Dreigende conflicten rond bnrgerraadsman NOG GEEN UITSPRAAK MAAR WEL VOORKEUR provincie Programma 3 oktober wnzijir Piefpafpoef maar waarom G-SSÜE B. en W.: Leiden Rondweg levens gevaarlijk STUURGROEP BIJZONDERE HUISVESTING VERHUISD NAAR DE KENNEDYLAAN Wapengebruik politie in discussie DONDERDAG 2 OKTOBER 1975 Gemeenten praten over mini-provincie Leiden LEIDEN De vertegenwoordi gers van 21 gemeenten uit de Leidse regio hebben gisteren tijdens een in formatieve bijeenkomst in Leider dorp kennis kunnen nemen hoe er op dit ogenblik wordit gedacht over ce vorming van een mini-provincie Leiden. Hoewel nog geen enkele ge meenteraad in dit gebied, /ion daar cefinitief over heeft uitgesproken, b eek een aantal verteg iwoordi- gers van gemeenten toch een duide lijke voorkeur te hebben voor een oergelijke provincie en wees men een 'weedeling van Zuid-HollaxrJ, in een provincie Den Haag en provincie Rotterdam van de hand. Wethouder Drenth uit Leiderdorp deelde namens het college mee dat men erg gelukkig is met oe door het ministerie voorgestelde indeling. Hij wees op de rapporten die het VNG destijds heeft gemaist van het inmiddels verdwenen kleimre Ge vest Leiden. Daarin werd ge h-gd dat het draag'dak wel iets 70a kinnen worden uitgebreid, zij het niet zo oos telijk als nu in het ontwerp wordt voorgesteld. Als voordelen van een j.rovincie Leiden somde hij op het bestaan van de sub-centra Katwijk en Alphen a. d .Rijn om de centrum gemeente Leiden "in toom t« hou den". De contacten in het gebied zijn dacht ik vrij redelijk", aldus wethou der Drenth die de omvang van even- rueel te vormen provincies Den Haag er. Rotterdam veel te groot vond. Collega-wethouder Reugennnic vul- r.e aan dat de gemeenten binnen een l.rovincie Leiden de handen vol zul len hebben om solidariteit te Kunnen tenen voor de problemen in dat gebied. Wanneer ons ook nog ge vraagd wordt solidair te zijn met Den Haag, dan halen we ons te veel op de schouders". Burgemeester Vis noemde dat even ater "de spankracht van de solidariteit". Het college van Leiden hpeft zich inmiddels in een voorlopig stand punt uitgesproken voor een mini- provincie die dan "Rijnland' zou moeten heten. Burgeme°s;er De Vreeze van Warmond zei: "De con touren spreken ons aan", er zijn collega Kret uit Sassenheim consta teerde, dat de sociografische en cul turele verbondenheid en de. gemeen schappelijke volksaard op /lij knap pe wijze zijn onderkend door Binnen landse Zaken. In een voorlopige reactie op de provinciale plaa»:en zei l ij, dat men kennelijk nog steeds het idee van het stadsgewest Dpu Haag niet kan verlaten. Burgemeester Brouwer De Koning van Woubrugge vond dat het aantal miniprovincies en de omvang daar van nog niet actueel was. Volgens hem hangt dat sterk af van de ta ken en bevoegdheden die d» nieu we provincies krijgen toebedeeld. Bur ^meester Van 't Wout van Valken burg vroeg zich af of de problemen T-an de gemeenten door de herinde- krig niet zouden worden "erschoven naar de provincies, terwijl de Al pheuse wethouder mevrouv Donker zei op dit punt nog geen uitspraak te kunnen doen omdat nog onderzocht wordt wat de gevolgen van 4e provin ciale ideeën zijn. Burgemeester v.d. Poel (Ter Aar) "De gemeenten in het Plassengebied hebben een duidelijke affiniteit tot Alphen a.d. Rijn. Daarom staan we voor een moeilijke keuze. Een ge meentelijke commissie heeft zich wel uitgesproken voor een mini-provincie Leiden, maar dat was een tweede keus, gegeven de situatie", aldus de burgemeester. "Krijgt de nieuwe pro vincie veel bevoegdheden dan zyn de bezwaren tegen een provinice Den Haag groter dan wanneer men min der bevoegdheden heeft. Burgemees ter De Vreeze (Warmond) ageerde tegen de - wat hij noemde - heilige koe van 10.000 inwoners (plannen voor opheffing gemeenten met