Willi GERRIT JAN (30) LIEP IN DE VAL TANDARTSEN NEMEN BIJNA GEEN NIEUWE PATIËNTEN MEER Advertentie voor boycot van Outspan-actie ontoelaatbaar Buitenom Binnendoor Kappers gaan actie voeren Kans op akkoord in Suriname vergroot Merkwaardig omeenDAF buiten beschouwing te laten. Dus't is merkwaardig om geen proefrit temaken. ZATERDAG 4 OKTOBER T oor criminelen kastanjes uit het vuur gehaald Door Sybe Stamm DEN HAAG Gerrit Jan 30) heeft met valse chèques de giro op gelicht voor 180.000 gulden. Voor de Haagse rechtbank barst hij in snik ken uit als hij prooeert te vertellen hoe hij zich door een stellet!ce crimi nelen voor hun karretje heeft laten spannen. Het meesterbrein achter de zaak ■was Willem (36), een gehaaide assu rantie-agent die voor tien mille een partij van 1500 blanco girobetaal kaarten had aangekocht die waren gestolen uit de Staatsdrukkerij. Hij wilde de chèques verzilveren in Zwitserland, omdat daar 200 fi-ancs per girokaart wordt uitbetaald, dat is ongeveer twee keer zo veel als in Nederland. Nu zocht hij alleen nog een sukkel die zijn naam en gironum mer ter beschikking zou stellen en die tevens bereid zou zijn het eigen lijke incassowerk op te knappen. Hij vond Gerrit Jan, een verstande lijk zwakbegaafde en uiterst beïn vloedbare jongeman, die later door de gerechtspsychiater dan ook in aanzienlijke mate verminderd toere keningsvatbaar zou worden ver klaard. Het begon vrij onschuldig met een truc, waarmee Gerrit Jan rijp ge maakt moest worden voor de slacht. Willem en diens compagnon Rudolf, een 24-jarige autospuiter. namen Gerrit Jan mee naar Zwitserland waar zij hem in een postkantoor der tig van zijn eigen echte) girokaar ten lieten verzilveren. Alleen maar om te kijken of het zou lukken. Het lukte, maar Gerrit Jan had geen saldo en hij kreeg niet de kans om de opbrengst thuis weer op zijn rekening te storten, want onder lei ding van Willem en Rudolf werden de bloemetjes in Zwitserland uitge breid buiten gezet, zodat er weinig overbleef. Gerrit Jan feestte dapper mee maar toen hij thuis weer was ontnuchterd daalde als een zwarte angstwolk het besef op hem neer dat hij bij de gi ro voor zes mille in het krijt stond. Toen werd hij gestrikt- Willem loofde veertig mille uit als hij zou meewerken en vertelde hem dat er toch geen terug meer mogelijk was. Want Gerrit Jan kon immers elk ogenblik bezoek verwachten van de postale rechrche. De sukkel hap te. In Willems garage draaide de drukfabriek op volle toeren. Vijftien honderd blanko betaalkaarten wer den bedrukt met naam en adres en gironummer van Gerrit Jan en voor zien van volgnummers en ponsgaat jes, tot zij niet van echt waren te onderscheiden. In april gebeurde het. Met Willem en Rudolf bezocht Gerrit Jan in Ba zel en Zürich het ene postkantoor na het andere om zo veel valse giro- ka arten te verzilveren als hij kon. Willem bevond zich onafscheidelijk aan zijn zijde om in 't Duits het woord te doen..en om het geld aan te pakken. Honderdtachtigduizend gulden hadden zij binnengehaald toen een Zwitserse postemployé eindelijk lont rook. Willem had het meteen in de gaten. "Ik ga even mijn auto verzet ten", sprak hij. En samen met Ru- dolf nam hij de benen. Gerrit Jan werd voor het loket gearresteerd. Drie maanden zat hij eenzaam in een Zwitserse cel voordat hij werd uitgeleverd. Toen zat hij nog drie maanden vast in Den Haag voordat hij "mocht" terechtstaan. Een schrale troost is het dat inmiddels Willem en Rudolf ieder tot een jaar zijn veroordeeld- Officier van justitie mr. R. Schim mel eist tegen Gerrit Jan een ge vangenisstraf van tien maanden, waarvan twee maanden voorwaarde lijk, met aftrek van de drie maan den die de verdachte in Nederland heeft vastgezeten. Advocaat mr. R. Noort vindt deze eis veel te hoog in verhouding tot de straf die meester brein Willem en diens compagnon hebben gekregen. Vonnis 17 ok tober. Noodsituatie ivordt bekeken UTRECHT - Van de 2700 tandartsen in Nederland die