Nieuwe Bernardus- school volgende maand in gebruik Feest voor laatste centen bouwbungalowkerkje agenda Geslaagde recital DAF TERECHT Collecte thuisfronten „Groot DeyleroorcT presenteert program LEIDERDORP Aanstaande vrij dag en zaterdag 29 en 30 augustus is het zover. Dan wordt in het kader van de Leiderdorpse kerkebouw (een multifunctioneel 'bungalowkerkje' in het Voorhof) de finale-gebeurtenis sen gehouden om de laatste centen bijeen te garen die nog nodig zijn. Onder de veelzeggende naam Totaalgebeuren' vinden er dan di verse feestelijke activiteiten plaats, waaraan elke leiderdorper kan mee doen. Tot uiterlijk dit jaar mag het houten noodgebouwtje van de paro chie "De Menswording" aan de Gaarmeesterstraat blijven staan, dan moet het weg. Het is te gevaarlijk om daar verder te blijven kerken. Om dat er al eerder ruimtebebrek was ontstaan werd er twee jaar geleden besloten de geref. Scheppings- kerk voor diverse uren af te huren. Ondanks de faciliteiten bleek een permanent gebruik van dit gebouw, zonder enig andere ruimte, geen op lossing te bieden. Bovendien groeit Leiderdorp benoorden de Engelendaal straks enorm en was hier geen kerk centrum geprojecteerd. Het derde argument om tot de bouw van deze kerk te komen was van financiële aard. Indien met de bouw van een kerkcentrum vóór maart 1975 begon nen zou worden had dit vele finan ciële voordelen (renteloze lening bis dom etc). Al deze argumenten, inclu sief de wens voor een bescheiden, multifunctionele ruimte waar de pa rochie "De Menswording" haar ei gen indentiteit zou kunnen behouden, leidde tot de beslissing om tot bou wen over te gaan. "De Menswording" hoopt, dat ook andere kerkgenootschappen van deze ruimte in het Voorhof zullen ge bruik maken. Voor de bouw van dit kerkcentrum is totaal f 585.000,- no dig. Van dit bedrag is f 60.000 bestemd voor het interieur. De actiegroep "Thuis' 75", bestaande uit het kerk bestuur en tientallen ijverige paro chianen, probeert deze som bijeen te brengen door middel van diverse activiteiten. Hoogtepunten in deze activiteiten reeks waren de eerste feestavond in oktober onder het motto: "Gezellig samen bouwen", de Kerstsamenzang op 22 december 1974, de kerstkaar tenactie en de loterij. Veel Leider dorpers hebben zich bijzonder inge spannen deze festiviteiten te doen slagen. Het reeds eerder aangekon digde "Totaalgebeuren" moet de af ronding zijn van deze reeks van feestelijke gebeurtenissen ten bate van het interieur. Daarom wordt in het Meyegaardschoolcomplex aan de Vronkenlaan 2a op vrijdag 29 en za terdag 30 augustus een feest gehou den met een tweedelig doel: ten eer ste moet er zoveel mogelijk geld bin nenkomen en ten tweede probeert de actiegroep Thuis '75 een beetje gezelligheid te creëren, waardoor de parochianen en andere Leiderdor pers elkaar wat beter leren kennen. De gebeurtenissen op vrijdag en zaterdag zijn uitgebreid. Zo zal er een "terreinverkenning" zijn, waar men van alles tegenkomt: een bier en wijnstube, patatkraam, barbe cue, tweedehands-markt, rad van avontuur enz. Verder is er ->en op treden van de rockgroep 'Engine", komt er een Amerikaanse verkcop- een loterij en nog meer „kermis ge beuren". DINSDAG 26 AUGUSTUS 197, Dinsdag Huisvesting Werkende Jongeren, 7.30 Steenstraat lb. Wereldwinkel 12.30 —6 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit r kamerbewoners, x Vrouwencafé, 91 De plaats waar het bungalowkerkje komt te staan. Zaterdagavond is er een optre- een tombola, den van een Latijnsamerikaanse Zaterdag overdag (1116 uur) is groep met muziek uit de Andes en een groots kinderprogramma geor- wederom een rad van avontuur en ga niseer d. Subsidie voor restauratie ZOETERWOUDE Met de regelmaat van de klok wordt de gemeenteraad geconfronteerd met subsidie-aanvragen voor panden die voorkomen op de lijst van beschermde monumenten. Deze keer betreft het de boerde rij Weipoortseweg 76, eigendom van de heer P. van Rijn te Lei den. Er