Jongbloed geschorst Rugbyclub DIOR in vier jaar naar top Goed spelend UVS klopt RKAYV: 3-1 Gebroeders Kallenberg in de halve finales Luba kan Jumpers één helft bijbenen Enschedese marathon met sterke bezetting Joop Zoetemelk krijgt extra bescherming Gadocha 'Grote eer VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1975 KNVB straft stevig ZEIST Jan Jongbloed, de doelman en aanvoerder van FC Amsterdam, is naar aanleiding van zijn gedrag in de wed strijd FeyenoordFC Amsterdam van afgelopen zondag door de straf commissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst. Jongbloed, die na het uitdelen van een penalty in de wedstrijd tegen Feyenoord 'voor de grap' naar de zijlijn liep, werd tevens tot 1 januari 1976 het recht ontzegd als aanvoerder op te treden. Bij de mondelinge behandeling van de zqak in Zeist heeft de com missie rekening gehouden met de leeftijd en staat van dienst van Jongbloed. Er is tevens gelet op het effect van het optreden van Jong bloed op het betaald voetbal en de voettbalspo'rt in het algemeen. FC Amsterdam werd veroordeeld tot betaling van de kosten van de mon delinge behandeling. Gisteren heeft de tuchtcommissie van de K.N.V.B. zich beziggehouden met de gerapporteerde (wan) daden van niet minder dan 33 voetballers Uit de betaalde sector, onder wie een flink aantal jeugdspelers. Eerste divisieclub FC Dordrecht werd door de uitspraken het zwaarst getroffen. In de uitwedstrijd tegen Vitesse mogen 4 spelers niet worden opgesteld: Ruts (omzetting van een voorwaardelijke straf), Warner FEYENOORD TREKT BEROEP IN ROTTERDAM Feyenoord heeft de KNVB gistermiddag meegedeeld af te zien van een beroep in de zaak tegen aan voerder Wim Jansen. De Rotter dammer was vorige week don derdag door de tuchtcommissie van de KNVB geschorst voor één wedstrijd wegens zijn optra den in de competitiewedstrijd te gen FC Utrecht. Tevens werd Jansen tot 1 januari 1976 het recht ontzegd aanvoerder te zijn van een elftal. Hij kreeg boven dien een boete opgelegd van 300 gulden. Wim Jansen heeft zijn schorsing reeds uitgezeten. Af gelopen zondag speelde hij te gen FC Amsterdam niet mee. Lotto en toto DEN HAAG De cijfers van de lotto en toto van het afgelopen week einde ztjn: Lotto no. 34: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto f 136.089.- ontvangen. 3e prijs: 139 winnaars, die elk bruto f2485,- ontvangen. 4e prijs: 7335 winnaars, die elk per kolom f57,- ontvangen. 5e prijs: 8636 winnaars, die elk per kolom f 48,- ontvangen. Toto no. 34: le prijs: 181 winnaars, die elk peï kolom f 577,- ontvangen.' 2e prijs: 2605 winnaars, die elk per kolom f25,- ontvangen. 3e prijs: 16.265 winnaars, die elk per kolom f 5,- ontvangen. (die twee wedstrijden kreeg en een boete van f100), Van Oorschot (1 onvoorwaardelijk en één voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar en een boete van f 125,-) en Breuer (1 onvoorwaardelijk en een boete van f 125,-). SVV kan in de uitwedstrijd tegen Willem 2 niet beschikken over Steenbergen (1 wedstrijd en f150,-) Korengevel (2 onvoorwaardelijk en f 100,-) en Van der Hoek (2 onvoor waardelijk en 1 voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar). In het eredivisieduel FC Utrecht NEC moet Utrecht het doen zonder Coté en Hildebrand, die hun onbe suisd optreden in de ontmoeting Go Ahead Eagles—FC Utrecht beloond zagen met een schorsing van één wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van resp. f200,- en f 100,-. Nasleep van de wedstrijd Telstar FC Den Haag is dat Simon v. Vliet (FC Den Haag) aan de kant moet blijven. Hij kreeg voor het opzette lijk ten val brengen van een tegen stander twee wedstrijden onvoor waardelijk en een boete van f200,-. Telstar moet als gevolg van deze wedstrijd zaterdag tegen Roda JC ook een speler missen: Kerkhof, die één wedstrijd onvoorwaardelijk kreeg en een boete van f 100,-. Polotoernooi LEIDEN Morgen organiseert LZ'86 in zwembad Poelmeer in Oegstgeest het