James Vrij op verjaardag kampioen in weltergewicht Clubrecord AV Holland Nikkelen Kuijper: „Mijn vrouw mag beslissen..." Huffh Baiocchi pakt golftitel in grootse stijl mwrm MOKERHARDE RECHTSE [VELT SUGAR RAY IN VIJFDE RONDE IN ZANDVOORT Winst Wielart in Luxemburg Titelstrijd estafette Koen Gijsbers in landenteam BS start seizoen tegen Delta Lloyd SPORT 5P.ORT SPORT SPORT SPORT MAANDAG 11 AUGUSTUS 1975 liggen om 'n einde aan het gevecht te De oorzaak? Nikkelen Kuijper had geen conditie, de schuld van de boksbond die hem eerst na een hersenonderzoek had afgekeurd en hem vervolgens veertien dagen voor hij tegen Verstappen zou boksen goedkeurde. Nikkel: "Ik had natuur lijk niet moeten boksen, maar Je denkt altijd': straks krijg ik geen kansen meer." In elk geval is het woord aan Rina Nikkelen Kuijper. De bokser zelf: "Ik zou graag willen, maar dan wel goed voorbereid. Ik had beter amateur kunnen blijven. Zeveneneenhalf honderd gulden verdiende ik vanavond, daarvan houd ik er netto amper tweehonderd over. Daarvoor hoef ik het echt niet te doen. Ik had bij Bob Janse moeten blijven, dat was een trainer naar mijn hart". zandvoort - Zefkritiek is nooit weg, Bert Nikkelen Kuijper zocht de oorzaak bij zichzelf. "Mijn vrouw mag beslissen", riep Rotterdams zwaargewicht uit toen hij na een linkse hoek van rechts voorstaande Jimmy Verstappen niet op tijd overeind was gekomen. En hij verklapte dat hij niet echt neer was gegaan, maar dat hij was gaan Als een moker treft de rechtse van James Vrij zijn tegenstander Sugar Ray, die daarop neergaat. (DUDELANGE Ruud Wielart (AV Haarlem) heeft zaterdag bij in ternationale atletiekwedstrijden in Dudelange (Luxemburg) het hoog springen gewonnen met 2,14 meter. De Nederlandse kampioen bleef met die prestatie slechts twee centimeter verwijderd) van zijn natfonale record, dat sedert 22 juli (Kerkrade) op 2,16 meter staat. ZANDVOORT Hij vergat zich toch nog, hief, tegen de afspraken in, een gestrekte arm ho nend naar de zaal. Seconden lang stond hij daar in de neutrale hoek, ogen die fonkelden, een mengeling van boosheid en trots. James Vrij, op zijn 24ste verjaardag kampioen van Nederland in het weltergewicht. Ringrechter Schuurman had het tellen gestaakt, door helpers onder steund droop Sugar Ray verfomfaaid af. Nóg een keer stak James Vrij de kin uitdagend vooruit naar de rij Surinaamse rijksgenoten. Rühling, ome Piet Termeulen en vader Leo maakten een eind aan de vertoning. Met tegenzin gehoorzaamde hij, poseerde voor fotografen, zei in plat Amsterdams met trillende stem: „Ach, ik behoor tot datzelfde volk". LEIDEN Jeugd-atleet Koen Gijs bers van De Bataven is gekozen in de Nederlandse junioren-ploeg die op zondag 17 augustus in West- Duitsland tegen een junioren-af vaardiging van Nordrhein in het strijdperk treedt. Aan de ontmoeting nemen alleen B-Junioren (15, 16 en 17 Ja ar) deel. Gijsbers staat opge steld voor de 800 meter. MOTORSPORT De Belgische weredkampioen Roger Decoster heeft gisteren de motorcross in de 500cc- klasse om de Grote Prijs v. Luxem burg gewonnen. Hij zegevierde met zijn Suzuki in de eerste manche en werd in de tweede manohe tweede achter de Amerikaan Lackey. Gerrit Wolsink werd in de eerste manche vijfde