Conny Stuart weet van geen ophouden r(^y)vandaag... toegeficht ...e/7 a/steren 1 Pleuni Touw briljant in Privé voor UFFELEN'S [\^§\\Rrggramma\ Blij dat mn zoons een ander vak hebben TV morgen] ra BIJDAG 29 AUGUSTUS 1975 "Ik heb besloten geen musicals meer te doen, ik vind dat ik dat nu wel weet en het publiek vermoedelijk ook. Ik wil zolang |k nog werk mijn carrière bepaalde wendingen geven, me verder lontwikkelen, want er zijn zó veel dingen die ik nog wil doen. iMleen heb ik geen zin het aftakelingsproces van de artiest door te maken, maar nu sta ik nog helemaal in deze wereld en voel me er goed bij." E )oor -1. J. Oolbekkiink onny Stuart lacht, diep in de keel; kt altijd weer verrassende, het liddenrif treffende geluid waarvan rotische dromen gebrouwen kunnen forden. We zitten in het cafe van neater Frascati, de barokke, voor malige tabaksveiling in de Amster- kmse Nes waar La Stuart met pder andere Jenny Arean en Sylvia e Leur repeteert voor het pbaretprogramma „Je moet er mee [ren leven" van Annie M. G. chmidt en Guus Vleugel (muziek [arry Banning) dat half oktober in kemiere gaat. enny jongleert vaardig met twee Uveren pistolen die aan het fekkerhuis om haar rappe wijsvin- ers tollen; Sylvia tart haar en [ders lijn door gigantische slag- pompunten uit te delen; Conny et eerst de punt en dan een pikant roodje. fussen de elegante hapjes door prmeldt ze: „Ik vind het leuk om (eer eens in een kleine groep te terken en minder populaire teksten doen. Niet dat we elitair zijn, iaar het is gewoon wel weer eens (jn. Er loopt geen draad doorheen - |et zijn scenes, liedjes en ensemble- ummers waar we keihard aan (erken." Pneindig Iverdag repeteren voor „Je moet er aee leren leven", 's avonds een pntal keren optreden met het (rabants Orkest in een reeks jromenadeconcerten waarin ze on er meer een aantal nummers uit lusicals zingt. „Ach, dat is gewoon pn gebeuren. Aanvankelijk heb ik pdacht: ik doe die concerten 's vonds en overdag repeteer ik dan rolijk, maar dit is zo indringend, p kunt tenslotte niet zeggen: ik ga jo. vanavond, en zing even mijn jedjes. Nee, ik moet me er echt rot por werken, maar goed, laat ik niet [gen je zeuren, want het is niet zo jat ik er door gefrustreerd raak, dat en ik zelden of nooit." enny laat kletterend een van haar pstolen op de grond vallen, een jond blaft schel, het artiestenvolkje peeemoest in alle hoeken en gaten pn het zeer bruine cafe. Conny (ijkt met pretoogjes rond en wil er liets van missen: dit is haar wereld n ze wil hem nog lang niet laten peppen om er af te stappen. Vorige reek is ze door Herman van Veen pt ere-Harlekijn beroepen; ze gaat jweet nog niet wat) iets doen met je Utrechtse tovenaar, heeft teksten langeboden gekregen van Freek en Iram, het kan niet op *n bovendien Weekt de zon het sodawater in haar (las tot duizenden pareltjes, zodat iet allemaal een feestje wordt. )e warme stem kent vele wendin- |en; de hoge jukbeenderen steunen Ie geamuseerde, donkere ogen; de pond lacht gul en zonder voorbe- ïoud - het gezicht leeft en weigert e bekennen dat het al ruim zestig Bar op een zeer intense manier Beegaat. Ze heeft het trouwens al iezegd: ze wil zich nog ontwikkelen, jerder gaan. „Ik heb het gevoel dat (ie tour de chant met het Brabants )rkest zo'n stap vooruit is geweest, (at het allemaal nog groeit, nog in Ipwaartse richting gaat. Want