ziekenfondspatiënten helpen, zijn er slechts 700 die nog n.we patiënten kunnen aannemen. De rest van de praktijken zit vol. Vooral in Zuid- en Noord-Holland komen patiënten vaak voor een gesloten deur te staan als ze een andere tandarts zoeken. Nederland telt 3000 tandartsen die in algemene praktijken werken. Van hen behan delen er 300 uitsluitend particuliere patiënten. In „Gezondheid en Zieken fonds", het blad van de federatie van ziekenfondsen, staat deze week dat de organisaties van ziekenfondsen en de tandartsen proberen om verbetering te brengen ia» de situatie. De enkele jaren geleden door de Ziekenfondsraad ingestelde werkgroep-„noodgebieden" ls even eens bezig met deze problemen. Zo heeft de werkgroep in enkele gevallen kunnen helpen door bijvoorbeeld plaatselijke tandartsen te vragen hun praktijken open te stellen voor spoedgevallen. Er waren ook tandartsen, die buiten hun praktijk wilden helpen. Zij behan delden bijvoorbeeld gesaneerde kin deren, die door hun leeftijd buiten de schooltandverzorging vielen. Een succesje van de werkgroep is ook dat jonge tandartsen die in een noodgebied wilden werken, niet in militaire dienst hoefden. Om een overzicht te krijgen van het te kort aan hulp, is men begonnen met de registratie van de klachten Werknemer Crosland in hongerstaking DEN BOSCH Een werknemer van Crosland Filters in Den Bosch is gistermiddag voor het bedrijfs gebouw in hongerstaking gegaan uit protest tegen de door het arbeids bureau verleende toestemming voor ontslag van 40 personeelsleden. De ontslagvergunning is door het GAB verleend op grond van een dreigen de faillissementsaanvrage door het Engelse moederbedrijf. Het is vol gens de werknemers niet terecht dat de directie in de ontslagaanvragen uit gaat van de situatie in januari van dit jaar, omdat na de bezetting in janu ari de overheid bereid was, het be drijf te steunen. Deze steun heeft het bedrijf niet willen gebruiken. Het gaan teegn de beslissing van het GAB door een proces op kennelijk onredelijk ontslag. over gebrek aan tandheelkundige hulp. Zo kan men sneller reageren als er ergens in het land een noodsituatie ontstaat. Volgens het blad overweegt de werkgroep zonodig een "vliegende brigade" in te schakel-en om in noodgevallen eerste hulp te verle- JOSEPHINE BAKER BEGRAVEN PARIJS Bijna zes maanden na haar dood heeft Josephine Baker haar laatste rustplaats gevonden. De kist met haar stoffelijk overschot is in aanwezigheid van prinses Cracia en de naaste familieleden bijgezet in een familiegraf op het kerkhof van Monaco. De werkzaamheden aan het uit zwart Afrikaans graniet gebouwde graf, een initiatief van het Monegas kische vorstenpaar, ondervonden vertraging, waardoor de bijzetting pas nu heeft kunnen plaatsvinden. Op het graf staat een eenvoudig kruis met de inscriptie „Josephine Baker, juni 1906 12 april 1975". Metro De tentoonstelling over de metrowerken, die sedert 21 augus tus onder het Waterlooplein in Am sterdam wordt gehouden, trekt zo'n belangstelling, dat B. en W. besloten hebben de expositie te verlengen. Verwacht wordt dat het aantal be zoekers in dit weekeinde de 100.000 zal zijn gepasseerd. De openings tijden zijn dagelijks van 12 tot 17 Meer geld Nederland is naast Zweden het enige land dat in 1976 voor ontwikkelingssamenwerking meer geld beschikbaar zal stellen dan het percentage dat binnen de Verenigde Naties in het begin van de jaren zeventig als doel werd ge steld. Dit heeft de Nederlandse ver tegenwoordiger mr. Gajentaan gis teren in de economische commissie van de Algemene Vergadering ver klaard. Hij zei dat de Nederlandse rege ring 2% miljard gulden, dat is 1,2 pet. van het bruto nationaal pro- dukt, bestemd heeft voor ontwikke lingssamenwerking in het komende- jaar. De stichting AAP (apen-adop tie en -protectie) begint van daag een landelijke actie onder het motto: „Aap, noot, mis" met als doel anderhalve ton bijeen te brengen voor het inrichten van een opvangcentrum voor