Religieuzenpand wordt tehuis voor bejaarden agenda Geen drempelvrees bij ombudsteam in Katwijk "Provincie duikt te diep in werk van de gemeente" KORFBALLERS" Restauratie in Warmond Wassenaarse vecht voor vergunning woonwagenplaats Commissie openbare werken in Voorschoten VOORSCHOTEN De Voorscho- huis is voor het inmiddels ingekrom- provincie is aangekocht. Indien in sprong was op dit stuk grond een baai- vervoer en de autobus tense commissie voor openbare wer- pen gezin te groot. het bos van "Stadwijk" een bunga- verzorgingsflat geprojekteerd. Knel- aparte rijbaan krijgt, wordt ken was eensgezind van oordeel dat Mr. Begeer (VVD) vond de handel- low gebouwd wordt, dan wordt het punt blijft de "uitrit" van dit plan- Trompweg breder dan sommige de Provinciale Planologische Commis- wijze van de provincie bijzonder er- landgoed wel kleiner van oppervlak - sie te diep in het werk van de ge- gerlijk en steunde wethouder Eve- meente duikt. Aanleiding voor deze leens in zijn streven tot de laatste baar blijkt, is dan geringer, opmerking was de afwijzing van de instantie te vechten. Voorschoten De Coördinatiebouw wil op een P.P.C. om goedkeuring te verlenen heeft indertijd alle nare gevolgen terrein aan de Essenlaan volgens aan een klein ontwerp-bestemmings- meegemaakt zodra een buitenhuis een nieuw inigediend plan 46 wonin- plan, waardoor op het landgoed leeg komt te staan. Het betrof het gen bouwen. Dit plan zal via een "Stadwijk" een bungalow gebouwd landgoed "Ter Wadding", dat onver- hoorzitting door de omwonenden be- zou kunnen worden. Het grote land- koopbaar bleek en tenslotte door de oordeeld kunnen worden. Van oor- VRIJDAG weg nooit het aanzien mag krijgen van een toegangsweg. De uiteinde lijke oplossing ligt tussen een smalle netje, die uitrit is de Essenlaan en missieleden wensten. Mr. Begeer en een brede weg in met wel aparte de kans dat dit onverkoop- deze laan moet gehandhaafd blijven '(VVD) zag graag dat de Trompweg banen bij de kruisingen. in zijn huidige natuurlijke, vorm, aangelegd zou worden op het gedeel- De Planologische Commissie (PPC) de maximale breedte is 5,5 meteren te dat anders aangesloten zou zijn kan akkoord gaan met het ontwerp- de minimale 3.5 meter. Thans wordt, op de linkerbrughelft. In eerste op- bestemmingsplan "Vernèdepark". de Essenlaan als uitrit gebruikt voor zet bestond de Noord-Hoflandbrug Inmiddels vindt de onderhandse 13 woningen gelegen langs die laan. uit twee bruggedeelten, thans wordt aanbesteding plaats zowel voor de Zodra de Noord-Hoflandbrug spe- een gedeelte aangelegd. Drs. Van nieuwbouw als de sloop van de oude ciaal gebouwd wordt voor het open- Wijk (PPV) meende dat de Tromp- woningen. (gebouw Staalwljk). ime. 7.45-11.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28. Open- Soosavond. Ten Katestraac (speeltulngebouw). Bejaardensociëteit Humanitas 2-4.30 Fred. Hendrikplantsoen 25. Leider dorp, gespreksavond Baha'i Gemeen- Nieüwe Rijn 19, club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaar 8 Steenstraat lb, Wereldwinkel Lei den, 12.30-6 uur nam. Herengracht 51gebedssamenkomst Unified Family. 8.80 bur nam. tel. WARMOND Het 100-250 jaar oude complex van het voormalig „Groot-Seminarie" in Warmond is al enkele jaren het centrum van bouwactiviteiten. De eerste fase omvat te een ingrijpende restauratie, verbouwing en uitbreiding van de noordelijke vleugel, waarbij'geen of bijna geen sloopwerkzaamheden aan het exterieurcentraal stond. In 1971 begon men met de bouw en in mei van het vorig jaar kon het project worden opge leverd. ir-10 oude Singel 140, o. van de Leldse Werkgroep Homofilie/ COC. 8 uur nam. Zaterdag Speeltuinvereniging "Zuiderkwar tier" Montgomerystxaat)Jubileum activiteiten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. 