in [et theater is het zo dat je opeens [iet dat je lang niet al je pogelijkheden hebt benut en dat perk Je dan pas als je andere pensen bezig ziet. Want het is zo'n Oneindig gebied, dat theater. En laarom is het ook zo boeiend - om lat het geen afgebakend gebied is Sat je overzien kunt." [e heeft geen trek meer in de ledjes die iedereen meezingt, die Hilversum III tussen het popvoer jnengt om een schijn van cultuur te gekken. Elitair wil ze niet wezen, ze haar repertoire op het jeil houden dat ze verdient. „Ik heb n zin om naar die grote massa te buigen, ik wil van mezelf jiitgaan, van mijn eigen smaak, dat leb ik altijd gedaan. Ik wil, zolang ik op het toneel sta, plezier in het theater houden, dat is erg belangrijk voor me." Na een aantal musicals nu toch weer het cabaret in, dat ze vroeger wel eens terzijde heeft willen zetten. Privé „Ja, ik heb wel eens gezegd dat ik geen cabaret meer wilde doen. Kun je zien hoe inconsequent ik ben - daar sta ik weer. Weet Je wat het is? Het allerbelangrijkste van cabaret is dat je zo veel meer kunt doen, je hoeft niet de hele avond een rol te spelen, Je kunt van alles doen - ook onverwachte, absurdistische dingen; dat vind ik leuk, ik hou van absurdisme. Aan de andere kant wordt bij cabaret het publiek met je eigen persoonlijkheid geconfron teerd, maar dat vind ik niet zo'n bezwaar als een heleboel toneelac teurs." Een vrouw die aan haar privéleven is gehecht, die, als een voorstelling eenmaal is ingespeeld, daarnaast het liefst volstrekt niets doet, zichzelf ooit een lui mens heeft genoemd en zelfs de televisie zelden geniet, werkt deze weken keihard en laat het zich niet aanzien. „Ja, hard en gedisciplineerd onder Paddy Stone die ook de musicals van Annie Schmidt heeft geregis seerd Hij is de toestanden in New York en Londen gewend Londen waar achtduizend acteurs werkloos zijn, en hij vindt dat de sociale voorzieningen de mensen hier op het gezicht geschreven staan. **Ach, hard werken is eigenlijk best fijn. Daarom is het ook niet zo erg dat op het moment mijn hele leven, met optreden en repeteren, uit theater bestaat. Als we eenmaal op tournee zijn ga ik me weer met mijn huis bemoeien en met meubels en zo, dan kan ik mijn priveleiten weer opnemen, want daar kan ik niet buiten. Helemaal bezeten van het theater ben ik toch niet. Conny Stuart: Jk vind het leuk om weer eens teksten te doen". Trouwens, wat je op het toneel doet een afscheidstournee met cadeaus Maar wel ben ik blij dat mijn zoons, komt toch helemaal uit je priveleven voort." Er zijn, in de loop der jaren, voldoende lauweren vergaard om uitgebreid op te gaan rusten. Denkt NEDERLAND I 18.45 Minimolen (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Gala de l'Unon des Artistes 1975: circus-gala-voor stelling (KRO) 20.00 Journaal (NOS) >0.20 Mijn vrouw de buurvrouw, tv-serie (KRO) 20.50 Michel Fugain et le big bazar: gevarieerd muziek programma (KRO) Prof. dr. F. van der Meer, cultuurfilosoof, historicus en Fries; interview (KRO) Geloven in de onvoltooid verleden tijd (IKOR) 23.10 Journaal (NOS) NEDERLAND II 21.55 22.40 18.45 Minimolen (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Toppop (AVRO) ?0.00 Journaal (NOS) 20.21 Kung Fu, tv-serie (AVRO) 21.10 De Gebroeders Hammond, tv-s ?1.55 Televizier Magazine (AVRO) 22.35 Sportpanorama (AVRO) 23.05 Journaal (NOS) "Michel