Barcelona heeft weinig moeite met Feyenoord HERRIE BIJ PENALTY IN HAARLEM Aj Pappas: BS moet coach uit kring eigen aanstellen UEFA bevestigt deelname ax Va 23 minuten spelen al 3-0 Marcel Regina groeit naar ouderwetse vorm Hard Israel verslaat FC Amsterdam met 3-1 )NDERDAG 28 AUGUSTUS 1975 PAGINA 13 BARCELONA De 100.000 uitbundige voetbalfans in het volledig uitverkochte stadion van ircelona kregen hun zin: hun favorieten, hun helden, sleepten de eerste prijs, de "Trofeo Gam- r", in de wacht. De 31-victorie van het team van maestro Johan Cruijff was verdiend. Zeer ker. Maar Johan Neeskens had beslist gelijk, toen hij na de matige finale simpel stelde: „Het as niet zó moeilijk om van dit Feyenoord te winnen". Inderdaad legde de matte Brzezanczyk- igade gisteravond de Spaanse vedetten weinig in de wëg. Feyenoord liet zich in de beginfase lor het toen nog onstuimige Barcelona volkomen overrompelen (30 na 23 minuten) en [ram pas in de tweede helft een beetje los. Maar toen was het al te laat, veel te laat. por ob Vente erigens had Barcelona in feite >r de westrijd al een voorsprong Feyenoord. Door de opvattingen a de respectievelijke trainers, nnes Weisweiier voor de finale: 'e moeten per sé in dit toernooi eerste eindigen, want dan inen we het vertrouwen van ons Dliek terug. Dat is ontzettend angrijk. Volgende week begint r immers de competitie. En als publiek dan weer als een man iter Barcelona staat, hebben we veel gewonnen. Nogmaals, eten winnen. Dus spelen w Je oorlogssterkte". andere plaatsen te staan. Het was niet zo vreemd dat Martin Vreysen na afloop verzuchtte: „Ik word er nu zo langzamerhand doodziek van. Ik word steeds maar op een andere plek gezet. Waarom komt Brzezanc- zyk niet tot een vast elftal?" naast stonden, kwam omdat Brze- zanczyk niet tevreden was over hun prestaties tegen Spartak Trnava. En tegenslag te kunnen opvangen. Het xperimenten Antoni Brzezanczyk? Wilde hij per sé winnen? Kennelijk niet ders was hij immers wel met zijn rkste opstelling gestart. De irmante Pool stuurde echter voor zoveelste keer een nieuwe nbinatie het veld in. En tijdens partij ging hij driftig door mgt >erimenteren door drie wissels toe passen. De gevolgen van dit alles: keer weer komen spelers op RSTE DIVISIE rtuna SC SVV 2-0; FC Dor- tcht SC Amersfoort 3-1; Vitesse lijkt Willie Kreuz te worden. Gisteravond stond hij niet eens in de basisopstelling. Na de rust mocht hij echter invallen. De man die volgens velen de beste spits van Feyenoord is: „Maar ja, toen stond het al 3-0 en wat heeft het dan nog voor zin om er in te komen?" we Overigens gaf ook Guus Brox we gisteravond zijn trainer een uitste- op kende rugdekking. De manager: „Waarom we niet in onze sterkste opstelling startten? Ach, wat is eigenlijk onze beste opstelling? Dat Willie Kreuz en Dick Schneider er Jan Everse kon niet spelen. Hij geblesseerd". „Dat Brzezanczyk tegenwoordig nu wat experimenteert, houdt overigens Dan mag Van Hanegem wegens kreeg goede kansen (eentje voor Theo 'de Jong en een voor de nog te onervaren Geoffrey Wegerle), maar slaagde er niet in om doelman Mora te passeren. En toen barstte Barcelona weer los. De