2-11 uur nam. De Burcht. Antiekmarkt. 9.30 v.m.- Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor ^kamerbewoners en alleenstaan den strri 's mor Zondag Antonius Clubhuls. dansen 8-11 uur •5, Oegstgeest, sociëteit kamerbewoners en alleenstaan- •eestraat 19. Twentwel, sociëteit kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Wereldwinkel Lei- Val van steiger LEIDEN De 24-jarige Katwijkse timmerman Gijs Neijgh is gister middag tijdens het werk van een zeven meter hoge stellage gevallen op een betonnen vloer. De man werk te op een bouwplaats aan de 5 Mei- laan. Hij is met een zware hersen schudding opgenomen in het Aca demische Ziekenhuis. Van stroopwafel via nissenhut naar flatbouw LEIDERDORP De Commissie Beroep- en Bezwaarschriften in Lei derdorp bestaat uit drie raadsleden en twee burgerleden en staat onder voorzitterschap van het raadslid Haersma Buma. Deze commissie is enige tijd geleden ingesteld om Lei- derdorpse burgers de gelegenheid te geven in beroep te gaan tegen be sluiten van het college van B en W waarmede zij het niet eens zijn. Gisteravond was er een stroopwa felaffaire aan de orde. Stroopwafel- bakker Brouwer had een standplaats toegewezen gekregen op de Leider- dorpse donderdagmarkt en had daar al enige weken stroopwafels ver kocht. Totdat hij een brief van de gemeente kreeg waarin stond, dat hij het veld moest ruimen voor een andere stroopwafelfabrikant, de heer Gelderblom uit Gouda. Brouwer had toestemming gekregen van de markt meester en hem voor drie maanden staangeld betaald. Het vervelende feit deed zich voor dat deze markt meester op dat moment slechts één dag in dienst was en niet wist dat de gemeente een ander op de "wa- felstandlijst" had staan. Brouwer die de afgevaardigde van de gemeente, wethouder Remgebrink, tegenover zich had, stond gistera- vond zwak en wilde Gelderblom er wel bij hebben op de markt. "Als ik weggestuurd wordt ga ik er wel de boot mee in", aldus Brouwen Ook aannemer Meerburg was in de raadszaal aanwezig om zijn be zwaar tegen het besluit van B en W dat hij zijn nissenhut (waar bouw materiaal in opgeslagen wordt) op de Adhthovenerweg moet afbreken toe te lichten. De nissenhut stond er al enkele maanden, groengekleurd en was vanaf de openbare weg prak tisch niet te zien, maar hij stond er zonder vergunning. Twee Leiderdor pers hadden telefonisch een klacht geuit tegen de nissenhut. Haersma Buma, opererend als een echte kan tonrechter: „Is het geen vreemde procedure? Eerst een nissenhut bou wen en dan pas 'vergunning aan vragen?" Drie bewoners rondom het Voor dorpterrein kwamen het bezwaar schrift van 21 medebewoners toelich ten dat zij hebben ingediend tegen de bouw van flatwoningen op het Voordorpterrein. Al verschillende ma len hebben deze bewoners klachten geuit tegen bebouwing op het Voor dorpterrein. Wethouder Drenth als pleitbezorger voor de gemeente: "Het bezwaar is niet relevant. Er is duidelijk behoefte aan kleine wo ningen in Leiderdorp gezien het aan tal mensen dat in verpleegtehuizen en ziekenhuizen werkt in Leiderdorp. De staatssecretaris deelt dezelfde mening en keert voor kleinere wo ningen meer premie uit". Overigens zal er over deze drie zaken achter gesloten deuren een advies worden samengesteld voor B en W.f die de uiteindelijke beslis sing zullen nemen. Het aannemersbedrijf Van Hees- wijk uit Eindhoven werkt sinds 1970 voor de stichting Verpleging en Ver zorging in Warmond. De opdrachten die het bedrijf kreeg, zijn bedoeld om van het voormalige