MENINGSVERSCHIL TUSSEN OEGSTGEEST EN MERENWIJK agenda Burgemeester opent Voorschotense Openbare bibliotheek officieel Open huis bij Gebr. Paes B.V. Parkeren Dorp straat weer mogelijk Over samenwerking kabeltelevisie VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1975 waargenomen Waard. Professorenwljk Bruyne, Kernstraat 11, Wijk IV (.Zuid-West en J. M. Schrama, Leiderdorp Van Wijk, praktyk- idres Merelstraat, tel. 91000 (zaterdag :n zondag spreekuur van 12.30—13 u.). Oojjsl H. A. Reterink, Ter- Stoltenhoff Cieba BV 25 jaar geleden op zolderkamer begonnen" LEIDERDORP-LEIDEN De zaak voor kantoormachines Cieba bestaat 25 Jaalr. De op richter en directeur van Cieba B.V., H. F. Stoltenhoff, een energieke en beweeglijke man, vleit gelijktijdig zijn 25-jarig jubileum als directeur. De nu 48-jarige Rotterdammer heeft de zaak van de grond af opge bouwd ofschoon hij 'hoog van de grond, in een zolderkamertje aan de Mathenesserweg 'in Rot terdam, is begonnen. Hij had succes met zijn administratie systemen, waarmee de basis werd gelegd voor zijn eigen be drijf, met de zeer lange naam: Centraal Instituut voor Econo mische Bedrijfsorganisatie en administratie. Dat werd later kortweg Cieba. Na verloop van tijd kon Stol tenhoff het werk op zijn zolder kamertje niet meer aan en ver huisde hij in 1958 naar Leider- dorp. Na 3 jaren kwam weer het ruimteprobleem aan de orde: de eengezinswoning werd te klein 'de kindeten sliepen bijna met hun voeten in kaar- tenkasten.' In 1965 verhuisde Cieba naar een kantoorpand in de Leiderdorpse Hoofdstraat en kreeg Stoltenhoff 500m2 tot zijn beschikking. Vanaf dat moment zei Stoltenhoff, werd delegeren een belangrijk begrip in de vooruitgang van Cieba., Door nauwkeurig medewerkers te kiezen en de organisatie steeds te analyseren en te verbeteren, groeide mijn bedrijf steeds verder uit. Het ouderwetse be grip service diende onder elke om standigheid gehandhaafd te blijven, want alleen dan kun je verder bou wen. Het verkoopassortiment werd la- - ter uitgebreid met stalen kantoormeu belen, organisatiemiddelen, brandkas ten en vele andere artikelen. Door de toonzaalverkoop (in Leiderdorp 25 m2) kwam er een persoonlijke band met de klanten. Het is nooit Stelten- hoff's bedoeling geweest een postor derbedrijf van Cieba te .maken. In 1971 verhuisde men naar Leiden, in dustrieterrein De Waard, waar het inmiddels sterk gegroeide bedrijf nog gevestigd is, zij het dat de toonzalen eigenlijk alwéér te klein geworden zijn. In 1974 deed de computer intrede by Cieba-. De capaciteit, van de ge programmeerde faktureer-automaat werd door het toenemende aantal or ders te klein en werd er naar een meer efficiënte methode gezocht. In het vorige najaar kwam er daarom een Honywell Buil computer in ge bruik aan de Willem Barentszstraat. Met beeldschermen (terminals) zoals ook op Schiphol gebruikt wordt. Vijf september as. houdt Cieba b.v. re ceptie in Kasteel Oud-Wassenaar te Wassenaar van 15.30 tot 17.30 uur. OEGSTGEEST Tussen negen uur en half tien zijn er bij de poli tie in Oegstgeest twee meldingen bin nengekomen van diefstal van een reservewiel. Het betrof in beide gevallen Lelijke Eendjes, die geparkeerd ston den aan de Aert van Neslaan. OEGSTGEEST Tussen Oegstgeest en de stichting Kabel televisie Merenwijk is een verschil van mening ontstaan. Hier door moest gisteravond, tijdens de Oegstgeester raadsvergade- ring,.het voorstel tot oprichting van Stichting Mast t.b.v. regio nale samenwerking met betrekking tot kabeltelevisie worden teruggenomen. „Dit betekent niet"] zo zei wethouder Thorn, die de vergadering leidde, „dat kabeltelevisie voor Oegstgeest van de baan is. Het meningsvèrschil zal wel tot vertraging lei den. In een volgende raadsvergadering komt de kwestie weer aan de orde". Boesjes (PvdA) ging in