Feyenoord-verdediging miste schorsing niet spelen. Logisch dat sterke organisator, ging stuntelen, niet meer te redden. Tenslotte werd 3-1 de eindstand. En wie maakte de Rotterdamse goal? Uitgerekend Theo de Jong. Met een knappe diagonale schuiver redde hij sensasioneel moment zowel Eer? Nou nee, die viel toen achteraf. Haarlem - In merkwaardige slotfase heeft sterker Haarlem gisteravond op eigen terrein voor 4500 toeschouwers een moeizaam bevochten gelijkspel (1-1) behaald tegen Wageningen. Aan de Haarlemse gelijkmaker, in de 75ste minuut, ging; menig Klap dekte amper meer en dus konden volgelingen van Johan Cruijff gemakkelijk hun slag slaan. Voor de volledigheid: na de rust kwam Steve Wegerle (ook nu nog zonder zelfvertrouwen) De inleiding tot het tumult vormde een handsbal van de overigen» uitblinkende ausputzer bij Wagenin gen. Arno Wellerdieck. In eerste Na een minuut kreeg Feyenoord al een klap te incasseren. Rexach gaf vanaf de rechtervleugel een weg draaiende voorzet, de sterk spelende Marcial nam een snoekduik en kopte de bal magnifiek in: 1-0 en het stadion stond op stelten. Feyenoord leek aanvankelijk de Rijsbergen geblesseerd tenminste daarna <jat zej hij van het veld waardoor fraaie 00k Dick Schneider nog even mocht Eerst had de bij het publiek Martin Vreysen en verdween Wim instantie schoot Sadek de toegeken waanzinnig populaire Sotil uit - corner van Asensi s scoorde Johan Cruijff een-twee combinatie met Asensi meemaken wat het nummer drie, al hing er rond die laatste treffer een buitenspelluchtje. Eddie Trey tel over het eerste half Kristensen uur: "Niet te geloven. Ik had amper omdat hij eenmaal al te na drukke- de strafschop in, maar scheidsrech ter Weerink besliste dat de penalty moest worden overgenomen omdat de Haarlemse spits doelman Van Geffen met een schijnbeweging zou slecht draaiend elftal te spelen. Rest te vermelden dat Jurgen hebben misleid. ,witte kaart" kreeg, In tweede instantie slaagde Van turbulente, hoogst rink liet zich tot het middelpunt bombarderen van een hevige woor dentwist. verloor zichzef in de opwinding en gaf de geagiteerde Van Osenbruggen binnen enkele seconden achtereenvolgens een gele en een rode kaart. De positieve spelopvatting die Wageningen met name in de eerste helft etaleerde, had al zeer snel tot succes geleid. Een hard schot van Menting werd in de zevende minuut door doelman Boersma in eerste instantie nog fraai gekeerd. Tegen het tikje van de toegesnelde Groenendijk had echter Boersma ook geen verweer meer. Fortuna SC-SVV 2-0 (1-0). Erkens 1—0. Prauwer 2—0. Scheidsrechter Derks (5500). Koersen op Duindigt gehad of er hingen twee in. Het leek toen ook wel of Urrestarazu Barcelona met twintig man in het ter vond. Geffen er in de bal tot verwerken. Uit de door Sadek genomen hoekschop kopte echter Peys de bal prompt wij met vier. Overal De opstelling die Antoni Brzezanc Wageningen-doel (l1). Dat zag ik van die roodblauwe hemden opduiken. We mochten trouwens nog blij zijn dat we er in die periode ditmaal in elkaar draaide, luidde: Treytel, Rijsbergen (Schnei der), Van Daele, Ramljak en Vos; althans ce mening van Haarlem van scheidsrechter