Speelgoedgroothandel naar Leiderdorp? Noordwijkerhouters helpen Piet Laros uit de brand TOCH VEEL PUBLIEK BIJ ZOMERSPELEN agenda Volgende week in raadsvergadering VERKIEZING JONGERENRAAD STICHTING "LINDEHOEVE" BOTULISME IN VOORSCHOTEN Loos alarm Bm^ke stan<l Lelijke val Ludiek en omvangrijk sportprogram van KPJ Tent uitgebrand Vergaderingen in Wassenaar PAGINA 2 MAANDAG 11 AUGUSTUS 1975 LEIDERDORP Het ziet ernaar uit dat Leiderdorp binnen niet al te lan ge tijd de nieuwe woonplaats zal zijn van de speelgoedgroothandel Spijer en Zn. Spijer huist momenteel in de Haagse binnenstad en heeft enige tijd geleden geïnformeerd naar de mogelijkheid van een nieuwe vesti gingsplaats. Leiderdorp had een ter rein beschikbaar ten noorden van de Van der Marckstraat en ten westen van de Lijnbaan. Het terrein dat 12.679 m2 grond en 920 m2 water groot is had reeds de aandacht van het bedrijf Healy en Baker in Am sterdam. De gemeenteraad had in april van dit jaar besloten het reoht van optie tot koop aan deze firma te verlenen. Het was de bedoeling dat 't terrein zou dienen voor de bouw van industriehallen met kantoren voor de verhuur. Het recht van optie tot koop zou tot 1 mei worden verleend. Burgemeester en wethouders werden toen gemachtigd de optieverlening te verlengen met maximaal zes maan den. B en W hebben op verzoek van Healy de termijn verlengd tot 1 juni. Voor de maand juni heeft de betrok ken firmo geen verlenging van de op tietermijn verzocht en ook niet me degedeeld tot aankoop van het terrein over te gaan. De gemeente Leiderorp heeft daarop contact opgenomen met het makelaarskantoor dat de belangen van Spijer en Zn. behartigde. Na 'n aantal gesprekken is gebleken dat de interesse nog steeds bestond. De betrokken groothandel is zelfs van plan, om na een gunstige beschik king, op zeer korte termijn te gaan bouwen, opdat zij in januari 1976 haar bedrijf kan verplaatsen, het - geen na de sinterklaas-en kerstdrukte voor haar bedrijfstechnisch gezien het geschikst is. Aan Spijer is voorge steld gedurende 1 maand het recht van optie tot koop te verlenen op een gedeelte van ca 5594 m2. Het bijbehorende water zal in geval van koop om niet worden overgedragen. De optievergoeding dient f3671 te bedragen. Spijer heeft zich daarmee kunnen verenigen. De raad zal zich over deze zaak aanstaande maandagavond om 8 uur in het gemeentehuis buigen. Verder zal het verzoek om mede werking voor de bouw van 40 eens gezinswoningen in het plan Voorhof ter tafel komen. Van het bestuur van de Algemene woningbouwvereni ging Leiderdorp heeft het college van B en W een aanvraag ontvangen om geldelijke steun uit 's Rijks kas voor de te bouwen woningen. De huizen zullen tussen de Voorhof laan en de Persant Snoepweg worden gebouwd. Voor de bouw is het ondermeer noodzakelijk dat de gemeenteraad toestemming geeft voor geldelijke steun in het lang van de volkshuis vesting. De gemiddelde huur van de huizen mag minimaal f. 352.68 en maximaal f. 378.11 bedragen. Voorts zal de gemeenteraad wor den gevraagd een krediet van f 15000.- ter beschikking te stellen voor een schetsplan voor de bouw van stallingsruimten enz. voor de brandweer en gemeentebedrijven aan de Hoogmadeseweg. In eerste instantie stond de gemeente Leider dorp een gefaseerde bouw voor ogen, in verband met de hoge investering voor het gehele complex en met de daaraan verbonden vrij hoge ex ploitatiekosten. Het is nu gebleken de volledige exploitatielasten te dekken uit de zogenaamde werkgelegen- beidsuitkering. Aan het architectenbureau Visser in Alphen is gevraagd een voorlopig schetsontwerp te maken. Dit bureau heeft ervaring met het ontwerpen van brandweergarages, ondermeer in Voorschoten en in Alphen. VOORSCHOTEN Het Voorschotense Jongerencentrum "Stich ting De