Karstens is op oorlogs- Connors wint Bettine Vrisekoop uitgeschakeld in achtste finales ZWEMJEUGD: 19 FINALEPLAATSEN Van Veen op dreef in Sharpy-klasse MAANDAG 11 AUGUSTUS 1975 ZLC laat zich niet wegspelen door C-elftal Helmond Sport LEIDEN/HELMOND ZLC neemt de voetbalzaken dit jaar erg serieus. Dat blijkt wel uit hist feat dat de Leidse aföe- lings ploeg het afgelopen week einde in trainingskamp in Ven-, lo ging ter voorbereiding op de komende competitie. Tijdens de tweeënhalve dag van trainen, film kijken en theorielessen strijd tegen het betaalde C-elf tal van Helmond Sport gepland. Oorspronkelijk zou die wed strijd gistermiddag plaatsvin den, maar de warmte deed bei de ploegen uitwijken naar de zaterdagavond. Ondanks het hemelsbrede verschil in klasse en voorbereiding tussen beide ploegen (ZLC-trainer Ruud de Groot: Helmond Sport traint al vijf weken en speelde zijn zevende wedstrijd, wij onze eer ste na amper een week trai nen, Helmond Sport was na- j tuuMijk technisch, taktisch en i conditjorieel beter") wist ZLC tot de rust de score blank te houden. In de tweede helft bleef die stand nog acht mi nuten gehandhaafd voordat de thuisploeg tot opluchting van trainer Co Prins de- score open de: l-r-0. ZLC kwam toen nog maar sporadisch over de mid dellijn en draaide als geheel minder goed dan in de eerste helft, ook al doordat vier spe lers gewisseld'waren. Helmond Sport voerde voor het eindsig naal, dat vanwege de invallen de duisternis vijf minuten te vroeg kwam, de stand nog op tot 3—0. Daarmee kon ZLC, dat zondag tegen LFC speelt, erg tevreden zijn. EINDHOVEN Tijdens een zeer druk bezochte receptie is zaterdagmiddag Ben van Gelder gehuldigd in verband met zijn 25-jarig bestuurs lidmaatschap van PSV-, waar van verreweg de meeste ja ren als secretaris-manager. De sprekers, PSV-voorzitter drs. A. Groeneveld, mr. Jac ques Hogewoning, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, Ajax-voorzit- ter Jaap van Praag en Feyen- oord-bestuurslid Gerard Ker- kum schetsten allen de kwa liteiten van de jubilaris aan wie PSV veel te danken heeft. Philips-president jhr H. van Riemsdijk onderstreepte de goodwill die PSV mede dank zij het ijveren van Ben van Gelder over de hele wereld heeft. De jubilaris kreeg twee gou den spelden: een van de KNVB en een van de Neder landse sportpers. In de tro pisch hete "wintertuin" van hotel Cocagne moesten daar na de heer en mevrouw Van Gelder en hun jarige dochter Wilma honderden handen drukken.Op de foto: de jubi- laris op de fiets, het geschenk van de spelers van het eerste elftal van PSV. ZAGREB Bettine Vrisekoop is bij de Europese jeugdkampioenschap pen tafeltennis in het Joegoslavische Zagreb uitgeschakeld in de achtste finales door het Roemeense Ferenc- zves met 18—21, 21—17, 21—15. Ook in het meisjes-dubbelspel ging de Hazerswoudse met haar partner Snijders ten onder tegen het Roe meense geweld, ondanks winst in de eerste game: 15—21, 21—13, 21—6, in het voordeel van het duo Nihut— Gyongyosi. Alleen Wilmie van Rijs wijk kwam een ronde verder, maar de weg naar de halve eindstrijd werd afgesneden door de Russin Batsjoe- vota: 2113, 21In de finales haalde de Sowjet-Unie drie maal goud: meisjes enkelspel: Perdman, dames dubbel Perdman/Meshkova, jongens enkel Burmazayan. De titel bij 't jongensdubbel ging naar 't ZWeedse duo Nilsen/Grenlund en in het gemengd dubbel naar het Hon gaarse tweetal Molnar/Sabo. De Nederlandse tafeltenniskam- ptoen bij. de heren, Tempo Team, heeft bij de