Weerink. Alles wat Wageningen was protesteerde Oefenwedstrijden AALSMEER Ia het spel van Roodenburg is duidelijk een stijgen de lijn merkbaar. Nieuwbakken hoofdklasser Aalsmeer ondervond dat aan den lijve want het moest de overwinning aan de Noordbewoners vanaf kwamen. Voor hetzelfde geld oisen, Jansen en De Jong; Vreysen echter heftig omdat Peys de bal met laten: 2-0). In de eerste helft druk- schopt Barcelona i stuk of (Steve Wegerle), Geoffrey Wegerle de hand in het doel WASSENAAR J'Guusje" Knij- nenburg, die wel een groot deel van zijn haardos heeft verloren maar nog niets van zijn stuurmanskunst met dravers werd op olcndam 3-0; SC Cambuur—FC ?«ht Duindigt de snelste i oningen 0-0; PEC Zwolle FC Bosch 0-1; Heracles Hel- >nd Sport 0-1; Veendam Hee- veen 0-4; Haarlem Wagenin- 1-1; FC VVV Willem II 1-0. I 12-4 Hij rtuna SC 4 tarlem 4 l Groningen 4 I Vlaardingen 3 VVV 3 erenveen 4 1 Cambuur 4 Dordrecht 4 igeningen 4 lmond Sport 4 Den Bosch Amersfoort lendam racles endam !C Zwolle 3 1 0 7 4-1 2 2 0 6 6-2 2 1 0 5 8-2 2 1 0 5 2-0 4 2 1 1 5 7-2 4 2 1 1 5 6-3 4 2 0 2 4 9-5 4 12 14 4-3 4 2 0 2 4 2-3 4 2 0 2 4 2-4 4 2 0 2 4 6-10 4-1 1 2 3 6-5 4 1 1 2 3 4-8 4 1 0 3 2 4-8 4 1 0 3 2 2-7 4 0 13 12-5 3 0 0 3 0 1-8 3 0 0 3 0 0-7 illem H 3 0 TGELAND: ?s£ Ham United Tottenham itspur 1-0; Arsenal Norwich ty 2-1; Everton Sheffield Uni- 13-0; Ipswich Town Burnley Leeds United Livei*pool 0-3; ddlesbrough Birmingham City Wolverhampton W. Queens rk Rangers 2-2; Aston Villa mchester City 1-0; Derby County Newcastle United 3-2; Leicester ty Stoke City 1-1; Manchester lited Coventry City 1-1. JITSLAND: erder Bremen Hertha BSC 3-2; rtuna Diisseldorf Eintracht ankfurt 1-1; Hannover '96Ham- rger SV 1-0; Karlsruher SC ntracht Braunsweig 0-2; FC Köln Kaiserslautern 1-1; Borussia (jnchengladbach MSV Duisburg Kickers Offenbach Rot Weiss sen 0-4; Schalke '04 Vfl ichum 1-1; Bayer Urdingen lyern Miinchen 2-1. ELGIE: 2 Mechelen Beveren 0-0; An- rlecht Lierse 0-1; AS Oostende La Louviere 1-1; Standard Luik Liege 1-1; Charleroi SC Beer- hot 0-1; Antwerp RWD Molen- ék 2-1; Lokeren KV Mechelen D; Club Brugge Beringen 3-1. deed dat met de langzamerhand weer in ouderwetse vorm komende 4-jarige hengst Marcel Regina in de Kerkdriel-prijs waarvan de slechts 1600 meter lange afstand zich ook het beste leende voor het realise ren van een snelle tijd. De hengst kwam tot slot als een pijl uit de boog naar voren en riep bijtijds de hele meute tot de orde. Hij won in de verbluffende kilome tertij d van 1.18.8, hetgeen voor Marcel Regina een recordverbetering betekende van 1.3. Een minstens zo gesloten aan komst viel in de ren om de derde afdeling van de Jaskal-piïjs, waarin Alan Jones na de scherpe eind sprint met Harukaze een drietal paarden pal voor de streep nog over rompelde. Dat in de rennen ook niet alles koek en ei is bleek uit het feit dat de Engelse jockey Kevin Da- vies door het rencomite voor acht dagen te voet werd gesteld en voor gedragen werd voor verdere bestraf fing wegens onbehoorlijk gedrag te genover een andere deelnemer. Kampen-prijs 2120 m: 1. Nichol T (A. Harmsen) 3.01.5 1.25.6, 2. Monte Carlo, 3. Master Voorne. Winn 2.70 pi 1,40 4,40 2.