de kosten zijn begroot op een be drag van f 16.325,55. Het rijk sub-( sidieert in dergelijke gevallen voor 30 procent terwijl de provincie 20 procent van de rijkssubsidie ver strekt. De gemeente verleent op grond van het „Besluit algemene uitkering monumenten" een uit kering van 25 procent waarvan zij geen blijvend financieel nadeel ondervindt. Dit bedrag is vastge steld op f 4.081,39. Nieuw bedrijf Grote Polder ZOETERWOUDE De jeugdige gemeenschap van de r.k. Bernardus- school aan de Hoge Rijndijk neemt volgende maand bezit van het nieu we schoolgebouw dat tot stand is ge komen aan de Oranjelaan. De verhuizing is bepaald op 8—9— 10 september. Dan gaat een lang ge koesterde wens in vervulling want cp bestaande school aan de Laan De Goede Herder verkeert in een er barmelijke toestand. De gemeente raad gaat in zijn vergadering van s.s. donderdag nog een krediet vote ren van f 34.000 voor de inrichting. Dit betreft niet de kosten 'in stof fering en zonwering. Deze waren reeds opgenomen in de stichtings- knsten. De school krijgt een bijzondere speelplaats, „Noem het maar gerust speeltuin" zegt het schoolhxofd J. de Vette! die zich "doodschrok van de eerste situatietekening van het geheel. De daarop voorkomende gro te vlakte met betonttegels leek ver re van ideaal. Men is in overleg met architect Franso uit Leiderdorp op zoek gegaan naar een goed alterna tief en heeft dit gevonden in Zoe- termeer, waar de gemeente aan het experimenteren is met nieuwe vor men. Geheel in overeenstemming met het principe dat er voor de speel plaats een veel bredere functie is dan de traditionele heeft men ge kozen voor een totaal andere inrich ting. Daarbij zijn er speciale plaat sen voor de gebruikelijke kinderspel letjes, er is b.v. een knikkerhoek, maar ook een geitenweitje en bo xendien wordt er een schooltuin aangelegd waarin de kinderen te maken krijgen met het kweken van diverse produkten. Het geheel zal vrij toegankelijk zijn waarbij uiter aard wel rekening wordt gehouden met de wettelijke voorschriften. Dit sluit aan bij het open karakter van ae school. "Het kind moet zich er ïelemaal thuisvoelen" zegt De Vette. Er wordt 'niets gelaten om dit te bereiken in en rond deze nieuwe school. ZOETERWOUDE Varekamp Internationale Verhuizingen B.V. gevestigd in Amsterdam wil huurder worden van een nog te bouwen be drijfshal aan de Energieweg 17 in het industriegebied Grote Polder. Dit gedeelte van het gebied is eigendom van de B.V. Handelmaat- VOORSCHOTEN Voor een klein select publiek concerteerde Ad- die de. Jong gisteren in Voorschoten. Het orgel der Ned. Herv. Kerk is be scheiden van dispositie; een acht tiental sprekende stemmen, waarvan twee op het pedaal. Het bezit echter karakter en leent zich het best voor de literatuur tot en met de barok. Addie de Jong vertolkte drie wer ken van Bach, waarvan het eerste, Praeludium en fuga in C, het ge lukkigst was met dit medium. De vertolking was bovendien correct van opbouw en ritme. De fraaie trio sonate in c kreeg naar mijn smaak in het Vivace de mooiste registratie. Het Largo en Allegro hadden meer contrast kunnen hebben, maar dit scheen niet realiseerbaar op dit or- gel. Een groot compliment verdient Addie de Jong voor zijn interpreta tie van de Fantasia en' fuga in g. Men bedenke, dat dit werk werkelijk magistraal is om welke reden ik de handigheid bewonder waarmee de solist een climax wist te bereiken met de tot zijn beschikking staande middelen. Eén 16 voet en één 8 voet op het pedaal vormen uiteraard niet de ideale basis voor een zo groots bouwwerk als de g moll in feite is. Na een korte pauze nam Addie de Jong zijn hoge zitplaats in bij het carillon, waarvan de kwaliteiten tot uiting kwamen in eigen bewerkin gen van eveneens Bach werken als cantatefragmenten, zeer geslaagde onderdelen uit het Notenbüchlein füf Anna Magdalena en zelfs een praeludium en fuga in C, waarnaar met "belangstelling werd geluisterd. Een zeer geslaagd