Overtollige steeds groter meaicnnen: probleem 4-1 STAKING ARGENTIJNSE VOETBALPROFS IS VOORBIJ Hockey-dames naar zege op Belgie: Liefdesaffaire zou in wanhoopsdaad eindigen-' LEIDSCH DAGBLAD MANNELIJK MEDEWERKER EENGEZINSWONING STUDIEPLANNEN? 1 schilderwerk BARONIE B.V. chocolade- en suikerwerkenfabriek ARBEIDSKUNDIGE MAANDAG 18 AUGUSTUS 1975 Atletiek Bert Klop (Horror, Sneek) heeft gisteren de '20 kilome ter wedstrijd hardlopen Sneek— Bolsward—Sneek gewonnen in 1 uur 4 minuten en 45 seconde i. Klop had een voorsprong van 21 secon den op Nijboei- (Daventria). Motorsport Heikki 'Mikko'a heeft gisteren in Hvvinge voor eigen pu- bliek de grote prijs van Finland mo- tocross 250 cc gewonnen. jVJxkola werd met zijn Husqvama in twee manches respectievelijk tweede, en derde. de kwaliteit van het oppervlakte- verbrandingsoven water is het er bar en boos ge- steld. Want ze hebben er niet al leen die zo langzamerhand .be ruchte chemische fabriek. Nu zou bovendien gebleken zijn dat het Naarder Diaconessenhuis een ern- Hoofïïnspekteur stige vervuiler is van het buiten- van 't ministerie water. Dat komt omdat het zie- gesteld, die zich kenhuis zijn medisch afval via het riool loost. aar klaarblijkelijk a alle gevallen de wordt gebruikt. waai'schijnlij'k dat het ziekenhuis personeel gemakshalve toch ook maar het een en ander via de afvoer wegspoelt. In ieder geval is er door de Geneesmiddelen en commissie in- bezig houdt met de wijze onderzoek afvoer van overtollige medicijnen. „Maar, hoe gek het misschien ook klinkt, men ziet 't hier nog niet als een levensgroot probleem," zegt een woordvoerder op het ministerie van dingsoven voor overtollige medica- Volksgezondheid. „Uit het oogpunt menten en medische afvalstoffen. Zo van milieuverontreiniging stelt het ook het ziekenhuis in Naarden. Het volgens ons niet zo veel voor." is echter maar de vraag of er „De meeste geneesmiddelen bevatten desondanks toch niet grote hoeveel- namelijk organische stoffen, die heden overtollige medicijnen via de gemakkelijk worden afgebroken, afvoer van het ziekenhuis in het Vooral bij de ouderwetse genees- riool terecht komen. Met alle middelen komen echter nog wat gevolgen voor de kwaliteit van het organische stoffen voor, zoals kwik, dat zich niet laat verbranden. Daar weten we nog geen raad mee. Deze overtollige stoffen worden nu nog in een bunker opgeslagen. Televisie-spot 1969—'70 zond het Volksgezondheid een erop buitenwater. Onderzoek Op initiatief van Gedeputeérde Staten van Noord-Holland is de provinciale Raad van de Volksge zondheid in Noord-Holland onlangs een onderzoek gestart naar de wijze, waarop de ziekenhuizen in deze televisie-spot uit provincie hun overtollige medicijnen te wijzen, dat het gevaarlijk afvoeren. Uit dit, nog niet verouderde of overtollige medicijnen afgesloten onderzoek zou voorshands te bewaren. Men kon deze het beste wel gebleken zijn dat twaalf van de zo snel mogelijk weggooien. Niet in bijna zestig ziekenhuizen in Noord- de vuilnisbak. Beter was het, zo Holland hun overtollige medicijnen bleek uit het tv-spotje, ze weg te in het rioolwater spuien. spoelen door het toilet. Een paar jaar geleden heeft men De voorlichtingsdienst van het ook al een soortgelijk onderzoek in ministerie kreeg op het tv-spotje Noord-Holland verricht. Daaruit tamelijk veel reacties. Vooral van bleek dat de afvoer van overtollige mensen, die meer wilden weten over medicijnen beslist niet bevredigend de houdbaarheid van bepaalde verliep. De toestand was allerminst medicijnen, ideaal, aldus het rapport van de Raad van de Volksgezondheid.