min der dan 10.000 inwoners - red). "Die koe is voor ons alles behalve heilig. We vragen ons af of alleen door gé- meenten met meer dan 10.000 inwo ners een gezond tegenspel kan wor den geboden tegen hogere bestuurs organen". Kritiek op de reorganisatie van het binnenlands bestuur kwam er van de Valkenburgse burgemeester Van 't Wout. "Er wordt al jaren over ge sproken, maar de argumenten kun nen mij steeds minder overtuigen. Is die noodzaak nu wel zo groot, of is men aan het reorganiseren om dat men wil reorganiseren?", zo vroeg hij zich af. Diverse sprekers, onder wie burgemeester Berends van Lisse, burgemeester v.d. Have van Leiderdorp en burgemeester Vis van Leiden, juichten het toe dat er door het rijk niet is gedacht aan een vier de bestuurslaag naast de provincies. Wel sprak burgemeester Berends de vrees uit dat de zelfstandigheid van de gemeenten zal afnemen naarma te het aantal provincies groter zal worden.. Wat de taakverdeling, tussen rijk provincie-gemeente betreft merkte burgemeester v.d. Have (Leiderdorp) op, dat in het ontwerp weinig te merken is van decentralisatie. Bur gemeester Detmers van Zoeterwoude maakte ernstige bezwaren tegen een wijziging van de gemeentewet waar door via een algemene maatregel van bestuur taken van de gemeenten ontnomen, kunnen worden. Voorts stelde hij zich op het standpunt dat er eerder taken van de provincie ïxaar de gemeenten zouden moeten dan andersom. Burgemeester Vis van Leiden achtte het geen redelijke be nadering wanneer gemeenten alleen zouden roepen dat het rijk meer ta ken moet afstaan, terwijl het rijk vindt dat de gemeenten vele taken naar de provincies moeten overheve len. Hy kreeg daarbU de steun van de Leiderdorpse wethouder Drenth, die vond dat niet alleen buiten de gemeenten gekeken zou moeten wor den naar het afstoten van taken, maar dat er ook bij de gemeenten een aantal taken berust dat zeer moei lijk te vervullen is. Op de bijeenkomsten, die in de naaste toekomst waarschijnlijk nog 'n vervolg zal krijgen, ontbraken de vertegenwoordigers van de gemeen ten Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg, Nieuwkoop en Oegstgeest. Van Noord wijk was bekend dat men bezwaren heeft tegen de opzet van de bijeen komst, zoals die gisteren in Leider dorp werd gehouden. Verontwaardiging over uitblijven vaste aanstelling LEIDEN Er dreigt een conflict te ontstaan tussen de begelei dingscommissie voor de burger raadsman in Leideh en het college van B. en W. (en dan met name PvdA-wethouder Van Aken). De begeleidingscommissie, onder voorzitterschap van het PvdA-raads- lid Thijs Ouwerkerk. spreekt in een recente brief aan B. en W. en aan de Leidse gemeenteraad haar veront waardiging uit over de "onbegrijpe lijke trage afhandeling van de ^as- te benoeming van mr. F. Quadekker als burgerraadsman". (De burger raadsman is er voor iedere Leidse burger die met problemen kampt). Al sinds de lente van dit jaar pro beert de begeleidingscommissie de vaste aanstelling van mr. Quadekker, wiens proefjaar op 1 juni 1975 af liep. er door te krijgen. Op 23 mei schreef zij daarover aan B. en w. Op die brief kwam geen antwoord. Op 25 augustus richtte de begeïëT- dingscommissie zich opnieuw tot. het college, ditmaal met een brief waar in uitvoerig op het werk van de bur gerraadsman werd ingegaan. De commissie wees B. en W. er daar bij nog eens op. dat mr. Quadek ker zijn taak tot haar volle tevre denheid had verricht en drong er od aan ziin vaste aanstelling niet later dan 15 september te laten ingaan. 