Bewoners mogen meepraten Steensma van PD metpensioen Pas 65" ook in Wassenaar MIMI Gouden jubileum agenda organist Riebeek OEGSTGEESTENAAR DEED VEEL VOOR TUINBOUW Happy Sound voor de ziekenomroep Bijeenkomst over Nieuwe Levenstijl JUBILEUM- KERMIS BIJ ZUIDER- KWARTIER Bij reconstructie Raadhuislaan VOORSCHOTEN De Voorschotense Raadhuislaan zal een reconstructie óndergaan. Inmiddels heeft de commissie voor openbare werken, verkeer en vervoer de plannen goedgekeurd. De bewoners van de Raadhuislaan, die al enige jaren geleden gezamenlijk een brief gestuurd hebben over de toen al onhoud bare situatie, krijgen de gelegenheid om kennis te nemen van de plannen tijdens een door het gemeentebestuur belegde bij eenkomst in het Cultureel Centrum op vrijdagavond. MAANDAG 18 AUGUSTUS 1975 ZOETERWOUDE Organist •Riebeek vierde zondagochtend zijn jubileum ais organist. Dit gebeur-" de tijdens een plechtige eucha ristieviering in de Meerburgkerk. Pastoor Schlatmann overhandigde de jubilaris na een lovend toe spraakje de pauselijke onderschei ding Pro ecclesia et pontifice (zie foto). Na de dienst was er een ontvangst in De Drie Eendjes, waar de jubilaris en zijn echtge note nog eens in het zonnetje werden gezet. Pastoor Schlat mann overhandigde de jubilaris namens burgemeester Detmers een enveloppe met inhoud en la ter nog een onderscheiding: de medaille van de Gregoriusvereni- ging. Namens het zangkoor bood de heer J. Tieken een geschenk onder couvert aan. Het jongens koor benoemde hem tot erelid van de fanclub. Maandag U, Steenstraat ab. Wereldwinkel Lei- dien, 12.30-6 uur nam; Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam. tel. 44853. Dinsdag Huisvesting Werkende Jongeren, 7.30 penstraat lb. Wereldwinkel, 12.30—i Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor Pieterskerkstraat 1, Werkgroep Dienst- welgeren, 8 uur nam. Breehuys,^Breestraat 19, Ouderensoos. 2 Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family. 8.30 44853. Asfalt De Raadhuislaan vanaf de split sing Leidseweg tot aan de Prof. Einsteinlaan zal een aantal ingrij pende wijzigingen krijgen. De klin kerverharding- zal worden gewijzigd in een asfaltverharding. Voor de wo ningen gelegen tussen de Vreden- hoeffstraat en Vlietzicht zullen par- keerstroken worden aangelegd, hier door wordt de afstand tussen de wo ningen en de rijbaan vergroot. Dat laatste is voor van belang in ver- Parkeerverbod Spiegheldreef in commissie LEIDERDORP De Commissie Verkeer en Vervoer vergadert op dinsdagavond 19 aug. 's avonds op 20.00 uur. Men behandelt o.a. de in stelling van een parkeerverbod voor een gedeelte van de Spiegheldreef na bij de sportzaal „Op Dreef". Er is een bespreking van een voorstel tot reconstructie van het kruispunt Hoog madeseweg-Acacialaan-Êricalaan. Ook de Interim-nota betreffende de tracé-studies voor Rijksweg 11 en de secundaire weg 6 in de provincie, opgesteld door de direcetie Zuid- Holland van Rijkswaterstaat wordt besproken. Ook komt er een voor stel ter sprake omtrent een Fiets- wegenplan voor Leiden en omliggende plaatsen opgesteld door de werk groep Fiets. 9 Aan de Wassenaarse raad wordt voorgesteld te besluiten tot verkoop van 446 ca. grond aan de Van Hall straat (industrieterrein) aan de heer J. B. Kennedie, die daar een meubelberging voor zijn 'bedrijf wil bouwen. De prijs van de grond is bepaald op f.95 per ca. /x, Groen De dienweg tussen de Oranje- boomstraat en de Prof. Asserlaan zal worden verwijderd en vervan gen door pafkeer- en groenstroken. Ter hoogte van het instructiebad zullen parkeerstroken aangelegd worden. De Raadhuislaan zal ook fiets- en bromfiets suggestiestroken krijgen. Tenslotte zullen verkeers maatregelen getroffen worden, wel ke naast het goed functioneren Van de splitsingen ten doel hebben de snelheid vajn het verkeer op de Raadhuislaan te verminderen. LEIDERDORP