- Om Twee jaar later zond men hetzelfde nu te kijken-of er enige verbetering spotje uit. Ook ditmaal kwam er een in deze situatie is opgetreden, wordt groot aantal reacties van het de situatie in de ziekenhuizen nu publiek. Maar van geheel andere opnieuw onderzocht door de Raad aard. Men vond het namelijk van de Volksgezondheid in Noor-d schandelijk dat op deze manier het Holland. Over het verloop van dit oppervlaktewater werd onderzoek kon men nog niets con- nigd. Waaruit blèek dal creets mededelen. milieubewustzijn in korte tijd toegenomen. BUENOS AIRES De Argen tijnse voetbalprofs hebben zater dag hun staking, die dinsdag was begonnen, beëindigd. De Argen tijnse minister van arbeid had hun staking, in aansluiting op de eis van een salarisverhoging van 80 onwettig vei'klaard. De mi-, nister dreigde met strafmaatrege len als de onderhandelingen met de Argentijnse voetbalbond niet duel tégen Boca Juniors, zouden worden hervat. Nu de staking is beëindigd kan het Argentijnse nationale team in Rosario de interland tegen Brazilië spelen. De ploeg was in training "gebléven, maar deze week moesten de clubs voor de competitiewedstry den J eugdploe - gen in het veld sturen. De natio nale titel, van Argentinië kwam bezit van River Plate in het PAPENDAL Het Nederlands lend strijd tegen België met 4—1 gewon nen. De ontmoeting werd gespeeld ter voorbereiding op heit toernooi om het wereldkampioenschap, dat over veertien dagen in Edinburgh wordt gehouden. Bij Nederland werden alle vijftien geselecteerde dames ingezet en door de vele wisselingen kreeg het duel soms een rommelig karakter. Hoewel er nog wat slordigheden aan het spel kleefden, kreeg men toch een duidelijk beeld van de krachtsver houding. Nederland was veel sterker zowel technisch als conditioneel. De Belgische dames hadden alleen het WK-team, bekend in antwoord op de .openingstreffer uit Ajax PSV 0—1; Volendani de strafbal van Nel van Kollenburg. Na'de Belgische gelijkmaker van Ka- trien Kouyoujiinsky scoorde Neder- Sparta 5—0; NEC Feyenocc'd 0—2; Go Ahead Eagles FC Den Haag 2—2; Haarlem PEC/Zwolle 2—1; land in de tweede helft nog drie keer De Graafschap FC Amsterdam dankzij Jos van der Miessen. Nel Kollenburg (uit straf corners) en Gonneke Elshof. Bondscoach Riet Kuper was ver heugd over het resultaat tegen Bel gië dat als een moeilijke tegenstan- 0—0; Wageningen FC Utrecht 0—0 Engeland Aston Villa Leeds Un. 1—2; Burn ley Arsenal 00; Everton Co ventry City 14; .Ipswich Town Newcastle Un. 0—3: Leicester C. speelster in de gelederen verpool 2—0; Sheffield Un. Derby C. 1—1; Stoke City West Ham 1—2; Tottenham H. Middles- slechts heeft van het elftal dat in 1971 Nieuw Zeeland de officieuze wereld- Niet verontrust ndelijk komen ze dus toch in het