apen. Het bestuur van de stichting is van mening, dat er op het ogenblik een onvoorstelbare nood is onder de apen. Ruim 20.000 Nederlanders houden er een aap op na. Deze dieren worden op den duur agressief en leven on der kommervolle omstandighe den. „De apen zijn groepsdieren. Ze moeten niet in een gezin wor den opgenomen", aldus het be stuur. Op de foto: Josephine van Gasteren, beschermvrouwe van de AAP met aap. AMSTERDAM De Nederlandse kappers gaan binnenkort actie voe ren voor verlaging van het btw-ta- rief voor kapperszaken. Binnen de kappersorganisatie ANKO bestaat echter verschil van mening over de manier waarop dit moet gebeuren. De kappers (dames- en heren) wil len een verlaging van 16 naar 4 pro cent btw. De 5.500 leden van de AN KO ontvingen gisteren een brief, waarin het bestuur hen op de hoogte brengt van de acties. "U kunt ver wachten, dat wij zeer binnenkort een beroep op uw medewerking doen", aldus de brief. De algemene Nederlandse kappers organisatie vreest, dat de regering het btw-tarief voor de in totaal 9000 kappers zal verhogen tot 18 procent. In verband met de steeds slechter wordende economische situatie voor een verhoging van de hand. Binnen de ANKO is een actieco mité ontstaan, dat het bestuursbe leid inzake het btw-tarief te slap vindt. Dit comité, onder leiding van de Rotterdamse kapper J. Postmus, riep deze week op eigen houtje de ANKO-leden op om maandag 13 ok tober in Den Haag te demonstreren voor verlaging van het btw-tarief. het ANKO-bestuur meent, dat het comité de zaak van de kappers "in grove mate" schade aandoet. In de brief aan de leden stelt het bestuur: "Het is al vaker voorgekomen, dat een stel mensen het werk van het bondsbestuur schade deed. De kap perswereld is daarmee nooit een stap verder gekomen". Kapper Postmus verwacht in de ko mende vijf jaar een halvering van het aantal kapper-ondernemers. Uit een in 1971 verricht onderzoek van het economisch instituut voor het midden en kleinbedrijf concludeert hij, dat tweederde van de kappersbe- drijven 'in wezen rijp is voor failli- sement'. Man overboord Een opvarende van de Amerikaanse pijpenlegger „Laybarge 23" is gisteren op de Noordzee overboord geslagen. De ma rine heeft tot vier uur in de middag met drie helikopters, de onderzee bootjager Limburg en met assistentie van een reddingboot uit Den Helder en een Noordzeehelikopter tevergeefs naar de man gezocht. Zijn identiteit is niet bekend. Cocle-commissie reclamewezen DEN HAAG (SP, ANP) De kan sen op het doorbreken van de poli tieke impassen in Suriname zijn vergroot. Minister-president Den Uyl heeft dit gisteravond gezegd. Hij noemde het absurd als regering en oppositie geen overeenstemming zouden bereiken vóór de onafhan kelijkheidsdatum van 25 november. Den Uyl baseerde zijn opmerkin gen op de gebleken mogelijkheid dat regering en oppositie overeenstem ming bereiken over een grondwet voor Suriname. In de schriftelijke gedachtenwisseling over de ontwerp- grondwet is volgens Den Uyl "inhou delijk geen verschil van inzicht" aan het licht getreden. Ook noemde hij als een positief punt het besluit van de Surinaamse Statenvoorzitter Wijntuin om de delegatie samen te stellen uit de Surinaamse Staten die over enkele weken de behandeling in de Tweede Kamer zal bijwonen van de onafhankelijkheidswetten. In de delegatie zijn alleen leden van de regeringsgezinde fracties opgeno men. Op Schiphol kritiseerde het Su rinaamse Statenlid mr. Adhin van de Vooruitstrevende Hervormingspar tij gisteren Twee de-Kamervoorzitter Vondeling, omdat deze de eenzijdig samengestelde delegatie aanvaardt. Adhin noemde de ontwerp-grondwet "een over het algemeen geen on verdienstelijk stuk". "Voor een groot deel zijn de artikelen overgenomen uit de proeven voor de Nederlandse grondwet. Daarnaast zijn artikelen uit de Surinaamse staatsregeling op genomen. Daartussen bestaat ech ter weinig samenhang. Daardoor vertoont het werkstuk sporen van jachtig