religieuze complex een modern verzorgingste huis voor bejaarden te maken. Met de renovatie-, restauratie-, verbouw-, en nieuwbouwopdraohten is in totaal een bedrag van ruim tieneneeruhalf miljoen gulden gemoeid. De opdrach ten worden in twee fasen uitgevoerd: Mariënhaven, het verpleegtehuis voor demente bejaarden; Mariëngaarde, het servicehuis en als derde fase Mariëmweide is daarbij gekomen. Deze extra fase omvatte de nieuw bouw van 72 appartementen in één bouwlaag, gepland voor de huisves ting van verzorgend personeel. In middels is dit gedeelte tijdelijk in gebruik genomen voor de huisves ting van religieuze bejaarden. In april van dit jaar is men be gonnen met de restauratie van het centrale torengebouw en de zuide lijke vleugel met bijgebouwen. Dit gedeelte van het project, Mariën gaarde, gaat in de toekomst dienen als servicehuis. Het zal 70 apparte menten, waarvan 24 twee- en 46 een- persoónsappartementen omvatten. Verwacht wordt dat het .in juli 1976 zal worden opgeleverd. In tegenstel ling tot Mariëhhave, waarbij centraal stond dat er nauwelijks sloopwerk zaamheden zouden plaatsvinden, zal deze fase inhouden dat er eerst ge sloopt zal gaan worden om vervol gens de buitenkant opnieuw in de oorspronkelijke stijl op te bouwen. Volgens de bouwplannen van 1969 zouden Mariënhaven en Mariëngaar de als twee op elkaar aansluitende fasen worden gerealiseerd. In wer-y kelijkheid ligt er tussen de uitvoeirng van beide projecten enige tijd. De ervaringen die men heeft opge daan bij de verwezenlijking van de fase Mariënhave maakte een herzie ning van de bouwplannen noodzake lijk. Een belangrijke beslissing was om het gegeven "niet slopen" te laten varen. Zo krijgt Mariëngaarde nu wel allemaal nieuwe betonvloeren, terwijl in Mariënhave juist zoveel mogelijk de oorspronkelijke houten vloeren zijn gehandhaafd. De architectuur voor alle drie fasen is 'in handen van het bureau Prin sen en Den Oude in Oegstgeest. Het voormalige Groot-Semi narie aan de Aengenentlaan in Warmond. Duidelijk is op deze foto te zien dat er volop bouw activiteit heerst. Met het doel uit eindelijk een gebouw op te leve ren dat geschikt is om er een ver zorgingstehuis voor bejaarden in onder te brengen. Scholier (18) schuldig aan flessetrekken Oegstgeest/Den Haag Een 18- jarige scholier uit Oegstgeest is door de Haagse politierechter ver oordeeld tot f 150 boete en acht weken voorwaardelijke gevange nisstraf met een. proeftijd van twee jaar. De jongeman had zich schuldig gemaakt aan flesse trekken door o.m. in Katwijk al lerlei goederen te kopen zonder de rekening te betalen. Dat betrof pick-up installatie en een lederen jasje. Inmiddels zijn de rekenin gen betaald. LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Mors. wegkwartier. binnenstad tot Cityring): J. H. Klaassen, Witte Singel 69 tel. 23089; Wijk II (Groenoord. Kooi- en Merenwijk): P. L. Tan. de Sitterlaan 57. tel. 32227; Wijk III (Waard. Pro- fessorenwljk en Tuinstadwijk)S. Smit. Cobetstraat 43. tel. 30177; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartie-) F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 8 tel. zondag spreekuur OEGSTGEEST D. Held. Marelaan WASSENAAR - Het dagenjks be stuur van de provincie zal binnen kort beslissen of de Wassenaarse me vrouw Vermeulen-Lorjé toeslemming krijgt om een woonwagen te betrek ken op het erf van een boerderij, dat aansluit op het Wasser aarse w oonwagenterreint je. Mevrouw Vermeulen is bij' Gedepu teerde Staten in beroep gegaan na dat het Wassenaarse college had ge weigerd haar de gevraagde vergun ning te verlenen. Mevrouw Vermeulen, van oorsprong woonwagenbewoonster, heeft