De Lande lijke Stichting «onnefonds Ziekenomroepwerk heeft mid dels de platenmaatschappij Ariola een L.P. uitgegeven met daarop zogenaamd Happy Sound oftewel allemaal gezellig in het oor klinkende muziek. Michel Verhey van de IROL (Leythen- rode) gaat deze plaat, die rond 15 augustus uitkomt, donderdag morgen 21 augustus op de Lei- derdorpse markt verkopen voor f 14.90 per stuk. Hij heeft er 300 besteld en wanneer hij ze niet al lemaal verkoopt wordt zaterdag de verkoop voortgezet in het win keicentrum Santhorst en het wnikelcenfrum in de Oranjewijk). Een groot gedeelte van de op brengst komt ten goede aan de Interne Radio Omroep Leythen- rode die zeer acceptabel werk doet in dit verpleegtehuis aan de Persant Snoepweg-Hoogmadese- weg. LISSE/OEGSTGEEST Een markante figuur gaat de Plan- teziektekundige Dienst verlaten. Het is technisch hoofdambte naar Lodewijk Wiebe Steensma. Hij is hoofd van het districts kantoor in Lisse, dat de regio Leiden en de Bollenstreek omvat. Steensma is zaterdag 65 jaar geworden. Dat betekent de maand augustus uitdienen en dan met pensioen gaan. Niet minder dan 44 jaar is hij bij deze "controledienst" werkzaam geweest. Op 29 augustus, 's middags vier uur, zal er een afscheidsreceptie zijn in de aula van het Laboratorium voor Bloembollenonder- zoek aan de Heereweg in Lisse. Steensma zal worden opgevolgd door de Hillegommer W. J. Schenk, die 16 jaar aan de P.D. is verbonden. Lodewijk Steensma Amsterdam- blijven. Dat gesprek had in de mer van geboorte, maar al lange ja- eerste klas wachtkamer van het ren wonend aan de A. v. Neslaan in Utrechtse station plaats. Kort en Oegstgeest is in de gehele kwe- bondig werd de jonge Steensma dui kers- en exportwereld bollen, bloe men, groenten, boomkwekerijproduk- ten, planten en aardappelen een bekende persoonlijkheid Hij heeft er veel toe bijgedragen, .dat er uit de regio Leiden en uit de Bollenstreek een goed produkt werd geëxporteerd. Steensma is de eerste om te erkennen, dat de maatregelen, die hij moest nemen bepaald niet al tijd éven prettig waren voor de be- delijk gemaakt, dat zijn salaris f 1397 per jaar zou zijn en dat er beslist geen hogere rang dan contro leur in zou zitten. Op 3 augustus 1931 was Steensma hulpcontroleur geworden en op 19 oktober kreeg hij een vaste aanstelling als controleur. Dus werd hij ambtenaar. Het nu scheidende districtshoofd heeft een aantal jaren gewerkt in Hillegom, maar kwam in 1933 naar trokken kwekers. Het ging er echter het districtsbureau Leiden, dat i steeds om eën kwaliteits-produkt op de markt te brengen. Praten met Steensma wil zoveel zeggen als een relaas aanhoren van wat er in die 44 jaar allemial is ge beurd. 'Na de Rijks Middelbare Tuinbouwschool in Lisse te hebben toor Leiden. Men kende doorlopen kwam Steensma als hulp- tricten in '"de streek' controleur voor twee maanden in dienst van de Plantenziektekundige Dienst in Hillegom. Hij werd een "blijvertje". Een ambtenaar, die men had aangenomen, bleek niet te be vallen. Toen besloot de P.D.-direc- •st gevestigd in de Roodborststraat en later aan het Rapenburg. De heer Schoen had de leiding. Toen deze in 1941 naar Wageningen werd overge- plaats kwam Steensma 'in zijn plaats als'hoofd van,het kringkan- sn zes dis regio Lei den met elk zo'n 100 tot 125 expor teurs. Tijdens de Reorganisatie van de P.D. in 1967 werd het kantoor in Leiden opgeheven en overgeplaatst naar Sassenheim. Mén had namelijk de kringen Leiden en Sassenheim Apotheken De avond-, nacht- der apotheekn in de regio Lelden, wordt waargenomen door: Apotheek Reyst, Sbeenstraat 35, tel. 20136; Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 01717—2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur n'am.: Oegstgeester Apotheek, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 53274. Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moedereorg), Terweepark 2. tel. 51068, mej. J. Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-25202, Voor allen die in moeiiyk- heden verkeren. Dag en nacht te be reiken. Architecten Architecten-informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar ónder nr. 26385 Zitting op woens- Gemèenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschao Zuidwest te) 64116, Infosentrum Infocentrum Breestraat 66, Leiden, Donderdag 8.3010.30 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam. Gespreksavonden GespreksavonüeD Baha-l gemeen schap Wo. 8 uur nam.. Kennedylaan 11. Oegstgeen, vr. 8.16 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 30360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 —12 uur vm. en van 2—5 uur nam Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders eyt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dag en nacht bereikbaar. Tel.: 32187. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Nlemeyer, Hof- dllcK 32. Oegstgeest. teL 071—53652 Wijziging Wetswinkel i augustus 0„pend od di. en do.' 18.30—20.3 Lei'dse Rechtswinkel i do.avond tie in Wageningen (landbouwhoge- samengevoegd en in 1970 kwam Lis- ook bij. Sinds 1974 is het kan toor nu ondergebracht in Lisse aan "de Heereweg naast de Rijks Middel bare Tuinbouwschool. Steensma heeft in die 44 jaar taij- zonder prettig samengewerkt met de mensen uit het kwekers- en expor- di. 6.30—8.30 do. 6.30—8.30 uur nam., Hogendorpstraat teursvak en met de veilingen in Rijnsburg en Lisse wat de bloemen en de bollen betreft én Leiden en Katwijk ten aanzien van de groen ten. Steensma: "Naar mate de we reldhandel toeneemt wordt het ziek- ZOETERWOUDE - „Christ; gen er niet in berusten, dat er on verantwoord wordt omgegaan met een beperkte hoeveelheid grondstof fen, wat in de huidige wereldvoed- selnoad voor velen een direct le vensgevaar betekent". Zo luidt een oproep aan de Raad van Kerken in Nederland aan de aangesloten ker ken. Deze oproep dient als oorbe reiding op een grote aktie rond Prinsjesdag in september a.s. waar op algemene aandacht gewaagd gaat woeden voor een nieuwe le vensstijl. De oproep van de Raad van Kerken sluit aan bij een op ve le plaatsen reeds bezig zijndë be zinning over thema's als versobe ring. A.s. donderdag, 21 augustus wordt er in het Don Boscohuis een eerste bijeenkomst gehouden ter oriëntering er. informatie over dit thema. Een ieder die daarvoor belangstelling heeft is van harte wel kom maar heel in het bijzonder worden verwacht de leden van de Kerkeraad, parochievergadering, en Raad van Kerken, van de werkgroep Missie- en Ontwikkelingshulp en de zendingscommissie en van de werk groepen Vrede en Ontwikkelingssa menwerking. Aanvang 8 uur. De nationale werkgroep heeft een informatie- en diskussiekra it uitge geven onder de titel "Nieuw is an ders". Deze zal op grote schaal wbrden verspreid. tebeeld sterker. Daarom controleren de mensen van mijn dienst, om maar een voorbeeld te noemen, niet alleen de door kwekers uit Rijns burg en omgeying en uit andere de len van het land bij "Flora" aange voerde bloemen, maar ook de im portpartijen, die in Rijnsburg wor den verhandeld. Een goede contro le is nodig, want de vele ziekten, die in de gewassen kunnen optreden, moeten we buiten de deur proberen te houden. Dus bestrijden. Burgerlijke stand 36, vrij. 7—9 mir Morsweg do. 79 uur na Dienstencentrum ae informatie dae va Dierenhulpdienst katten, vogels Dag Voor inden, gemeenten N. Tolsma ;n. van E. A. Scheep- Bedijn; Astrid, dr. van W. Leeuwen en M. de Vogel; Arwin. Smit en E. A. M. van Ver- Leiden en Leiderdon bereikbaar: telef. 