haastwerk", aldus de heer, Adhin. Het VHP-statenlid zei van me ning te zijn, dkt wanneer er in Su riname echt hard gewerkt wordt, de onafhankelijkheidsdatum van 25 no vember haalbaar blijft. De VHP is en blijft voorstander van een onaf hankelijkheid op deze datum. DEN HAAG De commissie tot handhaving van de Nederlandse code voor het Reclamewezen vindt de afbeelding in een advertentie van de boycot Outspan-actie; waarin het hoofd van een Afri kaan op een sinaasappelpers wordt uitgeperst, ontoelaatbaar. Een klacht van een inwoner uit Amstelveen tegen de advertentie is gegrond verklaard. De klager vond deze wijze van adverteren voor iedere "weldenkende" Neder lander, pro of contra apartheid, weerzinwekkend en volledig in strijd met de ethische normen. De Haagse Post maakt misbruik van persoonlijk leed van de nabe staanden van een verongelukte cou reur door het ongeluk uit de inhoud van haar blad te lichten en 't op een haar wervingsadvertentie te gebrui ken om aandacht te trekken voor de inhoud van het blad. Dit is de uitspraak van de code commissie op een klacht tegen de ze advertentie van de Haagse Post. Een dergelijke manier van adverte ren is ontoelaatbaar. De codecommissie heeft voorts een klacht gegrond verklaard tegen de slijterij Huize v. d. Ploeg betreffen de een advertentie waarin v. d. Ploeg ten onrechte stelt, dat hij de enige slijterij in Woubrugge is. In een algemene aanbeveling be veelt de code-commissie aan, dat in reclame-uitingen waarin inhoud of gewicht worden vermeld, zoals bij voorbeeld voor koelkasten en diep vriezers, daarbij wordt vermeld of de aangegeven maat een bruto of een netto maat is. Sterreclame De meeste klachten over sterre clames, die binnenkomen bij de recla meraad in Haarlem zijn afkomstig van particulieren. De raad heeft dit jaar tot en met 1 september veer tien klachten behandeld. Dat zijn twee klachten meer dan over het ge hele vorige jaar. Elf van de klach ten waren van particulieren. Deze klachten variëren van bezwaren te gen het geluid van het doorspoelen van een wc, tot het noemen van een woord dat misleidend gevonden wordt. Twee klachten werden inge diend door een concurrent en een door de consumentenorganisatie. Acht de reclameraad een klacht gegrond, dan moet het sterfilmpje worden aangepast of uit de ether ge nomen. Een voorbeeld waarbij de raad een klacht niet gegrond vond is die waarbij foto en filmtoestellen gehan teerd worden als vuurwapens, ter wijl op quasi reigende toon wordt ge zegd, "Schiet met scherp op uw ge liefde schiet met scherp op uw kin deren". De raad vond deze film niet in strijd met enig voorschrift en niet in strijd met de goede smaak we gens associatie met geweldpleging. Sedert 1967 zijn er in totaal bij de raad 54 klachten binnengekomen. Dertig van deze klachten werden on gegrond verklaard en 24 gegrond. Te gen 32 klachten werd beroep aange tekend, waarna 16 afwijzigingen ver nietigd werden en 16 gehandhaafd bleven. U wilt veiligheid. In deze tijd hoort een auto allereerst veilig te zijn. U wilt zuinigheid. Economisch in energieverbruik en onderhoud. U wilt comfort. Makkelijk te besturen en aangenaam om in te rijden Behoorlijk wat ruimte.Terecht verwacht u heel wat van uw auto. Er is een DAF dealer bij u in de buurt Protest (1) Eén van de oorzaken van de snel indampende verontwaardi ging over de executies van de vijf Spaanse guerilleros is waarschijn lijk dat we snel leven. Emotie heeft meer te maken met de hete snik dan met de lange adem. Er pleegt bovendien al gauw een politiek wolkenveld bezit te nemen van een lucht die eerst helder van verontwaardiging was. Er zijn nog meer oorzaken, waarom nog maar vier dagen na dat iedereen ruimte voor zijn machteloze woede zocht, een boy cot-actie, zoals die van de vakcen trales moest mislukken. Ik kan er een paar noemen: het door de regering politiek toe eigenen van een demonstratie op het Utrechtse Domplein die natio naal heette te zijn; het onbeschof te gedrag ter