op een mededeling van B. en W. over een opinie-onderzoek ingesteld naar het oordeel van het Nederlandse pulbliek over de bouw van kerncentrales. Uit dit -onderzoek is n.l. gebleken dat van een grote angst voor kerncen trales geen sprake is. Denken B. en W. daar ook zo over? De voorzitter- wilde daar geen beleidslijn aan vast koppelen. Hij vond de conclusie van het onderzoek overdreven. ODA-er Vonk ging in op de mede deling in het Leidsch Dagblad over het z.g. selectief bespuiten van on kruid. De voorzitter deelde mee dat er gunstige reacties waren binnen gekomen over de vraag om hulp door bewoners. Het aantal bezwaar den bleek garing. De afsluiting van het wegvak Kamiperf oelielaan -had veler instem ming. Er werd zelfs o.a. door Kake- beeke (CDA) gevraagd om te bekij- Oude medicijnen terug naar de apotheek VOORSCHOTEN Op initiatief van de Voorschötense werkgroep Milieuzorg wordt vanaf maandag 1 september een actie gevoerd voor het op verantwoorde wijze vernietigen van oude medicijnen. Medicijnen die door het toilet warden gespoeld of via de vuilnisbak op normale wijze worden afgevoerd, kunnen het milieu schade toebrengen. Daarom bestaat er vanaf 1 september gelegenheid oude medicijnen bij de Vooïschotense apothekers in te leveren. Deze zor gen er dan voor dat de medicijnen op verantwoorde wijze worden ver nietigd. KPJ op de sportieve toer..... ZOETERWOUDE De K.P.J. heeft deze week de training hervat van het volleyballen. Ook het ko mende weekeinde staat in het teken van de sport. Vandaag neemt men deel aan zwemwedstrijden die de afdeling Haastrecht organiseerde en zondag wordt er in Alphen a.d. Rijn een districtssportdag gehouden. In voorbereiding is een lampionvaar tocht door de Weipoortse "\hiet naar de Noord Aa op vrijdag 5 september. Vanaf zondag 7 september kan men weer dansen in het Don Boscohuis waar Studio 17 'de muziek verzorgt. Vrijdag 13 september dropping. Brommers vernield LEIDEN Drie jonge Duitsers hebben gisteravond een onplezierige onderbreking van hun vakantie ge had. De jongens hadden hun brom mers geparkeerd op het parkeerter rein op de Beestenmarkt, toen ze gistermiddag in Leiden aankwamen. 's Avonds, bij terugkeer, bleek dat diverse onderdelen van de brommers waren gestolen of vernield. Er was een schade van ruim f1600.- De brommers zijn onberijdbaar. ken of meer straten afgesloten bunnen worden om er speelstraten van te maken. Het verheugde hém dat er van de zijde van de bewonérs weinig bezwaren waren gekomen. Het krediet voor invoering van de bejaardenpaspoort wérd goedgekeurd Wethouder Gmelich MeyMng deelde mede dat echtgenoten van 65-plus sers, die nog geen 65 zijn ook een 'Pas-65' kunnen aanvragen. Het is niet mogelijk om het tatrief van f 6.50 lager fe stellen pf vrijstelling te verlenen. Evenwel zal als zulke gevallen zich voordoen soepel worden gehandeld. De raad verklaard© dat een be stemmingsplan wordt voorbereid! voor het deel van de Broek- en Simon- tjespolder, dat binnen Oegstgeest is gelegen. IDe rondvraag leverde vragen op over het toekomstig overdekte zwembad, over de provinciale weg 6 en over het openbaar maken (vraag mevrouw Blom, WD) van b.v. één commissievergadering om daarmede ervaringen op te doen. Van de zijde van de PPR werd de opmerking ge maakt dat zij daar al veel eerder om hadden gevraagd. Zij vroegen om openbaarheid van alle commissie vergaderingen. De proef met een nieuwe geluidsversterking is gister avond geslaagd. Van de publieke tribune kwamen gunstige reacties. Paard te water LEIDEN In de Herengracht is gistermiddag een paard terecht ge komen. De brandweer heeft het dier een'zogenaamde "broek" aangebracht en uit het water getild. Een duiker heeft daarvoor een paar brede banden onder de buik van het dier vastgemaakt en de kraanwagen kon toen spoedig het beest op het aroge krijgen. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Jelle Johannes Hendrik z. van J Schaffer en M. J. Kooïjman; Dirkje Jannetje, d. v. J. Zwaneburg en vxxn P1*2: Ltoda. d. v. H. J. Viets en. H. Rorg; Fiona Marcia. d. v. E P. Walop en M. H. van der Leek. OVERLEDEN W. A. Zunnebeld, 33 j., m.; M. Smit, Diepenbrocklaan 11393. APOTHEKEN De avond-, ni der apotheken i waargenomen v --o-Haven-Apotheek, Ha ven 18, tel 20085; Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66. Voorschoten, oco5. Tevens op zaterdag tot Oegstgeester Apotheek, rk 8, Oegstgeest, telef. Wilhelminapark 53274. WIJKVERPLEGING i Stichting Interkruis, Mid- derdorp, Oegst Lijtweg Oegstgeest Stichting Interkruis. i Gezondheidscentrum Voorhout Zr. T. Meyssen, Ver- -11796. R. Tlel-Groenestege, nierstraat •Warmond Friezenhorst 27, Sassenheim, Vrijdag Twentwel, sociëteit kamerbewoners, vanaf Herenstraat 45, (gebouw Staalwyk), Ten Katestraat jaardensociëtiet 3 Fred. Hendirikplantsoen 25, Leider- Baha'i Gemeen- ZOETERWOUDE Gebr. Paes B.V. houdt morgen "Open Huis"f in het nieuwe bedrijfspand aan de Zoe- tirwoudse Industrieweg, dat de on derneming onlangs heeft betrokken. /.21e klanten en relaties van Gebr. Paes kunnen dan voor het eerst ken nismaken met het moderne gebouw, dr.t de onderneming op het indus trieterrein "De Grote Polder' heeft laten bouwen. De heer L. de Visser één dér dii- :«-cteuren van het bedrijf is uiterst tevreden over de nieuwe behuizing. "We zitten hier gelukkig weer een beetje ruim in ons jasje" zegt hij. 'In Leiden waren we langzamerhand veel te klein behuist. Bovendien zaten we in de stad verspreid over verschillende panden. Hier heb ben we alles onder één dak bij el kaar". Een ander belangrijk voordeel van de Zoeterwoudse vestiging is volgens de heer De Visser, dat een parkeer probleem op het industrieterrein ge heel ontbreekt. Er werken ongeveer 40 mensen bij Gebr. Paes. Twee daarvan be- de winkel in de Breestraat, aie vooral bekend is als het adres vooi hoorapparaten. Daarnaast han delt het bedrijf echter vooral in mi croscopen (van f 300,- voor gebruik jn scholen, tot voor zeer gespecia liseerd onderzoek gebruikte van f25.000,-) en in de endoscopen (die. in ziekenhuizen worden toegepast, om patiënten inwendig te onderzoe ken). Ondanks de centralisatie in Zoeter- woude denkt Gebr. Paes et niet over om de winkel in de Breestraat t p te heffen. Behalve hoorappara ten worden daar namelijk nogal wat microscopen verkocht. De Klandizie t'oor deze laagste apparaten bestaat voornamelijk uit studenten. Gebr. Paes werkt al 25 jaar nauw samen met de Japanse onderneming Olympus, de onderneming die de microscopen en endoscopen fabri ceert. Paes is de enige importeur "an die Olympus-produkten in ons lr nd. Ter gelegenheid van de inwijding van het nieuwe gebouw aan de In dustrieweg heeft Paes een pony geschonken aan de Stichting Paard- rilden voor gehandicapten vooi Lei den e.o., béter bekend als de ma nege "Moedig Voorwaarts" aan de Wassenaarseweg. Het voor de aan koop van de -pony beschikbare geld heeft het bedrijf bij elkaar gekregen aoor degenen die het bedrijf bloemen of iets dergelijks wilden schenken, te verzoeken het daarvoor bestem de bedrag over te maken op een bankrekening. staapden, weduwen en weduwnaars Steenstraat lb, Wereldwinkel Leiden. Zaterdag De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 Ileenstaanden. lat lb. .Were rgens geopend, Zondag Antonius Clubhuls, dansen. 8-11 Geversstraat 65. Oegstgeest, kamerbewoners en alleenstaanden. 1, sociëteit voor s. vanaf 9 uur nam. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel Lelden 1.30-6 uur nam. Herengracht 51 Unified Family, 7:5 j., gêh: gew. G.' J." j.. r.'7." A. D. den Haan, der Burg, i tg. v. G. J.van der" Bent?' M.