Leerlingenstop J enapianschooi JUSZftK agenda Laatste uitgaansdag was Vi groot succes Catapult treedt in Don Bosco op Redactie Paul Wolfswinkel Zwemmen 1 Sinds 1970 subsidieert de gemeen te Wassenaar zwemlessen voor be jaarden in het Sportfondsenbad. De ouden van dagen betalen zelf anderhalve gulden per les en dat is een gereduceerd1 tarief) en de gemeente vult dat dan weer aan. 't Gaat om een bedrag van onge veer vijfduizend gulden per jaar. Maar de belangstelling voor de we kelijkse zwemlessen is teruggelopen. Het aantal deelnemers is nu ge middeld zeven (7). Burgemeester en wethouders willen nu de gemeente raad voorstellen de wekelijkse twee uren zwemles in het poliobad terug brengen tot één uur. Het zwemmen voor bejaarden is van belang voor hun gezondheid en hun conditie en zou meer moeten worden gepropageerd. Dat zegt het college. Zou het helpen? Zwemmen 2 Over zwemmen gesproken: de af deling Leiden van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond orga niseert op de woensdag zwemles sen vor gehandicapten in De Overdekte in de Haarlemmerstraat van 8—9 uur in de avond. Er is uiteraard een deskundige leiding. U kunt meer inlichtingen verkrijgen bij de secretaris van de ANIB, te lefoon: 22916. Zwemmen 3 Elke woensdag van 10 tot 21. Speciaal voor ouderen is er dan een zwemuurtje in De Does. Onge hinderd kunt u uw baantje trek ken of wat spetteren. Vanaf 3 sep tember kunt u terecht in De Does. Het dienstencentrum aan het Noordeindsplein 2b (tel. 40483) kan u meer vertellen. Gym Ook vanaf woensdag 3 september is er bejaardengymnastiek. Om half tien In het wijkgebouwtje aan de Zaanstraat in de Meerburg. Voor twee gulden per maand gymmen bij mevrouw Van Polanen. Vrijdag 5 september gaan er weer Hatha-Yoga cursussen van start in Leiderdorp. Er zullen drie cursussen zijn, van half zeven tot half acht en van negen tot tien voor begin ners, en van kwart voor acht tot kwart voor negen voor tweedejaars, 's Avonds wel te verstaan. In 't Speelbakje" aan de Van Diepeningenlaan zal Nalini Kukler de yogabeginselen bijbrengen. De cursussen staan onder auspiciën van de "Universal Confluense of Yoga- Vendanta Luminary" en dat is een internationale organisatie. Voor meer informatie: Nalini Ku kler, Van der Valk Boumanweg 69 in Leiderdorp, telefoon: 90568. Feest Winkeliers hebben het zwaar in deze barre tijden. Ze zouden het op prijs stellen (zéér op prijs) als wij, burgers (met andere problemen) eens bij hen binnen kwamen om iets te kopen. Een goede gedachte. En om u en ik een extra stimulans te geven wordt er wel eens iets georga niseerd. Zoals morgenavond, vrijdag en za terdag door de winkeliersvereniging "De Luifelbaan", een gezamelijk ini tiatief van bijna alle neringdoenden aan het Vijf Meiplein en het Bevrij dingsplein. Voor de vierde maal or ganiseert deze groep middenstanders een braderie op beide pleinen. Woordvoerder en voorzitter Ples- sen: „Het is vorig jaar gebleken dat het een geweldig succes had en daarom besloten we om dit jaar weer zoiets te doen". Hij heeft goede hoop. Vandaar dat er oude ambach ten te zien zullen zijn. Ook zijn er twee terrasjes met wijn en kaas, die dienen als rustpunt voor vermoeide bezoekers. Er is een draaimolen, er zijn autoscooters, er is een poffertjes kraam, er is..voor iedereen wat. Muziek ook en misschien de sport school Luiten met een demonstratie op zaterdagmiddag. U weet toch waar "De Luifelbaan" is geconcentreerd? In Leiden zuid west, ja. ZOETERWOUDE De jaarlijkse uitgaansdag voor de bejaa.-len die gisteren voor de 25ste keer werd ge organiseerd zal tevens wel de laat ste zijn geweest. Mede door het toe nemend aantal deelnemers, gisteren een rekord van 231, is het steeds moeilijker geworden om de begro ting, die inmiddels is opgelopen tot- i 10.000,- rond te krijgen. Temeer daar de Visvereniging Vrouwenweg, die met de baten van een viswedstrijd jaren achtereen een fikse bijdrage leverde, het ook heeft laten afwe ten. De mededeling van het einde werd door dokter W. Kortmann ge daan tijdens het diner en met teleur stelling aangehoord. Direct kwamen er ook suggesties om tot continue ring te komen maar het lijkt