loting voor de eerste ronde van het toernooi om de Euro pese beker in Zagreb een thuiswed strijd gekregen. Tempo Team ont moet in de eerste ronde het Hon gaarse Vasutas uit Boedapest, dat o.a. uitkomt met de wereldkampioen in het dubbelspel,. Gabor Gergely De wedstrijd moet in de periode van 4 tot 25 oktober worden gespeeld. De dames van Tempo Team spelen in de eerste ronde uit tegen het Westduitse Nord Harrislee. Deze ont moeting moet in oktober plaats vin den. Wanneer de dames van Tempo Team de eerste ronde overleven is Statiska Boedapest de volgende te genstander. Incident De profronde van Valkenswaard is in een overwinning voor de Aus traliër Donald Allan geëindigd. Hij had 1 min 12 sec voorsprong op Kam per en Van Dongen. De ronde kreeg daarmee "n verdiende winnaar, wont al na zeven van de honderd te ver rijden kilometers ontsnapte Allan met zijn ploeggenoot Harm Otten- bros. Deze kwam echter twaalf ron den voor het einde te vallen en moes; zijn metgezel laten gaan. Een achtervolging van Kamper en Van Dongen leverde slechts enkele seconden winst op het peloton op, waarvan de Belg Staf van Roos- broeck de sprint won. De koers was met een incident begonnen. De renners weigerden namelijk te starten omdat er pas na zestig kilometer en dan tijdens drie ronden verzorging was toege staan. Een ultimatum van de jury werd afgewezen maar een compro mis, na zestig km. koers en vrije verzorging toe te staan werd door de renners aanvaard. De uitslag luidt: 1. Donald Allan (Aus), 100 km. in 2.24.21, 2. op 1.12 Gerard Kamper (St. Pancras), 3. Kees van Dongen uit Hoeven, 4. op 1.16 Staf van Roosbroeck 'Belg), 5. Midi den Hertog, Ermelo, 6 Frans PAARDENSPORT De Engels man Nick Skelton heeft na de twee de barrage het Europees springkam- pioenschap voor jeugdruiters ver overd. Skelton was de negende en laatste ruiter in de tweede barrage, hij riskeerde op Everest alles nadat vlak voor hem de Belgische amazone Daniela Debruycker met Candy ver- uit de snelste tijd, 30,2 seconden, had gemaakt. Skelton was vier-tiende se conde sneller. GENEVE De Nederlandse zwem ploeg die heeft deelgenomen aan de Europese jeugdkampioenschappen heeft in totaal een gouden medaille (Ineke Ran op de 100 meter vrije slag) behaald, wat vergeleken bij de andere toernooien erg gering is, maar heeft wel 19 finaleplaatsen mee genomen naar huis. Daarbij waren enkele zeer opvallende zoals Wereldrecord Mark Donohue TALLADEGA De Amerikaanse formule-l-coureur Mark Donohue heeft zaterdag op het circuit van Talladega (VS) een nieuw wereld record gevestigd. Op het driehoekige circuit van Taladega kwam Donohue met een Porsche Turbo 917-30 tot een gemiddelde snelheid van 355,922 kilometer per uur. Het oude wereld record voor gesloten circuits stond sedert vorig jaar met 350,60 km/u op naam van Donohue's landgenoot Arthur Foyt. Hij leverde die presta tie met een Ford Coyote op hetzelfde circu* Renate Stecher is in topform POTSDAM Een week voor de finalewedstrijden voor de Europese at'letiekbekers in Nice heeft de Oost- duitse Renate Stecher in Potsdam laten zien weer in topvorm te zijn. Zij won de 200 meter met een rug wond van 1,9 per seconde ih 22,44 se conden. de beste wereldseizoenpres- tatie. Tweede werd Carla Bodendorf (22,84) en derde Ellen Streidt (22.90). Ook wereldrecordhoudster hoogspring gen Rosemarie.Ackermann bleek met 1.89 m op dreef. Annelie Ehrhardt won de 100 m horden (met tevee lrug- wind) in 12,91 seconden en de 17- jarige Christine Brehmer was met 