en Frans Sigmans achtste, maar beide coureurs moesten in de tweede manche de strijd staken. - voordeed hoe die hem klein zou moeten krijgen. Het was bloedheet Door in de sporthal Zandvoort. n c Het geluid van de gong, het midden Lier otolk van de ring werd onmiddellijk door Vrij gevonden. Hij liet zijn tegenstander wegdraaien op een schijnstoot. Hij deed het over. Hij was nerveus geweest, zei hij, dreigde maar stapte toch weer hypernerveus. Hem - James Vrij, terug. Weer dat sterke bovenlichaam zoon van een blanke moeder en een van Sugar Ray dat als een slang gekleurde vader, geboren en getogen heen en weer bewoog. Een in Amsterdam - was het niet vermaning voor zijn tegenstander ontgaan dat het Surinaamse deel wegens te laag inkomen, hij plaatste van de 1200 kijkers die de sporthal zijn rechtse op het lichaam en Zandvoort zaterdagavond bevolkten, voelde bijna gelijktijdig de flitsende die ander de sympathie gunden. Hij kracht van Sugars links-rechtse wist het al zo lang als hij zich op combinatie. Hij voelde zich boos het titelgevecht voorbereidde, had er worden. Vanuit de zaal werd uitgebreid over gesproken met zijn Paramaribo geroepen, Sugar Ray vader. Die had hem, zoals zo vaak, kwam uit Paramaribo wist hij en tot rust gebracht. 'Jongen', zei vader hij herinnerde zich de belofte aan Leo telkens als hij er weer over zijn vader, begon, 'jongen, zeventig procent van de mensen die jou om wat voor Natte spons redenen je titel misgunt, weet in hun hart wie de sterkste is. Toon ze Hij voelde zich tamelijk zeker, de dat het zo is. Boks, kijk uit je ogen, natte spons voelde prettig aan. Hij wees Jezelf. Diezelfde mensen zullen kon zich zelfs ontspannen, keek je toejuichen, maar doe geen naar de onknappe blondine wier domme dingen, laat je niet decollete de rest moest goedmaken provoceren.' en die met een reclamebord de tweede ronde aankondigde. Hij sloeg Mohammed Ali Sugars lichaam, raakte hem rechts op het hoofd, miste zijn opstoot. Hij Humphry Lambrug - boksnaam sloeg toch veel mis maar hij wist Sugar Ray - heette toen hij zaterdagavond om tien voor half tien de ring betrad ineens vertederd MOTORSPORT De Brit Barry Sugar Boy. Geamuseerd bekeek sheene heeft op het circuit van Sil- James Vrij, quasi ontspannen op verstone de motorraces om de Grand zijn ringkruk onderuit liggend, hoe prix van Groot-Brittanië in de 750- zijn tegenstander onder luide cc klasse gewonnen. Hij werd met bijvalskreten als Mohammed AU een Suzuki zaterdag in de eerste naar de hoek werd gebracht. Ineens manche vierde en won gisteren de wist hij weer dat vader Leo gelijk tweede manche. De Venezolaan had gehad. Hij zou boksen, zuiver Johnny Cecotto zegevierde in de eer stoten, zich niet laten afleiden, ste race. Sugar Ray, een 31-jarige, een routinier met een vervaarlijke linkse, een knappe bokser die als geen ander loert op de lever, maar hij zou wegblijven van die stoot. OPTTl\P^ TT 11IVT Kende hij niet dat draaiboek van 99V/JL Uil 1 1 11 JCjIj Humphry? Vijf ronden zou zijn in de West ongeslagen tegenstander VAAU P L1LJrP hem uitputten, hem laten missen, de V V/wl t VjT_LjJA J. „elastieken" nek het hoofd die kant op laten draaien, waar de stoot net T TPTT?!