plaatse van groepe ringen ultra-linkse actiegroepen, die a priori de integriteit van po litiek andersdenkenden in twijfel trokken; de ongelukkige uitlatin gen van een PvdA-delegatie, net terug uit de DDR, die nog eens historische fundamenten wensten aan te dragen voor de juistheid van het optrekken van de Berlijn- se Muur (die, zoals Nico Scheep maker al eerder in deze krant be cijferde, volgens voorzichtige schattingen zo'n tachtig doden heeft geëist)de handelwijze van „opinionleaders", mensen oordeel een grote groep veel waarde hecht (als voorbeeld kan dienen de in de Spaanse herfstzon bakkende kar dinaal Alfrink). En natuurlijk de nieuwe slachtoffers van het Ibe risch geweld: de drie Madrileense politiemannen. Protest (2) Als premier Den Uyl uitroept: 'Hun strijd, onze strijd, interna tionale solidariteit', dan bedoelt hij ongetwijfeld solidariteit met onderdrukte democratische tegenstanders van het Franco regime, niet met lieden die het onmenselijke fascistische regime van de bloeddorstige caudillo willen vervangen door een even weinig scrupuleus bewind van ultra-links. Zo'n nuance valt ech ter helemaal weg in de Neder landse tradities, omdat de emotie onmiddellijk weer de oude stam- menoorlogen nieuw leven inblaast. Hierbij is ieders verontwaar diging bij de ander verdacht. Zo neemt menigeen, ook binnen de PvdA, voorzitster Ien en haar gevolg de loftuitingen op de kille DDR kwalijk in dat toch al zo bloedige weekend. Terecht? En zo neemt een progressief blad als Vrij Nederland het de premier kwalijk dat hij staat te demon streren met Wiegel onder zijn gehoor die nog maar kort tevo ren instemde met de lof voor de Chileense generaals van oom Harm van Riel. Terecht? Zou Den Uyl moeten zeggen, nou Hans ook mee staat te luisteren, hoeft het voor mij niet meer, want hij zal wel niet echt ver ontwaardigd zijn? Volmaakte on zin natuurlijk en niet anders dan de woelingen over eigen geeste lijk gelijk en integriteit, waarvan de vaderlandse geschiedenis toch al zo vol is. Hiermee introdu ceert men de vergrotende en overtreffende trap als graadmeter van het aangedaan gemoed: ik ben vast verontwaardigder dan hij, sterker nog, ik ben zeker het verontwaardigst. En de basis van de flop van afgelopen donderdag was gelegd. Vrouw Erica (1) het algemeen toch meer dieren leed dan feministisch leed in zijn bonte avonden verwerkt. Het neemt niet weg dat Erica een toffe meid is; iets minder wulps in aanzien sinds zij in een depressieve bui het lange blonde haar van de cover heeft afge knipt, maar nog steeds een bor reltje en een hapje op de vijfde etage van de Amsterdamse Bijen korf waard. Het zaaltje was dan ook vol. Erica las een tweetal verzen voor, waarvan één gewijd was aan de zegeningen die een rijke recep tuur van de aubergines een huis vrouw en haar huwelijk kan bie den, het andere een vrolijke op somming van de fletse babbels die heren plegen te maken tegen da mes die hun begeerte opwekken. En toen mochten we vragen stel len. Ik kijk op zo'n moment altijd wel link uit. Je stelt een intelli gente vraag, bemerkt te laat dat het die domme vraag is die al vijfhonderddrie keer is gesteld. Bovendien is er het effect van uit Jezelf treden. Je staat ineens aan de andere kant van de zaal en hoort jezelf allerbelazerdst En gels spreken en informeren naar iets, waar je eigenlijk nauwelijks of in het geheel niet in bent ge- interessseerd of eigenlijk al heel best weet. Over de optocht op Leidens grote feest, wil ik kort zijn. Het was mooi en het duurde lang. Maar zo'n onderwerp, „de vrouw" kan natuurlijk alleen, wanneer we vol gend jaar „de man" aan de orde stellen, het jaar daarop als motto nemen, „zwarte mensen" en het Jaar 1978 „blanke mensen". Ik bedoel dit: wij proberen met alle macht mensen uit hun maat schappelijk getto te halen en is het dan eindelijk min of meer zo ver, en komen ze naar buiten, dan zet de 3 Oktobervereniging ze in een stoet op een rijtje. Verleden week was Erica