verontrei- water terecht. Het Ministerie van Volksgezondheid blijft het publiek daarom nog steeds aanraden om overtollige Het ministerie ging te rade bij de derde mediCijnen door het toilet weg Koninklijke Maatschappij ter Be- te spoeien. Dat zou de minst Overigens is men op het Ministerie vordering van Volksgezondheid en Milieuhy- kreeg mei giëne nauwelijks verontrust over de helft van de medicijnen die de twijfelachtig "of" milieubeschermer wijze, waarop de ziekenhuizen zich mensen innemen, niet binnen het het daarmee eens zijn. lijkt Hst komende weekeinde speelt de d&- mespl'oeg op Papendal nog een twee tal oefenwedstrijden tegen d'e Landen ploegen van de Verenigde Staten en Jamaica. Het Nederlandse herenhockey- Duitsland Kickers Offenb. Hamburger SV 3—2; Werder Bremen Eintracht Fr. 1—2: Borussia, M.G. Kaisers- lauitern 3—0; Eintracht Br. Hertha Berlin 5—2; Schalke 04 MSV Duis burg 51; Bayer Uerdingen Bo- ontdoen hun medisch afval, lichaaf worden afgebroken. Uit- met 4—2 van de voorlopige Hannover 96 2—1: Karlsruher SC Nederlandse selecbieploeg. die om- Bayem Münoheii 1—2. De slachtoffers van het vermoede- langs deelnam aan het internationale België Hike misdrijf zijn de 60-jarige ge- hockey toernooi in Montreal. Het La Louviere FC Antwerp 01; de WK-team nam na een vlakke eerste Beerschot Club Brugge 1—1: Wa- adresseerafdeling kunnen direct cjpn plaatsen. Het gaat hierbij om een part-time functie van tijdelijke aard. De werkzaamheden bestaan uit het afslaan van me talen adresplaatjes op girokaarten, kwitanties en abonneelysten. Bij een maandovergang dient men acht en bij een kwartaalovergang twintig opeenvolgende werkdagen beschikbaar te zijn. Werktijden }4.00-16.30 anmelden by de heer J. Bree- Leidsch Dagblad B.V., Witte Singel 1, Leiden. NUNSPEET (ANP) Een ver- weken geleden werd verbroken. broken liefdesaffaire tussen eer jarige kelner en een 21-jarige veerster heeft er vermoedelijk toe huwde R.W.H. uit 't Harde geleid, dat het tweetal donderdag- 21-jarige ongehuwde L. de R. uit. heïft avond onder de trein Amersfoort- Nunspeeb een doelpunt Zwolle sprong. De politie heeft dat De politie voorsprong van 10. door regem Anderlecbt 20; Cerkel Bolhuis uit AS Oostende 1—2; Ber- zaterdagavond op een persconferen- van de ware toedracht tie meegedeeld. 1 beuen. Zij denkt aan een Twintig man van het Gelderse en aan een ongeluk. Het i regionale rechercheteam zijn sinds lijk dat de man het meisje vrijdagmorgen vroeg bezig met het aanstormende trein gooide i onderzoek naar de dood van de twee bij ook zelf om het leven kwam op de hoogte lange corner Een kwartier na rust chem RC Mechelen 2—0; RWD maakte Ad Boelaaa-s gelijk, 1—1. Ties Molenbeek Beringen 4—0; Beveren misdrijf Kruize zette echter het WK-team vijf Standard Luik 1—0; Lie.rse SK 5 moge- minuten later weer op een voorsprong Sporting Charleroi 3—0; FC Luik voor _de (2—1), door uit een lange Conner raak Lokeren daar- te schieten. Maar ook deze soore hield I niet lang- stand toen uitblinker in de het wegrestau- Het ongeluk moet volgens de spoor- Nederlandse selefctieploeg,' Jan Boers- liohit). Honkbal (gestaakt wegens slecht de rijksweg wegrecherche donderdagavond