^ Tl\TTv niet zou komen. James Vrij bedacht J-jlVF" 1 JlilVll 1±V opnieuw wat hem te doen stond. Hij was nerveus maar hij camou- VELP Gert Ligterink heeft in fleerde zijn zenuwen beter dan velp het zesde Reinbouwsohaaktoer- Humphry Lambrug. Peter Post zat nooi om het 'open' Nederlandse kam- op de voorste rij, Post moest en zou pioenschap gewonnen. Ligterink won van de speaker de ring in toen in de slotronde met zwart van kop- diens ogen de Zesdagenkeizer blik lopetr Peter Scheeren. De verliezer, vingen. Vrij schudde de rijzige die niets had in te brengen tegen ex-wielrenner bedaard de hand en het sterke spel van Ligterink, ein- vanuit een ooghoek ontwaarde hij digde nog op de tweede plaats om dat zijn tegenstander zo gespannen dat Har toch en de Westduitser was dat hij Post niet eens aankeek Schone tot remise hadden besloten, toen die hem succes wenste. Vrij zag Rob Hartoch behoorde met Schone nu ook AZ-trainer Joop Brand. De en de onttroonde kampioen Fred van speaker riep de gewichten af, Vrij der Vliet tot de acht spelers die de 65, Sugar Ray 66 kilo. Ongeïnteres- derde plaats delen. seerd keek hij hoe Michel Blinkert J zijn tegenstander nog weer eens °ebeiaagnjteste uitstage uit de slotronde van het Reimbouwtoernooi zijn: Scheeren Ligterink 0-1, Har toch Schone (Wdl) %-%; Boers- ma Smout 1-0; De Bruicker (Bel) Van der Hauw 0-1; C artier Van der Vliet 0-1; Pavlovic (Jsl) Vogei 1-0; R. Dieks Verholt *6- V2; Dekker De Ruiter 0-1; Van Baarle Du Chattel 1-0; Van Dop Van Dongen 1-0. De eindstand is wat betreft de kopgroep: l. Ligte rink 8 pnt; 2. Scheeren 7% pnt; 3. Hartoch, Schone (Wdl.), Boersma, Van der Hauw, Van der Vliet, Pa vlovic (JS1.), De Ruiter en Van Baarle 7 pnt. VUGHT De Nederlandse estafettekampioenschappen, die zaterdag en zondag in Vught werden gehouden, werden geken merkt door het wegblijven van een groot aantal ingeschreven ploegen. Er sneuvelde één nationaal record. Het kwam op naam van de 4 x 400 meter meisjesploeg van Sagitta. Els Stolk, Leida Kamps, Martine van Campen en Fieke Kamps bleven met hun tijd van 4 minuten 00.5 seconden ruim beneden de limiet van 4-04.0, die voor een nationaal record was gesteld. De deelname van de I/eidse atle- tiekolubs was gering maar leverde wel een boeiend duel op de 4x800 meter heren tussen de ploegen van AV Holland en De Bataven op. De Löiidise teams vielen welliswaar niet in de prijzen maar legden achter de sterke loperskswartetiten van AAOuit Amsterdam (le in 7.41.3), Cifco '66 uit Arnhem (2e in 7.45.0) en Zeeland Sport uit Vlissingen (3e in 7.45.7) beslag op de eervolle vierde en vijfde plaats. En hij deed dat voortreffelijk. Zelf het tempo maken (de nummers 1, 2 en 3 waren al te ver weg) draaide hij ontspannen naar een tijd van cir ca 1.57.0. Voor Bataven-slotloper Wybo Lelieveld was het gat niet meer te dichten. Hij deed nog wel een moedige poging, kwam in de eerste ronde ook wei iets dichterbij maar moest ondanks een officieuze tijd van beneden de 1.56.0 met een vijfde plaats voor zijn club genoegen De vierde plaal® was daarbij voor de AV Holland-ploeg die het al tien jaar oude clubrecord op deze afstand met 3 volle seconden verbeterde en bracht op 7 minuten 56,8 seconden. De Bataven-ploeg finidhte als vijfde in 