Lindehoeve" gaat een nieuwe jongerenraad kiezen. In tegen stelling tot voorgaande jaren zal de jongerenraad dit jaar uitslui tend samengesteld worden uit medewerkers. De jongerenraad is het overkoepelende orgaan van alle projektgroepen en verantwoor delijk voor de planning, voorbereiding en uitvoering van de akti- viteiten. Om tot een goed werkende jongerenraad te komen wil de Stich ting deze kiezen uit de medewerkers en niet uit de hele Voorscho tense jeugd. Alleen Voorschotenaren, die aktief deelgenomen heb ben aan het vorige programma en op de hoogte zijn van de werk zaamheden, kunnen een verkiezing aanvaarden. In de "Opkamer" van de boerderij "De Lindehoeve" zijn verkie zingsformulieren verkrijgbaar. De kandidaatstelling sluit half sep tember en de verkiezingen zijn half oktober. De Stichting "De Lindehoeve" heeft naast een jongerenraad een commissie van bijstand. Deze commissie bestaat uit volwassenen en afgevaardigden uit de jongerenraad. Wereldwinkel, Lei- lien. gezondhei- vergaderingen I Rijnsburgerw Fotografen Vereniging, Stadhuis Vergadering van de jommissie voor economische aange- egenheden, de commissie volkshuis- estlng en de commissie voor sociale 5* -m^gMgk|n^XuTnAh.?a „jn beginnen om 8 uurn.m. iburgerweg 163 spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen, 7.30-8.30 uur nm. Hooigracht 38, spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. 7.30- Mey van Streefkerkstraat 48 ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap. 8 Steenstraat lb. Wereldwinkel. 12.30. Breestraat 19 Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Oude Rijn 20a, Vrouwencafé, 9-1 Pieterskerkstaat 1 Werkgroep Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden, wordt waargenomen van 8 augustus tot 15 augustus, door: Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek Voorscho- Leidseweg 66. tel. 0172*—2525, theek Beker rt. tel. 55482. Sociaal Raadsvrouw In verband met de vakanties zijn de VOORSCHOTEN In de waterpartij van de Grieglaan in Voor schoten zijn enige watervogels ten prooi gevallen aan botulisme. Dat is door het Centraal Diergeneeskundig Laboratorium in Rot terdam bekendgemaakt, na een onderzoek. De singel van de Grieglaan staat in verbinding met andere waterpartijen in de wijk Adegeest, zodat moet worden gevreesd dat ook dit water besmet is. Uiterste voorzichtigheid is daarom geboden. In verband met het optreden van botulisme moet erop worden toegezien dat dode eenden e.d. niet met de blote handen worden aangepakt, omdat besmetting via de huid, als deze is be schadigd (met wondjes of schrammetjes) kan plaatsvinden. Bewoners van Voorschoten, die dode watervogels signaleren, worden verzocht dat te melden aan de rijkspolitie (01717-2141 toestel 55) of bij de dienst Openbare Werken (01717-2141 toestel 84). Tevens wordt gevraagd de watervogels niet te voeren. Op die manier kan worden voorkomen dat veel vogels worden aangetrok ken en zo op eenzelfde plaats te sterk geconcentreerd worden. Dat kan óók uitbreiding van botulisme tot gevolg hebben. LEIDEN Een brandweerwagen moest er zaterdagmiddag aan te pas komen om een bewusteloze vrouw uit haar bovenwo ning aan de Joubertstraat te krijgen. De EHD zag geen kans om de 56-jarige vrouw, die plotseling onwel was geworden, per brancard via de nauwe trap naar buiten te brengen. Van daar dat de brandweer te hulp werd geroepen. van Leiden ZOETERWOUDE De zaterdag- GEBOREN: avondse rust van het Westeinde Arend DlriE Pleter s werd verstoord door de (Leidse) voorde brandweer die zich met het gebrui- kelijke vertoon een weg baande naar rardus 1 de camping „Buitenrust" aan het Voort e einde van deze rustieke, doodlopende EUze dv A. Tlbben en I. H. Franciscus Hendrikus Ge spreekuren in de maand augustus als volgt gewijzigd: Dlenstenctenfcrum Tulnstadwijk: elke vrijdag van 10.30-11.30 uur. Dienstencentrum Noord: geen spreek Dienstencentrum de Kool: elke dinsdag van 10.30-11.30 uur. Dienstencentrum Morskwartlerelke woensdag van 10-11 uur. met ult- ^D^enstlncentrum binnenstad: geen spreekuur. Stadhuis: elke donderdagavond van 17.