altijd in Wassenaar gewoond;, de laatste ja ren met naar ouders in een huis, maar daar heeft ze nooit goed kun- Keukenbrandje f1500 schade LEIDEN Rond kwart voor én gistermiddag is de brandweer uitge rukt naar de Marnixstraat vanwege een keukenbrandje. De brand is ver moedelijk ontstaan dor oververhit ting van een pan met frituurvet. Een boven 't fornuis hangend gordijntje vatte vlam en binnen de kortste keer stond de keuken in lichterlaaie. De schde aan de inboedel wordt ge- scha op 1500 gulden; die aan de keu ken zelf op tweeduizend guiacn. De eigenaar was verzekerd. Tijdens 4e gisteren gehouden hoor zitting van Gedeputeerde Staten in het provinciehuis legde ze twee ge neeskundige verklaringen over, waaruit bleek dat de artsen het ge wenst vinden, dat zij weer een woon wagen betrekt. Zij is nu getrouwd en haar man be zit een woonwagen die zij als het gemeentebestuur dat goed vindt van een boer op' het eerder genoemde ter rein mag neerzetten. Wassenaar heeft echter met enkele andere gemeenten een regionaal woonwagencentrum opgezet in Leiden en B. en W. zijn van mening dat het echtoa i> Ver meulen daar maar heen moet gaan. Het centrum in Leiden is echter overvol en het echtpaar heeft nauwe bindingen met Wassenaar, zodat het graag daar een plaatsje zag toe gewezen. Ook de vier plaatsen op het Wasse naarse woonwagenterreincje zijn echter bezet. Bovendien i s het de be doeling om de vrijkomen^ plaatsen heel zal vervallen. B. en W. houden er echter a' reke ning mee dat deze opzet derd zal moeten worden doo-dat de opvattingen over het woonwagenpro- oleem zijn veranderd. Wethouder Van der Klaau v wekte op de zitting overigens niet de 'ndruk dat hij het heel erg zal vinden indien GS alsnog beslissen dat het verzoek van mevrouw Vermeulen ingewilligd moet worden. Burgerlijke stand van Leiden Wltsenburg lander; Patrick .Krijn Bastiaan zv E. L. Plug eri H. J. Klompien; Jacqueline Erma Elisabeth dv A. Vlasman en E. G. Guijt; Arno^zv C. Kuijper en A. T. hovenlaan 68b, (alleen ttën ten). WARMOND A. W. Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken zondagsdienst regio Lelden, waargenomen door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 01717—2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeester Apotheek, wil- helmlnapark 8. Oegstgeest, tel. 53274. Wijkverpleging LEIDEN Stichting Interkruis, Mid delweg 38, tel. 21753.. LEIDERDORP Gezondheidszorg Lei derdorp, tel. 40131. Stichting Interkruis, Lytweg 7. tel. 54500. VOORSCHOTEN Gezondheidscen trum. v. d. Waalslaan, tel. 4641. WARMOND Zr. S. Posthuma. Ka- gerplein 308. Sassenheim, tel. 02522 Moederhulp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2. tel. 51068, mej. J. Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst 071-25202. Voor allen die 1 heden verkeren. Dag hulpdienst: Tel. Architecten r. C. M. Vervaat; H. t dei- Zeeuw: J. Azier d.e/ Sluijs; H. W. E. NOORDWIJK - p de I.tv.igevel- derslag geraakte een personenauto in de wegberm en sloeg over de kop. De bestuurder, een 24-jarige inwoner van Lisse, bekwam daarbij ernstig hoofdletsel. Hij moest naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Zijn wagen werd grotendeels vernield. land. Op werkdagen telefonisch bereik- Gemeenschap Zuidwest Hul]: eemeei 33921 Vormingscentrum Troet Programma rroel Jongerencentrum: Eerste jaarverslag is uit Werk; Woensdagavond: °erd voor vergaderingen bijeenkomsten enz.; Donderdagavond Filmgroep. Handenarbeid en Samen- ■oeien. Troef Hogewoerd 57 telefoon %}tl -30494. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 30360. Geopend^ di. t/m vr^9.30 Huize St.