'Ook op die brief kwam geen ant woord: "zelfs een bericht van ont vangst heeft ons niet bereikt" schrijft de begeleidingscommissie nu en zij voegt er aan toe: "De beoordeling over de wenselijkheid en rechtvaar digheid van een vaste benoeming bphoort tot de taak van de begelei dingscommissie. als logische conse quentie van de onafhankelijkheid van het instituut burgerraadsman. De ze onafhankelijkheid is bij de op richting gewaarborgd door de beslis sing van de gemeenteraad, en dooi de voorwaarden voor subsidiëring door het ministerie van CRM". (De onafhankelijkheid van de burger raadsman is altijd een belangrijk punt geweest. Het toenmalige raads lid Van Aken zei er in 1973 in de gemeenteraad over: "Het gaat er'om dat de burgerraadsman er in de eerste plaats voor de burgers komt, dat zijn onafhankelijkheid vast staat en dat de signalering ongehinderd kan plaatsvinden". Formeel ressor teert de burgerraadsman onder de stichting Welzij nsraad. een door de gemeenteraad ingesteld zelfstandig orgaan. Het bestuur van de Wel- zijnsraad voorzag de burgerraads man van een begeleidingscommissie van vier personen. Aan hen en aan niemand anders is de burgerraads man verantwoording verschuldigd), digd). Die begeleidingscommissie schrijft nu verder in haar brief aan de raad over het uitblijven van de vaste aan stelling van de burgerraadsman: "De vertraagde afhandeling is in strijd met behoorlijk personeelsbeleid met name in die zin dat de vertraging geruchtvorming in de hand werkt en derhalve een psychische belasting voor de persoon oplevert. Genoemde geruchtvorming kan vervolgens scha delijk werken voor een gezonde ont wikkeling van 't instituut, in 't bij zonder van de onafhankelijkheid". De begeleidingscommissie eist nu I11 Merenwijk LEIDEN De verkeerssituatie op de rondweg in de Merenwijk dreigt volgens het raadslid Elzenga (WD) uit de hand te lopen. In de vergade ring van de commissie voor politio nele aangelegenheden vroeg hy gis termiddag de aandacht van de politie daarvoor. Met name als de school aan het Valkenpad uitgaat en de bouwvakkei-s gaan op hetzelfde mo ment naar huis, dan dreigt de toe stand „levensgevaarlijk" te worden Elzenga. ,,'s Avonds racen ze ook nog op de linkerweghelft, om maar als eerste bij het stoplicht te zyn". Hoofdinspecteur La Rivière deelde mee, dat er al overleg is gevoei-dmet de aannemers, dat de rondweg is op genomen in de route van de surveil lanceauto tydens de drukke uren en dat de wijkagent een extra oogje in het zeil houdt. LEIDEN Er bestaan plannen om in Leiden te komen tot een stuur groep in het kader van de bijzondere huisvesting, zoals die in een nota van staatssecretaris van Dam wordt voorgesteld. Dit deelde wethouder Verboom gisteravond mee in de frac tievergadering van de PvdA. Op 16 oktober zal er een bespreking wor den gehouden waaraan zal worden deelgenomen door de woningbouwver enigingen, de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren, terwijl ook een aantal omliggende gemeenten zijn uitgenodigd. Als het lukt zal er waar schijnlijk met rykssteun een paar man beschikbaar komen, die een onderzoek gaan instellen naar de be hoefte aan bijzóndere huisvesting. Op basis van de resultaten van dit onderzoek zullen, plannen worden ontwikkeld. r heel anders uit, gisteren werd er op het Groenoordhalterrein LEIDEN Programma van de drie oktoberfeesten. Donderdag 2 oktober. 19.30 u.: grote taptoe van Leidse verenigingen, met kranslegging by het Van der Werfmonument en het monument van Jan van Hout. Route: Kaasmarkt, Pelikaan straat. Pi-insessekade, Kort Ra penburg, Breestraat, Steenschuur, (oostzijde). Van der Werfpark, Doezastraat, Jan van Houtkade, Geregracht (Jan van Hout monu ment). 19.00-24.00 u.: Lunapark op het terrein by de Groenoordhal. Vry'dag 3 oktober. 7. no u.: reveille door het Leidsch Politiegezelschap op het bordes van het stadhuis, zijde Vismarkt. 7.30-8.30 u.: geluidswagens gaan rond door de stadswijken buiten de singels. 7.30-9.30 u.: uitreiking van haring en wittebrood in het Waaggebouw. 