twijfel achtig of het zover zal komen. Onder ideale omstandigheden ver trok het grote gezelschap in vijf bus sen en evenzoveel personenauto's om 9 uur voor de jubileumreis. Via de kuststreek arriveerde men in Bloe- mendaal waar in het bekende "Kop ie" koffie werd gedronken. De lunch werd gebruikt in "De Rode Leeuw" in Schoorl waar het gezel schap geruime tijd bleef. Om 4 uur arriveerde men in "De Zoete Inval", in Halfweg waar na een Bloemschik cursus WASSENAAR Als er voldoende belangstelling is zal de Tuinbouw- vereniging Wassenaar en omstreken 'plaatselijke afdeling-van de Konink lijke M. Tuinbouw en Plantkunde) in het komende seizoen een bloem schikcursus voor beginners organise ren. De cursus zal uit 10 lessen be staan, namelijk 4 lessen over na- jaarsbloemen, 2 lessen over het ma ken van kerststukjes en 4 lessen over voorjaarsbloemen. De eerste cursus avond zal zijn donderdag 18 septem ber te 20 uur in het Jeroenhuis in de Kerkstraat. De kosten van de cursus bedragen f20,- voor leden; f30,- voor niet-le- den. Wie belangstelling heeft of inlichtin gen wenst, kan zich wenden tot het adres: Dokter Weeder laan 63, tele foon 10367. Opgaven moeten voor 10 september binnen zijn. In trein bestolen LEIDEN Een 21-jarige Marok kaan, die vanuit België op weg was naar zijn woonplaats Rotterdam, be merkte in de trein, gistermiddag dat hij was bestolen van 11.000 Belgische francs (ruim 750 gulden). De man had een vermoeden wie de diefstal zou kunnen hebben gepleegd en volg de in Leiden twee rijksgenoten en een Leids meisje, die daar de trein verlieten. In de Steenstraat hield de politie het trio aan. Ze hebben be kend. Eén van hen heeft inmiddels toegegev enook betrokken te zijn ge weest bij diverse winkeldiefstallen. LE1DSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch OagDiaa B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 64 Giro 67055 Telefoon: 071-44941. Redactie. 071-21007 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement 1 85,90 Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Idem per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bil vooruit betaling te voldoen BH auto matische overschrllvlng geeD ad- Nabezorclng van 18 0020 00 u Zaterdags vaD 16.00—18.00 uur: Telefoon 071-30500. Indien in ge sprek: 071-84539. WOENSDAG 27 AUGUSTUS 197511 Woensuag Kennedylaan 11, Oegstgeest, avond Baha'l Gemeensenap, u uur nam. Apothekersdijk 33, Volkshuis, infor matie en Inschrijving kinderclubs. 2 3.30 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 12.30 Breehuys, Breestraat 19 klnderclup voor 1012 jarigen, 45 uur nam. Middelweg 4, Architecten-informa tiecentrum Rijnland", 7.309.30 uur nam. telefoon 07122493. Overige da gen telefoon 07132618. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9, Napraatcursus vanaf 8 uur nam. Herengracht 51, Unified Family ge bedssamenkomst. 8.30 uur nam. telef. 44853. Donderdag Stadhuis, Gemeentelijke commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Van der Valkboumanweg 236, Lei derdorp. Bijbelstudie en Gesprekskring Baptistengemeente, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Theehuis van de Leldse Werkgroep Homofille/COC. 8 Steenstraat lb, Wereldwinkel Lel den, 12.309 uur nam. Herengracht 51. gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam. telef. 44853. Vrijdag Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur Herenstraat 45, (gebouw Staalwljk), jeugdsoolëteit Time 7.45—11.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28, Open- Soos avond. Ten Katestraat speeltulngebouw, Bejaardensociëteit Humanltas, 24.30 Fred. Hendrikplantsoen 25. Leider dorp. gespreksavond Baha'l Gemeen schap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19. club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaars, 8 uur nam. lb. Wereldwinkel Leiden l Family, 8.30 uur, tel. 44853. Zaterdag Den Burcht. Antiekmarkt, 9.30 uur 19. Twentwel. sociëteit ewoners, vanaf 9 uur nam. at 65, Oegstgeest. socië teit voor komerbewoners en alleen staanden. 812 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel Lel den. 's morgens geopend. Zondag Antonius Clubhuls. dansen. 