Wassenaar se raad stelt bestemmingsplan Landelijk Gebied vast Beginnen met voorlopig dienstencentrum agenda Ds. Boesak sprak over Zuid-Afrika UITSLAGEN Assurantiebemiddeling Rabobank Zoeterwoude is biina verdubbeld DINSDAG 7 OKTOBER lVoorschotense commissie Welzijn en Onderwijs VOORSCHOTEN De Voorschotense commissie voor Welzijn en Onderwijs kon zich gistermiddag verenigen met het voorstel van B. en W. om twee lo kalen van de voormalige Paus Joan- nesschool om te bouwen tot een voor lopig dienstencentrum. De kosten be dragen f 13.000.—. De commissieleden vroegen zich wel af of er al voldoende zekerheid be staat dat alle activiteiten ten behoeve van het bejaarden werk gecoördineerd kunnen worden. Het is gebleken dat de activiteiten voor bejaarden veelal voldoende zijn, maar dat de samen hang ontbreekt. Uit gesprekken met de verenigingen en de instellingen blijkt wel de wil tot coördinatie aan wezig te zijn. Het voorstel van B. en W. spreekt over een te zijner tijd aan te stellen pro- jektleider. De Stichting Huisvesting Bejaarden kan wel akkoord gaan met de vestiging van een voorlopig dien stencentrum maar ziet nog steeds als ideaal de bouw van een dienstencen trum gecombineerd met bejaardenwo- ningen. De Schoolartsendienst kring Katwijk, waarbij aangesloten zijn de gemeen ten Katwijk, Valkenburg, Voorschoten, Wassenaar en Zoeterwoude heeft het jaarverslag over 1974 uitgebracht en aan de hand van dit verslag kwam de commissie op het schoolverzuim, dat ernstige vormen aanneemt door de soms onmogelijke situatie dat de va der een verplichte vakantieperiode toegewezen krijgt terwijl het kind nog geen vakantie heeft. Daarnaast wordt er ook veelvuldig verzuimd voor de wintersportvakantie. In totaal 10 da gen schoolverzuim per leerjaar mag, bij meer verzuim moet toestemming verleend worden door de toezichthou dend ambtenaar. Ongeoorloofd ver zuim kan beboet worden door middel van een procesverbaal. De commissie drong aan op een betere voorlichting aan de burgerij ten aanzien van de schoolplicht. De commissie had gistermiddag twee voorzitters. Omdat wethouder Marselis op weg naar Voorschoten vanuit Utrecht strandde in een ver keerschaos, werd de commissie eerst voorgezeten door de nestor W. J. Iestra. Bij aankomst van de wethou der werd weer van voorzitter verwis seld. WARMOND De door de Stichting Oude Toren bijeenge brachte géiden, ter financiering van de restauratie van dit mo nument, zullen worden gébruikt voor de aankoop en de montage van een nieuwe klok. De kosten van dit werk, dat zal worden uit gevoerd door de Zoeterwoudse firma Elderhout, worden geraamd op achttienduizend gulden. De nieuwe klok wordt een zo natuur getrouw mogelijke kopie van het oorspronkelijke model, dat in de oorlogsjaren door de Duitse be zetters is meegenomen. De stichting heeft destijds onder de bevolking verschillende akties gehouden om genoeg geld te ver zamelen, om de restauratie uit te WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond tijdens een extra vergadering het bestemmings plan Landelijk Gebied vastgesteld. daarvoor een aanlegvergunning geëist, maar de meerderheid van de raad wilde de mogelijkheden in de bepalingen van het plan vastleggen. Krediet verbouwing van MOC-gebouw VOORSCHOTEN De Voorscho- tense commissie Openbare Werken en Personeelszaken vergadert don derdagavond (20.00 uur) in het ge meentehuis. Dan zal ondermeer aan de orde komen: beschikbaarstellen krediet voor herbouwen hoofdge bouw op het voormalig MOS-terrein (tweede fase)beschikbaarstellen aanvullend krediet voor het onder houd van bermen en sloten; krediet voor heit. aanbrengen van voorzie ningen in drie woningwetwoningen voor mindervaliden; wijziging grond- kosten tJb.V. Burgemeester Vernede- park; verkoop grond met