recital van een enthousiaste solist. HENRI WELBOOREN LEIDEN»—s De gele DAF, die zon dag van het Van Vollenhovenplein werd ontvreemd is terecht. De po litie in Amsterdam heeft een man aangehouden die uit „De Sprang" was ontvlucht, en die bekende de auto te hebben ontvreemd. LEIDEN Leerlingen van de kleuterschool De Engelenbak in Leiderdorp hebben vanochtend een bezoekje gébracht aan de veemarkt. Niets bijzonders, want het gebeurt roei eens vaker. Maar in dit geval was het wél bijzonder: ze hadden maskers op van "koeiekoppen"Natuurlijk zelf gemaakt. De koeien zeiden boeh noch bah toen ze de kleuters zagen. Fanfare "Dat er nog een 10-tal mensen mee kunnen voor f 27.50 per per soon, inbegrepen: reis, Bobbejaan schoepen-land en diner" Dat schrijft ons drumband Vios die op 14 september naar Antwerpen gaat. Ze zullen daar optreden. U moet wel vroeg opstaan als u mee wilt want het vertrek is 7 uur 's morgens. Majorettes zijn er genoeg, maar basblazers zijn erg welkom: ook wie opgeleid wil worden tot basblazer kan komen. En hoornblazers. Blaas eens 'n deuntje mee! Klein Matilo een nieuw jaar. Een uitgebreid programma staat op sta pel. In het wijkblaadje worden nog wel een paar tranen vergoten om dat het verleden jaar niet allemaal even goed ging, en "de vakantie week is in de soep gelopen" Maar kop.op. Om alle leed te vergeten: zaterdagochtend 30 augustus kun nen alle Meerburgers gaan vissen: van negen tot twaalf. En voor de kinderen vanaf twee uur 's middags een kinderfeest. Wilt u meer weten? Het secretariaat op Drechtstraat 8 "ertelt u alles over de Meerburg. Wijk I Volk I Redactie Paul Wolfswinkel disk-jockeys, flipperen, biljarten, dammen of zalig niets doen. Donderdagavond koopavond en voor een piek kun je om acht uur terecht op de soos. Voor de gezellig heid. Dinsdagavond zullen steeds alle medewerkersgroepen gaan vergade ren. Bijvoorbeeld om nieuwe activi teiten te bedenken. En dan de woensdagavond. Die is nog over. Bedenk wat je dan zou willen doen en ga dat eens zeggen aan het Volkshuis. Want in oktober zal ook de woensdagavond benut gaan worden voor bruisende activiteiten. Hoe én wat zal afhangen van de de bezoekers. WASSENAAR In de week van 8 tot en met 13 september zal er in Wassenaar een inzameling worden gehouden voor de thuisfronten te we ten het Protestans-Interkerkelijk Thuisfront en het Katholiek Natio naal Thuisfront. De opbrengst van deze collecte wordt voor twee doelein den besteed: in de eerste olaats de geestelijke verzorging van de militai ren en ten tweede voor ontspanning in militaire tehuizen. De Thuisfront- crganisaties worden wel gesubsi- Heeft u informatiebulletin nr. 12 gelezen? Het gaat nu over het over- leg-wijkorganen. De komitees wór den vriendelijk doch dringend ver zocht op de eerstkomende vergade ring aanwezig te zijn. Zowel met ingewerkte als met minder inge werkte medewerkers. Die vergade ring voor alle komitees van het overleg wijkorganen is donderdag 23 augustus om 8 uur 's avonds. Wijk II In Meerburg start het clubhuis Heb je niets te doen? Doe dat dan bij ons! Ja, niet hier op de redac tie, maar daar waar deze kreet van daan komt: het Volkshuis aan de Apothekersdijk 33. Voor het jeugd- en jongerenwerk is het programma vanaf september als volgt. Iedere dag van twaalf tot half twee lunchklup met onder andere disko. Elke werkdag behalve woensdag kun je terech* in de IrofWesjop, van half tien tot vijf uur staat de kof fie klaar. Iedere zondagmiddag vanaf half drie soos. Dansen op de maat van Volk II Als je je rot voelt wil het soms nog wel eens helpen als je met iemand praat. Bij het Volkshuis zijn Bram Hakkenberg en Daisy v. d. Steeg al tijd bereid naar je te luisteren. In ieder geval zijn ze aan het eind van iedere middag bereikbaar. Het kan zijn dat je bontje thuis "hebt, of dat de school je niet bevalt, of dat je pro blemen hebt met vriend of vriendin. Als iets je dwars zit, blijf dan niet in je eentje zitten