Jong even in Amsterdam, schrijfster van „Fear of Flying", in Neder land tot gigantische oplaagcijfers opgestuwd als „Het ritsloze num- Ze maakt een tocht door Europa om een tweede linie potentiële kopers uit hun tent te lokken. Dat is niet meer het eerste echalon modebewusten uit de wereld van kunst, cultuur, universiteit en po litiek, maar het grote anonieme leger dat zelden een eerste druk in de boekenkast heeft. Martin Ros van de Arbeiders pers (de Nederlandse uitgever) zei dan ook olijk dat er nu vooral ge lonkt wordt naar de abonnees van de boekenclubs, de handige Jon gens die een grote boterham heb ben aan de hoge drempels. Van daar dat Erica Journalistiek werd verkocht aan een combinatie van regionale bladen, aan de VIVA en aan de Tros, een omroep die in Erica (2) Maar in Amsterdam bleef het na het commando „questions, please" ongeveer een hele minuut stil en dan gaat zich van het ge zelschap een vreemde paniek meester maken, die zich manifes teert in ongecoördineerd nippen van alcoholische traktaties, het omkyken of die ene man er is die toch durft en zich opoffert als een soort kamikazevlieger. Een man zonder „fear of flying" zo gezegd. Er was er tenslotte één die in derdaad durfde. Hy sneed het vreemde verschil aan tussen de titel van het beek in het origineel en in de Nederlandse versie. „Fear of Flying" betekent zoiets als „bang om te vliegen" en als Erica „Het ritsloze nummer" een mooie titel had gevonden, had ze het zelf wel „The zipless fuck" of iets dergeiyks genoemd. Erica (3) Nou zeker, ze was des duivels geweest, want ze raakte pas op de hoogte, toen haar agent haar het kant-en-klare boekje in de hand drukte. Gelukkig maar voor de Arbeiderspers werd de oplaag niet geblokkeerd, bleef vertaalster Else Hoog de veroordeling van toetake len van iemands anders geesteiyk eigendom bespaard en veranderde de gramschap van Erica in grote dankbaarheid, toen ze had ken nisgenomen van het subtiele ver taalwerk als geheel. Ik had het verhaal al een keer of tien elders gehoord of gelezen. De vragensteller zette zich na dit antwoord echter geheel bevredigd terug in zü'n zetel, in de waar- schüniyk üdele hoop dat hy in één van de volgende boeken van Erica nog eens zou mogen figu reren als domme naar de beken de weg vragende knuppel. Maar de kop was er in elk ge val af. En reeds stond een dame op die navraag deed naar de stand van zaken bij de verfilming van het boek. Terwyi de fotograaf op de eerste ry onverdroten voort ging met zijn hinderiyk geklik en het uitzicht ontnam ('wat een overschat beroep!) vertelde Erica het verhaal opnieuw. Inderdaad, ditmaal voor de vüfhonderdvier- de keer. Er staat overigens een erg goed interview met Erica in het sep tembernummer van „Playboy. Tegenover de kuise caissière van de tydschrifthal eindeiyk een Üzersterk alibi. Verlossing Het dageiyks bestuur van de KVP wil geen nieuwe discussie over de grondslag van het CDA, zoals afgelopen zaterdag nadruk- keiyk is bedongen door de party- raad van de AR. Maar het KVP- bestuur wil wel praten over „de formulering van politieke begin selen, die concreet maken wat het evangelie betekent voor het politiek handelen". De toegankeiykheid voor een gewoon mens van dat citaat doet het beste hopen voor duideiyk- heid in de Nederlandse politiek. Als ik het goed begryp komt de basis van het CDA (statuten, con gresresolutie) niet meer in discus sie, maar wél wat we eronder moeten verstaan. De wereld en de geschiedenis zullen het CDA dankbaar zqn. Eeuwenlang heb ben mensen met argumenten ver pakt in woorden en donderbussen tegenover elkaar gestaan. En bei de partyen riepen het evangelie aan ter ondersteuning van hun geiyk. En altyd waren we zo sim pel te veronderstellen, dat toch niet beide partyen tegeiykertyd geiyk konden hebben. Maar binnenkort komt aan de twüfel misschien dan toch een eind. Het CDA spreekt het ver lossende woord. HAN MULDER

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 7