met een prachtig schot i 2—2 Amersfoort-Zwolle onder de gemeen- half tien zijn gebeurd op een niet- zorgde. Het zwakke centrum in de te Nunspeet. Hun zwaar verminkte lichamen werden vrijdagmorgen om ongeveer vijf urn: door personeel van het weg- o avolltlB cwc restaurant gevonden. Aanvankelijk haar "bromfiets beveiligde overweg achter het weg- defensie restaurant. De machinist heeft niets vormd door Dijkerman van het ongeluk gemerkt. Het meisje had tot enegen avonds gewerkt dacht men aan zelfmoord, dat het om twee personen ging, stel de der ijkspolitie in Nunspeet een nauwgezet onderzoek in. Al snel bleek dat de twee sinds enige tijd een verhouding hadden, die enkele ildkampioenen via' Paul Lit- vertrok met jens, uit een straf corner, huis. Zij reed Spits konden uitlopen nas de overweg. De bromfiets afloop maakten Bart Taminiau het ongeluk ge- Flip TE HUUR VOOR ±1 JAAR Carneoolstraat 12, Leiden net voor- en achtertuin en garage. Volledig gestoffeerd. Huurprijs f 700,— per maand. Inlichtingen: kantoor Zaalberg, telefoon 07149147. ONDERWIJSINSTITUUT M.E.A.B o.l.v. M. v. d. Horst Herengracht 4 - Tel. 30660 - Leiden Officiële door het I.M.O. erkende - Middenstands- opleiding. VANAVOND tussen 7 en 9 uur 3W speciale inlichtingenavond! Mondelinge avondcursussen voor: Alg Ontw. - Middenstand - Boekhouden - M.B.A. - S.P.D. - Marketing - A.A.C.-examen Nederlands - Engels - Frans - Duits - Spaans Beroepsgoederen vervoer - Steno. 2e conversatiecursus - 50% korting. Wie voor 1 september a.s. inschrijft op één conversatiécursus, kan een 2e gaan volgen en ontvangt hierop 50% reductie. altijd is op de plaats vonden De man, die die 'avond geen dienst had gedaan, was met zijn auto ge komen. Zijn wagen had. hij - aan de overkant van het wegrestaurant ge parkeerd, waarna hij via een voet gangerstunnel onder de rijksweg naai de overweg moet zijn gelopen. De politie vei'moedt dat hij het meisje heeft opgewacht bij de overweg en woorden met haar kreeg. - Het rerecheteam concentx'eert het onderzoek op de omgeving en achtergronden van het tweetal. Vol gens kapitein A. van den Bos van de recherche van de rijkspolitie en hoofdinspecteur J. Wilzing van de gemeentepolitie in Arnhem zijn geen andere ren betrokken, de seleotieploeg, ge- Lottgering/Schoten Hotam/Storks jkerman en Jorritsma, 13_5. oiga/ADO Haarlem Nicols echter de oorzaak van dat de 8_7 (10 inni,ngs)Spartia ovvo '1 Lit- 34. Frans peyenoord Orwo/HCAW 8—4; Hotaon/Storks Lottgering/Schoten 6—2: Haarlem Nicols Olga/ADO Lith de Jeude. beiden spe- 10_4; OVVO Sparta 10—8. Cricket LEIDEN Uitslag van de vlucht van St. Grislain van postduivenver eniging "Het Oosten". In concours waren 84 duiven. 1. B. Singeling, 2, 5, 7, W. Gijsman, 3. S. Schoeman, 4, 6. P. Koet, 8, 9, H.v.Klaveren 10.H.cclHaas. Van de vlucht van Bergen op Zoom waren 174 duiven in concours. 