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en naoSit bereikbaar: telef. 34687 ScKooltandverzarging GG en GD-gebouw. Roodenburger- straat la. tel. 20645. Spreekuren voor spoedgevallen van deelnemende klnde- Nelleke T. Roelé; Hendrik dv M. C. Lamérls Donderdag Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat, Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuyve- santhof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Schimmelstraat, Olt- Nic. lensstraat, mansstraat, Hasebroekstraat, gerstraat, de Lennepstraat, ten Ka- testraat, Toussaintkade. Staringka- Alle aktie bleek echter overbodig want de brand waarvoor de spuit gasten waren gealarmeerd bleek een enorm kampvuur te zijn dat tot de Jaarlijkse evenementen behoort die voor de campingbewoners worden georganiseerd. Campinghouder C. de graaf - OVERLEDEN: Jong had in deze drukke dagen ech- Kler (68) GETROUWD: Hirdes (80) man; L. C. Blok (83) Lg*p JE» SOS-dienst ar (74) vrouw; G; Goed'bloed (51) H. Ligtvoet (83) man; A. A. de Moederhulp mej. J. Schrama (maatsch. werkster). Kneppelhoutstraat, LEIDEN - De 29-jarige Üirk ter verzuimd daar de brandweer Springer uit Leiden kwam zate- verkeren. Dag - Anna van Burenhot Marnixstraat straat, Mecklenburgerstraat, Os- en Fred." van Eedenlaan, Lod. (van W. de Zwijgerlaan tot Volks- Paardelaan, Bernhardkade, Marijke- peysselstraat, A^ Verweystraat, Jacq tuinen), Zwarte Pad en Merenwijk. ~4""* T jÉjgjji Herensingel (van Medusastraat tot J.ulianastraat), Julianstraat, Julia- nakade, Sophiastraat. Anna Paulow nastraat, Alexanderstraat. Prinsen straat, Margrietstraat. Irenestraat, Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Cou- Bernhardsbraat, Beaitrixstraat. Vrijdag perusstraat, Hof laan, Willem Kloos- laan Boshof, Duinhof, Meerhof. Akkerhof, Weidehot, Telderskade. Haagweg, Rijndijk, Dijkhoflaan, Mulderetraat, uerrit Kastednstraat, - - - Diemeistraat. senstraat, Oranjestraat, Lusthof- Valkenburgseweg, Da Costastraat, Segaarstraat, laan, Dillenburgerstraat, Nassau- Klikspaanweg, De Genestetstraat. Rooseveltstraat. Multatullstraat, dagavond in de Koornbrugsteeg le lijk met zijn fiets te vallen, toen de dynamo plotseling tussen dé spa ken sloeg. Hij brak zijn sleutelbeen en kreeg bovendien een hersen schudding. De EHD bracht hem óver naar het Academisch Zieken huis. het brandbare opstapeling teriiaal was afstand te De heer De Jong vermoedt dat een automobilist van de nabije rijksweg 4, verontrust door de hoge vlam men, de brandweer heeft gewaar schuwd. i den Bosch en I. Voerman; Architecten flinke f\ M. Carsjens e Zwart; A. M. C. Chin; D. Coster en J. Donk en Hockx; 'Ni, 26385. Zitting op W. G. J. 'M. van der Ham i. C. Horst en J. m. van E. F. baron van Itter- C. Le Poole; P. A. Jansen P C Schepen; H. P. A. de Jong en Oppelaar; F. X. Kamphues en H. Snackey; J. W. Laros en A. M. chot; J. P. Lips en E. A. M. Ver- J. Mels en M. H. Hoüpt; W. A. I. Peynenborg; Biom; W w7T?