opstallen aan de Wijngaardenlaan hoek School straat; diverse verkeersmaatregelen. De commissie Financiën en Be drijven vergadert maandag 13 ok tober in het gemeentehuis. Tijdens deze openbare vergadering zal on dermeer aan de orde komen: kre diet voor aanpassing van 2 lokalen Paus Johannesschool t.b.v. voorlo pig dienstencentrum; subsidie afde ling Voorschoten van het Rode Kruis subsidie over 1975 aan de Stichting Juridisch Adviesbureau "De Leidse Rechtswinkel" krediet voor kleuter school "De Woelwaters', krediet voor onderhoud bermen en sloten; krediet verbetering sanitaire ruimte in hoofdgebouw Marine Opkomstcen- tirum, krediet aanbrengen voorzienin gen in woningen voor mindervaliden wijziging grondkosten t.b.v. Burge meester Vernèdepark; verkoop grond met opstallen aan de Van Wijngaar denlaan. vastgesteld. Daarmee kwam een eind aan een lange periode van vooroverleg, voorlichtingsbijeenkom sten en commissievergaderingen. Er werden in die periode 63 bezwaar schriften tegen het plan ingediend, waarvan er volgens B en W 16 gegrond en 28 gedeeltelijk gegrond konden worden verklaard. In het oorspronkelijke plan werden uitein delijk 36 wijzigingen aangebracht. In de extra raadsvergadering werd gisteren nog een aantal amende menten ingediend, waarvan er enkele na stemming werden aan vaard. Een eerste amendement, dat met zestien stemmen voor en vier tegen werd aangenomen betrof het moge lijk maken van de bouw van een woning op een terrein aan de Meijendelseweg. Een door vrijwel de gehele raad gesteund amendement over de toekomstige bestemming van de sportterreinen van de Buurtweg werd door het college overgenomen. Dat houdt in, dat de terreinen voor 855 tot 100 procent een sportbestem- ming krijgen en voor de rest een bestemming voor dagrecreatie. In het aanvankelijke ontwerp was de ruimte voor de dagreceatie veel hoger gesteld en daartegen hadden de sportverenigingen die van de Roggewon gebruik maken, bezwa ren aangetekend. Vrij uitvoerig werd gediscussieerd over het creëren van mogelijkheden voor veehouders hun grond gedeelte lijk te gebruiken voor de teelt van voedergewassen. B en W hadden WASSENAAR De door de Was senaarse Raad van Kerken in het Jeroenhuis georganiseerde vredes- avond heeft zeer veel belangstellen den getrokken. Ds D. van der Meulen, gereformeerd predikant sprak een kort openingswoord ter inleiding van de spreker, Ds A. A. Boesak uit Zuid- Afrika. Ds Boesak is als predikant verbonden aan de zwarte Nederduits Gereformeerde Kerk in Zuid-Afri ka en studeert momenteel aan de Theologische School in Kampen. De 'Zuid-Afrikaanse predikant sprak over zijn ervaringen in de samenle- aover zijn ervaringen in de samenle ving in zijn land. Hij schilderde o.m. het schrijnende leed. dat de apart heidspolitiek heeft berokkend onder de niet-blanke bevolking. De duide lijk bewogen spreker liet in een his torisch overzicht zien, welke rol de blanke kerken hierin gespeeld heb ben en nog spelen. "Een vreedzame oplossing van het probleem is voor alsnog niet in zicht. De komende ja ren zullen erg moeilijk zijn," aldus Ds. Boesak. LEIDEN De Bowling Bond Lei den speelde de vijfde wedstrijd in de huis-lague. Dinsdagavond: Can non Bowlers In the Mood 4-0; Handicaps Pin Crunchers II 4-0; Les Imbattables Pin Crunchers I 4-0. Stand: Pin Crunchers 1 14'i-5'è Les Imbattables 13-7 Cannon Bowlers 9-4 Handicaps 8%-lltt Pin Crunchers H 8-12 In the Mood 7-13 Donderdag: Wegrestaurant De Uiver - Birds 4-0: Holiday Inn/ Schnitzler Wilms Floet Sport 0-4; Sparetimers Never Mind 0-4. Stand: De Uiver 16-4 Wilms Floet Sport14-6 Holiday Inn10-10 Never Mind8-12 i Sparetimers 7-13 I Birds 5-15 Wassenaar Op maandag 27 ok tober as., 20 uur in het Jeroenhuis, zal de maandelijkse bijeenkomst worden gehouden van de