1, 2 P. Koet, 3, 4, W. v. Klink, 5-7 bij het gebeïi- W. Gijsman, 6-9 C. Gijsman, 8-10 H. v. Klaveren. Hoofdklasse VOC, 167/8, wint met twee wickets van Rood en Wit 166/5; Hercules, 115, wint met 17 runs van Quick Den Haag, 98; ACC, 115/8, wint met twee wickets van UD, 114; HBS, 207/1, wint met 24 runs van HCC, 183. Overeenkomst KLM en SLM hoogmadeseweg Vraag nu geheel vrijblijvend met'5 Jaar garantie. Telefoon (071) 46271. /fo'N KRANTEN MOGEN' ZE HEBBEN^ MAAR VAN MfN KLEREN MOETEN ZE A-FBL/JVEN b£ BEZORGER Postbus 113, Alphen aan den Rijn. De taken van ons bedrijfsbureau omvatten: Tarifiëring van het handmatige werk. Vaststellen van produk-tie-normen. Bewaken van de basis-grondstoffen met behulp van een ponskaartensysteem. Voorraadbeheer van het uitgebreide assortiment ver pakkingsmaterialen en de bevoorrading van de produk- tie-afdelingen. Planning op lange en korte termijn. Voortgangskontrole. Pei'soneelsplanning produktie-persoxieel. Voor deze vakature denken wij aan een persoon tussen de 30 en 35 Jaar, met een Arbeidskundige opleiding, by voor keur bekend met het Bedaux-systeem. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direktie. PARAMARIBO (ANP) De Su rinaamse regering heeft de overeexi- komst tussen de KLM en de Suri naamse- luchtvaartmaatschappij SLM voor een samenwerking na de on afhankelijkheid goedgekeurd. De overeenkomst zal een looptijd hebben van twee jaar. De SLM zal gebx'uik maken van vliegtuigen die van de KLM worden gehuurd. Het cabinepersoneel zal Surinaams zijn. Zeer waarschijnlijk, zo verluidt in de Surinaamse hoofdstad, zullen de piloten op deze vliegtuigen ook door de KLM worden uitgeleend. In het laagseizoen zal Suriname twee» vliegtuigen per 'week huren, terwijl in het hoogseizoen drie of viermaal per week SLM-vliegtuigen op de roue Paramaribo-Amsterdam zullen worden ingezet. In Suriname heerst tevredenheid over de overeenkomst. De KLM zou in vele opzichten tegemoet zijn geko men aan de wexisen van de Suri-, naamse minster van Economische Zaken, mr. Eddy Rruma (PNR). De Surinaamse regering liet zich tij - dens de onderhandelingen voorlich ten door deskundigen van het ont- MUNCHEN Alwin Schocke- deninMünchentoenSchockemö- wikkelingsprogram van de Verenig- möhle (op de foto met Warwick) hie de zo fel begeerde springtitel de Naties (UNDP). is er dan, op 38-jarige leeftijd ein- had veroverd. Aan de titelstrijd in delijk in geslaagd een internatio- München namen geen Engelsen, nale titel te behalen. De kleine Nederlanders en Russen deel. Nu waterpolo Het Nederlands T„dee£rsiei ^r}e Pl(^atsen jeugdzevental heeft zaterdag xn het PP - ...7 West-Duitsland. Schocke- toernooi om het Eurooees Kam- bijnaam "kampioen'zonder titel" mohle, die met Warwick reed, pioenschap gelijk gespeld <5—5) gevolgd door wereldkam- tegen Zweden. pioen Hartwig Steenken met Erie en Soenké Soenksen met Kwept, De titel vo.or équipes, die voor Orantes heeft gisteren dan drie tioeede posities 'zat er het eerst op het spel stond, ging de Open Canadese Tenniskampioen- niet in. De negende keer was het eveneens naar West-Duitsland schappen gewonnen In. d< finale echter raak. (31,5 punten). Zwitserland werd van het beren enkelspel, "ersloeg tweede (99) en Frankrijk (101) hij de Roemeen Ilie Nastase met Ruim 22.000 toeschouwers jubel- derde. 7—6, 6—0, 6—1. laten aanmeten. Acht keerhad Alwin Schockemöhle al aan de strijd, om het Europees spring- kampioenschap meegedaan

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 16