tobben, maar praat er eens over. WASSENAAR De wijkgemeen- sehap Groot Deyleroord heeft het programma van de activiteiten die in het komende seizoen in het Dey- lerhuis zullen plaats hebben, be kend gemaakt. Elke maandagavond kan er geschaakt worden, terwijl dinsdagsavonds om de veertien da gen bridgen en klaverjassen op het programma staan. Elke woensdag avond is er gelegenheid tot hand werken onder deskundige leiding. Donderdagavond is er een teken- en schildercursus onder auspiciën van "Ars et Studium", de vereniging van amateurbeeldende kunste- Speciaal voor de jeugd zijn er te ken- schilder- en knutselbijeen- komsten op zaterdagmorgen om de twee weken terwijl er 's woensdags middags om de twee weken een mu- ziekclub samenkomt. Plannen zijn er voor een kien- avond op vrijdag terwijl ook een informatie-avond over "politie" en andere gemeentelijke zaken in voor- bereiding is. Op enkele vrijdagavon den en zaterdagavonden kan het Deylerhuis door belangstellenden gehuurd worden. Secretaresse van het bestuur van Groot Deyleroord waarbij nu 1000 gezinnen zijn 'aangesloten is me vrouw Barning-Eijgendaal, Fabri- tiuslaan 6, tel. 15898. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Johan Daniël En Noortje Marieke, d. v. G. N. M. Arke- L E M A wegeer Arjan, Breehuys, Breestraat 19, Ouder en- soos, 24.30 uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam. tele' W oensdag Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor komerbewoners den. 8 12 uur nam. Breestraat 19, Twentwel sociëteit kamerbewoners Kennedylaan 11, avond Baha'i Gemeenschap, 8 uur nan: Apothekersdijk 33, Volkshuis, infor matie en inschrijving kinderclubs. 2 3.30 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel. 12.3 —6 uur nam. Breehuys, Breestraat 19 kinderclup voor 1012 jarigen, 45 Middelweg 4. Architec^^-»., tiecentrum „Rijnland", 7.300, nam. telefoon 07122493. Overige da gen telefoon 07132618. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9, Napraatcürsus vanaf 8 uur nam. Herengracht 51, Unified Family ge bedssamenkomst, 8.30 uur nam. telef, Donderdag schappij „De Vijver". Varekamp B.V. wil de bedoelde ruimte in gebruik gaan nemen voor de opslag van meubilair en kisten meubilair. De commissie openbare werken heeft gunstig geadviseerd. De raad wordt gevraagd zich hieraan te conforme- i, Gemeentelijke commissie Onderwijs, Recreatie, Sport Karlingen samenlevingsopbouw. 8 uur nam. - Stationsweg 28, Overleg wijkorganen 8 uur nam. Tjaikowskylaan 39. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap. M. j. Rammeling Van der Valkboumanweg 236, Lei- V. Sopakuwa (0), C. J. L. Gützlaff. .W H. Sohepman (ê5) man. M. C. Geissen- hoffer (23). man. A. NieuwenhuJjsen derdorp. Bijbelstudie en Gesprekskring W. A. Baptistengemeente, 8 x (75) 1 A. Kersoerge Keijzer (26), ïrgen (72). - - T. A. jvl. der Blom 1 der Tuin 85 Nieuwe Rijn 20a. Theehuis van Leidse Werkgroep Homofilie/COC. lb, Wereldwinkel Lei- Herengracht 51, gebedssamenkomst J. Bekooij 44853. Unified Family, 8.30 uur (72), man. S. Kikkert (57), vrc LEIDERDORP Geboren: Diane N. d. v. G. Scheurwater en M. E. Y. Keim. pema. Paul M., z. v R. J. Baaima en E. Smit. Annego, d. v. S. D. Burgmans V rijdag Breestraat 19, Twpntwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur Herenstraat 45. (gebouw Staalwijk), Kog'elenberg. Coen B., Haasteren. Pieter J., J. J. Smelt M Wamelink. ONDERTROUWD: B. Herklots M. jeugdsociëtelt Time 7.4511.30 Hooglandse Kerkgracht Bejaardensociëteit Humanitas, 24.