~ M. safe- s i- m0etj v? Peimaarts, 59 J„ m.: J. M.' O. sóonW 74 j„ geh. gew. met J. de Boer. GETROUWD Wesseling; J. -■ ava. uj. jjegev; E. J. L. van Zanten en C. van den NieuwendRk; A. J. Rooijakkers en M. S. H. Duyn- stee; P. J van Gent en J Brandt; H. J. van Beek en C. Otto; H. Smit en C. la Lau; D. Pardon en S. H W. Kloos; H. Monitanje en C. A. Bardel- meljer; A. S. LooiJ en E. B. Hartmaan. W. W Edel i Wansink en M. ZOETERWOUDE Het ziet er naar uit dat binnenkort weer gepar keerd mag worden in de Dorpsstraat. Het nu geldende parkeerverbod betreft beide zijden van de straat en da teert van 1957. Sinds 1968 geldt een éénrichtingsverkeer voor het gedeel te tussen de Dr. Bouwdijkstraat en d!e Dokter Kortmannstraat. Aan de gemeenteraad wordt nu voor gesteld het parkeerverbod tussen de nrs. 25 en 7 op te heffen (zijde van de kerk) en opheffing van het par keerverbod vanaf nr. 36 tot aan de Dr. Bouwdijkstraat (andere zijde) en gelijktijdige instelling van een stop verbod voor dit gedeelte. B en W stellen in hun preadvies o.m. dat het parkeerverbod destijds is ingesteld naar aanleiding van het slechte uitzicht in de bocht van de Dorpsstraat en het feit dat er ge vaar bestond voor overstekende kin deren die uit de aan de toen aldaar gevestigde school kwamen. Beide Burgerraadsman Bureau Burgerraadsman, Koornbrug- steeg 7 (zykant Stadhuis). Openings tijden ma., dl. en woe. 11—12 uur en do.avond 18.3020 uur. Telefoon, dage- ïyks tijdens kantooruren 143171. Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2. tel. 51068, me). J. Schrama (maatsch. werkster). argumenten zijn nu niet meer aan wezig. Uit een onderzoek van de po litie is gebleken dat het winkelbe- SOS-dienst drijf Janson dringend behoefte heeft aan parkeerruimte. Door de afbraak van diverse percelen in de Dorps- heden verkeren. Dag straat en het feit dat door de dienst relken. openbare werken enkele struiken in Architecten de bocht zullen worden verwijderd is de situatie overzichtelijker gewor den en is het verantwoord tot wij ziging van de verkeersmaatregelen over te gaan. I hulpdienst: Tel. 071-25202. Voor allen die ln moellUk- Archltecten-: and. Op W' baar onder land. Op werkdagen telefonisch bereik- VOORSCHOTEN Voorschoten heeft voor de openbare bibliotheek een nieuwe huisvesting in de vroe gere Oranjesdhool aan de Wijngaar denlaan. Op 4 juni draaide het oud ste lid, de heer M. Lakeman, de sleutel om van de hoofdingang en Druk "Momenteel is het vrij rustig, maar we hebben het vreselijk druk gehad. Ik ben blij dat Iedereen ons heelt weten te vinden. Het is zo druk ge weest dat we ruim drie keer meer logeerbonnen hebben uitgeschreven dan vorig jaar. Verdomd goed hoor," Aan het woord, de kenner weet het reeds, VW-directeur Dekker uit Leiden. Een plezant geluid ditmaal vanuit zijn kantoor aan het Stationsplein. Hoewelvolgende week gaan in boedel en mensen verhuizen naar de overkant, naar het voormalige kan toor van Do-All. En het is nog maar de vraag of de PTT op tijd alle te lefoonlijnen kan aansluiten. Overi gens: de heer Dekker is met vakantie naar Duitsland geweest, heeft regen gehad. Integreren Wie in Leiderdorp woont en behoef te heeft aan een lezing over de in tegratie van lager- en kleuteronder wijs kan volgende week donderdag avond een openbare en gezamenlijke vergadering bijwonen van de ouder raad en schoolraad van het open baar onderwijs. Mej. Th. Semplonius die inspectrice is van het kleuteron derwijs houdt dan een praatje. Redactie Paul Wolfswinkel Engelsen, die het 25-jarig feest ko men meevieren, moeten ook werken voor de kost: ze nemen deel aan het jubileumtoernooi, morgen op de vel de aan de Hoogmadseweg. Missie Gastvrij Het gemeentebestuur van Leider dorp is overigens bijzonder gastvrij, wist u dat al? Vanavond worden na melijk het bestuur van de jubileren de korfbalverniging