7.58.4. Als startlopers kwamen Frans Kroone voor Holland en Arie van Tol voor De Bataven in de baan. Van Tol, die een sterk seizoen door maakt, deed het ook nu weer prima en gaf na circa 1.57.0 als derde (van de negen deelnemende ploegen) over. Kroone, die als gevolg van een voet blessure de afgelopen weken nauwe lijks kon trainen, beet zich echter goed in het tempo van de tegen standers vast en kwam ook nog binnen de twee minuten bij de wis sel. De beslissing tussen Holland en De Bataven viel eigenlijk bij de tweede loper. Bataaf Leo Mooyman, die door een tekort aan wedstrijden nog duidelijk niet in zijn ritme is, draaide erg moeizaam. Niet alleen moest hij aan Holland-loper Bert Paauw een voorsprong van tien me ter prijsgeven maar hij werd ook nog eens op circa 25 meter achterstand gezet. De derde Holland-atleet die in de baan verscheen, Dré de Wit, zorgde ervoor dat dat verschil gehandhaafd bleef. De Wit_ zeer regelmatig lopend gaf Bataven-atleet Ton van Velzen, die toch ook goed uit de voeten kwam, geen kans om dichterbij te komen. Voor de slotloper van Hol land, Larry Joseph, was het toen zaak de vierde plaats te consolideren. Een diamesploeg van De Bataven, bestaande uit Thea Kouwenhoven, Jeanet Onderwater, Tineke de Groot en Mia de Koning, legde verder be slag op een zesde plaats op de 4x200 metelr in 1.47.2. Van De Spartaan uit Lisse verschenen geen teams aan de start terwijl het Alphense AAV36 met twee kansloze laatste plaatsen top de 4xl00m. heren en de 4x400m. heren) genoegen moest nemen. LEIDEN De basketballers van BS Leiden, die het eind van deze week aan een intensieve oefencampagne beginnen, openen de nieuwe compe titie op 6 september met een thuis wedstrijd tegen het Amsterdamse Delta Lloyd. Het concept-competitie- programma van de Nederlandse Basketbal Bond (het officiële pro gramma ligt nog bij de drukker)! geeft verder aan dat BS Leiden di- rekt daarna twee zware uitwedstrij den heeft: 10 september tegen Bui toni, het voormalige Levi's, en op 13 september tegen Transol. Op 17 september ontmoet BS in eigen huis NN/Donar en wanneer landskam pioen Punch een sponsor weet bin nen te halen spelen de Leldenaars op 20 september in Delft. Dit seizoen zal de eredivisie niet na de eerste ronde opgesplitst worden in een kampioens- en degradatie poule. Het aantal clubs is door het wegvallen van Lions, BC Markt, Fri- sol en AS VU en het niet promoveren van BV Zaandam gereduceerd tot tien, een te klein aantal voor een splitsing. Ditmaal volgt er na de eer ste ronde een tweede, zodat elk team zyn tegenstander viermaal ontmoet. De tweede fase begint op 6 decem ber en volgens schema eindigt de competitie voor BS op 10 april, met eent huiswedstryd tegen Arke Stars. dat hij in ieder gevecht het beginwerk ongecontroleerd deed en Sugar Ray mocht denken dat hij het was die James Vrü mis liet slaan. De derde ronde, twee mooie boksers, het initiatief voor James Vrij, Sugar Ray beweeglijk, moeilijk te raken. De vierde met een furieuze Vrij, veel missend en tegen het eind toen Sugar Ray zijn linkse uit de schouder liét flitsen weer het geroep Paramaribo. Een geroep dat aanzwol toen James Éif 'mUi Vrij een ronde later- het initiatief W-:~ WÈiïk:, WJÊÊk kwijt was. Hij