-. kopp 20,50 trio 127.60. Kattendijk-prijs 2520 m: 1. Luxor A (J. Wagenaar) 3.33.1 1.23.9, 2. Nan- neke Hanover. 3. Lieneke G. Winn 2.20 pl 1,50 2,30 2.20 kopp 19,60. Kapelle-prijs 2040 m: 1. Nathan Olivier (C. van Leeuwen) 2.50.6 I.23.6, 2. Naughty Grace, 3. Mac- ky. Winn 2,20 pl 1,20 1,80 1,50 kopp II,40 trio 67,90. Jaskall-prijs le afd 2000 m ren: 1. Fanny Bal (E. Bloem) 2.12.1, 2. Giggle Box, 3. Bill Bailey. Winn 4,40 pl 2,20 3,70 kopp 11,80. Krimpen-prijs 2040 m: 1. Kamiel (J Vóórhaar) 2.45.8 1.21.3, 2. Iron, 3. Icarus. Winn 5,30 pl 2,- 1,30 2,10 kopp 6,50 trio 143,40. Jaskallprijs 2e afd 2000 m ren: 1. Laureada (D. Weiss) 2.12.9, 2. Red Countess, 3. Floreda. Winn 4,30 pl 1,40 1,30 kopp 3,60. Kerkdriel prijs 1600 m: 1. Mar cel Regina (A. Knijnenburg) 2.06.1, 1.18.8, 2. Lukie B, 3. Kimberly Gre- gor. Winn 4,30 pl 2,30 2,30 2,10 kopp 13,50 trio 176,40. Jaskall-prijs 3e afd 2000 m ren: 1. Harukaze (A. Jones) 2.10.4, 2. Flo- rian, 3. Joeri. Winn 3,60 pl 2,20 2.20 kopp 7,90. Kortgene-prijs 2040 m: 1. Miltia-des J (C. Kleynendorst) 2.47.2 1.22.-, 2. Marco IJmuiden, 3. Kentish Lass. Winn 2,- pl 1,20 1,70 1,30 kopp 9,30 trio 53,60. Kerkwijk-prijs 2120 m: 1. Ironie (S. van Dooyeweerd) 2.52.0 1.21.1, 2. Idu- na J, 3. Hornblower. Winn 2,70 pl 1,60 1,20 kopp 3,60. Totalisatoromzet: f321.278,-. Wim Jansen, in feite de enige Feyenoorder die de hele wedstrijd door voor een beter resultaat bleef knokken: „Overal ontstonden gaten. Het viel gewoon niet aan te lopen". Theo de Jong deed daar ook geen enkele moeite voor. Hij ontpopte zich gisteravond tot de meest futloze Feyenoorder. Het zou hem zondag tegen NAC, als Van Hanegem dan tenminste fit is, wel eens een plaats in het elftal kunnen kosten. Wissel In de rust een wissel bij Feyenoord. Geoffrey Wegerle eruit, de arme Willie Kreuz mocht opdraven. Inderdaad vlotte het met Feyenoord na de rust wat beter. Maar dat kwam ook omdat Barcelona ver terugviel. Cruijff gaf toen geen afgemeten passes meer, Sotil raakte van de kook van zijn eigen trucs, en Neeskens nam ook wat gas terug. (Kreuz) en Kristensen. geslagen. De te lankmoedige Wee- AMSTERDAM FC Amsterdam heeft gisteravond in het Olym pisch Stadion in Amsterdam voor slechts 900 toeschouwers de vriend schappelijke wedstrijd tegen het nationale elftal van Israël met 13 verloren. De soms vrij hard spelende Israëlische ploeg had na 22 minuten Boshuizerkade tot verrassend goed i aanvallend Aalsmeer Rooden burg in de verdediging, maar de counters van de Noordbewoners wa ren niet van gevaar ontbloot. Ge scoord werd er echter niet. Drie mi nuten na rust was het wel raak. Een goede combinatie tussen Den Os en Dubbeldeman werd door laatstgenoemde doeltreffend afgerond (0-1). Drie minuten later verhoogde Oyendijk met een ziedend schot de voorsprong tot 0-2. In een goed gespeelde oefenwed strijd heeft L.F.C. Voorburg met 3-1 verslagen. Vooral in de eerste helft kwamen de bewonei een voorsprong van 20 door doelpunten van Levintal (8) en Shoum, die in de 22ste minuut een strafschop benutte. Via Wetzel kwam FC Amsterdam in de 30ste minuut op 21, een stand waarmee ook de rust kwam. Na rust bracht