34687 Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk Werk Oude Rijn 44o, spreekuur dag. van nam., telefoon (071—) 20931 Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, ueiu Aanvragen hulp bejaarden en lange rlg zieken en gezinsverzorging, M 45. tel. 49441 (ma t/m vrij. 9—10 i der Meer; Danielle, Hasrat l A.. Koning: Kim, Raymond Ludmilla C. J. voorm). Sociale raadsvrouw Raadsvrouwe: firn* J. woe. 6-6 uur nam. Hogendorpstraat 36, ma. 10.30 di.To.ac>-n.30 Dilkstraat 2a, wl stadswijk, Herenstraat 45 vr. nenstad, Gerecht 10. dorps' Kool, Driftstraat 4t»a, Dijkstraat 2a, woe. 10-11 uur vm. Tuin-' stadsn 11.30 J. Okhuljsen (0) Sociaal Raadsvrouw LEIDEN Om volgend jaar volop het vijftigjarig jubileum te kun nen vieren voert de speeltuinver eniging Zuiderkwartierallerlei acties. Afgelopen zaterdag werd er een kermis gehouden, 's avonds draaide het rad van avontuur in het clubhuis. Hier een beeld van de gespeelde spelletjes. n*> elke Dienstencentrum MÖrskwartieï: elke zondering van 6 augustus.' Diens' spreeku Dienstencentrum Binnenstad: geen Teekuur. Stadhuis: elke donderdagavond van. LEIDEN Op de Jan van Houtbrug heeft zich zaterdagmiddag een kop-staart aanrijding voorge daan. Een DAF-personenauto, bestuurd door een 62-jarige man uit Lisse wilde het verkeer van de Zoeterwoudsesingel voorrang verlenen. Een achter hem rijdende vrachtwagen uit Vaassen pag te laat' dat de bestuurder <jan de DAF afremde en reed op de personenauto in. Er was een redelijke materiële schade. Persoonlijk letsel liep niemand op. WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar stellen de gemeenteraad voor (vanavond 19.15 uur) medewerking te verlenen, aan de invoering van een algemeen geldend landelijk paspoort voor bejaarden per 1 december a.s. Voor het paspoort, dat de naam Pas 65 zal dragen ko men in aanmerking alle personen die voor 1 januari 1976 de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt en hun echt genoten. De kosten van een dergelijk paspoort zullen f6.50 bedragen. Het document behoeft, als het eenmaal is uitgereikt, niet te worden verlengd. De kosten van de uitreiking worden door burgemeester en wethouders ge raamd op f 2000, exclusief personeels kosten. Zij gaan er van uit, dat van de ongeveer 3500 bejaarden in Wasse naar ér 1500 de pas zullen aanvra gen. Het te ontvangen bedrag van f 10.000 aal wel ongeveer de kosten die de gemeente moet maken in clusief dé personeelskosten dekken. De agenda ziet er verder als volgt uit: Salarismaatregelen per 1 augustus 1973; Extra afschrijving nutsbedrijven 1974; Aangaan vaste geldleningen: Algemeen besluit garanties hypo thecaire geldleningen ten behoeve van d'e aankoop van een reeds be staande woning; Verlenging dienstverband direk- teur G.G. en G.D.; Invoering landelijk paspoort voor bejaarden, genaamd Pas 65: Jeugdgebouw, staande op het ter rein achter de Deyl^rweg; i Overdracht van schoolgebouw met grond van de School Bellesteyn aan de Vereniging voor Christelijk Natiomael Schoolonderwijs: Overdracht schoolgebouw en grond (kleuterschool Bambino in het Po- lanenpark) aan de Katholieke Stichting Onderwijs St. Joseph: i Verkoop grond vóór het pand Kat- wijkseweg 22; Verkoop van aan de Van Hall straat gelegen grond; i Continuering verkeersmaatregel Buurtweg; bekrachtiging i.v.m. wijziging bebouwde kom: Duivenhok Zonnevéldweg 51; i Voorbereidingsbesluiten; Voorbereidingsbesluit Duinrell. Burgerraadsman Bureau Burgerraadsman, Koornbrug,- steeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- Telefoon, dage- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon: Directie en adminlstr.: 071-25041 Redactie: 071-21607 Hoofdredacteur- Han Mulder Kwartaalabonnement 1 35.90 Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Idem per post f 149.70 LoSse nummers f 0.60 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By auto matische overschrijving geeD ad ministratie- en. incassokosten Nabezorglng van 18.00—20.00 u Zaterdags van 16.00—18 00 uur: Telefoon 071-30500 Indien tn ge sprek: 071-84539

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2