Fugain et le big bazar", het programma dat de KRO vanavond om 20.50 uur via Nederland I uitzendt, is geen musical, geen toneelstuk, geen popconcert, maar een groot spektakel, waarin de Franse zanger vele genres heeft verwerkt. Michel Fugain oogstte vorige zomer met zijn groep in het Parijse Olympia groot succes. Eind 1971 al kreeg Fugain voor zijn activiteiten de beschikking over een zolder van dit showwalhalla om te repeteren. Een jaar lang werd er gewerkt met de 32 jonge mensen die de Big Bazar vormen, zo genoemd omdat ze net zo'n verscheidenheid ten toon spreiden als het spul in een bazaar. De groep maakte een tournee van anderhalf jaar en verkocht ondertussen zo'n 2Vz singles en 400.000 elpees. Bij de gebroeders Hammond gaat het allemaal niet zo best. Intriges en misère alom, behalve bij Jennifer en Edward, die op vakantie zijn. (Nederland II, 21.10 uur). bloemen maken of duidelijk de een is jurist, de ander laatste afscheid nemen. Oh, nééé - dat jaars biologie, dit vak niet hebben wordt een zeer onduidelijk afscheid, gekozen. Ze zijn allebei wel erg gewoon opeens wegwezen. Maar zo muzikaal, maar mijn jongste zoon i het neg niet, hoor - ik ben op heeft eens gezegd: We zouden toch ophouden? het moment erg werkzaam, erg in nooit beter dan jij kunnen zijn." graag brons ook, vind ik, geladen zou willen gieten: „Nou, ik zal nooit programma te doen. op briefje ROTTERDAM (SP) Noel Coward, de Engelse toneelschrijver die twee jaar geleden stierf, schreef briljante komedies, vol flonkerend woordenspel, waarin hij luchthartig en wat opper vlakkig tegen de laat-Victoriaanse moraal van de Britse samenleving van zijn dagen, de Vrolijke Jaren Twintig, aanschopte. In een vrije produktie van Joop den Ende ging gisteravond in Hofplein Theater „Privé voor twee", de vertaling (door Jeroen Krabbe) van Cowards Private Lives, was het aanschoppen tegen de moraal misschien wel terecht: we zijn in ander toch die halve eeuw wel iets veranderd verdwenen. Daarmee verdween ook wel wat van het luchtige cynisme van Cowards comkdieregisseur Adrian Brine had vooral kluchtige van de situaties, nostalgie, onderstreept. Zo ontstond een dolle klucht, soms meeslepend gespeeld (met de beeldschone Pleuni Touw als hartveroverende ster van de avond) en in een zeer fraai decor van Jean Marie "^ievez. Het stuk is, oc in o van loop der jaren veel en graag het gespeeld; de avonturen van de elegante jonge mensen, die bij elkaar niet meugen en uit elkaar niet deugen of andersom gescheiden en hertrouwd met een l eikaars armen vallen met alle verwikkelingen daarom heen, scheppen dankbare rollen. Ze zijn hier goed bezet: toetssteen het wat trage tweede het bedrijf, waaraan regisseur en vooral de beide hoofdrolspelers vuur en vaart moeten geven. Pleuni Touw deed dat technisch knap en met grote charme, ze trok de wat tragere Jeroen Krabbé mee, het knaleffect van het lijf-aan-lijf-gevecht slaagde prachtig. Edda Barends, tot dusver land, in de alleen gezien in doodserieuze rollen, bleek onvermoede komedie-kwalitei- ten te hebben, Hein Boele is het goede type voor de stijve Brit, die lenslotte uit zijn rol valt, en de debuterende Suze Broks maakt een amusante Parijse dienstmaagd. Nos talgische sfeermuziekjes omringen de voorstelling: amusement van niveau. Nederland I TROS-Sport. 17.30 Sport Troef. 18.45 Minimolen. 18.55 Journaal. 