ëra en C. P. Kramer; J. F. S. Pesant en J. Plalzier; F. W. H. Piket en J. F. B'eens; G. Remmelzwaal en Q. A. M. Beugelsdijk; J. J. van der Voord; Eijnsberg< Mol i E. C. M. M. Zweifel-Bit- M. de Roode; wen, 2. Rob v. Lier, 3. R. Spieren- buig. Dames: 1. Marion Turk, 2. Lies- Leeuwen, 3. An ja v. Vel- NOORDWIJKERHOUT De actie op touw te zetten. brand, die op maandagavond augustus het dorpscentrum van avond op de parkeerplaats aan de drumband Noordwijkerhout opschrikte en het Havenstraat een verkoping werd ge- bedrijf van „Piet Lards Doe het Zelf" houden aan de Havenstraat 48 totaal ver- goede kwam woestte, heeft ter plaatse veel eens- Met behulp ZOETERWOUDE Voor het om vangrijke, deels ludieke, sportpro gramma dat de KPJ gisteren onder ideale omstandigheden in de Loethe beth organiseerde was er opnieuw grote sen. belangstelling. De sfeer werd nog Zaklopen: l. Bernadette v.d. Meer verhoogd door de muziek van Stu- Jan Mooijman, 2. Toos Mooijman/ dio 17 die het geheel omlijstte. De Sjaak de Jong, 3. Theo Mooijman/ Velsen, 4. Marie-José Dob- Vandormael en F. E. Versteegen W. F. de Wolf de meest succesvolle deelneemster „De SJaan" zorgden Bernadette van der Meer die op be/Theo muzikale noten in het dorp. Aan vier onderdelen zegevierde. Bi] de de opbrengst ten de marktkmampjes werd vlot ge- heren deed Jan Mooijman met r het goede doel. Van drie eerste plaatsen nauwelijks draaide het rad van haar onder. 's Avonds kwam WASSENAAR Van een Duitse gezin uit Solingen zijn de moeder en zoon (31 en 8 jaar oud) van daag opgenomen in het Rode Kruis- De overige deelneemsters bleven ziekenhuis in Beverwijk op de af- Diemen 1.30 gezindheid en hulpvaardigheid in be- bevolking en de daar verblijvende avontuur op volle toeren en het bijeen in het zomerverblijf maakte niets uit of er voor de loten KPJ bij de familie Berg gulden, een rijksdaalder of vijf Noord Aa. Onder een dansje nen op 1.25 m. staan, de Heren; 1. John v. Rijn 1.50 i de Gerard v.d. Lubbe 1.45 m. 100 meter: deling brandwonden, nadat zondag avond tegen kwart voor twaalf de bungalowtent van het gezin, dat kampeerde op Duinrell, alles verloren zag gaan, hebbén velen gen ruim tienduizend gulden tot hun gulden werd gevraagd. Iedereen kocht den daar door voorzitter Sjaak v d. Dames: 1. Bernadette v.d. Meer, brand. De vermoedelijke'oorzaak zich aangetrokken. Al in de nacht beschikking. royaal, wetende dat maandag op dinsdag staken col- De winkeliers brachten een grote nood verkeerden. Met de herbouw slagen Salm de prijzen uitgereikt. De uit lega's van de gedupeerde ondernemer partij goederen de koppen bij elkaar i de verkoping. hulp- De in groten getale aanwezigen kwa- den begonnen. i Havenstraat 48 zal spoedig 1 Eilopen: Dames: 1. Bernadette v.d. I. Leny Mooijman, 3. Anja Heren: 1. Nico Captein, 2. Theo Mooijman. Snoephappen: 1. Jack Wils Turk. 400 meter: Dames: 1. Bernadette Jeer. 2. Magdalena v. Rijn, 3. Anita Vel- Diemen. Heren Leeuwen, 3. Kees v. Velsen, 1500 m.: 1. Jan Mooijman, 2. Kees Velsen, 3. Theo v. Leeuwen. Lubbe-Borst, 3. Marion van de brand is een wegwerptank- je met vloeibaar gas geweest. Ter wijl moeder en zoon reeds sliepen Meer, verwisselde de 30-jarige vader het tankje. Hierbij zou de brand ont staan zijn, waarbij alle bezittingen ,lJan Mooijman, 2. Theo van het gezin verloren gingen. behandeling Leeu- ln Wassenaar Infosentrum Infocentrum Bi Donderdag 8.3010.8 Gespreksavonden Gesprefcsavonden Baba-1 gemeen* schap Wo 8 uur nam. Kennedy laan 11. OegstgeeJt, vr 8.15 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp WASSENAAR De eerstvolgende openbare vergadering van het Ver- keers- en Welzijnsoverleg zal op woensdagavond 27 augustus om 20 uur in het raadhuis worden géhou- den. Er is een omvangrijke agenda, waarop o.m. voorkomen parkeerme- ters aan de Schelpsloot, verbetering van kruispunten in Wassenaar noord, verkeerstellingen in de omge ving van de Jagerslaan, een parkeer- strook langs de Stceplaan, wijzigin gen in voetgangersoversteekplaatsen, parkeerproblemen aan de Backers- hagenlaan, Zanderijlaan en dr. Mansveltkade, het onderhoudssche- ma van de bestrating, de verlichting van de Groot Haesebroekseweg, de verlichting van de Hoogeboomseweg en Maaldrift en een suggestie van een ingezetene betreffende de aanleg van een tramlijn tussen Wassenaar en