-Maarten LEIDEN Het standbeeld "De Korfballers" aan de Zoe terwoudse Singel bij de MBLO-terreinen heeft tenslotte zijn korf gekregen. Kunstzinnige voorbijgangers hebben onlangs besloten een emmer tussen de uitgestoken handen van de springende sporter te stoppen. Zit er water in? In elk geval is de harmonie niet verstoord. KATWIJK "Wij hebben erva ren, dat veel menski gemakkelijker bij ons om raad aankloppen, dan zich tot een officiële instantie rich ten, terwijl ze bij de officiële hulp verleners eigenlijk aan een juister adres zouden zijn. We vragen ons af waar deze drempelvrees vandaan komt. Zijn het de loketten, de men sen achter de bureaus, of vrezen ze een ambtelijk taalgebruik. Hoe dan ook, wij worden zoals zijzelf sen van het Ombudsteam Katwijk in het eerste jaar van zijn bestaan. Dat verschil in benadering tussen de of ficiële instanties en het ombudsteam is er volgens deze laatste organisatie de voornaamste oorzaak van dat de ombudswinkel het afgelopen jaar druk beklant geweest is. In die pe riode zijn er namelijk circa honderd aanvragen om hulp en advies ge weest en dat is aanzienlijk meer dan men bij het ombudsteam had verwacht. Die aanvragen hadden betrekking op allerlei soorten moei-! lijkheden, opvallend was echter het huisvestingsproblemen waarvoor aandacht gevraagd werd. Bij het ombudsteam zegt men wat dit laat ste betreft onaangenaam verrast te zijn door het, wat genoemd werd, on duidelijke toewijzingsbeleid van de woningbouwverenigingen. Mm is van plg,n in het najaar te trachten in deze materie wat meer klaarheid te scheppen. Wat betreft het soort mensen dat zich tot het ombudsteam heeft ge wend wordt gemeld dat de aanvragers van hulp van alle gezindten zijn, maar wel afkomstig zijn uit bevol kingsgroepen die zich niet zo gemak kelijk staande houden bij een con frontatie met de administratie. Van het bestaan van een drempel is vol gens het ombudsteam dan x)k geen sprake. Om dat zo te hóuden getroost men zich dan ook de nodige moeite om te voorkomen dat men een poli- riek etiket opgeplakt krijgt. Ondanks het feit dat er personele bindingen zijn met partijen als de PvdA en de PPR, wordt in het jaarverslag ge steld dat het ombudsteam niet "par tij-politiek" bezig is. Er blijkt nogal wat verloop te zijn onder de teamleden. Als oorzaken daarvan worden genoemd verhuizin gen en drukke werkzaamheden op andere gebieden, maar er blijken ook mensen verdwenen te zijn omdat ze er niet langer "tegenop" konden. In het verslag staat dan ook onder meer: "Niet alleen het contact met de hulpvragers werd soms als moeilijk ervaren, ook de nood die achter veel vragen stak maakte soms diepe in druk op ons". De medewerkers van het ombudsteam verlenen belange loos medewerking. De gemaakte kosten worden door hen tot nu toe uit eigen middelen betaald. Momenteel is men druk bezig met de oprichting van de Stichting Om budsteam Katwijk. Men veran dert van organisatievorm, omdat het dan eenvoudiger wordt overheidssub sidie te verkrijgen. Via die overheids subsidie hoopt men dat de moge lijkheid geopend wordt om een be roepskracht in dienst te nemen. Deze suggestie wordt op dit moment ech ter nog als een "losse flodder" om schreven. nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dag en nacht bereikbaar. Tel.: 32187. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer, Hof- dilck 32 Oegstgeest Wijziging Wetswinkel i uil en augustus LEIDSCH DAGBLAD Postbus 54 Giro 67055 Redactie: 071-21507 Kwartaal abonnem ent incassokosten Nabezorgtne van 18.0020.00 a Zaterdags van 16.00—18.00 uur: Telefoon 071-30500 Indien in ge sprek: 071-34689

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2