Tuinbouw- vereniging Wassenaar en omstreken. Deze avond zal in het teken staara van de uitslag van de tuinenkeuring, die de vereniging heeft georganiseerd. Burgemeester Staab zal de prij zen uitreiken. Verder zal op deze avond de heer C. H. Overdevest uit Wassenaar een inleiding met dia's en "levend materiaal" houden over "Het verzorgen van bloembollen in huis en tuin". hoe een geoloog als zoekt naar de overblijfselen uitgestorven leven. Over de avondlezingen melden binnenkort meer. ENWB ZOETERWOUDE De gang van detective zaken bij de Zoeterwoudse Rabobank heeft kennelijk de instemming van de leden. Zij waren gisteravond be- hoorlijk vertegenwoordigd op de jaarvergadering die in het Don Bos- cohuis werd gehouden maar maak ten het voorzitter ir. L. Bosman niet Robijn 2 Mevrouw Buurman, looco-voorzit- ter van de Stichting tot exploitatie van bejaardencentra in Leiden, wordt overstroomd met brieven en tele foontjes van mensen die dolgraag ln aanmerking willen komen voor één van de 125 flatwoningen voor zelfstandig wonende bejaarden in de toekomstige "Robijnhof". Maar. zegt ze, dat heeft geen zin, al die' brieven en telefoontjes. De mensen kunnen beter wachten tot er in de krant 'een oproep is geplaatst. En dat zal pas gebeuren tegen de tijd dat het flatwoningencomplex de con touren van gereedheid begint aan te nemen. Eind 1976 dus. En in het vervolg mevrouw Buurman niet meer overstromen. Grunnegers Hedenavond vindt in een van de zalen van De Burcht de Jaarverga dering plaats van de vereniging Ons Grunnegerlaand. Aftredende be stuursleden zijn mevrouw Van Zijl en de heren Hellmus en Koste. Ge lukkig zijn ze alle drie weer her kiesbaar. Tót aan het begin van de vergadering kunnen evenwel anderen zich kandidaat stellen. Om acht uur. Overigens: de toneelclub kan nog altijd nieuwe leden gebruiken. telefoon 125260 daag gepraat over het tweedaagse congres van de NKV, Bouw- en Houtbond, maar en dat vraagt een trouwe lezer van dit blad zich af, „be schikt het katholieke personeel van vleeshouwerijen over een Houw- en Boutbond voor de behartiging van zijn belangen?" Vorige week dat de ENWB is opgericht, de Eer ste Enige Echte Nederlandse Wiel- de rentevoet rijders Bond. Deze bond wil de be- Bond Er werd gisteren en er wordt van- Mineralogie Het museum van geologie en mi neralogie aan de Hooóglandsekerk- gracht nummer 17 probeert al enke le jaren door iets meer aan de weg te timmeren, de belangstelling van het publiek voor de geologie en de mineralogie te stimuleren. Een nieuwe activiteit is een le- zingenprogramma, dat op 15 oktober in het museum zal starten. Er zijn vijf kindermatinees gepland en vijf avondlezingen. Op 15 oktober, 's middags om half drie voor de kinderen van 10-16 jaar deze lezing: "Levensvormen uit het verleden". Planten en dieren, die te genwoordig de aarde bevolken, zijn nakomelingen van levensvormen uit het verleden. Er lopen geen dinosau russen meer rond. je kunt geen le vende mammoet meer vinden in Artis. Nieuwe diersoorten hebben hun plaats ingenomen. Deze soms wel miljoenen jaren oude dieren, zijn wel versteend teruggevonden en ver schillende van hen zijn in het mu seum van geologie en mineralogie te zien. De natuur verandert voort durend en hoe dat in zijn werk gaat, zal de 15de worden verteld. Een film na de rondleiding en lezing toont gelijks aan het verkeer deelnemen, De ENWB wil de veilige en milieu vriendelijke methoden van vervoer bevorderen en meer ruimte voor het langzame verkeer. In de ENWB wer ken landelijke organisaties als Stop defensie, Stichting Natuur en Mil ieu, samen maar ook plaatselijke groeperingen. De Werkgroep Fiets. Kaiserstraat 63 is het contactadres voor Leiden. De ENWB wordt offi cieel op 18 oktober opgericht. Die 75 jaar. Dit dag is er in het RASA-gebouw in Utrecht eèn feestelijke manifestatie. Men kan overigens lid worden van de ENWB door'een kaartje te stu ren naar antwoordnummer 200 in Amersfoort. (Zie bijgaand fotootje). OEGSTGEEST Het grofvuil wordt donderdag 9 oktober opge haald in Sumatrastraat- Curacao- straat- Surinamestraat- Borneo - straat- Celebesstraat - Balistraat- Soembasbraat- Javastraat- Flores- straat- Rijnsburgerweg- Rijnzicht- weg- Rhijnhofweg- Apolloplein - Apollolaan- de Voscuyl- Homerus laan- Berlicumstraat- Cartesiuslaan- Wilthoeflaan- van Houdringelaan. Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Johan zn v. D. A; Roo en M. Ashworth, Cornells H„ z. v. K. J. Visser en M. Starkenburg, Marjolein G., dv. J. H. J. Hardijzer, Sas- kia P.. d. v. W. J. N. Paauw en W. J. den Hollander, Bas W. H., z. v. A. W. B. Kalshoven en G. J. C. Jaal- tink. Joris J.. z. v. J. C. M. Tolenaar en E. R. A. Triezenberg, Friso z. v. A. C. v. Arkel en A.. v. Oortmerssen, C. N. K. Boek wijt en. A. G. M. van Bemmelen: Johannes A. M., z. v. A. van de Wiel en J. C. W. M. Arnoldy, Marieke J., d. v. J. W. S. Beaujon en B. E. M. Scholtz, Richard, z. v. J. A. Kriek E.'M. Otto, Raymond, z. v. J. A. M. Otto, Timothy M. P. Schmidt en M. A. van Dommelen, Daniëlle E. J., d. v. P. A. Robijn en A. M. Peschier, Erik A., z. v. L. Toet en A. P. Pot- Volgendjaar bestaat de Rabobank teboom, Hester, d. v. P. Stehouwer i M. Visser. Getrouwd: E. E. Maan 5CU iieu vuurzitfcer ir. j_i. oosinan niet q b tcafïp moeilijk. Hij schetste in zijn ope- p Hgv bekend gemaakt ningswoord de moeilijke gang van zaken rond de schommelingen van de afgelopen tijd. Er opnieuw een flinke toename van langen behartigen van de negen mil- de spaargelden waarbij er een ver- Joen fietsers in Nederland, die da- schuiving was naar de termijndepo- Frederikus X G sito'sJ Door de aankoop van het naastlig gende pand aan de Hoge Rijndijk ko men er mogelijkheden tot de uitbrei ding van het bestaande bijkantoor. de Kindermoord, Vereniging Milieu- o^anae oiisantoor. defensie. StichMn* Nahfur\n Mil- ?lverse voorzieningen waarop reeds Kriek is aangedrongen zullen dan gereali seerd kunnen worden. uitvoerige toelichting van de Faber, A. van Tol en A. Bakker. heer Q. v. Swieten. Naast uitbrei ding van de reisbemiddeling i het assurantiepakket flink toe. Het jr. geh. m. E. H. A. Kwant, R. Djau- Bij de rondvraag kwamen aan de orde; het coöperatieve karakter van de bapk en het uitgebrachte struc tuurrapport, het rentebeleid waar voor de Centrale Bank de richtlij nen verstrekt mat stuur en de Raad vastgesteld, de dagafschriften kelijke rekeningen, de instandhou ding DINSDAG weg 163. r Levens- i nooigracnt 38 spreekuur SBffloBfflS huisvesting Werkende Jongeren. 7.30- Meij van Streef kerkstraat 48, infor matie-avond Batoa'i Gemeenschap 8 Oude0!^ 20a. Vrouwencafé. 9-1 uur Pie térskerkstraat 1. Werkgroep Dienst- weigeren, 8 uur nam. Breehuys. Breestraat 19. Ouderensoos. Herengrach°aD5i, gebedssamenkomst Unified Family. 8.30 uur nam... teL Steenstraat lb. Wereldwinkel. 12.30-6 Gemetuvtehuls Warmond Commissie x r_ u, j r cIm ommlssie op>:ib.'.re- Aangelegenheden 8 voeren. In een later stadium bleek echter, dat door regelingen van het ministerie, in het kader lm de werkloosheidsbestrijding, sub sidies te verkrijgen ivaren. Daar is door de stichting gébruik van gemaakt en tegelijkertijd is ge zocht naar een andere bestem ming van het bedrag, dat de ak ties hebben opgeleverd. De War- monders die geld hebben gestort voor de restauratie, zijn allen door middel van een brief op de hoogte gestéld van: de verander de bestemming van de géiden. De firma Elderhout is intussen aan het speurerc naar gegevens over de oude klok. Bij de Rijks dienst Monumentenzorg in Zeist is een foto