Den Haag. In een openbare vergadering van de commissie Onderwijs op dinsdag avond 26 augustus om 19.30 uur in het raadhuis zal gesproken worden over een verzoek van het departement Wassenaar van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen om een subsidie in de aanschaffingskosten van een nieuwe inventaris voor de bibliotheek in de Langstraat. Bur gemeester en wethouders hebben nog geen definitief standpunt over dit verzoek ingenomen en willen nu het oordeel vernemen van de com missie Onderwijs. LEIDERDORP Er werd zaterdag morgen weer een mijlpaal bereikt bij. de bouw van het multifunctio neel kerkcentrum 'De Menswording' in het Voorhof. Aan het Heelblaad- jespad en Gallaslaan zijn al vele ste nen gemetseld voor dit bungalow- kerkje maar de „officiële éérste" werd pas zaterdag met voorzichtige troffelbehandeling door de heer Am- mers gelegd. In het kader van 'de Actie Thuis '75 had parochieaan Am- mers deze eer gewonnen met een wedstrijd. Pater Piet de Ridder welkomstwoordje tot de met pastoor Alex Hammerstein bekeek hij het gemetsel van Ammers. 1 november kan het sierlijke kerkje in gebruik genomen worden. WASSENAAR Het bestuur van de Wassenaarse Oranjevereni ging "Koningin Wilhelmina" \fras ietwat pessimistisch gestemd over de belangstelling voor een aantal "volksspelen", die voor zaterdag, de laatste dag van het zomerfeest '75, op het programma waren geplaatst. Voor het touwtrekken en het mast- klimmen een nieuw onderdeel van het feestprogramma en voor brandweerwedstrijden had zich een uiterst klein aantal deelnemers aangemeld. Maar het viel allemaal erg mee. Toen de spelen eenmaal begonnen kwamen van alle kanten nieuwe gegadigden toegestroomd. En het resultaat was, dat ondanks de tropische hitte al die spelen toch een groot succes werden. De zaterdag begon met een hen- gelwedstrijd in samenwerking met de Wassenaarse Hengelsportveréni- ging. Er meldden zich 113 deelne mers, die drie uur lang hun hen gels hanteerden aan de oever van de Zijlwatering. Bij de senioren won Swagers de eerste prijs en de wis selbeker, bij de junioren bereikte Johnny de Bode de beste resulta ten. In het Sportfondsenbad hadden daarna rubber-kano-wedstrijden plaats: niet minder dan 82 deelne mers verschenen aan de start. De eerste prijzen in de verschillende leeftijdsgroepen werden gewonnen door Mark Engelenburg, Daniëlle Jonkman en Richard Veringa. Het mastklimmen en touwtrekken hadden plaats op het weiland aan het einde van de Van Duivenvoor delaan. Voor het mastklimmen meldden zich uiteindelijk niet min der dan 50 deelnemers Voor het touwtrekken werden 8 ploegen van 4 deelnemers gevormd. De sterkste ploeg was die, bestaande luit Fred Stok, Arie de Groot, Gijs van Rhijn en Luuk van Dobbe. Voor de brandspuitwedstrijden op het voorterrein van de sporthal kwamen 18 ploegen van vier in de weer. Winnaars werden Willem Hoogenboom, Jan Hoogweg, Philip van Leeuwen en Willem van Vel- Zaterdagavond was er een muzi kale stertocht van drie muziekkorp sen: Excelsior en Irene uit Wasse naar en Adest Musica uit Sassen- heim. De stertocht eindigde bij het kermisterrein aan de dr. Mansvelt kade, waar de feestvreugde nog tot laat in de avond voortduurde. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch DagDlaa B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: Directie en admlnistr.: 071-2504 J Redactie: 071-21607 Hoofdredacteur Han Muidei Kwartaalabonnement I 35,90 Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 182.10 Idem per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bil auto matische overschrilvlng geen ad ministratie- eD incassokosten Nabezorglng van 18.0020.00 u Zaterdags van 18.00—18.00 uur: Telefoon 071-80500 Indien ln ge sprek: 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2