50,90 seconden het sterkst op de 400 Bü de heren won Thimas Munkelt de 110 meter horden in 13,55 secon den, voor Frans Siebeck (13.59). Rolf Beilsohmidt werd eerste op het hoog springen met 2,20 meter, de 200 meter was voor Bombaöh in 20,91 seconden en Sachse was met 72,22 meter de bes-te kogelslingeraar. DELFZIJL De Nederlandse zeiler André van Veen heeft na vier races in het afgelopen weekeinde de lei ding genomen in de strijd om het Europees Kampioenschap in de Sharpy-klasse op het Sohildmeer naby Delfzijl. Van Veen behaalde een eerste en tweede plaats en twee derde plaatsen. De strijd werd ove rigens beheerst door Nederlanders, tweede en derde in het algemeen klassement zijn respectievelijk Chris Marinus en Kees Baas. Op het Zwitserse Thunermeer legde de Brit John Claridge beslag op de Europese titel bij de Moth. De Zweed Wigurd werd tweede en de Brit Pearse eindigde als derde. In Medemblik is zaterdag de zesde en laatste wedstrijd voor het wereld kampioenschap in de 420-klasse ge varen. De Fransman Russo pakte de zege en eindigde daarmee in het -to taal klassement op de tweede plaats achter de Amerikaan Whitehurst, die reeds na vijf wedstrijden (vier overwinningen en een tweede plaats) zeker was van de wereldtitel en daarom in de laatste ontmoeting verstek liet gaan. De Nederlander Carels eindigde als derde, Vianen werd zevende. Ook bij het wereldkampioenschap Soling op het Michigan-meer ver zekerde de nieuwe kampioen zich al voor de laatste wedstrijd van de ti tel. De Amerikaan Buchan was na zes van de zeven wedstrijden al kam pioen. De titelstrijd is overigens een Jeugdroeiers halen WK- finales niet MONTREAL De Nederlandse roeiers hebben het dit weekeinde tij dens de strijd om de wereldtitels voor Junioren niet tot finaleplaatsen kunnen brengen. Zij blijven op de Olympische baan van Montreal in de halve finales en de herkansingen steken. In de vier met 'stuurman ein digde de ploeg van Jason in de eer ste serie van de herkansingen als derde. Alleen dé eerste twee teams gingen over naar de eindstrijd. De combinatie Die Leythe/Cornelis Tromp moest in de twee mét 'stuur- man eveneens genoegen nemen met de derde plaats in de tweede her kansing, skiffeur Peter Schutte (RIC) kwam in de eerste halve fi nale niet verder dan de vijfde plaats en de dubbel twee Arjan Hoek/Dick van der Velde (Rijnland/Wetterwil- le) werd in de eerste halve finale zesde en laatste. In de finales gingen de meeste gou den medailles naar West- en Oost- Dwtsland. drievoudig Amerikaans succes ge worden. Achter Buchan legden zijn landgenoten Meiges en Kolius beslag op de tweede en derde plaats. De beste Nederlander in he-t eindklasse ment was Geert Bakker, die als der tiende eindigde. Op de Westeinderplassen bij Aals meer heeft Kees Barnhard gisteren na drie wedstarijden de leiding ge nomen in de strijd om het Neder lands kampkioenschao in de schakel klasse. Barnhard eindigde tweemaal als eerste en eenmaal als tweede. De stand na drie wedstrijden is: 1. Kees Barnhard, 2. Hans Houben, 3. Jan van der Krogt. In Engeland is het Duitse Jacht Pin- ta gistermiddag als eerste gesigna leerd bij de Lizard, het zuidelijkste punt van het Engelse vasteland, waar het kanaal overgaat in de At lantische Oceaan. De Pinta had een voorsprong van elf minuten op de beide Engelse jachten „Battle Vry" en „Noryema" in de wedstrijdense- rie om de Admiral's Cup. De deel nemers moesten nog 192 zeemijlen afleggen. Ajax Leiden stap dichter bij titel OEGSTGEEST Ajax weet zich