jaarlijkse waterpolo- toernooi om de Zilveren Sleutels. Vorig jaar won LZ'86 zelf het toer nooi, maar zaterdag zal het voor de Leidse ploeg niet gemakkelijk zijn om de wisselprijs opnieuw in de wacht te slepen, want de concurren tie is sterk. De deelnemende clubs zijn, behalve de organiserende ver eniging, DZV (Delft), HZ en PC '(Den Haag), Nereus (Zaandijk), DSZ (Den Haag) en De Gouwe (Waddinxveen). Er wordt gespeeld in twee poules van drie, de poule- ontmoeten elkaar in Een stralende nationale tenniskampioene Elly Appel deelt bruidsuikers uit nadat zij in het stadhuis van Beverwijk in de echt is verbonden met Jaap Vessies. LEIDEN De oefenwedstrijd die hard schat van Henk van Dorp van UVS gisteravond speelde tegen het RKAVV. Een doelpunt dat veroor- Leidschendamse RKAVV heeft trai- zaakt werd door UVS zelf. RKAVV ner Gerard Désar ongetwijfeld een mocht een vrije trap nemen even aantal positieve punten opgeleverd, buiten het strafschopgebied, door- Niet alleen zegevierde de Leidse dat de UVS-defensie zich door wat hoofdklasser met 3—1, belangrijker teveel terugspeelballen op doelman was het feit dat er op sommige mo- Sloos schuldig maakte aan spelbe- de eerste helft derf, althans in de ogen van de scheidsrechter. In ieder geval be nutte Van Dorp het buitenkansje erg vakkundig. Wil Henskens maak te er tenslotte 31 van. rpn r.onriit.ip hphbpn. Tweemaal Iwinet. Isaac Neuteboom (vine). Door Hans Jacobs veertig minuten (de rust duurt vijf minuten) lopen, trekken en zwoegen vergt veel van 't lichaam zodat er in de voorbereidings Steef Abelman en Rob Sanders. Een lange rij namen, maar rugby speel je dan ook met 15 spelers. LEIDEN Toen cp 28 maart 1971 in Leiden de rugbyclub DIOK werd opgericht, keek sportend Lei den wat meewarig naar die en thousiastelingen. Er werd na veel touwtrekken een veld toegewezen op het atletiekcomplex in de Leid se Hout, want, zo was de gedach te, „die gaan wel gauw over de kop". Nu viereneenhalf jaar later periode op de competitie (die op 14 september begint) menige kilo meter moet worden afgelegd in het Leidse Hout. Wanneer de competitie eenmaal is begonnen, bestaat de training voor neg maar uit 20uit conditiewerk en voor 80uit techniek-trainingen. Voor techniektrainingen is het echter noodzakelijk dat men op het eigen veld bezig kan zyn. In de winter-maanden, wanneer het Debuut Wat verwacht DIOK van hef debuut in de ereklasse? Tweede trainer Nico van Seggelen en penningmeester Ben van Voort geven 'n gelijkluidend antwoord: „Wy verwachten dat DIOK in de bovenste helft van de ranglijst zal eindigen, dat wil zeggen dat wrij heeft DIOK bewezen dat zyn naam niet zonder bedoeling gekozen is. „Doorzetten Is Onze Kracht" luid vroeg donker is, kan dat niet want op het terrein is geen verlichting. Vandaar dat DIOK momenteel kwaliteit is hiervoor aanwezig en de oefenwedstrijden, zowel dit als de het parool waarmee de Leidse burgerrugbyclub in recordtempo vanuit het „niets" doorstoomde hard aan het werk is om tot rea lisering van de hartewens te ko men. Wanneer het licht er een wezen dat wij in het geheel niet onder hoeven te doen voor de naar de hoogste afdeling van de rugbybond, de ereklasse. Zodat Leiden nu als enige stad in Ne derland in het gelukkige bezit is van twee clubs in de ereklasse, maal is, is DIOK weer op één punt uniek in Nederland en bo vendien opent het de mogelijk heden tot het spelen van avond wedstrijden en interlands. klasse zijn". DIOK kijkt met name uit naar het treffen op 28 sep tember tegen stadgenoot LSRG. waarover Van Seggelen en Van want naast de „burgers" spelen ook de „studenten" van LSRG in die afdeling. Voorlopig is het echter nog niet zover en bereidt DIOK zich voor dit jaar twee keer". De competitie begint voor de Leidse rugbyers Het doorzettingsvermogen van DIOK begint in de rugbywereld spreekwoordelijke vormen aan te op de nieuwe competitie. Via de Estec in Noordwijkerhout kregen de Leidenaars de beschikking