19.05 Het Tropische regenwoud. 20.00 Journaal. DUITSE TV Tot besluit. 23.25 Journaal. 23.30 Lied Nederland II 14.00-16.30 Sport troef. 18.45 Mini- magazine 19.26 Gi' nnlpn 1 ft SR .Trvnrnfi.nl IQ OR rPfiriol-.io -n VRIJDAG 29 AUGUSTUS Duitsland I Journaal. 18.00 Sport. 18.30 Akt. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau maPflKlnP 1 Q 9fi Optorn,.1„ ADVERTENTIE MAANDAG 1 SEPTEMBER A.S. vieren wij met ons gehele personeel het 30-jarig bestaan van ons bedrijf. Wij zijn die maandag voor u onbereikbaar, doch vanaf dinsdag 2 sept. staan wij weer voor u klaar met vele modische jubileum aanbiedingen BREE STRAAT 103—105, LEIDEN modehuizen Onder toeziend oog van PTT en douane is gisteren het gehele zender gedeelte van het radio- zendschip Veronica gehaald: Bull Verwey kijkt hier vol heimwee naar de marifoon die het laatste van boord ging. Dood in fontein Een Italiaanse christendemocratische parlementa riër is donderdagochtend vroeg dood in êen fontein te Milaan aangetrof fen. De doodsoorzaak is no onbekend. Het slachtoffer Francesco Vaga, was kort geleden genoemd in het kader van een onderzoek naar on regelmatigheden bij het beheer van coöperaties van het oriëntatiecentrum van immigranten, waarvan hij voor zitter was. vrouw. 21.40 Brandpunt 22.0 Mysteries. 22.25 Journaal. 22.30 Studio Botsing Bij een verkeersongeluk nabij de Turkse hoofdstad Ankara zijn gisterochtend 18 personen om het leven gekomen en ongeveer 30 ge wond Bij een inhaalmanoeuvre bots te een vrachtauto frontaal op een tegemoetkomende autobus. Alle do den en gewonden vielen onder de inzittenden van deze bus bisteren gelezen 19 59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 Tref punt New York, serie. 18.10 Wo die iLoleo^«ihinfftlt- tv-serie- 18.40 Akt. 19-20 Gisteren gelezen. 19.45 Was glbt' -V.O, luiuuu, progr. 20.00 Journaal weerbericht. 20.15 Zwei Menschen unterwegs, Amerik. speelfilm uit 1972 21.55 Der 7. Slnn. 22.00 Reportage uit Bonn. 22.20 Journaal, weerbericht en weerbericht voor het weekend. 22.35 Vroeger was fe televisie veel mooier, leuker, gezelliger, interessanter en beter. Aldus enkele onbekende Nederlanders, die naar hun mening werd gevraagd bij het^ begin van „Zo was het". Vara's terugblik op tijden die nooit meer terugkomen. Letty Kosterman, die dit program ma presenteert, meende te weten dat dit niet waar is. We denken alleen maar dat het vroeger allemaal beter was, zei ze, omdat we toen nog niet gewend waren aan het medium, en alles mooi vonden. Als het maar bewoog en als het maar voor half elf was afgelopen, bij wijze van spreken. Het is een stelling, die niet vol te houden is wanneer je het VARA- amusement van toen en nu tegenover elkaar zet. Ja, ik weet het, dat is naar aanleiding van „Zo was het" overal al gedaan, en dat is heel vervelend voor de huidige VARA-me de werkers, want het amu sement steekt zeer pover af tegen dat van vroeger. Maar dan moet Je ook maar niet zo ostentatief op het verleden zitten terugblikken, dat is vragen om kritiek. Die onbekende Nederlanders uit het begin hadden, althans voor zover het de VARA betreft, gewoon gelijk: die program ma's van toen waren echt beter. De serie „Zo was het" werd gisteren besloten met een aantal stukfes televisie „die we op de allereerste plaats zelf nog een keer wilden terugzien", aldus Letty namens haar VARA-collega's. Alle negen