811 Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëtctt voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8—12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor komerbewoners. vanaf 9 uur nam. Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel Leiden 2.30—6 uur nam. Herengracht 51. gel Unified Family, 8.30 44853. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen van 22 augustus tot 2$ augustus door: Haven-Apotheek. Ha ven 18, tel 20085; Apotheek Voor schoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. Burgerraadsman Bureau Burgerraadsman, Koornbrug- steeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- Moederhulp Bureau Muederhulp niet-gehuwde- moederzorg). Terweepark 2, tel. 51008, mei J Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-25202. Voor allen die ln moetlUk- Architecten-informatlecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 26385 Zitting op woens dagavond van 7.309.30 uur op het adres Middelweg 4 (bil Hoogl kerk). Gemeenschap Zuidwest Hulpverienings- en informatiedienst HAZERSW OU DE/LEI DERDORP Ben ik nu echt ridder?", vroeg de heer T. J. van Kuile.nburg zich af, toen hij de zilveren koninklijke onderscheiding gisterochtend kreeg opgespeld. Tien jaar geleden had hij er ook al eentje gekregenmaar dan van brons, bij zijn veertigjarig jubileum, Nu, tien jaar later dus, kreeg hij de medaille, omdat hij vijftig jaar geleden in dienst trad als ovenvuller bij de firma Ginjaar in Leider dorp. De Leiderdorpse burgemeester Van der Have was er speciaal voor naar Hazerswoude gekomen, evenals de heer Ginjaar die behalve een speciale penning en 2 reiskoffers ook een oorkonde van de Vereniging van Handelaren voor Bouw materialen overhandigde. Wegens familieomstandigheden ging het oorspronkelijke plan om het allemaal "groots" te vieren, niet door. Maar het jubileum was er niet minder om. Niet alleen voor de bejaarden LEIDERDORP Burgemees ter en wethouders van Leiderdorp hebben besloten dat de tien door de aarinemingscombinatie "Leider dorp" te bouwen 3-kamer premie-wo ningen niet alleen door bejaarden gekocht kunnen worden. Ook alleen staanden kunnen ervoor in aanmer king komen. De betrokken woningen zijn de enige kleine huizen in de pre mie-koop sector die in Voorhof-zuid gebouwd worden. De kostprijs van rond de f 90.000 komen te liggen. m HET WICHT IN REPARATIE LEIDEN "Het Wicht" zoals ze heet bij Gemeentewerken, is verdwenen. Een paar maanden geleden is het voetstuk van het bronzen beeldjedat op deze sok kel bij hét winkelcentrum in Zuid- West stond, het slachtoffer geworden van baldadigheid. Sindsdien is de bronzen meisjes figuur in reparatie. Gemeente werken zat echter met het pro bleem, om iemand te vinden die in staat was om dat goed te doen. Nu dat probleem is opgelost, ver wacht men dat de "maagd van Zuid-West" er binnen een maand wel weer staan. LEIDEN Een brand in een af- braakschuur aan de Lage Morsweg heeft een schade veroorzaakt van tweeduizend gulden. De schuur, die binnenkort moest worden afgebro ken, bevatte landbouwgoederen van veehouder Uittenboogaard. De schuur brandde geheel af. De oorzaak van de brand is onbekend. I eel lof voor juffrouw Tan Rijn ZOETERWOUDE Er was gistermiddag veel waardering voor juffrouw Mieke van Rijn bij haar afscheid van de kleu terschool Hummelhof waarvan zij gedurende bijna 10 jaar hoofdleidster was. Voorzitter J. F. M. v. Leeuwen, van de Stichting r.k. Scholen Zoeterwoude-dorp, memoreerde dat zij bijna vanaf de stichting aan de school verbonden was waardoor de opbouw grotendeels haar werk was. Hij wenste haar veel succes in haar nieuwe werkkring in Nieuwkoop en bood een bedrag onder couvert aan. Cadeaus waren er ook van het voltallig oudercomité en van de collega's van de basis- en kleuterscholen die tot de r.k. stichting behoren. Aanrijdingen LEIDEN De 75-jarige Leide- naar B. Stouten is gisteren op de Haven aangereden door een vracht wagen. De vrachtwagen moest rechts af en stopte om de fietser voor te la ten gaan. Hij trok echter te vlug weer op. De fietser kwam te vallen en moest met een dijbeenhalsfractuur en een hoofdwond in het Acade misch Ziekenhus worden opgeno- Op de Lage Rijndijk reed de 16-ja- rige bromfietser W. van der Voort gisteravond tegen een geparkeerde auto op, toen hij probeerde een los lopende hond te ontwijken. De jon gen moest met een gebroken been en enkele verwondingen aar liet Diaco- nessehuis worden gebracht. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Abraham zv A. Hoeksema en N. A. M. Flipse; Ralnier Willem E. K. J. de Sitter en M. (j. a Barbara d'v M. A. van Leeuv J. Janssen; Jacomine Gertrx W. Guijt (73) i LEIDEN Zoals gemeld, zwaaien de heer en mevrouw Snelders weer de scepter tl: hun restaurant "De Ruif' in de JanvossensteegZes weken is de zaak dicht geweest, maar vanaf afgelopen maan dag kan iedereen er weer te recht. Tegelijk met de ope ning is aan twee kunstenaars gevraagd te exposeren. Op bijgaande foto een van de iverkstukken van Wies je Schaafsma. ZOETERWOUDE De Leidse popgroep Catapult Elmer Veerhoff, Geert Jan Hessing, Cees Berg man, Erwin van Prèhn en Aart Mol treedt zondagavond op in Don Bosco. De groep zal haar volledige repertoire, waaronder nummers als Hit the big Time, Let your hair hang down, Teeny - boberband en Seveneleven, ten gehore brengen. Catapult werkt op het ogenblik overigens aan zijn eerste elpee. OEGSTGEEST De Jenaplan school in Oegstgeest heeft voor het komende leerjaar zoveel leer lingen ingeschreven, dat volgens de oudercommissie mogelijk een leerlingenstop noodzakelijk is. De Jenaplanschool telt 207 leer lingen, die in zes groepen van 30 tot 38 zijn verdeeld. Deze groepen zijn in feite al te groot om nog gestalte te kunnen geven aan de Jenaplange- dac'hte. zoals deze is ont.vikkeld door Peter Petersen. De school aan de Lange Voort heeft momenteel zes leerkrachten, waarvan er twee zo juist nieuw begonnen zijn. Zij zul len voorlopig nog door de "oude gar de" begeleid moéten worden De pro blemen zün begonnen toen een twee tal leerkrachten onlangs in militaire dienst moest. Het overschot aan leerlingen kan ertoe leiden dat de individuele be nadering van het kind sterk in het gedrang komt en dat van het zg. rit mische werkplan "werken-spel-ge- sprek-viering" te weinig terecht komt De oudercommissie stelt, dat het r.-k. schoolbestuur bewust gekozen heeft voor een Jenaplanschool. Daar om moet het de leerkrachten in staat stellen de Jenaplangedachte in praktijk te brengen. Worden zij nog meer overbelast, dan vreest de oudercommissie dat het omgekeerde zal plaatshebben. De oudercommissie vergadert dins dagavond in het openbaar in de Je naplanschool. aanvang half negen. WOUBRUGGE Gisteren vond op de kruising Herenweg-Kruisweg in Woubfugge een ernstig ongeval plaats". De 69-jaringe bromfiétser A. O. van E. uit Ter Aar. rüdende in de richting van zijn woonplaats op de Kruisweg, verleende geen voor rang aan een automobilist uit Kou dekerk die over de Herenweg reed. De bromfietser werd bij de aan rijding geschept, waarbij hij zijn lin- kerfbeen brak en nog enkele ver wondingen opliep aan zijn hoofd. Hij werd naar het ziekenhuis Rijn oord vervoerd. Zijn bromfiets was total-loss. borreluurtje werd gedineerd. Daar werden door voorzitter Berg weer de gebruikelijke presentjes uitgereikt aan de oudsten. Dit waren mevi Hil- lenaar (89) en de heer L. Schenke- vel'd (88). Ook 'enkele chauffeurs wer den in het zonnetje gezet.. B. v. d. Hoeven jubileerde mee en de heren Klein en Berg waren 23 keer van de partij. Ook Th. Lubbe had veel ver dienste. Dokter Kortmann dankte na mens de -verhinderde burgemeester Detmers het comité voor het werk dat verzet is in al de achte.liggen de jaren en vooral de heer j. Turk die voor de fraaie jubileuminsignes had gezorgd waarmee iedereen ge tooid was. Toen arriveerde in Half weg de Sint Jans Fanfare en dë drumband VIOS tijdens het optreden St. Jans Fanfare ZOETERWOUDE Voor het eerst na de officiële ingebruikname tijdens de kermis geeft de Sint flans Fanfare morgenavond een concert in de nieuwe muziektent. Deze zal opgesteld staan op het parkeerter rein van de Christus Dienaarkerk. Aanvang 19.30 uur. Dirigent Jan Mey en zijn musici brengen een populair concert met veel moderne muziek.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2