over met nog meer toppers. Het pro gramma wordt geopend door ri vaal HRC uit Den Haag en daar nemen. Wat DIOK in viereneen half jaar heeft opgebouwd is bij een nieuwe coach, de Fransman Robert Giralt. Deze was in zijn na volgen kort achter elkaar de andere topclubs. AAC uit Amster- na ongelooflijk. Met haar 70 senio ren en 30 junioren heeft de Leidse club zich in omvang geschaard Frankrijk en speelde onder andere voor Céret, Montélimar en Gre En terwijl het eerste team naar verwachting goed zal gaan mee bij de vier grootste clubs van Ne derland, terwijl gezien de huidige noble. Verder bleef het gehele kampioensteam bij elkaar, alleen draaien in de ereklasse werkt DIOK alweer aan de volgende aanloop verwacht mag worden dat DIOK binnen niet al te lange tijd zelfs de grootste club van ons stapje terug en gaat zich nu voor namelijk concentreren op de promotie, de verhuizing en het over enige tijd aanbrengen van land zal zijn. Na de promotie van het eerste team naar de ereklasse jeugdbegeleiding. Het eerste team kreeg versterking uit eigen gele- een lichtinstallatie op het door bouviers bewaakte terrein, ls de en van het tweede team naar de eerste klasse konden de Leide naars een derde feest vieren. Ein Heyningen stapten over van het derde team naar het eerste. De jeugd. Rugbyclubs zijn per defi nitie klein, waardoor de gezellig delijk kregen de rubyers een ..normaal" veld: het voormalige selectie van Giralt ziet er verder als volgt uit: Jan Dreef (de nieu- heid altijd gegarandeerd blyft, maar DIOK wil uitbreiding met hoofdveld van voetbalvereniging DOCOS in de Kikkerpolder. Op Sjaak van Nierop, Cees Planquè, tot 18 jaar. Daarom organiseert dit moment werkt DIOK, geheel op eigen kracht door inspanning tuur"talent van DIOK, die als no. wil men door andere propaganda- van de leden, aan de voltooiing van het clubgebouw. Iets dat wel bij meer verenigingen voorkomt maar het gebeuren is bij DIOK van Seggelen, Hans van der Meel, Daniël Rouat (evenals Giralt werkzaam by Estec, hij speelt als rugby betrekken. Kortom DIOK zet dóór om het rugb. een vaste plaats te geven in de Leidse sport- des te opmerkelijker omdat te zelfdertijd keihard getraind moet worden. Een rugby-speler moet een ijze- (van Estec, speelt centerhalf). Hans Görtz (centerhalf), Bob del Prado (centerhalf), Peter Brandt Leidenaars op weg naar de lands titel, dat het nieuwe (sportieve) doel is goed werd gevoetbald. In die ste fase van de vriendschappelijke strijd ontplooide UVS geregeld snel le combinaties, die voor veel gevaar zorgden. Vooral het optreden van de van LFC overgekomen linksachter John Verschoor was daar herhaal- dez*L. metJ..2'1 delijk de oorzaak van. De gemakke- ETIKETTE WASHINGTON Eén speler met _>n beschadigde schedel in het WASSENAAR Docos, dat eerder ziekenhuis, twee gehechte hoofden heeft gisteren tijdens lijk passerende Verschoor —deze strijd op het veld val1 Blauw Zwart week juist gekozen groep van 30 man, die a.s. dinsdaj in Zeist gaat strijden voor eei plaatsje in het nationale amateur elftal bracht met zijn acties d RKAVV-verdediging vaak in opper finale. De eerste wedstrijd begint ste v®rwarrihg. Eén minuut Wassenaar ook de tweedeklasser Randstad Sport verslagen. Zestien minuten na rust tekende Stan v.d. Meel (na een misverstand tussen achterspeler Mugge en zijn keeper) voor het enige doelpunt: 1-0 Tij dens het aantrekkelijke duel, Vrij spel Districtskampioenschap tennis de finale rust leverde dat UVS' tweede tref fer op. Een knappe solo werd on derbroken voor een kort één-twee tje met Jan Verver, waarna Ver schoor zelf met een gave treffer voor de afronding zorgde: 2—0. De Leid se hoofdklasser was overigens erg snel op een voorsprong gekomen. In de zesde minuut onderschepte Frits v.d. Heiden de bal en speelde de vrijstaande Jan Verver aan, die rustig kon doelpunten. UVS bleef daarna sterker, speelde het spel ook completer, maar had alleen veel moeite met het eindprodukt: het doelpunt. Lagendijk had geen ge- n hard schot, Jan Verver aantrekkelijke kans vlak •n ook Fred Filippo zag te scoren, toen hij Wil Henskens hoog tempo werd gespeeld schoot Beonai;d O'Dell, gebroken golfclubs donderdag in Washington het resul taat van een verschil van mening over etikette op de golfbaan. De ruzie ontstond toen een groep je van vier spelers een ander team inhaalde en voorbijging. "Dit heb ik nog nooit meegemaakt", aldus golfbaan maakt LEIDEN Het basketbalteam van Luba heeft gisteravond in de Vijf Meihal zijn eerste oefenwed strijd van het ni€ speeld. Tegen het spelende Jumpers uit Den Haag kwa men de Leidenaars precies een helft verrassend goed mee, daarna lieten de Hagenaars Luba vooral door een betere conditie ver achter zich: 89— 120. Na rust waren de goede combina ties ver te zoeken en ook Frans Ka- les, die energiek doorging, kon zijn ge- teamgenoten niet meer inspireren, divisie hoger Jumpers greep zijn kans en liep uit via 58—69 naar 66—87 en 74—101 om tenslotte bij 89120 te finishen. De terugkeer van Bub van der Zee is definitief. Het afgelopen seizoen was de 19-ja- lige speler in het eerste team van de Luba-coach Kallenberg had de be- Leidf ,tweede divisionist de spil om luk met miste een voor doel geen kans door een kopbal ENSCHEDE De vijftiende editie van de Enschedese Marathon, ste wissel, 22—24 bij de tweede LEIDEN Het was gistermiddag ciruk op het terras, grenzend aan baan 1 van het tennispark aan de Haarlemmertrekvaart, waar Unicum haar domicilie heeft en waar deze de overwinnaar van Jan Theunissen, Wim Koelman, in twee sets terug wees: 7-5, 6-3. In het spel van ma- noeuvreren was het Kallenberg, die op de beslissende momenten durfde week de districtskampioenschappen te versnellen en die daarbij weinig van Leiden worden afgewerkt. De leden was de kwartfinale in het he renenkelspel B tussen Har Meijer en Lodewijk Kallenberg. Een p'restige- slag van de huidige clubkampioen zijn racket liet afko- in een riante schietpositie wérd ge manoeuvreerd. RKAVV daarentegen deed het niet veel beter, Cor Pen- nenburg, Fred Filippo, Koos Han- naart en John Verschoor konden de zaken in de blauwwitte defensie zonder veel moeite oneer controle houden. Toch moest doelman Wij nand Sloos één keer buigen voor 'n Piet Waaning in atletiekploeg DEN HAAG Piet Waaning die zaterdag wordt gehouden met start en finish in het Diékman- stadion, is sterker bezet dan ooit tevoren. Dat geldt niet alleen voor de kwaliteit, maar ook voor de kwar uit 22 landen zullen zaterdagmiddag om 3 uur beginnen aan de 42 kilometer en 195 meter door de Twentse dreven. De absolute top per in het selecte veld van lange afstandlopers is de Amerikaan Bill Rodgers, die 22 april van dit jaar winnaar werd van de mara thons van Boston in de recordtijd van 2 uur 9 minuten en 55 sec. Luba voor een groot deel dra de. Desondanks had Bub van der Zee liet niet al te best naar zijn zin, wel licht was de "overstap" van jeugd raar senioren (de gemiddelde leef tijd in het Luba-team lag vrij noog) te groot. Aan het eind van het vori ge seizoen kondigde hij dan ook zijn vertrek aan, terwijl hij tevens bij de laatste wedstrijden en trainingen meer interesse aan de dag legde voor tennis dan voor basketbal. Om dat hij verwachtte geplaatst te wor den bij de lerarenopleiding in Am stelveen vroeg en kreeg Sub /an dei- Zee overschrijving naar ASVU, dat toen net uit de eredivisie naar de eerste divisie stapte. Het lot bepaalde echter anders en de Leidse basketballer kreeg geen schikking over vijf nieuwe spelers zag bovendien Jos Zwikker (uit Nieuw-Zeeland) en Bob van der Zee terugkeren. Alleen Leen van Paridon (ex-BS Leiden) moest vanwege zijn enkelblessure verstek laten gaan. Be grijpelijkerwijs gebruikte Kallenberg oeze wedstrijd om met diverse op stellingen te experimenteren. Er werd veel gewisseld, maar dat had in de eerste helft van deze opmerkelijk harde wedstrijd nagenoeg geen in vloed op