onderde len zag ik voor de eerste keer. Er was een mooie persiflage bij van Johnny Kraaykamp op „waar gebeurd", een sketch van Paul van Vliet (over partnerruil), een frag ment van een gesprek tussen Simon Carmiggelt en Koos Postema, en een paar nummertjes die kennelijk gekozen waren om de tijd te vullen, zoals een liedje van Jenny Arean. Zeer fraai (vooral met het oog op wat er later allemaal gebeurd is) vond ik het gesprek dat. Bert Steinkamp (waar is hij gebleven?) voerde met Wim T. Schippers, a-dynamisch kunstenaar, en Willem de Ridder, vooral beroemd geworden vanwege „hitweek". Dat was in 1961, en de heren zagen eruit als jonge Nijenrode-studenten: colbert, strop das, en een nette coiffure. De manier waarop Schippers dit interview gearrangeerd had (com pleet met een juist op tijd het beeld binnenrijdend wagentje met dran ken, en een onverwacht rinkelende telefoon) was al een eerste aanzet je tot zijn latere verwarring zaaiende shows met Servet en Van Oekel. Maar dat kon toen nog niemand bevroeden. Letty Kosterman zei ook nog, dat bij het doorkijken van het oude materiaal veel „hopeloos verouderd" en dus ongeschikt voor uitzending bleek te zijn. Dat lijkt een Jammerlijk misverstand. Ik zou graag een uitzending van hopeloos verouderde tv-programma's uit de vijftiger jaren willen zien. Hoe meer verouderd, hoe leuker. Ik voorspel er de VARA een groot succes mee. „Achter het nieuws" had een goede avond, met een portret van Leo van Laak, en 'reportages over het verdrag tussen Israël en Egypte en gepensioneerde mijnwerkers die uit hun huis gezet dreigen te worden. Leo van Laak, leider van binnen schippers, is het nieuwe wonderkind van onze dagen. Pas 21 jaar oud, een VVD'er met mulo-opleiding, goed in het pak, het haar op de juiste lengte, en uiterst rap formulerend. Een doordouwer met flair, en met veel gevoel voor timing, denk ik. Zijn succes lijkt zeer snel te zijn gekomen, maar uiteindelijk is hij toch twee maanden bezig geweest met de voorbereiding van zijn actie, vertelde hij aan Joop Daalmeijer. Daartoe behoorde onder andere het maken van foto's van de te blokkeren punten, en registratie van de restaurants in de buurt waar men de telefoon zou kunnen gebruiken. „Ze noemen Je een blaaskaak", zei Daalmeijer, en Van Laak gaf toe dat dit tot op zekere hoogte goed gezien was. Met de publiciteit rond zijn persoon was hij in het begin zeer verguld, maar hij heeft inmiddels al ontdekt dat de kranten veel „baarlijke nonsens" schrijven. Een jongen, die snel leert, deze Van Laak. We zullen nog veel van hem horen. Via Den Haag Vandaag kwam minister Van Agt de talrijke ouders geruststellen. ,.Ik kan u verzekeren dat van mij geen wetsvoorstellen te verwachten zijn die schade kunnen toebrengen aan de positie van het gezin in onze samenleving". Dit zei hij naar aanleiding van parlemen taire pogingen om minderjarigen wettelijk meer rechten te verschaf fen. Over wat hij zelf van plan was hulde de minister zich in vele nevelen. „Het kan welles en het kan nietes worden", sprak hij glimla chend. Berichten over een verwijde ring tussen hem en zijp nieuwe staatssecretaris Zeevalking („Op nieuw een affaire-Glastra van Loon?", vroeg interviewer Verbakei) ontkende de minister hartgrondig. „Het is tussen ons uitsluitend samenwerking en vrede", sprak hij. En opnieuw glimlachte hij. Gerust gesteld zijn we gaan slapen. GERARD PAQUES. Journaal, weerbericht nvviuwxiiui, voor het weekend. 