Velocitas en hun gasten, de Engelse club Croydon, door het gemeentebestuur ontvangen. Dit weekeinde organiseren me vrouw en meneer Langelaan uit Zoeterwoude in 't Spinhuis, het voor malige Graalhuis, weer de jaarlijkse fancy-fair. Met hun assistenten ho pen ze met de opbrengst van de di verse attracties een fiks bedrag bij een te krijgen voor de Zoeterwoudse missionarissen. Zaterdag van 7-10 ('s avonds), en zondag van half 11 's morgens tot 's avonds zeven uur. Aan het slot van het geheel worden er prijzen getrokken van de grote loterij, waarvoor vorige week bjj de kerken loten zijn verkocht. gisteravond verrichtte burgemees ter J. van der Haar de officiële ope ning. Die opening werd door de voorzitter van de bibliotheek, mr. J. Klaasesz oud-commissaris der ko ningin, een sacrale plechtigheid ge noemd- Burgemeester Van der Haar be gon met een citaat van Thomas a Kempis"Overal heb ik rust gezocht en ik heb. ze slechts gevonden met een boekje in een hoekje". De nieu we vestiging van de bibliotheek is volgens de burgemeester allerminst onbesproken gebleven in Voor schoten. De. gemeenteraad heeft langdurig en met de rug tegen de muur besluiten moeten nemen met grote financiële consequenties. De start van de bibliotheek was een maal in de kelder van het gemeen tehuis, daarna kwamen de afge keurde scholen en thans is het weer een. schoolgebouw, dat echter volle dig herboren is als bibliotheek. Met een variant op een uitspraak van Erasmus "een gemeente zonder bi bliotheek is onleefbaar", besloot de burgemeester zijn korte toespraak. Mr. J. 'Klaasesz vond het verras send om te kunnen meemaken dat in deze tijd waarin vele tradities overboord gegooid worden, taboes verdwijnen officiële openingen ge handhaafd blijven. Hij dankte het personeel voor de inzet gedurende al die jaren dat gewerkt werd in oude gebouwen en ook thans nu de biblio theek in vijf weken tijds maar liefst 950 nieuwe leden kon noteren, waar- "Heemschut" aan en benadrukte spoedig kans krijgt om er nog een onder 300 volwassenen, waardoor nog even het Monumenten jaar. In stukje aan te bouwen o.a. voor een thans op iedere 4 inwoners er 1 lid de bibliotheek wordt thans geëxpo- discotheek besloot. Klaasesz de offi- is van de bibliotheek. seerd, door leden van de Kunstkring clële opening en kregen de vele ge- Namens de Stichting Oud, Groen Voorschoten over "Het Jaar van de nodigden de kans het gebouw te be en Leefbaar Voorschoten bood mej. Vrouw". zichtigen en een alcoholvrij drank- R. Regeer een abonnement op Met de wens dat dé bibliotheek je in te nemen. enschap Zuidwest Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam en zaterdag 24 uur nam. Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-1 gemeen schap Wo 8 uur nam- Kennedylaan 11, Oegstgeeffc. vr. 8.15 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 30360. Geopend di. t/m vr. 9.30 —12 uur vm. en van 2—5 uur nam Huize St.-Maarten Opvanghuis voor ortslsgevallen van ln nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 diag en nacht bereikbaar Tel.: 32187. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Niemeyer. Hof- dilck 32 Oegstgeest tel. 07163652. Wijziging Wetswinkel De Wetswinkel is ln Juli en augustus Mr. Klaasez: „Sacrale plechtigheid LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave. Leidsch DagDiad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon: en admmistr.: 071-25041 071-21507 Hoofdredacteur- H a n Mulder Kwartaalabonnement t 35.90 Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Idem per post f l49-70 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen BI) auto- overschrllvtng geeD ad- i incassokosten van 18.00—20.00 u an 16.00—18.00 uur- Telefoon 071-30500 Indien ln ge sprek: 071-84539

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2