het score ver loop. Jumpers kon niet uitlopen (1214 oij de eer- Luba nam zelfs geruime tijd de leiding (34—32). Vlak voor het rustsignaal begonnen zich echter de einde van de competitie, liep adem te happen en zo waren er meer. Jumpers nam dan ook weer het heft in handen en leidde bij rust met 50—53. van Unicum Lodewijk Kallenberg, Maureen Meijer op Karin Braak- De Spartaaa Lisse ls gek02en in de die dat de nodige malen is geweest, Har Meijer. Het leek er in de eerste fase van de verbe ten strijd op dat Lodewijk Kallen- naast had Maureen Meijer berg geen moeite zou hebben om zijn partij bijzonder goed het oog op de positie te verdedigen. Har Meijer maakte veel fouten, werd herhaal delijk door Kallenberg uitgespeeld en vond pas tegen het einde van de eerste set zijn ritme terug. Toen was het al te laat: 6-3 voor Kallenberg Het herstel van Meijer nam in de tweede set duidelijke vormen aan. De gevaarlijke, bijna vlakke harde forehand sloeg gaten in de toch knappe defensie van Kallenberg, die geen tijd kreeg om zijn eigen gevaar lijke wapen, de met topsnin geladen linkse forehand goed in stelling te brengen. Met 6-3 trok Meijer de stand gelijk. In de derde set ging de conditie een woordje meespreken. En wat dat betreft lag Kallenberg - Meijer had al in het verlooo van de partij uitgeroepen "ik heb geen adem meer" een straatlengte voor. Het was dan ook snel bekeken: 6-1 voor Kallenberg. Behalve deze v.inst kon er nog een worden geno teerd voor de familie Kallenberg. Daarvoor zorgde Paul Kallenberg, die 6-3, 6-4. Ook in deze partij was het goede loopwerk een factor nationale atletiekploeg, die zondag in doorslaggevende betekenis. Daar- Bernhausen bij Stuttgart uitkomt tegen Duitsland B en België. Waa- bedoelingen van haar tegenstandster, ning komt uit op de 10.000 meter. NAMENDe rijksumcht en de bijzondere opsporingbrigade (BOB) van Namen hebben extra maatregelen genomen om Joop Zoetemelk zondag tijdens de strijd om het ivereldkampioenschap wielrennen in Mettet te beschermen. Volgens de rijksivacht en de BOB zou Zoe temelk dreigbrieven hebben ontvangen. Joop Zoetemelk, die donderdagmiddag met de gehele Nederlandse wegploeg van de profs op de fiets vanuit Putte in Namen arriveerde, nam het nogal luchtig op. "Ik krijg regelmatig boze brieven uit Bel gië. Ik zie ze vrijwel nooit want mijn vrouio maakt ze altijd open. Laatst heb ik er zelf een opengemaakt omdat er iets hards in zat. Het was weer een brief uit België. Toen ik hem openmaakte viel er een lolly uit met een briefje eraan, waarop storid: beter hieraan te zuigen dan aan het achterwiel van Merclcx." alleen voor het basketbal iedere keei r aar Amstelveen te reizen leek hem te gek en hij besloot, mede gezien de bij Luba doorgevoerde verionging weer in Leiden te gaan spelen. Het juniorenteam van Luba, uit komend in dezelfde competitie als LS Leiden, had weinig moeife met de Jeugd van Jumpers. Een hoofdrol was weggelegd voor de goed reboun- dende en scorende Kees Blonk. Hij kwam tot 26 punten. Verder hadden oook Rcné Kallenberg (16 punten) en Rik Hasselbach (12 punten) een be langrijk aandeel in de uiteindelijke 10079 overwinning van de Leide- Mode-ontwerper Dick Holthaus legt zich nu ook toe op interieurinrichting. Zitelementen, perspex tafeltjes en gordijnen in uni- en bedrukt, zijn van zijn hand. WARSCHAU Robert Gadocha, de Poolse voetballer die voor de Franse club Nantes uitkomt, is don derdag in Warschau aangekomen. De 29-jarige Gadocha zal zich bij de Poolse selectie voegen waaruit het elftal wordt samengesteld, dat op 10 september in Chorzov in het ka der van het toernooi om het Euro pees kampioenschap tegen Neder land uitkomt. "Ik ben goed in vorm", vertelde Gadocha bij aankomst, "het is voor mij een grote eer dat ik geselecteerd ben voor het nationale team". Gado cha zei verder ervan overtuigd te zijn dat Polen in Chorzov Nederland zal verslaan.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13