na gisteren weer een stapje dichter bij het kampioenschap. De dit sei zoen sterk acterende Leidse cricket ers wonnen op de Kempenaerstraat van Alkmaar en kunnen volgende week via een overwinning op VUC II de titel veroveren. Het eerst battende Ajax verloor tegen Alkmaar al snel het openings- paar L (voor 13), maar zag daarna kans via een formidabel partnership van de gebroeders Eldering (139) de scoreeen aanmerkelijk beter aan zien te geven. Ton Eldering (69), Danny Eldering (-73), Ton Kante been (16), Ernst Oudshoorn (12) en Eric Spruyt (15) waren de hoofdrol spelers in de innings van de Leide- naars die op 204 all out sloten. De batting-side van Alkmaar 'bleek gisteren evenwel ook op dreef. Ajax op de volle winst belust liep zich voor de thee dan ook duidelijk vast op het, verdedigend ingestelde openingspaar van Alkmaar: 48 voor 1. Na de thee begon echter de vang- machine van Ajax weer op volle toeren te draaien. Liefst zeven cat ches werden vastgehouden op accu raat bowlen van Ton Eldering (5 voor 51), Frits de Jongh (3 voor 19) en Hans de Jongh (1 voor 12). In de op één na laatste over viel overigens pas het laatste wicket van Alkmaar: 151 all out. Stand: 1. Ajax 12—56; 2. UD II 12—48; 3. VUC II 12—45. Gerben Karstens: krijgt weinig contracten in eigen land op de 200 meter schoolslag meisjes waarbij Marina Eding (13 Jaar) als tweede met 2.46.36 de finale indook. Robert Maat scoort een punt voor Haarlem Nicols in het honk balduel tegen Lottgering Schoten. Achtervanger Van Os wacht te vergeefs op de bal. Haarlem Nicols won in het afgelopen weekeinde tweemaal van Lottgering Schoten. Zondag Feyenoord—Hotam/Storks 8—4; Lottgering/Schoten—Haarlem/Nicols 1—10; Olga/ADOO VVO 13—8; Or- wo/HCAW—Sparta 2—13. Stand: Haarlem/Nicols 22—35; Sparta 22 —29; OVVO 22—28; HCAW 20—22; ADO 21—18; Feyenoord 22—18; Scho ten 22—18; Storks 21—4. NORTH CONWAY De Ameri kaan Jimmy Connors heeft gisteren met gemak de Australiër Ken Rose- wall verslagen en daarmee beslag gelegd op de eerste prijs in het heren enkelspel in het internationale ten nistoernooi van New Hamshire die 20.000 dollar bedraagt. Connors won met 6—2 en 6—2. OAKLAND Betty Stöve heeft zaterdag na een achterstand van 0—3 Sue Stap met 6—4 verslagen en bijgedragen tot de 31—22 overwin ning van haar team, de Golden Ga- ters uit San Francisco tegen de Cle veland Nets zaterdagavond. Tom Okker versloeg bij de heren Mai-ty Riessen met 7—5 en won sa men met Frew McMillan voor de Golden Gaters met 6—3 het heren- dubbel tegen Riessen en Clai-k Graebner. WENEN Renata Tomanova (Tsj.) heeft het Eui'opees tennis kampioenschap voor amateui's 'da mes) veroverd. De Tsjechische speel ster versloee in de eindstrijd haar landgenote Regina Marsikova met 6—4, 5—7, 6—3. In de strijd om de derde plaats verloor Elly Appel met 36, 0—6 van de kampioene van de Sovjet Unie Olga Morozova. Bij de heren werd Alexande Meti*e- veli voor de vierde maal kampioen. De als tweede geplaatste Rus zege vierde in de bijna vier uur durende finale over de kampioen van het vorig jaar Balazs Taroczy. De set standen waren: 1—6, 6—0, 4—6, 7—6, 8—6. INDIANAPOLIS Chris Evert (Am.) en Dianne Fromholtz (Austr.) hebben zich geplaatst voor de finale dames-enkelspel van het 150.000 dol lar-toernooi van Indianapolis. Evert schakelde haar landgenote Nancy Gunter uit (6—7, 7—5, 4—2) en Fromholtz klopte de Duitse Katia Ebbinghaus: 6—7, 6—0, 6—2. Bij de heren plaatsten Villas (Arg.), Oran- tes (Sp.), Ashe (Am.) en Parun (N.