achterhaald die dui delijkheid schept over de oor spronkelijke uitvoering. Op. de foto de restauratie. Apotheken West Brahmslaan 20. tel. Apotheek Beker. Lijtweg 4. Oegstgeest. wordt 17 30 uui Apotheek l zondagsdienst 31. tel. 121313 Breest Smallenburg, i 6. Leiderdorp, tel. 890000. op zaterdag tot 1 f SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-125202. Voor allen die ln moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be reiken Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman, Koorn brug steeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15, Lelden, voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Dienstencentrum Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang- Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 2—3 uur n.m.. ma en dl van 78 uur n.m Telefoon 071-142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Morskwartier: buurthuis Morswiik. To- paaslaan, tel. 761196, woe. 10.00 —1.00 van Tuinstadwijk: Herenstraat 45. vry 10.30—11.30 uur v.m Koordstudio Oud© Rijn 88. tel. 144000 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenmes- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel. 764115 133921 en 761944. Burgerlijke Stand van Leiden LEIDEN Geboren: Floortje d. v. H. Frank en A. C. van Kesteren. John Johannes Pieter Dirk z. v. J. P. D. van der Smissen en J. Breede- veld. Egbert Willem z. v. E. A. van Hoek en J. M. van Gaaien, Denise Gerdina, d. v. M. N. M. Turenhout en T. C. Stoker. Diana, dv F. de Haan en S. N. Diepenbach, Ahmed, z. v. A. M. Charkaui en A. A. Harrak, Roy Reinaldus Johannes, z. v. Y. Bee- kema en H. M. Borst. Patrick, z. v. M. Moerland en D. I. Markus, Ri chard, z. v. J. de Maar en A. van El- teren, Marc, z. v. W. Bakker en M. Bouwman, Ronald, z. v. G. J. van Heek en N. Meijer, Bastiaan z. v. F. J. van Dijk en G. M. van der Kooi, Sandy Regina Clazina dr v. A. W. van der Voort en P. M. Maar schalk, Niels Nicolaas Pieter z. v. A. Jv. d. Berg en J. M. Horsman, Nao mi d. v. P. Plazier en M. P. Doorn, Naema, d. v. P. Plazier en M. P. Doorn. Overleden: S. E. Borgs 60 jr. echtg. v. A. van Beelen, J. van Roode 79 jr. geh. gew. m. B. Wagener, J. Wie- dijk 82 jr., H. van der Plas 91 jr.. C. Meijvogel 87 jr., G. W. L. Monné 85 jr., C. Tetenburg 78 jr., M. Bruin- se 71 jr. geh. gew. met F. J. Teunis- sen, J. A. A. Muns 84 jr., C. J. Sloot weg 77 jr. geh. gew. m. J. M. van. Maanen. J. J. Weaver 48 Jr. Getrouwd: G. Brink en S. M. Koer- Overleden: A. Carton 75 jr. geh. met J. de Konink, J. van Nierop 64 rentelasten met 307c. Het winstsaldo P- A. Brugman 88 jr. geh. m. C. H. ad. f68.678,-\werd toegevoegd aan 't Hooft, H. J. Christiaanse 84 jr. geh de reserves. gew. met N. A. Sloos, G. W. de Jong 71 jr. geh. gew. met A. Poelgeest en geh. met J. Heinis, S. Vogelenzang, 65 jr., geh. m. P. Pauw. WASSENAAR De Wassenaar afdeling van de Nederlandse Ver dat door het be- eniging van Huisvrouwen houdt op toezicht wordt donderdag 30 oktober 's morgens 10 |uur een ledenvergadering in het ge bouw van de NPB aan de Lange het bijkantoor Zuidbuurtse- Kerkdam. Na het huishoudelijke ge- weg wat door het bestuur wenselijk deelte zal een film worden vertoond werd geacht omdat het een weinig die gemaakt is in het kader van het LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 loeiden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071—144941. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 35.90 Per post t 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden Djj vooruit betaling te voldoen Bü automa tische overschrijving geeD ad ministratie- en incassokosten Nahezorging van 18.0020.00 u Zaterdag van 16.00—18 00 uur Telefoon 071-130500. Indien Id gesprek 071—134539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2