8.00 u.: koraalmuziek in het Van der Werfpark m.m.v. de chr. mu ziekvereniging Concordia. 8.45-9.30 u.carillonbespeling stad huistoren door Rien Ritter. 9.00-18.00 u.: spuiten van de fon tein op de Vismarkt. 9.00-24.00 u.: lunapark terrein Groenoordhal. 9.30-10.30 u.: brandweerdemon stratie op de Stille Rijn, te zien vanaf de Hoogstraat en de Aal markt. 10.00-12.00 u.: touwtrekwedstrijden achter molen De Valk georgani seerd door het Leidsch Dagblad. 10.00-12.00 u.: museum de Laken hal geopend. 10.00-12.30 u.: Majorettenconcours op de Breestraat met o.a. acht Leidse majorettengroepen en -korpsen. 10.00-17.00 u.: Oud-Hollandse markt op de Lange Mare. 10.30 u.: herdenkingsdienst in de Pieterskerk. 10.30-16.30 u.muziek op het Stad huisplein vóór en na de optocht. Tot kwart voor een: Rytmico Es pecial o.l.v. Dolf Delprado en The Familee. Van half twee af: Jack and his Oldtimers, en het duo Ger en Jan Barth. 13.00-16.30 u.: grote optocht "Vrouw in 't spel". Route: vertrek 1 uur 'precies van de Burggraven- laan, vervolgens: Hoge Rijndijk, Hogewoerd, Breestraat, Kort Ra penburg, Prinsessekade, Blauw- poortsbrug, Morsstraat, Morssin gel, Stationsweg, Stationsplein, Schutterveld, Valkbrug, Molen- werf, Nieuwe Beestenmarkt, Bees tenmarkt, Steenstraat. Blauw- poortsbrug, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Wa- tersteeg, St. Jorissteeg, Leven daal, Korevaarstraat, Breestraat, Koornbrugsteeg, Vismarkt en Aal markt (ontbinding van de stoet). De tien groepen laten achtereen volgend zien: „De vrouw in het kaartspel", „De vrouw brengt ge luk", „Jan Klaassen en Katryn- tje", „Pierrot en Pierette", „De koningin in het schaakspel", „De vrouw in het sprookje", „Konin- ginnenbal", „Moeder de Gans", „Sheherazade", „Neem vaker een bloemetje mee". Het is niet toe gestaan met een voertuig een standplaats langs de route in te 20.00-23.00 u.: AVRO's Top Pop disco-show in de Groenoordhal. 23.30 u.: groot vuurwerk op terrein achter Groenoordhal. Zaterdag 4 oktober. 17 00-24.00 u.: lunapark op het terrein by de Groenoordhal, toe gang gratis. 23.30 u.: slotvuurwerk op terrein achter Groenoordhal. Toegangsprijs lunapark vrijdag tot 13.00 u.: één kwartje, na 13.00 u. twee kwartjes; zaterdag vanaf 17.00 u.: gratis. van het college "ten spoedigste be richt over datum van bekrachtiging van de vaste benoeming". De vaste aanstelling van de bur gerraadsman is in feite in handen van de wethouder van Economische Zaken, Van Aken, die tevens "per soneelszaken" in zijn portefeuille heeft. Het uitblijven van de vaste be noeming zou te maken kunnen heb ben met het feit dat Quadekker bij de behartiging van de belangen van clienten tot twee keer tioe in botsing is gekomen met Van Aken; al thans de wethouder heeft hem laten weten het niet eens te zijn met de wijze waarop hij voor een tweetal clienten optrad. Overigens hebben de raadsleden An ne v. d. Zande en Kees du Gardijn (PPR/PSP/D'66) er gisteravond bij wethouder Oosterman op aange drongen nu op korte termijn te beslis sen over een eventuele vaste aanstel ling van de burgerraadsman. Dit gebeurde tijdens de fractievergade ring van de kleine drie. Oosterman zegde toe de kwestie in de eerstvol gende vergadering van B. en W. te zullen bespreken. Drs. H. W. Engelhart heeft gisteren officieel afscheid genomen als adviseur voor het voortgezet onderwijs in de gemeente Lei den. De heer Engelhart, die met pensioen gaat, kreeg uit han den van loethouder Tesselaar (zie foto) een karaf met twee borrelglaz en een boekje over het indoctrineren van kinderen. VAH DER VELDE CITROEN ^ennedylaan 118, (hoek Brahmslaan) Leiden Zuid-West, tel.071-769322 j LEIDEN Onder de kop "Pief, paif poef" stond op 5 mei van dit jaar een bericht in deze krant over •waarschuwingsschoten, die er -dat afgelopen weekend door de Leidse politie waren