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider- Nieuwe Rijn 19, club voor alleen- itaanden, weduwen en weduwnaars, i uur'nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel Lelden OVERLEDEN: M. E. Pet (64) M J van Manen (92) KÏeft (76), M. Webbers (41) dieérd door het ministerie van Defen sie, maar de opbrengst van de jaar lijkse collecte is de belangrijkste in komstenbron. Voor het welslagen van de collecte in Wassenaar is een groot aantal col lectanten nodig. Wie 4 een uurtje wil besteden aan het welzijn van jonge landgenoten, die in dienst zitten kan zich aamelden op de volgende adressen: Storm van 's Gravensande- weg 24, Adriaan Pauwstraat 14 en Molenplein 16. INENTING TEGEN DE MAZELEN LEIDEN De Leidse Entge meenschap (samenwerkingsver band van Leidse huisartsen, de Stichting Interkruis en de GG en GD) roept andermaal ouders OP hun kind (eren) van twéé tot en met vijf jaar tegen mazelen te laten inenten. Dit is nog mo gelijk tot 30 augustus dagelijks tussen twee en vijf uur in het gebouw van de GG en GD aan de Roodenburgerstraat. Men hoeft zich daarbij niet te storen aan de datum die op de oproep is vermeld; als deze al gepas seerd is, kan men altijd nog op genoemde tijden bij de GG en GD langs komen. De Entgemeenschap wijst erop dat het wel raadzaam is (be halve zuigelingen) de iets oude re kinderen tegen mazelen te laten inenten omdat deze ziekte nare complicaties met zich kan meebrengen. De Entgemeenschap heeft deze tweede oproep uit laten gaan, omdat de opkomst tot dusver, wellicht mede door vakanties, nogal is tegengevallen. Zaterdag Den Burcht. Antiekmarkt. 9.30 uur vm5 uur nam, Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam Geversstraat 65, Oegstgeest. socië- komerbewoners en alleen- 8—12 uur nan rraat lb. Wereld den, 's morgens geopend. Zondag Antonius Clubhuis, dansen. 811 Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit kamerbewoners en alleenstaan- 8—12 uur nam. eestraat 19, Twentwel, r komerbewoners, vanaf 9 i Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel Leiden 12.306 uur nam. Herengracht 51. gebedssamenkomst Unified Family. 8.30 uur nam., telt'. Apotheken waargenomen van 22 augustus i rstus door: Haven-Apotheek, jtia- 18, tel 20085; Apotheek Voor- Simpele ruzie leverde meer op LEIDEN Een onschuldige ruzie, gisteravond in de Groenesteeg, bleek later op de avond voor de politie meer interessante gegevens op de le- Twee meisjes, een in Leiden ver blijvende Amerikaanse van 18, die eigenlijk in Rome woonachtig is en een 17-jarige Turkse, ook in Rome woonachtig, en eveneens in Leiden verblijvend, waren aan het vechten. Inzet: een jasje. Toen de politie de beide meisjes aan een nader verhoor onderwierp bleek dat het Turkse meisje al langer in ons land verbleef dan was toe gestaan en dat 't Amerikaanse meis je in het bezit was van een doosje met opium. WASSENAAR De woning bouwvereniging St. Willibrordus in Wassenaar heeft een verzoek bij het' gemeentebestuur ingediend tot het aanleggen van parkeerhavens in de Pieter Mauritzstraat. B en W zijn van mening dat geen maatregelen getroffen moeten worden buiten het kader van het in voorbereiding zijn de „Plan Oostdorp". Niettemin heeft het college het oordeel gevraagd van het verkeers- en welzijnsoverleg dat morgenavond bijeenkomt. Wllhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 53274. Burgerraadsman Moederhulp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 81068, mej. J. Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-25202. Voor allen die ln moeilijk heden verkeren. Dag en nacht te be reiken. Architecten Architecten-informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 26385. Zitting op woens dagavond van 7.309.30 uur op het adres Middelweg 4 (bil Hoogl. kerk). Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- gemeenschao Zuidwest tel 64116, 33921 en 61944 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon: 071-44941. Redactie; 071-21507 HoofdredacteurHan Mulder Kwartaalabonnement t 86,90 Idem per post f 40,30 Jaarabonnement f 132.10 Idem per post f 149.70 Losse nummers f 0.60 Abonnementsgelden bil vooruit betaling te voldoen B11 auto matische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten Nabezorgtng van 18.0020.00 u zaterdags van 16.0010.00 uur: Telefoon 071-30500 IndleD ln ge sprek: 071-34539

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2