ratie kon opbrengen, werd de twee de confrontatie tussen de beide ploe gen geen hoogstaande partij. Dynamo dat tijdens zijn Jacht op de Europe se beker voor landskampioenen na dc Europa Cup 2 nu ook de Super Cup binnenhaalde, wilde aanvanke lijk wel. Toen echter miste Blosjih de scherpte. Hij herstelde zich en werd alsnog de waardevolste speler. BONN De sportieve relaties met Spanje worden met name in West-Duitsland de laatste dagen ver schillend beoordeeld. De Westduitse voetbalkampioensploeg Borussia München Gladbach maakte gisteren bekend dat Real Madrid op 14 okto ber op bezoek komt voor een vriend schappelijke wedstrijd. De overeen komst voor het duel was al lang ge leden vastgelegd bij de transfer van Günther Netzer. De Westduitse boksbond daaren tegen heeft "in verband met de po litieke situatie" de wedstrijd tussen de amateurs van Duitsland en Span je, die op 24 oktober in Düsseldorf zou worden gehouden, afgelast. SHEFFIELD De manager van Sheffield United. Ken Furphy, is gisteren op staande voet ontsla gen. De clubleiding kwam tot dit be sluit na de slechte resultaten van Sheffield in de competitie. De ploeg heeft in de nu elf gespeelde wed strijden slechts één overwinning en een gelijkspel behaald en bezet hier door de laatste plaats in de eerste divisie.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9