FC Amsterdam-trainer Pim v. d. Meent twee wijzi gingen aan. Hij verving Boszhard door Snijders en zette Suiker in voor Jongbloed. De tweede helft was van even matig gehalte als de eerste. Via Raffi kwam Israël in de allerlaatste seconden nog op 31. Scheidsrechter Jonker liet niet eens meer aftrappen. aanvalsspel. Hans de Kruyf ontpop te zich tot scherpschutter door twee maal te scoren. (2-0) Vlak na de rust bracht de Voorburgse aanvoer der Laponder de stand op 2-1, maar een vlot spelend L.F.C. bepaalde in de slotfase via een uitstekend doel punt van Ad Neuteboom de eind stand op 3-1. ZURICH De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft gisteren offi- leel de deelname van Ajax aan het UEFA-cup toernooi bevestigd. ?ot nu toe was de naam van de tweede Nederlandse deelnemer Feyenoord is de ander) in het midden gelaten. Dit in verband met le lopende arbitrage-zaak tussen de UEFA en de KNVB. Nu Ajax b nacompetitie heeft gewonnen is de uitspraak van het geschil zaterdag) voor dit seizoen niet meer van belang. Ajax speelt in de lerste ronde tegen Glentoran Belfast, Door Hans jacobs LEIDEN Wanneer morgen ochtend trainer-coach Harry Pap pas de deur van zijn huis aan de Wassenaarse Oostdorperweg dicht trekt komt er voor basket balclub BS Leiden een onver wacht en voortijdig einde aan het "grote" avontuur. Elf maanden geleden, in september 1974, zette BS Leiden de eerste stap in een mieuw tijdperk; er werd een full time trainer-coach gecontrac teerd als opvolger van Rob de Wit, die BS na vele interne strub belingen moest verlaten. Nu, bij na een jaar later wordt dat tijd- perk voorlopig afgesloten met Pappas aanvaard en begrepen. om verlof gevraagd. Ik wil zelf dolgraag dóórgaan, maar aller eerst moeten we als familie weer tot elkaar komen. Vrijdag gaan we met z'n allen voor twee weken naar Frankrijk. Daar kan ik in alle rust onze toekomst overden ken en het is best mogelijk dat ik dan over een jaar (all ;en) terug kom. Doris en de kinderen kun nen, als ze dat willen, dan in Amerika blijven". De Leidse coach ziet er ver moeid uit wanneer hij langzaam sprekend en met tussenpozen zijn verhaal vertelt. Het is hem aan te zien dat zijn besluit hem niet licht viel. Pappas hield van zijn werk en van zijn club, die op haar beurt van Pappas hield. Mis schien juist daarom hebben stuur groep en spelers het verzoek ter de Jong. De spelers kennen en mogen hem, hij kent de syste men en Allen Williams kan goed met hem opschieteq. Een belang rijk punt, omdat Williams toch wel teleurgesteld is door mijn ver trek en erg onzeker is nu BS zon der trainer zit. Ten tweede stel ik voor André de Jong. Hij weet wat er in de (basketbal)wereld te koop is. Hij heeft de image van een coach en kan de systemen snel aanleren. Met hem zal de con tinuïteit zeker niet in gevaar ko- BS Leiden zal ook weinig keus hebben dan voortgaan op de in geslagen weg. Toen Harry Pap pas vorig jaar aankwam was de competitie al begonnen en moest mgzai De het door privé-omstandighedea gedwongen vertrek van de popu laire Amerikaan. Pappas karakteriseert zijn ver trek als een „leave of absence", een tijdelijk verlof. Hij zegt hier over: "Ik heb Ton Menken en de stuurgroep gevraagd mij te ont slaan van mijn verplichtingen ten opzichte van BS. Door diverse redenen zijn er in de privé-sfeer moeilijkheden ontstaan. Mijn vrouw Doris heeft het hier niet zo naar haar zin en wil graag terug naar Amerika. Mijn gezin mag natuurlijk niet onder het basket- Hij kent de nieuwelingen en hij kent de systemen. Het enige na deel zou kunnen zijn zijn (jeugdi ge) leeftijd. En als vierde wil ik BS wijzen op Ben van Cleef. Hij heeft de selectie vorig jaar al eni ge tijd onder zijn hoede gehad, hij kent alles en iedereen. Hij heeft alleen, net als ik, wel eens "last" van buien, die mensen teeen hem kunnen innemen". Of BS Leiden het duidelijke ad vies van Pappas zal opvolgen valt nog te bezien. De spelersgroep heeft (nog) geen voorkeur uitge sproken, al wijzen allen eensge zind naar de noodzaak van conti nuering van het beleid. Of de nieu we coach nu Carry Grant ("een coach afkomstig uit eigen formidabele man" zegt Pappas) of Hennie Blom wordt, de spe lers willen doorgaan op de inge- Harry Pappas, die na het harde régime van De Wit de "mense lijkheid" terug bracht bij de ere- divisieploeg, werd met menselijk heid behandeld. Tot het laatste moment zal de technisch leider van BS zich blijven bezig houden met zijn ploeg. Tijdens het gesprek begint Pap pas onverwachts over zijn op volger: "De beste garantie voor continuering van de tot nu toe ge volgde lijn is de aanstelling kring. het bestuur vier i bal lijden en daarom heb ik BS willen voorhouden. Allereerst Pe- slagen weg. systemen en principes van Pap pas werden na afloop van het sei zoen verder uitgejverkt en aan de hand van zijn eigen "speelwijze" koos Pappas zijn Amerikanen uit: Williams en Banks. Wil BS niet weer achterop raken en op nieuw moeten beginnen dan is het zeker noodzakelijk dat Pap pas' opvolger de "oude" lijn vasthoudt. Tenslotte keek Pappas terug op het afgelopen jaar. Zoals gezegd kwam hij toen de compe titie al was begonnen. Na een goe de start viel BS al gauw terug en het wist zich niet meer te herstel len. Harry Pappas gaf de moed echter niet op en besteedde in sa menwerking met Cornwall en la ter met Kesteloo veel aandacht aan de jeugd. Dat resulteerde ondermeer in de kampioenschap pen van de junioren A en B. En in het in de "periode-Pappas" tweemaal gehouden basketbal kamp. Na afloop van het vorige seizoen wijzigde Pappas zijn se lectie ingrijpend. Enerzijds om dat enkele spelers vertrokken en het aantrekken van topspelers uit andere clubs financieel niet mo gelijk was. en anderzijds omdat hij toekomst zag in de jeugd. Hij koos voor de junioren. Pappas: "BS Leiden is gezegend met goe de basketbaltalenten. Hans van Rooden en Peter Kop zullen steeds beter worden, Vap den Nieuwendijk en Moerer kunnen goede spelverdelers worden. En met de anderen, met Stol (die moet er zeker weer bij komen), met De Jong en Wallaart en de Amerikanen en overige Nederlan ders kan BS zich zeker in de mid denmoot handhaven. Vorig jaar hadden wij veel pech en nu krijgt BS het moeilijk, maar ik weet ze ker dat wij, nee zij, het zullen redden".

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13