gelost. Dat bericht nu, leidde giistei-middag tot een vinnige discussie tussen burgemeester Vis en het PvdA-raadslid Peters in de vergadering van de zg. commissie voor politionele aangelegenheden. De voorgeschiedenis. In het ene geval had het rijgedrag van een au tomobilist de belangstelling van de politie opgewekt. De achtervolging werd ingezet en na eerst nog door een rood lioht gereden te zijn, stop te de auto. En vervolgens rende één van de inzittende weg. Een poli- tie-agent zette de achtervolging in, sommeerde de man om te stoppen - 'hij luisterde niet - en loste twee waarschuwingsschoten. Later bleek dat de man geen ernstig misdrijf op zijn geweten had. Het tweede geval: twee jongens liepen met een brom fiets aan de hand op het fietspad. Toen een passerende politieauto lang zamer ging rijden, wierp één van de jongens de brommer in de berm. Hij nam de benen toen de politie hem voor zijn gedrag een verkla ring wilde geven en voldeed vei-vol gens evenmin aan het verzoek om te blijven staan. Waarna de agent een schot in de lucht loste. Ook dit geval bleek dat de jongens niets op hun kerfstok hadden. Aldus de berichten van 5 mei, die het raadslid Peters inspireerden tot het stellen' van schriftelijke vragen aan het hoofd van de politie, i.e. bur gemeester Vis. De burgemeester gaf daar vervolgens als schriftelijk ant woord op dat de waarschuwingsscho ten gerechtvaardigd waren op grond van de instructie, die voor het wa pengebruik door de politie geldt. Er was in dit geval sprake van een "verdenking van een ernstig misdrijf". De verdachten "zouden een ernstig misdrijf hebben kunnen gepleegd", aldus de burgemeester. Peters, met dit antwoord geconfron teerd, verzocht vervolgens om de hele affaire op de agenda te zetten van de eerstvolgende vergadering van de commissie voor politionele aangelegenheden. Uit dat verzoek had burgemeester Vis begrepen dat de instructie over wapengebruik voor de commissiele den ter inzage zou moeten worden gelegd en dat op de inhoud daarvan de discussie zich vervolgens zou toe spitsen. Welnu, Peters bleek daar gistermiddag anders over te denken. De instructie en het krantebericht met elkaar vergelijkend, was hij tot de conclusie gekomen dat er ten on rechte geschoten was. Dus vroeg hij: "Is het krantebe richt juist?" Burgemeester Vis: "Ik ontken noch bevestig het krantenbericht. Ikvga af op de weergave van de politie, zoals die aan mij is gerappoi-teerd. Er was het vermoeden van een ern stig misdrijf". Peters: "Maar waar was dat ver moeden dam op gebaseerd? Dat staat niet in uw antwoord". Vis: "Op hun wijze van gedrag. Wilt u dat in detail hebben?" Peters"Ik vind het uiterst be langrijk om te weten hoe de po litie in bepaalde gevallen handelt, wanneer er sprake is van verden king". Vis: "Denkt u dat u daar recht op hebt?" Peters: "Ik geloof dat het nood zakelijk is om te kunnen beoorde len hoe de politie functioneert". Vis: "Dat is dan uw mening. Ik kan niet meer zeggen". Peters: "Dan moet ik afgaan op het krantebricht". Vis: "Ik heb me op deze vragen niet geprepareerd. Ik moet eerst na gaan in hoeverre u recht hebt op antwoord". Peters: "U bent hoofd van de po litie, de bewijslast is aan u om het tegendeel aan de gemeenteraad aan te tonen". Vis: "Ik had begrepen dat we zou den praten over de instructie". Peters: "Die instructie is verder prima". Driesen (CDA-ra<ads- en commis sielid): "Gezien het feit dat de in structies opgenomen in het gemeen teblad, moet u wel antwoorden. Afijn u zoekt het nog wel uit". Vis: "We komen er nog wel op terug". LEIDEN B en W van Leiden zijn voorstanders van een provin cie Leiden, met de kust- en bollen streek, de Leidse agglomeratie en Alphen en omgeving, zoals dat wordt voorgesteld door het minis terie van Binnenlandse Zaken. Als argumenten daarvoor