bokste achteruit, leek WjjjSBk moeite met- ademen te hebben, ongelovig probeerde Sugar Ray een 4 rechtse hoek te zetten. Maar ineens Wt had Vrij geen ademhalingsmoeilijk- g| heden meer, als een moker plaatste W hij zijn rechtse counter, als een blok f J viel Sugar Ray. Dat was het moment waarop James Vrü zich HÉ vergat. Terwijl Schuurman telde, J' a daagde Vrij Sugars supporters uit. Sugar krabbelde op, kreeg vrijwel onmiddellijk weer een rechtse, ging weer neer. James Vrij was kampioen van Nederland. Negen prof partij en ff had hij er voor nodig gehad, zes R knockout overwinningen later had hij zijn eigen verjaardagscadeau bij r elkaar geslagen. Een voor een kwamen zijn tegenstanders hem gelukwensen. "Wat heb ik je gezegd?" Terwijl Sugar Ray opkrabbelt, mes Vrij door scheidsrechter zei Leo Vrij. wordt de uitdagend kijkende Ja- Meyers naar de hoek gestuurd. HILVERSUM De 28-Jarige Zuid- af rikaanse golfprofessional Hugh Baiocchi heeft op de baan van de Hilversumse golfclub het internatio nale open kampioenschap van Ne derland gewonnen. Baiocchi ging de laatste ronde in met een achter stand van 5 slagen op zyn landge noot Dale Hayes, maar met sensa tioneel spel in grootse styi ging hy rond in 67 slagen, 7 onder par en versloeg de falende Hayes met twee slagen. Baiocchi scoorde een totaal van 279 slagen en won de eerste prys van f 17.500,—. Geiyk met Hayes op de tweede plaats eindigde de Rhodesiër Simon Hobdy. Hayes maakte 74, Hobdy 68. Ex aequo vierde werden de de Aus traliër Graham Marsh, de Engels- VOETBAL De Engelse kam pioen Derby County heeft zaterdag middag in het Wembleystadion de traditionele liefdadigheidswedstryd tegen de bekerwinnaar West Ham United met 2-0 gewonnen. MOTORSPORT Boet van Dui men heeft tydens de wegraces in Oldebroek de wedstryd in de super klasse gewonnen, waa/rby de ryders drie manches moesten ryden op res- pectievelyk 250-, 350- en 500 cc mo toren. Hartog werd tweede in het klassement en Siegers derde. man Peter Townsend en de Ameri kaan George Kelly. Voor een ver rassing zorgde de Nederlander Mar tin Groenendaal, professional uit Sint Michelsgestel. Hy bereikte in dit internationale gezelschap van topprofessionals niet alleen de laat ste ronde, maar werd tevens de bes te Nederlander. Groenendaal maak te ronden van 74, 75, 72, 71 292 en werd 28ste. Tweede Nederlander werd Jan Dor- restein, die in de laatste negen holes terugviel en genoegen moest nemen met een gedeelde 37ste plaats. De amateurspryzen vielen alle in han den van Nederlanders. Winnaar werd de 23-jarige Karei Brown van de Kennemer Golfclub. Brown scoor de 75, 76, 84, 73 308 en eindigde daarmee met drie slagen voorsprong op zyn clubgenoot Streugers. De uitslag is: 1. Hugh Baiocchi (Zaf) 279 (71, 72, 69, 67); 2. Dale Hayes (Zaf) en Si mon Hobdy (Rhodesië) 281 (resp. 70, 70, 67, 74 en 72, 68, 73, 68) 4. Graham Marsh (Aus) 283 (72, 69, 71, 71) en George Kelly (VS) 283 (73, 71, 72, 67) en Peter Townsend (GB) 283 (69, 75, 72, 67), 6. Jaime Gallardo (Spa) en Craig Defoy (GB) 284, 8. Gary Koch (VS) 285; 9. Vi cente Fernandez (Arg) 286; 10. John O'Leary (Ier), en Manuel Pinero (Spa). 287. Hugh Baiocchi in actie.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13