- ZldJ zich voor de halve finales. KAMERIK Gerben Karstens was zaterdagmiddag in de zevende ronde van Kamerik op oorlogspad. Hij was geprikkeld aan de start gekomen omdat slechts een enkele van de Neder landse organisatoren hem een contract heeft willen aanbieden. Zijn overwinning te Kamerik betekende dan ook zijn eerste triomf van dit seizoen in eigen land. Zij kwam er als zesde uit met een tijd van 2.47.97, hetgeen geschreven mag worden op gebrek aan routine. De eindspurt werd te laat ingezet waardoor haar een zekere bronzen plak ontging. Ook de klasseringen van Diane Edelijn en Wilke Peeters op de rugslag waren aangename verrassingen. Lenny van Kraay en Ineke Ran die op de laatste dag tweemaal moesten aantreden op de 400 meter vrije slag, kregen daar voor de rekening gepresenteerd. De Amsterdamse zwemster, die in de se rie 4.34.42 had laten afdrukken viel terug tot 4.38 en Lenny van Kraay zag haar serietjjd van 4.34.23 ook al slecht beloond met 4.40 in de eind strijd. Bij de Jongens maakten Ver voorn en Kamphuis zich waar, maar ook Richard van Klooster en Van Kesteren stelden, vooral op de sprint met resp. 57 en 57,8 sec. niet teleur. De overmacht van de Oostduitsers was weer eens bijzonder indrukwek kend. Met tien gouden, acht zilveren en vijf bronzen medailles in 24 fina les bewees de Jeugd van Oost-Duits- land bij deze vijfde titelstrijd haar overmacht. HOOFDKLASSE Zaterdag: Quick HGHercules. Hercules wint met 5 wickets. Quick 64, Her cules 65 voor 5. HCC—HBS. HBS wint met 45 runs, HBS 161 a.o. HCC 116 a.o. Zondag: Hercules—VOC. Hercules wint met één wicket. VOC 144 voor 7 (gesl.), Hercules 145 voor 9. Rood en Wit-Quick HG. Draw Rood en Wit 154 voor 6, Quick 142 voor 8 (tijd). HBS—ACC. HBS wint met 8 wic kets. ACC 86. HBS 87 voor 2. UD—HCC. Draw UD 209 a.o., HCC 169 voor 7 (tijd). HOOFDKLASSE Zaterdag: Hotam/Storks—Feyenoord 0—1; Haarl./Nicols—Lottg/Schoten 7—0; OVVO—Olga/ADO 6—2; Sparta— Orwo/HCAW 11—2. De overwinning van Karstens was een goede zege in een sterk veld, maar de gi*ote uitblinker was niet hij. Dat was de Belg Freddy Maer- tens. Van start tot finish regeerde de Belg het veld en hij bleef in die "rol tot in de laatste kilometers toen hij als "zekere" winnaar voor het viertal Zoetemelk, Karstens, Otten bros en Houbrechts uitreed. In de laatste ronde echter keek Maertens achterom, raakte een stoeprand en viel. Karstens reageerde onmiddel lijk nadat hij Maertens van afstand had zien vallen. Hij demarreerde en bleef de concurrentie die iets min-, der attent was voor. De uitslag is 1. Gerben Karstens, 100 km in 2 uur 20 minuten en 13 op 0.12: 2. Joop Zoetemelk., op 0.19:- 3. Tony Houbrugts (Bel), 4. Harm Ottenbros., op 0.23: 5. Ger Kneteman 6. Theo Smit, 7. Guido van Swee- velt (Bel), 8. Cees Priem, 9. Mare de Meyer (Bel), 10. Jan Aling, 11. Herman van Springel (Bel), 12. Ge rard Vianen. van Looy (Belg), 7. Tony Gakena (Belg), 8. Bennie Groen, Stéenwijk, 9 Jan van Katwijk, Bladel en 10. Piet van Katwijk, Mill. Harm Ottenbros raakte bij de valpartij zo ernstig aan een elle boog gewond dat hij vandaag in 'n ziekenhuis te Eergen op Zoom moet worden geopereerd. Hij is waar schijnlijk voor de rest van het sei zoen uitgeschakeld. Keetie van Oosten heeft zater dag in Herstal (Bel) een wieier- strijd voor dames gewonnen. Zij reed de 50 kilometer in 1 uur en 25 minuten. De Nederlandse kampioe ne had een voorsprong van 1 mi nuut en 30 seconden op de Belgische Laenen.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 14