worden genoemd, de redelijke samenhang binnen het gebied, het feit dat er op verschillende niveaus voldoen de verzorgingskernen aanwezig zijn en het feit dat het gebied, door de aanwezigheid van een grote verscheidenheid aan func ties een zelfstandige positie zal kunnen Innemen. Blijkens de gisteren ge vibliceer- tfe uitgangspunten van h°t coiïege is een onafhankelijke positie ren op zichte van Den Haag noodzakelijk. Men vind dat er tussen beid» gebie den tegengestelde belangen bestaan met name op de punten weikgele- f enheid, volkshuisvesting en "p agra risch gebied. Daarom moet voorko men worden dat de inspanningen om Den Haag een grootsteedse ontwik keling te geven ten koste zou gaan \an het gebied, waar de toekomstig mini-provincie Leiden gepland is. Er moet niet onnodig op Den Haag worden geleund. Daarom is de vor ming van een krachtige provincie Leiden, waarbinnen die voorzienin gen tot stand gebracht worden die verband houden met het draagvlak van het gebied, noodzakelijk. P en W van Leiden vinden ook dat ae ooste lijke Rijnstreek met het cent.umAl- .phen in de provincie-Leiden moet worden opgenomen. Als zelfstan dig gebied wordt het draagvlak te ge ring geacht. Volgens B en W bezit dit gebied weinig maatschappelijke rela ties met Midden-Holland, terwijl er bijvoorbeeld tussen Leiden ec Alphen een duidelijke samenhang bestaat ais gekeken wordt naar he*- "wonen en werken". Bovendien is men in een aantal opzichten op het verzorgings- centr. Leiden georiënteerd. Tenslot te verwacht het college in de toekoms een versteviging van die band. Om de afstand tussen de burgers en het bestuur zo klein mogenjk te houden vinden B en W dat binnen gemeentelijke decentralisatie (bij voorbeeld het vormen van wijkraden - red) mogelijk moet zijn. Voor het gebied van de minipprovinciLeiden verzet men zich tegen een eventuele verdeling van grotere gemeenten in meerdere kleinere. Voorkomen moet cok worden dat de taken en bevoegd heden van de gemeente worden uit gehold. Gemeentelijke diensten en bedrijven moeten alleen dan naar de provincie worden overgehe veld, wanneer dat in het belang is van de regio, en/of wanneir de ge meenten niet in staat worden ge acht zelf die taken naar oe ïoren uit Nadere studie is volgens het Leid se college nodig over de mogelijke overheveling van taken en ocvoegd- heden van de gemeente Leid -n naar de toekomstige provincie. Mochten oie taken er zijn dan al te /en. be keken moeten worden wat de ge- 1 olgen van die overheveling zijn voor ret bestuurlijke en ambte'ijke ap paraat, en wat de consequenties zijn voor de ambtenaren, die bij dit verk betrokken zijn. De uitgangspunten van de gemeen te Leiden zijn de afgelopen week voorbereid door een werkgroep be- ttaande uit raadsleden, deskundige ambtenaren, en enkele wta «uders, ender voo:zitterschap van vethou- der Van Aken. ADVERTENTIE ADVERTENTIE PEPERZAK beheerst'tvak! Ontmoet onze kollekties waardeer onze prijzen REPAREREN - MODERNISEREN DEN. HAAG-CENTRUM TELEFOON 070 - 60 48 500 variaties om uit te kiezen. De badkanfer; de.hWhet ïoitet qn, 'de huiskamet zijn'.tSij .rnèt^tegels.' Maar ze stellen elk voor zich hun eigen-eisen ophetstuk van vorm, kjeuL kwaliteit Daaróm Ipbt Goedhart er 500 •VersCfliUehdè süörtfen neef. Om 4. 'n goéiekana' tot kiezen te geven, tegels moe-; ten een leven fang mee en rhooi blijven als .de eerste dagr. Daarorp vindt ubij •Góedharf rteitjeh 'als Mosa, Sphinx. Viffërdy 'en Bóct>, want dié spreken yan kwaliteit. Kom-kijken en keus maken. Voor al in natuursteenq'o.a. Voor gevel en hüiskamérvlóer) valt er aardig wat Te zien. Geopend: fna t/m vfij 8:30^12.30 «- en-14>00-l7J0'uurr-. zaterdag: 10.80i1B.00 uur! - HOORN 126A ALPHEtWtfRkJN' TEL.01720-91348 (t.o. Avifauna)

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3