22. Selbstbilclnls Beatrice, tv-spel. 0.20-0 Jomaal. Duitsland II 17.00 Journaal. 17.10 Film over het zelf bouwen van een zeiljacht. 17.35 Akt. en muziek 18.20 Vater der Kla- motte, tv-serie. 18.55 Barbapapa. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.15 Die Strassen von San Francisco, tv-serie. Aansluitend: Spass an der Freud. 21.15 Journaal. .30 Eln Jungen wird zum Mann. VRIJDAG 29 AUGUSTUS Hilversum I KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenningnieuws, feiten en ach- tergronden op sociaal wetenschappelijk 8.30 Nieuws. ZATERDAG 30 AUGUSTUS - bijt-Soos. (7.30 Nieuws. 7.41 Aktua. speelfilm uit 1971. v.__.n. 10.00 (S) Aktua-sport. (10.30 19.30 (S) In antwoord Nieuws). 11.00 (S) Hartje Amsterdam. Ontwapeningsconferentie uiteen tot het voorjaar Uw schrijven. 21.00 Goed, Paul, Jenny en Louis: muzikaal klankbeeld. 22.00 Reisoogst: toeristisch magazine 22.25 Overweging 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal: progr. vanuit en 1 om de sport. 23.55-24.00 Nieuws. Hllve muziek. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 VARA-Klassiek: La Damnation de Faust, opera van Hector Berli Overheidsvoorlichting: 12.16 Vast zeker. TROS: 12.26 Med. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Aktua 13.00 (S) TROSS-Country. 14.00 (S) De FOP-shop 14 45 Apollo XXI. ruim tevaartmysterie. 15.09 (S) Als dat zou kunnen. (15.30 Nieuws). 17.30 Nieuws. 17.32 Aktua-magazine. Hilversum II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- gymn. 7.20 (S) Z.O. 8.00 Nieuws. 8.11 GENEVE (DPA) De Geneefse ontwapeningsconferentie is gisteren tot volgend jaar verdaagd. De con ferentie, bijgewoond door vertegen woordigers van 31 landen, heeft geen praktische resultaten opgeleverd tij dens de twee zittingen van dit jaar. De voorzitters van de conferentie, Sowjet-ambassadeur Alexei Rosjts- jin en zijn Amerikaanse collega Jo seph Martin, hebben de secretaris generaal van de Verenigde Naties, Waldheim, naast de notulen van de conferentie een analyse van het ver loop van de besprekingen toege stuurd. De Algemene Vergadering van de V.N., die zich totnogtoe ver geefs heeft ingespannen voor een ver mindering van de defensie-uitgaven en de besteding van de daardoor be reikte besparingen in de derde we reld, zal zich met de stukken gaan bezighouden. De onderhandelingen zullen waar schijnlijk in maart 1976 in Genève worden voortgezet. 22.25 De Staalkaart. 22.55 (S) Muziek 9.40 Waterst.). 10.30 (S) Z.I. (11.00 ek. 23.55-24.00 Nie Dingen van de dag. 8.23 Z.O. (9.35- 9.40 Waterst.). 10.30 (S) Z.I. (11.00 Nieuws. 12.30 Z.I.-sport). 13.00 Nws. Hilversum III - 20.05 Burengerucht in Germany. 21.0" ïow. 22.05 (S) E" Dreammachine. 22.55 Meded. 23.02 (S) Vanavond laat. 0.05 Weekend Muziek Magazine. 1.02 Soultlme USA 2.02 Con. tlnu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw (2.02, 0.02 en 5.57 Radiojour- Wegens vakantie gesloten. NOS: 15.00 (S) NOS-jazz. 15.30 Gam- fanfare ln Nederland 17.45 Voor blinden en slechtzienden. 17.55 Mededelingen en politieberichten. Hilversum III NCRV: 7.02 (S) Drie op Je ham. 8.03 (S) Drie op je bote 9.03 (S) Tot uw dienst, 10. bij de koffie. 12.03 (S) Drie middag. 14.03 (S) Schrijf tje. 16.03 Sportshow. 03 Muziek

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 5